Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 23-05-2009, 18:47   #1
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny Starcraft 2 BETA

Ostatni temat o SC2 założony był w 2007, od tego czasu trochę się zmieniło i chciałbym - prócz samej dyskusji o SC2 - odnieść się do wersji Beta.

Parę dni temu Blizzard zapowiedział udostępnienie wersji Beta SC2. Beta nie będzie tak do końca "Open", tzn nie każdy będzie mógł zagrać. Aby zgłosić się do bety należy zarejestrować swoje konto na stronach blizzarda, następnie zrobić test swojego sprzętu i to w zasadzie tyle. Szczegółowy FAQ znajdziemy tu:

http://www.starcraft2.com/beta-faq.xml

Można z niego wyczytać, m.min., że nie ma jeszcze dokładnej, oficjalnej daty wydania wersji Beta dla szerszej publiki. Jeśli chodzi o same zasady, to oczywiście będą brali pod uwagę sprzęt, ale reszta to chyba kwestia losowania.

Przejdźmy teraz do samej gry. Interesujecie się jej rozwojem? Przyglądacie się zapowiedziom itp? Jeśli chodzi o mnie to gram w SC1 dość krótko, jednak interesuje się pracami nad SC2 równie z zapartym tchem jak diablo 3 : P. Co do samej gry, zapowiada się wyśmienicie, idealne balansacje, świetny wygląd i sporo innowacyjnych rozwiązań

Jeżeli ktoś jest świeży w temacie, podam kilka linków

http://www.starcraft2.com - oficjalna strona
http://www.starcraft2.com/movies.xml - bardzo ciekawe gameplaye w jakości HD do ściągnięcia.
http://www.youtube.com/watch?v=LERxOtIMif4 - SC2 battle report 1
http://www.youtube.com/watch?v=oH4Q4yMv5TU - SC2 battle report 2


Tak więc zapraszam do rejestrowania i życzę szczęścia przy selekcji do wersji Beta!

@down
Przeczytaj pierwsze zdanie w tym wątku - ja tamten temat widziałem

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 23-05-2009 o 19:50.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-05-2009, 19:35   #2
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Po pierwsze http://forum.tibia.pl/showthread.php...ight=starcraft
Po drugie zapomniales dodac, ze aby moc zapisac jako chetny do losowania, to trzeba miec jakas oryginalna gre blizz'a ( poki co dla Europy nie mozna uzywac WoW'a, poniewaz jeszcze nie mozna scalic konta z wowa z battlenet w Europie.)
Po trzecie ilosc oryginalnych gier blizza jaka posiadasz, badz tez w jakim uniwersum ( sc, war, diablo) nie beda wplywac na nasze szanse w losowaniu.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:16   #3
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Co do samej gry, zapowiada się wyśmienicie, idealne balansacje, świetny wygląd i sporo innowacyjnych rozwiązań
Co do balansacji to sugerowalbym ostrozne wypowiadanie sie, bo Koreanczycy sie jeszcze do gry nie dorwali, wiec w tej materii tak naprawde niewiele wiadomo.

Co do reszty - gra jest na tyle inna od SC1, ze nawet jesli sie przyjmie (o co raczej nie trzeba sie martwic) to na zupelnie innych zasadach niz SC1. Osobiscie jakos nie widze tej gry jako kolejnej ikony progamingu, boje sie ze podzieli los WC3.

Co nie zmienia faktu, ze i tak zagram, i najprawdopodobniej kupie.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:24   #4
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Co do balansacji to sugerowalbym ostrozne wypowiadanie sie, bo Koreanczycy sie jeszcze do gry nie dorwali, wiec w tej materii tak naprawde niewiele wiadomo.
Czytałem sporo o balansacji. W wywiadach itp, osoby "z górnej półki" często podkreślali, że kładą na to ogromny nacisk. Po za tym, balansacja w SC nie powinna być specjalnie trudna, o ile nie zrobi się jakiejś jednostki co zmiata wszystko z powierzchni mapy : d. W końcu zawsze można zrzucić wszystko za brak skilla przeciwnika, bo powodów do merytorycznych narzekań raczej nam nie dadzą.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 23-05-2009 o 20:28.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:32   #5
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
Po za tym, balansacja w SC nie powinna być specjalnie trudna
zdziwilbys sie.

Co do osob z gornej polki - oni tak naprawde nie wiedza w jaki sposob uksztaltuje sie gameplay, w SC1 po latach od rozpoczecia ludzie zaczeli wynajdywac takie tricki o ktorych sie producentom nie snilo, co oczywiscie nie pozostalo bez wplywu na balansacje. I to wlasnie Korea, ktora przoduje w szlifowaniu techniki gry, bedzie tu wyznacznikiem tego, jak faktycznie wszystko jest zbalansowane.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:38   #6
Radix
CS Tibia.pl Team
 
Radix's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2004
Lokacja: Forgotten Land

Posty: 622
Domyślny

Przecież SC 2 testują progamerzy z SC 1...
__________________

Pieśń II: Honor

Niech ktoś zawoła, że broda hańbą jest
A hańbą dla mnie będzie, go o głowę nie skrócić
Niech ktoś zwątpi w prawość mych braci,
Niech bogom swym dziękuje, jeśli kalectwem go tylko oszpecę,
Bo wstydem jest nie szanować
Tego co dla innych święte.
Słabością jest duma, jeśli
Honorem i szacunkiem w ryzach nie trzymana.
Rozważania tego, co mianem zabójcy okrzyknięty,
Który czuje, a los dla niego jedyny...
Radix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:44   #7
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

pograli troche w alphe na blizzconie, biorac pod uwage ze beta sie dopiero zbliza to nie nazwalbym tego testowaniem.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 20:52   #8
Maniak69
Zbanowany
 
Maniak69's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2007
Wpisy bloga: 22

Posty: 226
Domyślny

Zdziwiłbyś się.

W sumie, z tego co wiem, wystarczy JEDNA JEDYNA źle zbalansowana jednostka, jedna cyferka więcej lub mniej, aby kompletnie zawalić grę. Wcześniej czy później, ktoś zacząłby to wykorzystywać...

Nie mówiąc o tym, co będą wymyślać Profesjonalni Gracze.
Maniak69 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 21:12   #9
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

Jako fan SC1, z niecierpliwością czekam na SC2. Ślędzę ten temat od czasu pierwszej zapowiedzi.
Ciekawi mnie też, jak będzie funkcjonował Battle.net 2, w jakim stopniu będzie się różnił od wersji poprzedniej.
Co do samego SC2, to cieszę się, że nie jest z nim tak jak z Fallout3. Możemy podziwiać jednostki i budynki z pierwszej części, w 3d, z piękną oprawą graficzną. Niestety taka gra ciągnie za sobą wysokie wymagania sprzętowe. Jeśli będę chciał się nacieszyć pełnią SC2, to czeka mnie wymiana karty graficznej i dokupienie kostek ramu.
Betę sobie daruję. Wolę poczekać te kilka miesięcy i nie denerwować się częstymi bugami i brakiem balansacji.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 21:34   #10
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arcan Pokaż post
Betę sobie daruję. Wolę poczekać te kilka miesięcy i nie denerwować się częstymi bugami i brakiem balansacji.
Gra już jest całkiem dobrze zbalansowana (chodź może nie jest jeszcze idealnie). Świadczą o tym mecze na blizzconie i oficjalne battle reporty, z których nie wynika, aby jakaś ze stron była za bardzo powerful.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 22:20   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Let me remind you, ze SC1 zostal porzadnie zbalansowany dopiero w pare lat po wypuszczeniu, gdy bylo juz dobrze wiadomo nie tylko, jak gre widzi producent, ale rowniez jak beda w nia grac gracze.
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 22:30   #12
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
Let me remind you, ze SC1 zostal porzadnie zbalansowany dopiero w pare lat po wypuszczeniu, gdy bylo juz dobrze wiadomo nie tylko, jak gre widzi producent, ale rowniez jak beda w nia grac gracze.
Z tym, że tu nie chodzi o to, że gra była do dupy, tylko o to, że Blizzard, jak na porządną firmę przystało aktualizuje swój produkt zgodnie z oczekiwaniami graczy i ogólnie mózgiem. Gdyby inne koncerny prowadziły taką politykę, to też by musiały aktualizować 90% swoich pordukcji. Gdyby takiego SC wydała EA, to po premierze pewnie ani jedna łatka by nie wyszła.

@down
wytłumacz mi

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 23-05-2009 o 22:58.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-05-2009, 22:40   #13
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

nie ublizajac, odnosze wrazenie ze nie wiesz na jakim stadium rozwoju jest starcraft w tym momencie (co automatycznie oznacza punkt wyjscia dla oceniania SC2).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 11:06   #14
Bluray
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Outland
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,077
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Bluray ma numer GG 9804717
Domyślny

Mnie tam bardziej zainteresował BattleForge.
Bluray jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 12:32   #15
_WrD_
Użytkownik Forum
 
_WrD_'s Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 1,261
_WrD_ ma numer GG 5762125
Domyślny

Ja z niecierpliwością czekam... nie, nie na betę. Nie ruszy, a nie zapowiada się na upgrade sprzętu. Czekam po prostu na innego SC. Już mniejsza o grafikę, bo ona ma najmniejsze znaczenie (wystarczy spojrzeć na Baldur's Gate'y i Planescape: Torment. Porównajcie to sobie z Oblvionami, Drakensangami itp...). Jestem ciekaw, jakie innowację wprowadzą do SC2.

Starcraft nadal jest u mnie na pierwszym miejscu w grach przegranych na Xfire, jest także, wg. mnie, obok Baldur's Gate'a, najlepszą grą, w jaką kiedykolwiek przyszło mi zagrać. Dużo czasu spędzam nad taktykami, skillowaniem się w szybkości i efektywności grania. Niemalże codziennie zostajemy z 4 kumplami z klasy po szkole w sali informatycznej, że zrobić tzw. lan party w SC. ;)

Co do balansu - spójżcie na Mothershipa protossów. Wg. mnie musieliby całkowicie go usunąć, aby 'tossi nie byli OP :D
_WrD_ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 12:40   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rybzor Pokaż post
wytłumacz mi
Balans wyplynal na powierzchnie w momencie gdy juz wszystko wiadomo o mechanice gry i wiadomo czym gracze zechca grac. Na starcie SC1 nikt by nie przypuszczal, ze np mirror zerga skonczy sie na uzywaniu 2 typow jednostek z calego oferowanego wachlarza, tak samo jak watpie czy ktokolwiek przypuszczal, ze jednostki lotnicze beda tak zaniedbywane w kazdym match upie.

Trzeba dac grze 2 lata, zobaczyc co gracze wymysla i dopiero to korygowac patchami.

Cytuj:
Co do balansu - spójżcie na Mothershipa protossów. Wg. mnie musieliby całkowicie go usunąć, aby 'tossi nie byli OP
carriery i ultraliski tez sie wydawaly OP, a teraz ladnie pekają.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 24-05-2009 o 12:43.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 12:46   #17
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez _WrD_ Pokaż post
Co do balansu - spójżcie na Mothershipa protossów. Wg. mnie musieliby całkowicie go usunąć, aby 'tossi nie byli OP
No w końcu protosy mają być zaawansowane technologicznie. Oczywiście nie wiadomo jak to będzie wyglądać w finalnej wersji, oraz nie wiemy, czy inne rasy nie mają podobnych odpowiedników, więc ciężko spekulować. No ale co jak co - jednostka wymiata

@Vil
No tak, trochę czasu to zajęło, ale tak to bywa w tym biznesie. Dobrze, że nawet po 2 latach się to koryguje. Na przestrzeni 10 lat, w które można grać w SC1 to nawet nie jest tak długo. Ważne, że coś się z tym robi.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 13:04   #18
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Co do mothershipow - juz widac ze na tossa sie bedzie grac duze ilosci piechoty z upgradami i leczeniem, a do tego za zaoszczedzony gaz ghosty z EMP wiec imho jesli cos tu bedzie OP to terran.

Z czego sie osobiscie bardzo ciesze ;d
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 14:17   #19
Arcan
Użytkownik Forum
 
Arcan's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 1,138
Domyślny

@up
Nie zgodzę się co do dużej ilości piechoty. Planet cracker mothershipa radzi sobie z piechotą w mgnieniu oka. Jestem ciekaw, czy EMP będzie działał na mothertshipa.
Ta jednostka jest najsilniejszą bronią z arsenału protossów, można posiadać tylko jednego mothershipa na raz. To oczywiste, że tak rzadka jednostka musi być silna.
Wydaje mi się, że kilka battlecruiserów da mu radę.
Trudno tutaj snuć domysły, ponieważ będzie duża liczba zupełnie nowych jednostek, możliwe nawet, że jednostki z SC1 zostaną zmodyfikowane.

Ostatnio edytowany przez Arcan - 24-05-2009 o 14:22.
Arcan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-05-2009, 14:38   #20
Lord Dreathan
Użytkownik Forum
 
Lord Dreathan's Avatar
 
Data dołączenia: 06 08 2004
Wiek: 34
Wpisy bloga: 4

Posty: 1,520
Stan: Niegrający
Lord Dreathan ma numer GG 5945841
Domyślny

Z tego co pamietam, to blizz zapowiedzial iz nie bedzie Mothershipa w multli.
A nawet jezeli zle pamietam, to napewno nie bedzie posiadal atakow Planet Cracker( to byl ten promien wystrzeliwany w ziemie, ktory niszczyl budynki i piechote w mgnieniu oka) oraz Time Bomb(ten atak, a raczej umiejetnosc, ktora zatrzymywala wszystkie wrogie rakiety itp. znajdujace sie w zasiegu Time Bomb'a) Ale wiadomo, to jest beta, wiec moze jeszcze wroca do poprzedniej koncepcji Mothership'a.
__________________
Althunus, Fallen Dark, Harlequin Vito, Gutesco Vito, Acutus and Sinistril - always in my heart.

"We are falling - falling to rise"


Ukryty tekst:
[b] Pomogłem? Wkurzyłem? Mam fajny nick? Zostaw po sobie ślad w postaci NOTKI

Ostatnio edytowany przez Lord Dreathan - 24-05-2009 o 14:42.
Lord Dreathan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:54.


Powered by vBulletin 3