Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 27-02-2012, 15:59   #241
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tibia 7.8, wtedy nie odpowiadał na te słowa. Teraz odpowiada?
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-03-2012, 15:00   #242
Anonimowyrooker
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 01 2012

Posty: 7
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
Bajdełej, z wypowiedzi Knightmare możemy wywnioskować, że poszczególne fragmenty kodu można oddzielić od siebie spacjami i przy tym fragment tekstu w 469 nie zatraci swojego znaczenia:
3478 67 90871 97664 3466 0 345!
3478=beholder
0 działa najprawdopodobniej w sposób jakiegos spójnika. Pewnie tekst ten ma do przekazania coś w stylu "beholder to dawna nazwa bonelorda" więc można spekulować, że 3466=bonelord. Beholder ma 8 liter i jest zapisany czterema liczbami, bonelord ma też 8 liter a jedyne czterocyfrowe nie licząc 3478 to 3466. Należy zauważyć, że oba te słowa zaczynają się od trójki w 469 i oba zaczynają się na b w angielskim.
Hmm , pierwsze co przyszło mi na myśl wiedząc że 3478=Bonelord to :
3 oznacza ilość sylab ( Bonelord / Beholder Więc by wyjaśniało dlaczego taki początek/ albo ilość samogłosek)
4 Obie nazwy są 2 członowe każdy człon ma 4 litery
B O N E L O R D 3478
B E H O L D E R 3466
To tyle co zauważyłem Lecz skoro cyfra w języku beho może oznaczać Słowo
albo Sylabe albo Litere , można przypuszczać że im dłuższy ciąg cyfr
tym dokładniej opisuje słowo ( wtedy Liczby/cyfry oznaczają litery ale nie 1=a , po prostu opisują ilość liter w tym słowie , ilość powtórzeń tych liter , itp.)
Gdy ciąg jest krótszy Cyfry opisują sylaby ( tak jak przedstawiłem z 3478) Trzeba Obliczyć/zgadnąć w jaki sposób Sylaby opisują 2 kolejne cyfry
Gdy ciąg jest 1-2 i chyba 3 cyfrowy Powstała liczba jest przypisana do jednego słowa ( np. 1=Tibia , wg mnie 0 zmienia koncowke wyrazu na osobową tak jak zakładam 345 = człowiek a 0 345 = człowieku)

Jeżeli moje przypuszczenia są trafne dałem wam dość sporo wskazówek
Edit Proszę o wyrażanie swojej opini , może jeszcze na coś wpadnę

Ostatnio edytowany przez Anonimowyrooker - 03-03-2012 o 17:29.
Anonimowyrooker jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-03-2012, 03:49   #243
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vermilion Pokaż post
Tibia 7.8, wtedy nie odpowiadał na te słowa. Teraz odpowiada?
Odpowiada. Skrypty i mapa są z 7.7, a dokładnie chyba 7.72.
Pytałem skąd to skopiował, bo myślałem, że może skopiował niepełny skrypt napisany przez kogoś na potrzeby otsa z rl mapą. Zwłaszcza, że wydawało mi się, że był keyword "beholders", ale głowy bym nie dał.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 12-03-2012 o 04:05.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-06-2012, 18:39   #244
rakhal
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 01 2012

Posty: 121
Domyślny

Nie wytrzymam od paru lat próbujecie rozwiązać zagadkę jakimiś algorytmami i skamlaniem ze 1+1 = 1 czy coś w tym stylu .. Powiem wam tyle :
Żadne ciągi liczb czy inne algorytmy czy literki nie są rozwiązaniem ..
Rozwiązanie znajdziecie miejsce z ktorym bonelordy nie maja nic wspolnego ( a jednak )
__________________
50 lvl [X]
100 lvl [X]
150 lvl [X]
200 lvl [ ] - Za 5-10 miesiecy
rakhal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-09-2015, 01:40   #245
Faceless
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Witajcie.

Widzę, że temat umarł trzy lata temu. Możliwe, że w międzyczasie się tego każdy domyślił, lecz jeśli nie, napiszę co sam zauważyłem. Ogólnie bardzo zainteresowało mnie to, że w grze może być jakiś ukryty język/szyfr. Zwłaszcza liczbowy. Przedwczoraj na nocnej zmianie w pracy postanowiłem nieco przy tym podłubać. Więc skopiowałem treść każdej księgi, jaka jest zamieszczona na tibia wiki i wklejałem całość jedną pod drugą, linijka pod linijką. Następnie gdy już miałem kilkadziesiąt linijek tekstu, skopiowałem to do przeglądarki i używając funkcji "ctrl+f" zacząłem wyszukiwać podobnych serii wierszy. Z mojej obserwacji wynika, że wszystkie te księgi, to jeden i ten sam ciąg bezmyślnie napisanych liczb, skopiowanych w dwóch lub trzech kombinacjach i wklejonych do "ksiąg". Tak więc, jeśli faktycznie te księgi miałyby cokolwiek zawierać, byłoby to co najwyżej jedno zdanie, skopiowane i pocięte a następnie losowo wklejone do każdej księgi. Nie ma zagadki, to tylko element dekoracyjny, element rpg. Żeby było fajnie.

Pozdrawiam
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:41.


Powered by vBulletin 3