Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Mainland

Notki

Mainland Wielki i tajemniczy kontynent... Tutaj odkrywamy jego tajemnice...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 18-04-2007, 14:11   #1
Shakur
Użytkownik forum
 
Shakur's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Tam gdzie serce i dusza moja

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Strzałka Prawie kompletny spoiler Winged Helmet Questa

To dzieło jest własnościa Averona z konkurecyjnego forum i to on odkryl ta zagadke a ja tylko napisalem to tutaj



Witam,

Ponieważ za kilka dni opuszczam na zawsze świat Tibii postanowiłem opublikować tutaj informacje o sekretach Tibii oraz o queście nad którym pracowałem tyle czasu, w którym nagrodami są Winged Helmet oraz Grey Tome - w skrócie nazwijmy quest go WHQ.

Quest ten został wprowadzony do gry 14 lipca 2002 r. i do tej pory wykonano go zaledwie dwa razy - na Antice oraz Premii. Ani razu nie był testowany publicznie, wciąż uchodzi za tajemnice.

Rozpoczyna się w Hellgate, wiąże się oczywiście z kodem beholderów. W tym miejscu podziękowania należą się panu prof. Jerzemu Nowakowskiemu którego ten sekret pochłonął bez reszty i który pomógł mi złamać szyfr. Całości prac nie udostępnię tutaj, wyjaśnię tylko pokrótce metodę odszyfrowania tekstu. Otóż złamanie tego szyfru wykracza poza zdolności nas wszystkich wzięte razem - kod beholderów opiera się na gematrii starohebrajskiej, która następnie jest poddawana działaniom z zakresu algorytmów kryptografii asymetrycznej przy użyciu macierzy którą podałem kilku osobom (nie znam sie na matematyce więc nie wiem o co tu chodzi).

Książki z Hellgate Library to klucz do wszystkich sekretów w Tibii. Dwie z nich służą otwarciu WHQ.

61143128895003624968475601996585506499670467261145 8003690422046484
51911889521977128895219594576552364672119118003575 7654600364671180
01401525517

HUMAN ENTITY RETREATED MOURN DEATH LIFE KEY HIDDEN AND SEALED

Autor mial tu na myśli jednego z Nightmare Knightów który uciekł z PoHu zabierając cześć informacji i klucz. Pamiętacie te książkę z PoH:

Uhgly beholda stollen ki we gut from slain humi nigt. Tohk it 2 stinky place, noone will go thare fur guud king of cyclops. Beholda bat und ughly, to manni eyes.

To co ukradli beholderzy jest teraz schowane w Hellgate Sealed Library (której broni gs, a sposób wejścia tam opisuje jedna z beholderowych książek). Nie róbcie sobie apetytu, to tylko książki ostatniego druida z Crunor Caress, które opisuja los Yenny the Yentle oraz całego bractwa, a także wooden key 4013. Uzbrojeni w tę wiedzę (i klucz) możemy teraz wejść do Femor Hills Tower, gdzie Crunor Caress miało swoją siedzibę za dawnych czasów, a która jest zarośnięta trawą. Podpowiem tylko że kluczem do wieży jest yellow rose, które zdobywamy w trakcie.

We wieży znajdujemy 7 książek które pozwalają na rozpoczęcie WHQ (a także pewną sukienkę). Teraz czas na Thais trolle. Korzystając z wiedzy która pochodzi ze starożytnej Antici składamy ofiarę w Sali Pamięci (to jest w książkach) i teleportowani dostajemy sie do środka. Zdobywamy tam książki, scroll z napisem "utevo lux", klucz 0008 oraz "a remains of an ancient sword". Ten to Ancient Sword musimy przekuć u Cyklopa w Ab'dendriel, wykonując dwie misje. Zgadnijcie co się stanie gdy mając ten miecz w bp trzy osoby staną na przełącznikach w bibliotece na pustyni... Tu korzystając z książek z biblioteki oraz mocy talonów (pozdrowienia dla wszystkich tych którzy sprzedali swoje talony z Paradox Questu u NPC Rachel) trzeba trochę pokombinować, by na przedostatnim piętrze Triangle Tower otworzył sie teleport do banshee.

Dalej już jak z płatka - NIE PRZEŁĄCZAJĄC switcha u banshee wchodzimy w teleport by znaleźć się The Dead Villa (to ten Void pod pustynią). Dead Villa to świetne afk place oraz genialna zagadka logiczna pod tytułem - tak przestaw dźwignie żeby teleporty połączyły się w odpowiedni sposób. Jeśli przełączniki będą źle ustawione, znajdziecie się u wejścia Triangle Tower, jeśli dobrze będziecie mogli zbadać co jest za magicwallami w Shadowthorn. (podpowiedź - pod bagnami między Venore a Elf Fortem są ruiny czegoś, przypatrzcie sie co to jest i już macie wskazówkę).

Za magic wallem ofiarujemy krew na ołtarzu by uzyskać część duszy zmarłego przywódcy Teshial, tam też jest wyjaśnienie sekretu "podniesienia gruntu wokoło jeziora Amroos. Tak, dokonuje sie tego u Adreniusa, aktywując przełącznik (po złożeniu ofiary jesteśmy w stanie już go aktywować). Teraz możemy suchą stopą wejść na wyspę Amros by wziął z martwego ciała... jacket, short sword i list, w którym wymienionych jest tych "7 nekromantów". Po lekturze listu będzie wiadomo o czym z nimi rozmawiać. "Nekromanci" wyjawią nam resztę sekretu Crunor Caress i pozwolą wejść za mrugające drzwi u Hoggla, które prowadzą do teleportu...

Teraz tylko aktywacja przełącznika u banshee (to powinno być zrobione jeszcze przed tp u Hoggla), kolejny przełącznik w spike sword quest area, zabijamy 3 smoki, drabinką w górę, korytarzem do schodów i stajemy otoczeni magic wallami, mając naprzeciwko nas warlocka i 4 behemoty. Po zwycięstwie zabieramy nagrody.

Nie posiadając PACC nie ukończysz questa.



Dzięki Lifterowi za poprawienie na polskie litery

Shakur

Ostatnio edytowany przez Shakur - 18-04-2007 o 14:58. Powód: Ooopss
Shakur jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-04-2007, 14:50   #2
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Postanowiłem trochę pomóc i poprawić błędy w tekście.

Poprawiałem wszystko ręcznie, ponieważ quest bardzo mnie zaciekawił ;]

@down
Ok, już edytuje ^^
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny

Ostatnio edytowany przez Lifter - 18-04-2007 o 14:59.
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 14:55   #3
Shakur
Użytkownik forum
 
Shakur's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Tam gdzie serce i dusza moja

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Domyślny Dzieki

Dzieki Lifter ty zawsze pomozesz...


EDIT

Lifter juz edytnij posta bo zaduze to xDD

Ostatnio edytowany przez Shakur - 18-04-2007 o 14:57.
Shakur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 15:25   #4
Netilos
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 10 04 2007
Lokacja: Legnica

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Netilos
Profesja: Elite Knight
Świat: Secura
Poziom: 82
Skille: 87/83
Poziom mag.: 6
Domyślny

Również mnie zaciekawił ten temat, może i autor wymyślił to sobie, a może i nie, czytałem temat na tibi.org i moim zdaniem ta teoria ma sens i moze być słuszna, narazie sam próbuje rozwiązać ten kod, narazie bez rezultatów.
Równie dobrze może być ten kod na podstawie gematri enochian Crowleya,ale także moze być ona zmieniona przez knightmare lub całkiem abstrakcyjna.

Może i nie na temat, gdzie znajdę tłumaczenia książek na tibi.pl???
Netilos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 15:41   #5
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Ciekawe, nie powiem...
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 15:42   #6
Lifter
Użytkownik Forum
 
Lifter's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2006

Posty: 412
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Netilos Pokaż post
Może i nie na temat, gdzie znajdę tłumaczenia książek na tibi.pl???
Tutaj

znakiznakiznaki
__________________
Keylogger tygodnia:

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sasisok
Witam jesli ktos chce obejrzec film solo dmeon 70 lvl sorcerer link daje
***
Uwaga moze wystapic trojan albo keylogger w nie ktorych anty wirach bo w exe dodałem film by był lepszy efekt jak i dzwieku i graficzny
Lifter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 15:51   #7
HellCatcher
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 04 2007

Posty: 15
Domyślny

A masz przypadkiem zgode autora na umieszczenie tego tekstu tutaj? '-.-


Spoiler jest prawdziwy - ja jestem właśnie na etapie ruin w Venore w pobliżu EF ^^

Ostatnio edytowany przez HellCatcher - 18-04-2007 o 15:52.
HellCatcher jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 16:23   #8
seksowna_druidka
Użytkownik Forum
 
seksowna_druidka's Avatar
 
Data dołączenia: 06 11 2006

Posty: 278
Stan: Niegrający
Domyślny

Czytalam to na org.pl i mam pewne zastrzezenia do wykonywania "questa". Mianowicie final room nie istnieje! Wiele osob skanowalo Jakundaff Desert botem ng i w pomieszczeniu z trzema dragami nie ma nic ciekawego, nie mowiac o drabinie i korytarzu dalej.
__________________
Zestaw Boba Budowniczego by me

Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez BafiAndDracon
łap trolu http://tibia.erig.net/Elf_Arcanist

Następnym razem szukaj
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Mr.Hammy
[@up]Jasne -.-
Już biegnę szukać na tibia.chcaked.freeitems...
Glupota ludzka nie zna granic...

Ostatnio edytowany przez seksowna_druidka - 18-04-2007 o 16:25.
seksowna_druidka jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 16:39   #9
Ten_typ
Użytkownik Forum
 
Ten_typ's Avatar
 
Data dołączenia: 10 02 2007
Lokacja: Piła

Posty: 21
Ten_typ ma numer GG 8734418
Domyślny

Pogadaj najpierw z Avarionem czy możesz zamieścić ten tekst tutaj. Jak się on zgodzi to dopiero będziemy mogli zacząć dyskusję...
Ten_typ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 16:48   #10
Redial
Użytkownik Forum
 
Redial's Avatar
 
Data dołączenia: 31 03 2007
Lokacja: Wrocław

Posty: 43
Stan: Na Emeryturze
Redial ma numer GG 2572857
Domyślny

Powiec mi jaki ma nick osoba ktora to napisala ?? bo jesli Averon albo Avarion to jeden ma 11 lvl a drugi 10 wiec raczej nie napisali by tego
__________________
[CHAR]Natasshhaa[/CHAR]
Redial jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 17:03   #11
Shakur
Użytkownik forum
 
Shakur's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Tam gdzie serce i dusza moja

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Król Redial

Redial czy ty przypadkiem jestes nienormalny?? mowie ze na forum....

Ooops niemam jego zgody ale chyba wystarczy ze rozslaiwe jego imie jako odkrywce questa??
Shakur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 18:15   #12
Razor_Boss
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 04 2007
Lokacja: nie wiem

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 16
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 4
Cool

Dobry koleś jesteś xD zkopiowałeś temat i co ci to da? xeroboju xD
orginalny temat : http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=180777
Pozdro dla Avarion'a i czytelników forum tibia.org.pl ;]
Razor_Boss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 18:27   #13
Midarth
Użytkownik Forum
 
Midarth's Avatar
 
Data dołączenia: 26 05 2004

Posty: 613
Domyślny

Hahaha rofl, nie ma to jak połączyć wszystkie miejsca [większość zbadane na NG i innych botach] i powymyślać niestworzone historie. Jedyne czego mi brakuje to możliwość chodzenia ukrytymi tunelami w kazo i możliwość dostania się do bazyliszka.
__________________


Buy k-legs!
Midarth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 19:10   #14
Shakur
Użytkownik forum
 
Shakur's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2007
Lokacja: Tam gdzie serce i dusza moja

Posty: 29
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Harmonia
Pergamin Lol

Bo tu sa inteligentniejsze posty....... a jak sie niepodoba to www.tibia.org.pl tam znajdziesz jedzenie dla ciebie trollu
Shakur jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-04-2007, 19:16   #15
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shakur Pokaż post
Rozpoczyna się w Hellgate, wiąże się oczywiście z kodem beholderów. W tym miejscu podziękowania należą się panu prof. Jerzemu Nowakowskiemu którego ten sekret pochłonął bez reszty i który pomógł mi złamać szyfr. Całości prac nie udostępnię tutaj, wyjaśnię tylko pokrótce metodę odszyfrowania tekstu. Otóż złamanie tego szyfru wykracza poza zdolności nas wszystkich wzięte razem - kod beholderów opiera się na gematrii starohebrajskiej, która następnie jest poddawana działaniom z zakresu algorytmów kryptografii asymetrycznej przy użyciu macierzy którą podałem kilku osobom
wez to skasuj bo jeszcze przyjdzie ktos kompetentny i cie wysmieje ;p

30 sekund i wikipedia podaje cos takiego: "Polega na przekształcaniu słów na liczby, zwykle przez przypisanie liczby do każdej litery alfabetu hebrajskiego".

Jak latwo sie przekonac dlubiac glebiej, alfabet hebrajski 'nieco' rozni sie od uzywanego przez nas, czego nie przekroczysz nawet kryptografia.

#
Polecam tez poczytanie o kryptografii asymetrycznej i zastanowienie sie, jak rzeczony, wyimaginowany profesorek zdobyl klucz prywatny.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 18-04-2007 o 19:19.
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 16:55   #16
Arcan17
Użytkownik Forum
 
Arcan17's Avatar
 
Data dołączenia: 14 11 2005
Wiek: 35

Posty: 37
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Domyślny

Szukam na REFUGI osób które chciały zbadać prawdziwość tej informacji proszę o wiadomość na PM. Najlepiej jakieś wyższe levele! Ale jeśli dobrze znasz Hell Geate pod Ab to z chęcią wezmę cię pod opiekę nawet jeśli masz 10 lev. i kręcone włoski XD
PS.Jeśli nawet to głupia bujda to jednak zawsze lepsza mała przygoda niż ciągłe Expienie czy hunty. Nie licze że odkryje jakąś nowość ale na to że będzie to jakaś fajna rozrywka 
__________________
http://s4.gladiatus.pl/game/c.php?uid=21476 jeśli ci pomogłem ty pomuż mnie wejdź [you] !
Arcan17 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 17:54   #17
draenei
Użytkownik Forum
 
draenei's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2007

Posty: 229
Profesja: Knight
Gildia: Starlight
Świat: Antica
Poziom: 34
Poziom mag.: 4
draenei ma numer GG 2814551 Send a message via Skype™ to draenei
Domyślny

Hm... ciekawe. Ktoś próbował z forumowiczów to zrobić? Sam nie wiem, czy w to wierzyć, czy nie. Ale czy tego nie powinno się podciągnąć pod QS?
draenei jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 18:58   #18
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

QS to bedzie jesli okaze sie ze faktycznie jest to rozwiazanie questu, jak na razie to wyglada mi na scieme ( na tyle na ile pozwala mi akademicka wiedza o kodowaniu i kryptografii ).
__________________
Vil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 19:37   #19
Soul's
Zbanowany
 
Soul's's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2006
Lokacja: -*-

Posty: 436
Profesja: Elder Druid
Gildia: Illusion
Świat: Morgana
Soul's ma numer GG ;]
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shakur Pokaż post
(...)


Chciałem zapytać tylko, czy zapytałeś go o zgodę przed zamieszczeniem tego na tym forum?

Ostatnio edytowany przez Vil - 19-04-2007 o 19:52.
Soul's jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-04-2007, 22:44   #20
Razor_Boss
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 18 04 2007
Lokacja: nie wiem

Posty: 23
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 16
Skille: xx/xx
Poziom mag.: 4
Pytanie

Ej no ale 2 razy wykonano ten quest to jest już coś (Antica,Premia) ale cipy mogli zatarasować quest albo go zmienić :/
Razor_Boss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:14.


Powered by vBulletin 3