Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-03-2004, 11:16   #21
Sir Zydek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 19 03 2004

Posty: 15
Domyślny Cze all

A więc tak moim zdaniem Axe jest lepsze poniewaz ma wiekszy atak od sworda a to duzo daje jest o wiele tansze i lzejsze takie chocby porownanie Dragon lance vs giant sword Dl jest tansze lzejsze i lepszy ma atak.

Ja zawsze bede walczyl axe i namawiam was do tego zajebista bron a na wysokim levelu to juz w ogole
Sir Zydek jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 20-03-2004, 21:48   #22
Ozzie
Użytkownik Forum
 
Ozzie's Avatar
 
Data dołączenia: 06 03 2004
Lokacja: tam

Posty: 198
Ozzie ma numer GG ask me ;>
Domyślny

Moim kolega z lunary jest counsullerem ( nie wiem czy dobrze napisalem ) i on powiedzial mi, ze w przypadku, gdy ma sie na sobie bron i tarcze liczy sie tylko defense tego co ma wieksza obrone, czyli zalozmy ze nic nie daje obrona bright sworda, gdy mamy na sobie przynajmniej dragon shielda. Z tego wynika, ze axe jest lepsze, poniewaz ma wiekszy atak.
__________________
"Mowa jest srebrem, zależy co mówisz.
Milczenie jest złotem, zależy czemu milczysz."
Ozzie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 21:48   #23
Mindileth
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 33
Domyślny

Hmm...

Według mnie z czasem te kilka punktów róznicy defa w axe i swordzie czasem się nadrobi zbroją i tarczą, a atak zostaje ;-)

Pozatym pamiętajcie o stonecutterze... ;-)
Mindileth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 22:01   #24
GuteK
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 20
GuteK ma numer GG 8274137
Domyślny

Heh... mysle , ze to jest temat do nabijania postow dla n00bik0w
GuteK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 22:03   #25
GuteK
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 03 2004

Posty: 20
GuteK ma numer GG 8274137
Domyślny

Aha chcialem powiedziec moderatorowi aby takie posty byly likwidowane poniewaz nikt z nich nie korzysta a tylko mozna posty nabijac co jest korzystne dla n00bow
GuteK jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-03-2004, 22:12   #26
Toony Knight
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 03 2004

Posty: 153
Domyślny

GuteK lepiej usuń ten opis nim go moderatorzy zoabczą.

Ja używam sworda, ale czytając kilka tematów na temat Axe vs Sword zastanawiam się czy dobrze wybrałem ?(

Jednak broni już nie zmienię, ale gdybym robił nowego najta to raczej wziąłbym axe (chociaż kto wie - jeszcze nie miałem bright sworda )

@up - tak dla ciebie całkiem korzystne
Toony Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-03-2004, 21:36   #27
graten
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 03 2004

Posty: 10
Domyślny

Ja wybrałem sworda i niżałuje zwłaszcza od kiedy mam bright sworda
graten jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-03-2004, 17:02   #28
Lord Skellen
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Boat City
Wiek: 37

Posty: 37
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Pan Zeneq
-fire axe (15k)
-dragon lance (20k)
w sumie 35k
-bright sword (30k)
-giant sword (40k)
w sumie 70k
70k - 35k = 25k
gratuluje matematyki
Lord Skellen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-03-2004, 22:06   #29
behi
Użytkownik Forum
 
behi's Avatar
 
Data dołączenia: 23 01 2004
Lokacja: Wrocław- West Coast

Posty: 369
Imię: BURNIASTY
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Selena
Poziom: 102
behi ma numer GG Parampampam
Domyślny

Zobaczcie teraz na quest annihilator. Magic long sword jest 2 reczny a stonnecutter axr 1. Jezeli ktos gra na dluzsza mete to niech bierze axe. Ja ide w axe i jestem zadowolony chociaz szkoda mi ze nie ma w axe takiej broni jak bright sword... Ale kto wie co bedzie po nastepnym update...
__________________
If you hated me before, NOW you will hate me with passion.


Postaw się ludziom notorycznie puszczającym smuty i kwasy! Powiedz BURN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
behi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-03-2004, 21:39   #30
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez behi
Zobaczcie teraz na quest annihilator. Magic long sword jest 2 reczny a stonnecutter axr 1. Jezeli ktos gra na dluzsza mete to niech bierze axe. Ja ide w axe i jestem zadowolony chociaz szkoda mi ze nie ma w axe takiej broni jak bright sword... Ale kto wie co bedzie po nastepnym update...
spojrz:
Cytuj:
Moim kolega z lunary jest counsullerem ( nie wiem czy dobrze napisalem ) i on powiedzial mi, ze w przypadku, gdy ma sie na sobie bron i tarcze liczy sie tylko defense tego co ma wieksza obrone, czyli zalozmy ze nic nie daje obrona bright sworda, gdy mamy na sobie przynajmniej dragon shielda. Z tego wynika, ze axe jest lepsze, poniewaz ma wiekszy atak.
jako ze slysze to z roznych zrodel, jestem na 99% pewien ze to prawda . czyt. bright sword jest gorszy od f-axe )
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 09:06   #31
Kamillllls
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2004

Posty: 23
Domyślny

ELLO!!!Czytajac wasze posty wnioskuje, ze axe to najlebsza bron na swiecie (tibii ), a swordy to dno i badziewie ( )!!!LOL!!!Bzdura: 1. Gdyby tak bylo to nikt by ich nie uzywal...hehe... 2. Ja uzywam swordy ( ) i jestem z nich zadowolony!! 3. Na tibia.pl znalazlem..khym, khym...(jak to bylo )... ,,(...)Jednak najpoterzniejsze bronie w Tibii, to wlasnie swordy(...)''....a, i jeszcze to( ): ,,(...)wśród osób grających sporo i mających zamiar kiedyś być naprawdę na szczycie, przeważają swordy(...)''Hehe, i co teraz zwolennicy axe'ow( )...?! Moj Knajcik to moja pierwsza postac i mniejwiecej dzieki tym opinia wybralem swordy i nie zaluje...Kupilem nie dawno spike sworda...Gra sie super ) !!!!
Ps.Troszke sie rozpisalem... ...to moj pierwszy post...jak sa jakies bledy to nie bijcie...ok?!
Kamillllls jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 09:27   #32
Grevil
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 04 2004

Posty: 178
Domyślny

Axy są lepsze...Gdy idziesz na hunta(Blokować) to bierzesz k axe bo ma więcej def a gdy idziesz expić to bierzesz fire axe z którego przy dobrych skillach siepiesz niesamowite hity !
__________________
Name: Grevil Do'Urden
Vocation: Knight
level: 47 lvl
Skills: 78/79
Mag lvl: 5
Grevil jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 11:19   #33
kibolek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 06 2004

Posty: 49
Domyślny

Pytanie troche off-topic: Co to jest ten SoV?!
kibolek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 11:35   #34
Gimlos
eX Moderator
 
Gimlos's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2003
Lokacja: Szczecin-Zdroje/Wroclaw

Posty: 1,481
Imię: Gimli Ent
Profesja: Elite Knight
Świat: Azura
Poziom: 89
Gimlos ma numer GG 5382831
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez kibolek
Pytanie troche off-topic: Co to jest ten SoV?!
Magic Sword ( Sword of Valor ) . Jego statystyki mozesz sprawdzic na naszej stronie
__________________
Don't tell me what I can't do.
Blog o absurdzie
Gimlos jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 12:18   #35
majq
Użytkownik Forum
 
majq's Avatar
 
Data dołączenia: 03 06 2004
Lokacja: Piła
Wiek: 34

Posty: 131
majq ma numer GG 4002226
Domyślny

Ja nie walczyłam nigdy Axe a Swordami zawsze, to wybrałabym Axe. Tak zupełnie z ciekawości. Lepsze są Axe moim zdaniem. Swordy są cholernie drogie.
__________________
^...^

Wróciłam ... nie mam zamiaru kończyć
majq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 13:42   #36
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Teraz troche offtopicow, ale co tam.
1)TAKI TEMAT JUZ BYL, CHYBA ~90 ODPOWIEDZI NA NIEGO BYLO!
2)Modkowie zakazuja odpisywac na ssy, a to, co robi gutek, wola o pomste -.-
3)Jak mowicie ze swordy sa drozsze od axow - prosze podac swiat, bo ogolnie to qpa prawda.
Otoz, na eternii axe SA DROZSZE od swordow...Cena bright sworda spadla juz do 10k (mozna znalezc taniej), faxe kosztuje tez 10k.Gs (46/22, lepszy od dlance) kosztuje 20k, dlance (47,17 bodajze) kosztuje 25k.Fire sword chodzi po 6k, k-axe po 2-2.5k.
@behi : jak juz cos piszesz, to wykaz sie wiedza, a nie newbiestwem.W anihilatorze nie dostaje sie magic long sworda, tylko magic sworda (inaczej sword of valor).Ten sword tez jest jednoreczny.
@Grevil : w axe musisz miec 3 bronie : f-axe do expienia / dlance do expienia, k-axe do blokowania.W swordach tylko gs i bs.Btw jesli masz dobra tarcze, i liczy sie tylko def tarczy, a nie def broni, to po co ci k-axe?Moglbys blokowac z f-axe.
@mindileth : kilka def broni w ta czy w tamta to jednak cos
@ozzie : to nie jest potwierdzone.
Btw. Przy skillach 70 w melee, nie oplaca sie juz przerzucac dla 2 / 1 punktu ataku..
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-07-2004, 14:08   #37
Externus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 04 2004
Lokacja: Rzeszów
Wiek: 33

Posty: 167
Externus ma numer GG 7295742
Domyślny

zaczynajac od wyjscia z rooku (ok. 1000 gp wyniosione ze szkolki) mamy po niezbednych zakupach zostaje nam ok 500 gp na bron.
mamy do wyboru:

Axe - barbarian axe (28 18)

Swordy - Scimitar (19 13 )

Wiec w poczatkowym stadium gry przewazają axe. roznica 9 pkt ataku pozwoli znacznie szybciej zarobic zloto na nastepne zakupy.

gracze uzywajacy swordow moga stosunkowo szybko przezucic sie ze scimitara na Serpent lub Spike sword (oba okolo 2k)

gracze uzywajacy axow beda musieli poczekac troche duzej na k-axe (5k)

jednak :

K-AXE (33 21)

Spike sword (24 21 )
Serpent sword (26 15 )

a wiec na tym etapie gry axe dalej zwyciezaja. nawet mimo iz posiadacz swordow zyska torche kasy na inne eq (zbroje tarcze)

w srodkowym etapie gry posiadacz swordow zwieksza troche swe mozliwosci. bright sword kosztuje okolo 30k a przed jego zakupem sword knight moze uzywac fire sworda wartego 15-20k.

posiadacz axow musi poczekac troche dluzej na fire axe (50k). jednak gdy juz zakupi ten orez staje sie znacznie silniejszy niz bright sword.

jesli chodzi o dwureczne bronie to tu zdecydowanie przoduja axe (nie liczac moze praktycznie niedostepnych warlord sworda i magic long sworda)

guardian halberd ma jedynie troche nizsza obrone od gsa co rownowazy jej cena (na titania halbarda kosztuje 50k a giant sword 130k). pozniej posiadacz axow moze jeszcze zainwestowac w dlance.jest ona znacznie leprza od giant sworda szkoda ze nieco drozsza (titania - 230k)

Na koniec dostajemy do wyboru stoneccuter axe lub magic sword.

w obu przypadkach mamy do czynienia z najsilniejszymi jednorecznymi przedstawicielami danej grupy.

Stoneccuter axe (50 30)

Magic Sword (48 35)

na tak wysokim poziomie 2 pkt ataku daja ZNACZNIE wiecej niz 5 pkt oborony wiec tu tez zdecydowanie guruja axe.

dla nie wybor jest jasny - axe sa najleprza bronia do walki wrecz w tibii. sa najleprzym wyborem dla poczatkujacego gracza (na poczatku niska cena ale z drugiej strony potezna sila w poznych stadiach gry)

uwazam sie za doswiadczonego w tej sprawie gdyz gralem juz 6 knightami w tym tylko jeden stanal ponizej 60 lvl a dwuch wyprowadzilem powyzej 100 (jeden swordy i drugi axe)

Cytuj:
mozna od razu na senje poplynac po broadsworda w zamknu sa teleporty i tam zobaczycie pomieszczenie z mino mage =) zabilem go z sd'ka w otoczeniu kilk00 minosow i 1 archera so tam przed tym pomieszczeniem stoja 2 skrzynie , jedna po lewej <- druga po prawej -> wiec w jednej znajdziecie B-sworda a w drugim 3perły ,
hmm pomijac ze ta wypowiedz to quest spolling (opis dojscia do questu, opis lootu z questu, opis potworow w quescie - omg) to znakomity pomysl... pojde swoim low lvlowym knightem zabije mino maga z sdka pierdnieciem powale mino archera zwykl mino juz dawno uciekly... loozik prawda?

------
Edit by Gremlin
2 knightow lvl 100+ to by wynikalo ze jestes Gottar
Ale jego trzeci knight ma lvl 78 (a mial 80) a nie "ponad" 60.
Pozatym teraz gra na Solera a nie Titania.
Jak klamiesz to przynajmniej sie upewnij ze nie mozna ci tego prosto udowodnic.
__________________
Jak wam się nudzi to możecie mi napisać notke
Externus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-07-2004, 18:54   #38
Krodarr
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 74
Domyślny

dla magow lepsze sa swordy bo maja wiecej obrony
al dla knightow lepsze sa axy bo maja wiecej ataku
ale to tez zalezy od upodoban bo np jak ktos lubi swordy to sobie swordy kupuje i tyle!
Krodarr jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2004, 21:56   #39
Almexian
Użytkownik Forum
 
Almexian's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2004
Lokacja: Przemysl

Posty: 56
Domyślny

Wydaje mi sie, ze coraz wiecej knightow uzywa Axe. Sa dosyc drogie, ale naprawde bardzo dobre. Taki FIRE AXE to poprostu zajebista bron, a u mnie w swiecie kosztuje 10k. Poprostu odwazna i dobra decyzja.
Almexian jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2004, 23:58   #40
Platyna
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 18
Domyślny

@Grevil:
Czytaj uważnie posty. Def K-axa i innych broni nie liczy się jeśli nosisz tarczę, której obrona przewyższa obronę danej broni.
Platyna jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 02:39.


Powered by vBulletin 3