Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 01-11-2010, 17:25   #21
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

No właśnie, system walki w Morrowindzie jest dla mnie jak dotąd najgorszym ze wszystkich. Może w późniejszych etapach gry rozwija się jakieś nowe ciosy nie wiem ale jak na razie to jest to dla mnie straszna porażka >.<

A co do tematu to może trochę odbiegnę od niego ale czy miał ktoś styczność z "Vampire masquerade : Bloodlines" ?
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 01-11-2010, 19:14   #22
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
No właśnie, system walki w Morrowindzie jest dla mnie jak dotąd najgorszym ze wszystkich. Może w późniejszych etapach gry rozwija się jakieś nowe ciosy nie wiem ale jak na razie to jest to dla mnie straszna porażka >.<

A co do tematu to może trochę odbiegnę od niego ale czy miał ktoś styczność z "Vampire masquerade : Bloodlines" ?
Niestety Morrek zostaje do końca taki sam. Btw. nie baw się w podstawkę, posurfuj trochę w necie i obczaj mody. Nie tyle ułatwiają grę ile czynią ją bardziej znośną.

A co do Bloodlines, to pisałem w drugim poście o tej grze. Miała być wydana jej reedycja ze wszystkimi poprawkami ale niestety studio upadło czy inne bzdety. W każdym bądź razie bug na bugu bugiem pogania ale gra się przednio. Znowu radzę posurfować bo wyszło dużo nieoficjalnych łatek do tej gry, które pomagają.

Kurcze kiedyś (jeszcze za czasów Top Secret) była taka gra gdzie zarażało się wampiryzmem przez sieć. Przygodówko/crpg nie wiadomo co utrzymane w cyberpunku, lekko wzorowane na shadowrunie. Ktoś pamięta jak to się nazywało?

@Voler - sorry mate can`t hear you over how osom i am.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-11-2010, 09:36   #23
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

@Up

Sry nie zauważyłem Napisałeś tylko podtytuł więc nie rzucił mi się za bardzo w oczy.

No Wampirek ujął mnie połączeniem mrocznego klimatu z "barwną" grafiką (Ach te pastelowe świecące neony na tle kłębiących się chmur itd...) nie mówiąc już o niesamowitej mimice twarzy npc'ów. Oczywiście gram Malkavianem

Co do tego Morrowinda to jak już pisałem, widzę, że to jest jedna z "tych" gier które budują historie rpg'ów (a raczej "czuję" to bo długo nie grałem ) ale na razie muszę od niej odpocząć bo trochę mnie zniesmaczyła ogólnym systemem gry. Dzięki za radę poszperam w necie za łatkami.

Ostatnio edytowany przez Sheltem - 02-11-2010 o 09:39.
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-11-2010, 20:28   #24
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Do Morrowinda podchodziłem parę razy i skończyć mi się nie udało. Odpychają mnie questy, których olbrzymia większość polega na dostarczeniu przedmiotu A do miejsca B i tym podobnych banałach. A ja mam obsesję, żeby zawsze wykonać wszystkie zadania jakie się da, więc granie w Morrowinda zahaczało trochę o masochizm Do tego odruch wymiotny powoduje rozmowa z NPC, którzy nie dość, że w wszyscy mówią to samo, to jeszcze recytują regułki jak jakiś kujon przy tablicy. Innymi słowy: żadnej autentyczności w nich nie ma.
Duch Niespokojny jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2010, 00:26   #25
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Do Morrowinda podchodziłem parę razy i skończyć mi się nie udało. Odpychają mnie questy, których olbrzymia większość polega na dostarczeniu przedmiotu A do miejsca B i tym podobnych banałach. A ja mam obsesję, żeby zawsze wykonać wszystkie zadania jakie się da, więc granie w Morrowinda zahaczało trochę o masochizm Do tego odruch wymiotny powoduje rozmowa z NPC, którzy nie dość, że w wszyscy mówią to samo, to jeszcze recytują regułki jak jakiś kujon przy tablicy. Innymi słowy: żadnej autentyczności w nich nie ma.

Taaa a jeszcze system przemieszczania się po mapie... Btw. w którymś z modów dodali możliwość jazdy na wierzchowcu. Bardzo fajne.

Btw. 2 Tak mnie właśnie tknęło, czy interplay ma wyłączność na sposób poruszania się po mapie zaprezentowany w f1/f2? Bo jakby nie było przyśpieszało to grę i niwelowało potrzebę nudnego biegania z miejsca na miejsce po świecie gry. Rozumiem że każdy developer kocha swój sandbox ale bez jaj. 20 minut w te i 20 w tamte to może zirytować.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2010, 09:59   #26
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
Btw. 2 Tak mnie właśnie tknęło, czy interplay ma wyłączność na sposób poruszania się po mapie zaprezentowany w f1/f2? Bo jakby nie było przyśpieszało to grę i niwelowało potrzebę nudnego biegania z miejsca na miejsce po świecie gry. Rozumiem że każdy developer kocha swój sandbox ale bez jaj. 20 minut w te i 20 w tamte to może zirytować.
I tego właśnie brakowało mi w fallout 3 najbardziej. Nie mówiąc już o kompletnym spieprzeniu systemu V.A.T.S. zamieniając tę grę w jakiegoś cRPG/Shootera.
Ale klimat świata i tak zachowany, jak dla mnie to jeden z nielicznych sequeli starych gier co do których twórcy mogą być z siebie dumni.

Ostatnio edytowany przez Sheltem - 08-11-2010 o 10:00.
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2010, 19:57   #27
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sheltem Pokaż post
I tego właśnie brakowało mi w fallout 3 najbardziej. Nie mówiąc już o kompletnym spieprzeniu systemu V.A.T.S. zamieniając tę grę w jakiegoś cRPG/Shootera.
Ale klimat świata i tak zachowany, jak dla mnie to jeden z nielicznych sequeli starych gier co do których twórcy mogą być z siebie dumni.
Las Vegas to ponoć dwa tygodnie gry i wysyłanie ghouli w kosmos! Jest nadzieja!
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2010, 00:36   #28
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Właśnie zacząłem grac w New Vegas.

Dziwne takie jakieś ale przejdę to ocenię

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ponczus Pokaż post
Zresztą pograj w F: New Vegas i zobacz co potrafią "nowe gry".
To ty w końcu w to grałeś czy nie ?

Ostatnio edytowany przez Sheltem - 09-11-2010 o 00:45.
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2010, 16:48   #29
b_elegol
Użytkownik Forum
 
b_elegol's Avatar
 
Data dołączenia: 21 07 2005
Lokacja: Białystok

Posty: 77
b_elegol ma numer GG 9086100
Domyślny

A propo tematu. Jeśli chodzi o RPG, czy ktoś z was kiedyś grał/gra w 'Młotka' bądź inny system fabularny? Pamietam te nieprzespane noce, dzwiek turlajacych sie kosci, szelest papieru z karta postaci..Az sie lezka w oku kreci.
__________________
Cogito, ergo sum !
b_elegol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2010, 17:22   #30
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

Kurde sie wkurzylem, chcialem sobie popykac w NWN bo z 4 lata nie grałem a tu dupa..w ogole nie da rady grac na Win7...tnie sie jak diabli przy kazdych ustawieniach
__________________

Ostatnio edytowany przez Cygan Slejter - 09-11-2010 o 17:29.
Cygan Slejter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2010, 17:54   #31
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Hmm młotek co prawda był pierwszym systemem fabularnym z którym miałem styczność ale było to niestety we wczesnej podstawówce i graliśmy jedynie samymi kartami postaci oraz "ogólnym pojęciem". Bardziej zorganizowane sesje (z podręcznikami itd...) katowaliśmy nieco później ale to było już d&d

Cholera aż mi smaczku narobiłeś, te wszystkie sesje, śmieszne sytuacje, złośliwość mistrza gry Od ładnych kilku lat już nie miałem z tym styczności a szkoda.
Sheltem jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-01-2011, 09:58   #32
SoulHunter
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 01 2011

Posty: 82
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Do Morrowinda podchodziłem parę razy i skończyć mi się nie udało. Odpychają mnie questy, których olbrzymia większość polega na dostarczeniu przedmiotu A do miejsca B i tym podobnych banałach. A ja mam obsesję, żeby zawsze wykonać wszystkie zadania jakie się da, więc granie w Morrowinda zahaczało trochę o masochizm Do tego odruch wymiotny powoduje rozmowa z NPC, którzy nie dość, że w wszyscy mówią to samo, to jeszcze recytują regułki jak jakiś kujon przy tablicy. Innymi słowy: żadnej autentyczności w nich nie ma.
Niestety dla mnie wszystkie gry Bethesdy są właśnie takie Wielkie, ale wyprane z klimatu, z postaciami jak z tektury.
Tak samo było z Oblivion'em i z Falloutem 3. Dopiero Fallout New Vegas robiony przez Obsidian Entertainment ma klimatyczne dialogi, chociaż nadal czuć "papierowość", która została po silniku Bethesdy...
SoulHunter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:56.


Powered by vBulletin 3