Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-04-2010, 14:22   #1
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny Podpisz się pod postulatem na rzecz ochrony klimatu!

Witam,
Stoimy dzisiaj przed bardzo niebezpiecznym faktem - klimat ziemi się ociepla. Faktem jest też, że powodem ocieplania klimatu jest wzrost emisji dwutlenku węgla do atmosfery.
Skąd ta pewność? Z pomiarów, zobaczcie:


Z wykresu widać, że wzrost temperatury jest bezpośrednio związany z obecnością co2 w atmosferze. I nikt nie może temu zaprzeczyć.

Jeżeli uważasz, że należy walczyć z globalnym ociepleniem, wpisz się, zamanifestuj to:

Kod:
http://www.tydecydujesz.org/
Nie dajcie się zwieść. W internecie pełno jest osób, które wręcz walczą z ludzmi, którzy pracują na rzecz klimatu. Tylko pamiętajcie, klimat to nasze wspólne dobro, a ludzie którzy publikują fałszywe dokumenty, walczą z oczywistymi argumentami, nie interesują się wami. Są opłacani przez firmy, których istnienie opiera się na emisji dwutlenku węgla, takie jak Shell, Mobil 1, Exxon, BP, Gazprom. Paliwa kopalniane to w tej chwili najbardziej dochodowy interes na świecie. Oni nie chcą waszego dobra. Nie chcą wprowadzania nowych technologii.

Czy nie dziwi was, że nadal nie ma samochodów na prąd? Firmy motoryzacyjne ciągle prezentują nowe modele, pokazują - "my jesteśmy gotowi". Samochody są nowoczesne, czyste, tańsze w eksploatacji... Dla czego więc ich nie ma? Dla czego? Bo dopóki nie będzie zielonego światła ze strony gigantów paliwowych, nikt nie wprowadzi takich samochodów. Im to jest wyjątkowo nie na rękę. Teraz klient sam przyjeżdża po paliwo, nie istotne jest nawet, w jakiej cenie. I tak przyjedzie.
A prąd? Prąd każdy ma w domu, te firmy straciłyby ogromne pieniądze.

Ja nie chcę nikogo przekonywać. Chcę, abyście sami nad tym pomyśleli, komu się to opłaca, kto na ograniczeniach emisji zyskuje, kto traci. Jak bogatego dotknie klęska żywiołowa, co zrobi? Przeniesie się w inną część świata, i tam będzie żył. A my? Gdzie wtedy pójdziemy my?
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe

Ostatnio edytowany przez thoro - 01-04-2010 o 14:24.
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-04-2010, 14:33   #2
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja nie wierzę w to, ostatnio była afera i okazało się że ludzie manipulowali danymi dot. wydzielania CO2 do atmosfery tylko po to aby zdobyć pieniądze na "ratowanie środowiska". Czytałem kilka artykułów naukowych z których wynika że klimat ociepla się sam co ileś tam lat i ludzie nie mają na niego wpływu, a dwutlenek węgla który idzie do atmosfery przez działalność ludzką jest zaledwie małym ułamkiem całego CO2 jaki uchodzi do atmosfery (najwięcej dwutlenku węgla pochodzi z wulkanów, to one są groźniejsze).
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 14:54   #3
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

A niech wszytko pieprznie jeszcze za naszego życia, przynajmniej to zobaczę.
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 14:55   #4
Oerciak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 31

Posty: 649
Oerciak ma numer GG 4853370
Domyślny

Więc róbmy pikiete przeciwko wulkanom, co one sobie myślą, tak niszczyć naszą planetę!
Oerciak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 14:57   #5
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Powiedz gdzie tak czytałeś. To jest kompletna bzdura. Człowiek obecnie emituje 100x więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż wulkany. Tym bardziej, że wykresy wyraźnie pokazują, że od rewolucji przemysłowej emisja co2 się ciągle zwiększa. Wulkany nagle zdecydowały, że będą emitować więcej, akurat w czasie rewolucji przemysłowej?
Na prawdę, warto używać mózgu. Myślenie może czasami boli, ale jest konstruktywne.
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe

Ostatnio edytowany przez thoro - 01-04-2010 o 15:00.
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:02   #6
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez thoro Pokaż post
Powiedz gdzie tak czytałeś. To jest kompletna bzdura. Człowiek obecnie emituje 100x więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż wulkany. Tym bardziej, że wykresy wyraźnie pokazują, że od rewolucji przemysłowej emisja co2 się ciągle zwiększa. Wulkany nagle zdecydowały, że będą emitować więcej, akurat w czasie rewolucji przemysłowej?
Ja swojego zdania nie zmienię, równie dobrze twoje wyniki dot. wydzielania CO2 mogą być sfałszowane jak i moje, po prostu nie wierzę w wyniki Greenpeace kiedy można znaleźć w internecie informacje od środowisk naukowych które mówią co innego. Ja po prostu ufam naukowcom a nie idiotom przypinającym się do drzew.
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:07   #7
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Ale propaganda
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:13   #8
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thoro
Powiedz gdzie tak czytałeś. To jest kompletna bzdura. Człowiek obecnie emituje 100x więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż wulkany.
Przestańmy oddychać!
Cytuj:
A niech wszytko pieprznie jeszcze za naszego życia, przynajmniej to zobaczę.
Agree 100%.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:22   #9
Oerciak
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 04 2007
Lokacja: Toruń
Wiek: 31

Posty: 649
Oerciak ma numer GG 4853370
Domyślny

Problem z tym, ze po ostatniej aferze wiarygodnosc takich statystyk stala sie niemal zerowa...

Teraz rownie dobrze moge ja dac statystyki i beda mialy TYLE SAMO sensu co wasze.



Widzicie? Ocieplenie jest ok, wiec sie nie martwcie .

Offtop:
Cos mi pizglo w klawiaturze i nei moge dawac polskich znakow, lol.
Oerciak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:26   #10
MALLuś
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Lokacja: Szcecin

Posty: 165
Domyślny

Cytuj:
Cos mi pizglo w klawiaturze i nei moge dawac polskich znakow, lol.
To pewnie przez globalne ocieplenie.
MALLuś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:27   #11
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Szkoda ze motloch i plebs wierzy w ocieplenie sie klimatu spowodowane przez CO2. Ale nie bede tutaj sie tlumaczyc dlaczego tak nie jest. Bo i tak znajda sie ludzie popierajacy swoje teorie "badaniami amerykanskich naukowcow" Kazdy czlowiek, ktory ma na ten temat minimalne pojecie i IQ wyzsze niz 65, powininen wiedziec ze to jedna wielka bzdura. A nawet jesli, to jak to napisal Pan i Wladca
"A niech wszytko pieprznie jeszcze za naszego życia, przynajmniej to zobaczę."
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI

Ostatnio edytowany przez Lord Dreathan - 01-04-2010 o 15:33.
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:33   #12
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dreathan Pokaż post
Szkoda ze motloch i plebs wierzy w ocieplenie sie klimatu spowodowane przez CO2. Ale nie bede tutaj sie tlumaczyc dlaczego tak nie jest. Bo i tak znajda sie ludzie popierajacy swoje teorie "badaniami amerykanskich naukowcow" Kazdy czlowiek, ktory ma na ten temat minimalne pojecie i IQ wyzsze nic 65, powininen wiedziec ze to jedna wielka bzdura. A nawet jesli, to jak to napisal Pan i Wladca
"A niech wszytko pieprznie jeszcze za naszego życia, przynajmniej to zobaczę."
I tym celnym postem proponuję zamknąć ten idiotyczny temat.
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 15:44   #13
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Na koniec dodam tylko jeden link:
http://www.youtube.com/watch?v=iznlt7Mk9u0
:>
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 16:03   #14
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dupca Pokaż post
Ja swojego zdania nie zmienię, równie dobrze twoje wyniki dot. wydzielania CO2 mogą być sfałszowane jak i moje, po prostu nie wierzę w wyniki Greenpeace kiedy można znaleźć w internecie informacje od środowisk naukowych które mówią co innego. Ja po prostu ufam naukowcom a nie idiotom przypinającym się do drzew.
Jak byś chodził do szkoły, to umiałbyś czytać wykres, i wiedziałbyś, że nie jest od Greenpeace'u.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oerciak Pokaż post
Problem z tym, ze po ostatniej aferze wiarygodnosc takich statystyk stala sie niemal zerowa...

Teraz rownie dobrze moge ja dac statystyki i beda mialy TYLE SAMO sensu co wasze.
Tylko że efekt tych statystyk widać po prędkości topnienia pokryw lodowcowych oraz częstości występowania klęsk żywiołowych. Co masz na dowód swoich tez?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dreathan Pokaż post
Szkoda ze motloch i plebs wierzy w ocieplenie sie klimatu spowodowane przez CO2. Ale nie bede tutaj sie tlumaczyc dlaczego tak nie jest.
Nie będziesz tłumaczył, bo nie masz czego, i czym. Skoro jesteś taki inteligenty, oświeć mnie. Ja jestem obiektywny.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Dreathan Pokaż post
Kazdy czlowiek, ktory ma na ten temat minimalne pojecie i IQ wyzsze niz 65, powininen wiedziec ze to jedna wielka bzdura.
Jakieś argumenty heh? Czy tylko publiczne napinanie się?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin Pokaż post
Na koniec dodam tylko jeden link:
http://www.youtube.com/watch?v=iznlt7Mk9u0
:>
Cały film został podważony.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Globaln...elkie_oszustwo
Poczytaj o argumentach

"Film spotkał się z krytyką wielu organizacji naukowych i indywidualnych naukowców, wliczając dwóch naukowców udzielających się w filmie."
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 16:09   #15
eerion
CS Tibia.pl Team
 
eerion's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2003
Lokacja: Utopia
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,908
Stan: Niegrający
eerion ma numer GG 4323111
Domyślny

Cytuj:
Nie dajcie się zwieść. W internecie pełno jest osób, które wręcz walczą z ludzmi, którzy pracują na rzecz klimatu. Tylko pamiętajcie, klimat to nasze wspólne dobro, a ludzie którzy publikują fałszywe dokumenty, walczą z oczywistymi argumentami, nie interesują się wami. Są opłacani przez firmy, których istnienie opiera się na emisji dwutlenku węgla, takie jak Shell, Mobil 1, Exxon, BP, Gazprom. Paliwa kopalniane to w tej chwili najbardziej dochodowy interes na świecie. Oni nie chcą waszego dobra. Nie chcą wprowadzania nowych technologii.
Cytuj:
Nasze poczucie winy nie zna granic. Parę tygodni temu przed kilkoma stacjami londyńskiego metra Roger Bate, znany wydawca i dyrektor "European Science and Environment Forum", przeprowadził wśród podróżnych niewielką ankietę:
Przemysł rutynowo używa w procesach chemicznych substancji o nazwie dwuwodorek tlenu. Stosuje się ją w dużych ilościach, co prowadzi do jej ubytków i rozpraszania w środowisku, dostaje się ona do rzek i do naszego pożywienia. Stanowi też główny składnik kwaśnych deszczów i przyczynia się do erozji. Substancja ta zmniejsza skuteczność hamulców samochodowych, a w stanie gazowym jest głównym gazem cieplarnianym. Może ona spowodować nadmierne pocenie się i wymioty. Przypadkowe dostanie się jej do płuc może być przyczyną śmierci. Dwuwodorek tlenu znaleziono w guzach pacjentów umierających na raka. Czy używanie tej substancji winno być ograniczone przepisami wydanymi przez rząd brytyjski lub Unię Europejską?
Spośród 123 ankietowanych osób tylko 5% odpowiedziało NIE, 19% * NIE WIEM, 76% natomiast TAK.
Obrazuje to, jak łatwo możemy być wodzeni za nos przez nieuzasadnione alarmistyczne nawoływania niektórych grup tzw. ekologów. Większość oskarżeń pod adresem substancji chemicznych wytwarzanych przez człowieka jest równie uzasadniona jak w przypadku dwuwodorku tlenu, czyli po prostu... wody.
Mysle, ze ten tekst jest bardzo dobrym komentarzem na temat calego propagandowego bullshitu o naszym olbrzymim wplywie na nature.
Drugi piekny komentarz
http://www.youtube.com/watch?v=eScDfYzMEEw
Trzeci piekny komentarz:
Analiza zmian klimatycznych na swiecie w od poprzednich 500 000 lat do czasow wspolczesnych. Oraz oczywiscie wplyw puszczania bakow przez ludzi w renesansie, ktore zakonczylo sredniowieczna mini-epoke lodowcowa.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinjix
Jezeli juz jestesmy przy Vision of Escaflowne - fajnego hentaja z tego widzialem
Wpuścić takiego maniaka do tematu o anime

eerion.blogspot.com - Jak to gaijin Japonię ogarniał, czyli relacja z kraju kwitnącej wiśni.
eerion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 16:33   #16
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Mysle, ze ten tekst jest bardzo dobrym komentarzem na temat calego propagandowego bullshitu o naszym olbrzymim wplywie na nature.
A ja mysle, ze jest to dowod na glupote ludzi jezdzacych londynskim metrem, na nic wiecej.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Przeciez to jest kabaret. Mam wkleic kabaret ani mru mru na temat chinskiego jedzienia, potwierdzajacy teze, ze jedza oni zupki chinskie? Daj spokoj ;]


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez eerion Pokaż post
Analiza zmian klimatycznych na swiecie w od poprzednich 500 000 lat do czasow wspolczesnych. Oraz oczywiscie wplyw puszczania bakow przez ludzi w renesansie, ktore zakonczylo sredniowieczna mini-epoke lodowcowa.
Konkrety, daj konkrety. Podaj wykres, pokaz na czym polega Twoj punkt myslenia. Jezeli analiza zmian klimatycznych obali to co mowilem wczesniej, uchyle glowy. Ale tylko konkrety.
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 17:23   #17
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
A ja mysle, ze jest to dowod na glupote ludzi jezdzacych londynskim metrem, na nic wiecej.
Tylko, że Wy tak działacie. Żerujecie na ludzkiej głupocie.

Cytuj:
Przeciez to jest kabaret. Mam wkleic kabaret ani mru mru na temat chinskiego jedzienia, potwierdzajacy teze, ze jedza oni zupki chinskie? Daj spokoj ;]
I co z tego, że kabaret, skoro Carlin mówi prawdę?
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 17:45   #18
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Greenpeace posługuje się takimi samymi metodami jak sztaby wyborcze (patrz: Obama), propaganda albo zwykłe reklamy. Cel jest jeden - dawać piniondze. Oczywiście mówię o tych nieco bardziej cynicznych i świadomych członkach na wyższych stanowiskach, a nie o rzeszach pożytecznych idiotów przywiązujących się łańcuchami do drzew.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 17:52   #19
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vasudanin Pokaż post
Tylko, że Wy tak działacie. Żerujecie na ludzkiej głupocie.
Albo ten koleś myśli inaczej i jest zmanipulowanym kretynem.
Articuno jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-04-2010, 18:00   #20
Dupca
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 15 07 2009

Posty: 333
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Albo ten koleś myśli inaczej i jest zmanipulowanym kretynem.
...kretynem, idiotą, debilem...
Dupca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.


Powered by vBulletin 3