Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 22-08-2008, 11:40   #1
Z@ck
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 08 2008

Posty: 12
Król od newbie do bohatera, czyli nasze wspomnienia z początków gry

W tym temacie chcę żebyście pisali jakimi byliście kiedyś newbie.


Ja kiedyś, dawno temu, dwa lata temu.
myślałem że gp to są bułeczki

albo jak stałem przy banku jeden gość powiedział sell i stawił mace, myślałem że jak powiem sell to też się pojawi więc poszedłem do stolika i gadałem sel sel sel a stolik był pusty.

Nie wiedziałem nawet jak się chodzi po drabinie.


Kolega mi załatwił carlin sworda, a ja go wymieniłem na rapiera bo myślałem że jest lepszy <LoL>.


po tem się uczyłem coraz bardziej i bardziej wkońcu miałem najlepsze eq wyszłem na maina i buch z nooba na gracza



pamiętaj wszyscy byliśmy kiedyś newbie

Ostatnio edytowany przez Z@ck - 23-08-2008 o 09:54.
Z@ck jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 22-08-2008, 11:56   #2
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

1. Piszę się bohater przez 'h';
2. 3 lata temu jak był update i zmienili wygląd legion helmeta myślałem, że dostałem nowy hełm;
3. 8 lvl na rooku biłem 3 tyg;
4. 9 poziom z 8 biłem na jednym respie orca cały tydzień.

:>
__________________
Voniek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 12:56   #3
Zenuś
Użytkownik Forum
 
Zenuś's Avatar
 
Data dołączenia: 28 01 2006
Lokacja: Ab'dendriel
Wpisy bloga: 7

Posty: 287
Stan: Usunięty
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Antica
Poziom: 8
Skille: 15/16
Poziom mag.: 1
Domyślny

temat nie jest zly tylko nazwa mnie dobija

kiedys rozmawialem 2 krotnie z hunterem aby mnie nie atakowal
do 10lvl expilem na bearach. respiły się 2 co 2 minuty
ciagle pisalem do ekipy Del'Toro na isiari żeby zostali moimi kolegami (po polsku choc to byli szwedzi) . wtedy wszyscy uwazali ich za potege
wiecej nie pamietam bo to bylo dawno
__________________
;-

Ostatnio edytowany przez Zenuś - 22-08-2008 o 18:00.
Zenuś jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 13:12   #4
<>ddamiann<>
Użytkownik Forum
 
<>ddamiann<>'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2008
Wiek: 28

Posty: 54
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: No have ;(
Świat: Luminera
Poziom: 15
Skille: 55/55
Poziom mag.: 3
<>ddamiann<> ma numer GG 442125
Domyślny

Cofnijmy się 3.5 roku...

Kuzyn: Masz nie schodzić nigdzie w dół, bo nie wiem, jak się wychodzi!
Ja: Ej, chyba wiem jak się sprzedaje rzeczy. Wyrzuciłem to brązowe coś za ladę i mi wzrósł jakiś "cap", cokolwiek to znaczy.
Ja: Patrz, znalazłem coś zielonego, co wygląda jak rękawiczki! (to był dednięty spider xD)

Ahhh, te czasy...
<>ddamiann<> jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 14:45   #5
Yakky
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Pierwszy server na ktorym gralem to Morgana. Pamietam ze pierwsza moja postacia byl Sorcerer (ktory nie przekroczyl 14 levela choc gralem nim ponad miesiac , tyle ze sam rook zajal mi blisko tydzien).
Pozniej bylo juz lepiej (ale nieznacznie). Pamietam ze kumple zrobili sobie knightow i zastanawialismy sie jakim cudem oni skilujac na trolach maja 2 mlvl i skile (nie pamietam juz za bardzo) jakos kolo 40/40 a ja mam 5 magic i skile po 20 no takie to byly czasy ze skilowalem sorcem.
Wracajac do pierwszego dnia na rooku, to tak jak ktos tam wyzej pisal, tez nie wiedzialem jak sie wchodzi po drabince
Pozniej juz wkrecilem sie na server Astera i tam zrobilem knighta potem palka, ktorymi wbilem 20 lvl i myslalem ze jestem ''pro''
Potem bylo kilka postaci 20-30 lvl ktore konczyly swoja przygode z tibia po 2-3 dedach
Potem dodano nowe servery (Furora ), ale to juz inna historia...

!!!Temat zapowiada sie fajnie, szczerze mowiac mogl by byc przyklejony

Ostatnio edytowany przez Yakky - 22-08-2008 o 14:50. Powód: literowka dna/dnia
  Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 15:03   #6
Paciuch
Użytkownik Forum
 
Paciuch's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2008
Lokacja: Y ten no.. niewiem
Wiek: 26

Posty: 651
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Pacera
Poziom: 42
Skille: 68/45
Poziom mag.: 11
Domyślny

Nie noobami tylko newbie .
Jak wyszedłem z rooka to położyłem na depo 20gp i nie umiałem wziąść więc odszedłem i potem pól godziny sie pytałem jak brać z depo.
__________________
Cytuj:
Druid Leprzy



Cytuj:
Otrzymałeś ostrzeżenie na Forum Tibia.pl.

Powód: Offtopic, wulgaryzmy
Uppsss....
Paciuch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 15:04   #7
DzymekofFurora
Użytkownik Forum
 
DzymekofFurora's Avatar
 
Data dołączenia: 21 10 2007

Posty: 255
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Guardia
Poziom: 80
Skille: 78/78+
Poziom mag.: 6
Domyślny

Hmm, ludzie piszą że nie wiedzieli jak się chodzi po drabinie, dla mnie kiedyś nie sprawiało to problemu. Gdy tylko byłem na Rooku, qmpel który uczył mnie grać w tibie ( xD ) pokazał mi Sheepy! Wszystkie 1 chwile Tibijskie siedziałem w zagrodzie na Rooku, nie wiedzialem ze da sie otworzyć w ogóle padnietego moba Tak samo kiedyś myślałem, że gdy wsadzi się np. Club do jednej ręki, a drugi Club do pasa to się mocniej sieka xDD Rly? Nie wiedziałem co to main, na rooku do 11 lvla siedziałem a potem wyszedłem na maina ... Miałem w ręku Katane, i jako że swoje miasto wybrałem Venore myślałem że nie da się isć do innego i ganiałem na Snake'i z kataną Ehh... ale mimo wszystko fajne wspomnienia
DzymekofFurora jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 15:28   #8
Elders
Użytkownik Forum
 
Elders's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: Szczecin
Wiek: 31

Posty: 560
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja dużo rzeczy nie pamiętam ale wiem że jak kupiłem pierwsze czary to zapisałem je na karteczce żeby ich nie zapomnieć jak wsadzałem itemki do depo to się bałem żeby nikt mi ich nie zabrał.Pierwsze expienie było na trolach kolo carlin chyba do 14 lvl W krypcie i kolo amazonek... a i jeszcze byly gobliny na 10 lvl poszedlem na hellgate z kolegą.Weszliśmy w tp a nie bylo powrotu :0 on padł na elf scoutach a ja na gs

Ta postac na screnie nizej to moj obecny 137 EK Tylko ze po namelocku


__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Etanov2 Pokaż post
ja gram w tibie bo jest jakas fabuła sredniowieczna i latasz rycerzykiem i napieprzasz w potworki , mozesz sie w handel bawic itp , jakas odmiana od gta czy innego badziejstwa

Ostatnio edytowany przez Elders - 22-08-2008 o 15:29.
Elders jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 16:20   #9
$orcerer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 01 2007

Posty: 59
Stan: Niegrający
Imię: Retired
Profesja: Rookstayer
Świat: RL
Poziom: 666
Skille: 13/37
Poziom mag.: _/
Domyślny

Gralem na poczatku z kuzynem ktory mnie namowil na tibie,wtedy moj angielski nie byl jeszcze zbyt dobry ale jakos udalo mi sie stworzyc konto i postac.Zalogowalem sie i go szukam,jest,bije owce to sie przylaczylem,ale po dluzszym czasie sie skapnelismy ze exp nam w ogule nie leci,wiec wylogowalem sie i po raz pierwszy odwiedzilem tibia.pl ;d.Wchodze w zakladke z potworami,ofc zjezdzam na sam dol,patrze demon,ok,loguje sie z powrotem i mowie ze teraz bedziemy expic na demonach ,pozniej sie dowiedzialem ze demonow tu nie ma,a kuzyn wbil juz na szczurach 4 lvl,no coz,musialem isc na szczury tylko ze...ja zaczelem expic pod sklepikami a tam nic nie bylo widac,wiec musialem chodzic w ciemnosci.Zapytalem sie kuzyna czy tez tak ma,ale on mowil ze sa pochodnie na scianach,chcialem do niego przyjsc ale mowil ze nie bo wolniej biedzie expil,wiec expilem w egipskich ciemnosciach.Nagle zauwazylem jakiegos goscia ktory polozyl pochodnie na ziemi,wiec szybko mu ja zabralem i sie cieszylem jak glupi do sera ;d,on cos tam gadal,ale mialem go gdzies.Zszedlem na nizszy poziom i ujrzalem szczura wiekszego niz pozostale,zaczelem je bic i pisze do kuzyna ze daja 2 razy wiecej expa niz normalne.Przylecial do mnie juz swoim 5 lvl charem zaczelismy expic,ja wbilem 5 lvl on 6,po jakims czasie nie mialem juz miejsca w worku na robaki,wiec pytam sie kuzyna czy mi przechowa,ok,mowi ze ma plecak ktory ma wiecej miejsca niz worek,gdy sie go spytalem skad go ma,oznajmil mi ze kupil od jakiegos kolesia za 30 gp .Dobra,wylazimy z ratow bo nudy,kuzyn dal loga,ja jeszcze chcialem pograc.Ruszylem na polnoc i znalazlem jakas szklanke (viala) chcialem sprawdzic czy moge napelnic nia wode i sie udalo,ale bylem heppi.Z biegiem czasu odkrylem,ze moge ja napelnic rowniez krwia z potworow.Potem... odkrylem ze kupa kamieni przez ktora nie moglem przejsc jest otwarta,wiec ruszylem i zobaczylem horde robakow,zaczelem je ubijac.Wpadlem na koniec na super pomysl sprawdzenia czy moge sie napic "krwi" z nich,wypilem zielony napoj i zaczelo mi ubywac zycia po 10 .Wczesniej ktos mi wspomnial,ze kaplan ktorego widzialem na poczatku gry moze mnei uleczyc,wiec ruszylem przed siebie.Minelem sie ze straznikiem na mostku(pozniej sie dowiedzialem ze tez mnie mogl uleczyc...) i kolo miasta padlem chcialo mi sie wyc z rozpaczy bo stracilem 200 zlotych monet i VIALA tragedia,wylogowalem sie.Na drugi dzien kuzyn oznajmia ze musimy zmienic swiat,bo jak wyszedl na "maina" (a ciekawe co to znaczy?) to go ubili i stracil wszystko.No wiec pozegnalismy sie z Pandoria i suszylismy na Pacere .Expilismy juz szybciej i kuzyn chcial zebysmy poexpili na szkieletach,ok wbilismy 8 lvl i nagle dostalismy od jakiegos kolesia propozycje zrobienia questa,salmon quest czy jakos tak,zgodzilismy sie i ruszylismy.Troche sie przestraszylismy gdy przeslismy przez zielony dym ale z zyciem na zoltym zytku dotarlismy do final roomu.Po zdobyciu nagrod,nieznajomy zaproponowal zrobienie screena,my mlodzi i naiwni sie zgodzilismy,i skonczylo sie tym ze zostalismy bez niczego,wyzywalismy go od #@$#@ (mielismy pod 11 lat ) ale uciekl na zielona chmurke a my nie moglismy przejsc bo obaj mielismy zycia na czerwono.Po glebszej dyskuji na skype'ie zdecydowalismy ze ja wezme jego rzeczy,on padnie i wroci i mu odam,ja padne i mi odda(plan stulecia).No wiec uczynilismy to,i brat oznajmil ze teraz czas wyjsc na "maina".nie wiedzialem o co biega,ale nie chcialem uchodzic na gorszego.Gdy mowil cos tam do oracle,po prostu skopiowalem formulke i nieswiadmie zostalem sorcem,zamieszkalym w miescie Carlin.

No i to cala moja przygoda na rooku,sporo rzeczy pominelem ale juz mi sie pisac nie chce,a i tak sie rozpisalem ;d z gory sry za bledy.

P.S. Kuzyn po wyjsciu na maina pogral 2 dni i mu sie znudzilo a ja biedny newbie zostalem sam w okrutnym swiecie tibii.

Ostatnio edytowany przez $orcerer - 22-08-2008 o 16:28.
$orcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 17:32   #10
Z@ck
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 08 2008

Posty: 12
Domyślny

no proszę muj temat się rozwija, oby tak dalej.

$orcerer
faktycznie się rozpisałeś:
Z@ck jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 18:50   #11
MnichU1007
Użytkownik Forum
 
MnichU1007's Avatar
 
Data dołączenia: 19 06 2008
Lokacja: City of Hell - Słupsk
Wiek: 30

Posty: 360
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Guardia
MnichU1007 ma numer GG 1886206 Send a message via Skype™ to MnichU1007
Domyślny

Hmmm moje początki...
Pamiętam jakby to było dziś, wraz z kumplem zaczęliśmy grać na serwerze Aldora,(nie wiem jak mi sie udało zrobić chara i konto gdyż wcale nie znałem angielskiego xD) niestety nie wiedzieliśmy co, gdzie i jak. Zeszliśmy do kanałów pełni strachu, bez możliwości wyjścia (nie umieliśmy korzystać z drabiny), więc ruszyliśmy przed siebie. Po krótkim czasie expienia na ratach po raz pierwszy przeczytałem napis You are ded. Po kilku dniach gry, w końcu wbiłem upragniony 8 lvl i zapłaciłem pewnemu knightowi 100gp, żeby powiedział mi jak rozmawiać z Oracle (wcześniej pisałem po polsku ;p).Gdy wszedłem na maine, nie zdążyłem dojść do dp i zginąłem, to był szok straciłem cały rookowy dobytek (całe 800gp ), ale nie poddałem się i dalej grałem. Byłem w Carlin i nieświadomie zeszedłem do podziemia, a następnie wpadłem do dziury z Bugami bez liny (kolejny dead ). Po kolejnym odrodzeniu sprawdziłem zabitego człowieka i znalazłem takie eq: chain armor, chain helmet, studded legs, bone shield i sworda, byłem tak zajarany że zaraz zadzwoniłem do kolegi .
A przypomniałem sobie jeszcze jedną historyjkę z rooka, a mianowicie chciałem zabić NPC jak mi nic nie odpowiadał jak do niego pisałem (oczywiście po polsku xD)
No to by było wszystko, a i sorka za rozpisanie się
__________________
O KS GRYFIE, TYŚ NAJWIĘKSZĄ MIŁOŚCIĄ MĄ. W MOIM SERCU TY, BĘDZIESZ ZAWSZE TYLKO TY, CIEBIE BĘDĘ WIELBIŁ, AŻ DO KOŃCA SWOICH DNI!!!


Waszym wzorem jest KSG
MnichU1007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 19:53   #12
Z@ck
Zbanowany
 
Data dołączenia: 21 08 2008

Posty: 12
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez MnichU1007 Pokaż post
Hmmm moje początki...
Pamiętam jakby to było dziś, wraz z kumplem zaczęliśmy grać na serwerze Aldora,(nie wiem jak mi sie udało zrobić chara i konto gdyż wcale nie znałem angielskiego xD) niestety nie wiedzieliśmy co, gdzie i jak. Zeszliśmy do kanałów pełni strachu, bez możliwości wyjścia (nie umieliśmy korzystać z drabiny), więc ruszyliśmy przed siebie. Po krótkim czasie expienia na ratach po raz pierwszy przeczytałem napis You are ded. Po kilku dniach gry, w końcu wbiłem upragniony 8 lvl i zapłaciłem pewnemu knightowi 100gp, żeby powiedział mi jak rozmawiać z Oracle (wcześniej pisałem po polsku ;p).Gdy wszedłem na maine, nie zdążyłem dojść do dp i zginąłem, to był szok straciłem cały rookowy dobytek (całe 800gp ), ale nie poddałem się i dalej grałem. Byłem w Carlin i nieświadomie zeszedłem do podziemia, a następnie wpadłem do dziury z Bugami bez liny (kolejny dead ). Po kolejnym odrodzeniu sprawdziłem zabitego człowieka i znalazłem takie eq: chain armor, chain helmet, studded legs, bone shield i sworda, byłem tak zajarany że zaraz zadzwoniłem do kolegi .
A przypomniałem sobie jeszcze jedną historyjkę z rooka, a mianowicie chciałem zabić NPC jak mi nic nie odpowiadał jak do niego pisałem (oczywiście po polsku xD)
No to by było wszystko, a i sorka za rozpisanie się
hehehe, dobre. Nic nie szkodzi że sie rospisałeś $orcerer zrobił całe opowiadanie,

ale bez obrazy o to właśnie chodzi
Z@ck jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 20:07   #13
$eriToonbra
Użytkownik Forum
 
$eriToonbra's Avatar
 
Data dołączenia: 24 01 2008
Lokacja: Pyskowice

Posty: 257
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Secura
Poziom: 123
Skille: 16/25
Poziom mag.: 66
$eriToonbra ma numer GG 9933368
Domyślny

Świetne opowiastki

Teraz ja ;P

Pierwsze co jak się zalogowałem (kolega zrobił konto i pobrał tibię) nie wiedziałem jak iść i klikałem na monitorze kratka po kratce nie wiedziałem że da się na strzałkach bo przyzwyczaiłem się do klawiszy w,s,a,d.
Znalazłem otwartą zagrodę z owcami i zacząłem je bić i nagle patrze przybyło mi 1 expa xDD ale to tylko nadzieja, zamknąłem i tydzień nie grałem stwierdziłem że to głupie.

Po tygodniu przyszli koledzy i wytłumaczyli jak się chodzi co jak po drabinie itp...

Wbiłem 3 lvl kolega dał mi hełm jakiś nie pamiętam i buty więc stwierdziłem, że jak idę na orki to założę hełm a jak na raty to buty żeby mnie w nogi nie pogryzły xDD

Wbiłem 8 lvl i prawie miałem 9 zajeło mi to jakiś tydzień kiedy wbił kumpel i powiedział że wejdzie mi na maina zrobiłem knighta (jakiś kolo przede mną szedł na main i pisał sorcerer a ja myślałem że to piłkarz)
Kolega poszedł potem do domu ale wcześniej pokazał mi jak co mniej więcej

Zalogował się do gry i dał mi plate seta i poison dagger happy jak nie wiem;P

Poszliśmy na rotwormy wbiłem 10 lvl i pokazał jak skilować i poszedłem z nim na walkyrię i wild warriora podszedłem do nich oni zaceli mnie bić a ja pisałem że "nic Ci nie zrobiłem zostaw mnie" coś w tym stylu.

Wbiłem 12 lvl i zrobiłem druida kolega napisał że ma różdżkę od 8 lvl i sprzedał mi ją za 800 gp wtedy nie wiedziałem że jest za free ale się chwaliłem wszystkim w depo że mam ją za 800 gp to jakiś gracz zaprowadził mnie i pokazał że to za darmo, wtedy ja zdenerwowany poszedłem na expa kumpla i zacząłem go bić;P chodź miał 16 lvl ja 9 oddał kase ja mu różdżke i po kłopocie

Wbiłem 15 lvl zacząłem robić antidote rune happy jak nie wiem 8 bp zrobiłem pamiętam to jak by to było wczoraj ale nikt nie kupował heh;/

I nagle patrze 20+ sorcerer i proponuje mi questa więc poszedłem i kazał włożyć mi do backpacka 200 gp za "klucz" poszedłem napisał mi co mam pisać (hail king -> fag key) i on mnie dobił straciłem 200 gp;/
Wbiłem 20 lvl wziąłem i poszedłem go zabić ale prawie mnie pokonał miał już coś koło 30 lvl uciekłem

a potem to jakoś już leciało z górki.
__________________




$eriToonbra jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 22:47   #14
Robin
Tibia.pl support
 
Robin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2006
Wiek: 30

Posty: 503
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elder Druid
Świat: Guardia
Poziom: 182
Skille: n/d
Poziom mag.: 76
Domyślny

HeHe niektóre są dobre a to moje.
1. Expiłem na ratach i chciałem wrócić i nie mogłem wejść po drabinie. Przechodzi jakiś 5 lvl obok mnie a ja coś takiego ,, co robić jak odkryje błąd?", a on do mnie żebym nacisnął CTRL + R i napisał. Więc wcisnąłem i napisałem w raporcie ,,drabina się zepsuła".
2. Nabiłem 9lvl podjarany kupiłem exure, poszedłem expić i padłem . Znów nabiłem 9lvl podjarany, że moge exury używać i znów dead . I tak jeszcze raz.
3. Chodziłem i zabijałem gobliny i wszedłem na górę zobaczyć huntera (). Patrzę a tam.... lina!!!! Ja już nie wytrzymuje (już raz ,,umarłem" na hunterze) dzwonie do kolegi z 13lvl na komórkę i szybko gadam ,,Ej, zabijesz huntera? Bo tam lina leży...".
Robin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 22:56   #15
Abdrus
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 06 2006
Lokacja: Płock
Wiek: 32

Posty: 205
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Notham
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura ;]
Poziom: 65+
Skille: 81
Poziom mag.: 14
Abdrus ma numer GG 6382179
Domyślny

Ja tak samo jak prawie wszyscy na początku nie umiałem wchodzić po drabinie. Kiedy zyskałem kilka gp i kupiłem pierwszy miecz i tarcze odrazu poleciałem do kumpla zadowolony powiedzieć co zyskałem. Rooka przechodziłem ponad tydzień. Pierwsze moje miasto to Venore i byłem strasznie ciekaw czy naprawdę można było walić ludzi xD i pod dp zaatakowałem ok. 50 lvl i trzech mnie zaczęło walić (miałem nadzieje że mi się ich uda rozwalić P ). Drugie moje miasto Thais, kiedy zobaczyłem Draga w dp (koleś się przemienił i używał fireball) zacząłem go atakować i pisać do kumpla że drag atakuje miasto, a potem się dziwiłem czemu zamiast walić go to walą mnie . Jeszcze zrobiłem Bp of Hmm i kumpel mi napisał że za 1k sprzedam krzyczałem 30 min chyba pod dp że sprzedaje (nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak Trade Channel), wreszcie jak znalazłem kupca i dawał mi 10 platinum coins kłóciłem się z nim że chce 1k a nie 10 D i tak sprzedałem Bp of Hmm za 100gp
__________________

Ostatnio edytowany przez Abdrus - 23-08-2008 o 00:27. Powód: pomyłka xD
Abdrus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 23:04   #16
Milten Magician
Inquisition Hero
 
Milten Magician's Avatar
 
Data dołączenia: 11 12 2005

Posty: 918
Stan: Niegrający
Domyślny

Yyy gdy ja zaczynałem (jakieś 5 lat temu) bylem gówniarz miałem z 11 lat. Znalem angielski na tyle, ze udało mi się jakimś cudem zrobić chara i wylądowałem w rook temple na serwerze Titania ;p.

Od razu pokapowałem się, żeby bić raty ale o tym ze można otwierać potworki kumpel powiedział mi gdy miałem 7 lvl xD.

Po tygodniu ciężkich walk na rooku wyszedłem na main na !8 lvlu! z eq: leather set, studded shield i short sword. Oczywiście grałem knightem bo tylko to była prosta profesja.

Po wbiciu 13~ lvla postanowiłem wydać zarobione pieniądze na iful power full miecz jakbym był !zwykły sword! kupiony u NPC w Thais za 85~gp

Na 20 lvlu z kolega postanowiliśmy w 2 knightow isc na drag hunta. Ja z hmm i z serpent sworda a on miał bloczyc.
Jakoś nam się udało go zabić i mało się nie pobiliśmy w szkole o steel helmet.

Potem padłem od draga jak się przerzucił, zdenerwowałem się i zrobiłem nowa postać która była druidem. Wbiłem 11 lvl i otworzyłem farmę uhow.

I tak skończyła się moja newbiowata historia, zakończona tym ze przeniosłem się na Calmere a potem na obecna Astere gdzie mam 125rp i 90 rp.

Myślę, ze fest się nie rozpisałem ;p
__________________

"I tried so hard
and got so far
but in the end
it doesn't even matter"
Milten Magician jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 23:20   #17
juran_se_spychowa
Użytkownik Forum
 
juran_se_spychowa's Avatar
 
Data dołączenia: 04 04 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 308
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Gildia: Sin
Świat: Selena
Poziom: 43
Skille: 71/50
Poziom mag.: 11
Domyślny

Mnie na grę w tibie namówili koledzy... po 2h męczenia się z założeniem postaci, w końcu jakimś cudem założyłem ją. Wpisywałem swój nick kamil123, ale się nie dało, więc wziąłem suggest name... mój pierwszy nick w tibi to Lear Eriktor na Harmoni. Mój kolega miał już tam 24 lvl więc mówił mi co i jak... gdy wbiłem po tygodniu 8 lvl chciałem wyjść na tego "majna" ale nie wiedziałem jak, więc poszedłem do wyroczni, napisąłem "hi". Zobaczyłem, że na końcu zdania jest znak zapytania więc napisąłem "yes". Wtedy wyskoczył mi chyba napis jaką chce profesje... czytając to, nagle znikł mi ten napis, i zapamiętałem z tych profesji tylko "Druid" i dlatego wziąłem właśnie druida xD. Na mainie expiłem do 14 lvl na trollach koło Thais... nie wiedziałem co to są czary, więc jak tylko kolega mi o nich powiedział, podjarałem się i pobiegłem je kupić. Dziwiłem się czasami "czemu mi nie bije" a nie miałem many i mówiłem, że ruzga się skończyła xD. 16 lvl wbijałem 5 razy, 21 lvl wbijałem 3 razy... Podniecałem się dark helmetem bo miał rogi, więc kupiłem sobie go. A tak PS to na początku dałem mojemu koledze 300 gp żeby mi załatwił chain legi <lol!>. Expiłem sobie na dwarfach guardach <wow> i latałem z dwoma chain armorami do Carlin, żeby je sprzedać... tych histori było więcej, ale nie chce mi się już pisać ;p
__________________
Cytuj:
Prosze o zamieszczenie linkuw lub obrazuw przedstawiające gdzie mozna odkopac tego tomba.
Jeśli zly dzial lub jest juz taki temat przepraszam.
Nie lubię "matoluw"

09:38 Ciekiera [20]: chcesz miec dobre itemki na Selenie?? jak tak to napisz do gm na gg 1148937


15:49 Elite Bloodseeker [8]: Sprzedam zestaw mlodego lucznika lók+ 100 arrows~~~~~
juran_se_spychowa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 23:30   #18
Arlon
Użytkownik forum
 
Arlon's Avatar
 
Data dołączenia: 05 06 2008
Lokacja: Siedlce
Wiek: 28

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Dronix
Profesja: Paladin
Świat: Celesta
Poziom: 10
Skille: 31/20
Poziom mag.: 2
Domyślny

Ja na samym początku (jakiś rok temu) od razu wiedziałem jak sterować. (taka jakaś wprawa z innych gier, że jak zawsze miałem nową to się sam uczyłem i teraz mi to wychodzi bardzo szybko). I gdy wyszedłem ze świątyni to zobaczyłem worek. Podbiegłem do niego i go otwożyłem. W środku nic nie było i myślałem, że kiedyś było tylko ktoś wziął i nikt inny tego nie będzie miał (Tibia to była moja pierwsza gra mmorpg, więc nie wiedziałem o restartach servera). Potem zobaczyłem maczuge na skałce i starałem się tam wejść, ale to się nie udało. Potem była maczuga na dachu, ale też tam nie wlazłem. Zobaczyłem kradke na ulicy. Zeszłem tam i pobiłem się z ratami. Potem miałem problem z wejściem po drabinie, bo klikałem use cały czas na drabine, zamiast kratke na której stoi.

Potem troche rozejżałem się po świecie Tibi i starałem się najwięcej nauczyć. Ogarnełem to w 1-2 dni, w tym było poznanie zagrody z owcami (gdy jakąś zabiłem nie wyskakiwało ile expa dostałem więc wiedziałem, że nie opłaca je się zabijać) i próbe wchodzenia po schodach. W 3-4 dniu miałem już 5 lvl i miałem leprze wyposażenie i ogarnąłem większość interfejsu. Na 8 lvl nauczyłem się obracać i chodzić na skos. Potem wyszedłem na maina (już opanowałem nazwy). Zacząłem tam zbierać różne żeczy które były "cool" na rooku. W jakieś 3 dni przestałem zbierać śmieci. Czyli ogólnie ogarnąłem całą gre w jakiś tydzień.

Kurcze, całe wypracowanie napisałem... Podziele to na kawałki, żeby było bardziej czytelnie.

@Edit
I jeszcze tak dopisze, że o Tibi dowiedziałem się z rozmów kolegów i pierwsze co zrobiłem kiedy na moim nowym komputerze zaistniał internet to wlazłem na tibia.com i ściągnąłem Tibie (najpierw założyłem konto). Potem zrobiłem postać i się zaczeło.

Ostatnio edytowany przez Arlon - 22-08-2008 o 23:33.
Arlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2008, 23:37   #19
Graventer
Użytkownik Forum
 
Graventer's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2007
Wiek: 33

Posty: 102
Profesja: Royal Paladin
Świat: Berylia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Abdrus Pokaż post
Maina przechodziłem ponad tydzień.
A ja gram ponad rok i ciągle nie moge przejść maina

A oto moja historia:
Założyłem sobie postać na harmonii, żeby zabić najlepszego gracza w tibii (wtedy mdw wymiatał). Miałem nawet fajny plan: Kupiłbym pare paralyze i sd. Rzuciłbym paralyze, on w tym czasie nie mógłby nawet drgnąć (tak myślałem) i zabije go z sd. Jestem miszczem?
Graventer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2008, 01:20   #20
Patysiak
Zbanowany
 
Patysiak's Avatar
 
Data dołączenia: 09 08 2006

Posty: 636
Stan: Niegrający
Domyślny

Ja swoim pierwszym charem przechodziłem rooka chyba 3tyg, z czego tydzień zbierałem na wędkę, wreszcie uzbierałem 150gp, kupiłem ją w sklepie i pytam brata, jak się jej używa, on zamiast use i na wodę, to przesunął ją na wodę i jak to zobaczyłem, to myślałem, że się załamię XD

Bro grał może z 2tyg przedemna i jak wybiłem 8lvl, to się go pytam kogo zrobić, on mówi, że knighty walą z sworda, palle z dista, magi z cluba, a druidzi z axa, to se myślę, mam mace, a robię sorca xd

Tak jak wielu ludzi, tak i ja zawsze się zastanawiałem why wild warrior/hunter nie mają skulla i nie odpowiadają, od tego 2 zwykle dedałem ;P

Ogólnie z początku kieeeeeedyś gra była inna, nie liczył się aż tak lvl, więcej się runki robiło niż expiło, a jak wyexpiłem 20lvl na scoutach niedaleko thais i cyclopach, to się czułem jak boss xd
Patysiak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin 3