Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 22-08-2005, 20:52   #101
Belvedor
Użytkownik Forum
 
Belvedor's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2005
Lokacja: piFpaF || Alchemicki dom cudów ||
Wiek: 35

Posty: 276
Stan: Na emeryturze
Belvedor ma numer GG 5329653
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kuan Ju
@up
Tja, mi chodzi o to, ze palek ma lepsze srednie hity niz najt. W jednej rundzie 60lvl palek zada jakies 75 z bolca i jakies 200 z sd (w ludzia), a 60lvl najt moze walnac z melee za 80 (?) i exori (nie wiem bo nie gralem elite)
/\moge sie mylic bo gram na non-pvp

A z tym defem to sam sie teraz zastanawiam, o co mi chodzilo . Prawdopodobnie o to, ze pall ma wiecej hp, ale def rzeczywiscie slabszy, sorx.
Po1: Hity 75 pal i najt 80, wnioskuje, ze chodzi Ci o PvP, wiec kiedy walniesz z sd za 200 w czleka z sd palem na 60lvl? Oo( lekkie przegiecie ;f)
Po2: na 60lvlu palek wali 200z sd w co? czlek czy monster?(chyba raczej monster? )
Po3:najt na 60lvlu tez walnie (biorac pod uwage monstera) kolo 200 z exori
Po4: Przestancie sie wreszcie klucic o to, kto jest lepszy (pal vs najt) bo to juz jest obcykane ;f

A na koniec pytanie, od kiedy pal ma wiecej hp od najta? :F Jesli juz to ma wiecej many...
__________________
Czasem boje sie, gdy ide ulica, ze jakis psychol mnie zabije a ja nie zdaze sie pozegnac...

Ostatnio edytowany przez Belvedor - 22-08-2005 o 20:55.
Belvedor jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-08-2005, 23:09   #102
SuRo
Użytkownik forum
 
SuRo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: ch**ewo

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Imię: ^.-
Profesja: Elite Knight
Gildia: Akasico
Świat: Titania
Poziom: 66+
Skille: 84/82
Poziom mag.: 6
Domyślny ^^

Jak na moje skromne oko to niema najlepszej profesji, Knight ma duzo hp, ale bez uhow za dlugo nie pozyje bo exura przeciez leczyc sie nie bedzie , jesli Knight nie ma dobrych skilli to raczej nikogo nie zabije, dla tej profesji potrzebny jest tez dobry eq z racji tego ze blokuje potworki innym profesjom.
Hmm sorc...ma malo hp ale za to ma duzo many, wiec nie potrzebuje duzej ilosci run leczacych bo moze polegac na manie, ma malo capa wiec nosi lekki sprzet, jego wada jest to ze jesli skoncza mu sie runki (sd) to raczej h lvlowca nie zabije, jest jeszcze ue ale jak dla mnei to jest czar do dobijania . Druid to samo co sorcerer ma malo hp i duzo many, tak samo jak sorcerer nosi lekki eq i nie musi miec duzej ilosci uh przy sobie (moze liczyc na exure vite) ale jesli skoncza mu sie runki ofensywne (sd) to nie ma najmniejszych szans na ubicie kogos bo nie ma czarow ofensywnych. Paladyn ma sporo hp i many, po update ciezko bedzie zrobic nim dobre skille bo znikaja speary, ale jesli ktos ma juz dobre skille to moze smialo bic sie z innymi jesli chodzi o eq to tez nie musi miec dobrego wg mnie najwazniejsza czesc jego eq to bohy, w przeciwienstwie do knighta pall ucieka i wali z sd/bolts ale jesli knight dorwie palka bez tarczy to raczej palek ma wtope..ale i tak wszystko zalezy raczej od many na leczenie i od ilosci uhow. Powiem tylko to ze kazdy ma swoja ulubiona profesje i dla kazdego ona bedzie najlepsza.
SuRo jest offline  
stary 23-08-2005, 02:43   #103
Catrishia
Użytkownik Forum
 
Catrishia's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 37

Posty: 212
Imię: Novar
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Poziom: 27
Poziom mag.: 24
Domyślny

Niektóre posty poprostu mnie załamały hehe Ale dopisuje się do zdania, że nie ma "najpotężniejszej" profesji. Wszytko zależy od upodobań gracza, lubi walke w zwarciu wezmie rycka, na dystans palka, a magia sorka i wszytko, więc kłutnia na ten temat nie ma sensu bo każdy myśli inaczej.

ALE ja swojego rycka nie zamienił bym ani na palka, ani na sorka. Poprostu nie moge grać inną postacią, zostałem stworzony do walki w zwarciu hehe.

Mignął mi taki jeden post w tym temacie, że palek jest o niebo lepszy od rycka bo ma wiekszy atak i z tym sie akurat nie zgadzam =) Dam odrazu przykład, żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr...
Ja lvl 86 rycek z 86 clubem mam besty w potworki takie:
-ze skull staffa: 181
-z war hammera: 229
Na graczu:
-z war hammera: 112
-z exori: 163
Natomiast mój kumpel ma lvl 120 palla z dystansem 98 i:
-best na potworku z belta to: 180
-best w człowieka z sd: 261
-best w czlowieka z belta: 101 (tylko raz w życiu trafił za 100+)

Więc wygląda to tak, że na expowaniu mam przewage z broni jednoręcznej i dużą przewagę z dwuręcznej. Na innym graczu mam przewage z broni 100~ straty między exori a sd. Mimo, że on ma 34 lvl więcej (a przy takim poziomie to duża różnica) i skila lepszego o 12, więc jak by on miał ten sam lvl co ja to miał bym znaczną przewage i w PvP i w PvM, więc gdzie tutaj pallek ma lepszy atak? Bo ja z tym twierdzeniem się nie zgodze =) A pozatym według mnie rycek na lvl 100+ to już potęga hehe =P

No rozpisałem się troszkę, ale nie mam zamiaru się dołączać do kłutni kto jest najlepszy bo jak już mówiłem to zależy od gustu, chciałem tylko zobrazować to graczą którzy mają mniejsze doświadczenie jak to wygląda.
__________________
Były owner postaci o nicku Catrishia - 130+ Elite Knight.
Tym razem zaczynam od nowa na Lunarze jako Master Sorcerer.
Catrishia jest offline  
stary 23-08-2005, 04:38   #104
Heroldso
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 06 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 34

Posty: 12
Heroldso ma numer GG 1418320 Heroldso ma login Tlenu raven-89@tlen.pl
Domyślny

Śmieszna knight to zwykly bloker i to tylko jego jedyne przeznaczenie... SORECER jest najpotezniejszy kazdy wie ze wyprzedza knighta zawsze o jakie 5lvl potem jest palek potem drut a na konicu knight (choc po upade knight najmniej ucierpial) Ale zauzmy idziemy na dragon lorda To kto bije dl? Sorc albo palek a nie knight on tylko zbiera itemy i blokuje albo kto pierwszy zaczyna solowac dragony ? Sorc a nie knight bo ten czeka za bedzie mugl uh uzywac ...
Heroldso jest offline  
stary 23-08-2005, 08:47   #105
#Norbik#
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

lol no nie wiem czy njatem niewalne wiecej niz palkem na tym samym lvl i skilach tak najezdzacie na rycerzyka a popatrzcie na palka dobry we wszystkim, ale zaj... w niczym !!!! sam gralem palkiem i rycerzykiem i wiem knihgt gora!!!
 
stary 23-08-2005, 09:29   #106
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Catrishia, Gremlin
Nareszcie coś sensownego !!!

Heroldso jesteś żałosny.
Tak jak już napisał Gremlin to knight wyprzeda sorca w ogólnym rozrachunku expa, bo potrzebuje tylko UHy ewentualnie explo, a mag mase run i blokera...
I co z tego że sorc pierwszy będzie chodził na dragi??
Wiesz ja znam przypadki kiedy na tym samym levelu mag siedzi na rotach a najt na guardach. I kto szybciej expi??
Widzisz na wyższych levelach knight soluje a raczej expuje na DLach.
Więc zastanów się nad tym co piszesz, rozumiem że trudno jest Ci sie pogodzić że profesja jaką grasz nie jest najlepsza (dla sprostowania: ŻADNA NIE JEST NAJLEPSZA)
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline  
stary 23-08-2005, 10:59   #107
SuRo
Użytkownik forum
 
SuRo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: ch**ewo

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Imię: ^.-
Profesja: Elite Knight
Gildia: Akasico
Świat: Titania
Poziom: 66+
Skille: 84/82
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heroldso
Śmieszna knight to zwykly bloker i to tylko jego jedyne przeznaczenie... SORECER jest najpotezniejszy kazdy wie ze wyprzedza knighta zawsze o jakie 5lvl potem jest palek potem drut a na konicu knight (choc po upade knight najmniej ucierpial) Ale zauzmy idziemy na dragon lorda To kto bije dl? Sorc albo palek a nie knight on tylko zbiera itemy i blokuje albo kto pierwszy zaczyna solowac dragony ? Sorc a nie knight bo ten czeka za bedzie mugl uh uzywac ...
Moim zdaniem napisales tu kompletną bzdure. Knight nie jest zwyklym blokerem, a pozatym czym byl by Sorcerer bez blokera? Jesli chodzi o tego Dl'a to zrob Knightem skille 90/90 40lvl+ i mozesz spokojnie go solowac, Sorcem tez ale wejdziesz walniesz go z Sd zejdziesz znow tak kilka razy a co bedzie jak Ci wypali kombo a twarz? dead? oh jak przykro...nie mowie ze sorc jest najslabszy czy cos ale tez nie jest najlepszy. Zadna profesja nie jest najlepsza, kazda ma wady i zalety. Wiec przestancie wkoncu pisac Sorc jest najlepszy Druid jest najlepszy Knight jest najlepszy Paladyn jest najlepszy bo to bez sensu. A pozatym licza sie tez umiejetnosci gracza, szybkosc z jaka sie uha w hardcorowych sytuacjach
SuRo jest offline  
stary 23-08-2005, 14:18   #108
varrez
Użytkownik forum
 
varrez's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005

Posty: 3
Domyślny

NIE ma najpotężniejszej profesji. Wszystkie są od siebie trochę uzależnione.
Druid robi UHy dla innych, sorc ma potężne czary ale nie jest zbyt wytrzymały więc knight musi mu blokowac potwory. Paladyn dobrze wali z dystansu, ale kiedy kto go dopadnie to wali mu spore hity.

Więc = =
varrez jest offline  
stary 23-08-2005, 14:51   #109
Tarny
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 06 2005

Posty: 45
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Nie ma najlepszej profesji, wszystko zależy od zrecznosci i umiejetnosci (i po częsci od lvlu) gracza.

Heroldso, Twój post (moim zdaniem bezsensowny) pozostawie bez komentarza.
Tarny jest offline  
stary 23-08-2005, 14:54   #110
Catrishia
Użytkownik Forum
 
Catrishia's Avatar
 
Data dołączenia: 23 10 2004
Lokacja: Włocławek
Wiek: 37

Posty: 212
Imię: Novar
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Lunara
Poziom: 27
Poziom mag.: 24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Heroldso
Śmieszna knight to zwykly bloker i to tylko jego jedyne przeznaczenie... SORECER jest najpotezniejszy kazdy wie ze wyprzedza knighta zawsze o jakie 5lvl potem jest palek potem drut a na konicu knight (choc po upade knight najmniej ucierpial) Ale zauzmy idziemy na dragon lorda To kto bije dl? Sorc albo palek a nie knight on tylko zbiera itemy i blokuje albo kto pierwszy zaczyna solowac dragony ? Sorc a nie knight bo ten czeka za bedzie mugl uh uzywac ...
Miałem sie nie wtrącać do kłutni bo według mnie (jak już pisałem pare razy) to zależy od gustu, ale przegiołeś pałe heh =P Poprostu mnie rozśmieszyłeś tą wyowiedzią.

Po pierwsze rycek to nie tylko bloker, ja na przykład mam lvl 86 a na dragon landzie w venore spokojnie expuje na dragach wbijając 60k expa na godzine i zawsze chodze na dle solo i bez problemu je zabijam, więc kto bije dla? No comment.

Po drugie na lvl 100+ ze skilami okolo 90 moge expic dużo szybciej od palka i sorka, oczywiście na rozkładzie miesiąca bo tak jak słusznie gremlin zauważył, że sorc może sobie wbić 3 miliony expa w jeden dzień, ale zanim to powtórzy minie dużo czasu, a ja moge wbijać 1 milion dziennie i wyjde na tym dużo lepiej na rozkładzie miecha.

Po trzecie "kto pierwszy zaczyna solować dragona?" to dowaliłeś też ostro. Zrobić 4 mlvl to dla mnie kwestia kilku dni ryckiem. Potem biorę broń dwuręczną i moge iść sobie na lvl 20-25 i wiem, że nie padne bo takiego kombo nie dostane, a sorc? Sorc też może iść i jeśli ma dobry mlvl szybciej niż rycek go zabije, ale bez mana shielda ma 50% szansy, że padnie, wystarczy f-wave i gfb i składka... no chyba, że na manashieldzie, ale czy stać cię na manasowanie się po każdym dragonie? Na 20 lvl nie sądze...

Po czwarte... słusznie zauważyłeś to ja biore loota
__________________
Były owner postaci o nicku Catrishia - 130+ Elite Knight.
Tym razem zaczynam od nowa na Lunarze jako Master Sorcerer.
Catrishia jest offline  
stary 23-08-2005, 15:43   #111
jogurt0
Użytkownik forum
 
jogurt0's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Lokacja: Zgierz
Wiek: 32

Posty: 20
jogurt0 ma numer GG 6241517
Domyślny

o to najlepsze o to najlepsze.....pamietajcie ze kazda profesja ma plusy i minusy!
jogurt0 jest offline  
stary 23-08-2005, 16:37   #112
Buffon
Użytkownik Forum
 
Buffon's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Ostrów Wlkp
Wiek: 32

Posty: 78
Buffon ma numer GG 5984919
Domyślny

Nie ma najpotężniejszej profesji ;]
Knight staje się potężny dopiero na baardzo dużym lvlu i dobrymi skillami.
Załóżmy , że rycek ma wypaśne skille i wogóle lvl też nie za mały.
Przyjmijmy , że ma około 500-600 hp przechodzi h-lvl sorc mówi w myślach "ma napewno dobre eq zagadam do niego i go zabije"
Puszcza SD 260+ do tego hotkey z UE i biedny knajt nic nie może zrobić :/
Z kolei sorce mają lipe jak z zaskoczenia ktoś na nich puści ue i będa bez mana shielda. itd...
Tak więc nie ma NAJPOTĘŻNIEJSZEJ profesji ;]
Pozdro
__________________
"Słuchaj , Ja Mówie Po Pierwsze Mam Serce Po Drugie - Rozumiem "
Jeśli chcesz mnie zbluźnić przeanalizuj najpierw swój układ lędźwiowo-śluzowy.
Koniec kropka.
Buffon jest offline  
stary 23-08-2005, 17:44   #113
SuRo
Użytkownik forum
 
SuRo's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2005
Lokacja: ch**ewo

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Imię: ^.-
Profesja: Elite Knight
Gildia: Akasico
Świat: Titania
Poziom: 66+
Skille: 84/82
Poziom mag.: 6
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Buffon
Nie ma najpotężniejszej profesji ;]
Knight staje się potężny dopiero na baardzo dużym lvlu i dobrymi skillami.
Załóżmy , że rycek ma wypaśne skille i wogóle lvl też nie za mały.
Przyjmijmy , że ma około 500-600 hp przechodzi h-lvl sorc mówi w myślach "ma napewno dobre eq zagadam do niego i go zabije"
Puszcza SD 260+ do tego hotkey z UE i biedny knajt nic nie może zrobić :/
Z kolei sorce mają lipe jak z zaskoczenia ktoś na nich puści ue i będa bez mana shielda. itd...
Tak więc nie ma NAJPOTĘŻNIEJSZEJ profesji ;]
Pozdro
nie pomyslales o extaused u sorca ??
SuRo jest offline  
stary 23-08-2005, 19:55   #114
Vegeta sorcerer
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 3
Problem Ta odrazu

Może i rycek ma dużo hp....dużą obrone ...najłatwiej nim sie gra ale osobiscie wole grać sorkiem jak ktos umie grac magiem to zklepie i dobrego rycka

Ryckei sie gra najłatwiej z najmniejszą stratą ci co mają 200 lv ++ dla mnei najlebszy jes ten mag i tyle >>Niech se jakis rycerz sprobuje zagrac sorkiem to pogadamy
Vegeta sorcerer jest offline  
stary 23-08-2005, 20:17   #115
Jergen
Użytkownik Forum
 
Jergen's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 33
Stan: Aktywny gracz
Imię: Van Burst
Profesja: Paladin
Świat: Thoria
Poziom: 26
Skille: 66/40
Poziom mag.: 12
Jergen ma numer GG 6186935
Domyślny

A ja najwole najta, bo to moj osobisty gust...
Natomiast za innymi profesjami nieprzepadam
Ale sadze tak jak wiekszosc ze kazda profesja jest taka sama czyli ma swoje plusy i minusy, bo przeciez jak by jakas profesja byla lepsza to kazdy by po wyjsciu z rooka ja wybieral...
__________________
--------------------------------------------------

Best Solo - Dragon
Best Team - Dragon Lord
Best Hits:
151 Beholder
60 Human
Jergen jest offline  
stary 23-08-2005, 21:44   #116
boorex
Zbanowany
 
boorex's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Wa-wa

Posty: 355
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Furora
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vegeta sorcerer
Może i rycek ma dużo hp....dużą obrone ...najłatwiej nim sie gra ale osobiscie wole grać sorkiem jak ktos umie grac magiem to zklepie i dobrego rycka

Ryckei sie gra najłatwiej z najmniejszą stratą ci co mają 200 lv ++ dla mnei najlebszy jes ten mag i tyle >>Niech se jakis rycerz sprobuje zagrac sorkiem to pogadamy
jeju mialem maga na 51 lvl zaczalem grac knightem mam 27 lv nie przesadzaj ze granie sorkiem to taka niesamowicie trudna sztuka ;/ knight jest nudny w fazie skilowania ale jak sie ma dobry lvl i skile jest ciekawiej .
boorex jest offline  
stary 24-08-2005, 16:37   #117
Slayer Robin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 08 2004
Lokacja: Wrocek
Wiek: 35

Posty: 70
Profesja: Elite Knight
Gildia: Brak
Świat: Azura
Poziom: 111
Skille: 90/83
Poziom mag.: 7
Slayer Robin ma numer GG 2825206
Domyślny

kto mowi ze knightem musiscie skillowac moj kumpel na 61 lvl ma 73 sword nigdy nie skillowal i co i spoko mu sie gra
__________________
---->BRAK PODPISU<----
Slayer Robin jest offline  
stary 24-08-2005, 16:44   #118
Slayer Robin
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 08 2004
Lokacja: Wrocek
Wiek: 35

Posty: 70
Profesja: Elite Knight
Gildia: Brak
Świat: Azura
Poziom: 111
Skille: 90/83
Poziom mag.: 7
Slayer Robin ma numer GG 2825206
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Buffon
Nie ma najpotężniejszej profesji ;]
Knight staje się potężny dopiero na baardzo dużym lvlu i dobrymi skillami.
Załóżmy , że rycek ma wypaśne skille i wogóle lvl też nie za mały.
Przyjmijmy , że ma około 500-600 hp przechodzi h-lvl sorc mówi w myślach "ma napewno dobre eq zagadam do niego i go zabije"
Puszcza SD 260+ do tego hotkey z UE i biedny knajt nic nie może zrobić :/
Z kolei sorce mają lipe jak z zaskoczenia ktoś na nich puści ue i będa bez mana shielda. itd...
Tak więc nie ma NAJPOTĘŻNIEJSZEJ profesji ;]
Pozdro
Rozbrojiles mnie zeby sorc walil za 260+ sd musi miec bardzo wysoki lvl i mlvl a wtedy i knight ma wysoki lvl zakladajac ze ma taki lvl jak ten sorc to combo ue + sd go nie zabije kolego pomysl zanim cos powiesz ;d
__________________
---->BRAK PODPISU<----
Slayer Robin jest offline  
stary 24-08-2005, 19:19   #119
Arturos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Gdyby bylo tak ze nie ma wyjscia a na dole np 2 warlordy a ty jestes knightem i sa z toba pall i sorc z sd? To co wtedy? Ty schodzisz bloczysz oni ***ia sam bys nie dal rady
 
stary 24-08-2005, 21:30   #120
xemmoe
Użytkownik Forum
 
xemmoe's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Lokacja: Destabilizacja
Wiek: 36

Posty: 397
Stan: Na emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slayer Robin
kto mowi ze knightem musiscie skillowac moj kumpel na 61 lvl ma 73 sword nigdy nie skillowal i co i spoko mu sie gra
Amajgad!
Sam zagraj knightem raz ze słabymi skillami a raz z dobrymi.
Zobaczysz różnicę.
W skillach siła. Tak samo mozesz powiedziec że sorcowi/druidowi potrzebny tylko 15 mlvl żeby SD mógł używać.
__________________
„Bóg daje nam wolną wolę, ale zaznacza w księdze przeznaczenia punkty zwrotne dla danego przypadku...''
xemmoe jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:10.


Powered by vBulletin 3