Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-09-2008, 11:59   #41
Kulikos
Użytkownik Forum
 
Kulikos's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004
Lokacja: Gdansk

Posty: 780
Stan: Niegrający
Świat: TVP 1
Domyślny

Ta, temat o Bogu, a ktoś wbija się z tekstem o OTSie. Wg mnie to nie może być przypadek.
Imo Bozia jest fajna, ale szanuje zdanie innych. I wy je uszanujcie.
__________________
21:00 Auro Dano [13]: buy wand of dwarfenbreath
Oddech krasnoluda r0x

-Hi
-Notka
-No?
-So Stfu&Bye Nob!1
Kulikos jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-09-2008, 16:19   #42
Shanhaevel
Użytkownik Forum
 
Shanhaevel's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2004
Lokacja: Uwiędły Las

Posty: 2,391
Shanhaevel ma numer GG dam na pw.
Domyślny

Cytuj:
@Vavi
Watykan ogłosił nowe imię dla Boga.. ^^'
Adonai zamiast Jahwe, w imię 'solidarności ze starszymi braćmi - Żydami'. Poprawność polityczna wkrada się do Kościoła. Kind of fail.
Shanhaevel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 17:12   #43
Kedis_Lithan
Użytkownik Forum
 
Kedis_Lithan's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2007
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 32

Posty: 150
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 42
Skille: 66/64
Poziom mag.: 5
Domyślny

Wg mnie Bóg nie istnieje. Ktoś "go" wymyślił żeby zarabiać na tacy w kościele.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez paffelek
heross ma quest spoila i assassin stary zamiast mózgu, nie porównujcie. Bye



Kedis_Lithan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 18:13   #44
Ghost419
Użytkownik Forum
 
Ghost419's Avatar
 
Data dołączenia: 22 01 2008

Posty: 154
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...

A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
__________________

Ostatnio edytowany przez Ghost419 - 14-09-2008 o 18:16.
Ghost419 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 18:33   #45
Mapa_Europy
Użytkownik Forum
 
Mapa_Europy's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2007
Lokacja: pl?

Posty: 335
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Dlaczego do ateistów? Był to człowiek którego nie można zapomnieć
__________________
Ostrzegam Cię...
Mówię Ci nie wchodź tutaj
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lasooch Pokaż post
@Yoh: a za 2k lat ludzie będą nosili moje figurki na szyi!
Mapa_Europy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 19:25   #46
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...

A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Tu nie chodzi o sądzenie. Większość ludzi, w tym ateistów, uważa JPII za wspaniały przykład zachowania. Z tym, że, uogólniając, katolicy uważają go za natchniony i niemalże niepowtarzalny, a ateiści, jeszcze bardziej uogólniając, za wykorzystany potencjał wspaniale utalentowanego człowieka. Cuda, które czynił? Cuda, które czynił Jezus? Tego i tego nie widzieli. Tak więc nie ma mowy o sądzeniu, lecz o wierze. I to nie JPII tylko innym ludziom.

Ostatnio edytowany przez Nari - 14-09-2008 o 19:27.
Nari jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 20:50   #47
Hodal
Użytkownik Forum
 
Hodal's Avatar
 
Data dołączenia: 24 12 2007
Lokacja: Katowice
Wpisy bloga: 3

Posty: 439
Stan: Niegrający
Imię: Hodal~
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...

A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Hmmm... szanuje go, bo oddał życie za coś w co wierzył.
__________________


---
http://animecalendar.net/
Hodal jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 20:52   #48
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...

A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Wszyscy mówią, że taki dobry człowiek i wiele zrobił, ale nie potrafią wymienić tych rzeczy. Dla mnie to kolejny papież z nielegalnej linii, nie wywodzącej się od Piotra de Luny.
__________________
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 21:13   #49
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...

A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Ateistą nie jestem, ale wyznawcą jedynie słusznej linii KK też, więc się wypowiem.
Zręczny polityk, tak jak i większość jego poprzedników. Jeżeli mówimy o Polsce - postać raczej pozytywna, tym bardziej jeżeli rzeczywiście miał jakiś udział w obaleniu PRL. Jeżeli chodzi o reformy w Kościele - konserwatysta, co IMO się mu już nie chwali.
Ps. Ogólnie przywoływanie ateistów w tym temacie jest jakimś kompletnym absurdem. Jak mogą być równi komuś, kto według nich nie istnieje?
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:01   #50
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hodal Pokaż post
Hmmm... szanuje go, bo oddał życie za coś w co wierzył.
Oddał życie? Nie przesadzasz aby? Jak dla mnie był po prostu stary.

@Ghost419

Ech, dobry polityk, świetny lingwista, człowiek. Chcesz coś jeszcze wiedzieć?
__________________
Va'esse deireadh aep eigean...

Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 22:35   #51
.Matrik.
Użytkownik Forum
 
.Matrik.'s Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2007

Posty: 1,438
Domyślny

Cytuj:
A ja wierzę w Boga, bo po coś musi być ten świat...
No i jest, po to, aby było co robić między narodzinami a śmiercią. Trochę mroczny ten okres pomiędzy wymienionymi, ale cóż...

Ja jestem zwolennikiem teorii, że człowiek jest władcą świata (takim go wg. Biblii Bóg uczynił), sam odpowiada za swoje sukcesy i porażki, a nie, że jak coś mu się uda - robił to pod natchnieniem Pana, a jak nie pyknie, to była to kara. Podobnie wojny - to nie Bóg je spowodował. Wiem, trudno w to uwierzyć!11

Tak więc człowiek > Bóg (zakładając, że istnieje [moim zdaniem istniAŁ, patrz moja teoria w innym temacie {w którym jechaliśmy po Mystlichu w ostrym flejmie religijnym} mówiąca o tym, że ludzie nie wierzą już w Boga, a organizację - potwierdziła to o dziwo Żelazna Dziewica, moja katachetka. Łał.]).
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mystlich Pokaż post
Tomek poszedł do centrum po upragnioną wódkę gdy nagle wpadł do zapaści
.Matrik. jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 23:37   #52
Valisha
Użytkownik Forum
 
Valisha's Avatar
 
Data dołączenia: 29 04 2007
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 186
Świat: Aurea/Candia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hodal Pokaż post
Hmmm... szanuje go, bo oddał życie za coś w co wierzył.
Oddał życie? Nie przesadzasz aby? Jak dla mnie był po prostu stary.
o ile dobrze zrozumiałam, bardziej by tam pasowało 'poświęcił życie za coś w co wierzył'
bo śp. JP II mógł mieć normalną rodzinę, żonę, dzieci, wnuki... ale wybrał inną drogę, która była wg niego słuszna.

@top
wg mnie Bóg istnieje. bo niby jak powstało to wszystko - świat, materia, człowiek? nie chodzi mi tutaj o adama i ewę, bo to moim zdaniem jest tylko symboliczne przedstawienie bytu. uważam, że Bóg obserwuje nas i wszystko co żyje, czasem 'ujawnia się' pod postacią cudów, ale nie ma większego wpływu na nasze życie. po śmierci odradzamy się na nowo aż do ideału, a biblijne niebo i piekło to po prostu lepsze bądź gorsze życie na ziemi.
dużo osób mówi też o dowodach a raczej ich braku... a objawienia, stygmaty, cuda...? to, że tego nie widzieliśmy, nie znaczy że to nieprawda. chociaż czasami sama w to wątpię.

ale to tylko takie moje skromne zdanie na temat Boga.
__________________




Kati3.
Valisha jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-09-2008, 23:50   #53
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez .Matrik. Pokaż post
Ja jestem zwolennikiem teorii, że człowiek jest władcą świata (takim go wg. Biblii Bóg uczynił), sam odpowiada za swoje sukcesy i porażki, a nie, że jak coś mu się uda - robił to pod natchnieniem Pana, a jak nie pyknie, to była to kara. Podobnie wojny - to nie Bóg je spowodował. Wiem, trudno w to uwierzyć!11
Dokładnie. Los jest w naszych rękach na tej ziemi. W końcu Bóg dał nam wolną wolę. Uważam, że Bóg stworzył świat, ale nie ingeruję w to co tu się dzieję.
Jest nawet taka filozofia. Zwie się Deizm.
Fintex jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 00:52   #54
janek@
Użytkownik Forum
 
janek@'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 03 2005

Posty: 1,033
Stan: Niegrający
Domyślny

Czybyśmy mieli jakiś przełom? Już od dawna wiadomo, że żaden Bóg, Adam, da Vinci, Putin nie stworzyli życia, wyleułowało ono z Rna, które z kolei stworzyły wszelkie procesy na ziemi (deszcz, lawa i inne pzdety).

Co do religji chrześcijańskiej to moim zdaniem musi coś w niej być niezwykłego, dzięki której przetrwała ona tyle lat... Tym "czymś" było potwierdzenie się proroctwa z starego testamentu mówiącego: "a kości jego nie były łamane" (nie jestem fanatykiem więc wszystkiego nie pamiętam xD) i faktycznie Pana Jezusa nie "dobito" mieczem uderzając w nogi, a przebito włócznią (wierząc nowemu testamentowi).
Tak czy siak nie liczą się "prawdy" historyczne, aczkolwiek Bóg nigdy nie był z nami na tyle blisko aby nam wszystko porządnie wytłumaczyć, być może pozwolił nam uczyć się na błędach, a może nie wyjawi całej prawdy bo boi się pewności ludzi? Nie mam pojęcia o tym co się w tym katolicyzmie dzieję, jednak z wiarą czuję się bezpieczniej i wiem że nie jestem nikim, wiara daję nadzieje i optymizm. To jest właśnie najważniejsze w byle jakiej wierze, aby człowiek nie czuł się bezsilny na przeciw losowi, aby w jakimś stopni ona wpływała na niego tak żeby w trudnych chwilach mógł się podnieść i działać.

Dlatego wierzę w Boga, nie w kościół ponieważ Bóg i kościół to dla mnie dwie różne sprawy. Niestety niektórzy niedorośli do takich spraw i odrzucają tą "siłę" tylko dlatego że ksiądz jeździ mercedesem/zbiera na tace(mimo tych historycznych okrucieństwa kościoła należy mu się szacunek, albowiem gdyby nie on na pewno nie widzielibyśmy tego świata którego znamy). ;p
janek@ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 08:44   #55
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost419 Pokaż post
A i jeszcze chciałbym się zapytać panów ateistów: co sądzicie o polskim papieżu Janie Pawle II?
Jako ateista mówię niewiele dobrego zrobił.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 09:06   #56
Vanhelsen
Użyszkodnik
 
Vanhelsen's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2004
Lokacja: Festung Breslau
Wiek: 34

Posty: 4,597
Stan: Początkujący
Imię: Vanhelsen
Profesja: Druid
Gildia: Inner Circle
Świat: Auchindoun
Poziom: 80
Skille: LW/Skin
Poziom mag.: 2k
Vanhelsen ma numer GG 2690575
Domyślny

Polecam lekturę Nauka Świata Dysku T.Pratchetta, kto wie, może tam opisane dzieje naszego globu są całkowicie realne?
Moim zdaniem na razie nie ma co spekulować na ten temat, jak w większości "kosmicznych" zagadnień polecam metodę "pożyjemy zobaczymy". Albo i nie zobaczymy, jak już uruchomili ten Wielki Zderzacz to kto wie, czy dożyjemy końca roku czy może wcześniej coś tam przy francuskiej granicy nie pierdyknie
__________________
Kłócenie się na forum jest jak uczestniczenie w paraolimpiadzie, może i wygrasz, ale nadal będziesz zacofanym -.-"


Vanhelsen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 15:18   #57
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Jako ateista mówię niewiele dobrego zrobił.
No w sumie jako ateista masz prawo tak mowic bo bardzo przyczynil sie do obalenia najbardziej zbrodniczego i zarazem ateistycznego systemu
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 17:53   #58
Gangrel
Fallen Angel
 
Gangrel's Avatar
 
Data dołączenia: 26 01 2004
Lokacja: At the end of Rainbow.
Wiek: 34

Posty: 3,001
Stan: Na Emeryturze
Imię: Va'esse
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 48
Gangrel ma numer GG 1366254 Gangrel ma login Tlenu gangrel_6@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poldek_p Pokaż post
No w sumie jako ateista masz prawo tak mowic bo bardzo przyczynil sie do obalenia najbardziej zbrodniczego i zarazem ateistycznego systemu
Straszne dziecko z Ciebie jeszcze. Wiesz jaki kraj w histori wybudował najwięcej kościołów, biorąc pod uwagę czas istnienia? PRL(skrót do rozszyfrowania samodzielnie, dla ułatwienia dodam że nie chodzi o kredyt gotówkowy). A jak myślisz, kto im dawał grunty pod budowę? Bo przecież parafianie nie robili składek żeby teren kupić, kuria na to nie daje. Mi się widzi że państwo.

Co do zbrodniczości. Piłsudzki, którego dziś czcimy bez zastanowienia, był prekursorem terroryzmu w europie(wysadzal pociagi), a jego Przewrót Majowy w 3 dni pochłonął więcej ofiar niż cały kilkuletni stan wojenny. I kto tu jest zbrodniarzem?

Jeszcze jedno: demokracja też jest systemem ateistycznym. Słyszał kiedyś o konkordacie? A?

Ostatnio edytowany przez Gangrel - 15-09-2008 o 17:56.
Gangrel jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 18:23   #59
Yoh Asakura
Użytkownik Forum
 
Yoh Asakura's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Emirates Stadium
Wpisy bloga: 3

Posty: 5,817
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Valisha Pokaż post
po śmierci odradzamy się na nowo aż do ideału, a biblijne niebo i piekło to po prostu lepsze bądź gorsze życie na ziemi
A co jeśli ludzie zrobią bombę i wysadzą całą planetę ? Jak się wtedy odrodzimy ? Gdzie ?
__________________
Ooh to be a Gooner.
Yoh Asakura jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-09-2008, 18:28   #60
poldek_p
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 07 2006

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gangrel Pokaż post
Straszne dziecko z Ciebie jeszcze. Wiesz jaki kraj w histori wybudował najwięcej kościołów, biorąc pod uwagę czas istnienia? PRL(skrót do rozszyfrowania samodzielnie, dla ułatwienia dodam że nie chodzi o kredyt gotówkowy). A jak myślisz, kto im dawał grunty pod budowę? Bo przecież parafianie nie robili składek żeby teren kupić, kuria na to nie daje. Mi się widzi że państwo.

Co do zbrodniczości. Piłsudzki, którego dziś czcimy bez zastanowienia, był prekursorem terroryzmu w europie(wysadzal pociagi), a jego Przewrót Majowy w 3 dni pochłonął więcej ofiar niż cały kilkuletni stan wojenny. I kto tu jest zbrodniarzem?

Jeszcze jedno: demokracja też jest systemem ateistycznym. Słyszał kiedyś o konkordacie? A?
No nei wiem kto tu jest bardziej dziecinny. Z twojej wypowiedzi jasno wynika , ze nasza kochana komuna sprzyjala kosciolowi ale chyba nie jetes taki ograniczony zeby w to wierzyc. Na temat tych kosciolem to powiem ci przygode w moim rodzinnym miescie. Stara babcia umaral nie miala zadnej rodzinny ani nic takiego to zapisala swoje pole na kosciol . Natomiast nasze wladze zarekwirowaly ten teren zeby wybudowac tam jakis pomnik chawalacy czlowieka , ktory wiciagal 300 % normy. Spolecznosci robila ludzki mur zeby mozna bylo wybudowac ten kosciol.Ja tego nei robilem ale to opowiescie ojca. Wiec prosze nie pierdol takich glupot jak to komuna pomagal kosciolowi. Czy ty chcesz porownywac Pilsudzkiego do zbrodniarzy typu Stalin, lenin, chruszczow . Pilsudzki robil to dla kraju i przynajmniej tak mozna usprawiedliwic te zbrodnie .Zreszta wogole porownywanie Pilsudzkiego do komunistycznych zbrodniarzy jest nei na miejscu i powinines o tym wiedziec.
To oczywiste ze demokracja jest ustrojem ateistycznym ale nie jest ustrojem , w ktorym tepi sie ludzi za przekonania.
poldek_p jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:51.


Powered by vBulletin 3