Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > Grafiki

Notki

Grafiki Masz talent do grafik? Zamieść swoje prace tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 24-05-2007, 01:35   #41
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ech płasko, płasko i jeszcze raz płasko Prace nie mają przestrzeni,kreska jest mechaniczna, monotonna i nudna jak flaki z olejem, zbyt wiele elementów zostalo potraktowanych w ten sam sposob. No ale wiem jak wygladaja poczatki, moje bynajmniej nie byly inne wiec powiem tyle: nie zrażaj się Jeśli rysowanie sprawia ci radość to rysuj ale przede wszystkim myśl podczas rysowania" "czy ten dzbanek jest ciemniejszy od tego kubka obok?" "a jak sie ma ten kubek do tła?" "a czemu tło na moim rysunku jest jasnijsze od reszty podczas gdy w rzeczywistosci jest odwrotnie?" Kazdy rysowany element pozostaje w nierozerwalnej relacji z wszystkimi innymi elementami, dopiero uwazna obserwacja umozliwia dostrzezenie tych wszystkich zaleznosci,dzieki czemu rysunek staje się spójniejszy, jesli nie wezmiesz tego pod uwage to tak jakby rysowac kazdy obiekt osobno. Inna sprawa: ustawienie planów w rysunku, w obiektach oddalonych nie widzimy wszystkich detali i tak tez powinno byc w rysunku, rowniez kontrasty swiatlocieniowe beda odpowiednio slabsze. Trzecia sprawa: materia,różnicując kreskę i używając gumki niekoniecznie do mazania można uzyskac szklo,kamien,drewno czy draperie.

Tak więc rysuj dalej i pamiętaj żeby patrzeć na całą rysowaną sytuację jednocześnie, a nie na poszczególne elementy z osobna. To jest pierwszy krok do dobrego rysunku

pozdrawiam

PS Eileen, brzmi znajomo co nie? Hę?
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-05-2007, 18:25   #42
Extermis
Użytkownik Forum
 
Extermis's Avatar
 
Data dołączenia: 27 11 2006
Wiek: 34

Posty: 207
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
A dziekuje . Jakos nie umiem nigdy rysowac niczego pionowo... I to zauwazam juz na kolejnych pracach... Ma ktos na to jakis sposob?
obrocic kartke o 90 stopni? =S albo cwiczyc tak nadgarstek zeby latal w kazda strone z taka sama gracja.
Extermis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2007, 01:15   #43
Samotny i Smutny
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Prace całkiem spoko. Masz na imie Sandra... Wydaje mi sie, ze znam Cie z deviantart.com... (Erisha?)
  Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2007, 01:18   #44
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Samotny i Smutny Pokaż post
Prace całkiem spoko. Masz na imie Sandra... Wydaje mi sie, ze znam Cie z deviantart.com... (Erisha?)
Mam na imie lidia i nie jestem zarejestrowana na deviantart. Przykro mi.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2007, 18:30   #45
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jakbym widział własne prace sprzed wielu lat :') Te same błędy, czyli problemy z konstrukcją, perspektywą, za dużo kresek "po formie" w jednym i tylko jednym kierunku, kontrasty, przestrzeń...
Przede wszystkim jednak wprowadź więcej kierunków, niech kreski przecinają się nawzajem, niech zaniknie "liniowatość" (tylko uważaj na efekt "sianka" przy zbyt chaotycznej kresce) wtedy płaszczyzny staną się bardziej zwarte i bardziej będą odróżniać się jedna od drugiej
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-02-2008, 22:28   #46
Smoly
Użytkownik Forum
 
Smoly's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2007
Lokacja: Jedzie pociąg z daleka

Posty: 144
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Royal Paladin
Domyślny

Ogólnie ? Dla mnie przeciętnie .No cóż, jak krytyka to krytyka.Jestem jeszcze nie w pełni "architektem" i na testach miałem narysować martwą naturę ,która wyszła Ci średnio.
__________________
www.pajacyk.pl

Tylko jeden klik,a jak pomocny (;

OWNED

Signed
Smoly jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 18-02-2008, 23:21   #47
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Smoly Pokaż post
Ogólnie ? Dla mnie przeciętnie .No cóż, jak krytyka to krytyka.Jestem jeszcze nie w pełni "architektem" i na testach miałem narysować martwą naturę ,która wyszła Ci średnio.
Architektura <3

Szczerze mowiac teraz moge juz to samo o tych rysunkach powiedziec . Jednak w pol roku mozna sie bardzo duzo nauczyc...
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2008, 00:59   #48
Snopeczek
Użytkownik Forum
 
Snopeczek's Avatar
 
Data dołączenia: 30 09 2006
Lokacja: Eudezet

Posty: 515
Snopeczek ma numer GG 3120165
Domyślny

@ Slythia
a więc czekamy na nowe rysunki : ) wychodzi Ci to naprawdę ładnie, podoba mi się. Problem chyba jest rzeczywiście z przedmiotami w pionie, ale już sama to przyznałaś. Szczególnie widoczne jest to w pracy, na której był kościół.
Moją ulubioną pracą jest chyba rysunek z miską, dobrze wycieniowany, ogólnie wyglądający dość realistycznie. ; )

@ Edit \/
przynajmniej coś nowego. Chyba nie wstawiałaś tu jeszcze żadnej postaci. Sylwetka wg. mnie wcale nie wygląda źle, trzeba popracować nad twarzą ; P. - wygląda tak.. blado na tle całego rysunku.
__________________
signed.



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Gonzo Pokaż post
Dr. Snopeczek i Dr. Gonzo polecają tanią wódkę - otwiera punkty widzenia, i stwarza nowe drogi w życiu.

Ostatnio edytowany przez Snopeczek - 20-02-2008 o 14:55.
Snopeczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 20-02-2008, 01:05   #49
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Snopeczek Pokaż post
@ Slythia
a więc czekamy na nowe rysunki : ) wychodzi Ci to naprawdę ładnie, podoba mi się. Problem chyba jest rzeczywiście z przedmiotami w pionie, ale już sama to przyznałaś. Szczególnie widoczne jest to w pracy, na której był kościół.
Moją ulubioną pracą jest chyba rysunek z miską, dobrze wycieniowany, ogólnie wyglądający dość realistycznie. ; )
Wlasnie jest problem z nowymi rysunkami ;(. Nie zrobilam na razie nic, co by sie nadawalo na wstawienie tutaj... W sumie to moglabym kiedys usiasc i sie pobawic ;)

Cos znalazlam. Egzamin koncowy.. 3h rysowania (niecale)... Szczerze mowiac, wogole mi sie nie podoba ;P. Ale co tam...
http://img207.imageshack.us/img207/3949/beztytuuth7.jpg
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec

Ostatnio edytowany przez Slythia - 20-02-2008 o 01:29.
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-02-2008, 21:27   #50
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ech nadal jest płasko, brakuje konstrukcji kończyn a kreska jest nadal mechaniczna i w zasadzie służy jedynie tworzeniu szarych plan o zmiennym natężeniu. Powinna budować formę! Przestrzeń w rysunku powinna być widoczna już od pierwszych kresek.
Nie od rzeczy byłoby trochę ćwiczeń z drewnianą laleczką dla plastyków, aczkolwiek myślę że to niepotrzebny gadżet i w niczym nie zastąpi żywego modela. Poproś koleżankę/rodzeństwo/rodziców niech popozują Ci trochę. Nie chodzi tu zrobienie wypieszczonych rysunkow a jedynie szybkie szkice (mogą być tzw. "stick figures") z zaznaczeniem umiejscowienia stawów, kierunków, proporcji. Najłatwiej odnosić je do wielkości głowy np szerokość ramion=2 wysokości głowy, od czubka głowy do biustu/pępka/pasa/kolan/stóp="n" głów i tak dalej. To nie są stałe wartości, będą indywidualne w stosunku do każdej osoby oraz do sytuacji np poza zgarbiona, skulona, leżąca, wszelkiego rodzaju skróty perspektywiczne itp. Odmierzaj kąty i odległości ołówkiem i przenoś na papier, z czasem osiągniesz wprawę wystarczającą na przenoszenie proporcji "w biegu" ale to jeszcze nie ten czas.

Możliwe też, że to po prostu ołówek Ci nie służy, może spróbuj innych narzedzi np akwareli lub tuszu+pędzla z dużą ilością wody-efekt podobny do akwareli tzw lawowanie. Możliwe, że odkryjesz nowe narzędzie które na nowo przypomni Ci radość rysowania, w moim wypadku był to węgiel, a moje rysunkie bardzo wtedy przypominały Twoje-szare, nieciekawe i mechaniczne. Po latach rysowania innym narzędziem nagle okazało się, że mimo totalnego zapuszczenia zdumiewajacej poprawie ulegl tez moj rysunek olowkiem. Po prostu rysujac nie chodzi o to jakim narzedziem sie poslugujesz, wazna jest wrazliwosc rysunkowa jaka sobie w ten sposob wyksztalcasz-na proporcje,kontrast swiatlocieniowy, przestrzen i anatomie.

uff

PS jeśli poddasz się teraz, oznaczać to będzie, że pisałem ten cały elaborat na marne a wiec do pracy!
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-02-2008, 23:17   #51
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Ech nadal jest płasko, brakuje konstrukcji kończyn a kreska jest nadal mechaniczna i w zasadzie służy jedynie tworzeniu szarych plan o zmiennym natężeniu. Powinna budować formę! Przestrzeń w rysunku powinna być widoczna już od pierwszych kresek.
Wiem, wiem... Nie umiem :(. Ostatnio wogole mi na tych zajeciach walor nie wychodzi... Caly czas poswieca sie na rys. linarny i juz prawie nie zostaje czasu...

Ten rysunek szczerze mowiac mi tez sie nie podoba. No i ocena.. 3 ;P. Chcialabym cos poprawic... Lecz ciagle efekt jest ten sam - zaden. Poddac sie nie poddam (nawet jak mnie wyrzuca ze studiow), za bardzo lubie architekture.. No i rysunkek. Przydalby sie tu jeszcze jakis cierpliwy nauczyciel ;P.

No i dziekuje... Na takie komentarze czekam :)
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2008, 16:54   #52
Arka_Sath_Wielki
Użytkownik Forum
 
Arka_Sath_Wielki's Avatar
 
Data dołączenia: 23 12 2006
Lokacja: Bdg
Wiek: 30

Posty: 971
Stan: Na Emeryturze
Arka_Sath_Wielki ma numer GG 8017890 Send a message via Skype™ to Arka_Sath_Wielki
Domyślny

nie jestem super pro evul znawca, ale moglbys rysowac bardziej miekkim olowkiem i lekko rozmazywac kreske, bo widac na rysunkach w jakim kierunku ja ciagniesz
__________________
23-12-2006 <-> 09.07.10 dzięki za wszystko.
Arka_Sath_Wielki jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2008, 18:00   #53
Arnisan
Użytkownik Forum
 
Arnisan's Avatar
 
Data dołączenia: 02 01 2005

Posty: 420
Domyślny

@up
Rozmazywanie kreski jest niewskazane. Lepiej cwiczyc to, zeby nie bylo widac kierunku rysowania jak to nazwales, niz rozmazywac kreske i robic sobie zludzenie, ze jest sie dobrym.
__________________
Arnisan jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-02-2008, 18:06   #54
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Arka_Sath_Wielki Pokaż post
nie jestem super pro evul znawca, ale moglbys rysowac bardziej miekkim olowkiem i lekko rozmazywac kreske, bo widac na rysunkach w jakim kierunku ja ciagniesz
Samo rozmazywanie nic nie da, można porownac to do zalozenia filtru w photoshopie. Celem rozmazywania wcale nie powinno być zatarcie kresek, widocznosc kreski jest jak najbardziej pozadana. Sek w tym by stawiac kreski tak by stwarzaly wrazenie spojnej materii a nie "włosia". Jezeli juz rozmazywac to z glowa uwazajac zeby rysunek nie zatracil ostrosci. Znacznie lepiej do rozmazywania nadaje się zreszta węgiel, a najlepszym przyjacielem wszystkich "rozmazujących" powinna być DOBRA gumka o ostrych krawędziach. Po raz kolejny odsyłam do dwóch swoich rysunków (głupio mi tak dawać swoje rzeczy jako przykład, ale akurat dobrze pokazują co chce przekazać-ze kreska, w szerokim tego slowa znaczeniu, wcale nie musi byc "be",broń Boże nie twierdze że są doskonałe). Pierwszy mały, z dość wyraźnie widoczną kreską http://www.dracus.user.icpnet.pl/gizz.jpg, i drugi sztalugowy, z natury, węglem, składający się w większości z plam (trzeba zaznaczyc ze nawet plamy można ukierunkować nadając im określoną dynamikę) http://www.dracus.user.icpnet.pl/newpic1.jpg Myślę, że niedługo przeprowadzę jakas dokumentację fotograficzną swoich prac z natury (na razie mierzi mnie sama mysl o rozwijaniu tych wielkich rulonisk), może wtedy moja gadanina bedzie nieco bardziej klarowna Cieżko o tym wszystkim pisać nie odwołując się do przykładów, a i tak najlepiej tlumaczy sie po prostu"na żywca"..

Ostatnio edytowany przez Blacko - 25-02-2008 o 18:08.
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2008, 17:54   #55
witulek27
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 02 2008
Lokacja: Zabratówka

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Shivera
Poziom: 23
Poziom mag.: 22
Domyślny

nawet nawet
witulek27 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2008, 22:17   #56
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Slythia Pokaż post
Architektura <3
Uhm... startujesz, czy już studiujesz? Która uczelnia?

Na polibudzie warszawskiej strasznie cisną z rysunku. Na egzaminie nawet bardziej, niż na samym roku. A i egzamin z rysunku trwa tylko 90 minut, a trzeba prace praktycznie skonczyć.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-03-2008, 23:57   #57
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tana Pokaż post
Uhm... startujesz, czy już studiujesz? Która uczelnia?

Na polibudzie warszawskiej strasznie cisną z rysunku. Na egzaminie nawet bardziej, niż na samym roku. A i egzamin z rysunku trwa tylko 90 minut, a trzeba prace praktycznie skonczyć.
Juz wystartowalam... I sie nie dostalam ;).
Ale dzieki zaangazowaniu dostalam sie na wieczorowe (politechnika wroclawska), lecz niestety, bede musiala zaczac od nowa.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2008, 00:02   #58
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Niektóre ASP posiadają też kierunki związane w mniejszym lub większym stopniu z architekturą, jak architektura wnętrz czy architektura i urbanistyka na poznańskiej ASP (dzieli część zajęć z politechniką poznańską).
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2008, 00:04   #59
Slythia
Blondynka
 
Slythia's Avatar
 
Data dołączenia: 02 05 2007
Wpisy bloga: 3

Posty: 2,838
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Blacko Pokaż post
Niektóre ASP posiadają też kierunki związane w mniejszym lub większym stopniu z architekturą, jak architektura wnętrz czy architektura i urbanistyka na poznańskiej ASP (dzieli część zajęć z politechniką poznańską).
Wiem, jezdzilam po wszystkich interesujacych mnie drzwiach otwartych ;). Lecz skoro na normalna polibude sie nie dostalam, to nie mam co marzyc o poznanskiej asp. Spodobala mi sie politechnika wroclawska i tu zostaje. Bede miala tylko 3 przedmioty do zaliczenia za pol roku ;P.
A teraz... Powrot do nauki rysunku i praca ;/.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S. J. Lec
Slythia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 10-03-2008, 00:12   #60
Blacko
Użytkownik Forum
 
Blacko's Avatar
 
Data dołączenia: 28 09 2005

Posty: 363
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Zawsze można spróbować, wymagania z rysunku są odpowiednio mniejsze niż na grafikę czy malarstwo, najbardziej liczy się kierunkowa część egzaminów. Znacznie łatwiej jest się też dostać na studia wieczorowe. Wg. mnie warto próbować, zwłaszcza że egzaminy na ASP sa znacznie wcześniej niż na innych uczelniach (w Poznaniu zazwyczaj na początku czerwca)
Blacko jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.


Powered by vBulletin 3