Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 03-09-2007, 18:40   #141
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
zrozum ze 90 lvl expil z broni (axe, sword, club) zato 300lvl expil na tombach z gfb lub dragi i dle z broni + explo, hmm.
to dowodzi tego, ze wzrost sily melee byl niezauwazalnie maly albo zadny, i koniecznoscia bylo podpieranie sie runami, albo zupelnie zaprzestanie uzywania broni.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Santaks Pokaż post
Powiem ci ze teraz 300 knight a 100 knight ma bardziej zblizona ilosc wbitego expa pzez godzine niz pzed update.
dlatego ze 100 poszly w gore, co im sie oczywiscie nalezalo, czy w takim ksztalcie w jakim dostali - to juz jest kwestia dyskusyjna.
__________________
Vil jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-09-2007, 19:41   #142
Norrle'Brevhard
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 07 2007

Posty: 196
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Farr Pokaż post

Co do palladynów to powiem krótko - maszyna do expienia ludzie sie szczycą że zrobili palkiem w miecha z 20 na 90 lvl - to nie jest osiągnięcie.. to jest po prostu korzystanie na błędach cipsoftu gdybym mógł młucić sorkiem z jakiejś broni za darmoche po 200 i ubijać wszystko co sie nawinie bez największego problemu w zastraszającym tempie tez bym tyle lvli nabił...
Nie uważam, że odebranie sorcom/drutom pewnej siły magicznej nie było dobre. Wręcz odwrotnie wiem znając parę h-lvl sorców/drutów, że jeśli dbają o mlvl dużo go trenowali długo robili runki hity wcale nie są o wiele niższe. Najwięcej ucierpieli sorc/drut grający w ten sposób, że cały czas expili. Knightom należało się ulepszenie tak samo jak pallkom całkowicie się zgadzam. Knight ma chyba ciut zbyt silny czar "fierce berserker" choć on bierze sporo many i jest od 70lvl. Grałam Knightem i poprostu wiem, że to nie to czego chcę. Grałam też palkiem, zaczęłam przed up-datem nie do końca świadoma tego co w nim zostanie zrobione. Przestałam nim grać z trzech powodów:
1. Nadzwyczajna siła po prostu ogromna przy skillach 65 hit w dragona za 200 ze zwykłego r spearka hity zawsze wchodzą wysokie nie mówię tu już nawet o p bełtach które można kupić w sklepie za śmieszną sumę a hity wychodzą niewiele gorsze od SD. Wiem co mówię bo na 35 lvl zabiłam w ank dl wastując 4 uh i 8 mf na 35LVL!!!! Potem parę razy padłam ale dlatego, że nie nosiłam eq .
2. Ekonomia pall przed up rzadko teraz właściwie zawsze wychodzący na + bez użycia niczego prócz r spearów może bić silne potwory mocniej niż sorc z visa/hmm/explo/gfb a p bełtem potrafi mocniej niż sorc z sd. Niby właśnie super ale nie nie lubię grać aż tak na łatwiznę.
3.You see NEXT NOOB GRAJĄCYM PALKIEM BO TERAZ SĄ PRO MASTAH he is paladin. ALL palki gdzie nie patrzeć: pall pall pall pall knight pall pall pall pall knight knight pall pall drut.
Gram teraz sorcem gra bardzo ciekawa bo idąc nie jesteś na 100 % pewna/y że zysk 1000000000000000000000000000 krotny dzisiaj na vampirach było waste ale nie duże jakieś 500 gp. Przedwczoraj trochę słabiej bo na d lair 7k~~waste.
I wiem, że teraz znalezienie sorca/druta (tu trochę łatwiej teraz sporo osób też chcę grać bo trzeba więcej uhów i sioherów) na deserta jest prawdziwą sztuką. Pomagałam parenaście razy bo ludzie pare dni szukają i nie mogą znaleźć.
Jedno jest pewne :coś jest nie tak...

Ostatnio edytowany przez Norrle'Brevhard - 03-09-2007 o 19:44.
Norrle'Brevhard jest offline  
stary 03-09-2007, 19:58   #143
Raditz Saiya-jin
Użytkownik Forum
 
Raditz Saiya-jin's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2006

Posty: 521
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Devseth
Profesja: Elite Knight
Poziom: 100
Skille: 83/81
Domyślny

pall to teraz idealna profesja

leczy sie taniej od knighta
bije niemal tyle samo
...w dodatku z daleka...

szybko moze chodzic sam na silniejsze potwory typu hero/bk/dragi itd.

nie wspominajac juz o powerboltach za 6gp i 100 palach ktorzy bija solo demony up/down

jednym slowem zal xd
__________________
16:55 GM Camlost on Menera [2]: are you using a bot?
16:55 Devseth [82]: no


• Błogosławiony niech będzie człowiek, który nie mając nic do powiedzenia,
powstrzymuje się od dania nam słownego dowodu na to.•
Raditz Saiya-jin jest offline  
stary 04-09-2007, 16:36   #144
Aggro
Użytkownik Forum
 
Aggro's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 520
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Domyślny

Balansacja IMHO nieudana. Magów mogli zostawić. Magowie byli najlepsi a knighci i paladyni jakoś nie płakali jak teraz magowie. Dlaczego? Bo nic im nie odebrano. Podczas kiedy magowie dostawali najwięcej (tańsze manafluidy i szybsza mana), to knighci też czerpią z tego korzyści (Leczenie manasami + exura "bo UHami się nie opłaca". Także knight szybciej się leczy samą maną niż przed update). Knight expi za darmo.Co prawda musi kupować/lootować/wziąć z questa broń raz i koniec, a mag musi kupować mf i/lub runy żeby móc expić. Biorąc pod uwagę ofensywę (knight broń a mag exori vis/sd). Knight może pójść na np. scaraby nawet na 20 lvl, skille powiedzmy 60/60 i rzadko się leczy. A mag bez mf ma marne szanse na przetrwanie, ponieważ mana mu szybko zejdzie na visach, a jak chce tam expić z summonem to musi i tak kupić mf i mieć odpowiedni level. Grałem sorcem, druidem i knightem i gra knightem mi sie podoba najbardziej. Przed i po update.

Signed, Aggro.
__________________
Lucifer illuminatio mea!

Ostatnio edytowany przez Aggro - 04-09-2007 o 17:50.
Aggro jest offline  
stary 04-09-2007, 23:07   #145
OtherThanAll
Użytkownik Forum
 
OtherThanAll's Avatar
 
Data dołączenia: 02 06 2007
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Pythera
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Farr Pokaż post
Uważam że z tym co mówi cipsoft o ostatnim uptade jest porównywalne z tym co mówi PiS w swojej reklamówce " poprawiliśmy pensje , bezrobocie spadło " <- gówno prawda bezrobocie spadło bo ludzie bezrobotni uciekli do Anglii , Irlandii itp więc w zasadzie zmniejszyła sie liczba ludności a nie bezrobocie a płace wcale nie są lepsze chyba że dla polityków , tak samo jest tutaj wszyscy mówią z cipsoftu że ten uptade to wielki sukces guzik prawda napewno dostali nie jednego maila od wkurzonych sorcków , druidów i wiedzą doskonale że ten uptade jest najgorszym w Historii niektórzy poprostu sie przystosowali ( tak jak ja ) i grają knighcikiem ( ja only na facc ) a inni starają sie walczyć z tym uptade. Mi osobiście już przeszła złość na ten uptade ale prosze was wypowiedźcie sie obiektywnie nie patrzcie na to jaką macie profesje czy to że Palladyn jedzie solo all bez waste i jak mu sie podoba niejest po prostu śmieszne ?? np mój kolega jedzie na 59 lvlu solo all na ofie nawet jak jest sam więc to po prostu jest śmieszne a ja na 80 lvlu sorkiem mam nieraz waste na dragach.. więc postanowiłem grać knightem tu sprawa ma sie zupełnie inaczej każdy hunt = zwrot.

Tutaj małe podsumowanie różynch spraw które spisałem żeby wam uświadomić jaki ten uptade jest krzywdzący:
- Hunt dragów sorkiem ( 80 lvl )- 10 bp mf ( loot około 5k z itemami nawet woi niespadł ani d-hammer ) - przed uptade bym miał zysk że hoho
- Hunt dragów knightem ( 40 lvl ) - 2 bp mf , bp uh ( loot około 7k ) - zwrot
zakładając że na knighcie na 1 draga szły mi średnio 3 mfy i 1 uh ( co jest nie prawdą bo szło mi mniej.. ) i tak knight jest wyraźnie do przodu.

Co do palladynów to powiem krótko - maszyna do expienia ludzie sie szczycą że zrobili palkiem w miecha z 20 na 90 lvl - to nie jest osiągnięcie.. to jest po prostu korzystanie na błędach cipsoftu gdybym mógł młucić sorkiem z jakiejś broni za darmoche po 200 i ubijać wszystko co sie nawinie bez największego problemu w zastraszającym tempie tez bym tyle lvli nabił...

Ok profesje zostały omówione teraz czas na potworki , które oceniam jako dobre ;] mimo że Frost Dragony są istną kopalnią złota dla knightów ale to już sprawa hitów ;p osobiście znam knighta który ma na sella ponad 1.5 bp dsmów i około 2 bp rh więc to już jest przesada jeżeli knight w ciągu dnia jest w stanie zloocić 5+rh i 3+ dsmy?... Rozmawiałem ostatnio ze 130+ elite knightem z harmonii i dowiedziałem sie że w ciągu 10 dni zloocił bp dsmów ;] więc knighci maja łatwo i przyjemnie a palkowie maja jeszcze lepiej


Podsumowując: niech oni nie pieprzą głupot że ludzie są z tego zadowoleni bo sam znam h-lvl KNIGHTÓW I PALKÓW (!!) którym sie to nie podoba np mój kolega przestal grać w tibie bo na 130 lvlu knightem ma takie same hity prawie jak knighcik 70-80lvl... a jak chcą dalej prowadzić balansacje profesji to tibia ma do wyboru 2 drogi:
1. Koniec z tibią ( wszyscy sie w*****ą delikatnie mówiąc i skończą gre )
2. Niech oddadzą sorcom i druidom takie hity jakie mieli wcześniej i mi by to wystarczyło w zupełności mimo że już mam nawet spoko knighcika zrobionego ;].

Więc mówiąc krótko CipSoft napisał same blefy na temat tego uptade ponieważ ludzie krytykują ten uptade i to stanowczo.. na Harmonii ostatnio nawet można sie wlogować na faccu o godzinie 19 bez kolejek , a przecież mamy wakacje ;] dla niezorientowanych dodam że przed wakacjami około godziny 15-16 już były kolejki około 100 osób >.< myśle że cipsoft pójdzie po rozum do głowy i naprawi swoje błędy a jeżeli nie to spieprzą swoją żyłke złota i pójdą z torbami to by było na tyle bb ;p
A wiesz co to znaczy grac dla przyjemnosci ? KThxBye
__________________
Betrayer... in truth, it was I who was betrayed.
Still, I am hunted.
Still, I am hated.
Now, my blind eyes see what others cannot.
That sometimes the hand of fate must be forced!




19:49 Sitoos [16]: lol ale u mnie na chacie pierdoli
19:49 Sitoos [16]: dziadek smalec robi
OtherThanAll jest offline  
stary 04-09-2007, 23:57   #146
DRoN
Użytkownik Forum
 
DRoN's Avatar
 
Data dołączenia: 02 08 2005
Lokacja: Przasnysz
Wiek: 33

Posty: 970
Domyślny

Cytuj:
Magowie byli najlepsi a knighci i paladyni jakoś nie płakali jak teraz magowie.
Bo wśród knightów nie było procentowo tyle dzieci, które grając sorcem szły na łatwiznę, a teraz wielki płacz i zmieniają noobki chary.
W dmg/s sorc dalej wygrywa z assasin starami czy ice rapierem.
A wiesz co będzie teraz? Ulepszą trochę magów (niekoniecznie bezpośrednio) i wszystkie dzieci zaczną płakać, że specjalnie przestali grać sorcami, a teraz znowu są lepsze i będą pierdolić głupoty, że ich całe przedszkola i 50% innych tibijczyków odejdzie z Tibii.

Cytuj:
Dlaczego? Bo nic im nie odebrano.
Taki Seromontis wcale nie jest dużo silniejszy. Wiesz, że wyciskał z explozji 600 dmg w potwora? Teraz wali max 100.
Nowe czary miały rekompensować stratę siły magii knighta. Już widzę, jak rzuca bronią za więcej, jak 150.

Cytuj:
Podczas kiedy magowie dostawali najwięcej (tańsze manafluidy i szybsza mana), to knighci też czerpią z tego korzyści (Leczenie manasami + exura "bo UHami się nie opłaca". Także knight szybciej się leczy samą maną niż przed update).
Magowie teraz walą ze skull staffów w roty z siłą WoCE albo lepiej i to za free.

Cytuj:
Knight expi za darmo.Co prawda musi kupować/lootować/wziąć z questa broń raz i koniec, a mag musi kupować mf i/lub runy żeby móc expić.
Co kilka leveli, potem rzadziej. Z tym, że na samej exurze w lepszych miejscach nie poexpisz. Prawda, że większa siła = mniejsza potrzeba leczenia => czasem exura zastępuje UHa, ale bez przesady.

Cytuj:
Biorąc pod uwagę ofensywę (knight broń a mag exori vis/sd). Knight może pójść na np. scaraby nawet na 20 lvl, skille powiedzmy 60/60 i rzadko się leczy. A mag bez mf ma marne szanse na przetrwanie, ponieważ mana mu szybko zejdzie na visach, a jak chce tam expić z summonem to musi i tak kupić mf i mieć odpowiedni level.
Scaraby są typowo dla knighta. Przed upem potwory typu DS czy Crypt Shabler dla knighta były mega wastem, a sorc walił z visów z super średnią i minimalnym rozrzutem bez szans na zadanie 0 dmg czy śmieszne 30-.
Teraz sorc na małym lvlu wbijając szybko mlvl potrafi expić szybciej niż przed upem.
Cytuj:
Nie uważam, że odebranie sorcom/drutom pewnej siły magicznej nie było dobre. Wręcz odwrotnie wiem znając parę h-lvl sorców/drutów, że jeśli dbają o mlvl dużo go trenowali długo robili runki hity wcale nie są o wiele niższe.
Niestety, jak taki MDW ma mieć dobry mlvl?

Cytuj:
Nadzwyczajna siła po prostu ogromna przy skillach 65 hit w dragona za 200 ze zwykłego r spearka
Na axe ringu knigtem (61+4=65 skilla) nie mam besta 200 waląc z fire axe (38 ataku). Ty masz taki sam skill, słabszą broń i bijesz mocniej w draga, który ma niezły armor
Może przesadziłaś trochę, ale nie dużo lub system przeliczania dmg dla pala jest inny (może dodatkowo pal omija armor?).

Cytuj:
Ekonomia pall przed up rzadko teraz właściwie zawsze wychodzący na + bez użycia niczego prócz r spearów może bić silne potwory mocniej niż sorc z visa/hmm/explo/gfb a p bełtem potrafi mocniej niż sorc z sd.
RS to u pala dno (zbyt silne). 30 gp sztuka plax albo więcej, bo to przykre się robi (to samo P.
Nie zakładałbym się, czy walniesz mocniej od explo sorca.
P bolt lepszy od SD? Może pojedyncze strzały, ale średnia niższa (chociaż 6gp a 250 to jest różnica).
Assassin Star jest lepszy od SD, ale cenowo wychodzi gorzej.
DRoN jest offline  
stary 05-09-2007, 00:22   #147
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
Z tym, że na samej exurze w lepszych miejscach nie poexpisz. Prawda, że większa siła = mniejsza potrzeba leczenia => czasem exura zastępuje UHa, ale bez przesady.
Od momentu gdy ilosc hp zaczyna wyraznie przekraczac maksymalny total damage jaki liczba potworkow przypadajaca na pomieszczenie ( umownie ) moze nam zadac przed smiercia, mozna sie po prostu leczyc po walce. Taki np Goblinsworder z exura lata na warlockach i zyje. Przyklad troche przejaskrawiony ale fakt to fakt.

=======

V wg kalkulatora w granicach 50-150.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 05-09-2007 o 14:53.
Vil jest offline  
stary 05-09-2007, 10:04   #148
Szybki'lols
Użytkownik Forum
 
Szybki'lols's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2007
Wiek: 32

Posty: 705
Szybki'lols ma numer GG 12231069
Domyślny

Taki Goblinsworder ładuję sobie "exura" na po 150hp-200hp <Mogę się mylić>
Szybki'lols jest offline  
stary 07-09-2007, 11:42   #149
Norrle'Brevhard
Zbanowany
 
Data dołączenia: 22 07 2007

Posty: 196
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez DRoN Pokaż post
Assassin Star jest lepszy od SD, ale cenowo wychodzi gorzej.
Tak ale assassin star nie znika po jednym rzucie jest bardzo trwały.
Norrle'Brevhard jest offline  
stary 07-09-2007, 11:59   #150
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Norrle'Brevhard Pokaż post
Tak ale assassin star nie znika po jednym rzucie jest bardzo trwały.
Owszem, znika po jednym rzucie.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 08-09-2007, 22:08   #151
zmulator
Użytkownik Forum
 
zmulator's Avatar
 
Data dołączenia: 06 06 2007

Posty: 33
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Nerana
Poziom: 69
Skille: 80/59
Poziom mag.: 15
zmulator ma numer GG 8814024
Żarówka

A tak w ogóle, bo nie wiem- Lodowe Wyspy są dostępne dla Free czy nie???
__________________
Zdjęcia gildii Dream Stars

Wejdźcie i komentujcie.
zmulator jest offline  
stary 27-10-2007, 14:18   #152
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zmulator Pokaż post
A tak w ogóle, bo nie wiem- Lodowe Wyspy są dostępne dla Free czy nie???
nie i bardzo dobrze , jeszcze by tam brakowało "nupkuf" biegających co klepią mamuty na których ja robie soule
Albertus jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 05:59.


Powered by vBulletin 3