Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Inne

Notki

Inne To co nie pasuje do któregoś z działów a ma związek z Tibią trafia tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 08-02-2006, 18:49   #1
errol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 02 2006

Posty: 8
Domyślny PK oszust atakuje... co dalej?

Witam, jestem nowy prosze o wyrozumiałosć (8lvl knight).
Otóż gram sobie dzisiaj na Carlinie, a tu nagle jakiskoleś mnie atakuje. Nie miałem szans wygrac, mówię 'STOP' ale on dalej jedzie, za chwile dołączył drugi. Walił we mnie magią (coś jakby niebieskim prądem). Zauwazyłem ze ma 7lvl! Cos tu jest nie tak, czytałem o programach które klonują postac gracza i klony robią to samo co on... W każdym razie uciekłem, klikając w EXIT, bo LOGOUT nie działa podczas walki (nie miałem gdzie i jak uciec). Po chwili wszedłem, ale oni dalej tam byli, więc znowu EXIT. Po 15 min wszedłem ponownie i pojawiłem sie w świątyni, bez backpacka i jego zawartości! Już drugi raz mi sie tak zdarzyło. Dlaczego? Czy jest jakas możliwośc ominiecia z góry przegranej walki bez tracenia swoich itemów?
Pozdrawiam wszystkich graczy (zwłaszcza tych, którzy szanują nie-pisany regulamin i Netykiete, reszte na stos!)

Ostatnio edytowany przez errol - 08-02-2006 o 18:51.
errol jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 08-02-2006, 18:52   #2
Walekifa
Użytkownik Forum
 
Walekifa's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2004
Wiek: 32

Posty: 1,743
Walekifa ma numer GG 8714993
Domyślny

jeśli robisz exit to postac zostaje online,bo co to miało by być?? A backpacka zabrało jak to przy śmierci.Co do klonowania to nie mam pojęcia.A koleś bił cię z HMM albo LMM.

Taka gra,nic na to nie poradzisz.
__________________
GRUPA TEA TIME REKRUTUJE ; ) OTWARTA DLA WSZYSTKICH FANÓW SPANIAŁEGO NAPARU POSIADAJĄCEGO PONAD DWA TYSIĄCE LAT TRADYCJI.

http://www.forum.tibia.pl/group.php?groupid=126

Jesteś fanem Diablo 2 ,ale gra już ci się znudziła?
http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=187841-
Zapoznaj się z tym tematem,a nie pożałujesz!!!!!!!!
Walekifa jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 18:52   #3
Kamlot De'Kapy
Użytkownik Forum
 
Kamlot De'Kapy's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2005
Lokacja: Lokacja
Wiek: 33

Posty: 259
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: Slipknot
Świat: Titania
Poziom: 40
Skille: 75+/75+
Poziom mag.: 5
Kamlot De'Kapy ma numer GG 2967718
Domyślny

Ufff, niestety spodziewaj sie ze w Carlin nieraz cie zabija, radze ci sie przeniesc do Ab'Dendriel, i dopiero jak zrobisz wiekszy lvl to mozesz isc do Carlin. Niemogles zrobic Exit, poniewaz dalej tam zostajesz, a w czasie gdy ktos cie leje, to niemozesz sie wylogowac, jednak mozesz uciec do pz - swiatynia, dp. Jak jeszcze jakies pytania to wal!
__________________
W moim sercu Bydgoszcz i Zawisza WKS!
W trzy kolory stroisz się!
Błękit nieba, biel i czerń!
To są barwy wspaniałe!
Za nie oddam życie swe!
Bo uwielbiam Zawiszę!
On dziś dla nas w piłkę gra!
I trzy punkty zdobywa!
See you in Matchs Zawisza's

Prosze nie wchodź...nieee!!
Wejdziesz - niewyjdziesz
A tak na marginesie... HAIL KYRA! - jesli chcesz zobaczyc prawdziwe oblicze Kyry to kliknij tu!
Kamlot De'Kapy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 18:54   #4
Nosso Mc'Furry
Użytkownik Forum
 
Nosso Mc'Furry's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Iława
Wiek: 34

Posty: 278
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Świat: Azura
Poziom: 81
Skille: 90/60
Poziom mag.: 18
Nosso Mc'Furry ma numer GG 8484666
Domyślny

Opcja 'Exit' działa inaczej niż myślisz.
Jeżeli masz walkę "krzyżyki" to musisz poczekać aż one znikną, jeżeli tak się nie stanie nie będziesz w stanie się wylogować.

Exit działa w ten sposób że wyłącza klienta tibi, ale (tu uwaga) postać jeżeli ma walkę zostaje w grze. Nie ma możliwości wylogowania się w czasie gdzy inny gracz Cię atakuje. Jedynym ratunkiem jest ucieczka do protection zone, czyli czegoś takiego jak Depo bądź też Temple (świątynia).
__________________
Hail the Defenders of Fangorn
Nosso Mc'Furry jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 18:55   #5
SkoWroN~
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 07 02 2006
Lokacja: Połowite

Posty: 8
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Vinera
Poziom: 17
Skille: 15/20
Poziom mag.: 13
Domyślny

Nom troche to wkurzajace mi z 13 lvl zbili do 7, ale coż takie zycie, a co do ominięcia walki jak wezmierz EXIT to twoja postac przez pewien czas jest nie wylogowana, ale ty tego nie widzisz. Sprawdzilem to w walce s potworami.
I tez jestem ciekaw jak ominąć takie coś.

Edit: Heh o tym samym napisaliśmy.

Ostatnio edytowany przez SkoWroN~ - 08-02-2006 o 18:57.
SkoWroN~ jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 18:57   #6
Pacek
Użytkownik Forum
 
Pacek's Avatar
 
Data dołączenia: 18 07 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 37

Posty: 603
Stan: Niegrający
Imię: Pacek man
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Julera
Domyślny

teoretycznie do 10lvl przysługuje okres ochronny którego przestrzegają przyzwoici gracze i PK, niestety nie wszyscy najlepiej wołać pomocy(co nic nie da) i uciekać do świątyni, depo. Z szabelkami/mieczykami (czyli z włączonym atakiem na ciebie) nie da sie wylogować z tibi, biorąc exit ułatwiasz tylko sprawe bo ty sie nie ruszasz masz wyłączoną tibie ale twoja postać nadal jest w grze. Wbij szybko jakiś 15lvl to bedzie ci łatwiej uciekać przed takimi pseudo pk
ps. nie mówi sie grałem na carlinie tylko byłem w Carlin, poza tym nie radze tam przebywać bo tam jest najwięcej low lvl pk
pps.(Khazar) nie czepiajmy sie takich szczegółów równie dobrze to mogą być nożyki, krzyżyki, nożyczki, maczety i inne takie tam, czy sie powie mieczyki czy szabelki kazdy wie że chodzi alert o włączonym battle, czyli trybie walki. Nie wiedziałem że tej zasady już nie ma, kiedy zaczynałem grać ponad 2 lata temu ona była ale fakt faktem że była tylko formalnością, nikt tego nie przestrzegał i nie zwracał na to uwagi więc może i lepiej że zlikwidowali, za niumyśle wprowadzenie w błąd przepraszam
__________________
"Czemu nas tam nie ma gdzie za darmo wszystko dają...."

"płoń płoń płoń parlamęcie niech spali cię ogień na historii zakręcie"


Ostatnio edytowany przez Pacek - 08-02-2006 o 21:59.
Pacek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 18:58   #7
Karfhud
Użytkownik forum
 
Karfhud's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2005

Posty: 20
Profesja: Elite Knight
Domyślny

gdy klikasz na Exit twoja postac zostanie w grze dopoki nie minie walka

najlepiej uciekac przed atakujacymi cie postaciami do pz [protection zone] czyli swiatyni, depo, latajacego dywanu itp. mozesz to zrobic jezeli nie atakowales innego gracza

ps
umrzyli cie z wand of vortex ;+)

Ostatnio edytowany przez Karfhud - 08-02-2006 o 19:01.
Karfhud jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 19:00   #8
Nosso Mc'Furry
Użytkownik Forum
 
Nosso Mc'Furry's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2005
Lokacja: Iława
Wiek: 34

Posty: 278
Stan: Zbanowany
Profesja: Royal Paladin
Świat: Azura
Poziom: 81
Skille: 90/60
Poziom mag.: 18
Nosso Mc'Furry ma numer GG 8484666
Domyślny

@up.

Komenda Ctrl+R (Rule Violation) jest przeznaczona do reportowania nieprzestrzegania zasad Tibia Rules.

@TOPIC

Moglibyście już nie pisać o tym samym? :s
__________________
Hail the Defenders of Fangorn
Nosso Mc'Furry jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 20:05   #9
Khazar
Użytkownik Forum
 
Khazar's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Jaroslaw
Wiek: 36

Posty: 517
Stan: Na emeryturze
Khazar ma numer GG 2714125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Pacek
teoretycznie do 10lvl przysługuje okres ochronny którego przestrzegają przyzwoici gracze i PK, niestety nie wszyscy mógł byś zaraportować ctrl+r ale to i tak nic nie da. Jeśli coś takiego ci sie przydarza najlepiej wołać pomocy(co nic nie da) i uciekać do świątyni, depo. Z szabelkami (czyli z włączonym atakiem na ciebie) nie da sie wylogować z tibi, biorąc exit ułatwiasz tylko sprawe bo ty sie nie ruszasz masz wyłączoną tibie ale twoja postać nadal jest w grze. Wbij szybko jakiś 15lvl to bedzie ci łatwiej uciekać przed takimi pseudo pk
ps. nie mówi sie grałem na carlinie tylko byłem w Carlin, poza tym nie radze tam przebywać bo tam jest najwięcej low lvl pk

"zasady" tej nie ma juz dosc dlugo.

PS: mieczyki nie szabelki - rozrozniaj
__________________
"The circus has gone, all that's left is the clowns..."

"To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier, gdzie farba sie zmywa, Polska się nazywa..."
Khazar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-02-2006, 20:25   #10
hugo-hugo
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

z tym uciekaniem do pz jest jeden haczyk, jesli uderzysz jakiegokolwiek innego gracza(nawet agresora), niezaleznie czy atakujac czy w obronie wlasnej(masz pz locka, bodajze na 1min) innymi slowy nie wejdzies ani do depo ani do swiatyni, bedziesz sie odbijal jak pileczka ping-pongowa
  Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2006, 11:35   #11
errol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 03 02 2006

Posty: 8
Domyślny

dzieki za pomoc (co prawda większość to samo, o exit ) ale odpowiedź na moje pytanie nie została udzielona... walczyłem na górze na której mieszkają Cyklopy, a ci kolesie zaatakowali mnie tak, że z drugiej strony miałem krzaki i bardzo trudno było uciec, jeśli w ogóle się dało... Nosso Mc'Furry napisał o Ctrl+R, podejżewam że jest to zgłaszanie nicka PK to tibia.com i czasem też zbanowanie jego konta, ale co to da, skoro ja zginałem i straciłem cały backpack :| (na szczęście niech żyje Depo )
errol jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-02-2006, 12:01   #12
Khazar
Użytkownik Forum
 
Khazar's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2004
Lokacja: Jaroslaw
Wiek: 36

Posty: 517
Stan: Na emeryturze
Khazar ma numer GG 2714125
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez errol
dzieki za pomoc (co prawda większość to samo, o exit ) ale odpowiedź na moje pytanie nie została udzielona... walczyłem na górze na której mieszkają Cyklopy, a ci kolesie zaatakowali mnie tak, że z drugiej strony miałem krzaki i bardzo trudno było uciec, jeśli w ogóle się dało... Nosso Mc'Furry napisał o Ctrl+R, podejżewam że jest to zgłaszanie nicka PK to tibia.com i czasem też zbanowanie jego konta, ale co to da, skoro ja zginałem i straciłem cały backpack :| (na szczęście niech żyje Depo )
widze ze Ty nie kapujesz. chlopcze czytaj ze zrozumieniem, napsiali Ci o exicie bo myslales ze tak sie wykpisz i uciekniesz bez straty ncizego. ale tak sie nie da. i odpowiadam na Twoje pytanie (jezeli to bylo to): NIE! NIE MOZNA UNIKNAC Z GORY STRACONEJ WALKI I KONSEKWENCJI DEADA! a co do PK to do kur*y nedzy (bo inaczej sie nie da) ludzie, nie traktujcie tego jak przestepstwo bo to przestepstwem nie jest, nigdy nie bylo i nie bedzie.
__________________
"The circus has gone, all that's left is the clowns..."

"To miejsce na mapie, gdzie kończy się papier, gdzie farba sie zmywa, Polska się nazywa..."
Khazar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 22:08.


Powered by vBulletin 3