Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-09-2008, 15:27   #1
michur
Użytkownik forum
 
michur's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sparkshine
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
michur ma numer GG 6830776
Pytanie Kampania przeciw przemocy fizycznej wobec dzieci. "Zobacz-Usłysz-Powiedz"

O problemie

Przemoc fizyczna wobec dzieci jest poważnym problemem społecznym - zarówno ze względu na skalę zjawiska, jak i na konsekwencje, jakie niesie za sobą tego typu przemoc.

Przemoc fizyczna jest przestępstwem. W świetle polskiego prawa rodzice mają obowiązek troszczyć się o dziecko. Umyślne godzenie w ciało dziecka i zadawanie mu fizycznego bólu jest bezprawne.

Z przemocą fizyczną można skutecznie walczyć. Jak pokazują doświadczenia innych krajów, jasne przepisy prawne, edukacja na temat praw dzieci oraz współdziałanie instytucji, powołanych do ochrony dzieci, pozwalają na zmianę postaw społecznych i zmniejszenie skali przemocy wobec dzieci.

(ze strony www.zobacz-uslysz-powiedz.pl)

Do rozpoczęcia tematu skłoniła mnie historia 3,5 letniego Bartka, który między innymi torturami był tak bity kablem, że na całym ciele miał otwarte rany cięte i który po pobiciu prosił swoją mamę aby nawet nie wyciągała go z łóżeczka gdyż był tak obolały. Chłopczyk zmarł na sutek krwotoku wewnętrznego. Długo by mówić na temat ilości jego obrażeń - na pewno większość z Was słyszała tą tragiczną historię. W pierwszej chwili miałoby się ochotę dostać w swoje ręce konkubenta-zwyrodnialca i zrobić mu chociaż to samo(niestety chroni go prawo) później szukamy winnych w matce która nie reagowała lub nawet się przyczyniła, na końcu w sąsiadach, którzy również nie reagowali - dlaczego? Może się bali a może nie wiedzieli gdzie można to zgłosić, może nie chciało im się szukać kontaktu do instytucji która mogłaby się tym zająć?

Stworzono kampanie działającą z ramienia fundacji "Dzieci Niczyje"i stronę internetową www.zobacz-uslysz-powiedz.pl, na której możemy zgłosić przypadki maltretowania fizycznego dzieci, same dzieci mogą wyrazić swój apel do dorosłych, oraz możemy dowiedzieć się więcej na temat problemu i jego skali we współczesnym świecie.

Nie bądźmy obojętni na ten problem, jeśli znasz przypadki bicia dzieci i chcesz im pomóc, wejdź www.zobacz-uslysz-powiedz.pl

Chciałbym zwrócić waszą uwagę również no maltretowanie psychiczne dzieci. Jest to problem o wiele gorszy od fizycznego maltretowania. Rany fizyczne się goją lecz zostawiają blizny za czasem i te mogą zniknąć, lecz najgorsze blizny zostawiają w psychice i sercu dziecka, które jako dorosły człowiek może mieć problemy z funkcjonowaniem.

Pozdrawiam i zachęcam do promowania strony.

Michur.

Ostatnio edytowany przez michur - 01-09-2008 o 16:26.
michur jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-09-2008, 15:31   #2
Xevixon
Użytkownik Forum
 
Xevixon's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2008
Lokacja: Bogatynia

Posty: 137
Stan: Na Emeryturze
Imię: Eterro
Profesja: Elite Knight
Świat: Refugia
Poziom: 90+
Skille: 83/79
Poziom mag.: 7
Xevixon ma numer GG 8241970
Domyślny

Yh... Padłeś ofiarą takeij przemocy czy jak?
@Down
Moze i tak. Niepamiętam. Ale powoli robi sie z tego forum coś ala forumowisko.pl. Coraz to "lepsze" tematy powstają. To niby jest forum o tibi nie? Jakby niepatrzeć to każdy rodzić powinien być karany. Bo wątpie, że w wieku -4 lat "gdy energia rozpiera" nigdy niedostaliście tego przyslowiowego "klapsa".
__________________
\__/
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich
Podziękujcie Michoss-owi za to że mnie uspokoił i doinformował trochę

Mam jednak litość i darujewam , ale mam was 3 na oku
/\ chodziło o Shanhaevela, domin3x i o mnie

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich
..aby coś się udało potrzeba dużo wiary katolickiej..

Ostatnio edytowany przez Xevixon - 01-09-2008 o 15:40.
Xevixon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:34   #3
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@Xevixon
Raczej ty padleś. Sprawa na powaznie. Nie interesuje cie to - nie pisz. Nie jestes do tego zobowiazany.
__________________
.


Ostatnio edytowany przez Tana - 01-09-2008 o 15:35.
Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:36   #4
michur
Użytkownik forum
 
michur's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sparkshine
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
michur ma numer GG 6830776
Cool Re: @up

@Xevixon
Nie, lecz po prostu jest to problem, o którym warto wspomnieć.

Informuję was o akcji, którą zoczyłem i proszę was o powstrzymanie się od tego typu postów.

Pozdrawiam.
michur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:46   #5
Khalan Blitzhammer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 04 2006

Posty: 133
Domyślny

Tak sobie poczytałem tę stronę i doszedłem do wniosku, że to jeden wielki stek bzdur. Klapsy jako przemoc fizyczna? Dobry dowcip, ciekawe tylko, kto inteligentny da się na takie hasła nabrać.
Sama inicjatywa kampanii jest jak najbardziej słuszna, ale, dear God, niech się lepiej zajmą _prawdziwymi_ przypadkami przemocy wobec dzieci, a nie tym, że Jasio dostał klapsa, bo zbił szybę.
__________________
I say we're all grown up now
And sex ain't so safe now
It's all in the groove they say
Doesn't matter anyway

Ostatnio edytowany przez Khalan Blitzhammer - 01-09-2008 o 15:54.
Khalan Blitzhammer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:12   #6
Marsseel
Użytkownik Forum
 
Marsseel's Avatar
 
Data dołączenia: 30 12 2007
Wiek: 32
Wpisy bloga: 7

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 91
Marsseel ma numer GG 12726512
Domyślny

Ja popieram tę akcję. Sam byłem/jestem raczej bezstresowo wychowywany, nigdy nie dostałem nawet "klapsa", mimo iż rozrabiałem jak każdy mały dzieciak. Rodzice zawsze potrafili mi słownie wyjaśnić, że coś co zrobiłem jest złe i zawsze do mnie docierało. I myślę, że każdy dobry rodzic to potrafi.
__________________



"Jeśli ktoś zaczepia ciebie poproś go by przestał. Jeśli nie przestanie, zniszcz go."

Marsseel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:21   #7
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Autorzy kampanii robią z zagadnienia przemocy wobec dzieci sprawę czarno-białą, a niestety klaps klapsowi nierówny. Dopóki będzie to wyglądać tak, że każde działanie rodzica, które sprawi dziecku ból jest ZŁE, a wychowywanie dzieci bezstresowo jest DOBRE, to leję na to ciepłym moczem. Szczególnie, że o wiele więcej rodziców krzywdzi swoje dzieci na płaszczyźnie psychicznej, czym nie chcą się zająć, co mnie cholernie zniechęca. Albo działamy kompleksowo, albo wcale. Co z tego, że Jasiu będzie mieć wszystkie zęby, skoro rodzice zaszczepią mu sto kompleksów i wywrócą psychikę do góry nogami?

No i nie wierzę w ludzi, dla mnie większość rodziców zawsze będzie katami dla dzieci - po prostu nie zawsze jest to oczywiste.
ripper jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:23   #8
kombossik1
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Ej a jak mnie mama kopie z pół obrotu jak chuck noris , albo jak mnie tata thunder hammerem po plecach wali to też jest to przemoc?

<JOKE>

Bardzo dobry temat ponieważ wiekszość ,,tibijczyków'' to ~10 latki (może i mniej ) ...

Ale nie wiem co ma robić ta ,,akcja''...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:33   #9
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Może i poruszany jest tutaj tylko wątek przemocy fizycznej, ale od czegoś trzeba zacząć, prawda? Nie można tylko stać obok i obojętnie się patrzeć... albo odwracać głowę, jak to robi większość społeczeństwa.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:35   #10
michur
Użytkownik forum
 
michur's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sparkshine
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
michur ma numer GG 6830776
Domyślny Re;

@ripper
Masz rację, bo niektórzy rodzice być może duża ich część nie zastanawiała się nad tym kim w ich życiu będzie dziecko i nie byli gotowi uciągnąć takiego brzemienia. Dlatego zaczynają wprowadzać kary cielesne za wybryki dziecka, rozumiem klapsa ok, może być, nie często ale może być. Lecz widzicie potem łatwiej takiemu rodzicowi się mocniej zamachnąć lub stracić kontrolę. Gdy wchodzi do tego jeszcze alkohol, skutki mogą być okropne. Maltretowanie fizyczne rodzi psychiczne i na odwrót.

@kombossik1
Ta akcja ma służyć, promowaniu postawy wobec przemocy fizycznej i psychicznej stosowanej na dzieciach.
michur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:35   #11
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

3x up@
Jedynym dałnem tutaj jesteś ty.

Topic@
Mam dopiero 16 lat, za młody jestem na takie tematy, nie miałem jeszcze dzieci, a sam byłem wychowywany bez stresowo.
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:39   #12
Gelt
Da Old school.
 
Gelt's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2005
Lokacja: Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych Drewnica

Posty: 2,508
Stan: Na Emeryturze
Gelt ma numer GG 4445444
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kombossik1 Pokaż post
Ej a jak mnie mama kopie z pół obrotu jak chuck noris , albo jak mnie tata thunder hammerem po plecach wali to też jest to przemoc?

<JOKE>

Bardzo dobry temat ponieważ wiekszość ,,tibijczyków'' to ~10 latki (może i mniej ) ...

Ale nie wiem co ma robić ta ,,akcja''...
Nie wiesz co mają robić znaki interpunkcyjne na klawiaturze, więc tym bardziej nie zrozumiesz przesłania tej akcji.

Zaraz dojdziemy do tego, że średnia wieku tibijczyków to 5 lat ._. A sma autor wypowiedzi z pewnością nie posiada więcej niż 13 lat.

@topic

Zależy od charakteru dziecka. Mi np. były potrzebne klapsy: P
__________________
Jestem oazą spokoju, zajeb*** wyluzowanym kwiatem na tafli jeziora.

Jeśli Ci będzie smutno i bardzo źle, to pomyśl, że byłeś najbardziej niesfornym i aktywnym plemnikiem w całej swojej grupie.



Poradnik "Jak dojść do Demony"
Gelt jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:44   #13
GASZ
Użytkownik Forum
 
GASZ's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 41
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany Pokaż post
Po chuj* udowadniasz, że nie masz mózgu? Naprawdę, penis* ci się nie powiększy od postowania, kiedy masz gówno* do powiedzenia na dany temat.
Mam mózg ale go nie używam, bo wiesz Bóg dał mi mózg i penisa. Ale krwi tylko tyle by napędzać tylko jednego z nich.Nie gówno do powiedzenia, ale do zjedzenia specjalnie dla ciebie.

P.S nie ja tu jestem "nieudany"
GASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:51   #14
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Skoro masz przygotowane gówno*, to pokaż mamie, żeby cię nauczyła srać* w łazience. Może to zrobi bez użycia pałki.

Ktoś go wypieprzy wreszcie? Bachor* robi syf* w poważnym* temacie.
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:51   #15
michur
Użytkownik forum
 
michur's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2007
Lokacja: Grudziądz

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sparkshine
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
michur ma numer GG 6830776
Domyślny Re: Ghost Nieudany

Ghost ta akcja jest zainicjowana przez "Fundację Dzieci Niczyje"
W partnerach, przyjaciołach, sponsorach akcji nie ma wspomnianego Rzecznika Praw Dziecka. Lecz zachęcam Cie do rzetelniejszego sprawdzenia tej informacji na stronie Fundacji i Akcji.
Pozdrawiam.
michur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:54   #16
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Cytuj:
Bo wątpie, że w wieku -4 lat "gdy energia rozpiera" nigdy niedostaliście tego przyslowiowego "klapsa".
Ja nie dostałem, nigdy, serio. I co?

Cytuj:
Ej a jak mnie mama kopie z pół obrotu jak chuck noris , albo jak mnie tata thunder hammerem po plecach wali to też jest to przemoc?
Ale jesteś fajny. I jaki zabawny! HOHOHOHOHOARGHPLUFBUERZYG <śmiech przeradza się w wymioty>
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 17:02   #17
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Koleś, który wcześniej podsumował akcję opisaną w temacie tekstem o "dałnach szukających domu" próbuje mnie sprowadzić do parteru*. Napisz jeszcze, że twój poprzedni post był eksperymentem*.

forum [']*
__________________
*+10 punktów do lansu
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 17:04   #18
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Ja dziękuje. Jakby połowa zjebów wsród młodzieży dostała jak była mała pasem po dupie, to świat byłby piękny, spokojnieszy i grzeczniejszy.

POPIERAM, ale nie akcje, a karanie dzieci. Wtedy przynajmniej dzieciak wie co złe.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 17:05   #19
GASZ
Użytkownik Forum
 
GASZ's Avatar
 
Data dołączenia: 08 08 2008

Posty: 41
Domyślny

Bloodwin@

Jedyny, który idzie za inteligencją a nie za swoim dobrym serduszkiem. Już to widzie kochani, jak to nie klepiecie swoich dzieci : )
GASZ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 17:09   #20
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Ma się rozumieć, że jak dziecko wam walnie z pięsci w ryj to mu powiesz:

"A nu nu Jasiu/Malgosiu nie wolno bić mamy/taty"?

GL AND HF obrońcy dzieci.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 09:44.


Powered by vBulletin 3