Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-12-2005, 19:13   #1
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny Skarbiec Imperatora Kazzo, Quest czy bójda?

Hmmm... Na początek małe wprowadzenie. Dostałem sobie bana nudziło mi się więc założyłem nowe konto-ot tak-do pogrania przez ten okres (aż 7 dni!).
Grałem sobie i grałem, ale to nie moja postać, nudno poprostu... Więc postanowiłem zająć się czymś twórczym... I tak to się zaczęło...
Mam pewną teorię dotyczącą tego skarbca, wg. mnie TO JEST QUEST! Tak dobrze czytacie!
Ten quest to (moim zdaniem) pewna zagadka matematyczna...

P.S
Jeśli ktoś zaciekawi się tym tematem, a sam temat będzie się rozwijał to postaram się rozwinąc swoją teorię...

P.S 2
To chyba nie QS?
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-12-2005, 20:27   #2
Celastian Kight
Użytkownik Forum
 
Celastian Kight's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 66
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 61/63
Poziom mag.: 4
Celastian Kight ma numer GG 4561514
Domyślny

<proszę o skasowanie posta>
__________________
Celastian Kight
Świat: Celesta
Narodowość: Carlin
Profesja: Knight
Level: 33
Magic level: 4
Skille: 61/63
Ekwip: knight armor, warrior helmet, bright sword, vampire shield, knight legs, BoHy

PACC

Ostatnio edytowany przez Celastian Kight - 19-04-2006 o 18:09.
Celastian Kight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 20:35   #3
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny

Albo nie ;p. Zwróćcie uwagę, że w skarbcu (oprócz DSL, i tych itemów do których wszyscy wzdychamy) są różne kosztowności, wg. mnie one nie są ustawione w "artystyczny sposób", tylko ktoś to zaplanował... tylko nie wiem po co i jak!

Skarbiec kruzaka ma 50 SQM, a przedmioty "wartościowe" są na 100% na 40 SQM, na 4 (od razu przy wejściu są fieldy), a pozostałych 6 nie widziałem i nie wiem jak je dostrzec... Moim zdaniem tam nie ma nic <== spekulacje. Ponieważ być może tam też sa fieldy ( to by było symetryczne, no prawie [ na dole 4 fieldy są w miescach, których nie widzimy u góry, a dwa są tajemnicą])...

@re down:
Skąd wiesz, że to jest cyt. "zagadka dla megamózgów"? Rozwiązanie może być pod nosem.. A my tego nie dostrzegamy... Uwierz mi, że szukałem po tibijskich księgozbiorach wskazówek, ale albo nie na trafiłem na dobrą książkę ze wzmianką o kluczu, albo tego nie ma w książkach...

Ostatnio edytowany przez Leito - 22-12-2005 o 20:48.
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 20:43   #4
Myst Rydan
Użytkownik Forum
 
Myst Rydan's Avatar
 
Data dołączenia: 20 03 2005
Lokacja: Liberty Bay
Wiek: 34

Posty: 153
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Refugia
Poziom: 69
Poziom mag.: 64
Domyślny

Kolejny temat z gdybaniem. Prawda jest taka, ze bez jasnych wskazowek z gry (od NPC, z jakies ksiazki, cokolwiek) tego sie nie da rozwiazac. Tibia to nie jest gra dla megamózgow matematycznych zeby rozwiazac jakis quest, poniewaz takie megamozgi poprostu w to nie graja. Wiec jezeli jest jakis quest - to musza byc jakies slady w grze. Jezeli sladow nie ma, znaczy ze to jest czysta podpucha.
__________________
Myst Rydan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 20:55   #5
Celastian Kight
Użytkownik Forum
 
Celastian Kight's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2005
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 66
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 33
Skille: 61/63
Poziom mag.: 4
Celastian Kight ma numer GG 4561514
Domyślny

Ale to bez sensu, przecież CIPsoft nie mógł stworzyć tylu rzeczy tylko po to, żeby sobie do nich wzdychać i marzyć. Według mnie większość rarów jest, była lub będzie do zdobycia. Nie wszystkie, na ML sworda czy blessed shielda racej nie ma co liczyć, ale inne...
__________________
Celastian Kight
Świat: Celesta
Narodowość: Carlin
Profesja: Knight
Level: 33
Magic level: 4
Skille: 61/63
Ekwip: knight armor, warrior helmet, bright sword, vampire shield, knight legs, BoHy

PACC
Celastian Kight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 20:59   #6
PreKwu$
Użytkownik forum
 
PreKwu$'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005
Lokacja: Thais

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: >.<
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 50
PreKwu$ ma numer GG 1045224
Domyślny ...

kiedys natknołem się na wskazówke, że muzyka jest kluczem
Może trzeba pokombinować z instrumentami przecież przed wejsciem sa zapadnie może trzeba bylo by ułyżyć je w jakis specjalny sposob i zagrac cos ?
PreKwu$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 21:04   #7
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny

Według mnie w tym queście właśnie liczby odgrywają najważniejszą rolę. Chociaż z tą muzyką? Zaraz powiem coś odnośnie zapadni...(w edicie)

@edit:
Zapadni (active SQ) jest 16, w skarbcu jest 40 pól z itemami ... Trzeba odsiać te Podpuchy od tych potrzebnych... Pamiętacie desert quest? Tam zapadnia uaktywnia się TYLKO I WYŁĄCZNIE dla profesjii dla jakiej jest przeznaczona i tylko po dani odp. itemu.. Tu może być podobnie


@re down:
Z tymi instrumentami byłoby za łatwo... Tu musi być coś innego...

Ostatnio edytowany przez Leito - 22-12-2005 o 21:31.
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 21:11   #8
PreKwu$
Użytkownik forum
 
PreKwu$'s Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2005
Lokacja: Thais

Posty: 4
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elder Druid
Gildia: >.<
Świat: Harmonia
Poziom: 40
Poziom mag.: 50
PreKwu$ ma numer GG 1045224
Domyślny

Można by wziąść z 2-3 instrumenty i spróbowac poukładać jakoś może któraś zapadnia, zapadnie się Trzeba by było poczytać all tematy o tym queście i all informacije zebrać do kupy może jakiś większy lvl by sprawdził co nie co ;D
PreKwu$ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 21:22   #9
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

-.- naprawde znowu gdybanie co by bylo gdyby...=/

Z moich obliczen wiem ze w 99 % nie mozna tego questu wykonac dlaczego ? Dlatego ze z żadnych ksiag z tibi nie ma wzmianki o dostaniu sie do skarbca Kruzaka , a quest to nie żaden super , extra mózgoland ktory moze otworzyc najmadrzejszy czlowiek ;] wystarczy znac angielski jak rozwazujemy jakis quest jestesmy kierowani wskazówkami np : ,, to miejsce jest mokre i pelno w niej zieleni " - chodzi o bagno . Co z tego ze jakas suma rzeczy jest w tym skarbcu . Pomysl jezeli by byl taki quest to predzej bym myslal nad jakims kluczem albo dziura ( guardy zyja w ziemi wiec moze schowali klucz gleboko w ziemi aby basiliszek go nie ukradl - ale to tylko moje przypuszczenia , moze byc tak ze rodzina dwarfa Uzgoda chciala zrobic podkop pod skarbiec i im sie to nie udalo )
Evil Maul jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 21:28   #10
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny

@up: nie ma sensu powtarzać"gdybanie gdybanie gdybanie" Na początku napisałem, że to są tylko spekulacje! więc darujcie sobie takich commentów prosze...
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 22:35   #11
Gtyk
Użytkownik Forum
 
Gtyk's Avatar
 
Data dołączenia: 26 07 2003
Lokacja: In a Galaxy Far, Far Away...
Wiek: 36

Posty: 851
Gtyk ma numer GG 2321949
Domyślny

Zacznijmy od tego, ze jezeli jakikolwiek quest na DSL istnieje, napewno nagrody nie bedzie mozna odebrac bezposrednio w skarbcu, a przynajmniej dostanie sie do niego nie jest zwiazane z zapadniami... dlaczego?

Z prostego powodu... Itemy leza na ziemii... Nie sa zamkniete w skrzyniach czy czymkolwiek innym, z czego mozna je wyciagnac tylko raz... Jesli wiec uzyskamy klucz do skarbca, po kazdym restarcie serwera moglibysmy brac legsy czy jakiekolwiek inne kosztownosci poraz kolejny, codziennie!

Ok, byc moze klucz da sie uzyc tylko raz... Ale to nie rozwiązuje kolejnego problemu. Jezeli ktoś kto ma taki jednorazowy klucz, otworzyłby drzwi nie zamykajac ich, każdy mogłby tam wejść i zabrać to co zostało.

Bramka lvl? Mimo wszystko i tak znalazlby sie inny gracz z odpowiednim lvl ktory moglby wejsc do skarbca bez wykonywania questu.

Jedynym rozsadnym rozwiazaniem wydaje sie teleport w jakims odosobnionym pomieszczeniu do ktorego dostep mozna by uzyskac dopiero po wykonaniu wszystkich wymaganych czynnosci...

Moim zdaniem quest ten jest nieprzystosowany do obecnych norm gry, wg ktorych kazda nagrode mozna zdobyc tylko raz... Byc moze w ktoryms z kolejnych aktualizacji Cipsoft zajmie sie ponownym wprowadzeniem tego questu... O ile kiedykolwiek on istnial
__________________

Hunt you down without mercy
Hunt you down all nightmare long

Gtyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-12-2005, 22:43   #12
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny

Tak, masz rację lecz jeżeli np kluczem do skarbca są przedmioty, które leża na wierzchu, to gdy się ich użyje -znikną i zostaną trzy skrzynie w pomieszczeniu- a więc quest może istnieć!
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 09:20   #13
Alekanusek
Guest
 

Posty: n/a
Dumny

Było by bez sensu żeby tamte żeczy leżały sobie,tak dla widoku.CipsSoft czasu by na to nie marnował.Po co skarb jeśli nikt go nie może mieć?
Dla widoku?Troche śmieszne .Tżeba pomyśleć.Jest może milion sposobów żeby rozwiązać tą zagadkę.Rozwiązanie nie musi być w Kazordoon,może być w innym mieście .Postam Quest jest bardzo trudny,i lazi sie po wielu miastach,a co do tego tża sie bardzo namęczyć.Nie słyszałem by ludzie sie skarżyli na to .Jeśli tżeba będzie się tak namęczyć jak mówiłem, a dostanie się nagrodę, to czy będzie warto??Rozważcie to

Ostatnio edytowany przez Alekanusek - 23-12-2005 o 09:21. Powód: Błędy ortograficzne
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 10:07   #14
Gallar
Zbanowany
 
Data dołączenia: 26 11 2005

Posty: 594
Gallar ma numer GG 4524829 Gallar ma login Tlenu gallstayer@o2.pl Adres Jabbera do Gallar Send a message via Skype™ to Gallar
Domyślny

...pff... no gdybajcie, może się Wam uda znaleźć rozwiązanie
Nie wiadomo czy takowy quest istnieje.. mi się wydaje że nie... A bynajmniej że nie istnieje quest na dostanie się do skarbca..
Wiele w tibi jest miejsc gdzie rzeczy są pokazane ot tak...
Choćby wieża u Sweety Cyclopa...
Ludzie zastanawiali się czy da się dostać za te kamienie w wieży i coś im to nie wychodziło.. ja nie mówię że się nie da... ale..
Gallar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 15:05   #15
Sozemego
Użytkownik Forum
 
Sozemego's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2004
Wiek: 35

Posty: 1,099
Stan: Na Emeryturze
Sozemego ma numer GG 3321585
Domyślny

Mm, kto mowi ze to jest quest ? Jak na moje oko, jest to tylko quest-podpuszczajka, ludzie graja graja patrza skarbiec O_O, no to nic trzeba jakos sie tam dostac..Ale zaraz zaraz ten quest jest pewnie tylko dla pacc no to kupie sobie, 2 dni pozniej kasa w portfelu cipsoftu, a gracz nadal sie glowi...i gra dalej, kupuje nastepne, mowi kumplom o grze bla bla komercja -.-
__________________


Wystaw notkę
Przed wystawieniem notki zapoznaj się z papieżem lub farmaceutą.
Sozemego jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 15:21   #16
Leito
Użytkownik Forum
 
Leito's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2005
Lokacja: 13 Dzielnica

Posty: 41
Profesja: Paladin
Domyślny

Ale bez takich smaczków, rzeczy do których gracz wzdycha tibia nie miała by tego "czegoś"... Być może jest to quest dla pacc, ale kto wie może faccowie mają większe szanse go rozwiązać ! Czekam na wasze opinie, spostrzeżenia, a nawet mity- cokolwiek co przybliży nas do rozwiązania tego questu !
Leito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 15:34   #17
Zac
Użytkownik Forum
 
Zac's Avatar
 
Data dołączenia: 29 07 2005
Lokacja: Skarżysko-Kamienna
Wiek: 32

Posty: 30
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Iridia
Poziom: 32
Skille: 70/70
Poziom mag.: 4
Zac ma numer GG 7428842
Domyślny :)

fajny temacik; jak sie zrobi annihilatora w prezencie jets annihilator bear czy jakos tak, czytalem wiele tematow o tym "prezencie" że podobno oddaje sie go do jakiegos npc i wtedy mozna cos dostac, ale co sie dostaje, do kogo isc i co powiedziec do tego npc nikt nie wie. Moim zdaniem po oddaniu tego prezentu moze dostaje sie klucz do skarbca, moze tego klucza mozna uzyc tylko raz i postac ktora byla w skarbcu nie moze sie do nieg dostac drugi raz (wiecie cos jak pz lock), fajnie tak pogowkowac



i wydaje mi sie jescze ze kadzy npc jest przydatny przy wykonaniu questow po prostu ktos musialby porozmaiwac z kazdym npc (watpie ze komus sie chce) ale trzeba wiedziec co do nich powiedziec
__________________
utani hur"""""lece bo chce, lece bo Pk bija mnie, czy są uhy czy nie, lece bo ubiją mnie"

_________________
See you in Tibia

Ostatnio edytowany przez Zac - 23-12-2005 o 15:37.
Zac jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 17:29   #18
sisza
Użytkownik Forum
 
sisza's Avatar
 
Data dołączenia: 04 07 2005
Wiek: 30

Posty: 110
Stan: Aktywny gracz
Imię: Magnifikuz
Profesja: Sorcerer
Świat: Rubera
Poziom: 26
Skille: 19/23
Poziom mag.: 33
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zac
fajny temacik; jak sie zrobi annihilatora w prezencie jets annihilator bear czy jakos tak, czytalem wiele tematow o tym "prezencie" że podobno oddaje sie go do jakiegos npc i wtedy mozna cos dostac, ale co sie dostaje, do kogo isc i co powiedziec do tego npc nikt nie wie. Moim zdaniem po oddaniu tego prezentu moze dostaje sie klucz do skarbca, moze tego klucza mozna uzyc tylko raz i postac ktora byla w skarbcu nie moze sie do nieg dostac drugi raz (wiecie cos jak pz lock), fajnie tak pogowkowac



i wydaje mi sie jescze ze kadzy npc jest przydatny przy wykonaniu questow po prostu ktos musialby porozmaiwac z kazdym npc (watpie ze komus sie chce) ale trzeba wiedziec co do nich powiedziec
może ale ja słyszałem że dostaniesz klucz za ciało basiliska(chyba dobrze napisałem)
__________________
też cie lubie
sisza jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 18:15   #19
Garbacz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 12 2005
Lokacja: Ostróda

Posty: 22
Stan: Aktywny gracz
Imię: Garbacz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dont Have :P
Świat: HiBeRna
Poziom: 82
Skille: 92/89
Poziom mag.: 7
Domyślny

Fajny topic.
Sry jesli ktos juz o tym napisal,moglem nie zauwazyc,jesli tak upomnijcie mnie
Jesli moge wyraze swoje zdanie
Zapadnie moga byc pod fieldami, mniej wiecej jak "most rasizmu" na rooku
Chyba wiecie o co chodzi,stajesz a to ci cofa. A z tymi zapadniami kombinowalem tylko z ludzmi o roznych vocacjach,sprawdzilismy prawie all kombinacje Sprobujcie z ciasteczkami Imperatora xDDDD dżołk
Garbacz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-12-2005, 18:56   #20
Bujak
Użytkownik Forum
 
Bujak's Avatar
 
Data dołączenia: 01 10 2005

Posty: 69
Stan: Na emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Kyra
Poziom: 45
Poziom mag.: 47
Domyślny

Moim zdaniem te itemy sa tylko na pokaz no jest skarbiec do ktorego byc moze da sie dostac ale nie koniecznie. Skarbiec to skarbiec... A itemy sa na pokaz zeby pokazac graczom o istnieniu takich itemow przeciez kiedys dsle lecialy z jakiegos potworka i ostatnia osoba ktora je miala konczyla grac i wywalila je do wody...
Bujak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:44.


Powered by vBulletin 3