Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 02-12-2007, 21:37   #1
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny chory update?

Witam,

Z tego co wyczytałem wynika, że update został krótko mówiąc skopany.

1. Knight na 49lv leczy się miksturą za około 100hp (200hp za turę, ale jakie koszty???)? Według mnie to nie jest normalne. Przecież wystarczy 2 sorców 30lv z 4 fire elementalami i go ubiją na combo fe + sd.

2. Taki druid/sorc 350lv ma 1800hp+ i się leczy uhem na full za 1sec pewno, a kina 350lv się leczy 600hp za 1sec. Czy to jest normalne ze sorc/druid leczy się 3x mocniej od knighta? Kina na wysokim lv ma def słabszy od sorca/druida przynajmniej przeciwko potworom bijącym z magii.

3. Pal był najlepszą profesją do tego update i dalej będzie łącznie z sorcem/druidem. Ktoś mi może wytłumaczyc dlaczego royal speary dalej są takie mocne i tanie jak były? Jedynie zasiąg został zmniejszony, ale dalej są bardziej oplacalne od p boltow.

Prawda wygląda tak, na razie najlepszą profesją jest palladyn. Sorc druid nie są złymi profesjami jednak mają drogi exp. Po update Palladyn nie został praktycznie osłabiony (jedynie zasiąg spearow zmniejszony), sorc/druid przypakowany, kina osłabiony znacznie. Więc znów kina będzie najgorszą profesją i zobaczycie, że tak będzie.
mezowski86 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 02-12-2007, 21:49   #2
Vadem
Użytkownik Forum
 
Vadem's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2006

Posty: 699
Stan: Zbanowany
Imię: Vademekium
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Menera
Poziom: 150
Poziom mag.: 74
Domyślny

Nie ma takiego sorca 350....
To pokazuje ze jesteś zagorzałym knightem...

Każdy update to rzeka łez \o/
__________________
I'm waiting for you...
Vadem jest offline  
stary 02-12-2007, 22:00   #3
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Nawet sorc/druid 250lv będzie leczył się mocniej od kiny 250lv. Teraz potwory atakujący magią będą bloczyli sorce i druidzy. Tibia robi się chora.

edit: Pomysł z potionami jest chybiony. Powinny leczyc na zasadzie uha (co lv trochę mocniej). Teraz się zrobi sytuacja, że kina 50lv jest dużo mocniejszy od kiny 49lv. To samo 80lv i 79lv. To jest chore panowie.

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 02-12-2007 o 22:01.
mezowski86 jest offline  
stary 02-12-2007, 22:44   #4
Don^Mokate
Użytkownik Forum
 
Don^Mokate's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2006
Lokacja: Siedlce
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Don Mokate
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Luminera
Poziom: 104
Poziom mag.: 67
Domyślny

chory to byl summer update gdzie zmniejszyli magom hity zostawiajac stare waste. Nie podoba sie zmien profe jak 1284716 magow przez ostatnie pol roku. Nikt cie nie namawia do gry. Nie rozumiem co ty chcesz. Zeby sie leczyc tyle co sorc? druid? a moze tyle co oni dwaj na raz? wez pod uwage ze ten "max hp" sorca na 80 lvlu o tyle ile masz knightem na 30+, a juz przewiduje ze napiszesz ze sorc ma z utamo vita wlaczona wiecej hp niz knight. Ktory ms ed chodzi ciagle z mana shieldem wlaczonym i expi z nimi na dragach gsach?
i moge sie zalozyc ze dalej 3/4 depo w kazdym miescie to beda knighci bo to najlatwiejsza i najbardziej kasiasta profesja
__________________

nie szkoda ci kotka?;/

Ostatnio edytowany przez Don^Mokate - 02-12-2007 o 22:46.
Don^Mokate jest offline  
stary 02-12-2007, 23:19   #5
Oleslav
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 07 2007

Posty: 40
Domyślny .

Zgadzam sie z Donem w 100 proc.
Ludzie, czy wy tego nie rozumiecie?? Knight ma "darmowe" hity, za kazdy nic nie traci, po summer upie te hity sa zajebiscie duze ( moim zdaniem zdecydowanie za duze ).Porownajmy sobie 100 kngihta i 100 msa. Ten pierwszy bije teraz (skill 90) nawet oko 400 w monstery ( doklanie nie wiem,bo nie gram ryckiem ale gdzies kolo tego ) i za te hity nic nie zostaje mu odiete, no i sorc 100 ( mlvl 70 ) z hitami z visa nie przekraczajacymi 200 !! Ba kazdy jeden vis kosztuje go 20 many, co podczas huntow kosztuje mase mfow.
Ktos gdzies pisal, ze co taki 100 knight mogl zrobic 50 sorcowi ( przed summer up ). Ok, malo mogl zrobic, ale z drugiej strony 50 ms nic nie robil 100 kinie. Ba, poune sie do stwierdzenia, ze nawet 250 ms nie wygralby solo z 150 kngihtem, z powodu ogromnie duzej ilosci capacity - ue za 1000 leczone 2 uhami. Sorc nie jest w stanie ubic go na combo, wiec ilosc run,mfow,ringow szybko sie skonczy.

Jezeli chodzi o palkow to na pewno stracila jeden wg spory plus - mianowice sile uderzen z run, chodzi mi glownie o sd.
200 rp przed upem bil z sd od 250-400, a hity z boltow byly troszke nizsze, teraz po upie rzadko przekracza 100, zadajc troche wieksze obrazenia z spearow.

Hmm zrozumialbym oslabienie postaci magicznych ale bez dodatkowego ulepszania knightow i pallow.
Po upie na pewno rycerze beda uderzeni po kieszeni ale i tak beda zarabiac, bardzo szybko expiac.

Tyle.
Oleslav jest offline  
stary 02-12-2007, 23:22   #6
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Knighowi hity melee nie rosły z lv, zmniejszyli hity sorcom/drutom. OK. Ale teraz zmniejszyli leczenie knightom, a sorc/druid leczą się tak jak poprzednio. Mieli lepsze hity od knightow, teraz beda miec lepszego defa i tani exp. I taki sorc na utamo jak sie manasuje najmocniejszymi manasami i jeszcze uhnie za full hp to jest nie do ujebania. A co ma powiedziec taki 49lv kina ktory sie leczy za 100hp? Albo 350lv kina leczacy sie 600hp za 1sec? To jest chore chore...
mezowski86 jest offline  
stary 02-12-2007, 23:35   #7
Salarigoth
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 04 2007

Posty: 607
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Oleslav Pokaż post
Zgadzam sie z Donem w 100 proc.
Ludzie, czy wy tego nie rozumiecie?? Knight ma "darmowe" hity, za kazdy nic nie traci, po summer upie te hity sa zajebiscie duze ( moim zdaniem zdecydowanie za duze ).Porownajmy sobie 100 kngihta i 100 msa. Ten pierwszy bije teraz (skill 90) nawet oko 400 w monstery
Tyle.
To musze skomepntowac ostatnio wpadlem do kolegi bo nudzilo mu sie a robil poia i obserwowalem hity kina 220 ek raz na 2-3 minuty walnal za 400 a ty mi mowisz o 100 kngihtach -.-
Salarigoth jest offline  
stary 02-12-2007, 23:42   #8
Sir Dark Archeon
Użytkownik Forum
 
Sir Dark Archeon's Avatar
 
Data dołączenia: 15 12 2005
Lokacja: Gdynia
Wiek: 45

Posty: 175
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Grimera
Poziom: 133
Skille: 23/28
Poziom mag.: 74
Sir Dark Archeon ma numer GG 8764136
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
Knighowi hity melee nie rosły z lv, zmniejszyli hity sorcom/drutom. OK. Ale teraz zmniejszyli leczenie knightom, a sorc/druid leczą się tak jak poprzednio. Mieli lepsze hity od knightow, teraz beda miec lepszego defa i tani exp. I taki sorc na utamo jak sie manasuje najmocniejszymi manasami i jeszcze uhnie za full hp to jest nie do ujebania. A co ma powiedziec taki 49lv kina ktory sie leczy za 100hp? Albo 350lv kina leczacy sie 600hp za 1sec? To jest chore chore...
Lol. Widac ze guwno wiesz o tej grze i pewnie jastes nobem z 15 lvl.. ktory cala wiedze o tibi czerpie z opowiesci innych kolegow - takze nobow.
Oswiec mnie jak drut/sorc moze miec lepszego defa niz knajt? Pier... farmazony. 1 shielding u magicznych jest zaden, wiec nie sa w stanie blokowac zadnego silniejszego potwora. Z racji malej ilosc HP nie sa w stanie bloczyc zadnego mocnij bijacego moba bez uzycia utamy, nie ma znaczenia czy atakujacego magia czy z mele.
Pierd.. ze na utamo vicie mozna bloczyc.. Lol... grales kiedys magiczna postacia? Chyba nie , bo gdybys gral nie pisal bys takich bredni. Postac ktora uzywa utamo wogole sie nie nadaje do blokowania, bowiem manashield przyjmuje na siebie 100% obrazen fizycznych, w efekcie dostaje sie hity tak jak by sie wogole nie mialo ani armora ani tarczy, obrazenia z mele przy wlonczonym utamo vita nie sa w zadnym stopniu blokowane przez tarcze ani przez ekwipunek. Dzialaja tylko ringi amulety.
Poza tym, mag moze uzypelniac mane max 200 na sek, knajt uzuplenia HP do 600 na sek - wiec 3x szybciej niz mag.
Zal mi dupe sciska jak czytam wasze kretynskie wypociny..
__________________
!!!Hail Eternal Friendship!!!
Sir Dark Archeon jest offline  
stary 02-12-2007, 23:42   #9
Osram
Zbanowany
 
Data dołączenia: 01 12 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Dragonhearts
Świat: Candia
Poziom: 85
Poziom mag.: 64
Domyślny

Chore jest to, że 90% MSów na chwilę obecną, nie widzi sensu grania swoją postacią po osiągnięciu 70lvla. (ED ma przynajmniej 20x więcej kasy niż Master Sorcerer). Co do blokowania mobów magiem; Moim msem mogę co najwyżej zbloczyć Draga, albo GSa noobcharowi kolegi :O

Ostatnio edytowany przez Osram - 02-12-2007 o 23:46.
Osram jest offline  
stary 02-12-2007, 23:43   #10
Don^Mokate
Użytkownik Forum
 
Don^Mokate's Avatar
 
Data dołączenia: 16 12 2006
Lokacja: Siedlce
Wiek: 33

Posty: 201
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Don Mokate
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Luminera
Poziom: 104
Poziom mag.: 67
Domyślny

temat nie ma racji bytu kazdy bedzie probowal na sile przekonywac do swoich argumentow, kazdy chce miec najlepiej, a panie mezowski86 tonacy brzytwy sie chwyta. Cipsoft i rzesze tutorow najlepiej wiedza co zrobic z ta gre.
__________________

nie szkoda ci kotka?;/
Don^Mokate jest offline  
stary 02-12-2007, 23:46   #11
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Poczekajcie na update. Zobaczycie jak 2 sorców 30lv ujebie bez problemu 49lv kine to sie przekonacie jaki ten update sprawiedliwy.

edit: Kina nie ma darmowych hitów, bo bije w zwarciu, dostaje najwięcej hitów i ma najdroższe leczenie. Po update będzie miał jeszcze droższe leczenie. Mogę zrozumiec to ze kina za duzo zarabia i nalezalo mu zwiekszyc koszty expienia - ale tak drastyczne zmniejszenie leczenia spowoduje to ze bedzie latwy do ubicia w pvp.

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 02-12-2007 o 23:50.
mezowski86 jest offline  
stary 02-12-2007, 23:48   #12
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 34

Posty: 970
Domyślny

Co do przypadku 49 Kina, to też mi się śmiać z tego chce, ale zakładając, że drugi potion daje 300 hp za 125gp, to wychodzi dużo opłacalniej od UH'a i to przez spory kawał czasu. A to, że nagle 200+ znowu dostają po dupie, to nic nowego. W ostatnim upie zrównano 200 lvl sorców z 100, teraz pora na kiny. Jestem tylko ciekaw, czy pal nadal będzie miał e-vitę, bo jeżeli nie, to nie wyobrażam sobie 200 lvla pala, który leczy sobie po 300 hp na ture (a z drugiej strony za mocno się wybija).

Ps. Samo wyrównanie jest dobre. Popsuli ostatnio gre h-lvl magom i częściowo kinom. Teraz rozwalą do poziomu magów grę h-lvl kiny i rachunki będą wyrównane.
Ta gra dąży do tego, by coraz łatwiej wbijać 100 lvl, ale coraz trudniej wybić się dużo dalej.
DRoN jest offline  
stary 03-12-2007, 01:54   #13
KomorTrial
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 12 2007
Lokacja: Warszawa

Posty: 21
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Fiery Angels
Świat: Vinera
Poziom: 48
Poziom mag.: 50
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86 Pokaż post
3. Pal był najlepszą profesją do tego update i dalej będzie łącznie z sorcem/druidem. Ktoś mi może wytłumaczyc dlaczego royal speary dalej są takie mocne i tanie jak były? Jedynie zasiąg został zmniejszony, ale dalej są bardziej oplacalne od p boltow.
Ale zobacz. Zalozmy ze nie ma skilli, albo jest 2 palkow: 25lvl z distem 90 i 50 level z distem tez 90. Jesli expia na malpach to obydwaj teoretycznie beda expic z ta sama predkoscia. Magami mozna expic wolno rozdzka ew hmmami, albo walic z sd w sibangi, czyli powergaming pelna para kina tez sie moze wbijac w duze grupy, exori gran i tez ma power gaming. Pamietasz wykresy zaleznosci predkosci expienia od levelu w artykule z tibia.com ? Palka szybkosc zadawania dmg sie zmienia tylko dzieki skillowi. Broni sie nie zmienia od 30+ levelu. Reszta profesji ma do dyspozycji powergaming. Wiec czy pall bedzie taki mocny po upie? To zalezy tylko od tego, czy magami sie bedzie dalo zarobic na powergaming. Jesli tak, to "Mage: born to exp"


Co do knightow placzacych ze przyleci 5 magow i combo i dead: co ma powiedziec sorc, ktory na 50 levelu ma niecale 400 hp? Myslicie ze ciagle sie na utamo biega? przyjdzie 2 kina, walnie exori gran po 150 kazdy, jakis noob char dobije sd i mnie nie ma.


Pozdro i nie plakac przed upem. Mozecie dopiero po
KomorTrial jest offline  
stary 03-12-2007, 10:45   #14
sawczyk555
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Mezowski86 masz dużo racji w swojej wypowiedzi.Knajt w pvp stanie sie zerem,150 lub 200 lvl leczący sie za 600 hp ??porażka
Zamiast wprowadzać potiony ,powinni zwiększyć cenę uh np do 6 k za plecak ,a możliwość ich produkcji przez druidów od np. 40lvl lub 45...Dzięki temu zachowała by sie równowaga w pvp i zwiększył by sie koszt hunta.
 
stary 03-12-2007, 12:33   #15
Osram
Zbanowany
 
Data dołączenia: 01 12 2007
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 27
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xeremon
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Dragonhearts
Świat: Candia
Poziom: 85
Poziom mag.: 64
Domyślny

Ty mówisz o porażce? Wiesz co dzieje się z magiem, którego zaczynają na*******ać na PvP? MS i ED na PvP jest dobry w DRUŻYNIE, a nie solo -.- Przyjdzie mi dwóch albo trzech 30 noob Sorków lub Drutów, i mogę co najwyżej uciekać w poplochu.

Ostatnio edytowany przez Osram - 03-12-2007 o 12:35.
Osram jest offline  
stary 03-12-2007, 13:07   #16
Kapitan Chrupek
Użytkownik Forum
 
Kapitan Chrupek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2006
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 198
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Nebula ofc.
Poziom: 666
Skille: 666/69
Poziom mag.: 69
Kapitan Chrupek ma numer GG 2266236
Domyślny

uhy beda x2 sd x2 wiec za 1 kupiony bp uh macie 2!
Zreszta nie wiecie jak bedzie po update wiec nie płaczcie (jak to juz ktos wczesniej napisal)
__________________
"Jeszcze raz powtarzam macie moje slowo ze nie bedzie tepienia przegranej strony, oczywiscie My jako VU mamy troche wieksze prawa i tak jest Hidek na kazdym servie, ale jak ktos sie wyplaci to jest normalnym graczem. Wiec jak ktos chce to zapraszam z powrotem na nebule starych ludzi ktorzy kiedys zalapali hunta"
Kapitan Chrupek jest offline  
stary 03-12-2007, 13:22   #17
Gilu90
Użytkownik Forum
 
Gilu90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 10 2005
Lokacja: Tychy
Wiek: 34

Posty: 218
Stan: Na Emeryturze
Gilu90 ma numer GG 935519
Domyślny

Pomyślcie przecież knight jest słabo rozwinięty magicznie wiec dlaczego miał by sie leczyć mocniej od postaci magicznych? A palladynow zasięg spearow został zmniejszony bo i tak noszą tarcze wiec, po co maja uciekać, w dodatku zostali jeszcze bardziej ulepszeni tym ze assasin star nie niszczą sie i są tańsze, knight dalej będzie potrzeby na każdy hunt oraz będzie dalej obrzydliwie bogaty choć trochę mniej niż obecnie bo będzie musiał wydawać na potiony. A tak po za tym po co ten temat?

Gilu
__________________
"Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana."
Napoleon Bonaparte
Gilu90 jest offline  
stary 03-12-2007, 14:45   #18
sawczyk555
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Pomyślcie przecież knight jest słabo rozwinięty magicznie wiec dlaczego miał by sie leczyć mocniej od postaci magicznych?

Może dlatego ze knajt to bloker ,a jak wiesz exura gran ,vita jest dużo tańsza od uha . Teraz ( jak wejdą potiny) w trapie prawie tak samo łatwo bedzie zabić 80 lvl i 120(rycerza) .. ponieważ za tyle samo sie lecza...Dla mnie koszty hunta i tak nie wzrosną ,runy uh używam kilka razy dziennie .., a wprowadzenie mocniejszej(nowej) exury pozwoli mi na jeszcze wydajniejsze expienie..

Ostatnio edytowany przez sawczyk555 - 03-12-2007 o 14:46.
 
stary 03-12-2007, 15:48   #19
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 33

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

@up ja uzywam uhy na exp i zawsze mam przy sobie 10bp+ moze dlatego nigdy mnie nie ubili praktycznie? Zawsze mi sie zwracalo (czy to tibia 7.1 czy 8.0)

ja nie uwazam ze knight bedzie 0 w pvp gralem u qmpla na tescie i spokojnie sobie dawalem rade nawet z malymi potionami.

kiedys nie bylo hotkeyow i trzeba bylo sie wykazac umiejetnosciami wiec cieszcie sie ze macie to co macie

Ostatnio edytowany przez Andrealfus - 03-12-2007 o 15:50.
Andrealfus jest offline  
stary 03-12-2007, 19:49   #20
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Po update mag będzie miał tańszy exp. Ten ruch clipsoftu zaliczam na plus.

Paladyn moim zdaniem został za mało osłabiony, będzie dalej najlepsza profesja (możliwe, że sorc i druid mu będą dorównywac).

Jeżeli chodzi o kine to sprawa została kompletnie zjechana. Rozumiem, że rycerze najwięcej zarabiają to clipsoft szuka sposobu, aby mieli droższe expienie. Ale tu rozwiązaniem było zwiększenie kosztów leczenia. Potiony powinny leczyc mocniej z kazdym lv.

Mag z kazdym lv leczy się mocniej (i to przekłada się na opłacalniejszy exp), kina nie - czy to sprawiedliwe?

Nie wspomnę już o sytuacji pvp, gdzie kina został znacznie osłabiony. Mag z great haste, utamo, większymi manaskami i leczeniem za full hp nie będzie już taki łatwy do ubicia.

Jeżeli ktoś nie może pojąc, że sytuacja jest chora to przedstawię przykład: Solowanie lub blokowanie potworów, które atakują z magii. Mag 150lv ma prawie 900 życia i leczy się na full za 1 sec (dodajcie jeszcze mana shield i duże manaski), kina 150lv leczy się za 600 życia za 1sec. Nie wspomnę o tym, że mag uderza z sd czy ue dużo mocniej od kiny. To jest chore ludzie, chodze. Kina był zawsze gorszy w ataku od sorca, ale teraz na lv powyżej 100 jest gorszy w obronie.
mezowski86 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:06.


Powered by vBulletin 3