Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-03-2006, 19:42   #41
iron aepir
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

a ja chyba napisze prozbe mailem zeby zrobili rook wiekszy co wy na to?
  Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-03-2006, 11:27   #42
Frexadox
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny zgadzam się

Na rooku powinny być dwarfy i może 1 czy 2 soldiery.No i powinno być jedno takie miejsce do którego mogą wejść osoby od conajmniej 15lvl żeby nooby nie blokowaly.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 14:51   #43
Mr.Samochodzik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 02 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Imię: Xidur
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 15
Skille: 48/46
Poziom mag.: 3
Mr.Samochodzik ma numer GG 4046353
Domyślny

Moje Propozycje :
- Swamp Trolle
- Frost Trolle |
- Winter Wolfy |- Lodowa częśc wyspy.
- Polar Beary |
- Dwarf (Cooper shieldy + Grzybki!)
- Wild Warrior - resp po 1 w 2,3 miejscach.
- Amazonki - j/w
- Vaklirie - j/w
- Orc Warrior - j/w
- Elfy (ŁUK , strzały ,a dla zbieraczy zarcia - jabłka)
- Lwy - zarcie
- Tygrysy - j/w
Mr.Samochodzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 15:07   #44
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mr.Samochodzik
Moje Propozycje :
- Swamp Trolle
- Frost Trolle |
- Winter Wolfy |- Lodowa częśc wyspy.
- Polar Beary |
- Dwarf (Cooper shieldy + Grzybki!)
- Wild Warrior - resp po 1 w 2,3 miejscach.
- Amazonki - j/w
- Vaklirie - j/w
- Orc Warrior - j/w
- Elfy (ŁUK , strzały ,a dla zbieraczy zarcia - jabłka)
- Lwy - zarcie
- Tygrysy - j/w

Elfy nie bo zostawiaja longswordy
Valkirie zostawiaja plate armory i doubleaxe
Wild Warior zostawia warhammera
Orc Warrior poison daggera
Zachwialoby to poziomem rooka, to nadal ma byc wyspa tutorial, dlatego ma tylko pokazywac co czeka was na mainie a nie symulowac maina, jak chcesz bic te potworki to idz na main.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 15:32   #45
Mr.Samochodzik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 02 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 10
Stan: Aktywny gracz
Imię: Xidur
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 15
Skille: 48/46
Poziom mag.: 3
Mr.Samochodzik ma numer GG 4046353
Domyślny Sorki.

Fakt... miałem cos dodac na koniec... Te potwory miałyby być lekko zmodyfikowane...tzn nie spadało by t itemki których dotąd nie mozna było zdobyc. A Poison z Orc Warriora to zadkośc lecz i tak za często..masz rację. A więc teraz moje propozycje nie sa takie złe ?
Mr.Samochodzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 16:04   #46
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

I co z tego, że bedą poison daggery i longsowrdy ?? To nie zmieni zbytnio sytuacji na rooku. Jednak wątpie żeby dali orc warriory. Mojega knighta ze skillami 50\50 i w p secie potrafi nei zle trzasnoć więc raczej odpada. Jedyne potwory jakie moge się pojawic na rooku to elfy i amazonki gdyż nie zostawiają dobrego lootu
A tak wogóle to na rooku powinno być depo i nie mysle tu o rookstayerach. Zwykle jak wychodze z rooka mam ponad 1,5k w kasie co pochłania olbrzymia częsćmojego capa. W efekcie musze robić dp hara. Wile osób robi tak jak ja co zwiększa liczbe osób na serwerze i powoduje większe lagi i ogólnie obciąża serwa nie łatwiej by było zrobić depo ?? Nie mówcie tylko "rook to nie main". Bo jak zaczynasz grać trafiasz na rook ktory jest zwykła chorrorem, a powinien sie prezentować z najlepszej strony i pokazywać co można robić na mainie. Jezeli taki typ na 8 lvl nie wie ze na mainie jest depo to mysli "p***** przestaje grac, jezeli mam nosic cala kasic przy sobie to ktos mnie zabje i strace wszystko"
Jeszcze jedna sprawa moim zdaniem na rooku powinny być itemy z których nie korzysta się na mainie a są tylko lootem do sprzedaży w sklepie myśle tu szczególnie o chain legsach. Nie widziałem jeszcze zeby ktos w tym chodzil

Ostatnio edytowany przez Dweron Abyth - 24-03-2006 o 16:26.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 16:24   #47
Dragonit
Użytkownik Forum
 
Dragonit's Avatar
 
Data dołączenia: 17 02 2006
Lokacja: w Sieradzu

Posty: 355
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Gildia: brak
Świat: Jamera
Domyślny

UP

Zgadzam się,tlyko co do chain legów to ja Knajtem na elysi w thais nosiłem je do 13lvl dopiero potem kupiłem od razu dobry qe z uzbieranej kasy
Dragonit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 18:50   #48
Voperiamus Hele
Użytkownik Forum
 
Voperiamus Hele's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2006
Lokacja: żory

Posty: 19
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 31
Skille: 25/25;)
Poziom mag.: xx
Voperiamus Hele ma numer GG 9972426
Domyślny ja bym ..

Ja bym radzil zeby na roku byly Winter woldy , frost & swamp trolle, zeby nie bylo posion spiderow w jednym miejscu Amazonka (ale tak zeby nie mogla sie rucczac) i oczywiscie powinny tez byc Polar beary

A pls zanim cos powiecie to pomyslcie 10k razy bo np. Kto wam ubije solida z maca i skillami po 20 ?? chyba ze 10 razy przy tym padnie zabije i mu grzybek wyleci ;/
__________________
Moja stronka :http://www.voperiamus.glt.pl/

Ostatnio edytowany przez Voperiamus Hele - 24-03-2006 o 18:52.
Voperiamus Hele jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 19:28   #49
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

Poisony to muszą być bo to doskonałe exp przynajmniej ja na nich expie i robie rooka w 3 h jak mam od poczatku eq.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 21:24   #50
Kaczomir1
Użytkownik forum
 
Kaczomir1's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2005
Lokacja: Radom
Wiek: 32

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Imię: Kaczomir
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 38
Skille: 70
Poziom mag.: 15
Kaczomir1 ma numer GG 6188777
Domyślny Anni

Dlugo myslalem nad anigilatorem na rooku....
Fire devile za mocne, a valkyrie\amazony za slabe (mozna je zblokowac)
Witche sa w sam raz!!!!
Bylaby bramka lvlowa od okolo 20 lvla, a uczestnicy piliby ciagle life fluidy
Nagrody:
brass armor,poison dagger (ew. longsword), hunting spear (albo jakis inny slaby axe) albo jakas tarcza (np.dark shield)
Mysle ze sporo osob by zrobilo tego questa (sporo by tez nie wytrzymalo do konca...)
Taki quest to bylo by wyzwanie dla rookmasterow
POdsumowujac ci co maja jakies zastrzezenia niech pisza na PW
Ale mysle ze witche sa dobre bo nie wala wiekszych hitow niz 50 a life fluid leczy srednio wlasnie tyle.
Kaczomir1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2006, 21:24   #51
Kaczomir1
Użytkownik forum
 
Kaczomir1's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2005
Lokacja: Radom
Wiek: 32

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Imię: Kaczomir
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 38
Skille: 70
Poziom mag.: 15
Kaczomir1 ma numer GG 6188777
Domyślny Anni

Dlugo myslalem nad anihilatorem na rooku....
Fire devile za mocne, a valkyrie\amazony za slabe (mozna je zblokowac)
Witche sa w sam raz!!!!
Bylaby bramka lvlowa od okolo 20 lvla, a uczestnicy piliby ciagle life fluidy
Nagrody:
brass armor,poison dagger (ew. longsword), hunting spear (albo jakis inny slaby axe) albo jakas tarcza (np.dark shield)
Mysle ze sporo osob by zrobilo tego questa (sporo by tez nie wytrzymalo do konca...)
Taki quest to bylo by wyzwanie dla rookmasterow
POdsumowujac ci co maja jakies zastrzezenia niech pisza na PW
Ale mysle ze witche sa dobre bo nie wala wiekszych hitow niz 50 a life fluid leczy srednio wlasnie tyle.
Kaczomir1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 09:55   #52
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

Kilka spraw zanim przejdę do pomysłów:
Centipede mi z p-setem na mainie kosi sporo. do tego zatruwa.
Potwory lepsze od Krokosa to głupi pomysł, za silne dla newbiesów.
Teren dla rookstayerów by się przydał.
A teraz pomysły:
Swamp i Frost Trolle
Polar Beary
Krokodyle(resp po jednym w dwóch miejscach)
Amazon(jeden w jednym miejscu)
Dwarfy(3 w dwóch miejscach)
I na koniec:
Elf(w jednym miejscu, dla Rookstayerów tylko, za przejściem od minimum 10 levela).
Do wszystkich którzy proponowali tu Valkyrie, Fire Elementale, Dwarfy Soldiery itp.: o ile moje Amazony to głupi pomysł, to wasze to już chore. Kto to ubije? I patrzcie na looty z potworów zanim coś powiecie, bo np. taki Dwarven Shield wystarczyłby do ubicia 90% potworów na rooku, co dopiero Plate Armor.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 10:01   #53
Thazie
Użytkownik forum
 
Thazie's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Police

Posty: 15
Stan: Aktywny gracz
Imię: Thazie
Profesja: Sorcerer
Świat: Xerena
Thazie ma numer GG 3758838
Domyślny

ludzie zrozumcie rook nie jest do siedzenia tylko do wbicia 8lvl i mykasz na maina
po *** rookstayerzy? tylko qrwa respa blocza
Thazie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 11:27   #54
Kshaq
Prezes Supportu
 
Kshaq's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2005

Posty: 847
Domyślny

Może i my- Rookstayerzy blokujemy respa, ale jakiego??
Czy ktoś z poniżej 3 lvl pcha się na Mino Hella albo Roty potocznie zwanego Rot Hellem?? CZy ktoś od początku biegnie na Minotaury i ja sobie zabija, Albo na Skielety i Spearmany?? NIe i dlatego mimo, że według niektórych blokujemy respa to tak nie jest, bo to dzięki nam ludzie mogą zrobic questy na carlin sworda, bo kto pierwszy zejdzie zacznie biegać i wkońcu poustawia tak krzesła wokół stołu żeby zamknąć mino i pojedyńczo ich zamykać, a cała reszta sobie zrobi questa, a my dostaniemy za to expa, może strzały jeśli ktoś treni dista, i satysfakcje, że wkońcu komuś pomogłeś i decyzja, że zostajesz na Rooku miała jakiś sens. Jeśli nie jesteś Rookstayerem to nie wiesz co to znaczy pomoc nowym i to jak się wtedy czujesz, gdy wiesz, że komuś pomogłeś nieważne czy jest Br, Swe czy Ger, czy jest biedny i gra w Cafe internetowej albo strasznie bogaty i on by tobie nie pomógł, ale pomoc jest zawsze pomocą....
Kshaq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 11:34   #55
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kshaq
Może i my- Rookstayerzy blokujemy respa, ale jakiego??
Czy ktoś z poniżej 3 lvl pcha się na Mino Hella albo Roty potocznie zwanego Rot Hellem?? CZy ktoś od początku biegnie na Minotaury i ja sobie zabija, Albo na Skielety i Spearmany?? NIe i dlatego mimo, że według niektórych blokujemy respa to tak nie jest, bo to dzięki nam ludzie mogą zrobic questy na carlin sworda, bo kto pierwszy zejdzie zacznie biegać i wkońcu poustawia tak krzesła wokół stołu żeby zamknąć mino i pojedyńczo ich zamykać, a cała reszta sobie zrobi questa, a my dostaniemy za to expa, może strzały jeśli ktoś treni dista, i satysfakcje, że wkońcu komuś pomogłeś i decyzja, że zostajesz na Rooku miała jakiś sens. Jeśli nie jesteś Rookstayerem to nie wiesz co to znaczy pomoc nowym i to jak się wtedy czujesz, gdy wiesz, że komuś pomogłeś nieważne czy jest Br, Swe czy Ger, czy jest biedny i gra w Cafe internetowej albo strasznie bogaty i on by tobie nie pomógł, ale pomoc jest zawsze pomocą....
Rookstayerzy nei expią na mino i rotach. Na tym nikt nie expi. Więc nie sie człowieku opanuj i przestan klamac. Rookstayerzy expia na bugach, trollach, wolfwach, snakeach i innych badziewaich co latwo zabic. Czyli blokuja resp dla noramlnych graczy. Ja osobiscie czesto chodze na skele juz od 4 lvlu i to nie jest zaden wyczyn. Moim zdaneim ludzi z wyszym niz 8 lvl powinno od razu przezucac na main. A z reszta 90% rookstayerow to najzwyklejsze nooby i traperzy.

P.S. Ja czesto robie questa na mino hell solo nawet na 2 lvlu, teraz jak minosy nie stoja pod schodami to jest banalnmie latwy quest a krzeszla sie ustawie doslownie w 10 sekund.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 11:48   #56
Magma
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 09 2005
Lokacja: Spadłam z gwiaździstego nieba

Posty: 78
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Berylia
Magma ma numer GG 4166124
Domyślny

Ok. Nie expili cały czas na mino. Ale w takim razie nie dziwię się, że Cipsoft ma dosyć rookstayerów. Bo to jest bez sensu, żeby oni zajmowali respy. Tylko że mam pytanie: Skąd mają zdobyć poison daggera, jeśli nie chodzą na minosy?

Co do potworów - faktycznie jeszcze parę by się przydało. Nawet nie dla rookstayerów, gracz na 7 i 8 lvl poradziłby sobie z silniejszymi stworami niż te dostępne. Dwarfy - jak najbardziej, podwójne czy potrójne respy nikomy by nie zaszkodziły. Trzeba przyznać, że rook taki jaki jest nie zachęca za bardzo do pójścia na maina, a jeśli ktoś tworzy nową postać to już zupełne dno. Cipsoft może nie chce utrzymywać rookstayerów, ale nie tylko oni expiliby na nowych potworach.
__________________
Nie ma przyszłości, jest tylko nadzieja
W krzyku się rodzi, w ciszy umiera

Ostatnio edytowany przez Magma - 25-03-2006 o 12:03.
Magma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 11:51   #57
Dweron Abyth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 05 2005
Lokacja: Sieradz
Wiek: 33

Posty: 78
Domyślny

@up
Instynkt wbijła ten lvl na trollach
A co do Sunrise to wbił ten lvl na poison cave

Ostatnio edytowany przez Dweron Abyth - 25-03-2006 o 11:53.
Dweron Abyth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 13:49   #58
Kaczomir1
Użytkownik forum
 
Kaczomir1's Avatar
 
Data dołączenia: 12 07 2005
Lokacja: Radom
Wiek: 32

Posty: 25
Stan: Aktywny gracz
Imię: Kaczomir
Profesja: Paladin
Świat: Astera
Poziom: 38
Skille: 70
Poziom mag.: 15
Kaczomir1 ma numer GG 6188777
Domyślny lol

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dweron Abyth
Rookstayerzy nei expią na mino i rotach. Na tym nikt nie expi. Więc nie sie człowieku opanuj i przestan klamac. Rookstayerzy expia na bugach, trollach, wolfwach, snakeach i innych badziewaich co latwo zabic. Czyli blokuja resp dla noramlnych graczy. Ja osobiscie czesto chodze na skele juz od 4 lvlu i to nie jest zaden wyczyn. Moim zdaneim ludzi z wyszym niz 8 lvl powinno od razu przezucac na main. A z reszta 90% rookstayerow to najzwyklejsze nooby i traperzy.

P.S. Ja czesto robie questa na mino hell solo nawet na 2 lvlu, teraz jak minosy nie stoja pod schodami to jest banalnmie latwy quest a krzeszla sie ustawie doslownie w 10 sekund.


Jak to nie expia na mino i rotach????? To jest najlepsze expowisko dla rookstayerow!!!! Mam 16 lvl na rooku i zwykle expie na mino (roty hunce)!!!!!!!!! Rookstayerzy siedza na skele jesli juz to tylko po to zeby robic lootbagi!!!
Kaczomir1 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 13:53   #59
Dark Alphadron
Użytkownik Forum
 
Dark Alphadron's Avatar
 
Data dołączenia: 29 11 2005
Lokacja: Dark Dimension - Plains of Shadows
Wiek: 33

Posty: 942
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Gildia: Patrz nick.
Świat: Antica
Poziom: N/A
Skille: Zmienne
Poziom mag.: ..
Domyślny

@up
Zamknij się bo chrzanisz głupoty. 90 level na samych poison spiderach, 70 lvl na samych trollach, LOL! A w Mino Hell na 2 lvlu solo nie uwierzę ci za nic, ja na 12 mam problem z minosem solo, co dopiero na 2. Zanim byś doszedł za krzesła dedłbyś, co dopiero mówić o zabraniu nagród. Jeśli strapował cię jeden rookstayer nie znaczy że każdy tak robi. Niestety ty tego nie rozumiesz, podobnie jak wspomniany Sunrise. Gdyby nie rookstayerzy to nie grałbym w tibię, podobnie jak wielu newbiesów. Poza tym ostatnie 6 postów, łącznie z moim, to tylko spam. Ta dyskusja nie ma sensu, więc panowie odkrywcy, siedźcie cicho.
__________________

Wkurzyłem, pochwaliłem, obraziłem kumpla? Podoba/nie podoba Ci się coś we mnie/moim avatarze/stylu pisania itp? Wyraź to TU, wstawiając mi notę.
----(\_/)
<=(x.x)=|-o - Stop zającom w podpisach!
--- (> <)
Dark Alphadron jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2006, 14:19   #60
Przemcio Zencio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 02 2006

Posty: 244
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thazie
ludzie zrozumcie rook nie jest do siedzenia tylko do wbicia 8lvl i mykasz na maina
po *** rookstayerzy? tylko qrwa respa blocza
Jeden normalny koles...
Ja bym powiedzial to samo po jakiego grzyba wam jakies annihilatory na rooku -.-
i tak apropo to ten kaczamir czy jak on tam ma napisal ze witch wali mniej niz 50 Buhahahaha ja mam palka na 23 i mi po 100 wali -.-
Przemcio Zencio jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:30.


Powered by vBulletin 3