Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 25-12-2006, 23:26   #1
Naithair
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 12 2006

Posty: 5
Profesja: Rookstayer
Świat: Nova
Pergamin Z "Ghoul" wyciągnięte

Jako że temat tamten jest zawalony stertą dogryzań i niepotrzebnych postów postanowiłam wyciągnąć niektóre wypowiedzi użytkowników, które mogą, ale nie muszą okazać się przydatne. Zbiór jest do strony 19, postu 184.

Dziękuję mojemu kotu za efektowne przeszkadzanie w pisaniu ;]
UWAGA: Na początek polecam lekturę posta autorstwa - Prodigy -. dotyczy on jego wizji pojawienia się Ghoula w pomieszczeniu. Znajduje się on w temacie, który omawiam ("Ghoul na Rookgaardzie"), na stronie 11, post pierwszy.

Autor: Vashresamunuh
"Kiedys mozna bylo, bylo to dawno temu, ale teraz jak klucz jest stracony na zawsze, bye bye mino mag i ghoul, pogodz sie z tym"

Wymiana zdań pomiędzy: Tanin Hawking a Gniew Mroku
"Kiedy zrozumiecie , że Mino Mag i ghoul są na rooku rekreacyjnie??" - Tanin Hawking
"Kiedy CIPSOFT oficjalnie powie, że tych questów nie ma lub są zablokowane.
Kiedyś Knightmare w wywiadzie dla tibianews powiedział(parafraza): "Na moich mapach jest wiele nieodkrytych sekretów. Uwage tibijczyków zdają się przykówać tylko niektóre z nich."" - Gniew Mroku

Wymiana zdań pomiędzy: El'Megnifico a Filthy
"Da się dostać do ghoula. Wystarczy pickiem pokopać. Ja już znalazłem" - El'Megnifico
"NIE DA SIE DOJSC DO GHOULA NA ROOKU! JESLI BY SIE DALO TO SUNRISE BY MIAL SCALE ARMOR.... A tak ma tylko Brass..." - Filthy

Wymiana zdań pomiędzy: Amunia Rookstayer a Marcin 24
"scale armor jest z ghoula do ktorego mozna bylo wejsc majac klucz 4602" - Amunia Rookstayer
"Klucz 4602 jest do Katana Roomu a ghoul jest zamknięty za murem w Katna Room wiem bo tam byłęm" - Marcin24

Autor: Marcin24
"Ej dobra mamy kilka teorii na dojście do ghoula: jakis teleport czy coś. A może to jest tak jak w Ankrahmun że trzeba coś gdzieś położyć w wtedy nas teleportuje."

Autor: Marcin24
"Dlaczego wszyscy myślicie że do ghoula dostaniecie się kilofem, wiele razy Rookgaard był "pickowany" i nic to nie dało. Może trzeba poszukać innej metody..."

Autor: Marcin24
"Według mnie trzeba popytać Blind Orca (jest tak stary że aż oślepł) więc pamięta stare czasy ale trzeba go zapytać po "orcowemu" zapewne gdzieś jest drugi scroll z językiem orców"

Wymiana zdań pomiędzy: Pan Klocek a Tom The Tanner
"Chyba kazdy zauwazyl ze cos sie zmienilo w Ghoul Room po updacie. Droga i wystroj. Ale mysle ze te wszystkie lata nie sluzyly dobrze scianie ktora pilnuje tego nieumarlego. <screen*> Jak widzicie, mech, wilgoc i lata sprawily ze sciana pekla w jednym miejscu, czyzby szansa dla nas? Moze pick? A moze maca? " - Pan Klocek
"Kataną i pickiem nie da rady, sprawdzałem zaraz po update" - Tom The Tanner

Wymiana zdań pomiędzy: filobossek2 a Pan Klocek
"A według mnie xD, by dostać się ghoula, należy znaleźć dźwignię. Tak samo wygląda quest na mainie ~ tower - chyba wiecie o co chodzi. Na dezercie dźwignia, która otwiera mur." - filobossek2 [tu, myślę, że chodzi o tą dźwignię u Toma - dop. Karino]
"A ja nawet wiem jak sie do niej dostać ;P
Mianowicie, trzeba tak zaludnić rookgaard wręcz niewykonalnie blokując każdą kratkę. Po zalogowaniu wloguje cię na paru jedynych wolnych miejscach, czyli gdzieś w zamkniętych pokojach, u mino mage lub w sklepach NPC." - znowu filobossek2
"Jako ze po zalogowaniu nie masz sie gdzie pojawic, teleportuje cie do swiatyni w miescie do ktorego jestes przydzielony jako obywatel. W przypadku rooka bedzie to swiatynia na rooku I w cale nie trzeba tyle osob zeby zasiedlic wszystkie kwadraty. Wystarczy z 7 albo 8 nie pamietam dokladnie tego rozkladu kwadratow przy drzwiach u Toma, jedno jest PEWNE, teleportuje cie do swiatyni a nie do pokoju." - Pan Klocek

Autor: Poborca Podatkowy
"Kshaq sprawdzał teorię z Ghulem (chodzenie). Ja jak zwykle musiałem sam to zobaczyć, chodziłem tak jak on 2x dłużej niż Kshaq. Potwierdziła się jednak 1 teoria: rozbolały mnie oczy." - Poborca Podatkowy [chodzi o wykonywanie takich samych ruchów jak Ghoul - dop. Karino]

Autor: LolnY
"Macie racje... Klucza do Ghoula nie ma i nigdy nie będzie. Ale te wasze głupoty o tym że był i Cipsoft usunął są bez sensu... Nie wiem jak wy, ale ja nie wkładam żadnego klucza w ściane." - [to dodałam, bo mnie trochę rozśmieszyło - dop. Karino]

Autor: Arka_Sath_Wielki [wyciągnięte z tego tematu]
"Do ghoula na rooku, można było się dostać chyba w tibi 7.3. Wtedy na rooku był bug, można było wejść po skosie. Jakiś gracz to odkrył i zgłosił za to dostał jakieś itemki podobno, ale to nie jest potwierdzone. Jednak to, że wejście do ghoula było możliwe jest w 100% pewne."
Ad *) screen taki:



Na koniec zostawiam wypowiedź Pana Klocka:
"A moze jest tak jak Knightmare mowil? Ze wszyscy szukaja czegos malutkiego a rozwiazanie maja pod nosem?"
PS: Aż dziw, że tak mało się ich znalazło.
PS2: Ach, zapomniałam dodać, że ta "wymiana zdań" niekoniecznie musi być prawdziwą wymianą zdań. Nieraz mogłam po prostu znaleźć potwierdzenie lub obalenie stwierdzenie jednego z użytkowników.

Ostatnio edytowany przez Naithair - 03-01-2007 o 22:55.
Naithair jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-12-2006, 00:27   #2
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

No teraz jest wszystko czarno na białym, trzeba tylko wszystko zebrać w kupę i coś z tego ułożyć.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 01:46   #3
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

A wiesz, że to poukładanie ma sens? Spróbuję pomóc przytaczając fragment z pewnej książki na Rookgaardzie...

Jest przekonanie, że inne zwierzęta żyją w podziemiach naszej wyspy. Ale nie są jeszcze dostatecznie poznane. Jeżeli wy spotykacie jakieś obce (nieznane?) zwierzę to jest oczywiście niebezpieczne i jest potencjalnym, zabójczym wrogiem. Nie lekceważ ich!

Wiem, że to nic ale jednocześnie wszystko co wiemy o nieodkrytych potworkach typu ghoul Chciałbym też abyście rzucili okiem na pewną teorię... Dosyć ciekawa prawda? Benson...
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 11:49   #4
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

@up
Teoria całkiem niezła, są 3 groby 3 bohaterów, 3 ciała (z kluczem, kataną i vikingiem) pewnie było tak że jeden z bohaterów budował mur a tamci 2 walczyli z ghoulem. Gdy zginęli budującemu udało się zapędzić ghoula za ściane i go zamurować, zamknął drzwi do pomieszczenia przekładnią którą ukrył za filarem, drugie drzwi zamknął na klucz (4603) i wziął go ze sobą. Chciał uciec lecz był bardzo zmęczony i poraniony. Pomylił drogę, otoczyły go 2 Roty i zabiły (stąd ciało z kluczem). Ludzie wiedzieli że bohaterowie zginęli lecz tego że udalo się go zamurować nie przypuszcali. Zbudowali groby na powierzchni wyspy ponieważ bali się zejść w podziemia.
Nie pytajcie mnie o dowody ponieważ to tylko moja teoria.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 14:06   #5
Woodini
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 26 10 2006
Lokacja: Gdynia

Posty: 39
Stan: Na Emeryturze
Imię: Woodini
Profesja: Elder Druid
Świat: Astera
Poziom: 45
Poziom mag.: 49
Woodini ma numer GG 6200000
Domyślny

Nie sadze ,aby wszytkie itemy typu spike sword oraz potworki (ghul & mino mag) byl jakimis "lamiglowkami".Wydaje mi sie ,ze nawet newbe PRZEZ przypadek moga dostac sie do ktoregos z potworkow.Byc mozna na rooku znajduje sie gdzies dzwignia ktora odblokowuje drzwi.Pozatym czasem spike sword znika !Moze wlasnie w tym moemncie jest szansa na jego znalezienie ??Sam przez przypadek odblokowalem kilka questow o ktorych nie czytalem.Zrobilem sobie postac na rooku i niedlugo zajme sie tymm wszytkim trzeba wszytkie informacje wziasc pod uwage

PS Moze byc tak ,ze itemy te sa dla bk

PS 2 byc moze sunrise ma sclae armor/spike sworda ,ale nie chce wyjawic ,ze je posiada bo gracze niedali by mu spokoju.
Woodini jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 23:29   #6
Picasso
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 131
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Yako'taka
Profesja: Druid
Świat: Unitera
Skille: -/20
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez karłowaci Pokaż post
właśnie podobno sunrise ma fire sworda od gm'a za 1st lvl na rooku
Juz sie dzieci dorwaly do porzadnego topica ... n/c
Picasso jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-12-2006, 23:48   #7
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Woodini Pokaż post
PS 2 byc moze sunrise ma sclae armor/spike sworda ,ale nie chce wyjawic ,ze je posiada bo gracze niedali by mu spokoju.
Sunrise ma PODOBNO brass armor ale to nic dziwnego ponieważ kiedyś wypadał z Minosów
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 00:29   #8
Łukcik2005
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 16 07 2006

Posty: 16
Domyślny

hmm trzeci z tych bohaterow nazywal sie Polgana Bonechrusher a oni to przecie sa straznicy w carlin.moze trzeba ich cos popytac.troche chore ale mozna sprubowac...
Łukcik2005 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 00:30   #9
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

strażniczki w carlin nazywają się bonecrusher
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 12:27   #10
F.E.A.R
Użytkownik forum
 
F.E.A.R's Avatar
 
Data dołączenia: 04 12 2006

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Oko-Powiec
Profesja: Sorcerer
Gildia: <brak>
Świat: Obsidia
Poziom: 16
Skille: 20/20
Poziom mag.: 15
F.E.A.R ma numer GG 9067010 Send a message via Skype™ to F.E.A.R
Evul Mleko

Możliwe że do ghoul'a jest jakieś inne przejści np. <Dzwignia u Toma (wszyscy uważają że jest do spike sword)>. Możliwe że gdy porószymy tą dzwignie to nas przeteleportuje do komnaty z ghoul'em i gdy go zabijemy to pojawimy się w świątyni i gratulacje od Gm ^^.

Teoria bardzo mało podobna ale zawsze coś
F.E.A.R jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 15:38   #11
Shinodin Barthez
Użytkownik Forum
 
Shinodin Barthez's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2005

Posty: 192
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Menera
Poziom: 17
Domyślny

heh moja teoria jest prosta Kiedyś mur oddzielający nas od ghoula był w stanie nienaruszonym po kolejnych updejtach ściana robi się coraz słabsza i zaczyna pękać...więc może po następnym updejcie mur się zawali i wypuści na wolność ghoula ?? Co wy na to ?
Shinodin Barthez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 18:58   #12
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez F.E.A.R Pokaż post
Możliwe że do ghoul'a jest jakieś inne przejści np. <Dzwignia u Toma (wszyscy uważają że jest do spike sword)>. Możliwe że gdy porószymy tą dzwignie to nas przeteleportuje do komnaty z ghoul'em i gdy go zabijemy to pojawimy się w świątyni i gratulacje od Gm ^^.

Teoria bardzo mało podobna ale zawsze coś
Załóżmy że dostałeś się do pokoiku Toma i porUszyłeś dźwignie, skąd będziesz wiedział gdzie się coś otworzyło lub zniknęło?
Skąd wiadomo że ta dźwignia coś robi? Może ona otwiera ladę w sklepie Toma?

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinodin Barthez Pokaż post
heh moja teoria jest prosta Kiedyś mur oddzielający nas od ghoula był w stanie nienaruszonym po kolejnych updejtach ściana robi się coraz słabsza i zaczyna pękać...więc może po następnym updejcie mur się zawali i wypuści na wolność ghoula ?? Co wy na to ?
Jakby mieli wypuścić tak ghoula to by zrobili to już dawno, a mur dodaje tylko klimatu.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!

Ostatnio edytowany przez Marcin24 - 28-12-2006 o 12:38. Powód: Nie mój dopisek dodany przez Modka
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 19:43   #13
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

@up
Wcale, że nie zrobili by tego dawno. Skoro dodali bossa MM na rookgaardzie to teraz wszystko jest możliwe. Ps. Double post
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 19:57   #14
Shinodin Barthez
Użytkownik Forum
 
Shinodin Barthez's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2005

Posty: 192
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Menera
Poziom: 17
Domyślny

może cipy chcą przygotować nasy do spotkania z ghoulem ?
Shinodin Barthez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 20:48   #15
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinodin Barthez Pokaż post
może cipy chcą przygotować nasy do spotkania z ghoulem ?
Przygotować? Jak?
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 20:53   #16
Shinodin Barthez
Użytkownik Forum
 
Shinodin Barthez's Avatar
 
Data dołączenia: 01 06 2005

Posty: 192
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Menera
Poziom: 17
Domyślny

no żeby było widać że niedługo mur się rozpadnie a nie wchodzisz patrzysz mur stoi a tu ghul biega koło ciebie...
Shinodin Barthez jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 20:59   #17
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Shinodin Barthez Pokaż post
no żeby było widać że niedługo mur się rozpadnie a nie wchodzisz patrzysz mur stoi a tu ghul biega koło ciebie...
Mur jest zniszczony tylko na pokaz żeby było wiadomo że to jest takie stare. Nie sądze żeby Cipisoft przygotowywał się na wypuszczenie Ghoula. Nawet jeśli to napewno nie w Ktana Roomie.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-12-2006, 23:50   #18
Ameriov
Użytkownik Forum
 
Ameriov's Avatar
 
Data dołączenia: 25 04 2006
Wpisy bloga: 4

Posty: 713
Profesja: Rookstayer
Gildia: Vampires
Świat: Isara
Poziom: 70
Skille: 96 Fish
Domyślny

A wytłumaczysz mi dlaczego nie w katana room? Bo ludzie poniżej 8lvla też chodzą na katane? Na carlin sword też chodzą a dali tam Shenga, jeśli nie o to Ci chodziło, to o co?
__________________
Free Candy

Rookgaardians Smasher

Secrets Keeper.
Ameriov jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 00:01   #19
Tom The Tanner
Użytkownik Forum
 
Tom The Tanner's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2006
Lokacja: Karton se zrobiłem IQ: 4

Posty: 637
Tom The Tanner ma numer GG 5904267
Domyślny

Ta "Bobekkrystuer" xD wszyscy w Carlin tak mają. Wszystkie kobiety o takim nicku to imiona gwiazd showbiznesu Nie żartuje, było o tym gdzieś tu, na forum. Mur się NIE rozpadnie. To bez sensu. Jeśli ona pęknie, pęknie tysiące ścian bo owych urozmaiceń jest właśnie tyle. Uważam, że będą dawać wskazówki, ale po kolei, po woli. ^^P
Tom The Tanner jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-12-2006, 09:44   #20
Lostwind
Użytkownik Forum
 
Lostwind's Avatar
 
Data dołączenia: 26 12 2006

Posty: 38
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Azura
Poziom: :)
Domyślny

@up Straznicy z imionami gwiazd showbiznesu to są w Venore tak gwoli ścisłości
Lostwind jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:53.


Powered by vBulletin 3