Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-06-2008, 21:28   #21
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Ja się zastanawiam tylko po co kolejny temat o tym...
We wszystkim problemem są gracze grający w Tibię, a nie ona sama czy Cip Soft.
Przeciętnemu 10-latkowi nie wytłumaczysz dlaczego nie wszystko jest dla FACC, a staremu wyjadaczowi, który chce tylko pospamować na forum, że jeśli rzeczywiście Tibia 7.6 czy 4 jest najlepsza to dlaczego Tibia się zmienia...

A komerchy jest tyle, dlatego że w dzisiejszych czasach każdy chce zarobić...i tyle.
Wylansowany jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-06-2008, 21:51   #22
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

Cytuj:
Nie ma Anty-Luringu, więc rzeź na GSie pod veno to norma. Meble trzeba tachać do domku rzucając po ziemi, bo nie ma paczek. Nie ma też soulpointów, więc można botować i makrować do woli.
Cytuj:
Nie ma Anty-Luringu
Wiesz jak za tym tęsknię?

Dobra, teraz odsyłam do swoim 2 postów
Pyk:
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...&postcount=139
Pyk:
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...&postcount=142

k.
Wg. mnie cipsoft powinien w updatach dodawać:
Nowe, przemyślane tereny.
Nowe różnorodne questy.
Nowe Outfity i addony, jednocześnie NIE ZABIERAJĄC starych (old warrior <333)
a nie z naprawdę dobrej balansacji robi taki galimatias że:
Sorc kupuje 50 bp sd w sklepie i klepie nimi wrlcki bez wielkiego waste, na 50 lvlu, robiąc 150k/h (kiedys suma naprawdę ASTRONOMICZNA)
Kina bije po 400 z melee i 400 z e grana, który kosztuje mizernie mało
Paladyn bije z Ass Starów po 600++

I każda profesja może klepać astronomiczne sumy expa, bez większego waste
(no dobra, knight potrzebuje zdeka większego lvlu na 100k+ ale i tak..)

Cytuj:
Najlepsza moim zdaniem była Tibia zaraz po wprowadzeniu różdżek, czyli chyba 7.6.
Wraz z różdzkami, wprowadzono tania mane (szybsze odnawianie, tańsze manasy) i od tego czasu zaczyna się ta chora balansacja polegająca na ulepszaniu w każdym updacie innej profesji (z czego wychodzi to, co widzisz dzisiaj-50 lvle na warlockach leczące się exurka bez jakiegoś wielkiego waste.

W 7.4 był klimat, którego nie mogła zaoferować inna gra.
Siedziało się pod GH/własnym domkiem, robiło runki, zwiedzało (np. zwiedzałem PoH z całą gildią..jakies 25 osób +-)
To była zabawa, nie było wyścigu szczurów.
cipsoft tej gry nie przygotował na taki wysyp 200, 300+ lvli,
może dla tego że się ich nie spodziewał - po updacie na 7.6 ludzie nagle zaczeli wbijać coraz większe i większe ilości expa dziennie, i wtedy nastąpił "początek końca" aka "balansacja" , nie widzę sensu, dla którego każda profesja ma być zbalansowana, bo do cholery, sorc ma mieć POWERA w ataku, druid zajmuje się supportem, paladyn jest dobry we wszystkim, ale w niczym najlepszy (sredni atak, srednia obrona) a knight to FORTECA.
A tu nagle cipki sobie wymyślają że profesje mają bić/obrywać/expić/ TAK SAMO, ja osobiście tego nie rozumiem.

k, Pzdro!

@Edit:
Teraz 30 druid/sorc z blokerem klepie acient scaraby, robiąc 130k/h....(30 druid, 70 ek na godzine idzie...3-4 bp gfb i jakies 10 bp mf, loot to jakieś 12k w goldzie...)

Ostatnio edytowany przez Mydelniczek - 17-06-2008 o 21:57.
Mydelniczek jest offline  
stary 17-06-2008, 21:52   #23
PLague
Użytkownik Forum
 
PLague's Avatar
 
Data dołączenia: 23 02 2006
Lokacja: Koszary

Posty: 279
Domyślny

Cytuj:
,Ja wbiłem 5 lvli ty 2 i jesteś ciota'', pełno ,,frii itams plx,masz hanta bo nie dauesz mi 2 gje pe,uważaj bo mam 20 sorca i padasz i wiele,wiele innych.
Tak było i przed różdżkami.
__________________
Fennec here, fennec there, fennecs are everywere.
PLague jest offline  
stary 17-06-2008, 21:53   #24
Libacjan
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 05 2008

Posty: 134
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Domyślny

Cytuj:
1. Zuy CipSoft.

Wielokrotnie spotkałem się z narzekaniem na wyżej wspomnianą firmę, która, jak powszechnie wiadomo, zajmuje się Tibią. Narzekanie na Cipsoft jest na porządku dziennym, wywodzi się ono z, trudno powiedzieć właściwie czego. Prawdopodobnie z ogólnego zamiłowania Polaków do krytykowania czegokolwiek, co nie działa do końca tak, jak by chcieli. Oto, co Cipsoft zrobił "źle":
Gdybyś zobaczył jak to jest paść kilka razy z rzędu przez masskick, to inaczej byś gadał.
Libacjan jest offline  
stary 17-06-2008, 22:17   #25
R3T
Zbanowany
 
Data dołączenia: 15 09 2007
Lokacja: Sweden

Posty: 484
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Thoremos
Profesja: Elder Druid
Świat: Thoria
Domyślny

No to jedziemy

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
1. Zuy CipSoft.

Wielokrotnie spotkałem się z narzekaniem na wyżej wspomnianą firmę, która, jak powszechnie wiadomo, zajmuje się Tibią. Narzekanie na Cipsoft jest na porządku dziennym, wywodzi się ono z, trudno powiedzieć właściwie czego. Prawdopodobnie z ogólnego zamiłowania Polaków do krytykowania czegokolwiek, co nie działa do końca tak, jak by chcieli. Oto, co Cipsoft zrobił "źle":

1.1. Likwidacja starego systemu leczenia (Uhów) i wprowadzenie potionów.
Na nowy system narzekają najczęściej knighci, bo nie mogą się już leczyć za 3/4 hp jednym uhem ( A niby dlaczego mają się tak leczyć? Knighci to nie postacie magiczne, po to mają więcej hp, żeby dłużej wytrzymać atak, a od leczenia przy dużej ilości obrażeń na rundę jest druid.) Narzekają również, chociaż nie w tak duzym stopniu paladyni, oraz druidzi, którzy zarabiali na życie robiąc uhy i sprzedając je po wysokich cenach. Większość druidów jednak zaaprobowała zmiany i cieszą się ulepszonym systemem żywiołów i nowymi czarami, i wcale nie tęskni za uhami. Najmniej w tej kwestii mają do powiedzenia sorcererzy.

1.2. Wprowadzenie hotkeyów.
Przełomowy moment w Tibii. Tibia stała się znacznie łatwiejsza. Miało to na celu uczynienie Aimbotów nieskutecznymi, bo teraz każdy mógł z łatwością trafić ofiarę przy pomocy hotkeya. Narzekają wszyscy, tzn. bez podziałów na profesje. Bardzo kontrowersyjna zmiana, ciężko stwierdzić, czy na lepsze czy gorsze. Z pewnością ułatwienie gry niesie ze sobą większe rzesze graczy, a więc możliwość szybszego zysku.

1.3. Wprowadzenie ograniczeń levelowych do używania run.
Moim zdaniem bardzo słuszne. Zaraz po updacie, mnóstwo noobcharów z 15 mlvlem i drugim charem przychodziło do sklepu i kupowało sd, bo z 1-strzałowego za 375gp zrobiło się 3-strzałowe za 325gp! Z 375gp za jeden strzał teraz płacisz 108gp! Niewyobrażalna obniżka. Mnóstwo niskolevelowych postaci chodziło w grupkach i na@%@#@%ało spokojnych obywateli salwami esdeków. To było co najmniej chore. Ograniczenie levelowe spowodowało, że sd wymaga teraz 45lvl, a nikomu nie chce się zabijać 45 lvl noobcharem. Problem rozwiązany.


2. Zue Update'y
Na update'y narzekają wszyscy. "Tibia schodzi na psy" "Cipsoft niszczy Tibię!" "7.6 była najlepsza!" "Tibia to już nie Tibia, to WoW!".
Taaa... Balansacja profesji, dodawanie nowych terenów, ulepszanie systemu NPC, nowe questy, nowe tutoriale, nowy design, nowe grafiki! Mało wam?! A czego jeszcze chcecie? Cipsoft daje wam wszystko, a wy i tak narzekacie. Tydzień expa x2! Mnóstwo osób narzekało: "Tibia to OTS". Addony, outfity! Nowe czary! Nowe żywioły! Nowe magiczne napoje! MAŁO WAM? Czego jeszcze chcecie? Niczego nie chcecie. Co by nie zrobili, nie podoba się wam. Nic. Przykro mi, z takim podejściem nic was nie zadowoli. Zaraz będziecie pewnie wieszać na mnie psy, ale nie przejmuję się tym. Mam nadzieję że będzie przynajmniej kilka osób, które to zrozumieją.

3. Wszystko dla PACC?
Facc ciągle narzeka, złorzeczy, smędzi itd. Wszystko dla pacc. Wszystko komercha. Tylko kasa się dla nich liczy.

Dlaczego uważasz, że coś Ci się należy, chociaż nie płacisz?

Nie utrzymujesz ich serwerów, lokalu ani nic. Oni też muszą jeść, spać i gdzieś mieszkać, oni w ten sposób pracują. Czemu mają nie brać pieniędzy za swoją pracę? A może mają pracować oprócz tego gdzieś indziej, najlepiej na 8 etatów, i wykładać własne pieniądze, żeby zadowolić bandę nastolatków, która i tak na nich wiesza psy? Mało kusząca propozycja. (I żeby nie było - mam facc.)
Wszystko jest robione pod PACC, wszystko nastawione jest na zysk. Nic w tym dziwnego - cały dzisiejszy świat nastawiony jest na zysk. Dlaczego Cipsoft miałby być fundacją charytatywną? I to jeszcze nie dla potrzebujących, tylko dla bandy ludzi, którzy nie potrafią docenić ich pracy? Twoi rodzice też pracują, żeby mieć pieniądze, również po to, żebyś miał komputer, internet i swoją cholerną Tibię, ale jakoś nie wyrzucasz im, że nie pracują za darmo. (Może Twoi rodzice nie pracują, może to nie Twoi rodzice, może im mimo wszystko wyrzucasz, że nie pracują za darmo - uwierz mi, nie interesuje mnie to.) Pracują, starają się, uczyli się tego długo, więc czemu nie mieliby za to brać pieniędzy? Może po to, żebyś Ty nie musiał wydawać swojej własnej, ciężko otrzymanej (lub zarobionej, nie wnikam) kasy? Jak już napisałem, mało kusząca propozycja.

4. Tibia 7.6
Najlepsza wersja Tibii, według większości graczy, a także według mnie. Były już propozycje, żeby wrócić do starej Tibii. Oczywiście to bez sensu i nieosiągalne, to tak jakby stwierdzić, że 3 lata pracy (4?) były na marne. Były również propozycje, aby utworzyć serwer, na którym będzie Tibia 7.6. Również mało genialny pomysł. Stworzą jeden serwer, a tam będzie chciało wbić przynajmniej 50% graczy. Wyobrażacie sobie? Ten serwer byłby więcej niż pełny. Ktoś mądry powie: to zróbmy drugi! I trzeci, czwarty, piąty, ile będzie trzeba! Ten plan ma tylko jeden słaby punkt. Nie starczyłyby 2, 3, 4 czy nawet 5 serwerów 7.6. Takich serwerów musiałoby powstać tyle, że przyćmiłyby Tibię 8.11. A to prawie tak, jakby zmienić całą grę do 7.6, a więc wyrzucenie w błoto 3 lat pracy. Niewykonalne. Ci, którzy jeszcze wierzycie, że dostaniecie Tibię 7.6 spowrotem, grubo się mylicie.

5. Tibia będzie całkowicie płatna.
Pojawiają się takie opinie, są najczęściej bardzo gorzkim lamentem pod tytułem "wszystko dla PACC!". To oczywiście bzdura. Bezpłatność Tibii jest jedyną solidną zaletą tej pikselowatej gry. (Bo chyba nie grafika, efekty świetlne czy dźwięk ) Poza tym, kupienie PACC nie sprowadza się tylko do tego, że można wykorzystać grę w pełni. Płacisz też za to, że jesteś "lepszy" od tych, którzy płatnego konta nie posiadają. Ot, taka zagrywka nieco psychologiczna, ale przecież jakże skuteczna.


Na razie tyle. Jak będziecie chcieli, żebym coś jeszcze opisał, to piszcie w komentarzach Jakby coś mi wpadło jeszcze do głowy, to będę edytować temat. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy coś zrozumieją.

Pozdro.
AD 1.1 200 MS bedzie sie trzymal dluzej od 200 EK, nazywasz to balansacja?
AD 1.2 Tu sie zgadzam wprowadzenie hotkey ulatwia i wyrownuje gre dla kazdego (choc zabila jej klimat)
AD 1.3 Troche udupili SD, teraz kazdy caly czas nim wali na oslep. Jesli chodzi o ograniczenia lvlowe OK
AD 2 Gralem w tibie bo byla prosta, i brzydka ale miala to cos. Teraz chodzi tylko o sciganiu sie w lvl'u
AD 3 Zgadzam sie, facc nie powinien nic dostawac
AD 4 Byla najlepsza czy nie, nie wroci
AD 5 Powinno zostac tak jak jest.
R3T jest offline  
stary 18-06-2008, 00:24   #26
szast11
Użytkownik Forum
 
szast11's Avatar
 
Data dołączenia: 08 05 2006

Posty: 76
Domyślny

A ja mam dość ludzi którzy są "mądrzy" i mówią, że jak ci się nie podoba to nie graj albo Cipy są fajne tylko wy szukacie problemu w całym i dyskusja...
Że Cipy robią wszystko pod zyski to wiadomo nie można im mieć tego za złe, choć istnieją firmy co robią jeszcze na jakoś a nie na ilość. Poza tym bardzo mi się nie podoba w tej firmie, że prawie wogóle nie liczą się ze zdaniem graczy niezależnie jak są trafne oraz boją się poważnych zmian i przyznawania do błedów. Poza tym oni sprzedają produkt a nie dają go charytatywnie więc krytyka jest jak najbardziej dozwolona, zwłaszcza gdy jest trafna
szast11 jest offline  
stary 18-06-2008, 03:11   #27
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Klik!
Odmawiajcie dwa Cipsofcie nasz co wieczór, a będzie wam przebaczone.
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 18-06-2008, 07:28   #28
Libacjan
Zbanowany
 
Data dołączenia: 31 05 2008

Posty: 134
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Domyślny

Cytuj:
AD 1.1 200 MS bedzie sie trzymal dluzej od 200 EK, nazywasz to balansacja?
A z jakiej racji EK powinien się trzymać dłużej?! W 8.0 był to niezniszczalny czołg, którego zabić się nie dało i można było co najwyżej czekać dwie godziny, aż mu się uhy skończą. Na 200MSa, wystarczy czterech magów.
Libacjan jest offline  
stary 18-06-2008, 07:42   #29
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mydelniczek Pokaż post
Wiesz jak za tym tęsknię?

Dobra, teraz odsyłam do swoim 2 postów
Pyk:
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...&postcount=139
Pyk:
http://forum.tibia.pl/showpost.php?p...&postcount=142

k.
Wg. mnie cipsoft powinien w updatach dodawać:
Nowe, przemyślane tereny.
Nowe różnorodne questy.
Nowe Outfity i addony, jednocześnie NIE ZABIERAJĄC starych (old warrior <333)
a nie z naprawdę dobrej balansacji robi taki galimatias że:
Sorc kupuje 50 bp sd w sklepie i klepie nimi wrlcki bez wielkiego waste, na 50 lvlu, robiąc 150k/h (kiedys suma naprawdę ASTRONOMICZNA)
Kina bije po 400 z melee i 400 z e grana, który kosztuje mizernie mało
Paladyn bije z Ass Starów po 600++

I każda profesja może klepać astronomiczne sumy expa, bez większego waste
(no dobra, knight potrzebuje zdeka większego lvlu na 100k+ ale i tak..)


Wraz z różdzkami, wprowadzono tania mane (szybsze odnawianie, tańsze manasy) i od tego czasu zaczyna się ta chora balansacja polegająca na ulepszaniu w każdym updacie innej profesji (z czego wychodzi to, co widzisz dzisiaj-50 lvle na warlockach leczące się exurka bez jakiegoś wielkiego waste.

W 7.4 był klimat, którego nie mogła zaoferować inna gra.
Siedziało się pod GH/własnym domkiem, robiło runki, zwiedzało (np. zwiedzałem PoH z całą gildią..jakies 25 osób +-)
To była zabawa, nie było wyścigu szczurów.
cipsoft tej gry nie przygotował na taki wysyp 200, 300+ lvli,
może dla tego że się ich nie spodziewał - po updacie na 7.6 ludzie nagle zaczeli wbijać coraz większe i większe ilości expa dziennie, i wtedy nastąpił "początek końca" aka "balansacja" , nie widzę sensu, dla którego każda profesja ma być zbalansowana, bo do cholery, sorc ma mieć POWERA w ataku, druid zajmuje się supportem, paladyn jest dobry we wszystkim, ale w niczym najlepszy (sredni atak, srednia obrona) a knight to FORTECA.
A tu nagle cipki sobie wymyślają że profesje mają bić/obrywać/expić/ TAK SAMO, ja osobiście tego nie rozumiem.

k, Pzdro!

@Edit:
Teraz 30 druid/sorc z blokerem klepie acient scaraby, robiąc 130k/h....(30 druid, 70 ek na godzine idzie...3-4 bp gfb i jakies 10 bp mf, loot to jakieś 12k w goldzie...)

Nie przemyslales tej odpowiedzi zeby wejsc na demonie trzeba miec 60 lvl wiec odpada mass hunt 50 lvlow z exurami na wrl
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 18-06-2008, 07:54   #30
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Libacjan Pokaż post
A z jakiej racji EK powinien się trzymać dłużej?! W 8.0 był to niezniszczalny czołg, którego zabić się nie dało i można było co najwyżej czekać dwie godziny, aż mu się uhy skończą. Na 200MSa, wystarczy czterech magów.
E... To chyba oczywiste? Ms jest postacią magiczną, słabą pod względem obrony, silniejszą pod względem zadawanych obrażeń. Swoją drogą, szczerze wątpię, że 200ms wytrzyma dłużej.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline  
stary 18-06-2008, 11:59   #31
Askaral
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 01 2006
Lokacja: Tchais

Posty: 785
Imię: Wychowawca
Profesja: Elder Druid
Świat: Celesta
Poziom: 27!
Skille: wielkie
Poziom mag.: He
Domyślny

To ze ms jest magiem nie znaczy ze ma latwiej padac od WSZYSTKICh atakow, w wielu grach mag jest bardziej wytrzymaly przeciwko magii, a knajt pada szybciutko w kontakcie z nia.

Co do serwerow 7.6 ... czasami ktos powie ze tibia 7.6 byla najlepsza zeby pokazac jaki jest elo i wogole, bo tak samo mowil jakis h level. Kolejna osoba robi to samo i tak sie ciagnie...Jestem pewny ze jakby przyszlo co do czego to te serwery bylyby tak samo zaludnione jak epvpki. Fakt, tamta tibia miala w sobie to cos... ale to byl klimat ktory tworzyli ludzie. Teraz w tibie graja dzieci i expnooby(gatunek nooba dla ktorego liczy sie tylko exp).
Przecietny poczatkujacy lazi po depo i w kolko powtarza jedyne wyrazy ktore zna po eng (fri itens plaks), a kiedy ktos odmawia to wtedy najczesciej mozna uslyszec kilka nowych textow "twoja stara...". Kumple czasami mi mowia - ty tez taki byles jak zaczynales grac. Gowno prawda, ja nie lazilem calymi dniami po depo, wolalem pojsc na bagna i tluc swamp trolle z longsworda, albo sie przespacerowac poza veno, co czesto sie konczylo smiercia od gsa.
__________________
Jeśli powyższy post w jakikolwiek sposób łamie regulamin forum to śmiało zgłoś go moderatorowi. Ja dostanę punkty, które później wymienię na nagrody a ty będziesz miał satysfakcje z wypełnienia swojego obowiązku.

Ostatnio edytowany przez Askaral - 18-06-2008 o 12:05.
Askaral jest offline  
stary 18-06-2008, 12:07   #32
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ascaron Pokaż post
Witam, zaczynałem grać w tibię od wersji 7.5.Najlepiej wspominam grę na właśnie tej wersji oraz na 7.6 ze względu na klimat rozgrywki.Nie liczył się wtedy wysoki lvl, lecz pamiętam jak się siedziało przed GH i się rozmawiało i robiło się runki.
dla każdego początkującego gracza nie liczy sie lvl, cyferka tibii ma sie nijak do tego, myslisz ze teraz nie ma newbow dla ktorzy leja na lvl?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Libacjan Pokaż post
A z jakiej racji EK powinien się trzymać dłużej?! W 8.0 był to niezniszczalny czołg, którego zabić się nie dało i można było co najwyżej czekać dwie godziny, aż mu się uhy skończą. Na 200MSa, wystarczy czterech magów.
nie kompromituj sie... ty widzisz co ty piszesz? czyli Wg ciebie knight powinien gowniano expić, gowniano sie leczyć, i być gowniany w pvp? To ja sie pytam po co k**wa knight wtedy?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Swoją drogą, szczerze wątpię, że 200ms wytrzyma dłużej.
200 ms ma 1200 hp, jezeli nie masz teamu ktory zdejmie mu to na combo to bedziesz czekac az mu sie mfy skoncza (na instatny), czyli wg mnie dosc porownywalna wytrzymalosc, ofc miec combo 1200+ to nie problem, ale wtedy to i knight pada jak bezbronna owieczka
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
stary 18-06-2008, 14:13   #33
michal2239
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 26 02 2008

Posty: 12
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

najbardziej denerwujące jest jak sie dostanie bana to odejmują dni lub też odejmowanie pacca za zmienienie płci. Dlaczego mam nie grać drugą postacią na której nie dostałem bana? dostałem bana napostaci XXX a nie moge grać a tym samym koncie !!! porażka

PS. nie komentujcie mnie
michal2239 jest offline  
stary 18-06-2008, 15:24   #34
Zamne
Użytkownik Forum
 
Zamne's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2006
Wpisy bloga: 7

Posty: 634
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Sorcerer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Bezpłatność Tibii jest jedyną solidną zaletą tej pikselowatej gry. (Bo chyba nie grafika, efekty świetlne czy dźwięk :) )
dla mnie efekty świetlne są bardzo fajne, jak na taka pikselkową gre :)))

ale reszte posta popieram :D
__________________
chcę tibicama

notka here
Ukryty tekst:
Cytuj:
gdzie najlepiej expić pallem na rooku?
Cytuj:
12:05 CM Andasstra on Askara [2]: no kurwa in here.. thats not nice-.-
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez TheDwarf
Cytuj:
daj, ja ci zrobie ludzika
..O
./|\
../\/
./
Ja przeczytalem zamiast ludzika, to "lodzika" i cale 60 sekund szukalem w tym obrazku czegos zboczonego HAHA
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mapa_Europy Pokaż post
Miał swoje 5 minet.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez OwntibiaForFree
Nie zdziwcie sie jak anty vir bedzie wam szalal wkoncu to keylogger
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azris- Pokaż post
Mikolaj upil sie kakalem ;d

Ukryty tekst:
Zamne jest offline  
stary 18-06-2008, 18:05   #35
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mydelniczek Pokaż post
nie widzę sensu, dla którego każda profesja ma być zbalansowana, bo do cholery, sorc ma mieć POWERA w ataku, druid zajmuje się supportem, paladyn jest dobry we wszystkim, ale w niczym najlepszy (sredni atak, srednia obrona) a knight to FORTECA.
Nie.

Tak dlugo jak nie rozpoczeto promowac teamow kazdy expil na wlasna reke. Podczas expienia na wlasna reke liczylo sie tylko i wylacznie to jakie ma mozliwosci ofensywne, bo w praktyce nic knightowi nie przychodzilo z tego ze jest w stanie samodzielnie wytrzymac juggernauta, jesli jego mozliwosci zabijania koncza sie pol tabelki potworkow wczesniej.

Sa gry w ktorych postacie roznych klas maja porownywalne mozliwosci, ale gra sie nimi diametralnie roznie. Tylko i wylacznie zasluga konstrukcji Tibii jest to, ze nie da sie takiej balansacji wprowadzic tutaj. W takim WoWie naprzyklad, warrior jest opancerzony w cholere ( roznica w porownaniu do maga jest kilka rzedow wieksza niz w Tibii, nieporownywala jest aborbcja dmg, mozliwosci blokowania i unikania ciosow ), ma duzo hp, mniejszy dmg od maga, ale jest to w taki sposob zbalansowane ze moga expic tak samo szybko. Gra sie nimi tak jak sie powinno grac warriorem i magiem, ale zaden nie jest pokrzywdzony tylko dlatego ze ktos zrobil z niego cherlaka albo konserwe ktora nie ma czym zadawac obrazen .

Piszesz ze sorc ma miec powera w ataku, druid w leczeniu a knight w blokowaniu. Jasne, i dokladnie tak sie te klasy sprawuja w biciu bossow - nikt nie bedzie tak glupi zeby na Orshabaala wyciagac 6 warriorow do dps i 6 palkow do leczenia. Tylko tyle, ze bicie bossow pochlania promil czasu gry a poza nim jest tylko szara rzeczywistosc.
__________________
Vil jest offline  
stary 18-06-2008, 18:39   #36
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez P@TRYK Pokaż post
Witam, mnie update się podobają , ale jedynie co mnie denerwuje w Tibii to to że na światach no-pvp jest dużo boterów, a gm-a można zobaczyć raz na kilka tygodni Czy Cipsoft ma zamiar w następnych update-ach zrobić coś przeciwko boterom? Czy nie denerwuje was to jak wbijacie przez 5h lvl a boter i tak wbija więcej przez noc?
Pozdrawiam
Nie wiem czy nie zauwazyles ale te platne niby "profesjonalne " boty expia szybciej od czlowieka
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 18-06-2008, 19:05   #37
The Chaotic Paladin
Użytkownik Forum
 
The Chaotic Paladin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2006
Lokacja: Szyszylewo koło Cycynopola

Posty: 132
Stan: Usunięty
Imię: Thalle
Profesja: Knight
Gildia: Noł Fiir
Świat: Kyra
Poziom: 18
Skille: 41/51!
Poziom mag.: 4
Domyślny

Śmieszy mnie osoba, która przedstawia zalety najnowszej Tibii nie grając w jej wcześniejszą wersję. No to spokojny oklep tego co z góry nie da się udowodnić że jest lepsze

1. Balansacja profesji.
Z góry skazana na niepowodzenie ze względu na przyjęte założenia. Całość spieprzyła Tibia 7.5 wprowadzając soul points'y i cholernie ograniczając możliwość expienia sorcerera/druida. CipSoft chcąc się ratować wprowadził w 7.6 tanie mfy, sklepy z runami, ogólna zmiana systemu magicznego. Dalej zabawy w wyrównywanie to wzmocnienie ciosów knighta, wprowadzenie dodatkowych czarów spowodowało wysyp knightów, którzy na potęgę botowali na (chyba specjalnie utworzonych do tego) żólwiach. Cała balansacja sprawiła że gra stała się bajecznie prosta, i wbicie 100 lvla nie było już żadnym osiągnięciem. Obecnie 200 lvl to tylko większa ilość godzin spędzonych na tych samych expowiskach (równiez wprowadzonych w kolejnych upach tj. frosty, hydry, PoI D-lair, Goroma).

Odnośnie niedawno wprowadzonych potionów. 300 EK wcześniej leczył się za ~1500 hp, obecnie ma połowę tej wartości. I tu trzeba się chwilę zastanowić, czy jednak czas który spędził w tej grze nie powinien odzwierciedlać jego mocy. Moim zdaniem tak i to jak najbardziej.

Runy SD x3 porazka na calej lini. Wprowadzone aby sorcerer stal sie jeszcze prostsza profesją, z szybko wbitym lvlem.

Odnosnie postu gościa który twierdzi że taki 200 MS powinien mieć taka samą wytrzymałość siłę jak knight. No jasne! Wprowadźmy jedną profesję tzw. no-vocation, która da odzwierciedlenie obecnej siły sorcerera i wytrzymałości knighta/paladyna.

2. Wprowadzenie hotkey'ow.
Największy błąd jaki mógł CipSoft popełnić. Miało to zrównać szanse, wyszło jak zawsze. Obecnie na wojnach każdy, powtarzam każdy używa ElfBota , ***********, NG Bota, i wiele innych których nie chce mi się pisać. Jeszcze przed wprowadzeniem hotkeyów na średnim kompie i średniej jakości łączu bot miał szansę trafienia 70-95%, obecnie trafia zawsze gdyż zmieniła się specyfika celowania (kiedyś odczytywało dane z mapy, obecnie działa to jak na mobach).

Co w takim wypadku CipSoft powinien zrobić? Powinien srogo karać ludzi używających wspomagaczy i to nie banem a deletem konta. Ktoś w pełni świadomie łamie zasady gry na które wcześniej się zgodził. Brak litości - mniejsza liczba botów. Dodatkowo programistycznie to nie aż takie duże halo wprowadzić aplikację która zabezpieczałaby klienta Tibii przed ingerencją botów (coś a'la VAC w CSie). Nietety, boterzy zarówno ci którzy przy pomocy botow expia i ci którzy używają botów do walki, są to klienci wyżej wspomnianej firmy. A jak wiadomo jej produkt nie jest najwyzszej swiezosci, i przy naprawde duzej checi zwalczania boterow, stracili by czesc graczy i pieniedzy.

3. Wprowadzenie ograniczen na run.

CipSoft sam sobie zgotował sytuacje w ktorej wystarczy ekipa 10 typa chocby 25 lvl uhmakerow z 50 mlvlami aby ubić 100+ knighta. Musieli przeciwdzialac temu i wprowadzili dosyc wysokie ograniczenia. Duze, ale obecnie spora liczba ludzi tworzy sobie 45 lvlowych sorkow i pkuja przy pomocy botow (wystarczy jeszcze Ventrilo i sa w stanie ubic kazdego przy wystarczajacej liczbie luda). Zrobienie 45 lvla w czasach wandow i na PACC to kwestia tygodnia, dwoch sredniej gry. Wystarczy rozejrzec sie po serverach i zobaczyc ze jak grzyby po deszczu wyrastaja pk-gildie, ktore za czasow Tibii 7.4 mogłyby co najwyzej klepac bugi w zagrodzie Ab'Dendriel.

4. Tibia 7.6 najlepsza.
W żadnym wypadku, grałem od Tibii 7.2~ i w sumie najlepsza z Tibii uważam wersję 7.4, chociaż wersja 7.1 (brak skullow) rowniez jest ciekawa (tak gralem na Infernii troche, jednak nieudlonosc cipsoftu w zwalczaniu botow spowodowala ze opuscilem ten swiat).

W wersję 7.4 gralbym jak najbardziej, w 8.11 to jedynie jakbym mial (jak nazwa wskazuje) od 8 do 11 lat

5. FACC/PACC
Wiadomo ze jako firma CipSoft (CS) musi sie utrzymywac, jednak niektore ulepszenia to kaleczenie tej gry. Chocby balansacja, ktora powoduje ze granie profesja magiczna na FACC to czysty masochizm. Ale co kto lubi.

Dodatkowo, kiedys guardy dropaly naprawde dobrego loota oraz dawaly 185 expa/sztuke. CS ograniczyl ich potencjal jako glowne miejsce expienia facc. Udupil w ten sposob tez i pacc, ale w mniejszym stopniu. I to jest to ulepszanie dla obu stron?

6. Utworzenie serva 7.6 (7.4)
Duza liczba graczy na tych servach to bylby najlepszy dowod jak CS poradzil sobie z tymi update'ami. W sumie wcale nie musi oznaczac przegranej, istnieja rozne gry ot chocby Counter-Strike, gdzie istnieje scena wersji 1.5 jak i nowszej 1.6 oraz Source. Ale to juz inna bajka

Moze jeszcze pozniej cos dopisze ;d
__________________
The Chaotic Paladin
Strong Enough To Lay You Down
The Chaotic Paladin jest offline  
stary 18-06-2008, 19:25   #38
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez The Chaotic Paladin Pokaż post
Śmieszy mnie osoba, która przedstawia zalety najnowszej Tibii nie grając w jej wcześniejszą wersję. No to spokojny oklep tego co z góry nie da się udowodnić że jest lepsze

1. Balansacja profesji.
Z góry skazana na niepowodzenie ze względu na przyjęte założenia. Całość spieprzyła Tibia 7.5 wprowadzając soul points'y i cholernie ograniczając możliwość expienia sorcerera/druida. CipSoft chcąc się ratować wprowadził w 7.6 tanie mfy, sklepy z runami, ogólna zmiana systemu magicznego. Dalej zabawy w wyrównywanie to wzmocnienie ciosów knighta, wprowadzenie dodatkowych czarów spowodowało wysyp knightów, którzy na potęgę botowali na (chyba specjalnie utworzonych do tego) żólwiach. Cała balansacja sprawiła że gra stała się bajecznie prosta, i wbicie 100 lvla nie było już żadnym osiągnięciem. Obecnie 200 lvl to tylko większa ilość godzin spędzonych na tych samych expowiskach (równiez wprowadzonych w kolejnych upach tj. frosty, hydry, PoI D-lair, Goroma).

Odnośnie niedawno wprowadzonych potionów. 300 EK wcześniej leczył się za ~1500 hp, obecnie ma połowę tej wartości. I tu trzeba się chwilę zastanowić, czy jednak czas który spędził w tej grze nie powinien odzwierciedlać jego mocy. Moim zdaniem tak i to jak najbardziej.

Runy SD x3 porazka na calej lini. Wprowadzone aby sorcerer stal sie jeszcze prostsza profesją, z szybko wbitym lvlem.

Odnosnie postu gościa który twierdzi że taki 200 MS powinien mieć taka samą wytrzymałość siłę jak knight. No jasne! Wprowadźmy jedną profesję tzw. no-vocation, która da odzwierciedlenie obecnej siły sorcerera i wytrzymałości knighta/paladyna.

2. Wprowadzenie hotkey'ow.
Największy błąd jaki mógł CipSoft popełnić. Miało to zrównać szanse, wyszło jak zawsze. Obecnie na wojnach każdy, powtarzam każdy używa ElfBota , ***********, NG Bota, i wiele innych których nie chce mi się pisać. Jeszcze przed wprowadzeniem hotkeyów na średnim kompie i średniej jakości łączu bot miał szansę trafienia 70-95%, obecnie trafia zawsze gdyż zmieniła się specyfika celowania (kiedyś odczytywało dane z mapy, obecnie działa to jak na mobach).

Co w takim wypadku CipSoft powinien zrobić? Powinien srogo karać ludzi używających wspomagaczy i to nie banem a deletem konta. Ktoś w pełni świadomie łamie zasady gry na które wcześniej się zgodził. Brak litości - mniejsza liczba botów. Dodatkowo programistycznie to nie aż takie duże halo wprowadzić aplikację która zabezpieczałaby klienta Tibii przed ingerencją botów (coś a'la VAC w CSie). Nietety, boterzy zarówno ci którzy przy pomocy botow expia i ci którzy używają botów do walki, są to klienci wyżej wspomnianej firmy. A jak wiadomo jej produkt nie jest najwyzszej swiezosci, i przy naprawde duzej checi zwalczania boterow, stracili by czesc graczy i pieniedzy.

3. Wprowadzenie ograniczen na run.

CipSoft sam sobie zgotował sytuacje w ktorej wystarczy ekipa 10 typa chocby 25 lvl uhmakerow z 50 mlvlami aby ubić 100+ knighta. Musieli przeciwdzialac temu i wprowadzili dosyc wysokie ograniczenia. Duze, ale obecnie spora liczba ludzi tworzy sobie 45 lvlowych sorkow i pkuja przy pomocy botow (wystarczy jeszcze Ventrilo i sa w stanie ubic kazdego przy wystarczajacej liczbie luda). Zrobienie 45 lvla w czasach wandow i na PACC to kwestia tygodnia, dwoch sredniej gry. Wystarczy rozejrzec sie po serverach i zobaczyc ze jak grzyby po deszczu wyrastaja pk-gildie, ktore za czasow Tibii 7.4 mogłyby co najwyzej klepac bugi w zagrodzie Ab'Dendriel.

4. Tibia 7.6 najlepsza.
W żadnym wypadku, grałem od Tibii 7.2~ i w sumie najlepsza z Tibii uważam wersję 7.4, chociaż wersja 7.1 (brak skullow) rowniez jest ciekawa (tak gralem na Infernii troche, jednak nieudlonosc cipsoftu w zwalczaniu botow spowodowala ze opuscilem ten swiat).

W wersję 7.4 gralbym jak najbardziej, w 8.11 to jedynie jakbym mial (jak nazwa wskazuje) od 8 do 11 lat

5. FACC/PACC
Wiadomo ze jako firma CipSoft (CS) musi sie utrzymywac, jednak niektore ulepszenia to kaleczenie tej gry. Chocby balansacja, ktora powoduje ze granie profesja magiczna na FACC to czysty masochizm. Ale co kto lubi.

Dodatkowo, kiedys guardy dropaly naprawde dobrego loota oraz dawaly 185 expa/sztuke. CS ograniczyl ich potencjal jako glowne miejsce expienia facc. Udupil w ten sposob tez i pacc, ale w mniejszym stopniu. I to jest to ulepszanie dla obu stron?

6. Utworzenie serva 7.6 (7.4)
Duza liczba graczy na tych servach to bylby najlepszy dowod jak CS poradzil sobie z tymi update'ami. W sumie wcale nie musi oznaczac przegranej, istnieja rozne gry ot chocby Counter-Strike, gdzie istnieje scena wersji 1.5 jak i nowszej 1.6 oraz Source. Ale to juz inna bajka

Moze jeszcze pozniej cos dopisze ;d

A teraz wyobraz sobie taki VAC na tibii po 2 dniach 80% spolecznosci dostaje bany z czego 40% to pacc... Prawie kazdy uzywa od najprostszych swiatelek i spalania many/widzenia przez drzewka po boty rzedu blacd na wojnach...
Cipsoft nie chce w ten sposob tracic okolo polowy swojego zarobku... Ba! Nawet i wiecej ! Wiec rekrtutuje nieudolnych GM'ow (osobiscie widzialem skreena jak koles mial ponad 40 MC wlaczane a na kazdym jakis bot i gadal z GMem o cheatach na serverze ;o.
Niestety ;/ botow nie pozbeda sie w jednym upie albo w ogole
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 21-06-2008, 13:39   #39
Jurij1234
Użytkownik Forum
 
Jurij1234's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2007
Lokacja: Na prawo od procesora

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 45
Skille: :)
Poziom mag.: 4
Jurij1234 ma numer GG 10265318
Domyślny

Balansacja:
Narzekacie że inne profki mają lepiej, że biją więcej, zbierają 9999 xp/h a ja tylko 9998 xp/h. Może niech będzie tylko jedna profka? Knight który wali z miecza na 20 lvl 500 hita, a do tego może używać sd i leczyć 5000 hp jedną exurą. -.-

Update:
Nie wiem co jest takiego pasjonującego kiedy wracając z lootbagiem 10k i nabitym levem padamy przed samym Veno przez lurniętego GS'a -.-
(przypadek mojego kumpla)
Poza tym ewolucja jest rzeczą naturalną i gdyby się nie rozwijała nikt by w nią nie grał. Takie gry jak Lineage i WoW też mają swoje upy i tam też są narzekania. (żeby nie było grałem w obie)

FACC/PACC:
Nie komentuje. Temat jest przerobiony i nudny jak piraci w AR (dział w CD-Action)

Balansacja:
Obecne starania wahają się na granicy anty-balansacji i potrzebne jest stworzenie profesji od nowa. Tylko czy wtedy nie lepiej robić nowej gry?
Owszem jest kilka trafionych zmian, (chociażby ograniczenia runek)
ale to wciąż jest za mało, chociaż osobiście nie narzekam.

Ps. Zamne masz mój post w podpisie. Czuję się awansowany będąc cytowanym
Ps2. Sorry za archeologie ale nie popatrzyłem na datę ostatniego posta.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gargoin_rtn Pokaż post
Kamyki i grzyb to ewidenta aluzja do Żwirka i Muchomorka!

Ostatnio edytowany przez Jurij1234 - 21-06-2008 o 13:41.
Jurij1234 jest offline  
stary 21-06-2008, 13:49   #40
Jurij1234
Użytkownik Forum
 
Jurij1234's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2007
Lokacja: Na prawo od procesora

Posty: 55
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Hiberna
Poziom: 45
Skille: :)
Poziom mag.: 4
Jurij1234 ma numer GG 10265318
Domyślny

Kurde co jest ? 2 posty byly
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gargoin_rtn Pokaż post
Kamyki i grzyb to ewidenta aluzja do Żwirka i Muchomorka!

Ostatnio edytowany przez Jurij1234 - 21-06-2008 o 13:51.
Jurij1234 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:49.


Powered by vBulletin 3