Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki

Notki

Poradniki Poradniki napisane przez użytkowników forum.
Podfora : Wasze propozycje poradników ; Poradniki archwialne; Poradniki nie związane z Tibią
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 21-07-2006, 20:00   #41
Lightpro
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 29 04 2006

Posty: 6
Stan: Aktywny gracz
Imię: Lightpro
Profesja: Brak (Rookgaard)
Świat: Furora
Poziom: 5
Domyślny

Witam !

Ostatnio miałem bezpośredni kontakt z pewnymi domenami, mam nadzieje że ktoś kto troche się na tym zna pomoże mi ! Więc nie używam żadnych botów nawet jeśli owy znajduje się na tibia.pl, czysta uczciwość ;p Ale przy okazji mam nadzieje że nie dostane hacka. Komputer mam zabezpieczony programem XXX który jest uważany za bardzo dobry, serfując po neostradzie myląc końcówki z org na boo wszedłem na strone gdzie była muzyka, mianowicie różowa strona i nagrana piosenka która sama się włączała, szybko wyłączyłem strone. Adres wiadomo tylko końcówka boo.pl ;p
Druga strona była reklamowana na trade mojego servera, żekomo taifun zwiedzał nowe tereny tibi, postanowiłem sprawdzić, wchodząc na strone ujżałem komunikat przeglądarki internetowej o możliwości zapisania bądz otworzenia pliku, natychmiast zrezygnowałem !
Czy wobec powyższych istnieje u mnie możliwość hacka ? Proszę o szczerą i jak najbardziej wyczerpującą odpowiedz


Pozdrawiam !
Zmartwiony o swoje konto !
Lightpro jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 24-07-2006, 18:53   #42
Khalak
Użytkownik Forum
 
Khalak's Avatar
 
Data dołączenia: 25 06 2006

Posty: 243
Stan: Na Emeryturze
Problem Uwaga

Hmmm... nie wiem czy tak sie stało tylko w moim przypadku, ale program Avast polecony przez kolegę Rothesa (?) faktycznie zamienił mój komputer w twierdze - NAWET JA NIE MOGŁEM Z NIEGO KORZYSTAĆ Kurde z 1/4 Windowsa mi w kosmos wywaliło, się chowajcie z takimi super anty wirami.
__________________
Khalak jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-07-2006, 12:58   #43
Etan Marth
Użytkownik Forum
 
Etan Marth's Avatar
 
Data dołączenia: 15 05 2006
Lokacja: Wrocław
Wiek: 32

Posty: 345
Imię: Etan Marth
Profesja: Elite Knight
Świat: Berylia
Etan Marth ma numer GG 7164295
Domyślny

a czy usuwanie przez komende msconfig nic nie zjebie kompa?
__________________

Combo by Mahrdis+2 Dragons+1 Dragon Lord=173EK Owned
Thor Rheon [30]: ej wiesz dlaczego mi kutas staje jak mame zobacze??
Etan Marth jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 16:11   #44
Akhel Cimirus
Użytkownik Forum
 
Akhel Cimirus's Avatar
 
Data dołączenia: 14 07 2006

Posty: 53
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 30
Skille: 67/67
Poziom mag.: 5
Akhel Cimirus ma numer GG 6183141
Domyślny Aaaaaaa

Holender !!! Dlaczego nie odzyskałem konta ??? Robiłem wszystko z zaleceniami i tak to nic nie dało !!! Na szczęście straciłem tylko sorka 12lvl... :/
Akhel Cimirus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2006, 17:03   #45
Czolag
Użytkownik forum
 
Czolag's Avatar
 
Data dołączenia: 24 07 2006
Lokacja: Mieszkam w domu to oczywiste :P

Posty: 18
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 9
Skille: 26/23
Poziom mag.: 1
Domyślny krootkie dopowiedzenie

porada: NIE UŻYWAJCIE CZEGOŚ TAKIEGO JAK c: Program Files Tibia 7.7.2 by SuperMAN
cos takiego spokojnie moze miec keyloggera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czolag jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2006, 12:19   #46
Scroll Taris
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 01 07 2006
Lokacja: Unisław/k.Torunia

Posty: 3
Stan: Początkujący
Profesja: Knight
Świat: Secura
Poziom: 20
Skille: 68/67
Poziom mag.: 4
Scroll Taris ma numer GG 9653128
Domyślny

Mam pytanie sciągnełem sobie Sunbelt Firewalla Kerio Personal Firewall 4
i przy urochamianiu neta pokazało mi się takie coś
Nowy numer telefoniczny albo adres hosta połączenia VPN mógł zostać sfałszowany przez jakiś komponent ActiveX. Te komponenty są w stanie zmienić informacje o połączeniu do niepowołanych celów takich jak tak dzwonienie do "żółtych linii". Zmiany zrobiły bez twojego wyrażnego pozwolenia.

-----------------------------------------
Numer telefonu połączenia zostało zmienione
-----------------------------------------

Numer telefonu: P0,35
Urządzenie: Neostrada TP

Pozwalasz na połączenie tego numeru telefonu?


----------------- -----------
Tak, kontynuować Nie, przerwij
------------------ -----------



O co tu chodzi i co zrobić bo jak wzięłem Nie,przerwij to mi sie neostrada wyłączyła. Potem włączyłem jeszcze raz i znowu to samo okienko..
PLz help Z góry big thx.

Ostatnio edytowany przez Scroll Taris - 29-07-2006 o 12:25.
Scroll Taris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-08-2006, 17:14   #47
tomektrz
Użytkownik Forum
 
tomektrz's Avatar
 
Data dołączenia: 09 06 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 302
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: nonPvP
Poziom: 25
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
Domyślny

Świetny poradnik, większość tych rzeczy wiem od dawna, ale kilka nowości też było . Mam pytanie. Czy wystarczy Firewall wbudowany w router (mam połączone 2 kompy w domu) i drugi, wbudowany w Avast!? Czy powinienem doinstalować jeszcze Kerio?
__________________
Debata tygodnia: Gra palem
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grave Pokaż post
Jak Myslicie Skad Najlepiej Dla Pala Brac Szczaly,belty Sperary Small Stones Oprocz Trade I Czrow ???

tomektrz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 12-08-2006, 12:34   #48
Doomenor
Użytkownik forum
 
Doomenor's Avatar
 
Data dołączenia: 12 08 2006

Posty: 3
Domyślny

trzeba uzywac Pandy 10.000 to nie ma szans by cie hacker skackowal . Najwyzej moze cie zbalamucic
Doomenor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-08-2006, 16:19   #49
Bria
Guest
 

Posty: n/a
Smutny Plz pomoz ktos... =,(

Witam all... wiem ze to nie jest bezposrednio zwiazane z reszta tematow w tym folderze ale mam problem! Nie bylo mnie przez kilka dni bo spedzalem czas poza miastem bez dostepu do komputera i tym samym tibii... kiedy przyjechalem i chcialem sie zalogowac zastalem zbanowane konto kiedy sie zalogowalem na tibia.com odczytalem cos takiego "Banished: until deletion because of excessive unjustified player killing (Exceeding the limit of unjustified kills by 100%.)" co jest o co chodzi? nie bylo mnie przez te dni w swiecie tibii wiec zabijac nie moglem i nie zabijalem... jak mam sprawidz zeby konto nie poszlo pod delete?! czy jest w ogole taka mozliwosc? czy juz jestem skazany i to ostateczny wyrok? CipSoft nie przewiduje nic takiego ze mozna skrasc komus passy i zrobic mu delete? POMOZCIE PLZ nick postaci Nexus Gold piszcie na GG ...
  Odpowiedz z Cytatem
stary 18-08-2006, 02:13   #50
adas153
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez kotomaniak Pokaż post
Spis treści:
1.Odzyskanie konta po hacku
2.FAQ: Jak nie dac sie "shackowac"
3. Keyloggery i inne bajery - jak usunąć?
4.Zabezpiecz się!
5. Pakiety - czy ida tylko na server...-czyli czy nie masz keylogera
6. Fałszywa Tapeta - Spyware Infection.
7. http://virusscan.jotti.org/ skaner online.
8. HijackThis-co to jest i jak tego używać !!!
9. Panda skaner online
10. Usuwanie wpisów z msconfig

Odzyskanie konta po hacku




Zrobiłem ten temat ponieważ na forum dużo ludzi się pyta co zrobić w wypadku hacka. Popierwsze sprawdź czy wprowadzasz prawidlowe hasło tzn. czy nie masz włączonego Caps Locka lub nie wpisujesz starego hasła. Jeśli jesteś pewien że ktoś zmienił hasło wchodzisz na www.tibia.com. Potem wchodzisz w My Account.

Następnie klikasz na przycisk account lost.
(Kliknij aby powiększyć )
W pole "Character name" wpisz imie swojej postaci. Następnie kliknij na "Submit". Teraz mamy do wyboru 6 opcji:
(Kliknij aby powiększyć )
*I have forgotten my password. (zapomnialem hasła)
*I have forgotten my account number. (zapomniałem numeru konta)
*I have forgotten my account number and my password. (zapomniałem numeru konta i hasła)
*My account has been hacked. (moje konto zostalo shackowane.
*I want to change the e-mail address of my account instantly(Chcę natychmiast zmienić mój adres e-mail)
*I need a new recovery key(Potrzebuje nowego recovery key)
Ostatnie 2 opcje są tylko dla posiadaczy płatnego konta(Premium account)

Skupmy się narazie na tym czwartym. Po zaznaczeniu My account has been hacked oraz wpisaniu nicka postaci lub numeru pojawia się następne okienko. Mamy w nim do wyboru:
*Yes, send it by email. (wyślij hasło na email podany przy tworzeniu konta) Musimy tu wpisać numer accounta oraz adres emailowy.
*I have lost access to that email account. (straciłem dostęp do tego konta email)
*I don't know that email address. (nie znam tego adresu email)
*I have also forgotten my account number. (oraz zapomniałem numeru konta tj. nie pamiętasz maila ani numeru)

W przypadku użycia opcji pierwszej nowe hasło zostanie wysłane na emaila i hacker straci dostęp do accounta o ile nie masz na swoim kompie keyloggerów które pozwolą mu zdobyć nowe hasło podczas wpisywania go. Masz duży problem jeśli hacker przejął też dostęp do twojego maila, w tym momencie CIPsoft twierdzi że konto jest przypisane do emaila i że musisz go odzyskać, lub podać recover key. W przypadku zaznaczenia że nie znasz tego adresu lub nie znasz numeru konta wyskoczy ci komunikat że nie ma dowodów na to że jesteś posiadaczem tego konta.

Recover Key: Sporo ludzi pyta się co to jest więc odpowiadam. Odszymujesz ten klucz po spersonalizowaniu konta (dostępne tylko dla posiadaczy pacca). Musisz tam podać imię oraz inne dane. Po rozpoczeciu procedury personalizacji masz 7 dni na zmiane danych zanim nie zostaną zatwierdzone na stałe. Po spersolanizowaniu otrzymujesz klucz który pozwoli ci zawsze otrzymać konto spowrotem,a jeśli nawet go stracisz prześlij do CIPsoftu ksero lub scan swego dokumentu tożsamości (pocztą lub mailem). Nie zapomnij przy personalizacji podać prawdziwych danych . (Przy redagowaniu tego tekstu pomogły mi odpowiedzi do tematu, autorom big thx)

Błyskawiczna zmiana e-maila: Jest to możliwe jedynie jeśli macie spersonalizowane konto*, w innym wypadku niestety nie jest to możliwe.
1. Odpalamy www.tibia.com
2.Wchodzimy na My Account i acc lost
3.Wpisujemy imię postaci lub acc number i zaznaczamy My account has been hacked.
4.Zaznaczamy opcje I have lost access to that email account.
5.Na kaniec podajemy nowego maila i wpisujemy recover key. Mamy zmieniony adres e-mail bez zbędnego czekania 30 dni.
Screen


---------------------------------------------------------------------
*Jeśli raz spersonalizowałeś konto, to jest ono spersonalizowane nawet po upływie pacca.

Mam nadizję, że update się podoba i screeny działaja.


Edit: 9.12.2005 By Dwimenor
Aktualizacja poradnika.
hej mam problem dalem kolesiowi muj numer i haslo do tibi bo chcialem sie amienic postaciami a on mnie wyrolował i mnie zhakowal teraz jak w pisuje przy logowniu numer i haslo to niechce mi sie zalogowac co mam zrobic aby odzyskac moiom postac niemam pacca na mojego meila tam gdzie jest postac zareistrowana przyszlo ze mam zmienione haslo albo cos takiego i jest tam podany jakis key ktury sie składa 20 liczbi i literek co mam zrobic aby odzyskac postac podejrzewam ze on juz moiom postac wyslal na swojego meila prosze pomuzcie mi mialem 25 lvl tak dlugo sie staralem a on mi ja odebral jest szansa na to abym ja odyska prosze o odpowiedz
  Odpowiedz z Cytatem
stary 19-08-2006, 12:04   #51
Kamil Cord
Guest
 

Posty: n/a
Pytanie Keylogger

Mam problem. Duzo sie muwi o tych keyloggerach, ale ja zupelnie niewiem co to jest. Słyszałem ze przez to podobno moze sie ktos wkrasc do mojej poczty czy cos takiego, ale prosze o szczegulowe wyjasnienie i jak sie tego pozbyc z mojego kompa zebym mogl odzyskac konto w razie hacku.
  Odpowiedz z Cytatem
stary 20-08-2006, 22:33   #52
Icores
Użytkownik Forum
 
Icores's Avatar
 
Data dołączenia: 20 08 2006
Lokacja: Los Angeles
Wiek: 37

Posty: 20
Stan: Na Emeryturze
Imię: Icores
Profesja: Elite Knight
Gildia: Executors
Świat: Secura
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

Nailepiej to nie lazić po nieznanych stronach , bo to wiadomo ludzie robia zeby dostac sie do twojego konta , ja o keylogerach malo wiem ale dawno dawno temu zostalem schakowany z mojej glupoty klikajac na podany link , ale to bylo 3 lata temu wiec to jzu przeszłosc ...


Btw.. Nailepiej po Formacie zrobic sobie "Nowy Dokument" i wpisac swoje passy moim zdaniem keyloger dziala na takiej zasadzie ze jesli cos piszesz na klawiaturze to odczytuje (tak mysle bo nie znam sie na Keylogerach) .. i jest mniejsza mozliwosc ze dany klijent dopadnie twoje konto
Icores jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2006, 18:25   #53
Knight Darx
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 04 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 13
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Domyślny

Pomocy please ja zostałem zhakowany i jak juz pisalo w poradniku autor chyba przejoł dostęp do mojego e-mail czy mogłby ktoś mi pomóc jak odzyskać tego chara bez rekower keya?
Knight Darx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2006, 18:50   #54
Sebastian Skibinsk
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 07 2006
Lokacja: region kujawsko-pomorski

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Astera
Poziom: xx
Skille: super
Poziom mag.: xx
Sebastian Skibinsk ma numer GG 9545467 Send a message via Skype™ to Sebastian Skibinsk
Król

keylogger - program typ: virus zainstalowany na komputerze kopiuje wszystko co piszesz i wysyła to do administratowa czyli kolesia który stwożył program

wiem bo sam keyloggery wysyłałem kiedyś

Ostatnio edytowany przez Sebastian Skibinsk - 29-08-2006 o 18:52.
Sebastian Skibinsk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2006, 19:58   #55
YyyeeyIsBack
Użytkownik Forum
 
YyyeeyIsBack's Avatar
 
Data dołączenia: 18 05 2006

Posty: 141
Domyślny

Jesli koles ma dostep do twojej poczty to znaczy ze nieuzywal keyloggera (Przedmowca napisael na jakiej zasadzie one dzialaja), jesli Cracker (A NIE HAKER, Denerwuje mnie to, cracker to nie to samo co hacker jak i noob to nie to samo co newbie hacker, nie okrada kont) ma dostep do twojego konta pocztowego to prawdopodobnie uzywal Koni trojanskich aka trojanow, badz sniffingu. Jesli ktos nie rozumie co znaczy ktores z pojec zapraszam na wikipedia.pl lub google.pl szuanie nie boli.
@Edit Najczesciej uzywane keyloggery to Perfecy keylogger, mozna je rozpoznac latwo jesli niemaja wykupionej licencji na uzytkowanie, po prostu po zainstalowaniu takowego pojawia sie wiadomosc ze keylogger zostal zainstalowany i ze po 3 dniach (to wersja trialowa) bedzie bezuzyteczny. Aby pozbyc sie niechciaanego goscia z systemu polecam Antywirusy Kaspersy i Antivir personal, a co do spyware dobrymi programami sa Adaware i Hijack.

Ostatnio edytowany przez YyyeeyIsBack - 29-08-2006 o 20:00.
YyyeeyIsBack jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-08-2006, 20:46   #56
Knight Darx
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 04 2006
Lokacja: Wrocław

Posty: 13
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Domyślny

Ale prosze pomozcie mi odzyskac konto!!!!!
Podaje all poprawne e-mail bo mialem na kartce zapisany i numer tez znam na pamiec i tez mam na kartce a mimo tego psize mi ze podaje zly e-mail!
Prosze was bardzo bo nadal mam taki sam lvl jaki mialem wczesniej i hacker ani razu od czasu wylogowania mojego sie nie zalogowal!A ja nie moge się zalogować! proszę pomocy!
Knight Darx jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 02-09-2006, 10:51   #57
Galeon
Użytkownik Forum
 
Galeon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 30

Posty: 237
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 40
Skille: 65/65
Poziom mag.: 5
Galeon ma numer GG 2562220 Send a message via Skype™ to Galeon
Domyślny

lol bszedzierz frzyzdzy fiemy sze do ropisz zbedzjalńe o.O
__________________


Galeon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-09-2006, 20:12   #58
Galeon
Użytkownik Forum
 
Galeon's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2005
Lokacja: Lublin
Wiek: 30

Posty: 237
Stan: Niegrający
Profesja: Knight
Świat: Refugia
Poziom: 40
Skille: 65/65
Poziom mag.: 5
Galeon ma numer GG 2562220 Send a message via Skype™ to Galeon
Domyślny

OMG... -.-" na poczatku mnie to bawiło -.^ tera juz nie za bardzo... szczegolnie dla tego ze nabiles całą strone zdecydowanie na h** przydatnymi postami!! -.-" dziwie sie ze jeszcze nie ma ostrzezenia/bana/etc...
__________________


Galeon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-09-2006, 23:00   #59
macintosh
Użytkownik Forum
 
macintosh's Avatar
 
Data dołączenia: 27 08 2006
Lokacja: się biorą spamerzy??
Wiek: 34

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: narden
Profesja: Elite Knight
Gildia: ring
Świat: nerana
Poziom: 82
Skille: 82/80
Poziom mag.: 6
macintosh ma numer GG 3500411 macintosh ma login Tlenu cham-1989@tlen.pl Send a message via Skype™ to macintosh
Domyślny

powiem jedno jeśli sciągniesz key'a to pszez własna głupote a dlaczego znalazłem wczoraj kilka stron z botami do tibi i co w skanerze było kylogger z pięć w jednym programie
__________________

[CHAR]narden[/CHAR]
http://wiki.hunted.pl/wiki/U%C5%BCytkownik:Macintosh
macintosh jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-09-2006, 18:43   #60
Urudi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Skoro juz tu jestem to musze powiedziec o przykladzie gosci ktorzy hakuja konto:

Znam takiego na vinerze bo mi próbował przed chwila schaowac ale tak go oszukałem że wyłudziłem plate legi to polega na tym:

Masz z nim jakis kontakt,poźniej podchodzi mówi "zaprzyjaźnimy sie"
odpowiadasz tak
on gada gada
i w pewnym momencie mowi ze zna sposob na 30k i 15lvl
ale chce passy

mowisz ze chcesz cos pod zastaw,dyskutujesz asz cos ci da i podajesz falszywe passy...
Jesli sie odgraza to trzeba go wydrwic i grozicze sie go umiesci na jakims forum.


Ten gosciu na Vinerze to:
"Skus Gritan"
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.


Powered by vBulletin 3