Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-08-2009, 14:45   #61
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
kolejny pomysl jak tu zarobic na glupich tibijczykach.
tutaj nawet podwojnie bo nie dosc ze to kolejne ulatwienie gry ( co za tym idzie wiecej dzieci nie potrafiacych grac ale wydajacych pieniadze rodzicow ), to jeszcze nowy doplyw $$.
Oczywiście ty w przyszłości będziesz pracował za darmo.
Cytuj:
obiektywnie to znaczy jak? z perspektywy niegrajacego? to sie zgodze.
Z perspektywy grającego tym bardziej.
Cytuj:
// @ wojny.
teraz nie ma czegos takiego jak 'opanowanie serwera'.
Jeżeli chodzi o nowy system wojen, to nie za bardzo wiem o co w nim chodzi, ale czy on jednoznacznie wyklucza możliwość dawnego prowadzenia wojen? Już nie można atakować innych ludzi jeżeli nie ma się z nimi oficjalnej wojny?
Cytuj:
i skonczcie z gadaniem 'wy tak chcieliscie, jest 325098123 postow'. ja nic nie chcialem.
Nie chciałem i nikomu o tym nie powiedziałem. Najłatwiej narzekać, trudniej działać.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-08-2009, 14:58   #62
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Na każdej stronie tematu każdy będzie to samo powtarzał i każdemu z osobna trzeba będzie cytować pierwszy post?
Nie czytałem tego nawet, mój błąd, co nie zmienia faktu, że z update'a na update pierdolą Tibię...
*vaRi* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 15:04   #63
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
Nie czytałem tego nawet, mój błąd, co nie zmienia faktu, że z update'a na update pierdolą Tibię...
Nie, bo z update na update polepszają Tibię.

Oczywiście moglibyśmy tak sobie na zmianę zaprzeczać w nieskończoność, ale to nie ma sensu, więc może uargumentujesz swoją wypowiedź?
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 15:43   #64
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale projekt jego realizacji kuleje.. co jest normą dla Cipsoftu. Nikt tak nie partaczy ciekawych pomysłów jak oni.


Potrzebne są większe ograniczenia, na przykład:
  • obecne serwery non-pvp muszą zostać zablokowane - każdy jest już od dawna przeludniony, nie potrzeba na nich pro-pvp mastahów, chcących wybotować trochę leveli,
  • ban za botting, account trading/sharing, hacking powinien blokowac możliwość przeniesienia postaci na zawsze,
  • ponad to, criminal records ma być pusty,
  • posiadanie black skulla w ciągu ostatnich 6 miesięcy/red skulla w przeciągu ostatnich trzech miesięcy - brak możliwości przeniesienia chara.


Trzeba też pomyśleć nad tym, żeby serwery free to move nie były typowym śmietnikiem, przynajmniej przez pierwszy okres swojego istnienia.
Kojotes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 16:14   #65
olo-olo55
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 08 07 2006
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 8
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Szekóra
Poziom: 30
Skille: 60+/60+
Poziom mag.: 15
Domyślny

niby postep to cos nowego, ale nie jestem przekonany do tego.
oczywiscie kolejny bajer dla noobow z paccem i graczy z paccem
olo-olo55 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 16:18   #66
tequila51
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 10 2008

Posty: 39
Domyślny

Doczytałem do trzeciej strony i już mnie troszkę krew zalała. Dla mnie pomysł dobry. Wątpię żeby były masowe przeniesienia postaci (np. całe gildie, a potem powrót - no ha ha??), a wiecie dlaczego? Pieniądze... to nie będzie tania rozrywka, a wiecie dlaczego? No właśnie dlatego, żeby nie było takich dzikich sytuacji. Ktoś ostatecznie decyduje się na przeniesienie postaci i płaci za to dobre pieniądze. Więcej mu do głowy nie przychodzi pomysł zmiany serwera.
tequila51 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 16:23   #67
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
obiektywnie to znaczy jak? z perspektywy niegrajacego? to sie zgodze.
z perspektywy kogos, kto nie jest zaslepiony miloscia do starej Tibii i pozwala mu to zobaczyc ewidentne niedorobki, kretynizmy i kuriozalne bledy jakich w historii Tibii bylo wiele.


Jako przyklad mozna podac np. nostalgiczne wspominanie czasow, gdy nie mozna bylo kupic run w sklepach, setki malolatow temu przyklaskuja wbrew jakiejkolwiek logice, a 2-3 myslacych jest w stanie zauwazyc, ze taki system nie wydolilby juz za czasow wczesnego 7.6 a co dopiero teraz, gdy sredni level dryfuje w okolicach 120-150.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 14-08-2009 o 16:34.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 16:25   #68
Mietek11
Użytkownik Forum
 
Mietek11's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: Kraków

Posty: 69
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Aurea <3
Poziom: 74
Skille: 15/25
Poziom mag.: 56
Domyślny

Moja opinia jest bardzo krotka, nie chce mi sie nawet pisac bo wszystkie mozliwe argumenty juz padly: żenada.
__________________
Mietek11 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:12   #69
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akkorin Pokaż post
Nie, bo z update na update polepszają Tibię.

Oczywiście moglibyśmy tak sobie na zmianę zaprzeczać w nieskończoność, ale to nie ma sensu, więc może uargumentujesz swoją wypowiedź?
Co ulepszają? Dobrze robią, że dodają tereny, potwory, addony i itemy, dobrze, bo to się przydaje, ale to raczej drobnostki, nie? Spójrz na rzeczy z innej sfery: czary, hity i tym podobne rzeczy. Czyli to, jak się gra, a nie gdzie (tereny)... Wiem, że piszę głupio, ale nie wiem jak to wytłumaczyć


Ale popatrz na to. Na Harmonii jest najwyższy +400lvl, a na np. Asterze +300. I podejrzewam, że ten 300 wszystko ustawia na servie, a przynajmniej tak powinno być. I przypuśćmy, że tak jest i wbija ktoś z 10 osobami z tej Harmonii na Asterę i to oni chcą rządzić i jest kolejna wojna pomiędzy ludźmi na n-pvp... To się skończy gra... Pójdę expić, a tam będą nalurowane [np] frosty i padnę, bo ktoś chciał ubić swojego przeciwnika z innej gildii... Teraz już tak jest rzadko, a dodanie zmian światów to przywróci.
*vaRi* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:24   #70
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
Spójrz na rzeczy z innej sfery: czary
ktore konkretnie ?

Cytuj:
hity
zmniejszone po to, zeby ludzie z levelami powyzej 300 ( co bylo nieuniknione ) nie bili z sd powyzej 1700, nie leczyli sie uhami za 2000+ itp. Gdyby to zostalo po staremu to na szczycie highscores mialbys teraz jakiegos brazola grajacego sorcem lub druidem, z levelem (przy aktualnych expowiskach) w granicach 480 i iloscia hp taka, jak porzadny knight.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 14-08-2009 o 17:26.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:27   #71
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
Ale popatrz na to. Na Harmonii jest najwyższy +400lvl, a na np. Asterze +300. I podejrzewam, że ten 300 wszystko ustawia na servie, a przynajmniej tak powinno być. I przypuśćmy, że tak jest i wbija ktoś z 10 osobami z tej Harmonii na Asterę i to oni chcą rządzić i jest kolejna wojna pomiędzy ludźmi na n-pvp... To się skończy gra... Pójdę expić, a tam będą nalurowane [np] frosty i padnę, bo ktoś chciał ubić swojego przeciwnika z innej gildii... Teraz już tak jest rzadko, a dodanie zmian światów to przywróci.

Nie gram już ani na Asterze, ani w ogóle, ale za moich czasów najwyższy lev na serwie nie cieszył się żadnym autorytetem i nic nie ustawiał, podejrzewam że teraz jest podobnie. Lvl już od dawna jest wyznacznikiem jedynie czasu spędzonego na expieniu.

Właśnie po to potrzebne jest rozwiązanie problemu lurowania mobów na non-pvp, żeby nieudacznicy, którym nie wyszło na pro-pvp, nie próbowali 'zondzić' i tu.
Kojotes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:42   #72
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez namlessone Pokaż post
Nie płaczcie, nikt wam się z waszego znienawidzonego non-pvp na pvp nie przeniesie, bo w tej notce było wspomniane, że transfer non-pvp => pvp nie będzie możliwy. Przeczytajcie i potem narzekajcie, proszę...
brawo , ja tez cie prosze
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:43   #73
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

Cytuj:
Oczywiście ty w przyszłości będziesz pracował za darmo.
oczywiscie juz na ten temat cos powiedzialem. jesli place to wymagam jakosci, a nie bewzglednego robienia z produktu maszynki do zarabiania pod pretekstem ulepszania go.


Cytuj:
Z perspektywy grającego tym bardziej.
Oczywiście moglibyśmy tak sobie na zmianę zaprzeczać w nieskończoność, ale to nie ma sensu, więc może uargumentujesz swoją wypowiedź?


Cytuj:
Jeżeli chodzi o nowy system wojen, to nie za bardzo wiem o co w nim chodzi, ale czy on jednoznacznie wyklucza możliwość dawnego prowadzenia wojen? Już nie można atakować innych ludzi jeżeli nie ma się z nimi oficjalnej wojny?
20 unjustow za jednego zabitego gracza jednoznacznie wyklucza mozliwosc wyrzucenia przeciwnej strony z serwera. przykladem moze byc moj swiat.

Cytuj:
Nie chciałem i nikomu o tym nie powiedziałem. Najłatwiej narzekać, trudniej działać.
proste ze garstka normalnych graczy nie przebije sie przez milion postow napalonych tibijczykow.

Cytuj:
z perspektywy kogos, kto nie jest zaslepiony miloscia do starej Tibii i pozwala mu to zobaczyc ewidentne niedorobki, kretynizmy i kuriozalne bledy jakich w historii Tibii bylo wiele.


Jako przyklad mozna podac np. nostalgiczne wspominanie czasow, gdy nie mozna bylo kupic run w sklepach, setki malolatow temu przyklaskuja wbrew jakiejkolwiek logice, a 2-3 myslacych jest w stanie zauwazyc, ze taki system nie wydolilby juz za czasow wczesnego 7.6 a co dopiero teraz, gdy sredni level dryfuje w okolicach 120-150.
nie mam nic przeciwko naprawieniu jak to nazwales niedorobkow, kretynizmow i kuriozalnych bledow.
nie wiem jak w jakim sensie ten system 'nie wydolilby'. to ze nie byloby takich lvl jak teraz? co w tym zlego.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 17:46   #74
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kojotes Pokaż post
Nie gram już ani na Asterze, ani w ogóle, ale za moich czasów najwyższy lev na serwie nie cieszył się żadnym autorytetem i nic nie ustawiał, podejrzewam że teraz jest podobnie. Lvl już od dawna jest wyznacznikiem jedynie czasu spędzonego na expieniu.

Właśnie po to potrzebne jest rozwiązanie problemu lurowania mobów na non-pvp, żeby nieudacznicy, którym nie wyszło na pro-pvp, nie próbowali 'zondzić' i tu.
No w sumie prawda, ale na większości serverów są gildie "dominujące"

Co do drugiego, to przecież człowiek będzie taki sam i na Asterze i na Pacera i na Harmonii...



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
ktore konkretnie ?
druid i sorc mają po dwa rodzaje ue... przykład

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
zmniejszone po to, zeby ludzie z levelami powyzej 300 ( co bylo nieuniknione ) nie bili z sd powyzej 1700, nie leczyli sie uhami za 2000+ itp. Gdyby to zostalo po staremu to na szczycie highscores mialbys teraz jakiegos brazola grajacego sorcem lub druidem, z levelem (przy aktualnych expowiskach) w granicach 480 i iloscia hp taka, jak porzadny knight.

No dobra... zmienić i zostawić, a nie co update kombinować z tym...
*vaRi* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 18:41   #75
Guziczkuu
Użytkownik Forum
 
Guziczkuu's Avatar
 
Data dołączenia: 06 05 2008
Lokacja: Gdańsk
Wiek: 30

Posty: 241
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Infinitas
Świat: Isara
Poziom: 180
Poziom mag.: 69
Guziczkuu ma numer GG 6830983 Send a message via Skype™ to Guziczkuu
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dobrodziej Pokaż post
Gelt wojen już nie ma -.-
Jak wojen nie ma w tibi, To na rl samochodów... O RLY?
__________________
Guziczkuu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 21:53   #76
Bartek143
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2008

Posty: 13
Domyślny

Wy serio myslicie ze taki 200 czy nawet 150 lvl przenisolby sie na inny swiat?? takie lvle to maja dobre gildie dobrych kumpli na podobnych lvlach z ktorymi moze pk-owac, expic, robic questy, czy nawet zwyczajnie porozmawiac. I zapewne maja takze domki z niezlymi itemami na pokaz a tam bylo napisane:

Transfer nie będzie możliwy w przypadku, gdy postać posiada domek, jest członkiem gildii bądź jest w związku z innym graczem

Ostatnio edytowany przez Bartek143 - 14-08-2009 o 21:54.
Bartek143 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 22:51   #77
*vaRi*
Użytkownik Forum
 
*vaRi*'s Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2007

Posty: 337
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bartek143 Pokaż post
Wy serio myslicie ze taki 200 czy nawet 150 lvl przenisolby sie na inny swiat?? takie lvle to maja dobre gildie dobrych kumpli na podobnych lvlach z ktorymi moze pk-owac, expic, robic questy, czy nawet zwyczajnie porozmawiac. I zapewne maja takze domki z niezlymi itemami na pokaz a tam bylo napisane:

Transfer nie będzie możliwy w przypadku, gdy postać posiada domek, jest członkiem gildii bądź jest w związku z innym graczem
A jeżeli są dwie ekipy + 200lvle same praktycznie, jedna z nich jest gorsza, ciągle pada, bo ta pierwsza lepiej trapy ogarnia, to chyba mogą przejść całą gildią na inny świat i go "rozwalić", nie?
*vaRi* jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-08-2009, 22:59   #78
Bartek143
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2008

Posty: 13
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez *vaRi* Pokaż post
A jeżeli są dwie ekipy + 200lvle same praktycznie, jedna z nich jest gorsza, ciągle pada, bo ta pierwsza lepiej trapy ogarnia, to chyba mogą przejść całą gildią na inny świat i go "rozwalić", nie?
Ale gildia liczy zazwczyaj sporo osob a szczegolnie z takimi lvlami. I w zwiazku z tym sa nikle szanse zeby cala badz wiekszoc gidii sie przeniosla bo musze byc do tego checi i niestety kasa i jak wiadomo mozna nie miec i jednego i drugiego
Bartek143 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 11:57   #79
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marna_Prowokacja Pokaż post
nie wiem jak w jakim sensie ten system 'nie wydolilby'. to ze nie byloby takich lvl jak teraz? co w tym zlego.
..

za czasow 7.6 i wersji wczesniejszych tak to sie jakos fajnie ukladalo, ze zrobienie 1 bp dowolnych run trwalo srednio 30-50 razy dluzej niz wystrzelanie go w stworki, wiec 2-3 wysokolevelowych magow zuzywalo runy robione przez 200 ludkow na 30 levelach stojacych pod depo, ktorzy (jakby tego bylo malo) myslalo, ze zbijaja na runach fortune, dlatego nawet nie bralo sie za expienie. Innymi slowy 90% serwera pracowalo na to, zeby 5-10% moglo poexpic.

Po pewnym czasie sredni level podskoczyl, ludzie zaczeli zauwazac, ze expienie sie oplaca, i zdecydowana wiekszosc runemakerow zaczela byc konsumentami. Proporcje nawet jesli w momencie wyjscia jeszcze sie nie obrocily (konsumentow nie bylo 90%, ale 40-50% na pewno), to w najblizszym czasie i tak zabrakloby producentow zeby utrzymac rosnacy popyt, szczegolnie, ze producentow nie tylko nie przybywalo, ale wrecz ubywalo (bo zaczynali expic i sami potrzebowali run, a nikt normalny nie robilby ich sobie przez tydzien samemu tylko po to, zeby poexpic 2-3 godziny). Tak wiec sklepy byly potrzebne zeby ta machina sie w pewnym momencie nie zatrzymala w miejscu.


Prosciej nie potrafie.

Cytuj:
Wy serio myslicie ze taki 200 czy nawet 150 lvl przenisolby sie na inny swiat??
cena za przeniesienie raczej nie przekroczy ceny pacca, a jesli nawet, to przekroczy minimalnie.
W wiekszosci przypadkow polaczki i tak kupuja pacc za gold, wiec nie widze powodu, zeby kogos mialo nie byc stac na przeniesienie calej 15-20 osobowej gildii ktora zostala np. pobita w wojnie na swiat nPvP. Malo tego, jestem przekonany, ze znajda sie ludzie przenoszacy swoje noobchary za kase/ gold po to, zeby np nie zostawiac na opuszczanym serwerze rzadkich przedmiotow, ktorych bylo zbyt duzo by je ubrac na siebie.

Cytuj:
druid i sorc mają po dwa rodzaje ue... przykład
no i ?

Druid i sorc maja dokladnie takie same mozliwosci defensywne, wiec nie ma powodu by krzywdzic jedna z tych klas znacznie ograniczajac jej mozliwosci ofensywne (bo oznacza to wprost nie tylko ograniczenie szybkosci expienia, ale rowniez ograniczenie zdobywanej kasy i wiele innych daleko idacych konsekwencji). Dlatego jest jak jest, a z braku innych mozliwosci (ktorych Tibia po prostu nie umozliwia) te 2 klasy roznia sie zywiolami.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 15-08-2009 o 11:58.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-08-2009, 14:33   #80
Pix888
Użytkownik Forum
 
Pix888's Avatar
 
Data dołączenia: 10 10 2008

Posty: 146
Domyślny

Z tego co przeczytałem wynika to:
gracz z non-pvp dostanie możliwość przeniesienia się na losowy server pvp?
Pix888 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 23:32.


Powered by vBulletin 3