Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 04-08-2004, 02:26   #41
Rafał
Użytkownik Forum
 
Rafał's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: Wawa

Posty: 31
Rafał ma numer GG 021647
Domyślny

Cytuj:
biarac przyklad podany wczesniej o terroryscie, piate przykazanie - nie zabijaj zabijesz terroryste czy pozwolisz umrzec niewinnym ludziom?
Najpierw spróbował bym odwieść Terrorystę od celu którego dokonanie skaże go na wieczne potępienie a jeśli by mi się nie udało - nie zrobił bym nic więcej (czyli nie zabił bym).

Dlaczego? - zrobiłem wszystko co mogłem aby utarować duszę terrorysty a skoro tamci ludzie są niewinni to ich dusze trafią do nieba, co z tego że umrą, życie na ziemi to tylko stan przejściowy (przynajmniej wedle mojej religii - chrześcijaństwa), niewinnego człowieka po śmierci czekją wspaniałości których ludzie na ziemi nie są w stanie pojąć.

A co jeśli w samolocie byli by i niewinni grzesznicy (czyli ci którzy nie są niewinni), któży mieli by jeszcze czas na poprawę?.

Też bym nie zabił tego terrorysty, dlaczego? - jeśli ci grzesznicy nie znali nauk chrześcijaństwa - idą do nieba, jeśli znali - wiedzieli co robią i musieli być przygotowani na taką ewentualność.

Ktrótko mówiąc - nie człowiekowi dane jest sądzić nad drugim człowiekiem, to wyłączna sprawa Boga.

Dylemat rozwiązany 8) (przynajmniej w moim rozumowaniu i z tego co wiem o swojej wierze).

Magia (z tego co mi wiadomo) - każde wykorzystywanie sił dostępnych w naszym świecie nie pochodzących od Boga, a jako, że to co nie jest szatańskie jest Boskie (bo Bóg wszystko stworzył) możemy wykożystywać każdą siłę tego świata która nie pochodzi od szatana (chyba ?( , specjalistą w tych sprawach to ja nie jestem nie jestem).

Cytuj:
Jako ze wierzymy w Boga, wypada rowniez wierzyc w roznorakie przyslowia ludowe
Jednym słowem: BZDURA! 8)

Przysłowia ludowe nie maja nic wspólnego z wiarą, po za tym przysłowia ludowe to między innymi zabobony a wiara w zabobony to grzech.
__________________
Wszelkie zawarte tu poglądy i opinie są wyłącznie poglądami autora tekstu.

Wszelkie zawarte tu poglądy i opinie są tworzone na podstawie wiedzy i życiowych doświadczeń autora tekstu oraz informacji uzyskanych na tym forum.

Rafał jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-08-2004, 22:18   #42
Mleczyk
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 03 2004
Lokacja: Rivia ;)

Posty: 137
Mleczyk ma numer GG 3445000 Mleczyk ma login Tlenu franticcccc@tlen.pl
Domyślny

nie czytałem wcześniejszych postów, tylko główną "przesłanke" topicu, więc moge sie powtarzać po kimś....

dla mnie wiara to nie chodzenie do kosciola, ani tam zadna spowiedz czy cos. wiara to jest swiadomosc tego, ze ma sie kogos na kims mozna polegac, chociaz wcale sie tego nie czuje...

wiara jak dla mnie to jeden wielki paradoks. wierze w Boga, czasami musze "udawac" sataniste zeby ludzie sie ode mnie odczepili, czasem juz totalnie nie wiem czego tak na prawde chce... nigdy Boga sie nie wypre i nie powiem ze Go nie kocham... ale jakos nie czuje sie w 100% chrzescijaninem...

a jesli tak na prawde tam w gorze nie ma nic? jesli to tylko bajka??

tak, to bajka. kazdy bog to bajka. kazda wiara to bajka.

bo gdyby nie byla bajka... to w co bysmy wierzyli?? :>

wiem, wyszly mi zagmatwane rzeczy, ale tak to czuje. po prostu.
Mleczyk jest offline  
stary 10-09-2007, 00:17   #43
Ice Matiz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 04 04 2006

Posty: 13
Domyślny Wiara

Odkopuje temat..... Nie wiem czy to dobrze, czy źle, ale dobrze byłoby kontynuować zagadnienie.
Jestem Katolikiem. To tak na początek . Trochę rozważam w zakresach filozofia-religia-kultura-ludzie.
Trochę będzie Bajeru.

Wiara jest rzeczą, której nie wyjaśnimy matematyką, fizyką, chemia etc. Jedni wierzą w Boga (Chrześcijanie, Mahometanie, Żydzi...), niektórzy wierzą "troszkę" inaczej (Hinduizm), niektórzy nie wierzą w Wszechwładną osobę\istotę (buddyzm (lub jego odmiany)). Są też ludzie, którzy czczą tego "złego" (sataniści...).
W każdej kulturze istnieje wiara w niebo oraz piekło (kraina szczęśliwości lub kraina cierpienia). Religia nas tylko nakierowuje na jej wizje.

Co do stworzenia świata, to może powiem tak:
(od końca piszę, głównie z Biblii)
Ludzie\Zwierzęta\Rośliny\Woda\Ląd\Sklepienie\Dzień \Noc(Gwiazdy+inne ciała niebieski)\wszechrzecz (Wszechświat).
Najbardziej znaną teorią jest WW. Ok.
Trzymajmy się tego. Przed WW nie istniał czas ani\lub przestrzeń oraz inne oddziaływania.
Stało się i wszystko powstało.
Ok, to może, CO się działo PRZED WW?
Niektórzy mówią, że nic...
To, co spowodowało WW?
Ano mówią, że "skomplikowane procesy fizyczne".
Ok.
Podobno Wszechświat był mniejszy od jądra atomu. Ok.
To, w jaki sposób zainicjalizowały się te procesy fizyczne?
Samoistnie?
To, co spowodowało, że dzieją się samoistnie?
I tak można zadawać pytania na zawsze, aż do końca.
...
...

No, ale Bóg (wg. mojej wiary) stworzył "all".
Ale to wcale się nie kłóci z fizyką.
Przecież musiał JAKOŚ to zrobić. Oczywiście mógł to zrobić poza fizyką... W końcu "jest*(*moje przekonanie) wszechmocny. Ale "Why not?"
Krzyknął Bóg i... tadam WW. Proste? Nie? No właśnie.... Tak? To gratuluje .
A, że jest opis 1'szy dzień, 2'gi dzień itd.? Oczywiście mógł tak robić, ale mógł też tworzyć w taki sam sposób, jak to nam opisuje fizyka "Piko, nano, mikro sekundy" tworzyło się wszystko i wszechświat się rozszerza. Ok.
Ale czemu to ma nie być DZIEŁEM BOŻYM?
Znowu kwestia wiary.

Po prostu Pismo Święta spisali LUDZIE, i niektóre aspekty mogły zostać pominięte\zatarte\zniekształcone przez upływ czasu i historię.


Przykazania i Wolna Wola:
Człowiek ma wolną wolę i świadomość. A zwierzęta, rośliny i inne formy życia i inteligencji? Również mają wolę i (uważam), że i pewną świadomość.
Ludzie mają duszę (kwestia wiary). A zwierzęta? Mówią, iż nie.
Zastanawiam się, czy mają jakiegoś "ducha" lub "istotę". Możliwe.
Bóg dał ludziom DUSZE. I Ludzie OD POCZĘCIA mają duszę. Stworzył ich na obraz i podobieństwo swoje i aniołów\archaniałów\tronów\serafinów itd.
Dał im przykazania, prawa, znaki, cuda....

Przykazania+Wolna Wola daje różne wyniki. Przestrzeganie, częściowe przestrzeganie, "olewanie".

Przyjmijmy przykład terrorysty z poprzednich postów.
Czy go zabić, czy pozwolić mu zabić?
Jak go zabiję, to inni nie zginą, ale złamię tym Prawo Boże, którego staram się ze wszystkich sił przestrzegać.
Jeśli nie zabije WYSOCE PRAWDOPODOBNE jest to, że zginie wielu ludzi, lecz ja nie złamie PRAWA.

Co ja bym zrobił... Postarał się trochę porozmawiać, ostrzec... Jakby mnie zabił... Trudno... Śmierci się nie boje...
Jeśli by nie zmienił zamiarów to co ja bym zrobił... Nie wiem... Pewno bym zabił... Jednak...
Mam nadzieje, że nie znajdę się w tego typu sytuacji.

Lecz ludzkość stworzyła prawa świeckie. Nie powstrzymują one wielu przestępstw, ale dają karę "Ziemską". I wielu ludzi obawia się prawa ludzkiego, bo tyczy ono tego "teraz". Ale co z karą Bożą i czemu nie dosięga ona tych złych właśnie TERAZ?! Słyszałem to wielokrotnie. Planów Boga nigdy nie poznamy. Możemy im albo zaufać, albo nie myśleć o tym.


Magia:
To trochę, jak wszystko co kusi: pieniądze, hazard, kradzieże, adrenalina, narkotyki i inne nałogi, itd.
A czemu Kościół od zawsze uważał, że Magia jest "be"?
Bo magia daje MOŻLIWOŚCI tworzenia, niszczenia i og. zmiany rzeczywistości, która powinna być TYLKO wg. Wizji Bożej.
Ta... Kościół (bo to w końcu ludzie), jak wiadomo nie zawsze ma rację i RÓWNIEŻ się myli.

Mowa końcowa:

Uważam, że jakby wszystkie Religie i wyznania się połączyły (Ta... Marzenia...) było by co najmniej ciekawie.
To by wyglądało tak:
Jest jeden Bóg.
Bóg objawia się w wielu postaciach.
Mojżesz, Mahomet itd. są Jego prorokami (czy jakoś inaczej).


Jestem młodym człowiekiem. Nie jestem nawet pełnoletni. Możliwe, iż powiecie: "h*j; szczeniak nie wie co mówi; jest poj*****; itd.
Jednak mam nadzieję, że rozważycie chociaż przez 2 minuty moje słowa.


PS: Jestem z Torunia (może powinienem powiedzieć Moherowa ).
Rozmawiałem na ww. tematy z moim kolegą po drodze do sklepu. Szły obok właśnie 2 panie w beretach. Właśnie jak się mijaliśmy rozmawiałem o różnicy między religiami i o możliwości tego, iż "Oni (inni)" mają rację a "My (Katolicy...Itd.)" się mylimy. Panie się zatrzymały, a jedna chwyciła mnie za rękaw kurtki. Kolega również się zatrzymał.
Staliśmy naprzeciw siebie (my : panie). Wyglądały jakby zaraz miały wybuchnąć.
Nagle jedna (ta, która mnie ciągnęła za rękaw) WYKRZYCZAŁA:
(cyt.)
- JAK SIE, JEDEN SZCZENIAKU, NIE ZNASZ TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ.
Ja zrobiłem mniej-więcej taką minę: :-/ i odpowiedziałem:
- Proszę pani, może i jestem młody i może się nie znam, ale staram się zrozumieć rzeczy, których jak widzę pani ani nie pojmuje z racji małego wietrzenia organu w głowie ( ), ani też nie chce zrozumieć, bo uważa, że wyłącznie "tto, coja wiem, jest prawdą, a reszta to gówno". Ja staram się zrozumieć ogólne dzieło Boga i cel istnienia wszystkich ludzi, wszystkich kultur oraz wszystkich religii oraz wyznań.

One nadal wyglądały groźnie.
Riposta 2'giej:
- Tylko Pan Jezus jest prawdziwy, a ci, którzy mówią inaczej, pójdą do piekła tak jak ty!
- Chodź Baśka, bo nie wytrzymam w obecności satanistycznych-żydów.

Na "do widzenia" "Moher" chciał mnie uderzyć parasolem\ką, ale na szczęście "jestem biegły w sztuce uników" (Yoshimo Rulez). Dała spokój.

No trochę się rozpisałem

Ostatnio edytowany przez Ice Matiz - 10-09-2007 o 00:26. Powód: Literówki
Ice Matiz jest offline  
stary 10-09-2007, 00:37   #44
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
No trochę się rozpisałem
I po co? Nie dość, że pisałeś nudno i chaotycznie, to nic z tego nie wynikło.

Ty wierzysz w Boga, bo potrzebujesz wsparcia istoty wyższej, a ja staram się żyć sam, bo fizycznie jestem sam. Ja nie zmienię zdania, ty też.
ripper jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:10.


Powered by vBulletin 3