Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Magia

Notki

Magia Magiczne zaklęcia, runy, potężni magowie. Tutaj wszystko o magii w Tibii

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-10-2004, 22:02   #1
Yeelster
Użytkownik forum
 
Yeelster's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 8
Strzałka Kto gra sorcem niech wejdzie mam pytanie

To pytanie bedzie dotyczycc tylko posiadaczy pacca ale moze nietylko:
wiec mam zamiar kupic pacca od samego poczatku grania [podkreslam ze gram w tibie ze 3 lata nie wysmiejcie mnie ale nie gralem nigdy sorcem i nie weim doradzcie mi]i nie wiem gdzie i na czym expic co kupowac jaakie itemy ile na czym, expic i do ktorego lvl jezeli by ktos mial ochote albo by sie komus nudzilo to prosze o napisanie
Yeelster jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-10-2004, 22:41   #2
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Coz, od tego jest specjalny poradnik ale mimo to co nieco podpowiem.

Jako bron wybierz cluby lub miecze (skull staff lub fire sword sa dla maga najlepsze). Do ~30 lvl expisz tylko i wylacznie na rotach, dwarfach, orcach w miedzyczasie robiac HMMy (dla siebie na przyszlosc) lub SD (dla siebie lub na handel). Sprzet wystarczy Ci taki by Cie roty nie zagryzly. Od okolo 27 - 30 lvl mozesz zaczac expic przy pomocy monkow, polecam dwarf guardy. Nastepnie proponuje zainwestowac w dobry i lekki sprzet, moze to byc FS, Blue robe, k-legi, G-shield, C-helmet. Tak opancerzony bierzesz full UH, HMM i BP SD po czym kupujesz BP mana fluidow i idziesz na smoki. Wolasz 2 DSy lub Orc Leader'y i zaczynasz zabawe. Najlepiej nawalaj na full atak. UHami leczysz summony, HMMami pomagasz summonom (wiecej expa) a SD jest na wypadek gdyby smok rzucil sie na Ciebie a Ty nie mialbys gdzie zwiewac. Miej tez Vite w hotkeyach .
Konkretna zabawa magiem zaczyna sie od okolo 40+ lvl'a, nikt kto wie jakie spustoszenia w zapasach HP czyni ultimate explosion z Toba nie zadrze, chyba ze ma 'plecy'. Od okolo 50 lvl mozesz sobie expic na necro a potem to juz wedle woli.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-10-2004, 10:01   #3
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

może powiem troche inaczej:
(jak wyżej)do 30 expij na rotach na daramie, robiąc SD(zanim będziesz mógł robić sd to hmm, jednak jak tylko kupisz czar "sd" to "hmm'ów" juz nierób[lepiej sprzedac sd i kupywać hmm]) sprzet, poki chodzisz na roty, to starczy, plate set, guardian shield i dragon hammer. Robiąc i sprzedając sd kup sobie nowy sprzęt(po kolei co najbardziej się przyda: Skull Staff, Blue Robe,(pierw crown shield) potem demon shield, BoHy, AoL, Crown Legsy, Royal Helmet) jeżeli już od 3 lat grasz w tibie, to zakładem, że jakąś kase masz uzbierana to możesz przesłać kase/sprzęt, co pomoże ci szybciej zdobyć lepszy sprzęt. jak zrobisz ten 30 level na rotach, to rusz na guardy, z HMM'ami, GFB, UH i Backpackiem mana fluidów(wyprawy na guardy możesz przekładac huntami na vampiry, dragony, GSy, DLe, Banshee-tak dla zabawy lub dla loota-można na DLkach nieźle zarobić jak masz szczęście) dobijesz 40-43 level to zbierz ekipe i idź na Orc fortress quest, crusader helmet quest, itp. Potem od 50+ to opłacalne sa: Guardy bez sumonów(z hmm), minotwalin, Cyklopolis, Hunty na Nexro, Hunty na DLe i poh..
No to to wszystko

PS: Dla maga najlepsze są Cluby lub miecze(Cluby-tanie mało obrony; miecze-drogie, dużo obrony, najlepsze bronie w grze to właśnie miecze)
Miłego grania
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One

Ostatnio edytowany przez Shinjix - 22-10-2004 o 10:05.
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-10-2004, 21:39   #4
Yeelster
Użytkownik forum
 
Yeelster's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 8
Żarówka

Dzięki naprawde mi pomogliście jeszcze raz wielkie dzięki teraz to mnie oświeciliście
Yeelster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2004, 19:18   #5
Homer
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 10 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 63
Homer ma numer GG 1408815
Domyślny

lol !
to ja na 16 lvly chodze z kumplem na guardy ^^
a przy okazji to kup sobie jeszcze GFB, tez dobry i idzie po 2/2,5 k.
Homer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-10-2004, 20:03   #6
dam007
Użytkownik Forum
 
dam007's Avatar
 
Data dołączenia: 22 10 2003
Wiek: 34

Posty: 75
Domyślny

No tak, ale jak idziesz z kumplem, to jest was dwóch i zawsze troche łatwiej pokonać guarda. A pozatym trzeba się dzielić expem i lootem . też ostatnio założyłem maga i interesuje mnie wybór broni dla niego, w gre wchodzi skull staff lub fire sword. Co jest lepsze?
dam007 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 07:09   #7
Jarro
Użytkownik Forum
 
Jarro's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2003
Lokacja: Łódź
Wiek: 35

Posty: 51
Jarro ma login Tlenu Jarro
Domyślny f-sword czy skul staff.....

Moim zdaniem lepiej wybrać f sworda bo jest leprzy od dragon chamera, a potem to już bright sword który jest o wiele leprzy niż skull staf.
__________________
Imie: Samuel Spellwand
Świat: Beryla
Klasa: Sorcerer
Lvl: 12
Mlvl: 9
Jarro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 08:52   #8
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Jarro
Moim zdaniem lepiej wybrać f sworda bo jest leprzy od dragon chamera, a potem to już bright sword który jest o wiele leprzy niż skull staf.
I o wiele cieższy
@dam007
Ja wolalbym FSa, roznicy w ataku pomiedzy nim a SS nie odczujesz a ma wiecej defa, no i swieci. Waga tez specjalnie sie nie roznia. Poza tym FS duzo fajniej wyglada.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 10:42   #9
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

@ Homer

ale mi chodzi o to, żebyś w razie wypadku(ataku z 6 guardów + Soldki) zdołał przeżyć jakoś.


Moim zdaniem lepiej wybrać Skull Staff(), bo jest lżejszy i tańszy niż bright, a magowi niezależy tak na obronie jak knightom, czy palom. Wole zamiast brighta kupić skull staffa i na runki mieć kase. I tak mag jak będzie miał kase na kupienie bright sworda, to będzie juz dość dobry i niebędzie expil walcząc wręcz, więc obrona jest mu zbędna(!?) dlatego niektórzy magowie na hunty i tak biorą np. tylko tarcze, bo wolą więcej run unieść
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 10:55   #10
MayGyver
eX Moderator
 
MayGyver's Avatar
 
Data dołączenia: 19 10 2003
Lokacja: z zarzecza

Posty: 1,090
Domyślny

powinienes takze wziac pod uwage elfen vilage/elf fortress
malo ludzi
posiadajac crownseta i fs mozna zdobyc
calkiem niezly exp (na 25 lvl i 35 mlvl - 5k expa na bp hmm)
loot tez niczego sobie (longswordy, luki, strzaly) nawet sie zwraca kasa za hmm
tylko nie chodz po 1 pietrze bo tam duzo scoutow
lepiej po trawie i podziemiach
__________________
MayGyver jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-10-2004, 21:39   #11
Yeelster
Użytkownik forum
 
Yeelster's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 8
Cool

O.K. macie racje ale myśle ze od 28-30 lvl jak mozna miec summony czyli np. ds'a to mozna na dragach jak myślicie? oglądałem filmik 6 h na deep fibula ostatni pokuj i koles sobie zrobil koło 200k expa i loot całkiem całkiem nie powiem tylko do pozazdroszczenia aa mial 50 lvl i 48 m lvl podkoniec filma mial juz 52 lvl pozdro skomentujcie jak myślicie zeby potem chodzic na dragi na edron np. bo tam sie respi cały czas 1 co jakies 2-3 minuty
Yeelster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 10:30   #12
Shinjix
Master Alucard
 
Shinjix's Avatar
 
Data dołączenia: 27 09 2004
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 2,722
Imię: Yatiru
Profesja: Elite Knight
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Shinjix ma numer GG 4032930
Domyślny

Jak wybierasz dragi to polecam ankrahmun. Dobry Respawn(po 1 dragonie) szybko exp na tych dragach leci chociaż jeśli masz iść na draga z summonami, to lepiej iść na guardy bez summonów
__________________
A Mind is a Terrible Thing to Waste...
†††
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.
†††

I am the pure flame that burns
I am Sirius son
I am the infinite space
I am the most conquering One
Shinjix jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-10-2004, 19:20   #13
Yeelster
Użytkownik forum
 
Yeelster's Avatar
 
Data dołączenia: 27 07 2004

Posty: 8
Smutny

No nie wiem :/ chce jak najlepiej wykorzystac pacca i nie wiem na czym mam expic :/ wiem przynajmniej gdzie do 28-30 lvl expic ale co dalej przecierz ten lvl zrobie w jakies 30 dni moze 40 dni i zostanie mi jeszcze jakies 170-180 dni pacca nie wiem co lepsze czy dragi ze summonami czy dwarf guardy bez
Jeżeli wiesz to na czym sei wiecej expa zdobywa ??
Yeelster jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-10-2004, 15:33   #14
Caspius
Użytkownik Forum
 
Caspius's Avatar
 
Data dołączenia: 04 02 2004
Lokacja: Na końcu drogi życia..
Wiek: 34

Posty: 240
Domyślny

heh, wszystko zalezy do nakladu runek, nie od miejsca. Polowanie na guardach to bardzo szybki exp, ale niestety zadko(o ile wogole) sie zwraca. Ja od 28 lvla expie na edron double (z summonami) i moge powiedziec, ze przy dosc niewielkim nakladzie run robie sporo expa, i na dodatek bardzo czesto mis ie to zwraca
__________________
Kiedy umrę, pochowajcie mnie twarzą do dołu, aby wszyscy mogli pocałować mnie w dupę
Helmut Ottenburger
-----------
Koncze z tibia... Ciekawe ile wytrzymam
Caspius jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2004, 12:34   #15
Eter
Użytkownik Forum
 
Eter's Avatar
 
Data dołączenia: 24 06 2004
Lokacja: Kazordoon // Isara // Łódzkie
Wiek: 34

Posty: 67
Eter ma numer GG 5314427 Eter ma login Tlenu mortyx
Domyślny

Co ja moge powiedzieć ( obecnie mam 28 sorca z 40 mlv jestem facc ) roty i dwarfy ( obecnie teraz tam expie ). Moje eq to : blue robe , k-legs ( chodze w p-legsach zbieram na aola ) , crus helmet , dwarven shield ( 2 tower shieldy na sell w depot za ciezkie dla sorca ) oraz skull staf zarobie sobie na bohy i aol i tego stufu nie zmienie .. chyba ze wymienie helmet i oczywiscie shield na coraz lepszy

Co do expa to ja jak mi kumpel doradza ( pozdro dla Gogina ) pojde na hg ( hellgate ) jest tam duzy spawn i dobry exp ( 10 k exp na plgodziny ) tak widziałem na filmiku :

Na 40 lvlu kup pacca od samego pocatku to strata .. czasu .. rotow i dwarfow jest pelno wszedzie ..
__________________
"Myślę więc jestem , tibia uzależnia "

POzdro

Powodzenia w nowym życiu
Eter jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2004, 13:55   #16
Dark Vilej
Użytkownik Forum
 
Dark Vilej's Avatar
 
Data dołączenia: 11 08 2004
Lokacja: Nowa Sarzyna
Wiek: 33

Posty: 199
Dark Vilej ma numer GG 4463885
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Magus
Coz, od tego jest specjalny poradnik ale mimo to co nieco podpowiem.

Jako bron wybierz cluby lub miecze (skull staff lub fire sword sa dla maga najlepsze). Do ~30 lvl expisz tylko i wylacznie na rotach, dwarfach, orcach w miedzyczasie robiac HMMy (dla siebie na przyszlosc) lub SD (dla siebie lub na handel). Sprzet wystarczy Ci taki by Cie roty nie zagryzly. Od okolo 27 - 30 lvl mozesz zaczac expic przy pomocy monkow, polecam dwarf guardy. Nastepnie proponuje zainwestowac w dobry i lekki sprzet, moze to byc FS, Blue robe, k-legi, G-shield, C-helmet. Tak opancerzony bierzesz full UH, HMM i BP SD po czym kupujesz BP mana fluidow i idziesz na smoki. Wolasz 2 DSy lub Orc Leader'y i zaczynasz zabawe. Najlepiej nawalaj na full atak. UHami leczysz summony, HMMami pomagasz summonom (wiecej expa) a SD jest na wypadek gdyby smok rzucil sie na Ciebie a Ty nie mialbys gdzie zwiewac. Miej tez Vite w hotkeyach .
Konkretna zabawa magiem zaczyna sie od okolo 40+ lvl'a, nikt kto wie jakie spustoszenia w zapasach HP czyni ultimate explosion z Toba nie zadrze, chyba ze ma 'plecy'. Od okolo 50 lvl mozesz sobie expic na necro a potem to juz wedle woli.
Szkoda ze wczesniej tego nie przeczytalem
.............

Z 23 lvl'a na 30 lvl wydalem ~90k na runy (hmmy) qwa.. A moglem expic na rotach.. Ale coz.. Trudno sie mowi. Ale morze to i lepiej? Mam ~10k expa na 1h. Moje eq: Crusader Helmet, Fs, Blue Robe, Crown shield, K Legsy i buty (kiedys bohy).

Ostatnio edytowany przez Dark Vilej - 29-10-2004 o 13:57.
Dark Vilej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 13:07.


Powered by vBulletin 3