Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-11-2009, 18:10   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Nowy Horyzont.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają Amaro de Quester, odważnego poszukiwacza, który kochał badać tibijskie ziemie. Rok temu odwiedził biuro CipSoftu w Regensburgu aby podyskutować o questach, jednak od tego wydarzenia wszelki ślad po nim zaginął.

Wczoraj do siedziby firmy przyszedł przemoczony do suchej nitki posłaniec. Bez słowa położył w pół rozdartą kopertę, a potem zniknął tak szybko jak się pojawił. Początkowe zdezorientowanie przerodziło się w zainteresowanie zawartością koperty. Był w niej pognieciony list, pokryte dziwnie czarnymi plamami, które od razu barwiły palce gdy się je dotknęło. Pomimo wyblakłego tuszu członkowie CipSoftu od razu rozpoznali pismo Amaro. Jak wspominają podczas czytania oczy robiły się coraz szersze i szersze, serca biły szybciej i szybciej, a ciarki przechodziły przez cały kręgosłup. Oczywiście CipSoft pragnie się podzielić tym mrożącym krew w żyłach listem ze wszystkimi graczami, więc jeśli znajdą się jacyś odważni…

Moi drodzy przyjaciele,

Od dawna nie mieliśmy kontaktu ze sobą. Wiecie, że zazwyczaj wolę samotność i kontemplację podczas spaceru po pustyni. Tym razem jednak jest inaczej... Widziałem rzeczy, moi przyjaciele, których nie można sobie nawet wyobrazić - nawet w najmroczniejszych koszmarach. Ciągle się trzęsę, ledwo mogę pisać. Ciemność spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Ponieważ ten list jest ukojeniem dla mojej duszy opowiem wam jak mój umysł znalazł się w tak opłakanym stanie.

Od czego mam zacząć? Tak, kilka tygodni temu, zatrzymałem się w Kazordoon w celu odwiedzenia mojego starego przyjaciela. Wieczorem opowiadał mi o nowych modelach parowców i o wyprawach krasnoludów daleko od Kazordoon. Głęboko pod powierzchnią ziemi, podczas wyprawy po podwodnych rzekach w celu znalezienia nowych kopalń, jeden ze statków badawczych odkrył nienaruszony system jaskiń bogatych w rzadkie rudy metalu. Założyli oni tam pierwszą bazę „Farmine”. Niestety, żyjemy w ciężkich czasach, a wyprawa miała ograniczony budżet, więc walczono o poparcie dla utrzymania i rozbudowy bazy. Wiecie, drodzy przyjaciele, że ja, Amaro, poszukiwacz przygód, nie mogłem się oprzeć tak kuszącej ofercie. Mój przyjaciel pokazał mi kierunek i po kilku godzinach snu byłem w drodze do Farmine. Niestety, to co znalazłem rozczarowało mnie. Tylko mała grupa wykwalifikowanych krasnoludów pracowała dzień i noc, wspierana przez minimalne dawki żywieniowe i pitne, ogólnie mieli wszystko w najmniejszych ilościach. Przywitali mnie serdecznie, a zaraz po tym ich przywódca Ongulf nie przeciągając dłużej zapytał się mnie o pomoc. Krasnoludy zbudowały już windę na powierzchnię, ale znalazła się ona w samym środku gór. Ponieważ Ongulf nie mógł wysłać ani jednego krasnoluda posłał mnie do znalezienia wyjścia z gór.


Pamiętam widok ze szczytu gór ... będzie on już zawsze krążył w mojej głowie. Był to rozległy kontynent, na którym nikt nigdy wcześniej nie postawił stopy. Widziałam ogromne stepy, ziemię, która wydawała się sucha i spierzchnięta, dziwne rośliny, trawy i nieznane dotąd zwierzęta. W oddali lodowe szczyty wielkiego łańcucha górskiego płonęły kolorem czerwonym, gdyż właśnie zbliżał się zachód słońca. Zdawało się, że okrutny smok za pomocą swojego ognistego oddechu starał się stopić lód. „Szczyty Płomienia Smoka” rzekłem do siebie. Stada dużych ptaków okrążały szczyty. Ich majestatyczny wzrok skłaniał mnie do refleksji na temat ich pochodzenia, być może były to smoki. Wciąż tego nie wiem, więc zostawiam to waszej wyobraźni drodzy przyjaciele. Niestety, piękno chwili nie trwało długo. Im dłużej oglądałem szczyty, tym mocniej rodziło się we mnie poczucie czegoś złego, co działało na każdą część mojego ciała. Moje ciało drgnęło, a gardło ścisnęło się tak, jakby ktoś dusił moją szyję. Ciemne moce... rozprzestrzeniły się po górach jak gęsty olej. Postanowiłem więc znaleźć drogę powrotną tak szybko, jak to było możliwe. Czekałem aż do wschodu słońca i po kilku godzinach wspinaczki w końcu dotarłem na teren okrutnie zakurzony. Powinien wrócić do krasnoludów, jednak moja ciekawość dowiedzenia się więcej o tym nowym kontynencie pełnym nieznanych wyzwań i zagrożeń była o wiele większa niż zdrowy rozsądek.


Tak więc rozpocząłem badanie nieznanego terenu. Spodziewałem się znaleźć miasta lub miejscowości w pobliżu i poczułem ulgę, gdy ujrzałem zabudowania w oddali. Niestety, były to zwykłe ruiny. Musiało być to niegdyś bardzo eleganckie miasto. Nawet po tylu latach, elegancki design budynków zrobił na mnie ogromne wrażenie. Były one pokryte ornamentami i dekoracjami smoków i węży, gdziekolwiek bym nie spojrzał znajdowałem elementy kultury jaszczurów. Niemniej jednak miasto nie wydawało się kompletnie opuszczone. Zarwane dachy były naprawione futrami i skórami. Znalazłem także prowizoryczne wycieraczki i flagi wojenne, których symbole wydawały się dziwnie znajome. Nagle w dali usłyszałem okrzyki wojenne i zobaczyłem wielką chmurę kurzu zbliżającą się w moją stronę. Ogarnął mnie niewyobrażalny strach, więc wziąłem nogi za pas i pobiegłem tak szybko, jak to było możliwe. Stepy nie oferują żadnych dobrych miejsc do ukrycia, więc postanowiłem skierować się na wschód w wysokie trawy.


Nogi powiodły mnie do miasta, które znajduje się teraz przede mną. Wydawało się, że miała tu ostatnio miejsce szalona bitwa... może horda, która mnie goniła próbowała je podbić? Teren ogrodzony był wysoką barykadą, więc nie śmiałem prosić o pozwolenie na wejście. Szukałem bezpiecznego miejsca odpoczynku z dobrym widokiem na miasto. Jaszczurza architektura przypomniała mi zrujnowane budynki, które znalazłem tuż po przybyciu z tą różnicą, że te były w znacznie lepszym stanie. Filigranowe wieże i świątynie wyglądały solidnie, co mogło świadczyć o wysokim stopniu kulturowym. Jaka rasa może tam mieszkać? Jaszczury? Gdy myślę o jaszczurach w okolicach Port Hope, ledwo mogę to sobie wyobrazić. Czy to możliwe, że istnieje inna, bardziej zaawansowana jaszczurza rasa? W takim razie jak oni zdobyli taką moc i bogactwo?


Zacząłem badać okolicę i zauważyłem dziwne czarne kałuże znajdujące się w różnych miejscach. Moja ucieczka nieznanej hordzie, a następnie imponujące miasto zajęły mnie tak bardzo, że nie zauważyłem, że rośliny i trawy nie były tak piękne jak te, które widziałem przy górach z których przyszedłem. Tutaj były raczej zwiędłe, zepsute. Zbliżyłem się do jednej z tych czarnych kałuż i straszny smród wypełnił mój nos. Kałuża wyglądał jak otwarta rana na ziemi, a czarna oleista ciecz prawdopodobnie zatruwała roślinność wokół niej. Nie mogłem dłużej znieść tego odoru, więc wróciłem do odpoczynku.


Zauważyłem samotnego podróżnika rozpalającego ognisko, więc postanowiłem przysiąść się. Chciałbym, żeby moja ciekawość nie była tak wielka kiedy rozpoczynałem rozmowę. Ów podróżnik wiedział, co kryje się za szczytami Płomienia Smoka, był tam, widział na własne oczy. To, co powiedział przywołało wszystkie te mroczne wspomnienia ze szczytu góry, które tak bardzo omamiły moją duszę. Wy jednak, moi przyjaciele jesteś daleko i zapewne także jesteście ciekaw co tam jest. Nie wiem, czy kiedykolwiek wrócicie z podróży w tamte tereny, więc pozwólcie mi podzielić się moją nowo nabytą wiedzę z wami.


Ziemia tamta nazywana jest przez jej mieszkańców Zao. Czarna oleista substancja płynie przez nią jak żyły w ciele człowieka szkodząc każdej żywej istocie. Rośliny, owady, a nawet małe zwierzęta są narażone na jej zły wpływ, część z nich przeszła ewolucje tylko po to, by ledwo oddychać tamtejszym powietrzem stając się obrzydliwymi kreaturami. Możemy sobie tylko wyobrazić, jaki wpływ ma ta substancja na większe potwory… i ludzi. Skąd to się jednak bierze? Moje spojrzenie znowu powędrowało w kierunku szczytów Płomienia Smoka , gdy podróżnik opowiedział mi o cieniu, który spadł na tamtejszą ziemię. Wyjaśnił, że odpowiedź na moje pytania kryje się za tymi górami i ostrzegł mnie, że…


Tylko tyle zdołało się odczytać. Duża, czarna plama pokrywa resztę listu. Co się stało z Amaro? Wszyscy są bardzo zaniepokojeni i mają nadzieję, że jeszcze żyje i napisze wkrótce do CipSoftu. CipSoft jest także ciekaw co to za kontynent, podobnie pewnie jak inni gracze. Każdy może wypowiedzieć się na ten temat w wątku, który zostanie otwarty w poniedziałek 16 listopada.

Odkryjmy prawdę o nieznanym!
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 19-11-2009 o 22:20.
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-11-2009, 18:50   #2
Inferniak2
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 04 2009
Lokacja: Europa

Posty: 54
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Świat: Inferna
Poziom mag.: 99
Domyślny

Jak zwykle zapowiada się ciekawie.
__________________
Pozdrawiam,
Inferniak.

Grasz na Infernie? Zamieść tutaj swojego screena!
Inferniak2 jest offline  
stary 13-11-2009, 19:03   #3
KromeX
Użytkownik Forum
 
KromeX's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Lokacja: Gdzieś

Posty: 58
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Zakarumita
Profesja: Royal Paladin
Świat: Luminera
Poziom: ...
Skille: Xx/Xx
Poziom mag.: Xx
KromeX ma numer GG 5052395
Domyślny

no i git ;p fajny artykul
jak czytalem poczatek to myslalem ze to bedzie cos z rl a to zapowiedz ;p
__________________
> "4L-ThaT" napisał/napisała
moja stara slucha slipknot


- POZDRO dla Twojej starej
KromeX jest offline  
stary 13-11-2009, 19:21   #4
Adi Pro Knight
Użytkownik Forum
 
Adi Pro Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 27 04 2005
Lokacja: wlkp

Posty: 116
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 80
Skille: 84/84
Poziom mag.: 6
Domyślny

No ciekawie, pewnie tylko dla pacc ale to jest oczywiste do zrozumienia. W przeciwieństwie do graczy oni nadaj starają się trzymac klimat rpg. Brawa.
__________________
"Głodny tłum modlił się bym spadł.
Każdy z nich chciał ściągnąć mnie w dół.
Skrzydła me porozrywał wiatr.
Moje serce pękło na pół. "
Adi Pro Knight jest offline  
stary 13-11-2009, 19:23   #5
Psalmopoeus
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Niektórzy z Was zapewne pamiętają Amaro de Quester, odważnego poszukiwacza, który kochał badać tibijskie ziemie. Rok temu odwiedził biuro CipSoftu w Regensburgu aby podyskutować o questach, jednak od tego wydarzenia wszelki ślad po nim zaginął.
Za duzo wiedzial

Fajny artykul wiecej takich :>
 
stary 13-11-2009, 19:40   #6
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Cytuj:
Był to rozległy kontynent...
Oho ho ho ho
Zapowiada się niezmiernie ciekawie. W końcu jakieś rozległe tereny. Może doczekamy się drugiego kontynentu wielkością dorównujący tereny facc?
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki
Vesperus jest offline  
stary 13-11-2009, 20:30   #7
Trang Oul
Użytkownik Forum
 
Trang Oul's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 33

Posty: 44
Stan: Na Emeryturze
Trang Oul ma numer GG 5846875
Domyślny

Epic fail ze screenem .
__________________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

Najlepszy OTS! Brak lagów!
Boty do Tibii!
Trang Oul jest offline  
stary 13-11-2009, 20:41   #8
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Wow, aż pod wrażeniem jestem. Zapowiada się ciekawie, aż zastanawia mnie co wymyślą... a sam artykuł przyzwoicie trzyma klimat RPG.
Virlan jest offline  
stary 13-11-2009, 20:45   #9
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Boże jakie to żałosne. Bywalec Kazordon napisał list do Cipsoftu \o/

Ktoś chyba za dużo grał w Gothic 2 Noc Kruka.

@down: Pograj to się dowiesz.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 13-11-2009 o 21:21.
CytrynowySorbet jest offline  
stary 13-11-2009, 20:49   #10
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Ktoś chyba za dużo grał w Gothic 2 Noc Kruka.
Co to ma wspólnego z Gothic'iem?

@up
Przeszedłem Noc Kruka kilka razy, wszystkimi profesjami, zrobiłem wszystkie questy jakie były do zrobienia, i pól roku łaziłem po forach i sam szukałem w grze ciekawostek. Jedyną podobną rzeczą jaką tu widzę, jest "niezbadany kontynent", który jak mi się wydaje nie należy tylko do Gothica. Btw. pomyśl zanim oskarżysz mnie, że wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia ok?

Ostatnio edytowany przez Virlan - 13-11-2009 o 22:38.
Virlan jest offline  
stary 13-11-2009, 22:03   #11
Mohammed
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 01 2009
Lokacja: Gdynia
Wiek: 28

Posty: 93
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaag Vlik
Profesja: Elder Druid
Świat: Secura
Poziom: 35
Poziom mag.: 30
Mohammed ma numer GG 11505071 Send a message via Skype™ to Mohammed
Domyślny

No...update zapowiada się ciekawie
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voniek Pokaż post
w Regensburgu
Nie lepiej napisać że w Ratyzbonie...

Ostatnio edytowany przez Mohammed - 13-11-2009 o 22:07.
Mohammed jest offline  
stary 13-11-2009, 23:53   #12
Janosz
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 08 2007
Lokacja: Szczecin

Posty: 4
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 155
Domyślny

Bardzo ciekawy artykuł, ciekawe jak duży będzie nowoodkryty ląd i jakie kreatury go zamieszkują
Janosz jest offline  
stary 14-11-2009, 14:36   #13
Mc'giver
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: Żagań
Wiek: 38

Posty: 78
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Aurea
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Janosz Pokaż post
Bardzo ciekawy artykuł, ciekawe jak duży będzie nowoodkryty ląd i jakie kreatury go zamieszkują
juz napisali ze beda zamieszkiwac dwarfy lizardy(byc moze jakies nowe gatunki) i orki zapewne jeszcze duzo wiecej (znajac zycie napewno trafi sie jakis ladny resp dragow).
Ale mam nadzieje ze to nie bedzie cos w stylu yalahar bo to juz byla przesada 30 sec do dp praktycznie z kazdej kwatery, praktycznie caly przeglad potworow istniejacych w tibii zgromadzone na malym obszarze.
Jak dla mnie powinni zrobic tam miejscowke gdzie expienie w ekipie kilku 200~lvli bylo by przyjemne i oplacalne (tak o exp jak i o kase) bo na stan obecny jak masz 150lvl to praktycznie wszedzie expisz juz sam bo w ekipie mniej expa na godzine albo slaby zarobek na glowe
__________________
po co sie krztusicie jak nie musicie
Mc'giver jest offline  
stary 14-11-2009, 16:04   #14
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

Cytuj:
design
1 słowo a cały klimat się poszedł kochać.

Cytuj:
Nie mogłem dłużej znieść smród, więc wróciłem do odpoczynku.
Smrodu
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline  
stary 14-11-2009, 16:08   #15
jedras96
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 03 2009
Lokacja: Wysokie Mazowieckie

Posty: 25
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
Poziom: 18
Skille: 48/32
Poziom mag.: 5
jedras96 ma numer GG 8873763 Send a message via Skype™ to jedras96
Pytanie Ooooo...

Zapowiada się wspaniale. Tylko oby to było dla FACC...
__________________
Best SOLO: Cyclops, Dwarf Guard, Demon Skeleton, Tarantula (nie naraz)

Best TEAM: nie expie w teamie

Best HIT: 103 (Elf Scout/Spear)
jedras96 jest offline  
stary 14-11-2009, 17:20   #16
Gothanor
Użytkownik Forum
 
Gothanor's Avatar
 
Data dołączenia: 04 07 2008
Lokacja: Poznań~

Posty: 153
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Paladin
Gildia: Diamond Army
Świat: Candia
Poziom: 120
Skille: 100/83
Poziom mag.: 20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez jedras96 Pokaż post
Zapowiada się wspaniale. Tylko oby to było dla FACC...
Jestem na 99,99% pewien, że nie. W sumie gdyby było to dla facc, to spierdoliliby całą robotę.
__________________

Master!
Apprentice!
Heartborne, 7th Seeker
Warrior!
Disciple!
In me the Wishmaster

Pomogłem? Wkurzyłem? Chcesz się dowartościować? Napisz mi notkę!!

Grey Havens my destiny.
Gothanor jest offline  
stary 14-11-2009, 18:37   #17
Virlan
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 16 01 2008
Wiek: 32

Posty: 320
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez jedras96 Pokaż post
Zapowiada się wspaniale. Tylko oby to było dla FACC...
Na pewno nie oddadzą dla darmowych kont takiej wielkiej lokacji. I dobrze, nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki tłok by tam był.
Virlan jest offline  
stary 14-11-2009, 18:42   #18
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

@Up
Jakby tak zrobili tego z 5 razy więcej, to czemu nie? Przecież tak z 2/5 mogli by oddać.
__________________
Ghernie jest offline  
stary 14-11-2009, 22:13   #19
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Virlan Pokaż post
@up
Przeszedłem Noc Kruka kilka razy, wszystkimi profesjami, zrobiłem wszystkie questy jakie były do zrobienia, i pól roku łaziłem po forach i sam szukałem w grze ciekawostek. Jedyną podobną rzeczą jaką tu widzę, jest "niezbadany kontynent", który jak mi się wydaje nie należy tylko do Gothica. Btw. pomyśl zanim oskarżysz mnie, że wypowiadam się na tematy o których nie mam pojęcia ok?
Cytrynowy got owned. :<

@topic

Fajnie, lubie takie klimatyczne zapowiedzi.
Argen jest offline  
stary 14-11-2009, 22:21   #20
Cawek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 22 12 2008

Posty: 41
Stan: Aktywny Gracz
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez jedras96 Pokaż post
Zapowiada się wspaniale. Tylko oby to było dla FACC...

MARZENIA ASUIHAUSHAUSHASUHAS

Pozdr0
__________________


Cawek jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.


Powered by vBulletin 3