Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-08-2009, 21:16   #121
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Vil nie wiem jak ty ale ja pamiętam update który był 1,5roku temu to na arcanii było 900+ osób online, a teraz ledwo 300+. Widać cipsoftowi nie zależy na zyskach?
Czy wy rozumiecie, że takie narzekania są tylko na tym forum? Przynajmniej na tych, które ja przeglądam większości zawsze podobają się aktualizacje, tylko nie na tibia.pl. A skoro większość ludzi jest za zmianami, to raczej nie one powodują spadek popularności Arcanii/Tibii.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-08-2009, 21:22   #122
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Wejdz na forum tibia.com to zobaczysz, że narzekają nie tylko tu. Moim zdaniem ogólnie update idzie w dobrym kierunku, jednak cipsoft popełnia często niewybaczalne błędy, co świadczy o ich niekompetencji. Przykład? Przez wprowadzenie 2 sec opóźnienia stairhopping nie jest możliwe zabicie kogokolwiek umiejącego grac solo w pvp. O ile ta zmiana w pvm jest konieczna to w pvp jest bezsensu. Kolejny paradoks to Ledgehopping na który nie został wprowadzony delay. Nie wiem jak wy ale takie bugi powinno się poprawiać od razu, a cipsoft będzie się z tym bawił 2 lata zanim to naprawią. To według mnie świadczy o dużej niekompetencji tej firmy.
mezowski86 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 11:05   #123
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Hmm...pomysł nie jest zły, chociaż może rzeczywiście światy PvP będą puste, a Non-PvP zapełnione i to może być największym problemem tego całego "projektu"...
Co do ograniczeń, to wydaje mi się, że są OK. Skoro tylko EQ i kasa z banku przechodzą, to wszystko będzie trzeba sprzedawać zanim przeniesiesz się na nowy server.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 12:41   #124
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

o niekompetencji Cipsoftu to akurat wiadomo od lat.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 15:38   #125
Akkorin
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 11 2008
Lokacja: .nieokolice Szczecina Ilość postów: -8 . . . . . . . Posty: 7354,3854757346e+54 Wiadomości: 0
Wpisy bloga: 10

Posty: 350
Stan: Niegrający
Imię: Eragog
Świat: Silvera/Antica
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niemacieglowy Pokaż post
to ty chyba nie znasz tych debili z noob-pvp synku, najpierw wyboca swoje chary a pozniej jazda na pvp roz*******ac ludzi ktorzy musieli ciezko harowac na swoje levele cip jak zwykle porazka
Sorry, ale ty tylko udajesz idiotę, czy naprawdę nim jesteś? Pomijając to że na każdej stronie jest o tym mowa, to ty przecież nawet odpowiadałeś na post, w którym było napisane, że z non-pvp nie będzie można przejść na pvp.
Akkorin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 16:20   #126
Kojotes
Rangers lead the way
 
Kojotes's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2005
Wiek: 35

Posty: 860
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Brigade
Świat: Astera
Poziom: 140
Skille: 99/73
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niemacieglowy Pokaż post
to ty chyba nie znasz tych debili z noob-pvp synku, najpierw wyboca swoje chary a pozniej jazda na pvp roz*******ac ludzi ktorzy musieli ciezko harowac na swoje levele cip jak zwykle porazka

To Ty chyba nie znasz tych debili z pro-pvp, którzy wybocą swoje skille do 105/105 na monku a później jazda na non-pvp levelować i zbierać kasę, roz********* ludzi, którzy musieli ciężko harować na swoje skille.

Jak zwykle, fail jakiegoś typa z pro-pvp.
Kojotes jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 17:47   #127
Krajzel
Użytkownik Forum
 
Krajzel's Avatar
 
Data dołączenia: 19 08 2006

Posty: 619
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Krajzel
Profesja: Elite Knight
Gildia: Casa Rosso
Świat: Iridia
Poziom: 123
Skille: b.d.
Poziom mag.: 8
Krajzel ma numer GG 9625503
Domyślny

@up
Akurat skille na pvp do niczego się nie przydają, wiem z doświadczenia.

Top
Osobom z nonpvp zmiany się nie podobają (i się nie dziwie) ale z drugiej strony, jak dadzą nowe servery pvp, enfo i non to myślę, że dużo graczy się tam przeniesie i zwolni miejsca na obecnych. W tym całym projekcie chodzi o fun no i ofc $$, a będą napływać zdecydowanie szerszą rzeką hehe. Będzie trochę zamieszania na początku ale starzy wyjadacze danego servera pvp nie będą dawali nowym za bardzo kozaczyć, tego jestem pewny. Chyba, że będą przechodziły całe gildie to dopiero będzie na*******anka xD
Krajzel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2009, 23:43   #128
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Nie chce nikogo obrazić, ale nie mam szacunku do graczy z non-pvp. Grając na non-pvp wybrali easy mode. Huncą z kolegami i wiedzą, że ich nie zranią, nie giną w pvp, nie ma wojen czyli tego co najlepsze. A skillowanie na monku to drobnostka, slimy a potem geomancer powinny wystarczyć. Na lv 100+ już są targed dummes;-)

Za to mam duży szacunek do pvp-enfo, bo grać tam jest znacznie trudniej, niż na normal pvp. Choćby z tego powodu, że nie ma aola ani blessów;-)
mezowski86 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2009, 04:45   #129
kamilosik
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 12 2006
Lokacja: Rzeszów

Posty: 18
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Aurea
Poziom: 34
Skille: 25/22
Poziom mag.: 0?
Strzałka

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Akryl92 Pokaż post
Ktos ma hunta to nie placi tylko przechodzi na inny serv xD.... cos mi sie zdaje ze Amerykanskie servy beda opustoszale xD a no-pvp przeludnione.
czy wy nie rozumiecie ,Że za transfer postaci bedzie siĘ pŁaciŁo?
jak bĘdzie cena np. 60zŁ to powiedz mi czy poŁowa ludzi z serwera przejdzie na inny??
PomyŚl zanim coŚ napishesh!
kamilosik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2009, 22:27   #130
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

60zł to nie jest duża kwota dla osoby pełnoletniej. No chyba, że w tibie grają same dzieci ;-)

ps. inna sprawa, że jak ktoś dostanie hunta i payment 300k to równowartość tego w zł na niektórych światach będzie wyższa niż kwota zmiany światu.

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 21-08-2009 o 22:28.
mezowski86 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2009, 01:52   #131
Madon95
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 08 2009

Posty: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
60zł to nie jest duża kwota dla osoby pełnoletniej. No chyba, że w tibie grają same dzieci ;-)

ps. inna sprawa, że jak ktoś dostanie hunta i payment 300k to równowartość tego w zł na niektórych światach będzie wyższa niż kwota zmiany światu.
no ciekawe ile Ty masz lat jesli gadasz ze 60 zl to nie jest duzo dla osoby pelnoletniej... pewnie masz 12 lat i nie wiesz co mowisz, zdarza sie...
Madon95 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2009, 10:15   #132
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

nikt nigdy oficjalnie ceny nie podal, moze to byc 20ojro jak i rownie dobrze 5
transfer z nonpvp na pvp jak najbardziej bedzie mozliwy za sprawa swiatow "open". wystarczy spojrzec ile niektore swiaty pvp maja w godzinach szczytu graczy
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2009, 10:33   #133
Abdulah
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mówicie, że ludzie wszędzie narzekają? To jest zupełnie normalne, ludzie uwielbiają narzekać, a pochwalić już jest znacznie trudniej. Ludziom często się wydaje, że wprowadzać zmiany w takiej grze jak Tibia jest prosto. A największe mądrale na tym forum to najlepiej przejęły by kontrole nad CipSoftem i zrobiło prawdziwą Tibię! Jaaasne. Tylko do tego trzeba umiejętności przewidywania skutków wprowadzonych zmian.

W sumie kiedyś myślałem tak samo, że usunięcie uhów, rewolucja w sile ataków magicznych i tak dalej było czymś głupim. Jednakże patrząc na to z dalszej perspektywy te zmiany są naprawdę przemyślane. Nie grałem nigdy na Tibii 7.5, ale jak ktoś tam wyżej mówił o całej tej produkcji run, to było chore! Większość spędzała godziny, a nawet dnie na robieniu właściwie niczego, żeby tylko jakiś mały procent mógł sobie poexpić. Wprowadzenie sklepów było konieczne albo doszło by do katastrofy - większość graczy porzuciła by Tibię. (Oczywiście katastrofa dla Cipsoftu).

A co do pomysłu ... ciężko przewidzieć co będzie się działo. Pewnie zrobi się trochę bałaganu, ale masowych przejść na inne serwery nie będzie. Większości będzie żal kasy
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2009, 12:28   #134
Marna_Prowokacja
Użytkownik Forum
 
Marna_Prowokacja's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2009
Lokacja: sprzed komputera

Posty: 98
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: ałrea
Poziom: 069
Skille: 6/6/6
Poziom mag.: 60
Domyślny

to czy cipsoft przewidzial wszystko okaze sie. szczerze watpie.
__________________

nienawidze cipsoftu, updejtow, pseudo inteligentow, szatanistow, lamusow z npvp i wiekszosci tibijczykow.

skilsy ;
ironia. 9/10
sarkazm. 9.5
metafora. 8
riposta. 8.9
spaming. 6.6
punche. 9.5
foruming 10
Marna_Prowokacja jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2009, 19:24   #135
karo de'suza
Użytkownik Forum
 
karo de'suza's Avatar
 
Data dołączenia: 10 07 2006
Lokacja: Elk
Wiek: 39

Posty: 314
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Sinestesia
Świat: Astera
Poziom: 175
Skille: 20/28
Poziom mag.: 78
karo de'suza ma numer GG 3113720
Domyślny

Nie czytalem all postow ale postacie powinny byc gole ze wszystkiego moim zdaniem, przeniose sie ze swiata na ktorym gp jest po 1zl za pakiet na swiat po 2,5 za pakiet i nakupuje z 20kk i bede selac....

nie no mi to sie nei podobgole postacie i tyle albo ograniczenie do ilosci przenoszonej sumy!
__________________
karo de'suza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-08-2009, 13:14   #136
Elders
Użytkownik Forum
 
Elders's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 560
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karo de'suza Pokaż post
Nie czytalem all postow ale postacie powinny byc gole ze wszystkiego moim zdaniem, przeniose sie ze swiata na ktorym gp jest po 1zl za pakiet na swiat po 2,5 za pakiet i nakupuje z 20kk i bede selac....

nie no mi to sie nei podobgole postacie i tyle albo ograniczenie do ilosci przenoszonej sumy!
Niestety ale sprzedawanie pieniędzy nie jest legalne w świetle Tibi ^.- A nawet jeśli sprzedajesz już kasę na allegro to ich to dynda czy zarobisz/stracisz poprzez transfery postaci.

Ci co twierdzą, że pomysł jest zły - Na cholere ktoś z PvP ma przechodzić na non-pvp? Żeby dzielić resp frostów z 2000 ludźmi? Jeśli ma reputacje na swoim serverze to może mieć każdy resp ... a tak to przyjdzie gdzie szacunku się nie ma dla nikogo ( :

Z non-PvP na PvP - Jeśli przejdzie garstka ludzi ( 10~~ ) to w jakim celu?

Tacy gracze :

1.Prawdopodobnie mają o wiele gorszy skill w PK niż przeciętny gracz PvP
2.Nie znają sytuacji servera
3.Co zrobią w 10 osób?
4.Dostają wpierdol od panującej gildi i za 6 miesięcy wracają na swój server

Ja z chęcią użyje tej opcji gdyż bardzo dużo moich rl znajomych gra na innym serverze(non-PvP) mimo iż także przechodzę z non Pvp. Jestem bardzo ciekaw ile osób z forum użyje tej opcji. Zapewne 90% będzie żałować tej decyzji. Przejdą tylko Ci którzy mają podobny problem co ja lub gdy poprostu gracze z wyższymi lvl nie pozwalają grać.

Wy umiecie tylko narzekać : ) Jeśli CipSoft wprowadzi to w życie to znaczy, że sporo zarobi.A to że odejdzie kilka polaczków to im to naprawdę nie przeszkadza bo w wasze miejsce przyjdzie kilka brazoli
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etanov2 Pokaż post
ja gram w tibie bo jest jakas fabuła sredniowieczna i latasz rycerzykiem i napieprzasz w potworki , mozesz sie w handel bawic itp , jakas odmiana od gta czy innego badziejstwa
Elders jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2009, 09:28   #137
Envim
Użytkownik Forum
 
Envim's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2008
Lokacja: z zadópia xD

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sir Envim
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Pacera
Poziom: 220
Poziom mag.: 81
Domyślny

Witam
Oto moje zdanie/zdania

Tibia 7,6 byla extra do 7,92 bylem bardzo zadowoly i uzalezniony na maxa , waz z pózniejszymi update'tami bylo coraz gorzej,... mimo tego nadal gral w tibie i jedynie stamina(0,5 expa) + napisane jaki loot, bp'ki ,< jedyne zalety (ewentualnie jeszcze teren yalahar~/svar~) te limity na broń i eq na poczatek to zly pomysl :
(pamietam jak trzebabylo zapier*****, zeby uzbierac na p secika i moc grac - to byla prawdziwa tibia), ale juz sie przezwyaczailem i ujdzie...

Co do zmiany swiatow... To będzie opłacalne dla Cipsoftu... Mi osobiscie sie ten pomysl nie podoba...
Ale teraz powinni isc tylko w jakies latwe quest'y i nowe tereny, bo zapewne jeszcze z pare update'ów i 1 quest sie bedzie tydzien robic (o przepraszam juz sie tak rashida robi ale wystarczy poswiecic tylko 20min+ dziennie) - chodzi mi o to ze pozniej Cipsoft chcąc ulepszyc gre bedzie robił coraz bardziej skomplikowane questy ... dłuzsze z nowymi rzeczami... (tak mi sie tylko wydaje.) Aa.. wogole jeszcze limit na runy to przesada ;| nie raz zaliczylem sexy dedzika bo oczywiscie nie mozna bylo sie uleczyc :| (zaraz po update'cie) ehhh kto pamieta "uh'y i ih'y?" - zabierajac je pozbawili druidow niezlych zarobków ^.-, jedynie dodajac Icicle jakos sobie radzą.
Oho ale sie rozpisalem, ale chicalem powiedziec co mnie boli.

Jeszcze co do zmiany swiatów jestem przeciwny bo moze duzo kumpli zmienic swiat, a tego bym nie chcial!. -.-

Pozdrawiam

@down
A nie?
@2xdown
Ja pierdole nie mowie ze na tibii 7,6 -.- tam bylo ze 7,6 to byla tibia a wyzej itd sie zachzanialo na trollach(idp) zeby na p seta uzbierac - ja tak mialem, ( nie uzywalem allegro?...) -.-
__________________
Przyjaciołom Sie UFO

Ostatnio edytowany przez Envim - 27-08-2009 o 12:42.
Envim jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2009, 10:49   #138
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

niezle zarobki z uhow? a to dobre ..
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2009, 11:47   #139
ZapodajMuze
Użytkownik Forum
 
ZapodajMuze's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2008

Posty: 562
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jak na 7.6 sie "za*******alo" na p secika to moja mama to shakira .
ZapodajMuze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-08-2009, 12:36   #140
Mordor
Użytkownik Forum
 
Mordor's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 35

Posty: 253
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Arcania
Poziom: 166
Skille: 102
Poziom mag.: 23
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Vil nie wiem jak ty ale ja pamiętam update który był 1,5roku temu to na arcanii było 900+ osób online, a teraz ledwo 300+. Widać cipsoftowi nie zależy na zyskach?
To akurat nie wina updatów, lecz zmieniajacej sie sytuacji na serwerze
__________________
I am the man,
who walks alone,
when I'm walikng
in dark road.
Mordor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.


Powered by vBulletin 3