Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Broń i przedmioty

Notki

Broń i przedmioty Wszystko o broni i przedmiotach.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 14-06-2004, 17:40   #121
dbfan
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

kurde jak to czytam to coraz mniej wiem...:/
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 15-06-2004, 08:48   #122
kriss126
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Moje pytanko:
Czy ma cos wspolnego fist fighting do np.sworda,czy jak sie ma wiekszy fist to sie lepiej,celniej i mocniej uderza ze sworda,axe czy cluba?


PoZdRoWiEnIa
 
stary 15-06-2004, 08:55   #123
Gewof
Rybzor to moja dzifka
 
Gewof's Avatar
 
Data dołączenia: 08 01 2004
Wpisy bloga: 2

Posty: 694
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez kriss126
Moje pytanko:
Czy ma cos wspolnego fist fighting do np.sworda,czy jak sie ma wiekszy fist to sie lepiej,celniej i mocniej uderza ze sworda,axe czy cluba?


PoZdRoWiEnIa
Nie, fist jest wymyslony tylko dla zabawy...
__________________
Jestem fanem sailor moon!
Gewof jest offline  
stary 20-06-2004, 16:01   #124
Hoopis
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 12 06 2004

Posty: 3
Domyślny Expowanie

:miecz:No wienc mam pytanie dotyczące expienia.
Gdzie Knight (15lvl) ma expic zeby w szybkim czasie zdobyc 20lvl?? ?(
Hoopis jest offline  
stary 24-06-2004, 21:30   #125
Elermis Elemelkier
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 09 06 2004

Posty: 5
Domyślny

Ja mam także pytanie... lol...
Jestem Knightem lv. 10 na Lunarze. Moje skille to 36/32.
Wiem na czym polega skillowanie sword (bo tym wale). Ja robie tak. Biore w plecak noz, i 20 gp. Mieszkam w Carlin wiec plyne sobie na Folde. Tam otaczaja mnie z 5 frost trolli i mnie leja. Shielding mi wzrasta, i sword fighting. Nie rozumioem jak zrobic aby wzrosl shielding. Chce byc blokerem...
A mam następujące rzeczy:

Steel Armor,
Brass Legs,
Leather bots,
Dwarfen shield,
Solider helmet,
Scimitar/Broad sword
Elermis Elemelkier jest offline  
stary 25-06-2004, 15:10   #126
Kaser
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 02 05 2004

Posty: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Elermis Elemelkier
Ja mam także pytanie... lol...
Jestem Knightem lv. 10 na Lunarze. Moje skille to 36/32.
Wiem na czym polega skillowanie sword (bo tym wale). Ja robie tak. Biore w plecak noz, i 20 gp. Mieszkam w Carlin wiec plyne sobie na Folde. Tam otaczaja mnie z 5 frost trolli i mnie leja. Shielding mi wzrasta, i sword fighting. Nie rozumioem jak zrobic aby wzrosl shielding. Chce byc blokerem...
A mam następujące rzeczy:

Steel Armor,
Brass Legs,
Leather bots,
Dwarfen shield,
Solider helmet,
Scimitar/Broad sword
Sam sobie zaprzeczasz...
Kaser jest offline  
stary 28-06-2004, 23:07   #127
stozek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 28 06 2004

Posty: 11
Domyślny palek i shielding

Może to pytanie nie na temat, ale sprubujmy, może czegoś sie dowiem.

Czy shielding daje coś palkowi skoro nie nosi tarczy? Czy np. zbroja lepiej redukuje obrażenia?
stozek jest offline  
stary 29-06-2004, 00:01   #128
ponczus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: Spod Budki z Piwem
Wiek: 40

Posty: 566
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Bahzell
Świat: Chromaggus
Poziom: 80
Skille: 400/400
Domyślny

@Stozek daje. Liczy się za pół.

@Elermis Elemelkier po co 5 trolli?? Blokujesz tylko dwa, reszta wchodzi na czysto. W dodatku nie rozumiem problemu, skoro wzrasta shield to znaczy że jest good a że wzrasta sword to przecież jeszcze lepiej.
__________________
Rogue 80
ponczus jest offline  
stary 03-07-2004, 15:33   #129
Lukass
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 30 01 2004

Posty: 5
Domyślny

Mam jedno pytanie: ile tak czasu zajmuje awans ze skilla 45 na 46 w shieldingu, rycerzem oczywiscie, tak w przyblizeniu (w tabeli tego nie ma), chce wiedziec czy dobrze trenue
Lukass jest offline  
stary 04-07-2004, 00:02   #130
Stu
Użytkownik Forum
 
Stu's Avatar
 
Data dołączenia: 27 02 2004

Posty: 110
Domyślny

@up: Encyclopedia Tibia (http://mysite.verizon.net/vze7p87m/),tam klikasz na "skill advances" i wpisujesz wszystko co Cie interesuje.
Ale to nic nowego, to wszystko było już napisane wcześniej. W związku z tym mam dla moderatorów propozycję nie do odrzucenia. Ten temat powoli robi sie kuriozalny, średnio co dwie strony wątek powtarza sie od początku, bo ludziom nie chce sie czytać starszych postów (niektórzy moderatorzy na literke R mogą coś o tym powiedzieć ).
Dlatego być może najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie jakiegoś poradnika - rzecz nie wymaga wielkiego wysiłku, wystarczy scalić kilka postów Raynolda tudzież Gremlina dorzucić jedną tabelke i gotowe. Wiem że jest już poradnik - ale 1. tylko dla rycerza, i 2. dość ogólny.

A piszę to, bo mnie już coś trafia jak czytam kolejnego posta (btw. o conajmniej dwuznacznej treści) w stylu "Czy kiedy robię to ze Stefanem, on musi mnie tak ranić? - Heniek."

Pozdrawiam serdecznie.

Re down: zmien profesje.
__________________
Do życia podchodzę z dystansem.
Stu jest offline  
stary 04-07-2004, 17:28   #131
Klown night
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny A co mam zrobić jak jestem sorcem

Co mam zrobić jak jestem sorcem a chcę mieć skille 35/35.Jak długo trzeba trenować.Plzz napiszcie mi odpowiedź na e-mail bo ie mam czesto neta i zawsze zapominam gdzie pisałem tego posta.Mój e-mail to [email protected]
 
stary 05-07-2004, 23:30   #132
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

@Stu: jako jeden z nielicznych moderatorów na "R" przychylam się do propozycji. Solennie obiecuję wziąć wszystko do kupy. Dajcie mi ze 2-3 dni max ;] Chociaż wciąż pozostają nierozwiązane problemy typu:
1) Niby przy walce dwuręczną bronią nie używa się tarczy i logiczne by było, że shielding nie rośnie. Jednakże są głosy, które twierdzą że jednak jest inaczej. Czy ktoś może to sprawdzić (najlepiej z małymi skilami, żeby w razie czego mogły szybko rosnąć, bo ja przy 80 nie będę w to wchodził ). Ale tak na 99% Albo jasno, np: "przez kilka dni cały czas biegałem tylko z twohanded i sword skoczył mi 30->40, a shield w ogóle/30->31". Niby było wałkowane, no ale...
2) Co z tym shieldingiem palka? Robił ktoś jakieś testy może jak shielding wpływa na ogólne obrażenia, gdy palek nie ma tarczy? Też niby jedno nie ma nic wspólnego z drugim, no ale...

Jeśli jeszcze będą jakieś poważniejsze problemy/pytania, piszcie. Myślę, że wszystkie poradniki będzie można wrzucić gdzieśtam w jedno miejsce... A ten temat będzie zamknięty ofkoz :>
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 06-07-2004, 00:37   #133
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

re: Awans shielding z bronia 2 reczna.
Kiedys bawilem sie dla zabawy rycerzem z club, po Rook zaraz wzielem staff i poszedlem trenowac... club doszedl do 30 a shielding nadal taki jak po opuszczeniu Rook (18 czy cos).
Do chyba rozwiewa wszelkie watpliwosci co do trenowania shielding bronia 2 reczna.

re: Shielding bez shielda
Otoz jak kazdy wie na Rook mozna zginac od szczura nawet majac wooden shield, otoz knight lvl 60 z shielding 79 nago (bez tarczy, broni, pancerzy) nie dostaje praktycznie obrazen od 2 ratow naraz... przydal by sie test kogos z wysokim shielding ale z niskim lvl.
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 07-07-2004, 22:09   #134
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Sory, Gremlin, ale zobacz sobie na pierwszą stronę tego tematu, 9 post od góry (Twój). Pisałeś tam troszeczkę inaczej... ;>
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
stary 08-07-2004, 01:21   #135
Gremlin
Buuuuu
 
Gremlin's Avatar
 
Data dołączenia: 06 10 2003
Lokacja: Edron

Posty: 1,637
Stan: Niegrający
Imię: Sir Grali
Profesja: Elder Druid
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie dodany przez Raynold
Sory, Gremlin, ale zobacz sobie na pierwszą stronę tego tematu, 9 post od góry (Twój). Pisałeś tam troszeczkę inaczej... ;>
Juz mi na drugiej stronie udowodnili ze sie mylilem

Ale serio nie wiem skad mialem wtedy tyle shielding, po tym jak mi udowodnili specjalnie zrobilem nowego knighta w club zeby sprawdzic experymentalnie czy na pewno maja racje (niestety mieli )
__________________
To juz koniec i nie bedzie wiecej.
Gremlin jest offline  
stary 12-07-2004, 17:38   #136
Przemas
Użytkownik Forum
 
Przemas's Avatar
 
Data dołączenia: 02 03 2004
Wiek: 37

Posty: 89
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

na Tibianews został opublikowany świetny artykuł o skillach od magic lvla po distance link : Tutaj

proponuje aby go ktos przetłumaczył to wyjaśni naprawde wiele wątpliwości polecam , sam się wiele dowiedziałem
Przemas jest offline  
stary 15-07-2004, 19:11   #137
Kamillllls
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 14 07 2004

Posty: 23
Domyślny

ELLO!!Na poczatku @Owoc opisal swoja metode trenowania... czuje sie zaszczycony ( ), ze @Owoc, @Gremli i.........JA... ...uzywamy tego samego sposobu...
...aha...nic nie sciagalem... sam na to wpadlem, zanim przeczytalem te posty... ...no i wale knife'm, narazie swamp trole...
Kamillllls jest offline  
stary 16-07-2004, 20:59   #138
Raynold
eX Moderator
 
Raynold's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2003
Lokacja: Tychy
Wiek: 41

Posty: 1,816
Stan: Niegrający
Domyślny

Ten temat się juz wyczerpał. Zdobył bardzo dużą liczbę odwiedzin i było fajnie. Jednakże pytania się mnożyły (najczęściej zawsze związane z tym samym i dość irytujące), więc powstał wreszcie dział, który (mam nadzieję) stanie się naprawdę dobrym podsumowaniem wszystkiego co wiemy (my, Tibijczycy) o treningu. Zapraszam więc tutaj , a temu tematowi dajmy juz spokój.


Wasz Modek Ray... 8)
__________________
Emerytura... Dzięki za wszystko.
Raynold jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:39.


Powered by vBulletin 3