Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-07-2012, 00:47   #21
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

cześć, piszę z radiówki jestem na wakacjach, dlatego nie odświeżam tematu. Po powrocie pogadamy, Cześć wszystkim.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-07-2012, 15:54   #22
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

Pietras, jeśli już faktycznie jesteś w posiadaniu jakiś rewelacyjnych odkryć, przedstawianie ich na tym forum po krokach żeby budować napięcie jest z góry skazane na niepowodzenie. Zbierz sobie grupę ludzi którzy też lubią odkrywanie zagadek i rób to z nimi, albo załóż jakieś własne forum dla tych celów. Tutaj będziesz narażony na ataki tego typu ufoczników którzy jak hiszpańska inkwizycja wytłumaczą Ci że czarne jest białe a jak nie patrz punkt wyżej, bo mają jakieś urazy na bliżej nieokreślonym tle i muszą się uzewnętrzniać w tematach takich jak ten.

Czy 469 ma rozwiązanie czy nie Twoje prawo go poszukiwać. A kombinujesz nieźle.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-07-2012, 17:37   #23
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vincento_Vampire Pokaż post
Pietras, jeśli już faktycznie jesteś w posiadaniu jakiś rewelacyjnych odkryć, przedstawianie ich na tym forum po krokach żeby budować napięcie jest z góry skazane na niepowodzenie. Zbierz sobie grupę ludzi którzy też lubią odkrywanie zagadek i rób to z nimi, albo załóż jakieś własne forum dla tych celów. Tutaj będziesz narażony na ataki tego typu ufoczników którzy jak hiszpańska inkwizycja wytłumaczą Ci że czarne jest białe a jak nie patrz punkt wyżej, bo mają jakieś urazy na bliżej nieokreślonym tle i muszą się uzewnętrzniać w tematach takich jak ten.

Czy 469 ma rozwiązanie czy nie Twoje prawo go poszukiwać. A kombinujesz nieźle.

Ja też lubię "odkrywanie zagadek" i właśnie dlatego rażą mnie głupoty, które ten klaun tu wypisuje (o ściemach, że niby zrobił winged helmet quest, już nawet nie wspominam).
On tu nie zamieści żadnego odkrycia, nie dlatego, że nie chce się tym dzielić, tylko dlatego, że go nie ma. I nie będzie miał. I jak do tej pory to ja cały czas muszę tłumaczyć, że białe nie jest czarne. Zapewne nie widziałeś jego poprzednich tematów na tym forum, a szkoda.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-07-2012, 01:00   #24
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ufocznik Pokaż post
Ja też lubię "odkrywanie zagadek" i właśnie dlatego rażą mnie głupoty, które ten klaun tu wypisuje (o ściemach, że niby zrobił winged helmet quest, już nawet nie wspominam).
On tu nie zamieści żadnego odkrycia, nie dlatego, że nie chce się tym dzielić, tylko dlatego, że go nie ma. I nie będzie miał. I jak do tej pory to ja cały czas muszę tłumaczyć, że białe nie jest czarne. Zapewne nie widziałeś jego poprzednich tematów na tym forum, a szkoda.
A to wybacz, nie czytałem...

Swojego czasu zajmowałem się 469, zwiedziłem wiele forum w poszukiwaniu poszlak, liczyłem te wszystkie gematrie itd, aż wpadłem na pewien trop, który dziś wydaje mi się najbardziej logiczny. Nie będę budował napięcia, i nie będę udawał że wiem ale nie powiem, więc oto cały sekret: dowiedziałem się że Knightmare był swojego czasu fanem serii Eye of the Beholder. W którejś części tej gry jest motyw z jakąś matematyką beholderów, ponoć w dużej mierze podobną do konstrukcji 469. Jako że Knighmare masowo zżynał pomysły z innych gier do Tibii (np. Nightmare Knights wywodzą się z jakiegoś serialu z lat 80), to właśnie na tej poszlace szukałbym klucza do języka beholderów w Eye of the Beholder. Sądzę że język można rozczytać, ale po dawce wiedzy z cyfrowych książek będziemy tak samo głupi jak teraz

edit - a teraz zginę śmiercią samobójczą jak generał Petelicki, bo mafia avarionów i piombonów mnie wyeliminuje za zdradzanie sekretów tibii ajjjj :|
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME

Ostatnio edytowany przez Vincento_Vampire - 21-07-2012 o 01:02.
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2012, 03:49   #25
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

469 - Teoretyczny Wzór i Szkic

Przypuszczam, że narobię wam smaku po tym co dzisiaj zaprezentuję. Pragnę ujawnić na światło publiczne teoretyczny wzór na rozkodowanie 469. Po pierwsze w raz z osobą z którą współpracuję w tym temacie postanowiłem posłużyć się alfabetem hebrajskim bo:

Po 1). Słowo Behold w hebrajskim oznacza Pięć (5) od słowa Beholder

Po 2). W Tibii jest NPC "Alistair Cropwell" który stanowi odzwierciedlenie angielskiego satanisty Aleistera Crowleya zajmującego się odszyfrowywaniem starohebrajskich ksiąg.

A oto szkice prac:

http://zrodlaobjawienia.blogspot.com...rajski_18.html

4*5 = 20 czyli 2 -0 to 2 = B
8*5 = 40 czyli 4 -1 to 3 = L
6*5 = 30 czyli 3 -2 to 1 = I

4x8 = 32 czyli 6 -1 = 5|1 = N
8x8 = 64 czyli 4 -2 = 2|1 = K
6x8 = 48 czyli 1 -0 = 1|1 = Y


1 – A, I, J, Y, Q 4 – D, M, T, V 7 – Z, O
2 – B, K, R 5 – E, N, W 8 – H, P
3 – C, G, L, S 6 – F, V, U, X,

Zastosowaliśmy powyższy wzór opierając go na alfabecie starohebrajskim i vuala.... Wyszło BLINKY!

A teraz skierujmy się w stronę Bibliotekarza Hellgate:

Jak sami wiecie A wrinkled bonelord od czasu do czasu rozpisuje ciąg liczb, które regularnie pojawiają się nam na defaulcie. Opierając się na wzorze, który opracowaliśmy w raz ze znajomą osobą postanowiliśmy odszyfrować jeden z nich.

Oto urywek szkicu:

A Wrinkled bonelord: ---> 485 611 800 364 197
__________________________________________________ __

(485 611)

1) 5x 4 = 20 = 2 - 0 = 2 = B
5x 8 = 40 = 4 - 1 = 3 = L
5x 5 = 25 = 7 - 2 = 5 = E

2) 5x 6 = 30:2 = 15 = 6 - 2 = 4 = T
5x 1 = 5 :2 = 2 - 0 = 2 = K
5x 1 = 5 :2 = 2 - 1 = 1 = A
__________________________________________________ __

Jak sami zauważyliście z pierwszych dwóch trójkolumien po zastosowaniu wzoru ujawnił się wyraz: BLEAK TO co oznacza: NIEGOŚCINNY WOBEC dalej skończyliśmy ale myślę, że bibliotekarz piszę coś w stylu: Niegościnny wobec odwiedzających ludzi itp... co najprawdopodobniej się zgadza bo jak wiecie Bibliotekarz w rozmowach sprawia wrażenie nie gościnnego i odpychającego.

Wzór wydaję się być blisko prawdy, ponieważ ujawnia logiczne wyrazy. Niestety język angielski komplikuje o tyle sprawę, że wyraz bleak w zależności od kontekstu ma następujące znaczenie:

bleak: posępny, blady, niegościnny, zimny, lodowaty, żałobny <--- I teraz zagadka co faktycznie ma na myśli Bibliotekarz? (to jest łamigłówka dla eksperta od języka angielskiego. Niestety Polacy grający w Tibie nie prezentują zbytnio wybitnego ilorazu inteligencji i dla niektórych nawet najprostsze słowa angielskiego są całkowicie nie rozumiane... eh... i z kim dojść tutaj do porozumienia? Gdyby Tibia została przetłumaczona na różne języki wtedy odpowiedź mamy praktycznie podaną na tacy.)

Ps. W razie pytań proszę kierować je bezpośrednio do Cat de Luxe na Askarze w znacznej mierze ona jest autorem tego wzoru. Ja tylko podałem propozycje w postaci mnożników resztę opracowała ona. Przekopiowałem tutaj tylko urywek tych szkiców.

Gdzie pojawia się znak zapytania?

Znak zapytania pojawia się podczas prób rozkodowania ksiąg w bibliotece hellgate, gdzie wzór nie zawsze pozwala się zastosować. Myślę, że przeszkodę stanowią księgi, które najprawdopodobniej nic nie znaczną. (Np: pojawiają się w nim powtarzające ciągi cyfr.) Są to początki naszych poszukiwań. Podobnie jak Cat de Luxe (bo taki ma nick na Askarze) nie mamy zbytnio czasu na grę i ostatnio Tibie odstawiliśmy na trzeci plan. Obiecałem, że ujawnię wzór i dotrzymałem słowa, ale od razu mówię, że nie jest on do końca sprawdzony. Przedstawiłem go po to, aby dać wam poszlakę i może znajdzie się ktoś kto usprawni go i wynajdzie jego niedoskonałości odbijające się podczas prób odszyfrowania ksiąg. Czuję, że jesteśmy na dobrej poszlace, bo Blinky pozwolił się ujawnić podobnie jak słowa, które wypowiada bibliotekarz.

Skromna uwaga jest taka, że jeśli 3478 ma oznaczać Beholder to wzór zaczyna się komplikować. Dopatrzcie się, a domyślicie się dlaczego (wybaczcie, że zmuszam do myślenia ale niestety wymagam tego od was).

Powracając do Excalibuga

Po pierwsze co ostatnio rzuciło mi się w oczy to między innymi: NPC Uzgod w Kazordoon. Uzgod (Uz God <-- Bóg) pisze o sobie jako, że jest synem ognia.

Zapytany o excalibuga odpowiada następująco:

Uzgod: you want sell me excalibug for 1,000 platinum coins and an enchanted armor?
Player: Yes
Uzgod: Stop make fun of old dwarf. You not have it!


Uzgod: Chcesz sprzedać mi excalibug za 1000 platynowych monet i zaklętą(zaczarowaną) zbroję?
Player: tak
Uzgod: Nie nabieraj starego krasnoluda - nie masz go ! (Excalibuga)


No więc mamy sobie symboliczne 1000 platinum coins i pretensje Uzgoda o naśmiewanie się z niego robienie sobie żartu. A teraz przenieśmy się do sobotniej misji Rashida, który odsyła nas do uzgoda po miecz. Podczas konwersacji zwróćcie uwagę na pewne podobieństwa (zaprezentuję cytat ze spoilera):

Nadszedł czas, aby pokazać że potrafimy się targować. Naszym celem jest karmazynowy miecz. Udajemy się do kowala Uzgoda w Kazordoon.

Gracz: hi
Uzgod: Hiho Player! Wanna weapon, eh?
Gracz: crimson sword
Uzgod: Me don't sell crimson sword.
Gracz: forge
Uzgod: You telling me to forge one?! Especially for you? You making fun of me?
Gracz: no
Uzgod: Well. Thinking about it, me a smith, so why not. 1000 gold for your personal crimson sword. Ok?
Gracz: no
Uzgod: Too expensive?! You think me work is cheap? Well, if you want cheap, I can make cheap. Hrmpf. I make cheap sword for 300 gold. Ok?
Gracz: no
Uzgod: Cheap but good quality? Impossible. Unless... you bring material. Three iron ores, 250 gold. Okay?
Gracz: yes
Uzgod: Ah, that's how me like me customers. Ok, me do this... <pling pling> ... another fine swing of the hammer here and there... <ploing>... here you have it!

Historia podobna do excalibuga. Po raz kolejny Uzgod pyta czy: Żartujemy sobie z niego i po raz kolejny pada propozycja nie jakich 1000 gold (w tym przypadku 1000 ale nie platynowych coins). Dość dyskretny szczegół ale nie powiecie, że nie ciekawy. W tym przypadku Uzgod ma wykuć tylko Crimson Sword... A co jeżeli Uzgod kryję przed nami jeszcze jakąś niespodziankę?

Kierując się szlakiem excalibuga przedstawię co myślę na temat wskazówek podanych przez NPC'ów wypowiadających się o excalibugu:

Baxter: Gorn and I searched for this weapon in the darkest corners of each dungeon, but found nothing.

Gorn i ja szukaliśmy ten broni w każdych mrocznych podziemiach, komnatach ale nie znaleźliśmy niczego.

Miraia: Some foolish adventurers seek for it in the haunted ruins of Drefia.

Kilka szalonych poszukiwaczy poszukiwali go w podziemiach drefii.

Romella: I heard the amazons are after it.




Ciąg dalszy nastąpi ze względu na ograniczony czas musiałem przerwać post. Temat zmodyfikuję i wkrótce dokończę go...

Ostatnio edytowany przez Pietras_Askara - 11-08-2012 o 04:30.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2012, 15:13   #26
spupl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2012

Posty: 3
Domyślny

Witam,
"fajnie" się to czyta i można potraktować to jako "ciekawostkę", ale niestety nie jesteś zbyt wiarygodnym źródłem. Pewnie zapytasz dlaczego? Już odpowiadam czemu. Jak sam stwierdziłeś:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Niestety Polacy grający w Tibie nie prezentują zbytnio wybitnego ilorazu inteligencji i dla niektórych nawet najprostsze słowa angielskiego są całkowicie nie rozumiane... eh... i z kim dojść tutaj do porozumienia?
Cóż Ty tłumacząc pół tych dialogów też tego nie wykonałeś "rzetelnie" i też się nie popisałeś (przykład):

Baxter: Gorn and I searched for this weapon in the darkest corners of each dungeon, but found nothing.
Twoje tłumaczenie:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Gorn i ja szukaliśmy ten broni w każdych mrocznych podziemiach, komnatach ale nie znaleźliśmy niczego.
Moje tłumaczenie:
Cytuj:
Gorn i ja poszukiwaliśmy tej broni w najgłębszych (dosł. najciemniejszych) zakątkach każdego lochu, ale nic nie znaleźliśmy.
Nie wiem skąd wziąłeś podziemia i komnaty, ale raczej nie powinieneś się za to brać.
Rozumiem, że są wakacje i późna pora, ale Twoje tłumaczenia nawet się kupy nie trzymają:
przykład:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Miraia: Some foolish adventurers seek for it in the haunted ruins of Drefia.
Kilka szalonych poszukiwaczy poszukiwali go w podziemiach drefii.
Jak już, Kilku wędrowców (słówka adventurer nie przetłumaczysz dosłownie) szukało tego (dosł. przedmiotu) w ruinach Drefii.

Nie, i proszę nie patrzeć na moją datę dołączenia na forum, gdyż mam tutaj konto z czasów 2004/05, ale niestety email został zapomniany i nie logowałem się już tutaj dłuższy czas
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez spupl - 11-08-2012 o 15:20.
spupl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2012, 23:04   #27
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

No to weź potraktuj to jako "ciekawostke" tak jak napisałeś, a resztę zostaw dla siebie.

Napisałem, że temat będzie regularnie odświeżany, wiem, że są tam gafy bo pewne słowa tłumaczyłem na szybko. Jak chcesz się popisać to sam coś napisz "ciekawego" a nie zbyt pochopnie oceniasz temat który w dalszym ciągu jest rozwijany.

Tak wiem o tym, że Duengon to lochy, ale doskonale wiesz, że lochy na ogół znajdują się w podziemiach, komnatach. Nie chce mi się tego tłumaczyć aż tak szczegółowo. Założę się, że wielu ludzi którzy przeczytali ten temat nie wnikali aż tak głęboko, a doskonale wiedzieli co mam na myśli.

Cytuj:
Nie, i proszę nie patrzeć na moją datę dołączenia na forum, gdyż mam tutaj konto z czasów 2004/05, ale niestety email został zapomniany i nie logowałem się już tutaj dłuższy czas
Nie przyszło mi to nawet do głowy, żeby oglądać czyjąś datę dołączenia na forum. Niestety przeceniłeś się, a to dlatego, że nie interesują mnie ludzie, którzy do wątku nie wnoszą nic pozytywnego i offtopują. Zamiast skoncentrować się na temacie Ty bardziej uderzasz w moją osobistość, która nie ma z tym nic do rzeczy.

Na koniec dodam ostatnie słowa, które widocznie nie wyjaśniły to co mam na myśli:

Ciąg dalszy nastąpi ze względu na ograniczony czas musiałem przerwać post. Temat zmodyfikuję i wkrótce dokończę go...

Prześpij się z tymi słowami, a zrozumiesz dlaczego niektóre rzeczy przetłumaczam na szybko.


Ps. Życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem (Wymagania: Facc i nieco inteligencji).
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-08-2012, 23:22   #28
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

hanba ci niemondry czlowieku jakies niespojnosci ci tu wyszly

jakie behold to niby 5, jaki npc to alistair, przecież on nie żyje i po co z nim wątek? skąd te mnożniki odejmowania i dzielenia, skąd ten wzór z liczbami? po co wątek z ekskaliburem? tożto się kupy nie trzyma, panie?

nie wiem jakiego smaku chciales narobic, ale dostalem niestrawnosci, brb kibel
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2012, 14:53   #29
spupl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2012

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Napisałem, że temat będzie regularnie odświeżany, wiem, że są tam gafy bo pewne słowa tłumaczyłem na szybko.
To nie pisz szybko, tylko wolno, wyraźnie i zrozumiale, bo w sumie nic ten post nowego nie wnosi, poza losowymi screenami z gry.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Nie przyszło mi to nawet do głowy, żeby oglądać czyjąś datę dołączenia na forum. Niestety przeceniłeś się, a to dlatego, że nie interesują mnie ludzie, którzy do wątku nie wnoszą nic pozytywnego i offtopują.
Mówisz, że nie patrzysz, tak? Skoro już napisałeś, że nic nie wnoszę do tematu, równie dobrze może to wróżyć temu, że spojrzałeś na moją wczesną datę dołączenia do forum.
Owszem poprawa tłumaczenia jest jak najbardziej na miejscu, gdyż błędne translate'y robią nie potrzebne zamieszanie i wprowadzają graczy w błąd.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Zamiast skoncentrować się na temacie Ty bardziej uderzasz w moją osobistość, która nie ma z tym nic do rzeczy.
Jak wspomniałem wyżej, "Twoja osobistość" ma znaczenie. Chcesz żebym coś wniósł? Spróbuj skorzystać z tego, jeśli oczywiście potrafisz:

Próbowałem kiedyś tym "łamać/deszyfrować".



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Ps. Życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem (Wymagania: Facc i nieco inteligencji).
Ja życzę poprawnego tłumaczenia z angielskiego na polski, a później branie się za "469".
spupl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2012, 00:25   #30
tokeen
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Czesc. Zaintersowalem sie troche tematem i postanowilem poszukac troche info na temat Gensara, bylem w wielu miastach i pisalem do NPC slowo Gensar lecz zaden z nich nie zareagowal wiec wybralem sie do Mintwallin porozmawiac z A Prisoner i nie reagowal na slowo Gensar lecz mam poprubowalem innych slow i prosze co wyszlo.

00:09 Laska Aksal [120]: surreal numbers
00:09 A Prisoner: My surreal numbers are based on astonishing facts. Are you interested in learning the secret of mathemagics?
00:09 Laska Aksal [120]: yes
00:09 A Prisoner: But first tell me your favourite colour please!
00:09 Laska Aksal [120]: red
00:09 A Prisoner: I think you are not in touch with yourself, come back if you have tuned in on your own feelings.

Tlumaczenie
00:09 Laska Aksal [120]: nierealne numery
00:09 A Prisoner: Moje nierealne numery sa oparte na zdumiewajacych faktach. Jestes zainteresowany w poznaniu tajemnicy ''mathmagics'' (nie wiem jak tlumaczyc na polski mathmagics)
00:09 Laska Aksal [120]: tak
00:09 A Prisoner: Lecz najpierw powiedz mi twoj ulubiony kolor!
00:09 Laska Aksal [120]: czerwony
00:09 A Prisoner: Mysle ze nie jestes w kontakcie z samym soba, wroc kiedy zapanujesz nad wlasnymi uczuciami. (nie jestem pewien czy dobrze przetlumaczylem to zdanie)

00:17 Laska Aksal [120]: minotaurs
00:17 A Prisoner: They are trying to capture me! Or hang on! Haven't they already captured me? Hmmm - I will have to think about this.

Tlumaczenie
00:17 Laska Aksal [120]: minotaurs
00:17 A Prisoner: Oni prubuja mnie pojmac mnie! Czekaj chwilke! Czy oni juz mnie pojmali? Hmmm - Bede musial nad tym pomyslec.

Kiedy piszemy do A Prisonera o ''surreal numbers'' mowi jakby to on mial cos wspulnego z 469. Ogolnie mysle ze Pietras ma racje ze A Prisoner to jest Gonshar.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2012, 15:04   #31
Qqrydziany_chrupek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 22 08 2012

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Makrela
Profesja: Sorcerer
Świat: Guardia
Poziom: 108
Poziom mag.: 65
Qqrydziany_chrupek ma numer GG 9301005
Domyślny

Fajny temat i ciekawe rozkminy mi sie podoba. Chciałbym zauważyć, że podążanie za beholderami może być błędnym tropem ponieważ jak wszyscy wiem ich nazwa się zmieniła a myślę, że cipsoft nie zrobił by tego żeby nie zmylić graczy . Dodam jeszcze, że wydaje mi sie to wszystko troche przekombinowane, jakies szyfry alfabet hebrajski itp. jak to mówią "pod latarnią jest najciemniej". Tak czy siak powodzenia i czekam na kolejne odkrycia ;].
Qqrydziany_chrupek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2012, 22:26   #32
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tokeen Pokaż post

Kiedy piszemy do A Prisonera o ''surreal numbers'' mowi jakby to on mial cos wspulnego z 469. Ogolnie mysle ze Pietras ma racje ze A Prisoner to jest Gonshar.
jest to fragment paradox tower questu, a goshnar moi państwo to nie jakiś mietek spod sklepu z winami za 2,50, tylko król nekromanta który dawno temu był zległ, jego grób jest przy wejściu do PoI.

nie przeczę jednak że wątek z prisonerem dokądś może prowadzić
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2012, 04:28   #33
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
469 - Teoretyczny Wzór i Szkic

Przypuszczam, że narobię wam smaku po tym co dzisiaj zaprezentuję. Pragnę ujawnić na światło publiczne teoretyczny wzór na rozkodowanie 469. Po pierwsze w raz z osobą z którą współpracuję w tym temacie postanowiłem posłużyć się alfabetem hebrajskim bo:
Teoretyczny wzór? Jeśli wzór nie jest praktyczny, to jest bezużyteczny.

Cytuj:
Po 1). Słowo Behold w hebrajskim oznacza Pięć (5) od słowa Beholder
Że niby co? Nie jestem hebraistą, ale z linku, który sam wkleiłeś wcale nie wynika, że behold to po hebrajsku 5. Wynika dokładnie, że jakiś tam hebrajski znak, będący odpowiednikiem łacińskiego E (czyli piąty znak w alfabecie), a po hebrajsku zwany "Hey" oznacza w dosłownym tłumaczeniu "zobaczyć, ujrzeć" (czyli po angielsku "behold"). Nie wiem z czyjej dupy wyjąłeś to tłumaczenie, że niby behold(hebr.) = five (ang.), ale musiałeś naprawdę głęboko grzebać. Nazwa beholder pochodzi od słowa behold, a nie od żadnego starohebrajskiego, i jest używana w wielu grach w tym klimacie. I bynajmniej nie dlatego, że twórcy gier są jednocześnie miłośnikami języków martwych.

Cytuj:
Po 2). W Tibii jest NPC "Alistair Cropwell" który stanowi odzwierciedlenie angielskiego satanisty Aleistera Crowleya zajmującego się odszyfrowywaniem starohebrajskich ksiąg.
W Tibii jest też siedziba amerykańskiej księgarni internetowej, tibijski odpowiednik Billa Gatesa (a właściwie to, co z niego zostało, po tym jak wypadł przez okno) i wiele innych aluzji do świata rzeczywistego. Nie od dziś to wiadomo. A Alistair Cropwell na pewno nie jest NPCem.

Cytuj:
4*5 = 20 czyli 2 -0 to 2 = B
8*5 = 40 czyli 4 -1 to 3 = L
6*5 = 30 czyli 3 -2 to 1 = I

4x8 = 32 czyli 6 -1 = 5|1 = N
8x8 = 64 czyli 4 -2 = 2|1 = K
6x8 = 48 czyli 1 -0 = 1|1 = Y


1 – A, I, J, Y, Q 4 – D, M, T, V 7 – Z, O
2 – B, K, R 5 – E, N, W 8 – H, P
3 – C, G, L, S 6 – F, V, U, X,

Zastosowaliśmy powyższy wzór opierając go na alfabecie starohebrajskim i vuala.... Wyszło BLINKY!
Najśmieszniejsza część twojego posta. Raczej zastosowaliście coś, co nazywasz "wzorem" opierając to na waszych domysłach z dupy i voila... Wyszło to, co chciałeś, żeby wyszło. Mając zbiór liczb i mogąc wykonywać na nich dowolne operacje, bez problemu uzyskasz to, co będziesz chciał. Poza tym beholder z biblioteki NIE nazywa się Blinky, gamoniu, o czym sam zresztą mówi.
Dalej, skąd niby wiadomo, jak podzielić te słowa? Nie każde słowo składa się z sześciu znaków. Mogę się zresztą założyć, że w większości (o ile nie we wszystkich) książek ilość cyfr nie jest podzielna przez 6 (ani przez 3). No i skąd te mnożniki i dodawanie cyfr? Zgaduj zgadula, tak? Ok, 5 to niby z hebrajskiego (śmiech), a skąd x8?

Cytuj:
A teraz skierujmy się w stronę Bibliotekarza Hellgate:

Jak sami wiecie A wrinkled bonelord od czasu do czasu rozpisuje ciąg liczb, które regularnie pojawiają się nam na defaulcie. Opierając się na wzorze, który opracowaliśmy w raz ze znajomą osobą postanowiliśmy odszyfrować jeden z nich.

Oto urywek szkicu:

A Wrinkled bonelord: ---> 485 611 800 364 197
__________________________________________________ __

(485 611)

1) 5x 4 = 20 = 2 - 0 = 2 = B
5x 8 = 40 = 4 - 1 = 3 = L
5x 5 = 25 = 7 - 2 = 5 = E

2) 5x 6 = 30:2 = 15 = 6 - 2 = 4 = T
5x 1 = 5 :2 = 2 - 0 = 2 = K
5x 1 = 5 :2 = 2 - 1 = 1 = A
__________________________________________________ __

Jak sami zauważyliście z pierwszych dwóch trójkolumien po zastosowaniu wzoru ujawnił się wyraz: BLEAK TO co oznacza: NIEGOŚCINNY WOBEC dalej skończyliśmy ale myślę, że bibliotekarz piszę coś w stylu: Niegościnny wobec odwiedzających ludzi itp... co najprawdopodobniej się zgadza bo jak wiecie Bibliotekarz w rozmowach sprawia wrażenie nie gościnnego i odpychającego.
Pomijając już fakt, że znowu nie wiem skąd te mnożniki (dlaczego tym razem nie ma x8, za to jest :2?), na moje to nie wyszło ci tutaj "bleak to", tylko "bletka". Myślę, że beholder po prostu ma problem ze zrobieniem skręta, a za przyniesieniu bibułki da ci excalibuga!

Cytuj:
Wzór wydaję się być blisko prawdy, ponieważ ujawnia logiczne wyrazy. Niestety język angielski komplikuje o tyle sprawę, że wyraz bleak w zależności od kontekstu ma następujące znaczenie:
Tak blisko jak stąd do Honolulu. W dodatku wpław. To, co tutaj wysmarowałeś, nie ma nic wspólnego z logiką. Logika nakazuje formułować wnioski na podstawie przesłanek. Ty najpierw tworzysz wniosek, a potem wymyślasz przesłanki w taki sposób, aby twój schemat wnioskowania wydawał się być logiczny. Nie zmienia to jednak faktu, że wniosek jest gówno warty i wyjęty - nie skądinąd, a z dupy.

Cytuj:
bleak: posępny, blady, niegościnny, zimny, lodowaty, żałobny <--- I teraz zagadka co faktycznie ma na myśli Bibliotekarz? (to jest łamigłówka dla eksperta od języka angielskiego.
Od kiedy trzeba być ekspertem od języka angielskiego, żeby móc zajrzeć do słownika?

Cytuj:
Niestety Polacy grający w Tibie nie prezentują zbytnio wybitnego ilorazu inteligencji i dla niektórych nawet najprostsze słowa angielskiego są całkowicie nie rozumiane... eh... i z kim dojść tutaj do porozumienia? Gdyby Tibia została przetłumaczona na różne języki wtedy odpowiedź mamy praktycznie podaną na tacy.)
Dla ciebie nawet język polski wydaje się być niezrozumiały, z tego co zauważyłem. Znasz powiedzenie o drzazdze, belce i oku, mój ty wybitny inteligencie?

Cytuj:
Ps. W razie pytań proszę kierować je bezpośrednio do Cat de Luxe na Askarze w znacznej mierze ona jest autorem tego wzoru. Ja tylko podałem propozycje w postaci mnożników resztę opracowała ona. Przekopiowałem tutaj tylko urywek tych szkiców.
To ta laska, którą w "szkole informatycznej" nauczyli beholderskiego? Chętnie zapytam co to za uczelnia, bo ja jeszcze takiego przedmiotu nie miałem. Może w przyszłym semestrze...

Cytuj:
Gdzie pojawia się znak zapytania?
Łatwiej powiedzieć gdzie nie.

Cytuj:
Znak zapytania pojawia się podczas prób rozkodowania ksiąg w bibliotece hellgate, gdzie wzór nie zawsze pozwala się zastosować.
A gdzie się pozwala zastosować, że się zapytam?

Cytuj:
Przedstawiłem go po to, aby dać wam poszlakę
Moja wdzięczność nie zna granic.

Cytuj:
Skromna uwaga jest taka, że jeśli 3478 ma oznaczać Beholder to wzór zaczyna się komplikować. Dopatrzcie się, a domyślicie się dlaczego (wybaczcie, że zmuszam do myślenia ale niestety wymagam tego od was).
Dlaczego zaczyna się komplikować? To proste. Ty nie rozkodowałeś 486486 jako Blinky, tylko zakodowałeś Blinky jako 486486, bo tak ci akurat pasowało i wiedziałeś co chcesz uzyskać. Nic dziwnego, że do innego słowa ten system kodowania już nie pasuje.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Prześpij się z tymi słowami, a zrozumiesz dlaczego niektóre rzeczy przetłumaczam na szybko.
To ty idź się kurwa prześpij, i to porządnie, bo najwyraźniej sny ci włażą w klawiaturę.

Cytuj:
Ps. Życzę umiejętności czytania ze zrozumieniem (Wymagania: Facc i nieco inteligencji).
No facca już masz, a jak tam z inteligencją?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vincento_Vampire Pokaż post
hanba ci niemondry czlowieku jakies niespojnosci ci tu wyszly

jakie behold to niby 5, jaki npc to alistair, przecież on nie żyje i po co z nim wątek? skąd te mnożniki odejmowania i dzielenia, skąd ten wzór z liczbami? po co wątek z ekskaliburem? tożto się kupy nie trzyma, panie?

nie wiem jakiego smaku chciales narobic, ale dostalem niestrawnosci, brb kibel
Jak to po co excalibur/g? Napaćkać na raz wszystkiego, ile wlezie, i niech się noobki spod depo jarają. Szkoda, że to już nie te czasy. Kiedyś może by wzięło... w sezonie ogórkowym.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spupl Pokaż post
Jak wspomniałem wyżej, "Twoja osobistość" ma znaczenie. Chcesz żebym coś wniósł? Spróbuj skorzystać z tego, jeśli oczywiście potrafisz:

Próbowałem kiedyś tym "łamać/deszyfrować".
Kod ASCII był wałkowany milion razy, podobnie jak tzw. słownik T9 i wiele innych rozwiązań, które nasuwały się OD RAZU.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Qqrydziany_chrupek Pokaż post
Fajny temat i ciekawe rozkminy mi sie podoba. Chciałbym zauważyć, że podążanie za beholderami może być błędnym tropem ponieważ jak wszyscy wiem ich nazwa się zmieniła a myślę, że cipsoft nie zrobił by tego żeby nie zmylić graczy . Dodam jeszcze, że wydaje mi sie to wszystko troche przekombinowane, jakies szyfry alfabet hebrajski itp. jak to mówią "pod latarnią jest najciemniej". Tak czy siak powodzenia i czekam na kolejne odkrycia ;].
Nazwa się zmieniła, bo cipsoft nie miał praw autorskich do poprzedniej i ponoć groził mu proces. Jakie kolejne odkrycia? Na razie żadnego nie dokonano.

Ostatnio edytowany przez Ufocznik - 29-08-2012 o 04:35.
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-09-2012, 00:41   #34
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

spupl

Co masz na myśli prezentując tutaj kod ASCII?

Do użytkowników zainteresowanych tematem

Odsyłam na Yalahar do dzielnicy czarodziejów dokładnie mam na myśli wieże z Infernalistami. Jak zauważyliście na szczycie po raz kolejny znajdują się dziwne znaki najprawdopodobniej mające coś pokrewnego z ogniem i talonami. Infernaliści to ognisty odpowiednik warlocków zastanawiam się tylko do czego służy Red Tome i dlaczego niby nic nie warty item wypada z nich tak rzadko.

Istnieje kilka rodzai Tomów i każdy opisany jest w następujący sposób:It's a volume of The Mystic Secrets of Tibia co oznacza, że zawiera wiele magicznych sekretów Tibii. Pytanie jakich? dlaczego wypada z tak silnych potworków i dlaczego jest tak opisana? Czy jakiś NPC jest w stanie zdradzić na czym one polegają?

Co o tym myślicie?

Zwróćcie uwagę na okrzyk wydawany przez Warlocka:

"Learn the secret of our magic! YOUR death!"

A teraz poszukajmy podobieństw u magów minotaurów:


"Learrn tha secrret uf deathhh!"

Jak widzicie mamy podobne wskazówki, które naprowadzają nas do poznania czegoś na temat naszej śmierci. Podczas wykonywania Banshee Questu (oczywiście pojawiają się tutaj Warlocki u boku niedostępnego Demona taka też nazwa ich miasta koło carlin) w pewnym momencie znajdujemy się w miejscu gdzie oglądamy nasze własne martwe ciało. Przekopiuje fragment spoileru:

"...Zostajemy przeteleportowani, do swojego grobu, a dokładnie do swoich zwłok..."

I następuje to zaraz po uporaniu się z Warlockami. Jak widzicie detale dość trudne do zauważenia ale istotne dla rozwiązania zagadki, bo najprawdopodobniej nie bez powodu mamy do czynienia z takim oto scenariuszem wydarzeń. Pytanie tylko do czego to wszystko prowadzi? co ma nam on przekazać? Dlaczego zostajemy przeteleportowani do własnych zwłok i grobu?

Czy Blessed Ankh ma jakieś pożyteczne zastosowanie? Czy scenariusz Banshee Questu ma nas nauczyć "Sekretu Śmierci" o którym tyle mowa?

a wrinkled bonelord: Numbers are essential. They are the secret behind the scenes. If you are a master of mathematics you are a master over life and death.

Numery są istotne, są sekretne za kulisami. Jeśli jesteś mistrzem matematyki jesteś panem życia i śmierci.

I tutaj kłania się filozofia. Potraficie to zrozumieć?

Mamy sobie potworka, który jest "martwy" nazywa się Ghoul i Banshee mają symbolizować śmierć. Skoro tak dlaczego wypada z nich life ring i ring of healing? pierścień życia i pierścień uzdrowienia?

Pan życia i śmierci hmm...

Kojarzy mi się to z nekromantami i beholderami. Są istotami żyjącymi zajmującymi się magią śmierci i powołującymi śmierć do życia. Bonelord przywołuje szkielety, a nekromanci ghosty, mumie w tym ghoule. Można domyśleć się, że A Prisoner to Goshnar, a skoro Goshnar nie żyje i napotykamy nawet jego własny grób pod domem nekromanty (czyli jego) wszystko wygląda na to, że Goshnar po prostu upozorował swoją śmierć i w rzeczywistości dalej żyje lecz ukrył swoją tożsamość udając więźnia strzeżonego przez minotaury, a w rzeczywistości to jego sługusy, którzy go chronią. Dowiadujemy się tego ze wskazówki opisanej w wieży czarnoksiężnika Alawara na Senjii, który wyjawia to.
Zatem panem życia i śmierci jest nekromanta goshnar który w odsłonie A Prisonera prezentuje Śmierć i Życie w jednej osobie.

To wskazuje, że droga do zrozumienia sekretu matemagii prowadzi przez nielogiczne równania matematyczne jakie poznajemy z Paradox Tower Questu (dokładnie od niego). Ich sens polega na tym, aby ruszyć głową i domyśleć się co dokładnie mają nam powiedzieć. To jest klucz do zrozumienia 469 języka bonelordów który odkrył goshnar. Tak oto stał się panem życia i śmierci, a my mamy domyśleć się dlaczego tak jest...

Skoro my również "żyjemy" dlaczego spotykamy się z własnym grobem i zwłokami?

Życzę spokojnych i owocnych przemyśleń - Pozdrawiam.
Pietras

Ostatnio edytowany przez Pietras_Askara - 11-09-2012 o 01:40.
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-09-2012, 21:31   #35
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post

Kojarzy mi się to z nekromantami i beholderami. Są istotami żyjącymi zajmującymi się magią śmierci i powołującymi śmierć do życia. Bonelord przywołuje szkielety, a nekromanci ghosty, mumie w tym ghoule. Można domyśleć się, że A Prisoner to Goshnar, a skoro Goshnar nie żyje i napotykamy nawet jego własny grób pod domem nekromanty (czyli jego) wszystko wygląda na to, że Goshnar po prostu upozorował swoją śmierć i w rzeczywistości dalej żyje lecz ukrył swoją tożsamość udając więźnia strzeżonego przez minotaury, a w rzeczywistości to jego sługusy, którzy go chronią. Dowiadujemy się tego ze wskazówki opisanej w wieży czarnoksiężnika Alawara na Senjii, który wyjawia to.
Zatem panem życia i śmierci jest nekromanta goshnar który w odsłonie A Prisonera prezentuje Śmierć i Życie w jednej osobie.

To wskazuje, że droga do zrozumienia sekretu matemagii prowadzi przez nielogiczne równania matematyczne jakie poznajemy z Paradox Tower Questu (dokładnie od niego). Ich sens polega na tym, aby ruszyć głową i domyśleć się co dokładnie mają nam powiedzieć. To jest klucz do zrozumienia 469 języka bonelordów który odkrył goshnar. Tak oto stał się panem życia i śmierci, a my mamy domyśleć się dlaczego tak jest...

Skoro my również "żyjemy" dlaczego spotykamy się z własnym grobem i zwłokami?

Życzę spokojnych i owocnych przemyśleń - Pozdrawiam.
Pietras

1 - grób Goshnara nie znajduje się pod domem necromanty, tylko przy wejściu do Pits of Inferno - to jest chyba pod ruinami biblioteki Nightmare Knightów.
2 - domniemane upozorowanie śmierci przez Goshnara - wiesz on zginął w wielkiej bitwie dobra i zła na PoHu, a zabili go Knighci i oni go pochowali, wątpię żeby udało mu się w międzyczasie pozorować własną śmierć...
3 - Alawar nic nie wyjawia, bo chyba nie ma nigdzie takiego npc...

Ogólnie to mieszasz ze sobą całe tibijskie lore i poruszasz wątki nie do końca zbadane - jak paradox quest - ale nie widzę tu żadnych rewelacji. Przypuszczenia na tematy goshnara, warlocków, talonów itd nie otworzą zamkniętych krat i dźwigni. Myślę, że nawet następne upy nie dotkną tych niedokończonych opowieści tibijskich, bo linia rozwojowa gry zmierza już w innym kierunku.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2012, 02:46   #36
spupl
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 11 08 2012

Posty: 3
Domyślny

Oczekiwałeś ode mnie, abym coś wrzucił do tematu, więc wrzucam Kod ASCII, który może "naprowadzić" Cię do "rozszyfrowania" tego "kodu".
Jak wspomniał vincent, mieszasz mnóstwo rzeczy. Również Ufocznik Ci to napisał, że nic nie wnosisz, a to są tylko "gdybania".

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Można domyśleć się, że A Prisoner to Goshnar, a skoro Goshnar nie żyje i napotykamy nawet jego własny grób pod domem nekromanty (czyli jego)
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vincento_Vampire Pokaż post
1 - grób Goshnara nie znajduje się pod domem necromanty, tylko przy wejściu do Pits of Inferno
Tibia genesis się kłania i przeczytanie "od dechy do dechy", tego, co się tam znajduje. Nawet czegoś takiego nie wiedziałeś...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
To wskazuje, że droga do zrozumienia sekretu matemagii prowadzi przez nielogiczne równania matematyczne jakie poznajemy z Paradox Tower Questu (dokładnie od niego).
Większej "bzdury" jaką ma powiązanie "matemagii" (wiem mowa o tej "terminologii" w grze przez dużo npców/mobów) z Tibią to ja nie widziałem...
Jest to nic innego jak połączenie iluzji z matematyką - np. używania mózgu jako kalkulatora.
Jeśli mowa o "matemagii", to może ktoś by zapytał o "kolor", jeden z questów wskazuje, że jest to dark blue, czyli ciemny niebieski/granatowy.

Cytuj:
Eclesius: I see. And what colour is 'Mathemagics for Dummies and Forgetful People'?
Cytuj:
Player: Dark blue
spupl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-09-2012, 19:22   #37
Ufocznik
Użytkownik Forum
 
Ufocznik's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2004
Lokacja: Piła/Poznań

Posty: 1,425
Stan: Niegrający
Imię: Ufoczix
Ufocznik ma numer GG 1483849
Domyślny

hahaha jak groch o ścianę... temu człowiekowi to już chyba nic nie pomoże
Ufocznik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-09-2012, 22:56   #38
Pietras_Askara
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 02 2011

Posty: 45
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Za dużo marudzicie jak macie w moją stronę pluć to najlepiej nic nie piszcie, nawet jeśli według was wypisuję bzdury to po co ze mną rozmawiacie i odpisujecie mi?

Nie lepiej zatkać klamkę i w ogóle nie czytać tego czy z nudów po prostu czepiacie się każdego detalu?

Zaczynam nabierać podejrzeć, aby uważać na to z kim w ogóle tu rozmawiać
Pietras_Askara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2012, 21:27   #39
Vincento_Vampire
Użytkownik Forum
 
Vincento_Vampire's Avatar
 
Data dołączenia: 21 12 2007
Lokacja: pozdrawiam moich fanuf:cup:
Wpisy bloga: 5

Posty: 546
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Iridia:cup:
Poziom: 007
Skille: durzeee
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post

Zaczynam nabierać podejrzeć, aby uważać na to z kim w ogóle tu rozmawiać
to brzmi jak spamowe majle tłumaczone z angielskiego przez jakiś niszowy translator automat
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Nie żebym nie dostawał ataku drgawek na widok ortografii pana UP, ale wydaje mi się, że on dobrze gada.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Al'Bundy Pokaż post
Haha wincenty zmiazdzyl phoenixowi suty xD
I RULE THIS BOARD OBEY ME
Vincento_Vampire jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2012, 14:11   #40
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pietras_Askara Pokaż post
Za dużo marudzicie jak macie w moją stronę pluć to najlepiej nic nie piszcie, nawet jeśli według was wypisuję bzdury to po co ze mną rozmawiacie i odpisujecie mi?

Nie lepiej zatkać klamkę i w ogóle nie czytać tego czy z nudów po prostu czepiacie się każdego detalu?

Zaczynam nabierać podejrzeć, aby uważać na to z kim w ogóle tu rozmawiać
Lol, kto pluje w twoją stronę? Cały czas tylko staramy się uświadomić ci, że nikt nie uwierzy w twoje wyssane z palca historyjki. Dodatkowo ostrzegamy osoby nieobeznane w temacie. Rób jak chcesz, dalej upieraj się przy tym, że cośtam odkrywasz, pracujesz nad czymś, ja i tak mam cię za krętacza i przygłupa.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.


Powered by vBulletin 3