Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-02-2007, 00:31   #61
AduFortera
Użytkownik Forum
 
AduFortera's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: ByDgOsZcZ

Posty: 42
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 71
Skille: 86/70
Poziom mag.: 16
Domyślny

Wszystko pięknie, ale ten temat został stworzony do tego aby dowiedzieć się jak sie dostać do tego roomu co jest raczej nie możliwe więc raczej nie pomoże to że, ghoul to jest jakiś tam człowiek a 2 szkielety to 2 innych co wam to da??

Co ma do żeczy że poszli w trójke na polowanie i naprzykład 2 sie z nim biło a 1 murował co wam to da??

@topic

uważam że do ghoul room nieda sie dostać a jeśli da sie dostać, to jedynie tak można rozwalić ten mur jak sie go stworzyło, czyli cipsoft edit mapy i deleted muru
AduFortera jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-02-2007, 00:47   #62
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Właśnie tak pomyślałem...Było parę teorii o rozwalaniu muru. To by musiało oznaczać, że ten mur to jakaś "Specjalna odmiana", bo (Przynajmniej dotychczas) niema itemu/muru/potwora/czegoś innego (poza dźwigniami i teleportami) co miało by inne działanie niż wszystkie inne tego typu rzeczy.
Jak również (przynajmniej niektórzy) wiemy, OTSowcy otrzymują listę itemów w tibii poprzez odpowiednie rozpakowanie pliku tibia.dat.
Sprawdziłem więc w ME. Niema ŻADNEGO muru który nie-byłby-tym-zwykłym.
Więc-Teoria o rozbiciu muru do paczuszki, i jazda do Chińczyków!


PS. WIEM, WIEM! Nie mówić, nie popierać, nie wspominać nawet słowem, bo OTS jest be i fuj! Jednakże, tutaj jest to tylko niewielka wzmianka o tym że sprawdziłem w ME.
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 00:52   #63
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
Właśnie tak pomyślałem...Było parę teorii o rozwalaniu muru. To by musiało oznaczać, że ten mur to jakaś "Specjalna odmiana", bo (Przynajmniej dotychczas) niema itemu/muru/potwora/czegoś innego (poza dźwigniami i teleportami) co miało by inne działanie niż wszystkie inne tego typu rzeczy.
Jak również (przynajmniej niektórzy) wiemy, OTSowcy otrzymują listę itemów w tibii poprzez odpowiednie rozpakowanie pliku tibia.dat.
Sprawdziłem więc w ME. Niema ŻADNEGO muru który nie-byłby-tym-zwykłym.
Więc-Teoria o rozbiciu muru do paczuszki, i jazda do Chińczyków!


PS. WIEM, WIEM! Nie mówić, nie popierać, nie wspominać nawet słowem, bo OTS jest be i fuj! Jednakże, tutaj jest to tylko niewielka wzmianka o tym że sprawdziłem w ME.

Nie musi być to oddzielny murek, wystarczy skrypt.

Jeśli <ktoś użyje "coś" na czymś> zmień mur na: <podłoga bez muru>

To może być cokolwiek, wiec równie dobrze ktoś może wpaść na to przez przypadek.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 01:02   #64
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@up
Nooo...

Specialne TicTacToe Tokens do Dream Callange

Głowa demona i Tapestry w Jednej misji PoI

Mur energii w wieży Ferumbrassa oraz pod Goromą, i mapa która "gada"

To są te, i TYLKO TE itemy.
Wg. Twojej teorii Na tapestry można by ustawić <Przesuń się po użyciu>, na mapie <Powiedz X przy użyciu> itd. Jednak tak nie jest...
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 01:21   #65
Valderor
Użytkownik Forum
 
Valderor's Avatar
 
Data dołączenia: 28 10 2006

Posty: 181
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
To są te, i TYLKO TE itemy.
Wg. Twojej teorii Na tapestry można by ustawić <Przesuń się po użyciu>, na mapie <Powiedz X przy użyciu> itd. Jednak tak nie jest...
W 100% racja, ale jeśli chodzi o znikający mur to mamy już na Rookgaardzie taki jeden (nie powiem gdzie bo QS...) i nie różni się on od innych. Już nie wspominając o sof, który też jest tym samym itemem co zwykły spike sword, a podpięty jest przecież pod niego jakiś tam skrypt.
Valderor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 01:31   #66
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

hmh...Mur (hmh?! Jaki qs? Ja kojarzę tylko jeden, ten koło trade room) to jest czynność dźwigni (Dźwignie właściwie "Władają wszystkim" można ustawić na wszystko) a dźwignie, działają na zasadzie zmiany mapy. Itemy o których wspomniałem to jest "Samozmiana" czyli jak użyjesz na nich, lub użyjesz ich (Lub same coś ze sobą robią ). A SS to jest już kwestia przełączników (Przycisków na ziemi, nie wspomniałem o nich w poprzednim poście) które tak jak dźwignia mają funkcję zmiany mapy.
Oczywiście, jest możliwość że mur się rozpadnie po pociągnięciu dźwigni lub stanięciu gdzieś, ale to już nie jest rozbijanie go.


Edit: Ssry, kojarzę jeszcze w training room

Edit 2
@Down
To mi qrde powiedz czemu dali TTT Tokens, Mur piorunów, Tapestry, mapę i głowę jako nowe itemy a nie przeprogramowanie tamtych?!
Poza tym, jak dla mnie, łatwiej (a przynajmniej szybciej) jest doprogramować nowy itemek występujący tylko w jednym miejscu, niż edytować inny, występujący w milionach miejsc żeby ten jeden konkretny miał inne działanie.
__________________
Pisał to:
ichos

Ostatnio edytowany przez Michoss - 14-02-2007 o 01:43.
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 01:37   #67
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Valderor Pokaż post
W 100% racja, ale jeśli chodzi o znikający mur to mamy już na Rookgaardzie taki jeden (nie powiem gdzie bo QS...) i nie różni się on od innych. Już nie wspominając o sof, który też jest tym samym itemem co zwykły spike sword, a podpięty jest przecież pod niego jakiś tam skrypt.
Właśnie i nie będzie QS jeśli powiemy, że chodzi o ścianę w Akademii.
Prościej jest zrobić gotowy itemek ze skryptem niż pisać skrypty do przedmiotu, ale teoretycznie się da
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 10:23   #68
Kokolupia
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 01 2007
Lokacja: Torun

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kokolupia
Profesja: Rookstayer
Świat: Askara
Poziom: 17
Skille: 19/23
Kokolupia ma numer GG 111341
Domyślny

Ja mysle ze trzeba wymienic wolf na cos. Potem rata i potem wyminialmy 1 rzecz na key a 2 moze na zielona ksiege u npc sprzedajaca anitdote rune (oczywiscie chodzi mi o to ze rat i wolf wala mniej niz norm..)Tom nas wpuszcza za ksiege do pokoju cigniemy za dzwignie i idzmey do ghula.
PS Nie spike sword znika tylko ktos go znika jak ja z kumplem powstal temat jak to zrobic
Kokolupia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 12:49   #69
Pan Klocek
Rook-User roku 2007
 
Pan Klocek's Avatar
 
Data dołączenia: 22 06 2004
Lokacja: Zielona Góra
Wiek: 40

Posty: 716
Stan: Niegrający
Imię: Pan Klocek
Profesja: Rookstayer
Świat: Titania
Poziom: 51
Skille: 27 fist
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Kokolupia Pokaż post
Ja mysle ze trzeba wymienic wolf na cos. Potem rata i potem wyminialmy 1 rzecz na key a 2 moze na zielona ksiege u npc sprzedajaca anitdote rune (oczywiscie chodzi mi o to ze rat i wolf wala mniej niz norm..)Tom nas wpuszcza za ksiege do pokoju cigniemy za dzwignie i idzmey do ghula.
PS Nie spike sword znika tylko ktos go znika jak ja z kumplem powstal temat jak to zrobic
Ehhh super! Fajnie że potraficie z kumplem! Taka rada: nie przechwalaj się czymś co nie jest twoją zasługą i wyłącz czasem komputer i poczytaj książki bo okropnie się czyta Twoje wypociny. Trochę takie nie składne.

Co do tej dzwigni to jaki ona ma niby mieć związek z ghoulem? Tom jest nekromanta czy co? To nie może mieć związku ani z mino magiem ani ghoulem bo pasuje do tych miejsc jak pieść do nosa. Ona ewentualnie może otwierać drzwi do tego składzika -co jest chyba nawet oczywiste.
__________________
Chwile z życia Pana Klocka

Klocek-Clan

"W tym szaleństwie jest metoda. Wal ich wszystkim, co masz. Wal ich mocno i szybko. Wal ich, póki nie przestaną się ruszać. Oto metoda"
-Krusk zabójca Tanar'ri


Pan Klocek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 13:33   #70
Zito
Użytkownik Forum
 
Zito's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Wiek: 42

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Imię: Zito
Domyślny

< deleted >

Ostatnio edytowany przez Zito - 06-04-2008 o 09:41.
Zito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 14:22   #71
AduFortera
Użytkownik Forum
 
AduFortera's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: ByDgOsZcZ

Posty: 42
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 71
Skille: 86/70
Poziom mag.: 16
Domyślny

Jeśli mur od Ghoula ma zastosowanie takie jak w Akedemi to otwiera sie przez dźwignie w takim razie jest kwiestia tego jaka dźwignia otwiera ten mur
możliwe że ta słynna dźwignia u Toma ale każdy wie że nasze domysły to jest 30% realizmu
AduFortera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 19:21   #72
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez AduFortera Pokaż post
Jeśli mur od Ghoula ma zastosowanie takie jak w Akedemi to otwiera sie przez dźwignie w takim razie jest kwiestia tego jaka dźwignia otwiera ten mur
możliwe że ta słynna dźwignia u Toma ale każdy wie że nasze domysły to jest 30% realizmu
Tak można bez końca, jeżeli dźwignia u Toma otwiera drzwi do Ghoula to musimy się tam dostać czyli zabić Mino Maga i przynieść jakiś rar do Toma ale żeby się do niego dostać trzeba [bla bla bla] i tak dalej i tak dalej. Robi nam się błędne koło. Knightmare mówił że rozwiązanie jest pod samym nosem... tylko co to znaczy?
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 19:35   #73
LolnY
Użytkownik Forum
 
LolnY's Avatar
 
Data dołączenia: 15 11 2005
Lokacja: Przemyśl
Wiek: 30

Posty: 993
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Świat: Celesta
Poziom: 22
Skille: 65/65
Poziom mag.: 4
LolnY ma numer GG 9277178
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
Tak można bez końca, jeżeli dźwignia u Toma otwiera drzwi do Ghoula to musimy się tam dostać czyli zabić Mino Maga i przynieść jakiś rar do Toma ale żeby się do niego dostać trzeba [bla bla bla] i tak dalej i tak dalej. Robi nam się błędne koło. Knightmare mówił że rozwiązanie jest pod samym nosem... tylko co to znaczy?
To, że go nie ma, albo, że trzeba rozwalić czymś ściane :F

@Edit

Moje domysły...

LolnY jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 19:35   #74
-Per-
Użytkownik Forum
 
-Per-'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2007
Lokacja: Zielona Góra

Posty: 90
Stan: Niegrający
Imię: Hacked !
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
Tak można bez końca, jeżeli dźwignia u Toma otwiera drzwi do Ghoula to musimy się tam dostać czyli zabić Mino Maga i przynieść jakiś rar do Toma ale żeby się do niego dostać trzeba [bla bla bla] i tak dalej i tak dalej. Robi nam się błędne koło. Knightmare mówił że rozwiązanie jest pod samym nosem... tylko co to znaczy?
To pewnie znaczy, że rozwiązanie jest w mieście lub obok ghoula (mino maga itp.), pewnie to jest tak banalna rzecz jak zniknięcie SoF'a.
__________________
I will never come back

Mnie udało się skończyć z Tibią - nie byłem jakoś tak strasznie uzależniony, lecz kilka razy próbowałem przestać grać, wiem że wiele ludzi próbuje przerwać grę w Tibie - życzę wam żeby Wam udało się tak jak mi.
-Per- jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 20:38   #75
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez -Per- Pokaż post
To pewnie znaczy, że rozwiązanie jest w mieście lub obok ghoula (mino maga itp.), pewnie to jest tak banalna rzecz jak zniknięcie SoF'a.
Tak tylko że zniknięcie SoF'a nic nie daje (albo my nie wiemy po co znika). Knightmare'owi chodziło zapewne o to że dostanie się do Ghoula jest bardzo łatwe. My szukamy jakiś niezmyślonych sposobów a może trzeba inaczej? Prościej? Niech ktoś wymyśli jakiś najgłupszy (ale realny) pomysł na dostanie się do Ghoula (po za rozwalaniem muru). Może akurat ktoś coś podsunie...
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2007, 21:38   #76
AduFortera
Użytkownik Forum
 
AduFortera's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: ByDgOsZcZ

Posty: 42
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 71
Skille: 86/70
Poziom mag.: 16
Domyślny

To jeśli ten Knight'mare czy jak on sie zwie mówił ze rozwiązanie mamy pod nosem czyli może chodzi o CipFrienda?? wkońcu jego 1 mamy pod nosem albo chodzi o prosty dialog do odpowiedniego npc w odpowiedniej kolejności niemam pojęcia tylko trzeba pomyśleć w jakim sensie chodziło mu o słowo "pod nosem"

a tak przy okazji głupie pytanie kto to jest ten knight'mare ??
AduFortera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2007, 00:07   #77
Marcin24
Użytkownik Forum
 
Marcin24's Avatar
 
Data dołączenia: 25 08 2006
Lokacja: Kraków

Posty: 1,639
Stan: Na Emeryturze
Marcin24 ma numer GG 184833 Send a message via Skype™ to Marcin24
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Instynkt Pokaż post
Tibia skonczyla 10 lat a poki co wiadomo, ze Ghoul tam jest i wsio. Kto powiedzial, ze ma on cos wspolnego z jakimkolwiek Questem? No tak ojciec Waldemara, ktory byl szwagrem kumpla jego dziadka.

Wszystko co napisalam wyzej odnosi sie rowniez do Mino Maga oraz Spike Sworda (w obu przypadkach sadze, ze mozemy miec doczynienia z jakimis Questami).

Co by bylo gdyby ...

Poczekajmy na nastepny uklon ze strony CipSoftu.

PeZet Dr. =]
A od kiedu Ghoul jest za kataną roomem? Bo chyba Cipisoft nie dał Ghoula ot tak. Może MM jest tam tylko dla klimatu ale Ghoul? A Seagul? Po co jest jakaś mewa? Przecież Cipisoft nie robi tych wszystkich rzeczy ot tak sobie dla zabawy, żeby nas wkurzać. Wszystkie rzeczy, potwory miejsca w Tibii mają określony sens (nawet jeśli nie to kiedyś będą miały). Może my się trudzimy a rozwiązanie naprawdę jest pod naszym nosem! Trzeba tylko pomyśleć.
P.S. Knightmare to twórca map w Tibii.
__________________

To pisałem ja, Marcin bez 24.
__________________
Grupa Rookgaard zaprasza! Rekrutacja chwilowo wstrzymana, jednak można składać podania! Napisz PM!
Marcin24 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2007, 00:16   #78
AduFortera
Użytkownik Forum
 
AduFortera's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2007
Lokacja: ByDgOsZcZ

Posty: 42
Stan: Niegrający
Profesja: Royal Paladin
Świat: Fortera
Poziom: 71
Skille: 86/70
Poziom mag.: 16
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Marcin24 Pokaż post
.
P.S. Knightmare to twórca map w Tibii.
Jeśli knightmare jest twórcą map w tibi i to on dał nam wskazówke ze rozwiązanie pod nosem, czyli chodzi o coś typu "dźwignia,jakieś ukryte przejście,albo coś w tym stylu" czyli rózne teksty do npc odpadają

cały czas myśle w jakim sensie knightmare mówił nam że zagadke mam "pod nosem"
AduFortera jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2007, 00:21   #79
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

@up
Hmh...Podejrzewasz jakąś dwuznaczność?

Po przeczytaniu twojego posta pomyślałem: "Czy ryby mają nos"?
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2007, 00:32   #80
Zito
Użytkownik Forum
 
Zito's Avatar
 
Data dołączenia: 31 07 2005
Wiek: 42

Posty: 136
Stan: Na Emeryturze
Imię: Zito
Domyślny

< deleted >

Ostatnio edytowany przez Zito - 06-04-2008 o 09:41.
Zito jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:57.


Powered by vBulletin 3