Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 15-05-2007, 20:36   #101
Alan'ek
Użytkownik forum
 
Alan'ek's Avatar
 
Data dołączenia: 15 05 2007
Lokacja: Bielsk Podlaski
Wiek: 32

Posty: 10
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Greenwood
Świat: Aldora
Poziom: 35
Skille: 70/70
Poziom mag.: 4
Domyślny

ROokstayer to zwykla osoba wiec moze pomagac lub nie to od niej zalezy. Ale jak pomoga to jest fajnie
Alan'ek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-05-2007, 14:59   #102
Czesio_wlatca_ratuf
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 25 04 2007
Lokacja: Lublin

Posty: 22
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: non-pvp
Poziom: 100
Czesio_wlatca_ratuf ma numer GG 5133719
Problem

Ja rooka przechodziłem ok. 15 razy. Praktycznie za każdym razem przeszkadzali mi rookstayerzy. A to jakiś 20 czy 30 lvl rookstayer wbił na skeletony/ spidery/ wolfy i nie dawał expić, a to przy robieniu mino hell wbił jakiś rookie i mnie bloczył, a to musiałem ratować newbie przed nimi (kliknij na mnie use i na siebie to cie ulecze serio!!!!111) bo nie moge znieść znęcania się nad nowymi i zniechęcania ich do tibii...
Niedawno na forum tibia.com pojawiła się propozycja żeby zbanować wszystkich rookstayerów lub wprowadzić obowiązkowy rook od 8 lvl. Propozycje poparło bardzo wielu graczy, w tym wielu high leveli... i ja też.

Po ponad 2 latach gry mogę z czystym sumieniem powiedzieć że większość rookstayerów to nooby które oszukują, okradają, trapują nowych, zniechęcając ich do gry. Oczywiście są rookstayerzy, którzy za cel stawiają sobie pomoc newbie i chwała im za to, ale należą oni do zdecydowanej mniejszości.

Wiem że do nikogo to nie dotrze, ale cóż... jak zbanują wszystkich 9+ lvli na rooku to będziecie miec za swoje

@edit:

Cytuj:
I o czym ten temat? Rookstayer to człowiek jak każdy inny. Jeden pomoże, drugi kopnie w zadek, a jeszcze inny się odwróci i pójdzie. To tak jakby założyć temat: "Czy kiedykolwiek pomógł Ci gostek z imieniem Adam".
Tylko że na rooku sytuacja jest inna. Rookstayerzy oszukują w większości graczy którzy grają w tibię od kilku dni/godzin, a więc osoby które naprawdę potrzebują kogoś, kto ich wesprze, wprowadzi w swiat gry. Rookgaard powinien być spokojną, bezpieczną wyspą, na której nowi mogą poznać ogólną technikę gry. I z pewnością byłby, gdyby nie rookstayerzy...

Ostatnio edytowany przez Czesio_wlatca_ratuf - 19-05-2007 o 15:07. Powód: :)
Czesio_wlatca_ratuf jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2007, 16:28   #103
Sirblaze
Użytkownik Forum
 
Sirblaze's Avatar
 
Data dołączenia: 03 11 2005
Lokacja: London
Wiek: 36

Posty: 58
Stan: Niegrający
Imię: Sirblaze
Gildia: Brainstorm
Świat: Selena
Poziom: 50
Skille: Forgot
Poziom mag.: jw
Wyślij wiadomość przez ICQ do Sirblaze Sirblaze ma numer GG Zapomnialem Send a message via Skype™ to Sirblaze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Ja rooka przechodziłem ok. 15 razy. Praktycznie za każdym razem przeszkadzali mi rookstayerzy. A to jakiś 20 czy 30 lvl rookstayer wbił na skeletony/ spidery/ wolfy i nie dawał expić, a to przy robieniu mino hell wbił jakiś rookie i mnie bloczył, a to musiałem ratować newbie przed nimi (kliknij na mnie use i na siebie to cie ulecze serio!!!!111) bo nie moge znieść znęcania się nad nowymi i zniechęcania ich do tibii...
Niedawno na forum tibia.com pojawiła się propozycja żeby zbanować wszystkich rookstayerów lub wprowadzić obowiązkowy rook od 8 lvl. Propozycje poparło bardzo wielu graczy, w tym wielu high leveli... i ja też.

Po ponad 2 latach gry mogę z czystym sumieniem powiedzieć że większość rookstayerów to nooby które oszukują, okradają, trapują nowych, zniechęcając ich do gry. Oczywiście są rookstayerzy, którzy za cel stawiają sobie pomoc newbie i chwała im za to, ale należą oni do zdecydowanej mniejszości.

Wiem że do nikogo to nie dotrze, ale cóż... jak zbanują wszystkich 9+ lvli na rooku to będziecie miec za swoje

@edit:


Tylko że na rooku sytuacja jest inna. Rookstayerzy oszukują w większości graczy którzy grają w tibię od kilku dni/godzin, a więc osoby które naprawdę potrzebują kogoś, kto ich wesprze, wprowadzi w swiat gry. Rookgaard powinien być spokojną, bezpieczną wyspą, na której nowi mogą poznać ogólną technikę gry. I z pewnością byłby, gdyby nie rookstayerzy...
Myslac logicznie mozna wyjsc z zalozenia ze tego sie poprostu nie da wyplenic, a co za tym idzie cierpiec za ludzka glupote beda Ci ktorzy nie maja z tym nic wspolnego, miedzy innymi ja.

Pozatym wychodzac z rooka 15 razy domyslam sie ze zapewne nie zdobywasz sie na tyle odwagi by zamienic slowo z potencjalnym rookstayerem i poprosic go o to by zwolnil dane miejsce Tobie, napewno znalazlby sie taki ktoryby cos Tobie udostepnil. Chyba ze zwracasz sie slowami "u nob let me exp u roktard" mozna wtedy prosto przewidziec jaka bedzie reakcja drugiej strony.

Regards, Sirblaze
Sirblaze jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2007, 16:52   #104
Nethalis
Użytkownik Forum
 
Nethalis's Avatar
 
Data dołączenia: 15 01 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 30
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Sire'shan
Profesja: Rookstayer
Świat: Xerena
Poziom: 20
Skille: 20/25
Domyślny

@2 razy up

Co do tej twojej wypowiedzi. Ja jako rookstayer staram sie nie atakowac czyichś
potworow, ale jak widze bande noobkow( takich jak ty), ktorzy caly czas bija moje mobki to co ja mam robic. Rookstayerzy wbijaja na expowiska i bija czyjes potwory, bo inni bija ich. I to jest glowny powod.
Nethalis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2007, 18:09   #105
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Jwiększość rookstayerów to nooby które oszukują, okradają, trapują nowych, zniechęcając ich do gry.
To wbij na Valorie i znajdź chociaż jednego Rookstayera nooba.
To że jeden czy dwóch Rookstayerów ci przeszkodziło z expieniu itp. to nie znaczy że wszyscy są noobami. A trapowanie to najczęściej zemsta na noobie który wkurzył Roosktayera lub sam oszukiwał innych.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-05-2007, 19:38   #106
Aggro
Użytkownik Forum
 
Aggro's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 520
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Wielu rookstayerów przeszkadza w expieniu. Co nie oznacza że wszyscy są noobami. Jeden mi pomógł sprzedając hatcheta za dośc niską cenę. Ale co taki lvl 12 rookstayer robi na ratach pod All Dee? :/
__________________
Lucifer illuminatio mea!
Aggro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 12:41   #107
darushu
Użytkownik Forum
 
darushu's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Małopolska
Wiek: 33

Posty: 271
Imię: Darushu
Profesja: Rookstayer
Świat: Morgana
Poziom: 47
Skille: 23.29
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Niedawno na forum tibia.com pojawiła się propozycja żeby zbanować wszystkich rookstayerów lub wprowadzić obowiązkowy rook od 8 lvl. Propozycje poparło bardzo wielu graczy, w tym wielu high leveli... i ja też.
Ciekaw jestem czy to cos da... juz widze to:
Cipsoft banuje wszystkich rookstayerow... z tego jakies 10-20% kupuje PACC'a. Predzej sobie glowe urwe, niz uwierze ze Cipsoft wolalby miec spokoj z rookstayerami banujac ich niz pieniazki z nich wyplywajace... w postaci PACC'a. Zauwaz ze tez dzieki rookstayerom tibia nadal istnieje... chociaz w sumie to niewielka czesc jednak zawsze...

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Po ponad 2 latach gry mogę z czystym sumieniem powiedzieć że większość rookstayerów to nooby które oszukują, okradają, trapują nowych, zniechęcając ich do gry. Oczywiście są rookstayerzy, którzy za cel stawiają sobie pomoc newbie i chwała im za to, ale należą oni do zdecydowanej mniejszości.
tak... to ja po ponad 6 miesiacach spedzonych na rooku moge z czystym sumieniem powiedziec iz 'polaczki' w wiekszosci, ktorzy albo zaczynaja dopiero gre albo chca wyjsc na maina... to sepy!
Ponizsze zdania pojawiaja sie praktycznie codziennie:
-pl? ey... daj cos, masz duzy level.
-wow! gz lvl... daj cos.
etc etc etc...
Pozatym jestem ciekaw, czy wy niekradniecie...? czy to nie wy, kradniecie loota? wrzucajac na niego smieci?
Ciekaw jestem czy wy nieoszukujecie? nabierajac newbie np. na klonowanie i ctrl + L?
Ciekaw jestem czy ja widzicie kolesia z zaawansowanym redem, to czy mu dacie zarcie? nie... tylko zaczniecie go bloczyc, aby tylko padl... dlaczego? bo tak to fajnie wyloocic sobie z kolesia... a noz wypadnie sporo gp!!

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Wiem że do nikogo to nie dotrze, ale cóż... jak zbanują wszystkich 9+ lvli na rooku to będziecie miec za swoje
a Ty satysfakcje... n/c

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Czesio_wlatca_ratuf Pokaż post
Tylko że na rooku sytuacja jest inna. Rookstayerzy oszukują w większości graczy którzy grają w tibię od kilku dni/godzin, a więc osoby które naprawdę potrzebują kogoś, kto ich wesprze, wprowadzi w swiat gry. Rookgaard powinien być spokojną, bezpieczną wyspą, na której nowi mogą poznać ogólną technikę gry. I z pewnością byłby, gdyby nie rookstayerzy...
Przedstawie dalszy ciag: rook... 8 lvl... yea! po 6 dniach wkoncu! wyjde na maina... ciekawe jak tam jest, bo na rooku fajnie... tylko niektore potwory mocne. - hi - yes - carlin - knight - yes... - po 10 minutach... sić jakis dwoch n00bkow mnie ...

Moral z tego taki, jezeli jest newbie... to wiadomo jego umiejetnosci gry sa na marnym poziomie... wiec jezeli na rooku nic go takiego niespotka... czytaj. trap etc. to na mainie bedzie dostawal takie akcje!
Czlowiek ma taka mentalnosc ze uczy sie zawsze na swoich bledach... jezeli niepopelni tego bledu na rooku, to popelni go na mainie, co zwykle jest przyplacane wiekszymi stratami w levelu, w itemkach...

Newbie i ci ktorzy chca wyjsc na maina, powinni byc przygotowani zawsze na cos takiego, i to jest swego rodzaju jedna z 'pulapek tibijskich'.

Podsumowujac:
Autor posta jest w jakims stopniu slepy, zauwazyl winy rookstayerow... natomiast win spoleczenstwa, ktore sa praktycznie takie same! nie... i jak tu czlowieku byc madry?
Nasuwa mi sie jedna mysl... poprostu nieakceptujesz rookstayerow. Dlaczego? bo Tobie gra na rooku wydaje sie okropnie nudna... a uwierz ze to jest piekne miejsce, i niekazdy tak bedzie uwazal... Pozatym wbic na rooku 30 lvl jest dwa razy trudniej niz na mainie... tego tez nieakceptujesz.

Wiec na przyszlosc, moze zrob sobie rachunek sumienia w tibii... i przyjrzyj sie dokladnie swojej postawie na niej... bo niewierze ze jestes dobry, szczery, i szlachetny.

pozdrawiam
__________________
Chcesz podlać mi drzewko?
Zapraszam!

Podlej mi drzewko!
Dziękuje za wszystkie odwiedziny

Chcesz wyrazić swoje własne zdanie na temat mojej osoby?
Zapraszam!

Wstaw mi notkę!
darushu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 13:12   #108
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

@up
Twoje słowa powinny być zapisane w Biblii tibijskiej.
Jeszcze dodam, że rookstayerzy trapują (tak jest w moim przypadku) tylko dlatego, ze mają dosyć pytań (to najdorniejsze) "dlaczego nie idziesz do drugiego świata?", czy o eq.
Gdyby CipSoft miał zbanować wszystkich rookstayerów, to po co by dali addony na rooku? No przepraszam bardzo, żaden -8lvl nie uzbierze 100skór i nie pójdzie z tym na maina.
Hakuoh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-05-2007, 14:32   #109
Sir Jedi
Użytkownik forum
 
Sir Jedi's Avatar
 
Data dołączenia: 13 02 2006
Lokacja: Brodnica / Endor

Posty: 3
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: (_._)
Świat: Refugia
Poziom: 18
Skille: 50/30
Poziom mag.: 7
Sir Jedi ma numer GG 9193803
Dumny Różnie.

Rooka przechodziłem parę razy. Rooksteyerzy głównie pomagali mi blocząc wszystko na mino hell. Zero Free Items itp.

W sumie jak typu postanowili zostać na rooku to powinni pomagać Nowym Graczom!
Sir Jedi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-05-2007, 22:35   #110
Kiełek
Użytkownik Forum
 
Kiełek's Avatar
 
Data dołączenia: 29 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz
Wiek: 30

Posty: 1,326
Profesja: Elite Knight
Świat: Iridia
Poziom: 115
Skille: 92/89
Poziom mag.: 7
Kiełek ma numer GG 6*****9
Domyślny

Pomógł owszem Np. Cien Wojownika z Isary, który przed chwilą otworzył mi drzwi do Bear Roomu, i wydostał mnie z trapa 7 lvla, który twierdził że jestem noobem tylko dlatego że mam 2 lvl... Ehh szkoda mi takich
__________________
Kiełek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-05-2007, 16:55   #111
Flamingoe
Użytkownik forum
 
Flamingoe's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Rookgaard

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Domyślny ok maly offtopic sie robi ;]

@topic mi kilku rookstayerow pomoglo i teraz sa moimi dobrymi znajomkami
przyklad: stracilem 100 piorek kolesiowka dala mi 17 itp.
@up Hakuoh ... co do tej Bibli Tibijskiej to masz racje
@up Darushu o_O ale cie natchnelo ;p ale tak to jest jak ktos nie wie o co chodzi i trzeba mu to pokazac ;p

Ostatnio edytowany przez Flamingoe - 27-05-2007 o 16:59. Powód: ;]
Flamingoe jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:51.


Powered by vBulletin 3