Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 27-10-2010, 18:39   #21
Slike
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 06 2008
Lokacja: Polska

Posty: 92
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Nerana
Poziom: 238
Poziom mag.: 10
Domyślny

Wszytko ok, nowy interfejs pora najwyższa,nowe paski itp. wszystko ok, ale dłuższe zmęczenie. Chyba ich powaliło. Wyobrażacie sobie msa z całą mapa serpów na banucie czekającego 10 lub 20 sekund na ue?????
Slike jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 27-10-2010, 19:18   #22
korzen9999
Użytkownik Forum
 
korzen9999's Avatar
 
Data dołączenia: 24 03 2006
Wiek: 35

Posty: 193
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slike Pokaż post
Wszytko ok, nowy interfejs pora najwyższa,nowe paski itp. wszystko ok, ale dłuższe zmęczenie. Chyba ich powaliło. Wyobrażacie sobie msa z całą mapa serpów na banucie czekającego 10 lub 20 sekund na ue?????
Wyobrażam sobie i myślę żę to dobry sposób na wyrównanie kolosalnej różnicy między obecnym MSem (i jego 1,5kk/h) a resztą profesji ;-) offtop
__________________
korzen9999 jest offline  
stary 27-10-2010, 19:20   #23
chudynwb
Guest
 

Posty: n/a
Problem :(

tak akurat jak zamawiam paca żeby sobie pograć to nagle się okaże że mi tibia nie będzie działać... mój komputer nie ma rewelacyjnej grafy i podoba mi się ta gra jaka jest!! Nie mówię odrazu że ten pomysł jest do bani bo nie wiem nie grałem na tym nowym czymś ale po jakiego psuć to co w tibi jest oryginalnego i wprowadzać ulepszenia z innych gier. a jak już do tego dojdzie to nie z dnia na dzień dajcie tym którzy mają do d.. kompa czas na zmianę xD
 
stary 27-10-2010, 21:03   #24
Serekzolty
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 5
Domyślny

Nie wiem czy dobrze rozumiem bo szukałem info ale nigdzie niestety nie znalazłem.
Czy ten Flash Klient będzie jedyną opcją grania w Tibie,czy stary klient zostanie usunięty i będzie możnabyło grać tylko przez przeglądarkę?
Serekzolty jest offline  
stary 28-10-2010, 00:28   #25
pawelll666
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Wiec zastanawiam sie nad sprzedazem postaci puki jeszcze ktos kupuje i nie traca na wartosci, po ubdate koncze kariere z RL tibia i gonie na jakies pozadne OTS bo z rl robi sie wielkie g**no
Bede sie wstydzi w to grac gra stracila Klimat... Jeszcze nabiera wyglondu Metina.... bd bil dzieci bd pisac nie ksuj nagrywam jestes u gm masz bana yhy GZ wielkiego Ubdatu... Tepiej nie wlanczajcie serwerow po ubdate bo szkoda nato padtrzec...
Pozdrawiam wszystkich
Dziekuje i dobranoc
 
stary 28-10-2010, 00:34   #26
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Serekzolty Pokaż post
Nie wiem czy dobrze rozumiem bo szukałem info ale nigdzie niestety nie znalazłem.
Czy ten Flash Klient będzie jedyną opcją grania w Tibie,czy stary klient zostanie usunięty i będzie możnabyło grać tylko przez przeglądarkę?
Po pierwsze - to nie jest klient przeglądarkowy. Będzie tak samo znajdował się na dysku, jak obecny, tak samo będzie się go uruchamiać etc. Flash nie służy jedynie do robienia animacji/gier w przeglądarkach.

Na początku nowy klient będzie jedynie alternatywą. Być może z czasem CipSoft zacznie odchodzić od klasycznego na rzecz nowego, podobnie i gracze, gdyż jak już widać - flashowy klient będzie dość znacznie upraszczał grę, ma być także wygodniejszy.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline  
stary 28-10-2010, 01:35   #27
LaYs
CS Tibia.pl Team
 
LaYs's Avatar
 
Data dołączenia: 10 04 2005
Lokacja: Zagłębie
Wiek: 31

Posty: 417
Stan: Usunięty
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dies Irae
Świat: Secura
Poziom: 135
Skille: 20/28
Poziom mag.: 75
Domyślny

World of Tibiocraft comming soon!

ahahah lame
__________________
LaYs jest offline  
stary 28-10-2010, 01:53   #28
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

Macie gdzieś napisane, że to będzie update? Czy ja napisałem, że obecny klient idzie do lamusa a zastępuje go nowy? Będziecie chcieli zobaczyć jak się gra na kliencie opartym na flashu to go ściągniecie, zainstalujecie i zobaczycie. Nie spodoba się to wyrzucicie z dysku i dalej będziecie pocinac na tym starym... czy z tego powodu ktoś zrezygnuje z gry? Wręcz przeciwnie, ciekawość przyciągnie "emerytów".
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline  
stary 28-10-2010, 07:32   #29
Senders
Użytkownik Forum
 
Senders's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2010
Lokacja: Bielsko-Biała
Wiek: 28

Posty: 59
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Senders
Profesja: Paladin
Świat: Nebula
Poziom: 70
Skille: 91/75
Poziom mag.: 17
Senders ma numer GG 19836428 Send a message via Skype™ to Senders
Domyślny

Jeśli ma zostać stary klient, a oprócz tego dojść nowy to nawet dobry pomysł. Choć wątpię, by dołączyli się do niego starzy gracze ale na pewno przybędzie wielu nowych choćby z ciekawości.
__________________
Wychylyłybymy
Leje się Tequilla
A my gramy w bilard
A ty weź się nie wychylylaj
Senders jest offline  
stary 28-10-2010, 09:22   #30
Felux
Użytkownik Forum
 
Felux's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2006
Lokacja: Kamion
Wiek: 33

Posty: 157
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pan i Wladca Pokaż post
ciekawość przyciągnie "emerytów".
Chętnie wrócę do gry chociaż po to żeby zobaczyć nowego klienta, może zmienie zdanie o obecnej tibii.
Felux jest offline  
stary 28-10-2010, 15:50   #31
BaxCrow
Użytkownik Forum
 
BaxCrow's Avatar
 
Data dołączenia: 25 02 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 653
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rumb Pokaż post
Nie mam do was pytań, jesteście tak zdziecinniałą bandą idiotów że już nawet nie jest mi was żal. TO JEST SMUTNE, tak SMUTNE. Wasz iloraz inteligencji stacjonuje gdzieś między gównem a trawą, a wasze argumenty przeciwko fleszowemu klientowi są tak beznadziejnie głupie i bez sensu że w pewnej chwili chciałem wyjąć klamki z drzwi w domu i obłożyć ściany materacami bo poczułem że wariuje.


Tak, tak jak w WoWie, Metinie, Knight Online, Kal Online i w każdej innej ucywilizowanej grze mmo. To może tak...
"Wszystko okej, ale czy w nowym need for speed jeździ się samochodami? o.O"
A może tak:
"Wszystko okej, ale czy w Dragon Age walczy się mieczem i do wyboru są klasy takie jak warrior, rogue czy mag? o.O"
Nadal nie dotarło? To są standardy, tak jak 4 koła w samochodzie czy wspomniane klamki w drzwiach. Są po prostu niezastąpione. I może teraz was trochę zdziwię - ale te "co to za ikonki" nie pojawiły się po raz pierwszy w WoWie. Ha! I co? Zdziwieni? Ja sam widziałem je po raz pierwszy w Knight Online i założę się że były już w kilku innych grach. Kiedy pierwszy raz odpaliłem WoWa i zobaczyłem "co to za ikonki" moja reakcja była podobna do waszej teraz, ale byłem tylko głupim dzieckiem bez przyszłości. A wy powinniście mieć nieco więcej rozumu ,bo ja wychowywałem się na internecie 56kbps po 3,50zł za godzinę ,a swoją widzę o grach czerpałem z gazet.


Grałem w WoWa dość długo, mam 3x 80lvl i trochę progressu za sobą i uwierz mi- Nawet przy jednej sekundzie cooldownu ten "efekt graficzny" jest widoczny i bardzo pomaga. W tej chwili w Tibii większość graczy na ślepo wali w hoty, aż spell zadziała co te dwie sekundy. Ja np. exori sana odpalam równo co 2 sekundy, a "efekt graficzny" zapełniającego się koła mam w głowie. To jasne że czasem spell nie wchodzi gdy pomylę się o setne części sekundy i dlatego uważam że wprowadzenie widocznych hotów na ekranie jest pomysłem genialnym.


Wciąż (i niestety) będzie można używać starego nie-fleszowego klienta, a za to fleszowego będzie można używać albo w przeglądarce, albo będzie można go pobrać na kompa, tak ja to jest np. w Minecrafcie. A co do przypadkowego zamknięcia przeglądarki, będzie to pewnie tak samo prawdopodobne jak przypadkowe zamknięcie Tibii teraz.


Argumenty - kompletny brak argumentów. Niby dlaczego ba być "najgłupszym co może być" (litości...)? Teraźniejszy interfejs daje klimat tej grze? Co ty pleciesz? Jaki klimat? Interfejs gry nie zmienił się od wielu lat i po prostu się do niego przyzwyczaiłeś.

I teraz najlepsze:

BUAHAHAHAHA
Skrajna głupota, weź tabletki, usiądź w koncie i przemyśl co wygadujesz. Wiecie co będzie? NIC. Z początku przybędzie wielu starych graczy, a po wyłączeniu starego klienta (o tak, to na pewno nastąpi bo jest kompletnie nierozwojowy) odejdą boty na jakiś czas (aż ktoś stworzy nowego bota do flasha, co długo nie potrwa). I tyle.

Pozostaje powiedzieć jeszcze coś o sterowaniu WSADem, bo chyba nie widzicie że to ratuje sterowanie w Tibii. Jak to już kiedyś napisałem w poradniku do x-mouse button, do Tibii potrzeba 3 dłoni.
1 na myszce,
2 na kursorach,
3 na hotach.
Tylko mi nie wyskakujcie że kciukiem sterujecie strzałkami ,a resztę palców macie na F9-F12 i nie plećcie głupot że to jest wygodne.
Sposobów gry jest kilka i większość graczy radzi sobie z tym na kilka sposobów. Jeden już opisałem. Drugi to zmienianie rąk, tzn. gracz co chwila przekłada rękę z myszki na hoty i odwrotnie. Co również jest piekielnie niewygodne. Kolejnym sposobem są boty, ale nie mam nawet zamiaru się wypowiadać na ten temat, bo zwyczajnie nie polemizuję z botami. Dla mnie - nie mają prawa głosu.
Ja poradziłem sobie dokładnie tak jak cipsoft to zaproponował. Z tą różnicą że musiałem używać dodatkowego oprogramowani. Dzięki X-mouse button mam zbindowaną exurę, exurę san i exori san pod dodatkowe przyciski myszy. A dzięki G-hotkey już dawno poruszam się za pomocą WSADu, a pod przyciski takie jak Q, E, R, F, C, V, Z, X, 1, 2, 3, 4, 5 mam zbindowane inne spelle + jeszcze kombinacja tych klawiszy z Shiftem pozwala na bardzo komfortową rozgrywkę nawet druidowi z kilkoma blokerami do siochania.


Fajnie. Jesteś geniuszem, twoja inteligencja przewyższa każdą inną.
Jednak teraz posłuchaj, bo smutek to mnie ogarnia jak czytam te twoje żałosne wypociny.

Nowy klient.

Zacznę od twojego głupiego komentarza, że nowe ikonki są takie jak w każdej innej ŻAŁOSNEJ grze MMORPG 3D.
Właśnie, dlatego mimo grafiki 2D Tibia przeżyła tyle lat mając taką konkurencję ze strony gier 3D.
Była prosta i łatwa, bez wielkich fajerwerków, a teraz? Zaczyna się sprowadzać do poziomu takich słabych gier jak WoW, Lineage i cały ten syf.
Gry, które są przebajerowane, a banda takich palantów jak ty i cała ta reszta która w to gra daje się na to nabrać, marnuje wielkie pieniądze, tylko po to żeby sobie pograć w "superaśną" gierkę z fajnymi bajerami. Kiedyś Tibia zastępowała nam GG, tleny itd. każdy kto grał miał łatwy dostęp do drugiej osoby, wszystko było szybko i prosto. Nowy klient będzie to ogarniczał, tak jak to wygląda w grach 3D, gdzie każdy myśli tylko o wbijaniu poziomów, bez jakiejkolwiek chęci poznania nowych ludzi, a o to chodziło kiedyś w Tibii. Zawsze traktowałem to jako możliwość dobrej zabawy i poznania ciekawych osób, teraz Tibia wchodzi w świat tzw. komercji internetowej, czyli po Polsku, wchodzi w świat gier z bajerami, takich jak WoW, Lineage czy Silkroad, a to co było siłą Tibii odchodzi w niepamięć i tak jak kiedyś grało 60000 osób, będzie grało 20000 i właśnie taki będzie efekt zmiany klienta.



Następnie, hotkeye.

No, najlepiej w ogóle zróbmy żeby postać sama atakowała, tak jak to ma miejsce przy użyciu botów. Nie dość, że są HotKeye, które kompletnie zniszczyły Tibię, to jeszcze teraz ma być kolejne ułatwienie, bo biedne dzieci nie potrafią sobie wyczuć momentu użycia czaru. Jesteście żałośni.

Okienko, przeglądarka i te inne tam twoje "argumenty"

Widziałeś kiedyś zamknięte przez przypadek okienko Tibii? Ja nie, a gram 8 lat.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale naciskając na krzyżyk w okienku Tibii pokazuje Ci się jeszcze na środku ekranu prostokącik z tym czy chcesz się wyglogować, kompletnie wyłączyć okienko, czy cofnąć. Trzeba być kompletnym mongołem, żeby zrobić coś przypadkiem w Tibii. OMG!

Interfejs

O to w tym wszystkim chodzi. Interfejs jest świetny, zawsze był.
Teraz będzie jakieś gówno, które nic nie wniesie, a tylko zaszkodzi, bo duża większość starych graczy po prostu odejdzie. To tak samo jakby teraz w WoWie wprowadzić samoloty i karabiny. Każdy kto gra w WoW'a jest do niego przyzwyczajony i każda wielka zmiana go zniechęci. Ludzie są pamiętliwi i łatwo się do czegoś przyzwyczajają.

Sterowanie WSAD

Możesz mi powiedzieć jak to ratuje sterowanie Tibii?
Dalej będziesz musiał używać 3 dłoni, jeżeli chcesz naprawdę ogarniać.
Jakoś nie wyobrażam sobie, że lewą ręką biegniesz, zatrzymujesz się i wciskasz hotkeye, trochę to dziwne, nie uważasz? Przyciski od F1 do F12 są tak rozstawione, że nie ma znaczenia gdzie byłoby sterowanie i tak będziesz musiał używać 3 dłoni.

Ogólne podsumowanie

Nikt ze starych graczy nie wróci. Stary gracz, to taki, który pamięta czasy Tibii do wersji 7.6. Takich jest już niewielu, większość tych H-Lvlowych graczy to wytwory botów, nowych "cudownych" aktualizacji, przez dzieci spearów, do napierdzielania w hotkeye, po nowe potiony i potężnego druida, chociaż miała być balansacja profesja. I tak jak kiedyś było tak jak powinno być, czyli rycerz był tankerem, druid uzdrowicielem, mag shooterem, a paladyn shooterem i czasami blokerem, to teraz to nie ma znaczenia, bo nawet mag może zblokować Orshabaala i inne bossy, jak tylko ma dobrą ekipę.

Nowy klient to kolejny krok ku upadkowi Tibii, który zbliża się wielkimi krokami.
Z każdym UPdatem jest co raz gorzej, nowe tereny takie jak Yalahar czy Zao, to kompletne nieporozumienie, a nowy system PvP to nawet przemilczę, bo to już kompletna kompromitacja CIP Softu. Wejdzie Flesz, odejdzie wielu graczy.
__________________
Jeżeli nie wiesz co przedstawia ten obrazek.
To znaczy, że nie wiesz co to prawdziwy futbol.
Jeżeli nigdy ich nie widziałeś.
To znaczy, że nie wiele w życiu widziałeś.
Jeżeli nie znasz ich przydomku.
To znaczy, że nie rozumiesz mnie.
Jeżeli mnie nie rozumiesz.
To znaczy, że... CZERWONE DIABŁY!

NA ZAWSZE WIERNY! OD 1997 ROKU!

You see dead Game. You recognized Tibia. It was killed by CipSoft.
BaxCrow jest offline  
stary 28-10-2010, 17:43   #32
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

@up
dalej nie rozumiesz, że klient we Flashu będzie oddzielnym klientem i nikt z tego powodu raczej z gry nie zrezygnuje? To tak jakbyś podcierał się kolorowym papierem a obok tego kolorowego ktoś by postawił szary i zrezygnował byś z podcierania.
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline  
stary 28-10-2010, 18:42   #33
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Właśnie, dlatego mimo grafiki 2D Tibia przeżyła tyle lat mając taką konkurencję ze strony gier 3D.
Tibia przeżyła tyle lat tylko i wyłącznie dzięki bezmyślnemu fanboyizmowi, który teraz przybiera formę "cofnijmy komercyjny produkt 6 lat wstecz", tylko to potwierdzając.

Cytuj:
Nowy klient będzie to ogarniczał, tak jak to wygląda w grach 3D, gdzie każdy myśli tylko o wbijaniu poziomów, bez jakiejkolwiek chęci poznania nowych ludzi, a o to chodziło kiedyś w Tibii.
No ja pier****. Level cap i endgame content faktycznie zachęcają do bicia poziomów. Inaczej oczywiście jest w Tibii, gdzie ludzie nie zaprzątają sobie głowy expieniem przez 5 okrągłych lat tylko po to, żeby mieć 1500 hp więcej. O pardon, zaprzątają.

Cytuj:
teraz Tibia wchodzi w świat tzw. komercji internetowej, czyli po Polsku, wchodzi w świat gier z bajerami, takich jak WoW, Lineage czy Silkroad
To się nazywa ewolucja produktu, bo gra jest produktem.

Z dokładnie tego samego powodu silniki w samochodach mają teraz moc 150 km przy 2 litrach pojemności, a nie 20km przy 4l, a nostalgia w postaci klasycznych Isott czy Alf jest zepchnięta tam gdzie jej miejsce - do garaży pasjonatów.

Cytuj:
No, najlepiej w ogóle zróbmy żeby postać sama atakowała, tak jak to ma miejsce przy użyciu botów.
Przeca knight sam atakuje gdy zaznaczysz target.

Cytuj:
To tak samo jakby teraz w WoWie wprowadzić samoloty i karabiny.
Już są.


Cytuj:
Nikt ze starych graczy nie wróci. Stary gracz, to taki, który pamięta czasy Tibii do wersji 7.6.
Starczy gracze pamiętają początki Novy i Trimery. 7.6 to było już trochę po tym jak prawdziwy oldschool odszedł na emeryturę.

Cytuj:
I tak jak kiedyś było tak jak powinno być, czyli rycerz był tankerem, druid uzdrowicielem, mag shooterem, a paladyn shooterem i czasami blokerem, to teraz to nie ma znaczenia, bo nawet mag może zblokować Orshabaala i inne bossy, jak tylko ma dobrą ekipę.
Oczywiście w szkole nie wpoili Ci podstaw logicznego myślenia i matematyki.

________________
nie pozdrawiam.
__________________
Vil jest offline  
stary 28-10-2010, 19:06   #34
Rumb
Użytkownik Forum
 
Rumb's Avatar
 
Data dołączenia: 04 08 2007
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34
Wpisy bloga: 8

Posty: 146
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Rumb
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
Rumb ma numer GG 6129022
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Fajnie. Jesteś geniuszem, twoja inteligencja przewyższa każdą inną.
No, na pewno Twoją...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Nowy klient.
Zaczyna się sprowadzać do poziomu takich słabych gier jak WoW, Lineage i cały ten syf.
Gry, które są przebajerowane, a banda takich palantów jak ty i cała ta reszta która w to gra daje się na to nabrać, marnuje wielkie pieniądze, tylko po to żeby sobie pograć w "superaśną" gierkę z fajnymi bajerami.(...) a to co było siłą Tibii odchodzi w niepamięć i tak jak kiedyś grało 60000 osób, będzie grało 20000 i właśnie taki będzie efekt zmiany klienta.
Zaiste, czyli 12 milionów graczy która regularnie płaci za WoWa około 10 euro miesięcznie to nie jest zasługa tego "prze bajerowania" ? A co do zmniejszenia się ilości graczy, jestem w stanie się założyć że będzie wręcz przeciwnie. Liczba graczy wzrośnie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Następnie, hotkeye.
No, najlepiej w ogóle zróbmy żeby postać sama atakowała, tak jak to ma miejsce przy użyciu botów. Nie dość, że są HotKeye, które kompletnie zniszczyły Tibię, to jeszcze teraz ma być kolejne ułatwienie, bo biedne dzieci nie potrafią sobie wyczuć momentu użycia czaru. Jesteście żałośni.
Bo już widzę jak podnosisz speary ziemi, albo ręcznie atakujesz runami... btw. hotkeye zniszczyły tibie?! Co za bzdura, to tylko dzięki nim większość graczy jeszcze gra.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Okienko, przeglądarka i te inne tam twoje "argumenty"
Widziałeś kiedyś zamknięte przez przypadek okienko Tibii? Ja nie, a gram 8 lat.
Nie wiem czy zauważyłeś, ale naciskając na krzyżyk w okienku Tibii pokazuje Ci się jeszcze na środku ekranu prostokącik z tym czy chcesz się wyglogować, kompletnie wyłączyć okienko, czy cofnąć. Trzeba być kompletnym mongołem, żeby zrobić coś przypadkiem w Tibii. OMG!
Ahahahahaa, zlałem się jak to przeczytałem... Wiesz co to jest Ironia? "A co do przypadkowego zamknięcia przeglądarki, będzie to pewnie tak samo prawdopodobne jak przypadkowe zamknięcie Tibii teraz." Weź to przeczytaj kilka razy i się zastanów głównie za tym co jest po przecinku. "Tak samo prawdopodobne" nie oznacza "bardzo prawdopodobne". Przypadkowe zamknięcie okna tibii było niemalże niemożliwe właśnie dzięki temu komunikatowi jaki wyskakuje i zapewne taki sam komunikat będzie się pojawiać w fleszowym kliencie. Czytanie ze zrozumieniem... Nie uczyli Cię tego przed maturą?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Interfejs
O to w tym wszystkim chodzi. Interfejs jest świetny, zawsze był.
Teraz będzie jakieś gówno, które nic nie wniesie, a tylko zaszkodzi, bo duża większość starych graczy po prostu odejdzie. To tak samo jakby teraz w WoWie wprowadzić samoloty i karabiny. Każdy kto gra w WoW'a jest do niego przyzwyczajony i każda wielka zmiana go zniechęci. Ludzie są pamiętliwi i łatwo się do czegoś przyzwyczajają.
Nie masz bladego pojęcia o WoWie... Po co w ogóle się na ten temat wypowiadasz. Obejrzyj choć kilka filmów z youtube a przekonasz się że niemal każdy ma inny interfejs. To zasługa tego że każdy sam może sobie go skonfigurować jak tylko chce. Możesz sobie nawet walnąć zielonego penisa przez środek zamiast paska hp. A tak swoją drogą... samoloty w WoWie już są... Karabin zresztą też, aczkolwiek raczej nazwałbym go strzelbą, choć niektóre wyglądają jak rodem z kosmosu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Sterowanie WSAD
Możesz mi powiedzieć jak to ratuje sterowanie Tibii?
Dalej będziesz musiał używać 3 dłoni, jeżeli chcesz naprawdę ogarniać.
Jakoś nie wyobrażam sobie, że lewą ręką biegniesz, zatrzymujesz się i wciskasz hotkeye, trochę to dziwne, nie uważasz? Przyciski od F1 do F12 są tak rozstawione, że nie ma znaczenia gdzie byłoby sterowanie i tak będziesz musiał używać 3 dłoni.
Hahaha, po raz kolejny doprowadzasz mnie do śmiechu. W nowym kliencie wszystkie klawisze będą w pełni konfigurowalne. Hoty to już nie będą od F1 do F12 ale pod każdy klawisz będziesz mógł sobie zbindować dowolny czar czy też runę/potiona. I wcale nie będziesz musiał sobie ustawiać WSAD do chodzenia. Równie dobrze będziesz mógł sobie skonfigurować np. UHJK do tego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BaxCrow Pokaż post
Ogólne podsumowanie
Nikt ze starych graczy nie wróci. Stary gracz, to taki, który pamięta czasy Tibii do wersji 7.6. Takich jest już niewielu, większość tych H-Lvlowych graczy to wytwory botów, nowych "cudownych" aktualizacji, przez dzieci spearów, do napierdzielania w hotkeye, po nowe potiony i potężnego druida, chociaż miała być balansacja profesja. I tak jak kiedyś było tak jak powinno być, czyli rycerz był tankerem, druid uzdrowicielem, mag shooterem, a paladyn shooterem i czasami blokerem, to teraz to nie ma znaczenia, bo nawet mag może zblokować Orshabaala i inne bossy, jak tylko ma dobrą ekipę.
Kolejny stek bzdur... Nie wiem skąd ty masz taką wybujałą wyobraźnie do wymyślania takich bzdet. Na dzień dobry rzucasz kłamstwem bo już moich 2 kolegów zadeklarowało że wróci zaraz po wejściu nowego klienta, a 2 to więcej jak "Nikt". Ja pamiętam czasy 7.3 i jakoś nie czuję się specjalnie wyróżniony i za żadne skarby nie chciałbym aby Tibia cofnęła się do tamtych czasów. Co do balansacji profesji, to wydaje mi się że jakieś kroki i to nie małe cipsoft poczynił w tą stronę. Skoro taki z Ciebie stary wyjadacz Tibijski to może opowiesz jak to fajnie było bić Cyklopy na 130lvl knightem bez większych perspektyw na przyszłość. Albo jak to wspaniale było paść 100 sorcem na dragu tylko dlatego że zachciało mu się walnąć 4x fire wave w ciągu 2 sekund. A przypominam że kiedyś nie można było się leczyć i naraz atakować runami czy z exori vis. A może też przypomnisz jak to słynny MDW expił na demonach zmiatając je 4 sd'kami. Mmmm, tak wspaniałe czasy... Tibia dawno by upadła gdyby ktoś tego szybko nie poprawił. Więc nie mów że nie było balansacji profesji. A poza tym, WTF is "tankerem"? o.0

Więcej już nie komentuje bo zaraz zrobi się mega flame.

Ja uważam że flash klient to najlepszy pomysł na jaki wpadł cipsoft kiedykolwiek. Tym bardziej że pożegnamy się na jakiś czas z botami.
__________________
---> BLOG RUMBA <---
Rumb jest offline  
stary 28-10-2010, 19:29   #35
Dragostino
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2008
Lokacja: KrK

Posty: 128
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Arcania
Poziom: 188
Skille: Slabe
Domyślny

Cytuj:
Ja uważam że flash klient to najlepszy pomysł na jaki wpadł cipsoft kiedykolwiek. Tym bardziej że pożegnamy się na jakiś czas z botami
Miesiąc? Góra 2 miesiące.


Jak widać nie rozumiesz kompletnie grania w Tibię 4fun , lvl'ek i outfitek się u Ciebie bardziej liczy niż znajomości w grze.

Na szczęście skończyłem z tą grą 2 lata temu , i nie żałuję . Przez ten czas zrobili tylko więcej złego niż dobrego , przykład miasta noobów- Yalahar . Już na niektórych OTS'ach ciężej jest dostać się do niezłych potworów niż na Realu.

Co do Flashowego Klienta to lepiej się nie wypowiadać , CipSoft dalej nie widzi że robi złe update i próbuje na siłę przyciągnąć nowych gracz, bezskutecznie jak widać. Każdy , kto będzie miał wybór między nowymi "animacjami" na flashowym kliencie a sensowną grą 3D wybierze to drugie , bowiem I grafika lepsza a i grywalność także.

Jak dla mnie Tibia 2D bez nowych dodatków była dużo lepsza od gier 3D typu Metin2,WoW,MU Online,Silkroad itp , bowiem był ten nieosiągalny w żadnej grze klimat.

Teraz gdybym miał wybierać między grą 2D z dodatkami animacji a grą 3D wolę grę 3D z oczywistych powodów.


Uważasz że Tibia robi dobre update i przyciąga/przyciągnie nowe osoby? No chyba żartujesz albo się nieźle zjarałeś. Wystarczy popatrzeć na te 2 lata przez które nie grałem. Gdy odchodziłem z Tibii , liczba graczy w normalny dzień o 19-20h czasu Polskiego wskazywała około 50-55 tys graczy , teraz jest to ledwie 30tys czyli połowę mniej , co chyba jest gorszym wynikiem , prawda?

Rozumiem że jest wybór między nowym a starym klientem , jednak CipSoft zapewne kilka miesięcy po wprowadzeniu go zostawi tylko ten nowy z racji komercji.
__________________


Dragostino jest offline  
stary 28-10-2010, 22:16   #36
Sir Chromos
Użytkownik Forum
 
Sir Chromos's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2004
Lokacja: Katowice

Posty: 20
Sir Chromos ma numer GG 901423 Sir Chromos ma login Tlenu adiqos
Domyślny

Panowie i Panie. Pamiętajcie o jednym jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził. Zawsze pewna grupa osób będzie niezadowolona a część będzie "piać" ze szczęścia.

Osobiście nie gram już bardzo długo a zacząłem wiele wiele lat temu ale zaglądam tu i uwierzcie mi każda zmiana która powoduje progres a nie regres jest dobra.
__________________
Your opponent, in the end, is never really the player...or the team...on the other side... Your opponent is yourself, your internal voices, your level of determination.

Red Rose forever and ever in my heart.


Sir Chromos jest offline  
stary 28-10-2010, 22:50   #37
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Dragostino Pokaż post
Jak dla mnie Tibia 2D bez nowych dodatków była dużo lepsza od gier 3D typu Metin2,WoW,MU Online,Silkroad itp , bowiem był ten nieosiągalny w żadnej grze klimat.
Gwarantuję Ci, że Cipsoft oddałby pół królewny i rękę smoka za klimat pierwszego Naxx ..

Nawiasem mówiąc bawi mnie rozmawianie o klimacie w grze, która rozwijała się praktycznie jako graficzny komunikator z elementami h&s.

Cytuj:
Uważasz że Tibia robi dobre update i przyciąga/przyciągnie nowe osoby? No chyba żartujesz albo się nieźle zjarałeś. Wystarczy popatrzeć na te 2 lata przez które nie grałem. Gdy odchodziłem z Tibii , liczba graczy w normalny dzień o 19-20h czasu Polskiego wskazywała około 50-55 tys graczy , teraz jest to ledwie 30tys czyli połowę mniej , co chyba jest gorszym wynikiem , prawda?
Gdyby zalegalizować botting i multiclienting graczy online byłoby pewnie ze 150k. Czy byłyby to zmiany na lepsze ?

Zapominasz, że typowy gracz to troglodyta nie rozumiejący wiele ponad "naciśnij F3". W najlepszym interesie Cipsoftu jest nieliczenie się z opiniami tego typu ludzi, bo gdyby słuchać każdej opinii, niezależnie od tego jak bardzo jest ona głupia czy nieuzasadniona - gra rozleciałaby się w kilka miesięcy.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 29-10-2010 o 18:13.
Vil jest offline  
stary 29-10-2010, 00:08   #38
Sheltem
Użytkownik forum
 
Sheltem's Avatar
 
Data dołączenia: 27 10 2010

Posty: 27
Domyślny

Pierwszy krok w kierunku "przysłowiowej" Tibii 3D ;D
Sheltem jest offline  
stary 29-10-2010, 00:11   #39
Tuhamiid
Użytkownik Forum
 
Tuhamiid's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2004

Posty: 373
Stan: Na Emeryturze
Świat: Berylia
Domyślny

Cytuj:
Co do Flashowego Klienta to lepiej się nie wypowiadać , CipSoft dalej nie widzi że robi złe update i próbuje na siłę przyciągnąć nowych gracz, bezskutecznie jak widać. Każdy , kto będzie miał wybór między nowymi "animacjami" na flashowym kliencie a sensowną grą 3D wybierze to drugie , bowiem I grafika lepsza a i grywalność także.
Złe update? Klient we flashu, wszystko jakby od nowa to najlepsza rzecz jaką Cipsoft zrobi od stworzenia tibii. Wszystko bardziej przejrzyste i ładniejsze. W końcu robią coś, co zrobić powinno już być zrobione, w końcu idą do przodu co wpłynie na nowych graczy. A animacje we flashu mogą wyglądać naprawdę świetnie. Nie robią tibii w 3d ! Nadal będzie to ta stara gra w 2d tylko lepiej przedstawiona.

Cytuj:
Jak dla mnie Tibia 2D bez nowych dodatków była dużo lepsza od gier 3D typu Metin2,WoW,MU Online,Silkroad itp , bowiem był ten nieosiągalny w żadnej grze klimat.
W WoWie nie ma klimatu ? Gdybym nie opierał się o biurko pisząc tego posta, zapewne spadłbym pod nie ze śmiechu. Zapewne nawet nie próbowałeś grać w Warcrafta, a masz najwięcej do powiedzenia na ten temat. Chyba że priv z ratami x50

Cytuj:
Teraz gdybym miał wybierać między grą 2D z dodatkami animacji a grą 3D wolę grę 3D z oczywistych powodów.
Jak większość ludzi, świat gier idzie do przodu. Wiadomo że 3d>2d

Cytuj:
Uważasz że Tibia robi dobre update i przyciąga/przyciągnie nowe osoby? No chyba żartujesz albo się nieźle zjarałeś. Wystarczy popatrzeć na te 2 lata przez które nie grałem. Gdy odchodziłem z Tibii , liczba graczy w normalny dzień o 19-20h czasu Polskiego wskazywała około 50-55 tys graczy , teraz jest to ledwie 30tys czyli połowę mniej , co chyba jest gorszym wynikiem , prawda?
Wielu ludzi zrezygnowało z gry przez boty i dzieciarnie. Dużo ludzi wybrało nowsze i lepsze gry tak samo jak wielu ludzi dorosło i po prostu skończyli z grą na rzecz życia, lub po prostu ta gra się im znudziła. A najmniej ludzi odeszło z powodu updatów i tego jestem pewien. Zawsze przed updatem jest płacz na forach, że nie będą grać, a Ci co najbardziej płaczą i tak najwięcej grają.

Cytuj:
Rozumiem że jest wybór między nowym a starym klientem , jednak CipSoft zapewne kilka miesięcy po wprowadzeniu go zostawi tylko ten nowy z racji komercji.
I bardzo dobrze, wiadomo że zostawią to co będzie lepsze. A lepszy będzie klient we flashu. Sam sobie zagram, żeby tylko zobaczyć jak to wygląda.

Od siebie dodam, że to świetny ruch Cipsoftu.
__________________




Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Fayny Pokaż post
wieszok wieszok mnie banuje
więc go w dupe słordem kłuje
Tuhamiid jest offline  
stary 29-10-2010, 13:08   #40
kakarottos
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Miejscami zgadzam się z każdym Panem prowadzącym tutaj dyskusje na temat Aktualizacji Tibi jak i samego klimatu, bo każdy wnosi po części trochę racji i prawdy. Ale...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rumb Pokaż post
No, na pewno Twoją...
Bo już widzę jak podnosisz speary ziemi, albo ręcznie atakujesz runami... btw. hotkeye zniszczyły tibie?! Co za bzdura, to tylko dzięki nim większość graczy jeszcze gra.
A no zdziwisz się... setki graczy jednak podnosiło te speary i wyrabiało sobie "zręczność" runami. Do dziś pamiętam śmieszne, zabawne, a i nawet podłe lub denerwujące sytuacje z spearami - głównie na rookardzie

Niestety tutaj nie masz w ogóle racji... Do dziś pamiętam sytuacje gdzie serwery były zapchane tysiącami graczy, a licznik graczy online w ogóle nie malał. Większość graczy jeszcze gra? Śmiem twierdzić że ilość graczy na starej klasycznej 7.1-.7.4 (gdzie nie było czegoś takiego jak hotkeye i innych gó**en za przeproszeniem - które "uratowały" ponoć grę) przewyższa dzisiejszą "uratowaną" Tibie spokojnie dwa razy... żeby osiągnąć połowę tamtej sumy potrzeba czegoś specjalnego... i ta zaledwie marna połowa to dzisiejszy niecodzienny rekord przy jakimś większym zdarzeniu typu sposób na lepsze itemy lub zarobek albo punkty doświadczenia... taka jest prawda

Klimat? Na klimat wpływali przede wszystkim ludzie, których niestety musiało "coś" zmienić lub "zaprosić" - zapytamy teraz 'co'? a no głównie "ułatwienia" (czyli aktualizacje) zmieniły sposób podejścia ludzi do tej gry, bo kiedy nie było sensu główkować, zjadać nerwów i kombinować bo wszystko stało się proste - na tyle proste że nikomu już nic nie dawało satysfakcji takiej jak kiedyś, a nowy amator używając ułatwień gry mógł ci prześcignąć ten twój 'marny' 100 lvl na który pracowałeś latami w dwa miesiące no to... mamy! co mamy? Boty które powstały według mnie przez tą prostotę i powoli upadający klimat, bo wspólne zabawy, bicie mobów, handel, marnowanie czasu na przeróżnych rzeczach niż expienie i skillowanie, uczenie i pomaganie innym stało się niepotrzebne. A na prostotę lecą wszyscy... kto by nie chciał zgarnąć łatwo pieniędzy lub coś osiągnąć gdzieś małym wysiłkiem? No i to wszystko zaprosiło dzisiejszych afkerów co stawiają bota i idą na piwo. Padnie to padnie... co to dzisiaj jest stracić parę lvl z 200 czy część nic nie wartego już EQ - Jutro bot odrobi straty...

Powiedz mi według ciebie gdzie się podział np. ten "czas" kiedy ludzie dla ludzi robili przeróżne runy? kiedy to sprawiało frajdę, nie trza było żadnych botów, można było stać z BR i nikt do nikogo nic nie miał, nie emitowali nienawiścią lecz pomocą i przyjazną atmosferą...?

Skończyłem grać z dość dużym gronem znajomych dokładnie przed wprowadzeniem różdżek (pierwsza aktualizacja na minus według mnie i pewnie nie tylko mnie to bodajże 7.6). Inna część ludzi odpadła po dwóch-trzech kolejnych aktualizacjach


Hotkeye.... dlaczego ich niema w Call of Duty? a no F1 mógłby zaznaczać np. głowę przeciwnika... przestań biadolić że dzisiejsza Tibia jest uratowana przez takie bzdety i nieporozumienia jak Hotkeye...

Według mnie Cipsoft poszedł w złą stronę... dziwna jest też spójność z OTS, weźmy na przykład głupią walutę... Jak było kiedyś w Tibi? co wprowadziły prywatne serwery?, co mamy dzisiaj w Tibi? i co wprowadziły teraz znów prywatne serwery?

Nie zdziwię się że w następnym roku będziecie sobie klikać w Tibi na 100 golda i puff mamy platyne.


Zwykła prostota...

Ostatnio edytowany przez kakarottos - 29-10-2010 o 13:18.
 
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:58.


Powered by vBulletin 3