Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 12-10-2009, 18:25   #361
Grocix
Użytkownik Forum
 
Grocix's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2004
Lokacja: Uć
Wiek: 32

Posty: 2,319
Stan: Na Emeryturze
Grocix ma numer GG 6761731
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Czyli jak nie zaspokoisz swoich ambicji, to umrzesz?
Niet. Ambicje, a potrzeby (i fizjologiczne i psychiczne) to dwie różne rzeczy. Poza tym, jak już pisałem - nie jesteśmy w stanie udowodnić czy i jakie "ambicje" ma krowa. Równie dobrze co piąta krowa może marzyć o tym, żeby pracować w McDonaldzie.
__________________



時を超え捕らえられてる
あふれるこの想いは何?
優しさが目尻に似合う
あの人たちは今どこに居るの?

Grocix jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 12-10-2009, 18:38   #362
Corgar Frizz
Użytkownik Forum
 
Corgar Frizz's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Hinamizawa
Wiek: 33

Posty: 1,247
Corgar Frizz ma numer GG 919691
Domyślny

Cytuj:
"Ciekawe", a więc pełne przyjemności. Dla krowy przyjemnością może być co innego niż dla ciebie (choćby stanie cały dzień na pastwisku i żucie trawy), ale niewątpliwie tak samo zależy jej na "ciekawym" życiu.

Posłużę się przykładem. Jasiek uwielbia towarzystwo pięknych kobiet, Andrzej uwielbia postawić klocka. Zarówno Andrzej, jak i Jasiek uważają te rzeczy za szalenie ciekawe.

Czy zatem możemy uznać że oboje wiodą ciekawe życie? Z ich punktu widzenia tak. Każdy robi to co jest szczytem JEGO ambicji. Jednakże, czy ty przyznasz że stawianie klocka, jest tak samo ciekawe, jak towarzystwo pięknych kobiet?

"To co dla jednych jest już sufitem dla innych to dopiero podłoga."
Myślę że ten cytat doskonale obrazuje mój sposób myślenia.


Corgar Frizz
__________________
Ukryty tekst:

I am bone of my Keyboard
Internet is my body and Site is my blood
i have created over a thousand threads
unknown to mods nor known to spammers
have withstood the flames of many flamers
yet those flamers cant do anything
so as i create

Unlimited Topic Works

わたしのパン... わたしのパン...

Anime-Planet.com - anime | manga | reviews
Corgar Frizz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 19:57   #363
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Corgar Frizz Pokaż post
"To co dla jednych jest już sufitem dla innych to dopiero podłoga."
Myślę że ten cytat doskonale obrazuje mój sposób myślenia.


Corgar Frizz
To powiedz co jest podłogą a co sufitem. Coby nie było nie będzie to obiektywne stwierdzenie , w tego typu przypadkach żadne stwierdzenie nie będzie obiektywne bo każdy woli coś bardziej.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-10-2009, 21:36   #364
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Corgar Frizz Pokaż post
Posłużę się przykładem. Jasiek uwielbia towarzystwo pięknych kobiet, Andrzej uwielbia postawić klocka. Zarówno Andrzej, jak i Jasiek uważają te rzeczy za szalenie ciekawe.

Czy zatem możemy uznać że oboje wiodą ciekawe życie? Z ich punktu widzenia tak. Każdy robi to co jest szczytem JEGO ambicji. Jednakże, czy ty przyznasz że stawianie klocka, jest tak samo ciekawe, jak towarzystwo pięknych kobiet?
Oczywiście, że nie i być może nawet z tego powodu Jasiek może się uważać za lepszego od Andrzeja (choć już to jest kwestią mocno dyskusyjną). Nie znaczy to przecież jednak, że ten pierwszy może się nie wiadomo jak wywyższać z tego powodu ani też, że ten drugi jest nic nie wartą kupą gówna.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-10-2009, 12:31   #365
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Nie wiem jak wy, ale ja, choć mierzę nieco wyżej, lubię postawić klocka.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 13:41   #366
Mutamicro
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2009

Posty: 5
Domyślny

Cześć.Wchodzę czasem na fora o tibii jako że kiedś grałem, i czytając ten temat aż mnie korciło aby założyć kontoPozwólcie że przedstawię mój punkt widzenia(jestem wegetarianinem 16 lat – mam 21)śmiem twierdzić że moje argumenty są nieco bardziej wiarygodne niż pro elo znawców z internetu bo jak by nie patrzeć stosowałem obydwie diety(„wszystkożerną” i wegetariańską).

Zacznę od tego że niektóre pseudoargumenty są poniżej krytyki, np. autorowi tego posta:
Cytuj:
Mozg bowiem potrzebuje ogromnych ilosci energi aby mogl prawidlowo funkcjionowac a tego zadna roslinka w 100% mu niezapewni.
Po drugie zadna roslina niedostarcza nam wartosci odzywczych ktore sa tylko w miesie. Sa skladniki ktorych po prostu organizm niewytworzy nie maja pod baze bialek pochodzenia zwierzecego, nasze komorki nie sa do tego przystosowane. W wieku doroslym wegetarianizm juz nie wplywa tak negatywnie na nasze cialo natomiast w wieku dorastania jego skutki sa zgubne. Zaczynjac od mniej wytrzymalych kosciach konczac na zmianach w watrobie i narzadach rozrodczych.
radzę poznać definicję słowa wegetarianizm, bo mimo że je mięso to nie rozumie prostych rzeczy.
Piszesz że są składniki których organizm nie wytworzy nie mając pod bazę białek poch.zwierzęcego – to prawda.Ale co ma piernik do wiatraka?Wegetarianizm dopuszcza jedzenie produktów roślinnych i produktów pochodzenia zwierzęcego.Czyli: mleko i jego przetwory + jajka... no własnie, jajka które są jednym z najlepszych(jeśli nie najlepszym własnie) źródłem białka.Dodasz mleko i jego przetwory + prawidłowe komponowanie posiłków( np.chleb + fasola, fasolka szparagowa + bułka tarta) i pełnowartościowego białka masz w bród.Co do zgubnych skutków wegetarianizmu - nie wiem skąd to wziąłeś ale ja dorastałem na diecie wegetariańskiej i jestem całkiem normalny, 187 cm i 79 kg(nie za dużo, ani nie za mało).Za dzieciaka cały dzień biegałem na dworze, później grałem piłkę nożną w klubie i nie odstawałem od reszty.Jakby nie patrzeć na czymś urosłem ale chyba dlatego że jestem czarodziejem bo przecież moja dieta nie dostarcza mi wielu ważnych składnikówCo do witaminy b12 – znajdziesz ją w jajach i serach.

Za dietą wszystkożerną przemawia jedynie większa różnorodność pokarmów...temu nie da się zaprzeczyć.

To czy ktoś je mięso czy nie to jego prywatna sprawa, może z powodów etycznych, zdrowotnych, albo zwyczajnie go nie lubi.Tylko nie piszcie że wegetarianizm jest niezdrowy bo to bredniePoza tym wegetarianie statystycznie żyją dłużej i mają niższą średnią masę ciała(elo grubaski)


Pozdrawiam, M.
Mutamicro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 14:02   #367
Kem3s
Zbanowany
 
Data dołączenia: 18 01 2008

Posty: 87
Domyślny

@UP
Ale ja chce byc koksem wiec nie moge miec mniejszej masy ciala
Kem3s jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-10-2009, 15:24   #368
Mutamicro
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2009

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kem3s Pokaż post
@UP
Ale ja chce byc koksem wiec nie moge miec mniejszej masy ciala
To sobie znajdź dietę na forum kulturystycznymWiesz, nie wydaje mi się żeby wszyscy ludzie którzy jedzą mięso byli kulturystami wegetarianie zwykłymi szczupłymi ludźmi.Raczej jest to stosunek człowiek z nadwagą - szczupły człowiek gdzie masa nie jest pożądana.

Ostatnio edytowany przez Mutamicro - 18-10-2009 o 15:28.
Mutamicro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2009, 22:32   #369
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

I tak swieza piers z kurczaka jest
ZAJEBISTA
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2009, 22:59   #370
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mutamicro Pokaż post
To czy ktoś je mięso czy nie to jego prywatna sprawa, może z powodów etycznych, zdrowotnych, albo zwyczajnie go nie lubi.Tylko nie piszcie że wegetarianizm jest niezdrowy bo to bredniePoza tym wegetarianie statystycznie żyją dłużej i mają niższą średnią masę ciała(elo grubaski)


Pozdrawiam, M.
Ja też od jakiegoś czasu interesuje się dietą wegetariańską (powoli staram się przechodzić na tą dietę, z tym że tryb życia - studencki, brak kuchenki i lodówki często zmusza mnie jednak do jedzenia mięsa.

Dieta wegetariańska jest na pewno trudniejsza. I tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Szczególnie, gdy nasza poprzednia dieta (większość ludzi przechodzi na wegetarianizm w pewnym wieku), opierała się w większości na mięsie.

Dobrze ułożona dieta dostarcza wszystkich wymaganych składników, nie mniej jednak przy układaniu diety trzeba wziąść pod uwagę, że niektóre elementy diety, mimo zalecanej dawki dziennej, trzeba podawać w większych ilościach. Przykładem takim jest choćby żelazo. Dzienne zapotrzebowanie na nie wynosi około 15mg (źródła różnie podają, ale mniejsza z tym, ważny jest przykład). Trzeba mieć na uwadze, że z produktów mięsnych żelazo wchłania się o wiele, wiele lepiej, niż w przypadku warzyw czy produktów zbożowych.

Co do Twoich argumentów, że wege mają niższą masę ciała... to nie jest żadna reguła. Znam wiele osób które jedzą mięso, i są chude jak przysłowiowe "patyki", natomiast inni, wegetarianie od lat, mogą się pochwalić okrągłymi kształtami.
Być może i żyją dłużej, ale to raczej dla tego, że więcej wagi przykładają do tego co jedzą (w sensie stricte), już pomijając to, że nie jedzą mięsa.
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2009, 00:26   #371
Mutamicro
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2009

Posty: 5
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post

Dobrze ułożona dieta dostarcza wszystkich wymaganych składników, nie mniej jednak przy układaniu diety trzeba wziąść pod uwagę, że niektóre elementy diety, mimo zalecanej dawki dziennej, trzeba podawać w większych ilościach. Przykładem takim jest choćby żelazo. Dzienne zapotrzebowanie na nie wynosi około 15mg (źródła różnie podają, ale mniejsza z tym, ważny jest przykład). Trzeba mieć na uwadze, że z produktów mięsnych żelazo wchłania się o wiele, wiele lepiej, niż w przypadku warzyw czy produktów zbożowych.

Co do Twoich argumentów, że wege mają niższą masę ciała... to nie jest żadna reguła. Znam wiele osób które jedzą mięso, i są chude jak przysłowiowe "patyki", natomiast inni, wegetarianie od lat, mogą się pochwalić okrągłymi kształtami.
Być może i żyją dłużej, ale to raczej dla tego, że więcej wagi przykładają do tego co jedzą (w sensie stricte), już pomijając to, że nie jedzą mięsa.
Wszyszystko prawda... choć np. z żelazem nigdy nie miałem problemu, zawsze w badaniach wychodziła norma i nawet nie musiałem nic w diecie zmieniać tylko jadłem różnorodnie a organizm sobie pozyska to co chce(choć początkującym nie polecam).I odnośnie masy ciała - pewnie że nie reguła, przykład - mój tata Od lat wegetarianin a ma 90+ przy wzroście 175.Wiadomo że na wagę składa się kilka czynników a dieta jest jednym z nich, siedząc w domu i jedząc dużo ziemniaczków też można przytyć - choć trudniej niż z tłustym mięsem.Ale możnaStatystyki(długość życia)przytoczyłem nie po to aby wywyższać wegetariańską dietę ale udowodnić że po prostu nie jest ona szkodliwa

Pozdrawiam,
Mutamicro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2009, 00:43   #372
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post
Ja też od jakiegoś czasu interesuje się dietą wegetariańską (powoli staram się przechodzić na tą dietę, z tym że tryb życia - studencki, brak kuchenki i lodówki często zmusza mnie jednak do jedzenia mięsa.
Ja w wakacje myślałem o przejściu na wegetarianizm, ale kiedy przeprowadziłem się do Krakowa i zobaczyłem, jak wyglądają realia studiów, zrozumiałem, że nie jestem w stanie. I tak źle jadam (monotonnie i mało), gdybym jeszcze wyeliminował z diety mięso, myślę, że bardzo źle odbiłoby się to na moim zdrowiu. Zwłaszcza że w stołówkach studenckich tylko mięsne potrawy są w miarę pożywne.
Litawor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2009, 14:50   #373
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Noo dokładnie

Słowem jednym, wege jest pozytywnym wariantem, uczciwym wobec siebie i wobec innych stworzeń, ale wymaga poświęceń.
Ludzie skłonni do ignorancji pewnych spraw mają o wiele łatwiej, nie myślą o tym co jedzą, skąd to sie bierze, więc problemu nie widzą .
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2009, 19:03   #374
alienXX
Użytkownik Forum
 
alienXX's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2004
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33

Posty: 163
Stan: Niegrający
Imię: Tomek
Świat: Real life
Domyślny

Mnie zawsze przekonywal jeden, bardzo konkretny argument przeciw wegeterianizmowi, wynikajacy bezposrednio z praw wolnego rynku, konkretnie zasad popytu i podaży. Mianowicie: nie jedzac miesa zwierzecego zmniejszamy na nie popyt. Wobec zmniejszajacego sie popytu - rynek zmniejsza podaż. Z tego wynika, ze swinka*, ktorej nie zjemy najprawdopodbniej w ogole sie nie urodzi Mysle, ze, nawet gdyby taka swinka myslala, to wolalby pozyc przez pare lat i ostatecznie zostac zjedzona, niz nie urodzic sie wcale. Bo jesli nikt nie chcialby jej jesc, to po co mialaby sie rodzic? Przypominam, ze nie mowimy tu o swiniach dzikich, tylko takich, ktorych urodzenia kontrolowane sa przez czlowieka. Nie ma zapotrzebowania na swinie? Nie ma swiń. Takie sa ponure zaleznosci rzadzace tym swiatem.

Reasumujac:
-Niewegetarianie posrednio zabijaja swinie.
-Wegetarianie posrednio prowadza do tego, ze swinki nie rodza sie wcale.

Wniosek: gdyby kazdy na ziemi zostal wegeterianinem, populacja świń drastycznie by zmalala, bo czlowiekowi nie oplacaloby sie ich hodowac.

* swinia to tylko przyklad.
alienXX jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-10-2009, 19:07   #375
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

nie można zabić czegoś co się jeszcze nie narodziło bo jeśli tak : nie uprawiajac sexu zabijasz mase dzieci ...

Cytuj:
Wniosek: gdyby kazdy na ziemi zostal wegeterianinem, populacja świń drastycznie by zmalala, bo czlowiekowi nie oplacaloby sie ich hodowac
A psy ludzie hodują... ;p
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 00:17   #376
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez alienXX Pokaż post
Mysle, ze, nawet gdyby taka swinka myslala, to wolalby pozyc przez pare lat i ostatecznie zostac zjedzona, niz nie urodzic sie wcale.
Pożyć te parę lat w klatce, w ścisku z innymi świniami, pewnie nie widząc słońca przez całe życie, oprócz momentu, kiedy w takim samym ścisku jest transportowana na śmierć (nie wiem jak ze świniami, ale np. dla koni taki transport nie jest pewnie przyjemniejszy niż sama śmierć) do rzeźni, której pracownicy mogą stwierdzić, że za mało jeszcze wycierpiała i się nad nią poznęcać? Tak, z pewnością by wolała...

Ostatnio edytowany przez Duch Niespokojny - 31-10-2009 o 00:18.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 01:24   #377
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Prawda z wegetarianizmem jest taka jak z życiem: żyjemy cudzym kosztem i tego nie zmienimy, bo tak jesteśmy zaprogramowani. Jeżeli nie zjadamy zwierząt, to w inny sposób je uśmiercamy. A dziwi mnie to, że ludzie buntują się bardziej przeciwko sposobowi przewożenia koni do rzeźni niż przeciw sposobie życia ludzi w, przykładowo, slumsach w Bombaju.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 01:26   #378
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Pożyć te parę lat w klatce, w ścisku z innymi świniami, pewnie nie widząc słońca przez całe życie, oprócz momentu, kiedy w takim samym ścisku jest transportowana na śmierć (nie wiem jak ze świniami, ale np. dla koni taki transport nie jest pewnie przyjemniejszy niż sama śmierć) do rzeźni, której pracownicy mogą stwierdzić, że za mało jeszcze wycierpiała i się nad nią poznęcać? Tak, z pewnością by wolała...
A gdyby nie istniało zło, to czy dobro by istniało? Świnia, jako zwierzę hodowlane spłodzone w stodole (nie wiem, nie jestem rolnik) nie zaznając nigdy wolności nie ma świadomości tego, że takowa istnieje. Organizm, który nie wie co traci, tak naprawdę nic nie traci, żyjąc w nieświadomości.

Porównanie świni do konia jest równie idiotyczne.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 02:34   #379
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Pożyć te parę lat w klatce, w ścisku z innymi świniami, pewnie nie widząc słońca przez całe życie, oprócz momentu, kiedy w takim samym ścisku jest transportowana na śmierć (nie wiem jak ze świniami, ale np. dla koni taki transport nie jest pewnie przyjemniejszy niż sama śmierć) do rzeźni, której pracownicy mogą stwierdzić, że za mało jeszcze wycierpiała i się nad nią poznęcać? Tak, z pewnością by wolała...
Gdybanie jest słabym argumentem. Ja wolałbym cierpieć niż nie żyć, jeśli miałbym wybór. Poza tym nie wiesz - i nigdy się nie dowiesz - co by wolała świnia. Może świniaki są sado-maso.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.

Ostatnio edytowany przez Lasooch - 31-10-2009 o 02:44.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-10-2009, 07:41   #380
Thero
Użytkownik Forum
 
Thero's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2004

Posty: 2,105
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
Gdybanie jest słabym argumentem. Ja wolałbym cierpieć niż nie żyć, jeśli miałbym wybór. Poza tym nie wiesz - i nigdy się nie dowiesz - co by wolała świnia. Może świniaki są sado-maso.
Nie jest.

Przypomnijcie sobie czasy, kiedy mieliście 12 lat i cały świat był przeciwko wam i waszej zaczesanej grzywce. Biednka świnka może się tak właśnie czuć.
Thero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:03.


Powered by vBulletin 3