Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Pokaż wyniki sondy: Na kogo byś zagłosował? (Wybory prezydenckie 2010)
Marek Jurek 3 2.01%
Lech Kaczyński 14 9.40%
Bronisław Komorowski 35 23.49%
Janusz Korwin-Mikke 36 24.16%
Tomasz Nałęcz 3 2.01%
Andrzej Olechowski 7 4.70%
Waldemar Pawlak 2 1.34%
Radosław Sikorski 25 16.78%
Jerzy Szmajdziński 2 1.34%
Ktoś inny 22 14.77%
Głosujących: 149. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 13-06-2010, 13:26   #221
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Boguslaw Zietek - rasowy komunista, ktory, jesli juz sie wypowie, to gada takie bzdury, ze az uszy wiedna. Wizerunkowo tez lezy.
Socjalista - tak. Ale komunista?! Co ten termin w dzisiejszych czasach w ogóle znaczy? A poza tym Ziętek pozytywnie mnie w tej kampanii zaskakuje, ma konkretne poglądy (z którymi oczywiście można się nie zgadzać) i spójnie je wypowiada, nie gada o pierdołach jak większość kandydatów.
Litawor jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 13-06-2010, 13:35   #222
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Socjalista - tak. Ale komunista?! Co ten termin w dzisiejszych czasach w ogóle znaczy? A poza tym Ziętek pozytywnie mnie w tej kampanii zaskakuje, ma konkretne poglądy (z którymi oczywiście można się nie zgadzać) i spójnie je wypowiada, nie gada o pierdołach jak większość kandydatów.
A jak okreslic kandydata, ktory (jak sam okresla) jest bardziej lewicowy od partii socjalnej i "jest jedynym przedstawicielem srodowisk pracowniczych"? Skrajnym socjalista? Przeciez komunizm to skrajny socjalizm.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 13-06-2010, 13:38   #223
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Komunistów to w dzisiejszych czasach właściwie nie ma, to jest martwa ideologia. Poza tym bardziej lewicowy od jakich partii? SLD? Przecież SLD nie jest partią socjalistyczną.

(Nawiasem mówiąc, nie każdy skrajny socjalizm to komunizm)

A przy okazji, Komorowski ma plan na wyjście z NATO! Jak tak dalej pójdzie, to będzie miał mój głos! (oczywiście to było z jego strony "przejęzyczenie", jeśli ktoś nie zrozumiał żartu)

Ostatnio edytowany przez Litawor - 13-06-2010 o 14:14.
Litawor jest offline  
stary 13-06-2010, 15:09   #224
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
f) Olechowski - na poczatku kampanii juz minusowal, bo zaczal gadac glupoty o tym, ze "panstwo nie dziala poprawie po tragedii" i "panstwo dziala zle!" - ciekawe dlaczego, skoro wszystkie procedury konstytucyjne sie sprawdzily. Stara sie rozmawiac o gospodarce, ale sa to dosc rozmyte wypowiedzi.
Może poszukaj chociażby w programie? Miałem okazję niedawno przeczytać, całkiem przyjemnie gada, ma swoje cele i priorytety. Byłby raczej dobrym prezydentem sam z siebie, ale właśnie, żeby być dobrym potrzebny jest jeszcze trafny rząd.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
i) Kornel Morawiecki - zbyt malo wypowiedzi slyszalem, zeby cokolwiek o nim powiedziec, ale wizerunkowo to on lezy.
Leży, i to jak Żeby debatę skończyć słowami "Niech panowie przekonają swoich wyborców, żeby głosowali na mnie"?

Z Korwinem w tej kampanii jest taki minus, że poza mówieniem, że demokracja jest zła i trzeba prywatyzacji mocno słychać to, że naturalne miejsce kobiety jest w kuchni. Jednoosobowy mecz na dwie bramki?

Swoją drogą:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Napieralski - (...) Gdzie sie podzialy jego niedawne wypowiedzi o tym, ze nalezy "odsunac kosciol u wladzy"? Gdzie legalizacja miekkich narkotykow?
Ashlon, jeśli masz takowe wypowiedzi to podeślij mi je, zawsze widziałem zarówno Napieralskiego jak i jego wypowiedzi (zresztą całe SLD) za konformistyczne coś, co za okruszki władzy gotowe jest brnąć z głęboką dupę. Nie wiedziałem, że może posunąć się aż tak daleko na swojej smyczy.

Ostatnio edytowany przez Voon - 13-06-2010 o 15:10.
Voon jest offline  
stary 13-06-2010, 16:02   #225
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Napieralski na pytanie portalu Onet.pl o legalizację miękkich narkotyków odpowiedział, że jest przeciwny. Natomiast o Kościele bardzo możliwe, że coś mówił.

http://www.test-wyborczy.pl/
Sam wynik testu jest nic nie warty, natomiast po wykonaniu go można zobaczyć odpowiedzi kandydatów na wszystkie pytania.
Litawor jest offline  
stary 13-06-2010, 16:54   #226
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor Pokaż post
Napieralski na pytanie portalu Onet.pl o legalizację miękkich narkotyków odpowiedział, że jest przeciwny. Natomiast o Kościele bardzo możliwe, że coś mówił.

http://www.test-wyborczy.pl/
Sam wynik testu jest nic nie warty, natomiast po wykonaniu go można zobaczyć odpowiedzi kandydatów na wszystkie pytania.
Leżę. Lepper ma u mnie 1 miejsce ;-p
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline  
stary 13-06-2010, 17:08   #227
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Nari Pokaż post
Leżę. Lepper ma u mnie 1 miejsce ;-p
U mnie też. Tak samo u mojej koleżanki i wielu innych osób. Więc mówię - nie ma co przejmować się samym wynikiem. Można natomiast poczytać odpowiedzi kandydatów.
Litawor jest offline  
stary 13-06-2010, 17:09   #228
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

Ja robiłem ten test 2 razy i 2 razy wyszedł mi Lepper, tak samo jak 15 innym moim znajomym. Kaczynski i Komorowski zawsze na końcu stawki.
Fintex jest offline  
stary 13-06-2010, 17:19   #229
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Pozwolę się zapytać tych 29 osób, które w ankiecie zagłosowały na Korwina-Mikke - ile mają lat i czy znają jego program wyborczy?
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 13-06-2010, 17:34   #230
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

I mi też Lepper... to jakaś manipulacja?
CytrynowySorbet jest offline  
stary 13-06-2010, 18:02   #231
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Zgodność Twoich odpowiedzi:
Waldemar Pawlak 72,22%
Kornel Morawiecki 70,37%
Grzegorz Napieralski 66,67%
Andrzej Lepper 61,11%
Janusz Korwin-Mikke 59,26%
Chcialbym kogos z inteligencja JKM, wizerunkiem Napieralskiego, I pogladami Pawlaka kto mialby tez pomysl jak te plany zrealizowac.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline  
stary 13-06-2010, 18:48   #232
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Pozwolę się zapytać tych 29 osób, które w ankiecie zagłosowały na Korwina-Mikke - ile mają lat i czy znają jego program wyborczy?
Po necie krążą dowcipy o tym, dlaczego w wyborach osiąga takie a nie inne wyniki. Powód jest prosty - zdecydowania większość jego zwolenników nie ma czynnego prawa wyborczego ..
__________________
Vil jest offline  
stary 13-06-2010, 18:53   #233
Articuno
Użytkownik Forum
 
Articuno's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 1,252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh Pokaż post
Pozwolę się zapytać tych 29 osób, które w ankiecie zagłosowały na Korwina-Mikke - ile mają lat i czy znają jego program wyborczy?
Pozwolę się zapytać tych 28 osób, które w ankiecie zagłosowały na Komorowskiego - ile ogladają telewizji i czy interesują się choć w małym stopniu polityką?
Articuno jest offline  
stary 13-06-2010, 20:02   #234
Hakuoh
Użytkownik Forum
 
Hakuoh's Avatar
 
Data dołączenia: 30 04 2005
Lokacja: Bełchatów/Reading
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,622
Stan: Niegrający
Imię: Eldryzif
Profesja: Rookstayer
Świat: Calmera
Poziom: 74
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Articuno Pokaż post
Pozwolę się zapytać tych 28 osób, które w ankiecie zagłosowały na Komorowskiego - ile ogladają telewizji i czy interesują się choć w małym stopniu polityką?
Jako jeden z 28 osób, który na niego zagłosował podam powód prosty - nie mam zamiaru wybierać osoby, która błyszczy hipokryzją. Osoby, która pokazała się jako premier i kryjącej się tylko tragedią smoleńską. Mimo, że ten kraj już mnie nie interesuje to i tak nie chciałbym dopuścić gorszego zła do władzy.
__________________
I'm in league with satan. Obey his commands. With the goat of Mendes. Sitting at his left hand. I'm in league with satan. I love the dead. No one prayed for Sodom. As the people fled.
Hakuoh jest offline  
stary 13-06-2010, 20:22   #235
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Voon Pokaż post
Może poszukaj chociażby w programie? Miałem okazję niedawno przeczytać, całkiem przyjemnie gada, ma swoje cele i priorytety. Byłby raczej dobrym prezydentem sam z siebie, ale właśnie, żeby być dobrym potrzebny jest jeszcze trafny rząd.
Programy poczytam w dniu wyborow i na tej podstawie zaglosuje (badz nie), a na razie opieram sie na tym, co zaslyszalem w TV.

Cytuj:
Ashlon, jeśli masz takowe wypowiedzi to podeślij mi je, zawsze widziałem zarówno Napieralskiego jak i jego wypowiedzi (zresztą całe SLD) za konformistyczne coś, co za okruszki władzy gotowe jest brnąć z głęboką dupę. Nie wiedziałem, że może posunąć się aż tak daleko na swojej smyczy.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Litawor
Napieralski na pytanie portalu Onet.pl o legalizację miękkich narkotyków odpowiedział, że jest przeciwny. Natomiast o Kościele bardzo możliwe, że coś mówił.
Moje zdanie odnosnie kosciola i narkotykow opieram na tym, co mowil po wybraniu go na przewodniczacego SLD. Bylo to juz jakis czas temu i szczerze mowiac - mam teraz malo czasu na szukanie tego. Nie zdziwilbym sie, gdyby te wypowiedzi spowodowane byly checia odciecia sie od pogladow Olejniczaka, ktory byl zdecydowanie bardziej centrowy, niz lewicowy. Mozliwe tez, ze partia zauwazyla, ze antykoscielne i pronarkotykowe hasla nie powoduja wzrostu, lecz spadek poparcia, dlatego "wygladzila" jego wizerunek, sprawy kosciola zostawiajac towarzyszce Senyszyn.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Hakuoh
Jako jeden z 28 osób, który na niego zagłosował podam powód prosty - nie mam zamiaru wybierać osoby, która błyszczy hipokryzją. Osoby, która pokazała się jako premier i kryjącej się tylko tragedią smoleńską. Mimo, że ten kraj już mnie nie interesuje to i tak nie chciałbym dopuścić gorszego zła do władzy.
Kandydatow jest 10, a nie dwoch (tj. Komorowski i Kaczynski). Zreszta, glosowanie 'przeciwko komus' a nie "za kims", jest naglupsza mozliwa opcja do wyboru podczas glosowania.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil
Po necie krążą dowcipy o tym, dlaczego w wyborach osiąga takie a nie inne wyniki. Powód jest prosty - zdecydowania większość jego zwolenników nie ma czynnego prawa wyborczego ..
A moze po prostu nie ma tak rozdmuchanej kampanii wyborczej jak reszta. Zaloze sie, ze majac takie fundusze jak Komorowski czy Kaczynski, osiagnalby wynik ok. 15-20%. Teraz czesc wyborcow nic o nim nie wie, kolejna czesc opiera sie jedynie na TV, ktora zamiast jego pogladow gospodarczych woli pokazac wypowiedz o tym, ze kobiety powinny stac przy garach, a trzecia czesc idzie glosowac na tego, ktory ma ladniejszy plakat lub fajniejsza piosenke.
__________________
Nieaktywny.
Ashlon jest offline  
stary 13-06-2010, 20:39   #236
Fintex
Użytkownik Forum
 
Fintex's Avatar
 
Data dołączenia: 17 08 2005
Lokacja: Krosno
Wiek: 34

Posty: 968
Stan: Na Emeryturze
Imię: Seecinha
Świat: Astera
Poziom: 123
Fintex ma numer GG 5302851 Fintex ma login Tlenu maciekz9@tlen.pl
Domyślny

I tak najśmieszniejsze jest, że to więcej kobiet głosuję na JKM. Poza tym kobiety gadają, że równość, że ja nie będę przy garach stać a i tak każda stoi. kolej rzeczy.

Ja w I turze planuję oddać głos na JKM. Mam 20 lat. Znam jego poglądy.
Chociaż szczerze wątpię, żeby wygrał z kimś z dwójki: Kaczyński, Komorowski.

edit: w ogóle to czaicie jaka nagonka była przy wyborach samorządowych? żeby zabrać babci dowód, oddać głos na PO i Tuska - on zrobi Irlandie. Głównie młodzież głosowała na Tuska no bo przecież kto chciałby lapsa Kaczyńskiego. Teraz podobnie jest z JKM. Po co 2 lapsów, skoro jest jeden z jasno określonymi poglądami i wydaję się być prawdziwy.

Ostatnio edytowany przez Fintex - 13-06-2010 o 20:42.
Fintex jest offline  
stary 13-06-2010, 21:21   #237
Voon
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 07 2006

Posty: 1,303
Voon ma numer GG 1528304
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ashlon Pokaż post
Programy poczytam w dniu wyborow i na tej podstawie zaglosuje (badz nie), a na razie opieram sie na tym, co zaslyszalem w TV.
Tylko, jak sam zauważyłeś na podstawie Korwina, telewizja pokazuje głównie 'dużych' kandydatów i mniej znaczące wypowiedzi pozostałych.

A co do Napieralskiego, to to by się zgadzało - próba odcięcia się od poprzedniego centrowego wizerunku. Bo zaraz potem (urząd objął jakoś 2 lata temu) była wypowiedź dot. ustawy aborcyjnej/in vitro, w której "katolickie sumienie (które wynikało ze stanowiska Kościoła - w dalsza części wypowiedzi) nie pozwalało mu ustawy poprzeć". Będę mógł to podrzucę link, bo to w cholerę roboty.
SLD zawsze będzie czymś, co można dostawić do każdej partii tworząc koalicję, bo mają stałe poparcie i chęć utrzymania się przy korycie.

Ostatnio edytowany przez Voon - 13-06-2010 o 21:22.
Voon jest offline  
stary 13-06-2010, 21:55   #238
Nari
Użytkownik Forum
 
Nari's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2006
Lokacja: www.tibiaspy.com

Posty: 1,549
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

@ debata tvp
Moim zdaniem, jedna wielka porażka. Spodziewałem się kłótni i wyzwisk, a tu drobne zaczepki i przedstawianie swoich obiecanek cacanek, czyli to co kandydat zrobi (albo raczej co obiecał, że zrobi), jeżeli zostanie prezydentem.
Najlepszy ze wszystkich był Pawlak ze swoim "wyciskaniem Brukselki" i "przejściem na zieloną stronę mocy" ;-).
Napieralski opowiadał swoje bajki i co jakiś czas licytował się z panami K. w sprawie tego, co dana partia zpieprzyła, a co było jej zasługą.
__________________
*Tooku sora mado no mukou*

Nari jest offline  
stary 13-06-2010, 22:13   #239
Litawor
Użytkownik Forum
 
Litawor's Avatar
 
Data dołączenia: 19 03 2004
Lokacja: Szczecin/Kraków

Posty: 1,657
Domyślny

Debata była nudna, wszyscy oprócz Kaczyńskiego wypadki słabo, ale to właściwie bez znaczenia, bo i tak nie zmuszono kandydatów do powiedzenia czegokolwiek innego niż to, co sami chcieli powiedzieć.
Litawor jest offline  
stary 13-06-2010, 22:26   #240
CytrynowySorbet
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 02 2008
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 1,753
Domyślny

Nawet nie oglądałem, jak będę chciał być świadkiem sztuczności i obłudy to na naszą-klasę wejdę.

Ostatnio edytowany przez CytrynowySorbet - 13-06-2010 o 23:23.
CytrynowySorbet jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:11.


Powered by vBulletin 3