Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 23-04-2006, 08:33   #161
Gobol
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 23 06 2005

Posty: 15
Domyślny Niezła reklama

Powiem krótko Niezłą reklame zrobili TIBI i to za free
Gobol jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 23-04-2006, 08:55   #162
Radlic
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 19 06 2005

Posty: 145
Stan: Niegrający
Domyślny

Tu nie chodzi o tibie, chodzi o uzaleznienie spowodowane MMORPGAMI i to, że mówicie 'Eee tam Tibia to szajs, ja gram caly dzien w wowa !11' itp. to nie znaczy ze nie jestescie nalogowcami ... Gazeta wyborcza i Radio Łódź chcą obalić tą 'republike' stosując przedmioty (?) typu gazeta, radio czy telewizor ( 2 dni temu TVN ; P) Zrozumcie oni chcą wam pomóc ( nałogowcą ) przed ograniczania sie do mówienia 'mamo zrób mi kawe' i zrobienia ze swojego zycia shitu.
Radlic jest offline  
stary 23-04-2006, 09:28   #163
Bombka
Użytkownik forum
 
Bombka's Avatar
 
Data dołączenia: 14 01 2006

Posty: 8
Domyślny Niestety nałóg....

Hej wszystkim ^^
Czytając ten artykuł na początku sam sobie mówiłem gdzie mi tam do uzależnienia, mówiłem sobie że niema co robić to sie gra.
Przemyślałem to sobie i chce skończyć z Tibią... Kiedy w nią nie grałem sam sobie potrafiłem zooragnizować czas z przyjaciółmi...
W tibie gram tylko od 2 miesięcy ale te 2 miesiące w porównaniu do poprzednich mogę uznać za zmarnowane
To co zyskałem:
53 master sorcer....
To co straciłem:
Kontakt z moimi przyjaciółmi...(nie chodzi mi o to że oni się odemnie odwrócili a ja ich olewałem, poprostu kontakt znacznie sie zmijszył)
Oceny w szkole( I liceum )
Czas jaki mogłem spędzić na nartach, rowerze, imprezach

Tibia jest grą zaje**** i bardzo mi się podoba ale szkoda na nią życia
co nie zmienia faktu że poznałem w niej wielu wspaniałych ludzi.

ps. Dla tibijczyków: starajcie się być bardziej tolerancyjni i nie przezywać się na każdym kroku

Na koniec takie moje małe zdanie o kilku ludziach nie z tego forum...
Ostatni zobaczyłem temat Bubble to szajs... EO rządzi

Oczywiście wszyscy najerzdzali na Bu~ że jest do du.. bo długo gra
Ja odbieram to tak ona gra dla zabawy w przeciwieństwie do EO który gra po to aby być najlepszym przez co marnuje napewno jakąś część swoje życia.
Nom lekki offtop był ale co tam ^^

Cya Tibijczycy
3majcie sie
Bombka jest offline  
stary 23-04-2006, 10:07   #164
bogdan1990
Użytkownik forum
 
bogdan1990's Avatar
 
Data dołączenia: 03 05 2005
Lokacja: W piekielnym opolu
Wiek: 33

Posty: 13
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Sorcerer
Świat: Thoria
Poziom: 14
Skille: 20/20
Poziom mag.: 19
bogdan1990 ma numer GG 1640338
Cool

Bombka w 100% popieram Cię bo sam wiele straciłem choć trzeba przyznać że nie tylko przez gierki internetowe głownie typu Tibia (dalej nieco gram) lub Ogame (przestałem grać)... Zaczyna się tak naprawde od kompa i gierek na necie... bez neta to już nie to samo i człowiek nie zgłupieje tak jak ten typek z artykułu w prasie.

Tak czy siak trzeba rozróżniać co jest "dobre" a co "beeee".
"tak czy siak" dalej gram choc juz nie tak dlugo jak kiedys
bogdan1990 jest offline  
stary 23-04-2006, 10:51   #165
kacper-993
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny TEN typ jest jakis inny X(

Nie rozumiem ludzi ktorzy w Tibie graja nałogowo.... SAm gram kilka godzin dziennie , ale niestety jak przyjdzie kumpel albo cos to odchodze od kompa , a ze swoich dedow sie smieje chociaz mam 47 LVL chociaz teraz to juz nie bo dzisiaj zostalem hakniety

TIBIA IS ONLY GOOD GAME ------- HAIL TIBIA -------
 
stary 23-04-2006, 10:58   #166
Tukan pogromca sebka
Użytkownik Forum
 
Tukan pogromca sebka's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2006
Lokacja: Żory => Osiny ;D
Wiek: 33

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Gildia: Theos
Świat: Samera
Poziom: 74
Skille: 86/84
Poziom mag.: 7
Tukan pogromca sebka ma numer GG 4215890 Send a message via Skype™ to Tukan pogromca sebka
Oczko

Ja tam AZ tak nałogowo niepykam w tibie przewaznie to tylko skiluje teraz...komp zalaczony ale niesiedze i niegram tylko potworki zmieniam do skolowania...no i czasami sie musze ruszyc zeby mnie niewylogowalo...a tak to po 3 godziny na tibii siedze... to i tak jest malo w porownaniu z moimi kumplami xD

__________________________________________________ __________________________________________________ ___

Ale żeby odrazu matke pobic za to ze wylaczyla Ci kompa?! jakis lol z tego goscia byl.....nałogowiec <lol2>
__________________
Cytuj:
"Tibia daje ogromna wolnosc przy wyborze naszego postepowania.

pozatym jak mowilem wole grafike 2d. jest bardziej przejrzysta niz te wszystkie oczojebne kolorki w innych grach ."
Respect Popieram.

Ostatnio edytowany przez Tukan pogromca sebka - 23-04-2006 o 11:00.
Tukan pogromca sebka jest offline  
stary 23-04-2006, 11:11   #167
Birkart
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 65
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: ----
Świat: Mythera
Poziom: +
Skille: +
Poziom mag.: +
Domyślny No coz....

Pewnie bede powtarzal zdanie wszystkich ze to ni emoze byc uzaleznienie .
byl czas ze wracalem ze szkoly i w tibie tylko pykalem ale to byla zima jak konczylem lekcje bylo ciemno i zimno... W zaden sposob Tibia nie odciagnela mnie od swiata realnego (ocenki to inna sprawa bo od zawsze bylem leniem).
Juz kilka razy konczylem z Tibia i lol jakos sie zawsze udawalo. Kolejny raz bym skonczyl z nie ale poraz pierwszy Pacca kopilem i zal mi tych 30 dni co mi zostaly .

@Bombka
No coz... trzeba dzilic czas ale jesli tak sie zachowales co do tibi zrobilbys to samo co do innej gry

P.S moze ktos ma nagrana tan reportarz na TVP3 albo tutuolwa Audycje w radiu xD
Birkart jest offline  
stary 23-04-2006, 11:11   #168
atka
Użytkownik Forum
 
atka's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2004

Posty: 51
Domyślny

Jeszcze smiac mi sie chce po tych wszystkich artykulach,z jakiego to powodu Tibia jest bardziej grozna niz inne gry?Przeciez w Pacmanie jest wiecej przecmocy niz tuAle na powaznie,po to dzieci maja rodzicow zeby sie nimi interesowali i pomagali odrozniac zycie realne od fikcji,logiczne ,ze dorosli sami sobie z tym poradza a jak nie to przynajmniej sami sa za swoje decyzje odpowiedzialni. Dzieciom nalezy to pokazac,pokazac i jeszcze raz pokazac.Czy to Tibia, narkotyki, alkochol, czy przemowienia Ojca Tadeusza wszystko moze byc niebezpieczne(to ostatnie w szczegolnosci;P) i prowadzic do uzaleznien.Wazna jest zeby nie popadac w fanatyzm,w przesade i tworzyc sobie jakies chore iluzje.To gra jest ,ktora ma bawic,odprezac,smieszyc i rozne takie inne,ale na pewno nie ma doprowadzac do takich chorych sytuacji.Wybor nalezy do was,ja tam wole emocje w prawdziwym zyciu,co nie znaczy ze nie lubie TIbiZ tibijskim pozdro dla halabardnikow z teatru lalek hrrrrrr

Ps.A najbardziej rozwalil mnie gosc"walacy z rozdki bo jest druidem"gdzie to sieje takich kretynow?
__________________
Nick


Stephan "Steve" Vogler, CipSoft GmbH
"Black holes are where god devided by zero." - Steven Wright

Ostatnio edytowany przez atka - 23-04-2006 o 11:12.
atka jest offline  
stary 23-04-2006, 11:13   #169
andys112
Użytkownik Forum
 
andys112's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2005
Lokacja: O~L~S

Posty: 23
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Royal Paladin
Świat: Hiberna
Poziom: 85
Oczko

wszystko jest dla ludzi i nadmiar czegokolwiek wkoncu szkodzi poprostu trzeba miec jaki umiar wkoncu jezeli powiemy ze ktos skoczy z okna dlatego ze pokemony lataja... i on tez moze to mamy ich zakazywac?? to co patzrec na ptaki niemoge ... bo tez uznam ze to lata i ja tez moge i skocze z 8go pietra ?? nieee ale trzeba miec we wszytskim umiar a takim wypadkom nieda sie zaradzic bo zawsze znajdzie sie ktos kto sie zatraci czy to w grze czy w czyms innym I KONIEC KROPA!!
__________________
Odi et amo...

Ostatnio edytowany przez andys112 - 23-04-2006 o 11:16.
andys112 jest offline  
stary 23-04-2006, 12:01   #170
Birkart
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 02 2006
Lokacja: W-wa

Posty: 65
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Gildia: ----
Świat: Mythera
Poziom: +
Skille: +
Poziom mag.: +
Domyślny

@ Atka P.S

nom to rzeczywiscie bylo mocne albo: FONETYCZNIE "kolega jest KNAJTEM i wali z AXÓW" O.o chyba taki pobil matke xD
Birkart jest offline  
stary 23-04-2006, 13:16   #171
Osiłek
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 05 2005
Wiek: 34

Posty: 5
Stan: Na Emeryturze
Imię: Puzio
Profesja: Knight
Gildia: Lord
Świat: Celesta
Poziom: 33
Poziom mag.: 4
Domyślny

Osobiście ja gram w tibie jak mi Sie nudzi i nie mam mowy o nałogu żebym poświęcał całe dni na tibie dla mnie tibia to odpoczynek od rzeczywistości,
wszyscy rywalizujemy miedzy sobą żeby być lepszym tak jest w realnym świecie jak i w tibi.

Proste przerzucamy sie na SUDOKU
Osiłek jest offline  
stary 23-04-2006, 13:33   #172
karłowaci
Zbanowany
 
karłowaci's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: gdańsk

Posty: 135
Profesja: Knight
Gildia: Brak
Świat: Danubia
Poziom: 22
Skille: 666/69
Poziom mag.: 4
Domyślny lol

Nie no to już przesada, żeby pobić własną matke krzesłem to .........
Mam nadzieje, że moi rodzice nie przeczytają tego artykułu bo bedzie tibia aut
karłowaci jest offline  
stary 23-04-2006, 14:17   #173
Cristiano Lisek
Zbanowany
 
Cristiano Lisek's Avatar
 
Data dołączenia: 20 02 2006
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 107
Stan: Aktywny gracz
Imię: Manu Lisek
Profesja: Knight
Świat: Chimera
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

ja nie moge po tym wszystkim to starzy tak siwruja ze ograniczyli mi dostep do kompa :/ jakbym byl takim debilem co to matke krzeslem oklada to juz bym dawno kompa przez okno wyrzucil po lagu czy cos. ja nie moge wszystko przez jakiegos downa
Cristiano Lisek jest offline  
stary 23-04-2006, 15:55   #174
Thanatos
Użytkownik Forum
 
Thanatos's Avatar
 
Data dołączenia: 19 07 2005
Wiek: 35

Posty: 38
Stan: Niegrający
Profesja: Sorcerer
Świat: Shivera
Poziom: 33
Skille: 20/25
Poziom mag.: 36
Domyślny Temat zastępczy

Media się popisały niesamowicie... Zdziwiło mnie na początku to, że afera tibijska wyszła na wiosnę... Bowiem czepianie się gier to temat zastępczy na sezon ogórkowy (początek/środek lata - ale zależy od gatunków ) czyli okres czasu kiedy nic się nie dzieje. W tym roku gry poszły na wiosnę i dopiero mój kumpel uświadomił mi że winne są Mistrzostwa Świata. Nie to jest jednak najistotniejsze - najbardziej bulwersuje to jak miernie przygotowa była cała akcja "Tibia zabija" - pierwsze artykuły pisały brednie do potęgi 10, późniejsze jeszcze przeinaczyły pierwsze... Reportarz w Faktach był natomiast przerażający - był przygotowany dobrze ale było to sceptycznie przeprowadzone przemienienie Tibii w internetową szkołę psychopatycznych morderców - gracze, z którymi przeprowadzono wywiady wypowiadali się jak ostatni idioci "Mój kolega co jest <knightem> wali z <axa>, a ja jestem druidem więc walę z różdżki to znaczy walę czarami" - kto normalny tak mówi?! Ale to co mnie rozłożyło na łopatki to to iż moi rodzice wzięli te pierdoły na serio...
__________________
Soon Earth will be ours!!

Tekkaman & Tibia Rulez!!


Wróciłem do gry na początku kwietnia i jakoś mi idzie - hakerstwo to bardzo... brak mi nawet słów - w każdym razie straciłem kasę (głównie zainwestowaną w eq) zbieraną przez 8 miesięcy.
Ale nie jest źle - w miesiąc odpracowałem już połowę z 7dmiu miesięcy...
Thanatos jest offline  
stary 23-04-2006, 16:01   #175
atka
Użytkownik Forum
 
atka's Avatar
 
Data dołączenia: 06 12 2004

Posty: 51
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Thanatos
Media się popisały niesamowicie... Zdziwiło mnie na początku to, że afera tibijska wyszła na wiosnę... Bowiem czepianie się gier to temat zastępczy na sezon ogórkowy (początek/środek lata - ale zależy od gatunków ) czyli okres czasu kiedy nic się nie dzieje. W tym roku gry poszły na wiosnę i dopiero mój kumpel uświadomił mi że winne są Mistrzostwa Świata. Nie to jest jednak najistotniejsze - najbardziej bulwersuje to jak miernie przygotowa była cała akcja "Tibia zabija" - pierwsze artykuły pisały brednie do potęgi 10, późniejsze jeszcze przeinaczyły pierwsze... Reportarz w Faktach był natomiast przerażający - był przygotowany dobrze ale było to sceptycznie przeprowadzone przemienienie Tibii w internetową szkołę psychopatycznych morderców - gracze, z którymi przeprowadzono wywiady wypowiadali się jak ostatni idioci "Mój kolega co jest <knightem> wali z <axa>, a ja jestem druidem więc walę z różdżki to znaczy walę czarami" - kto normalny tak mówi?! Ale to co mnie rozłożyło na łopatki to to iż moi rodzice wzięli te pierdoły na serio...


Nie wytrzymalam,musialam napisac,i popatrzcie na roznice w slownictwie dwoch rowiesnikow(nie wiem ile mial ten prymitywny troglodyta co wali z rozdki ale tez pewnie z 16 czy jakos tak)I jezeli to na pogladach takiego wiejskiego glupka ,ktory czy to Tibia czy cos innego i tak by z lekcji polskiego uciekal(co widac)wypowiadaja sie reporterzy gazet,telewizji i radia to pogratulowac nam tylko mediow,,,Niech zyje Kaczynizm....
__________________
Nick


Stephan "Steve" Vogler, CipSoft GmbH
"Black holes are where god devided by zero." - Steven Wright
atka jest offline  
stary 23-04-2006, 16:10   #176
dargot
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 05 03 2006

Posty: 11
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Neptera
Poziom: +20
Skille: 53/53
Poziom mag.: 3
Domyślny

Bardzo dobrze ze sie ktos tibia zainteresowal !! bo to super gra gram dzenie z 4 h i tez nie czuje sie byc uzalezniony. Tibi bardzo dobrze zrobi ze ktos sie nia zainteresowal !!
dargot jest offline  
stary 23-04-2006, 16:42   #177
Trichondrius
Użytkownik Forum
 
Trichondrius's Avatar
 
Data dołączenia: 19 04 2006
Wiek: 30

Posty: 50
Stan: Aktywny gracz
Imię: Tibia.pl
Profesja: Elder Druid
Gildia: NiMa ?
Świat: Thoria
Poziom: 8??
Skille: 1/1 ;D
Poziom mag.: -1
Trichondrius ma numer GG 9894634
Domyślny

dargot: Bardzo dobrze zrobi , a zwłaszcza dla normalnych graczy -.- i ciekawe co masz z ortografi :>

Wczoraj oglądałem kawałek reportażu na TVP 3 (końcówke) i nic
z tego ich "bełkotu" niezrozumiałem xD. Ja gram z 2h dzienie ,jak przyjdzie kumpel
to wyłaczam tibie i idziemy grać w noge albo włanczam inną gre,matka co przyjdzie do pokoju to muwi "juz tibia!?" aja akuratnie grałem w ogame
Media przedstawjają Tibie od złej strony , bo przecież ja dzięki niej mam lepsze oceny z anglika (przed tibią miałem 1-4 ,a teraz 3-5 ,bo pan 6 nie stawia) i zaczołem ścielić łużko po sobie xD

ps. A ja wale z rotuw bo dla druituw to jest dobra bron , lol ;d
Trichondrius jest offline  
stary 23-04-2006, 17:25   #178
Boner3773
Użytkownik Forum
 
Boner3773's Avatar
 
Data dołączenia: 18 09 2004
Lokacja: Gostynin (\m/)
Wiek: 34

Posty: 57
Stan: Na emeryturze
Boner3773 ma login Tlenu bonerek@tlen.pl
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez dargot
(...)gram dzenie z 4 h i tez nie czuje sie byc uzalezniony.(...)
a, właśnie powiem Ci ze jeżeli jesteś uzależniony od czegokolwiek, to i tak czujesz sie nie uzależnony.
zrób test sobie... nie graj przez 1 miesiac. albo nie.... graj po 1h dziennie przez 1 miesiąc. wytrzymasz? -bo mis ie wydaje że nie.
__________________
Tysiac lat za jeden rok bez dnii, bez nienawiści, bez wojen, i bez tych...
PFK 4ever !
Boner3773 jest offline  
stary 23-04-2006, 17:46   #179
Gregoire
Użytkownik Forum
 
Gregoire's Avatar
 
Data dołączenia: 13 03 2005
Lokacja: Lodz
Wiek: 39

Posty: 110
Stan: Aktywny gracz
Domyślny

Czytam i czytam te Wasze posty i coraz bardziej sie utrwalam w tym, ze media maja racje.

1. Wielu z was jest oburzona tym, ze Tibie porownuje sie do narkotyku, aczkolwiek chyba wszyscy wiedza ze istnieje takie cos jak "uzaleznienie od komputera", ktore jest coraz czesciej leczone w poradniach specjalistycznych. Narkotyki powoduja uzaleznienie fizyczne i psychiczne, komputer tylko to drugiem.

2. Jesli w Tibie gra kilkadziesiat tysiecy osob w tym kilka/kilkanascie tysiecy osob w Polsce, z czego juz czesc moze byc mocno uzalezniona od Tibi, jest to problem spoleczny.

3. Najbardziej zatrwazajace jest to, ze coraz mlodsi graja coraz wiecej - 10-15 lat - a tlumacza sie tym, ze nie maja co robic w domu - "nie moge wyjsc na dwor bo pada, mama zabronila itp...". Jak juz ktos wspomnial w tym czasie ksztaltuje sie psychika i charakter mlodego czlowiekam, a moim zdaniem Tibia (jak i inne gry) raczej w dobrym kierunku tego nie uksztaltuja.

4. Byc moze media powinny szerzej spojrzec na problem tegoz uzaleznienia, a nie tylko koncentrowac sie na samej Tibi, choc chyba nie powinien nikt zaprzeczac, tego, ze jest to zly przyklad.

5. Komentarze typu: "Gram bo lubie" (zwlacza jak ktos gra po 5h+ na dobe)powoduja u mnie niesamowity wybuch smiechu.

6. Jakby Tibia (jak i inne gry) nie powodowaly uzaleznienia, to by sie o tym nie mowilo, prawda?? Ale co tam lepiej trwac w zaparte, ze to nie dotyczy mnie.

7. Glownie winni sa rodzice, ktorzy poswiecaja zbyt malo uwagi na swoje pociechy.

8. Wolny czas w domu mozna poswiecic w roznoraki sposob a nie tylko na Tibie np. dobra ksiazka (ktos jeszcze wie co to jest ksiazka), nauke (najlepiej na podrecznik od j. polskieg, bo z ortografia na forum to bywa bardzo roznie), itp.
__________________
"Największym podstępem szatana jest wmówienie ludziom, że nie istnieje."

C.P. Baudelaire
Gregoire jest offline  
stary 23-04-2006, 18:10   #180
Defiblirator
Użytkownik forum
 
Defiblirator's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2005
Lokacja: Wolne Miasto Gdansk
Wiek: 36

Posty: 20
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Knight
Świat: Askara
Poziom: 50
Skille: 74/72
Poziom mag.: 5
Domyślny

Wczoraj na TVP3 ( telewizja regionalna w Gdansku ) byl wywiad na zywo z Wroclawia. Nie moglem sluchac co ci dziennikarze mowili. Pytali nawet o opinie filozofa co mnie rozwalilo. Jedynie redaktor czasopisma "Click" powiedzial cala prawde o tibi i wybronil nas Tibijczykow, pozniewaz dziennikarze nie znali wogole zasad Tibi i gadali glupoty.I wszystko przez dzieciaka ktory ma cos na bani.
Defiblirator jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.


Powered by vBulletin 3