Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 06-01-2012, 15:53   #1
maassk
Użytkownik forum
 
maassk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 02 2008

Posty: 4
Pytanie Stworzenie własnej gry typu "Tibia" :):)

Witam, głównym celem tego tematu jest wymiana zdań na temat możliwośći i ewentualnego sensu stworzenia własnej "Tibii" (nie chodzi mi tu o OTS a o nową grę tego typu). Temat jest czysto abstrakcyjny Przeczytajcie i napiszcie co o tym myślicie.

Swoją przygode z Tibią rozpocząłem dawno temu, ostatnia wersja gry jaką pamiętam to chyba (7.6)?? ale nie jestem pewien. Po tych kilku latach postanowilem wrócić do grania, jednak to co zastałem totalnie mnie zniechęciło do gry.... nie będe się rozpisywał ale najbardziej uderzyła mnie olbrzymia liczba High Leveli typu 200 czy nawet 400+ na każdym serwerze (kiedyś to było nie do pomyślenia) oraz możliwość zmiany serwera (dla mnie kompletnie psuje to rozgrywke). Zauważyłem też, że wszystkie rekordy w liczbie zalogowanych graczy na danym serwerze nie zmieniają się od kilku lat. Najdłużej grałem na "Furorze" bo od prawie jej samego powstania. Tamte czasy gry były według mnie najlepsze, początki Furory były naprawde świetne, potem było już tylko gorzej.... gra wraz z jej kolejnymi "ulepszeniami" ewidentnie traciła to coś... ale koniec sentymentów i narzekania, czas wrócić do sedna tematu.

Czy według Was fajnie by bylo jak by pojawiła się konkurencyjna gra, bardzo podobna do Tibii, zrobiona z takim samym rozmachem, ale dużo bardziej dopracowana jeśli chodzi o sam element RPG.
Gra w której pojedyńczy gracz albo grupa graczy swoimi decyzjami i postępowaniami może wpłynąć na bardzo wiele rzeczy oraz na przyszłe losy całego serwera które przez to mogą się toczyć inaczej na każdym serwerze.
Historia bardzo powoli się rozwija, graczom przedstawione zostają główne wydarzenia a oni sami decydują co z nimi zrobią. Zrzeszają się aby wspólnie podejmować najlepsze dla nich działania i dzięki temu popychają fabułę mozolnie na przód. Rozwiązują rozmaite questy i zagadki, często wydające się jako praktycznie nie możliwe do zrealizowania nawet w licznej grupie. Wszytko po to żeby odegrać jakąś rolę w historii, po to żeby zdobyć władzę, pieniądze i sławę. Gracze rozwijają również swoją własną ścieżkę, nabijają levele i skille, gromadzą bogactwa, rozwiązują masę pobocznych questów i zagadek których część jest oklepana jak w Tibii a część jest tak skomplikowana że nie uda się nikomu ich rozwiązać latami i obrosną w prawdziwe legendy. Gracze mając świadomość że duża liczba tych najtrudniejszych, nie rozwiązanych do tej pory questów jest jak najbardziej do ukończenia i że da się zdobyć nawet te najbardziej legendarne itemy których nie ma nikt, będą bardziej skupiać się na elemencie role playing niż na ciągłym nabijaniu leveli. Każdy nawet nisko levelowy gracz będzie miał szansę jako pierwszy rozwiązać najciekawsze zagadki tego świata gdyż nie wszystkie będą się ograniczać tylko do chodzenia i pokonywania potwotów.
Serwer to nie tylko jeden wielki obszar w którym znajdują się bierne wobec siebie miasta a gracze mogą praktycznie co najwyżej nabijać kolejne levele.
Serwer tutaj podzielony jest na krainy które mogą ze sobą rywalizować lub współpracować podczas rozwiązywania fabuły. Gracze lub ich całe grupy mogą starać się o zajęcie w tych krainach określonych stanowisk (np. król, dowódca i wiele innych) które są oficjalne i uprawniają do podejmowania różnych decyzji, będących np. wolą większości. Prowadzą politykę która ma w jak najlepszym stopniu wpłynąć na ich krainę. Pozostali gracze mogą współpracować np. płacić podatki, chodzić na wojnę, czy pomagać przy rozwiązywaniu questów lub mogą się buntować, knuć i przeprowadzać rewolucje przeciwko obecnej władzy albo mogą przeprowadzić się do innej krainy.

Troche sie rozpisałem ale jakoś tak mnie ruszyło jak zobaczyłem obecną Tibie. Napiszcie co o tym uważacie. Czy wydaje się Wam że jest to technicznie możliwe do zrealizowania nawet dla dużej grupy osób?? Zrobienie odpowiedniego silnika (który w tym przypadku był by dość skomplikowany), całej grafiki no i oczywiście zaopatrzenie całego świata w "fabułę" (rozmaite księgi, skrypty, opisy itp itd....).
maassk jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-01-2012, 21:04   #2
Ajbuzer
Użytkownik Forum
 
Ajbuzer's Avatar
 
Data dołączenia: 25 07 2009

Posty: 210
Świat: Secura
Domyślny

nie ma szans. tibia to i tak już lekko upadający gatunek.
Ajbuzer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-01-2012, 23:16   #3
Jagred
Użytkownik Forum
 
Jagred's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2008
Wiek: 37

Posty: 375
Profesja: Elder Druid
Świat: Premia
Domyślny

pozatym...
gdzie znajdziesz ludzi majacych ochote na taki ryzykowny interes?
wiesz ile czasu potrzeba na zrobienie jakiejkolwiek gry?
Do tego w grupie ludzi zaawansowanych w programowaniu i grafice, a nie poczatkujacych. A takich chetnych raczej nie znajdziesz.

Polecam to: http://blog.mucontinent.pl/
projekt moich znajomych.
__________________
Zamierzasz odpowiedzieć na mojego posta?
Błagam Cię, napisz inteligentnie albo nie pisz wcale.
Jagred jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-01-2012, 09:18   #4
Kanfarus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 05 2008

Posty: 64
Domyślny

Z tego co przeczytałem, autora poprostu zadowolił by dobrze zrobiony pod kątem rpg OTS (open tibia)

A do tego są odpowiednie fora ;p
Kanfarus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.


Powered by vBulletin 3