Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 28-01-2007, 16:22   #101
Okrutny
Użytkownik Forum
 
Okrutny's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2005
Lokacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 34

Posty: 206
Okrutny ma numer GG 2232732 Okrutny ma login Tlenu orbes@o2.pl
Domyślny

Ja osobiście mam paladyna niestety na 22lv, więc pewnie mało kogo obchodzi to jaki jest paladyn na tym lv, ale napisze:

Od 8lv do 22lv, biegając w blue robe luk+strzaly (b robe dorobilem sie na 13lv, legów i nic wiecej nie nosze, bo nie potrzebuje), dorobilem sie coś koło 25-30k, a expie tylko na rotach na fibuli i soldach/guardach kolo kazz (na tych ostatnich expie od 18lv na ktorym sie nabil skil 60 - expiąc, nie trenie). Na BoH-y mam, jak bedzie 30lv to kupie.. Wiec poki co, zwraca mi sie za strzaly z wielkim plusem, zobaczy sie co bedzie dalej..

@co do goburu

Czy ja wiem czy to może być takie śmieszne.. Newbie mogą sie go słuchać i popełnić błędy, bo goburu mimo wszystko broni się zaciekle. Doskonale pamiętam jak Vil dużo pisał za czasy, prawie w takim tempie co goburu. Też się nie obyło bez krytyki, jednak u Vila w 90% była prawda.. Smutno by było zobaczyć Goburu "moderator" :/
__________________
Cytuj:
11:03 Ghart: no to najlepiej przebywac jak najdalej od lagow
11:04 Okrutny: wiesz z co to jest lag?
11:04 Ghart: no potwor pisali w poradniku ale jaki to nie wiem
Gram dla przyjemności - play 4fun. Tibia to tylko gra.
Okrutny jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 28-01-2007, 16:32   #102
Lockhead
Użytkownik Forum
 
Lockhead's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2006
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bunz
Świat: Refugia
Lockhead ma numer GG 8132721
Domyślny

Pomozcie mi ,bo w koncu nie wiem !! Mam Pall 24 lvl eq blue robe,plate legs,p ammy,zwykle booty, i moje skille 58 dist 9 mlvl i nie wiem czy mam dobre skille i czy musze jeszcze trenowac?? Pomozcie !!
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=bF0kOAMSJxM&NR

Zinédine Yazid Zidane - La légende la plus grande de football.. merci zizou
Lockhead jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2007, 16:36   #103
Flisik
Użytkownik Forum
 
Flisik's Avatar
 
Data dołączenia: 29 01 2006
Lokacja: Stalowa Wola
Wiek: 31

Posty: 332
Profesja: Knight
Świat: Thoria/Calmera
Domyślny

@topic
Jak ktoś umie grać to każdą profesja mozna zarobić.

@mpa
Na calmerze MPA chodzi właśnie po 400-500k.

@o goburu
Goburu jest pojebany. Pierwsze co zrobił to skopiował avatar lasoocha co było perfidne. Póżniej zaczął jarać się Behemothem i tym, że jest niby antychrześcijaninem. Nawet jesli to jest topic o sorcererze/drucie to on zaczyna pieprzyc o ułomności knighta i jego marnych hitach? Jego posty na forum kwalifikują się pod "Kretynizm w czystej postaci".
Flisik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2007, 17:48   #104
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lockhead Pokaż post
Pomozcie mi ,bo w koncu nie wiem !! Mam Pall 24 lvl eq blue robe,plate legs,p ammy,zwykle booty, i moje skille 58 dist 9 mlvl i nie wiem czy mam dobre skille i czy musze jeszcze trenowac?? Pomozcie !!
Na luzie obejdzie się już bez treningu.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-01-2007, 17:53   #105
Lockhead
Użytkownik Forum
 
Lockhead's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2006
Lokacja: Lublin
Wiek: 31

Posty: 109
Stan: Na Emeryturze
Imię: Bunz
Świat: Refugia
Lockhead ma numer GG 8132721
Domyślny

Dzieki PONURy za rade Ide expic
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=bF0kOAMSJxM&NR

Zinédine Yazid Zidane - La légende la plus grande de football.. merci zizou
Lockhead jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2007, 19:14   #106
Kiwix
Zbanowany
 
Kiwix's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2006
Lokacja: Kraków
Wiek: 33

Posty: 103
Stan: Na Emeryturze
Imię: -
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Harmonia
Domyślny

Ja 36 RP (68/40, skilowałem do 50) , mialem tylko kase na bolty ;s kupowalem bolty, MF i na tym sie konczylo ;>
Kiwix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 00:39   #107
Ajron 88
Użytkownik Forum
 
Ajron 88's Avatar
 
Data dołączenia: 13 08 2004
Lokacja: Kluczbork
Wiek: 36

Posty: 327
Domyślny

Tak sie zastanawialem , chmura u pallka = pudlo z bolca , tzn. jak bolt nie trafia (jest animacja ze spada obok) wtedy na potworze pojawia sie chmurka , nie ma takich sytuacji ze "trafiamy" w potwora a mimo to jest chmurka (bolt ignoruje tarcze , dlatego tak sie dzieje ?) ? [jesli sie myle poprawcie mnie bo paladynem gram tylko rekreacyjnie wiec moglem nie zauwarzyc]. To teras tak , Arbalest (nowa kusza dostepna po ukonczeniu questa w PoI) eliminuje mozliwosc spudlowania.. czyli teoretycznie palladyn uzywajacy arbalest "nie ma chmurek" wogole , to skoro porownujecie knighta z SCA/SoV/Avenger , wejscie pod uwage ze pallek ma Arbalest, i wyjdzie wam ze srednia hit'ow jest wyzsza (srednio oczywiscie).

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Monna Pokaż post
Hahahahaha HAhahahahahahh ahahhahah
100 knight zarabia tam bla bla bla... Jezeli ten 100 knight nie ma msa, sova/sca to mozesz pomarzyc o zarabianiu tam.I nie robi 30-40k/h tylko 50- 60, widac ze sie nie znasz wiec nie udzielaj sie bo tylko ludzie beda sie z ciebie smiac... A i jeszcze to... Pal bedzie expil na of 70k/h ? Grales kiedys palem ? czy tylko slyszales w dp z opowiesci noobow jak to kuzyn mojego kolegi z rotow expil sobie palem na of...
lv 85 knghitem (dsm , k legs , boh / sbs , d lance, rh) 86/80 expie w OF (teras lv 96) , zawsze jestem na plus z kasa , czasem wiecej czasem mniej , ale zawsze na plus.

Ale w te 70/80 k / h cierzko mi uwiezyc , niegdy nie patrzylem ile ja xp robie ,ale zdecydowanie daleko mi do tego.
__________________
19:12 Seemes: does that mean your br?
19:12 Wabasi: -aims shotgun- whos BR?

Ostatnio edytowany przez Gremlin - 01-02-2007 o 04:19. Powód: Edytuj posty zamiast pisac nowe
Ajron 88 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 09:18   #108
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ajron 88 Pokaż post
(...) To teras tak , Arbalest (nowa kusza dostepna po ukonczeniu questa w PoI) eliminuje mozliwosc spudlowania.. czyli teoretycznie palladyn uzywajacy arbalest "nie ma chmurek" wogole(...)
To ciekawe, bo z moich informacji wynika, że Arbalest jedyne w czym jest lepszy od zwykłej kuszy, to ma większy zasięg o 1 oczko.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 10:45   #109
dinrakit
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 01 2007

Posty: 154
Domyślny

Z tego co wiem to arbalest ma znacznie wiekszy atak od zwyklej kuszy. Gdyby tak nie bylo to nie byloby w ogole go sensu kupowac bo juz zwykla kusza ma zasieg wystarczajacy do spokojnego zabijania gsow i innych szybkich potworow.
dinrakit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:16   #110
Marciniek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 11 2005
Wiek: 35

Posty: 117
Imię: Marciniek
Profesja: Knight
Gildia: Invisibles
Świat: Guardia
Poziom: 108
Skille: 100/99
Poziom mag.: 8
Domyślny

W tym rzecz, że nie ma sensu go kupywać, gdyż tak właśnie jest.
Marciniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 15:50   #111
zoliax
Użytkownik Forum
 
zoliax's Avatar
 
Data dołączenia: 17 12 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 32

Posty: 830
zoliax ma numer GG 6035236 Adres Jabbera do zoliax
Domyślny

Erig.net twierdzi, że ma większy zasięg oraz wyższe średnie obrażenia... Ale z drugiej strony kto to sprzeda?
__________________
A tak na marginesie.... umrzyj.
zoliax jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 16:18   #112
Mily13
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 31 01 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Girnik
Profesja: Paladin
Gildia: Nie mam
Świat: Eternia
Poziom: 17
Skille: 66
Poziom mag.: 9
Mily13 ma numer GG 3389899 Send a message via Skype™ to Mily13
Domyślny

Jest taka mozliwosc. A mianowicie rob strzaly i exp wtedy nic nie bedziesz tracil a zyskac mozesz. To te zalezy gdzie expisz jak masz te strzaly. Najlepiej expic na zwyklych mino czy mino guardach. Dobry loot masz i kasy masz do groma. Na wiekszych lvlach to juz najlepszy (dla mnie) jest POH.
Mily13 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 19:13   #113
max110
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2006

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Silvera
Domyślny

Jak widze wasze wypowiedzi to i gdybym nie miał palka tylko chciał go mieć to napewno nigdy bym go nie stworzył. Piszecie, że żeby mieć palka trzeba mieć postać na wysokim levelu z dużą ilością kasy. Według mnie tak zupełnie nie jest. Ja paladynem najpierw kupiłem 5 spearów i skilowałem na trolach koło dwarf bridge. Od 45 levela w distance poszedłem do amazon camp i zbierałem speary z valkyrie. Przeważnie każda miała jedną włocznię, dużo spearów było też w zwłokach. Robiłem sobie lootbag ze spearami i później nimi skilowałem najczęściej na rotach, dwarfach. Z kasy, którą uzbierałem kupowałem sobie speary a przy okazji skilowania robiłem sobie strzały. Później zacząłem chodzić na cyklopy (chodziłem też wcześniej ale na godzine dla powiększenia lekko levela) i w ten sposób wytrenowałem dobrego palka. Oczywiście jeśli ktoś ma postać na wysokim levelu i dobrych kolegów to może postawić mu ktoś monka i nie ma problemu, będzie skilować kilkanaście godzin dziennie, ale tak robią doświadczeni gracze i "maniacy", którzy mają tyle czasu do grania. Ja gram przeważnie 1-2 godzin dziennie a czasem jest tak, że nie gram tygodnia i nie spieszy mi się do grania. Tibie traktuje jako normalną grę a nie jak życie Pozdrawiam iżyczę miłego skilowania wszytskim paladynom
__________________


max110 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-02-2007, 19:26   #114
P0nury
Użytkownik Forum
 
P0nury's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005

Posty: 724
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Poziom: 60
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mily13 Pokaż post
Jest taka mozliwosc. A mianowicie rob strzaly i exp wtedy nic nie bedziesz tracil a zyskac mozesz.
Tracisz bardzo wiele. Wiele czasu.
__________________
"21.24 Nie ma lepszego dziennikarza sportowego od Rafała Patyry. "Artur, używając terminologii bokserskiej zostaliście znokautowani zanim zdążyliście założyć rękawice". Używając terminologii stoczniowej - ukradli wam statek, zanim odpaliliście spawarkę, a używając terminologii dziennikarskiej: powinni wyłączyć kamerę zanim zdążycie zadać jakiekolwiek pytanie."
P0nury jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 00:37   #115
maszter321
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 09 2006

Posty: 262
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Poziom: 115
Domyślny

Cytuj:
Z tego co wiem to arbalest ma znacznie wiekszy atak od zwyklej kuszy. Gdyby tak nie bylo to nie byloby w ogole go sensu kupowac bo juz zwykla kusza ma zasieg wystarczajacy do spokojnego zabijania gsow i innych szybkich potworow.
z tego co wiem to bolty maja atak a nie kusza... sprobuj sobie postrzelac sama kusza... gl

Pzdr.
maszter321 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 00:42   #116
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

A może kusza ma modyfikator dmg?
Zwykła kusza 1 x atak bełtu
Arbalest 1,2 x atak bełtu
A jak nie masz bełtu to wychodzi 1 x 0, więc nie ma prawa być dmg.
DRoN jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 00:44   #117
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marciniek Pokaż post
W tym rzecz, że nie ma sensu go kupywać, gdyż tak właśnie jest.
I kolejny raz chrzanisz za przeproszeniem. Arbalest zadaje większe obrażenia i to pisze nawet na tibiawiki.

ps. Średnia w draga 150hpDDD
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 00:53   #118
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 39

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Mam arbalest od paru dni i nie przebiłem jeszcze mojego best hita ze zwykłej kuszy. Na pewno zasięg mam większy o jedna kratkę, zdaje mi się też że częściej trafiam i mam większą średnią trafień. Ta sama ilość boltów = wiekszy exp.

Ale nie jestem w 100% pewny, bo nie do końca zwracam na to uwagę. Może tak jest może nie.

Dla mnie posiadanie tej kuszy to raczej "prestiż", bo niczym nadzwyczajnym jeżeli chodzi o bicie nie jest.

PS. Nigdy bym jej nie kupił, zrobiłem questa.

Ostatnio edytowany przez cite - 08-02-2007 o 00:56.
cite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 00:56   #119
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Żeby rozwiać wątpliwości:

http://tibia.erig.net/Arbalest

It's a stronger crossbow. The average damage seems to be a bit higher and it has a wider range (1 sqm more).
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2007, 01:03   #120
cite
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 05 2004
Lokacja: Warszawa
Wiek: 39

Posty: 109
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Druid Cite
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Używam więc nie muszę tego czytać. Jak już chcesz coś udowadniać to naucz się angielskiego: "The average damage seems to be a bit higher"

seems = wydaje się

Czyli nic pewnego.

Jeszcze radziłbym zapoznać się ze znaczeniem słowa sugestia.
Każdy kto zdobywa nowa kusze z góry nastawiony jest że będzie ona silniejsza, momentami na siłę doszukuje się plusów.

Żeby sprawdzić trzeba by zrobić filmy z paru godzinnych testów np na cycach, porównać średnie. Ale i to do końca nie jest obiektywne, a nuż w czasie testów ze zwykła kusza mieliśmy szczęście.

Ostatnio edytowany przez cite - 08-02-2007 o 01:08.
cite jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:53.


Powered by vBulletin 3