Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 11-01-2007, 07:40   #261
PalladynHunter
Użytkownik forum
 
PalladynHunter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Ab'Dendriel

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Teka Tlis
Profesja: Knight
Gildia: no have
Świat: secura
Poziom: 18
Skille: 67/69
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adam-95- Pokaż post
moim zdaniem sorc najlepszy poniewarz na swiatach pvp na 60lvl i 45 mlvl moze zaczynac walic z ue (ultimate Explosion) co zabiera dyzo zycia i male levele moga mu ssac. lecz ten czar jest bardzo kosztowny i zabiera duzo many ale to najlepsza zaleta w sorcu .


sorc na malym lvl to ciota ale na wyzszym jest juz lepiej ;p
sorc ?? bedzie ciota wezwie 2 monstery ja zdaze go zabic pallem zanim on mnie dogoni
PalladynHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 11-01-2007, 07:41   #262
PalladynHunter
Użytkownik forum
 
PalladynHunter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Ab'Dendriel

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Teka Tlis
Profesja: Knight
Gildia: no have
Świat: secura
Poziom: 18
Skille: 67/69
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez adam-95- Pokaż post
moim zdaniem sorc najlepszy poniewarz na swiatach pvp na 60lvl i 45 mlvl moze zaczynac walic z ue (ultimate Explosion) co zabiera dyzo zycia i male levele moga mu ssac. lecz ten czar jest bardzo kosztowny i zabiera duzo many ale to najlepsza zaleta w sorcu .


sorc na malym lvl to ciota ale na wyzszym jest juz lepiej ;p
Walnie Z ue ale trzeba miec pacc zioto -.-



PalladynHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 14:15   #263
max110
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 03 2006

Posty: 38
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Silvera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez PalladynHunter Pokaż post
sorc ?? bedzie ciota wezwie 2 monstery ja zdaze go zabic pallem zanim on mnie dogoni
Tylko, że oprócz monsterów mag ma jeszcze różne runy sd itd. Nie zapominaj o uhach i czarach leczących, każdy normalny mag ma przy sobie conajmniej plecak manafluidów i plecak runów. A co do monsterów to wezwe takiego co haste używa i już po tobie nawet runów nie musze używać
__________________


max110 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 11-01-2007, 14:21   #264
Viero
Użytkownik Forum
 
Viero's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Lokacja: Bielsko-Biała

Posty: 190
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Selena
Poziom: -0
Skille: Niskie
Domyślny

1).kto tu jest archeolog?
2)paladyn daunie uspokuj się 3 posty pod rzad!!!
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Uther92
3.Kupa jest zielona
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mimeczek
Siema Wszystkim !! Druid to jedna z najlepiej zarabiajacych postaci . Od 15 lev tworzy ihy kture bardzo dobrze sie sprzedają . Wystarczy 3 dni aby miec
9 k zysku . Do 24 leva jedziesz na ihach a potem Uh szybki zarobek i szykba kasa .
Viero jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2007, 15:28   #265
PalladynHunter
Użytkownik forum
 
PalladynHunter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 01 2007
Lokacja: Ab'Dendriel

Posty: 20
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Teka Tlis
Profesja: Knight
Gildia: no have
Świat: secura
Poziom: 18
Skille: 67/69
Poziom mag.: 4
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez max110 Pokaż post
Tylko, że oprócz monsterów mag ma jeszcze różne runy sd itd. Nie zapominaj o uhach i czarach leczących, każdy normalny mag ma przy sobie conajmniej plecak manafluidów i plecak runów. A co do monsterów to wezwe takiego co haste używa i już po tobie nawet runów nie musze używać
moze ma ale musi zrobic a jak bedzie mial to pall tez moze miec nie rozumiesz??
PalladynHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-01-2007, 22:20   #266
rafka
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

super poradnik POLECAM
  Odpowiedz z Cytatem
stary 13-01-2007, 17:35   #267
bazyl94
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 01 2007

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 13
Skille: 15/17
Poziom mag.: 7
bazyl94 ma numer GG 2364094
Cool Palek

Ja gram pallem i jestem zadowolony dobrze mi sie nim gra moim zdaniem to jedna z najlepszych postaci poniewarz druid i sorc maja malo zycia duzo many a knight duzo zycia malo many a pall ma srednio zyciai srednio many pozatym takrze potrafi tez robic runy a ponadto moze terz sam sobie robic strzaly i bolty pozatym atakuje zdystansu wiec otrzymuje duzo mnie obrazen niz knight a na malym lvlmozejuz ubijac lepsze potworki dlatego uwarzam isz pall jest dobry nawet najlepszy Gra farma Big Farm to bardzo rozbudowana gra farmerska MMO. Jest to przykład sprawdzonej produkcji w którą grają miliony osób na całym świecie. Firma Good Game wprowadza dużo aktualizacji. Jednym słowem gra polecana wszystkim, którzy lubią rozbudowane gry farmerskie. W grze oprócz prowadzenia własnej farmy jest także miejsce integracje z innymi poprzez zadania i misje klanowe co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę. Gry Farma to super rozrywka dla każdego bez względu na wiek. Przed wami jedna z gier luźno powiązana z tematyką farmy. Jest gra farmerska o zacięciu zręcznościowym. Jeśli podobał Wam się Bomber Man to ta gra też przypadnie Wam do gustu. Postaraj się wysadzić swojego przeciwnika i zagarnąć całą farmę. Gra oferuje również rozrywkę w trybie multiplayer. W grę możemy grać za pomocą klawiatury. Gracz 1: Sterowanie kursorami, Spacja – bomba , Gracz 2: Sterowanie WSAD, CTRL – bomba. Farma, stadnina koni czeka na swojego gospodarza. Może Tobie uda się dobrze zarządzać tym gospodarstwem? Gra polecana jest dla wszystkich którzy kochają konie i gry farmerskie. Na początku w grze przyjdzie nam zbudować wybieg dla koni i dobrze je karmić. Z czasem dojdą nowe opcje i możliwości których bez problemu się nauczymy. Postaraj się dobrze opiekować konikami i rozwijać swoją farmę. Gra jest dość prosta ale dużą satysfakcję i wciąga. Jeśli marzyłeś o własnej stadninie koni, teraz masz możliwość zabawy online. Moja wspaniała farma to dość prosta gra farmerska w której przyjdzie nam się trochę napracować bowiem wszystkie czynności przeprowadzamy klikając za pomocą myszki. Na początku zaczynamy od uprawy truskawek, jednak jeśli zarobimy odpowiednio dużo pieniędzy będziemy mogli pozyskać nasiona nowych roślin w sklepie. Zatem uprawiaj ziemie, sadź truskawki i inne roślinki, podlewaj je a potem zbieraj i sprzedawaj. Dużo klikania ale potrafi wciągnąć. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej. Szpital na farmie to gra typu farma polecana szczególnie najmłodszym graczom. Możemy się w niej pobawić w weterynarza, którego jak na każdej dobrej farmie nie powinno zabraknąć. Naszym zadaniem będzie leczenie zwierząt. Gra posiada bardzo ładną grafikę, która z pewnością spodoba się zwłaszcza dzieciom. Ważnym atutem tej gry będzie fakt, że daje ona możliwość wybrania j. polskiego. Sterowanie jak w każdej podobnej grze farmerskiej odbywa się za pomocą myszki. Życzymy dobrej zabawy! Więcej gier farma… Farm Mania 2 to jedna z najlepszych gier farmerskich wykonanych w technologii flash. Gra pomimo tego że powstała już spory czas temu to jak na takie typu produkcje jest dość złożona. Do wciągającej fabuły dokładamy ładnie wyglądającą grafikę i dobre efekty dźwiękowe. W ten oto sposób otrzymujemy dobrą grę o tematyce farmy. Polecamy wszystkim fanom uprawy roślin i farmerskiej sielanki na farmie. Kolejna gra farmerska. Czas farmy to kolejna prosta gra tego typu która nie wymaga od nas rejestracji. Wystarczy posiadać dostęp do internetu i chęć do gry. Poprowadź swoje własne gospodarstwo, dbaj o uprawę roślin i zarabiaj jak najwięcej pieniędzy na sprzedaży produktów. Dość prosta grafika jednak gra potrafi mimo to wciągnąć na dłuższą chwilkę. Gra farma zrobiona w technologi flash. W grze istnieje możliwość poprowadzenia swojego gospodarstwa, uprawy roślin i hodowli zwierząt. Jest to typowy przykład gry farmerskiej. Zero stresu, sielanka i błogie życie. Dość prosta propozycja, która z pewnością się spodoba każdemu kto lubi tego typu produkcje. Gra Farma 2 czyli ( Farm Frenzy 2 ) to przykład ciekawej gry farmerskiej, zrobionej we flashu. Gra nie jest tak bardzo skomplikowana jak Wiejskie Życie czy Big Farm, nie jest też wymagana rejestracja. Głównym zadaniem w grze jest opiekowanie się zwierzętami i dbanie o to by na naszej farmie dobrze się rozwijały. Będzie trzeba też produkować i oczywiście zarabiać pieniądze za które można będzie kupić nowe maszyny , zwierzęta i nasiona.

Ostatnio edytowany przez bazyl94 - 17-10-2016 o 11:35.
bazyl94 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2007, 18:41   #268
Zomis Zard
Użytkownik Forum
 
Zomis Zard's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Gliwice

Posty: 103
Imię: Zomis Zard
Profesja: Elder Druid
Świat: Hiberna
Zomis Zard ma numer GG 6961620 Send a message via Skype™ to Zomis Zard
Domyślny Elo

Yol Witam wszystkich na wstepie chcialem napisac ze poradnik jest ok a co do waszej klotni

Sorc:nie zabijesz 20 palla na 20 lvl lecz mialbys problem z zabiciem palla na np 60 lvl co ci po tym ze masz ue? pall ma uhy mana shielda po 2 trzeba miec 60 lvl a sam wiem co to jest zrobic 60 lvl poniewaz mam 60 druida
sorc ma troche kwas ale to nizej

mo(j)im zdaniem najleprza profesja jest druid czemu?! poniewaz przy paccu i ~60 lvl moze sie juz solo wybrac na hero nie ma takiego waste jak sorc(biorac pod uwage ze nic nie spadnie to chyba logiczne ze jak wypadnie np c arm na 5 bp mfow to masz + :-P)co robi przewage w expieniu druid vs sorc to ze druid ma exure sio "~ ktora zabiera tylko 70 many a nie to co u sorca 160 exura vita oczywiscie nie mowie o zadnym mana shieldzie tylko o normalnym lifie mam 60 ed na hibernie i juz soluje se hero od 59 lvl uwazam to za mily i przyjemny huncik troche zajmuje to czasu czekanie na resp oczywiscie na poczatku expilem na x1 pod dragami a gdy juz wiedzialem ze hero nie robi mi takich mocnych obrazen ze nei padne na 1 strzal to soluje se go na looziq wiec juz moge chodzic na tripple wiec moim zdaniem polecam druida

co do knighta palla knight ma duzo kasy z huntow (wysoki lvl skile musza byc ofc uhy P chyba ze druid ;PP) Pall dokladnie to co knight trzeba miec kase na hunty mialem kiedys palla na 35-40 lvl juz dasz rade na gsach bohy + t ring mozesz dac haste jak jestes ROYAL Palladyn co czyni go silniejszego
Zomis Zard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2007, 19:05   #269
Dragon Len
Użytkownik Forum
 
Dragon Len's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: W pokoju z komputerem...

Posty: 86
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dabdri
Profesja: Paladin
Świat: Harmonia
Poziom: 38
Skille: 65/50
Poziom mag.: 13
Domyślny

Paldyn na niskim lvl jest najlepszy na PvP. Sorce, Druidzi i Knighci mu mogą.. naskoczyc Jak masz PACCA wykup promocje kup Strong Haste i na GS. Ale to tylko na 40-60. Dalej się napewno nie opłaca Knight tylko na niskim lvl dobry. Sorc....hmmm...dobry, ale nie przesadzajmy UE dobre. SD też. Ale co puźniej?? Druid ma pełno kasy. UH i IH..
Dragon Len jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-01-2007, 21:46   #270
Nanoz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: brak
Poziom: 19
Skille: S20
Poziom mag.: 17
Nanoz ma numer GG 4228798 Nanoz ma login Tlenu dareczek1981@tlen.pl
Domyślny

Bardzo dobry artykuł o balansji profesji. Daje 10
Nanoz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 19:20   #271
Nookie
Użytkownik Forum
 
Nookie's Avatar
 
Data dołączenia: 17 11 2006

Posty: 67
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Nookiese
Profesja: Knight
Gildia: Shinigami
Świat: Astera
Poziom: 70
Skille: 80/79
Poziom mag.: 6
Domyślny

Popraw to:
Zalety druida
Cytuj:
Amunicja do expienia jest o wiele droższa niż u paladyna;
Nie wiem, dlaczego to zaleta, skoro droższe
Nookie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-01-2007, 21:59   #272
SuperKnight
Użytkownik Forum
 
SuperKnight's Avatar
 
Data dołączenia: 16 01 2007
Lokacja: Ankrahmun

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Imię: t
Profesja: Rookstayer
SuperKnight ma numer GG 0700880
Domyślny

Knight moim zdaniem super Profesja ;/Juz nieraz bylem nadupcany przez 100lvl+ i zawsze wychodzilem z tego calo ;/ UE jest tylko przesrane ;/ Knight ma w tym plus ze moze uniesc duzo Bp uh,Mf,Exsplo. ;] napewno wiecej niz mag Sd a jak wiadomo sd szybko leci ;]...Knight jest Slabym Pk ,ale za to doswiadczonego gracza moim zdaniem raczej trudno zabic .. Ja to wiem z mojego doświadczenia ;]
SuperKnight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-01-2007, 19:25   #273
Wool
Użytkownik Forum
 
Wool's Avatar
 
Data dołączenia: 19 01 2007

Posty: 44
Imię: Wool
Świat: Refugia
Domyślny

Ja popieram Sorka poniewaz nim można w łatwy sposób expić , nic nie jest potrzebne, fajna zabawa. Szybko się expi , nie trzeba po nic biegac do miasta <paladyn-bolty,strzaly> oraz aby bic z rozgi nie jest potrzebny trening .

przedstawie tutaj także sposób expienia sorkiem który możliwe ze się komus przyda . W ten sposób można szybko wbić 15 k + expa na godzinke nawet na 13 lvlu <nic nie tracąc>

Zaczynamy . Droga:


poziom 1,2-praktycznie nic co nas nie zabije
poziom 3,4-rotwormy,dwarfy,poison spidery
poziom 5- dwarfy,rotwormy,dwarf soldier
poziom6-podobnie jak wyzej ale pojedyncze respy dwarf guardów
poziom 7-guardy (Gdy jest ich taka ilość ze nie zdołamy ich wybić to ropiemy na poziom 6 i uciekamy bijąc )
poziom 8.9-slimy

Slimy bijemy uciekając oraz bijąc z rożdzki. Food zdobywamy bądź bijąc pojedyncze guardy na poziomie 7 lub łowiąc w jeziorze na poziomie 9.

Gdy na poziomie 9 mamy za dużą ilośc slimów to ropiemy je wyżej biegnąc droga nr 1 lub nr 2 w zależności od stanu ilości hp slima. Pamietajmy aby nie zabijać slima na przejściu do dziury ponieważ wtedy stracimy mane na czar exana pox.

Gdy jednak ta metoda nie poskutkuje pozostanie nam cos takiego :

Stoimy i bijemy . Biją nas tylko 2 slimy .

Resp jest tam bardzo szybki, duża ilość slimów . Dlatego gdy juz wybijemy pierwszy resp slimów to tylko biegamy bijąc kolejny na poziomach 8 oraz 9.
Radzę zabrac pare manasów gdyż istnieje możliwość na skończenie sie many .

proszę o komentarze mojego stylu expienia na niskim lvlu.
Pozdro
Wool jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-01-2007, 21:07   #274
morisek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 257
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Empera
Poziom: 40
Skille: 19/25
Poziom mag.: 45
Domyślny

Może by to ktoś usunął/zaktualnił? Bo teraz to tylko może wprowadzić kogoś w błąd...
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thebill
Główną bronią magów są różyczki.
Lol.
morisek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2007, 15:56   #275
Sosna123
Użytkownik forum
 
Sosna123's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2007
Lokacja: Carlin

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sosna123
Profesja: Druid
Świat: Xantera
Poziom: 23
Skille: .../21
Poziom mag.: 21
Sosna123 ma numer GG 8407648
Domyślny

Moim zdaniem trochę niesłusznie oceniłeś Druta. W twoich paru uwagach na koniec zauważyłem, że podałeś tylko zalety maga i wady druta. Drut łatwiej zarabia kase. Kupuje sobie trochę blanków idzie na resp i tworzy runki i potem zgarnia sporo szmalu. Kim byłby knight bez druta??? Jednak z 2 strony masz trochę racji np. drut nie ma dobrych czarów ofensywnych i nie może robić SD no ale SD robi się o wiele później niż UH. Drut często ma wielu kolegów (a szczególnie Elder Druid przez mass healing) oraz wiele kasy
Moja opinia jest taka:
Drut ma swoje zalety i wady, tak samo i sorc mają wiele cech wspólnych ale też kilka znaczących różnic. Gracze wolący grać OFF niech wybiorą Sorca a ci co preferują inny styl gry (DEF) niech wezmą Druta.
Sosna123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-01-2007, 21:19   #276
LORD DIABLO
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny palek

Witam, aktualnie gram na serverze Refugia, mam palka na 29 lvl prawie 30. mieszkam w ankh i expie na tombach i scrabach (ewent. na port hope i dworki, lootowac bast skirty)Ale nie zauważyłeś najwiekszego problemu palka BRAK KASY. gdyby nie to ze co jakis czas na allegro kupie jakąś kase to kurde zamiast cieszyć się PACC-em to musialbym siedziec w miescie i ciagle robic hmm. Wczesniej jak były świnki to przy odrobinie szczęścia kasa zwracała mi sie z 500 boltów. tzn. niemiałem żadnego zysku ale po prostu nie musiałem dopłacać na next 500 bolt . Zupełnie nie rozumiem czemu nie wspomniałeś nic o tym że palek jeśli nie wylootuje nic fajnego to ZAWSZE jest stracony w kasie.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 31-01-2007, 12:25   #277
Sosna123
Użytkownik forum
 
Sosna123's Avatar
 
Data dołączenia: 30 01 2007
Lokacja: Carlin

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sosna123
Profesja: Druid
Świat: Xantera
Poziom: 23
Skille: .../21
Poziom mag.: 21
Sosna123 ma numer GG 8407648
Domyślny

Tak to wkórza więc ja mam taką technikę:
Na początku zrób druta jeżeli Ci się spodoba graj nim a jak nie to załóż sobie inną postać a drutem rób runki (szczególnie UHy) wtedy kasy ci nie zabraknie
Sosna123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-02-2007, 06:58   #278
DarTra
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Najlepszą moim zdaniem professią dla początkujących jest knight
Ma najwięcej życia i może dużo udźwignąć

KNIGHT GÓRĄ
  Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2007, 20:46   #279
d4rqu
Zbanowany
 
Data dołączenia: 28 11 2006

Posty: 297
Domyślny

Moim zdaniem knight jest zdecydowanie najgorszą profesją, natomiast najlepszą sorc. Tabeleczka:

1. Sorcerer
2. Druid
...
przerwa
...
3. Paladyn
...
...
długa przerwa
...
...
4. Knight

Sorc oWnZ!!!

Ostatnio edytowany przez d4rqu - 06-02-2007 o 20:49.
d4rqu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-02-2007, 20:49   #280
Gered
Użytkownik Forum
 
Gered's Avatar
 
Data dołączenia: 31 08 2005

Posty: 102
Imię: Allaris
Profesja: Elder Druid
Świat: Refugia
Poziom: 63
Szczęśliwy

Na non-PvP Druid albo Knight.

Na PvP Sorc albo Drut.
Gered jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:34.


Powered by vBulletin 3