Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 05-09-2004, 09:12   #21
UlcialOver
Użytkownik Forum
 
UlcialOver's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 35

Posty: 60
UlcialOver ma numer GG 5003039
Cool Oba

Tak naprawde, to lepiej bys uzbieral kase i kupil oba czary, bo sa naprawdę przydatne.
__________________
Sezemego 45 lvl Palek skille 72/37 <<<--- Isara --->>>
02:39 You see yourself. You are a royal paladin. You are Dragon Hero of the Dragon Heros (Royal Shooter).
UlcialOver jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-09-2004, 23:42   #22
Behemut
Użytkownik Forum
 
Behemut's Avatar
 
Data dołączenia: 20 05 2004
Lokacja: Wroclaw / Thais
Wiek: 38

Posty: 122
Behemut ma numer GG 3208404
Pytanie

Czy sa jakies konkretne komendy dla summonow i convincow czy po prostu jak ja zaatakuje to on tez? Czey musze mu cos napisac kliknac w cos?
__________________
Fall in too the dark side..
Behemut jest offline  
stary 13-09-2004, 14:20   #23
Berials
Użytkownik Forum
 
Berials's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2003
Lokacja: Lublin
Wiek: 35

Posty: 552
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Isara
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Behemut
Czy sa jakies konkretne komendy dla summonow i convincow czy po prostu jak ja zaatakuje to on tez? Czey musze mu cos napisac kliknac w cos?
Klikasz na potwora, summon atakuje. Idziesz gdzieś, summon idzie za Tobą (ze swoją szybkością, wiec na mino archera trzeba poczekać). Atakujesz człowieka bez skulla (za pomocą summona), pojawia Ci sie white skulla.
Odejdziesz daleko od summona, summon znika, pójdziesz 2poziomy w góre\dól, summon znika, summony można ropować. Ale na dolne poziomy nie mogą schodzić.
Berials jest offline  
stary 13-09-2004, 15:49   #24
Khan
Użytkownik Forum
 
Khan's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Brzydgoszcz, Fordograd
Wiek: 36

Posty: 1,317
Profesja: Knight
Świat: RL
Domyślny

nie chce być upierdliwy ale jestescie pewni ze inne rozdzki nic nie dają? np. nie zwiekszają 'sily' przy konkretnych czarach albo co? bo to naprawde bez sensu ze cipy stworzyli tyle rozdzek a tylko jedna ma jakies zastosowanie strategiczne...
Khan jest offline  
stary 07-10-2004, 17:27   #25
Glucio
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 09 2004
Lokacja: Dąbrowa Górnicza; Ab'Dendriel
Wiek: 37

Posty: 39
Glucio ma numer GG 1879172
Domyślny

to jest FAQ o czarach a nie pisze nic o robieniu, itp. mam takie pytanie: po co jest spell rune bo mam coś takiego znalazłem w trupie i kliknąłem na look to pisało: you see a spell rune It's an "adana pox"- spell (1x) o co z tym chodzi i jak się robi runy??
Glucio jest offline  
stary 12-10-2004, 10:58   #26
Helixaw
Użytkownik Forum
 
Helixaw's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Sosnowiec
Wiek: 36

Posty: 636
Stan: Na Emeryturze
Imię: Polalunia
Świat: Aldora
Domyślny

Jest to runa antidote. Jeśli jesteś zatruty i użyjesz jej na sobie to jesteś odtruty czyli zdrowy Jeśli nie wiesz co to runy to chyba na rooku jesteś jeszcze
Helixaw jest offline  
stary 14-10-2004, 12:15   #27
duo
Użytkownik forum
 
duo's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2004
Lokacja: wyszków
Wiek: 36

Posty: 5
duo ma numer GG 8487089 Adres Jabbera do duo
LOL

muwiac o sumonach(nie patrzec na ortografie!!) widzialem kolesia ktury przyzwal <orc leader'a> a to jest najlepszy stworek jakiego mozna przyzwac!! wiem bo ja moge narazie tylko <elf scoyth'a> !!!! lipa nie !! ale to i tak zecz dla ludzi kturzy maja duzo mana !!!! bo mi na elfa potrzeba 360!!!a mam 400 A i jeszcze jedno pytanie !!!! mozna przyzwac wiecej niz 1 sumona? pliz'ka niech ktos odpowie!!!
duo jest offline  
stary 14-10-2004, 12:26   #28
HeCti!
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Białystok
Wiek: 35

Posty: 34
HeCti! ma numer GG 1144804
Domyślny

Możesz dwa przyzwać, i tylko dwa.
__________________
Styla sorcer
Hiberna
HeCti! jest offline  
stary 14-10-2004, 13:48   #29
Matfiej
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 03 09 2004

Posty: 217
Domyślny

@duo to jaki summon jest najlepszy zależy od tego na co polujesz. Niektórzy na smoki wolą DS-y od liderów.
Matfiej jest offline  
stary 24-10-2004, 14:32   #30
Spide
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004

Posty: 9
Pytanie Pojęcia i rzeczy

Sory ale nie znalazłem tego na Forum.
Jetsem początkującym graczem i czy może ktoś podać mi link do tematu w Forum albo napisać mi niektóre rzeczy, chodzi o:

Czy tylko druid może stworzyć Convince, czy mag i inne klasy mogą tego używać i jakie są potwory których nie umiem zsummonować ale moge skonwicować

Co to są SD i UH'y wiem że te drugie leczą a te pierwsze też?

Jak to jest w końcu z tymi runami - jeżeli kupię sobie jakiś czar runiczny i przeleję go na czystą runę to mam taką runę z czarem i mogę nią strzelać itd. itp (te wszystkie pojęcia HMM itd itp.)
Czy duż czasu zajmuje zrobienie takiej runy bo gdzies na Forum przeczytałem że nawet 2 h i więcej o co tu dokładnie chodzi.

Jestem początkijący więc proszę się nie wściekać że piszę dlaw was pewnie takie proste rzeczy.

Magowie zarabiają podobno na tych runach które mogą stworzyć i oni i druidzi, druidzi także zarabiają na tych które oni tworzą i na tych których obie te profesje mogą stworzyć.
Jednak czarów runicznych dostępnych tylko dla druidów jest więcej niż czarów dostępnych tylko dla magów czy to oznacza że druidzi są lepsi?

No i czy magowie mają runy leczące które mogą sprzedawać?

Na jakich runach u magów a na jakich u druidów najlepiej zarobić i jaki to jest przeważnie zarobek (1-100 gp max za runę czy więcej).

Ostatnio edytowany przez Spide - 24-10-2004 o 15:01.
Spide jest offline  
stary 24-10-2004, 15:20   #31
Sokochłap
Użytkownik Forum
 
Sokochłap's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2004
Lokacja: Częstochowa
Wiek: 34

Posty: 398
Stan: Na emeryturze
Profesja: Sorcerer
Sokochłap ma numer GG 3342901
Domyślny

Ok! Lecimy :
1.Szczeze nie wiem ...ale moze convicowac np. knight
2.SD-uhhh potezny czar do zabijania
Uh-czar do leczenia
3.tak,mozesz nia strzelac jesli to jest czar strzelajacy
-nie,kilka godzin robi sie BP (backpack-plecak) run czyli 20 takich run w plecaku,pozniej je sprzedajesz (np. bp hmm to 1K---->1000gp)

4. hmm nie sa lepsi,po prostu magowie maja czary bardziej atakujace,a druidzi leczace
5. Magowie nie maja run leczacych (mag czyli sorc)
5.Zalezy.Wszystko zalezy od upodoban
__________________


Sokochłap jest offline  
stary 24-10-2004, 17:06   #32
Spide
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004

Posty: 9
Pytanie Magiczne Kamienie.

No ale Druid też może robić ofensywne runy. w FAC'u mag ma tylko sudded death - jest to runa której druid nie ma. Czy to znaczy że na stworzenie runy ofensywnej mag poświęca mniej czasu?

Mam jeszcze jedną sprawę.

Czy do stworzenia jakiejś runy potrzebuję tylko czystą runę i tez czar runiczny czy coś jeszcze?

Chodzi mi tutaj, że słyszałem o jakiś magicznych kamieniach w wiosce druidów (osobiście tam nie byłem). Do czego służą te kamienie czy muszę iść tam najpierw i przelać moc jednego z tych kamieni (kamienie symbolizują żywioły podobno) na czystą runę i dopiero potem czarować?

Jak to w końcu jest. No i oczywiście czy muszę być w jakimś specjalnym miejscu jak "czaruję" moją pustą runę?

Ostatnio edytowany przez Spide - 24-10-2004 o 17:38.
Spide jest offline  
stary 24-10-2004, 17:44   #33
Vanessa
eX Moderator
 
Vanessa's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2004

Posty: 309
Domyślny

Na tibia.pl możesz zobaczyć jakie czary są dostępne dla druida, a jakie dla sorca.
Druid w ogóle nie może robić run sd (sudden death). Ale może ich używać (wystarczy,że kupi je od sorca).
Ale jeśli jakiś czar jest dostępny dla obu profesji (np. hmm - heavy magic missile), to i druid i sorc mogą robic takie runy i zajmuje im to tyle samo czasu.

ps. nie musisz być w żadnym specjalnym miejscu...
__________________
Ph3ar

Chwilowo mnie nie ma, przepraszam

bobo!
Vanessa jest offline  
stary 24-10-2004, 17:44   #34
Masters
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 09 2004

Posty: 36
Domyślny

żeby zrobic rune z czarem trzeba miec pusto rune w rece odpowiednio ilość many na czar i trzeba mieć kupiony odpowiedni czar wtedy wypowiadasz formułe zaklecia i masz rune mozesz robic rune gdzie chcesz i kiedy chcesz
Masters jest offline  
stary 24-10-2004, 18:11   #35
Spide
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004

Posty: 9
Domyślny Kamienie

A co z tymi kaminiami w wiosce druidów do czego one służą?


No i wkońcu ludzie (chyba) najczęsciej kupują UH'y do leczenia, proszę więc głosy magów co kupują od was ludziska (jakie runy?).

I tak wogóle rożnica między magiem a druidem w FACC'u to tylko czar SD(Suddem Death)? Trochę dziwnie bo druid ma trochę więcej czaró na sprzedaż - UH'y antidota itp.

A więc pytam magów ale także druidów. Jak to jest jako mag co sprzedajecie (tylko) a co jako druid. Czy jako druidzi sprzedajecie tylko runy leczenicze i zostawiacie ofensywne magom czy jak?

Oraz pytanie do kupujących (Knightów i Palladynów) od kogo jaki rodzaj run zdarza wam się częściej kupować.

I jeszcze coś jeżeli wykupię PACC'a i kupię jakiś czar to po skończeniu mi się PACC'a będę miał nadal ten czar czy nie?

Ostatnio edytowany przez Spide - 24-10-2004 o 19:08.
Spide jest offline  
stary 24-10-2004, 22:34   #36
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Spide
A co z tymi kaminiami w wiosce druidów do czego one służą?
Do niczego, sa tam dla ozdoby.


Cytuj:
No i wkońcu ludzie (chyba) najczęsciej kupują UH'y do leczenia, proszę więc głosy magów co kupują od was ludziska (jakie runy?).
Zalezy od lvl, profesji i na co polujesz.
Generalnie rycerze kupuja najwiecej UH, paladyni po rowno UH i HMM, sorce i druidzi kupuja najwiecej HMM, pozniej SD, HMM i GFB, z pozostalych run to tylko czasem explosion a inne go wogole sporadycznie.


Cytuj:
I tak wogóle rożnica między magiem a druidem w FACC'u to tylko czar SD(Suddem Death)? Trochę dziwnie bo druid ma trochę więcej czaró na sprzedaż - UH'y antidota itp.

Cytuj:
A więc pytam magów ale także druidów. Jak to jest jako mag co sprzedajecie (tylko) a co jako druid. Czy jako druidzi sprzedajecie tylko runy leczenicze i zostawiacie ofensywne magom czy jak?
Niby druid ma wiecej, ale jak wspominalem wyzej ze poza UH, SD, HMM, GFB, explo ludzie innych run raczej nie kupuja.

Cytuj:
I jeszcze coś jeżeli wykupię PACC'a i kupię jakiś czar to po skończeniu mi się PACC'a będę miał nadal ten czar czy nie?
Jak sie pac skonczy to nie mozesz czarowac czaru tylko dla PACC, ale jedynym ograniczeniem dla run jest wysokosc poziomu magicznego.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 26-10-2004, 20:43   #37
Spide
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004

Posty: 9
Domyślny Następne pytania

A więc tak mam jeszcze pytania będą 3 chyba że mi się coś przypomni i zedytuje. A więc tak:

1. Jakie macie skille magiem (sword, axe, club fighting - napiszcie tylko skille broni którą walczycie). Jak zabijacie roztwormi i Dwarfy, czarami czy bronią białą. Czy skille magami nabijają się tak samo szybko jak Knightom i Palladynom? (np. Jak mam i maga i Palla i zabiłem obuma tyle samo potworów tą samą bronią i z tą samą obroną).

2. Czy jeśli zsummowany potwór zabije kogoś dostanę punkty exp? I czy podczas walki mojego zsumowanego potwora rosną mi skille broni? (np. czy jest możliwy trening broni przez bicie się z zsumowanym potworem mojego kolegi?).

3. Tu trochę poza tematem "magia" ale nie chciałem tworzyć osbnego posta.
Czy aby najlepiej trenować muszę mieć zaznaczony pełen atak czy mogę mieć zaznaczone pół atak pół obrona lub max. obrona (defens, chodzi o te znaczki w prawym górnym ekranu). I czy ma jakieś znaczenie co do trenowania jak dużo obrony mam na sobie (tarcze itp. itd.), czy nie bedzie lepszego treningu jeśli zdejmę to wszystko?

4. I jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała gdy wchodze do depo mam tam taką małą skrytkę z napisem "depot". Czy muszę do niej wkładać rzeczy czy mogę także poza nią (czy mogę ją wyrzucić w od razu gdy klikam depo wkładać rzeczy, a nie Depo - Skrytka Depot - I tam.

Ostatnio edytowany przez Spide - 27-10-2004 o 14:36.
Spide jest offline  
stary 27-10-2004, 21:23   #38
Xsardi
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 10 2004
Wiek: 34

Posty: 3
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Spide
A więc tak mam jeszcze pytania będą 3 chyba że mi się coś przypomni i zedytuje. A więc tak:

1. Jakie macie skille magiem (sword, axe, club fighting - napiszcie tylko skille broni którą walczycie). Jak zabijacie roztwormi i Dwarfy, czarami czy bronią białą. Czy skille magami nabijają się tak samo szybko jak Knightom i Palladynom? (np. Jak mam i maga i Palla i zabiłem obuma tyle samo potworów tą samą bronią i z tą samą obroną).

2. Czy jeśli zsummowany potwór zabije kogoś dostanę punkty exp? I czy podczas walki mojego zsumowanego potwora rosną mi skille broni? (np. czy jest możliwy trening broni przez bicie się z zsumowanym potworem mojego kolegi?).

3. Tu trochę poza tematem "magia" ale nie chciałem tworzyć osbnego posta.
Czy aby najlepiej trenować muszę mieć zaznaczony pełen atak czy mogę mieć zaznaczone pół atak pół obrona lub max. obrona (defens, chodzi o te znaczki w prawym górnym ekranu). I czy ma jakieś znaczenie co do trenowania jak dużo obrony mam na sobie (tarcze itp. itd.), czy nie bedzie lepszego treningu jeśli zdejmę to wszystko?

4. I jeszcze mi się jedna rzecz przypomniała gdy wchodze do depo mam tam taką małą skrytkę z napisem "depot". Czy muszę do niej wkładać rzeczy czy mogę także poza nią (czy mogę ją wyrzucić w od razu gdy klikam depo wkładać rzeczy, a nie Depo - Skrytka Depot - I tam.

1. Ja mam skille 18/21 Skille magom i drutom rosną o wieeeeeeeeeeeele wolniej niż knajtom mi palom. Roty i Dwarfy zabijam z broni.

2.Tak dostaniesz połowę expa chyba że będziesz też atakował.
Jeśli atakujesz potwora qmpla to rosna ci skille ale jeśli summon atakuje potwora/gracza to nie.

3. Nie ma sensu trenować magiem i drutem. Ale z innymi prof. to bierzesz najsłabszą broń dajesz full def i bijesz sie najlepiej 2 potworami.

4.Tak możesz tak robić.
Xsardi jest offline  
stary 30-10-2004, 19:44   #39
Spide
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004

Posty: 9
Domyślny

O co chodzi z tmi czasami robienia run?
Ja włożyłem sobie pustą runę w rękę, wypowiedziałem "Adori Gran" i już miałem ładną fioletową runę z 5 pociskami. O co chodzi z czasami ich robienia?
Spide jest offline  
stary 30-10-2004, 19:57   #40
Fanfi
eX Moderator
 
Fanfi's Avatar
 
Data dołączenia: 20 09 2003

Posty: 666
Domyślny

Samo robie runow trwa kilka sekund ale czas w ktorym mana na kolejnego runka sie odnowi juz nie. I to wlasnie nazywamy czasem robienia runa.
__________________
Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winieniem żyć
Fanfi jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:11.


Powered by vBulletin 3