Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Tajemnice Rookgaardu

Notki

Tajemnice Rookgaardu Wyspa początkujacych. Każdy tutaj zaczyna...
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 26-07-2011, 02:19   #81
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Cytuj:
Patrzac z twojej perspektywy mozna stwierdzic, ze mino mag jest symbolem minotaurow na rooku, tarantula symbolem pajakow, a ghoul wszystkich nieumarlych, ale co to zmienia?
Ghoul nie jest symbolem nieumarłych. Raczej nie powinien. Podobnie MM. Dlaczego? Tarantula jest kojarzona raczej jako "matka", np. dzięki temu że jej nazwa ma damski wydźwięk. Ghoul i MM raczej nie byli by "ojcami" bo to bardziej gejowsko brzmi (Do Gejów nic nie mam). Dodatkowo - Jeżeli nawet by uprzeć się na twoją teorię - to nie miałaby sensu - na rooku z nieumarłych spotkamy tylko skeletony - ich "matką/ojcem" zostałby potwór który jest "wyżej" w hierarchi i jest/może być podobny, tzn. Demon Skeleton. To samo jest z pająkami - spotykamy Spidery, Poison Spidery, a w ich rasie "wyżej położonym/ną" jest właśnie Tarantula. Co do MM i Minosów - równie dobrze mogliby tam wpierdolić Minosa Guarda, i wymyśleć kolejną historyjkę. Nie ma tam nikogo położonego wyżej, są tylko ich odmiany, podobnie z orkami.

Cytuj:
Owszem, ghoul jest zbyt silny na katane room ale czy za silny na "sword of furry quest"?
Tego nikt nie wie

Cytuj:
Cytuj:
Noo, NPC na pewno nie powiedzą, że nie zdobędziesz Spike Sworda bo quest jest niedokończony ;p.
Lesiu Obwiesiu napisal:
Cytuj:
I o dziwo, NPC zaczął się inaczej zachowywać, zaczęło się wszystko układać
Z tego co napisal Lesiu Obwisiu wnioskuje, ze NPC dal mu wiadomosci ktorych wczesniej nie udzielal, i wlasnie ten dialog z NPC mialem na mysli.
No to to jest wiadome, że jak napiszesz co innego to NPC inaczej zareaguje. Ale NA PEWNO nie powie "This quest does not exist" prawda? Mi chodziło o to, że NPC bezpośrednio tak nie napisze, a ty mi mówisz że na inne słowa inaczej zareaguje. Chyba się nie zrozumieliśmy.

Cytuj:
Minotaur mag - broga,
Ghoul - boga nieumarlych (nie kojaze imienia),
Tarantula - boga wiatru (rowniez nie kojaze imienia),
a jak juz wiemy jedyni uzytkownicy magii na rooku (a jest ich 3 (Cipfried, Hiacynt, Lily(od jakiegos nowego update))) sa druidami, nie mozna zapomniec, ze Dallheim jest rowniez wyznawca boga druidow.
Minotaurzy/Minotaurowie (nie wiem jak się odmienia ;x) już nie są wyznawcami Broga, bo zdążyli się od niego uniezależnić. Tarantula wyznawcą boga wiatru? Pająki w Tibii są istotami raczej... głupimi. Nie mają umysłu i rozumu, mają instynkt tak samo jak zwierzęta w prawdziwym życiu. Jeżeli już, to bym powiedział że boga pleśni/trucizny

Cytuj:
Rozmyslalem rowniez na temat Mino maga, przeczytalem na pewnym forum, ze niemozliwym jest zdobycie klucza do mino maga poniewaz zamknol sie on od srodka (co mozna wywnioskowac z ksiazki polozonej na stole w mino hell)
MM zamknął się od środka "magią", także nie da rady tam wejść (dla niektórych ). Może połączenie Klucza i Magii (Magical Key)?

EDIT:

Odkryłem nowy trop! Tom i Zirella a nawet żartowniś Bozo z Thais są powiązani ze Spajkiem! Czytając dawne tematy natknąłem się na jeden...
Napiszę tutaj najciekawsze posty użytkowników, całego tematu zapewne nie będzie się wam chciało czytać

Cytuj:
Tom to syn Zirelli. Z niewiadomych przyczyn wszyscy uważają go za złego syna i opowiadają straszne historie. Tom tłumaczy to tym, że nie wiedzą co na prawdę się działo.
Nie znamy ojca toma, wiemy jednak, że Zirella w młodości przyjaźniła się z Hyacinthem. Jeszcze z nim nie gadałem.
Cytuj:
Za to jest możliwość, że po dialogu z jakimś NPC znającym nieszczęśliwą rodzinkę coś ruszy do przodu. Mi się wydaje, że to może mieć związek z grobem żartownisia na PACC zone. Proszę o sprawdzenie tego, tzn. pogadanie z obydwojgiem NPC o nim.
Cytuj:
Przetłumaczona Rozmowa Z Tomem o jego Matce:
ja:Cześć
on:ba bla bla blalalala (tego napisać już nie łaska?)
ja:zirella
on:Moja matka? Spotkałeś moją matkę?!
ja:Tak.
on:Bah, zgaduję, że każdy dookoła opowiada ci straszne historie jaki to ze mnie zły syn. Wszyscy mnie osądzają pomimo, że nie mają pojęcia co się naprawdę stało.
Cytuj:
Czemu miałoby to być dziwne? Strategia "Mów do każdego o każdym" napewno odkryła przynajmniej jeden quest na mainlandzie .
Co do tego żartownisia na pacc landzie, o co chodzi?
Cytuj:
Byłem u Hyacintha. Jedyne, czego się dowiedziałem to to, że Dixi ma grypę ;< Próbowałem wielu kombinacji, ale on nic nie chce powiedzieć... A Toma chyba za bardzo ludzie nie lubią xd
Cytuj:
Tom chyba ma jakiś problem z Obim. To, co powiedział, jak go o niego spytałem.
21:06 Tom: He is such a hypocrite.
Może Obi opowiada jakieś kłamstawa na temat tego, co się stało w przeszłości? Bo o czymś tam Tom wspomina.
A Obi to jakiś pieprzony lowelas xD On się buja w połowie lasek z Rooka ;p
Cytuj:
Cipfried
Ukryty tekst:
20:52 Viserys [2]: zirella
20:52 Cipfried: That old lady hasn't had an easy life. Her son Tom completely abandoned her, but I have no idea why.
20:52 Viserys [2]: tom
20:52 Cipfried: Tom is the main provider for leather armor in this village. You can sell fresh corpses or even minotaur leather to him.


Obi
Ukryty tekst:
20:53 Viserys [2]: zirella
20:53 Obi: An old woman shouldn't be treated like that, no way, that's bad.
20:53 Viserys [2]: tom
20:53 Obi: Well, he just buys what no one else wants. Stuff that's long dead. I can live with that, yes, I can live with that.


Dixi
Ukryty tekst:
20:53 Viserys [2]: zirella
20:53 Dixi: Sometimes, I help Zirella collecting wood. Her old back aches all the time. It's a shame her son Tom doesn't help her.
20:53 Viserys [2]: tom
20:53 Dixi: I wish he would talk to his mother Zirella again. I feel so sorry for her. Anyway, as Tom is a tanner, you can sell leather and fresh corpses to him.


Amber
Ukryty tekst:
20:54 Viserys [2]: zirella
20:54 Amber: She seriously asked me if she could have the remains of my raft as fire wood! Can you imagine that??
20:54 Viserys [2]: tom
20:54 Amber: To me he seems a bit rude, but maybe that's just my impression.


Norma
Ukryty tekst:
20:55 Viserys [2]: zirella
20:55 Norma: I invited her to my bar, but she refused. Oh well, it was worth a try!
20:55 Viserys [2]: tom
20:55 Norma: Oh shush! It's kinda disgusting when he walks in here with animal blood on his hands!


Al Dee
Ukryty tekst:
20:49 Viserys [2]: zirella
20:49 Al Dee: Poor old woman, her son Tom never visits her.
20:49 Viserys [2]: tom
20:49 Al Dee: He's the local tanner. You could try selling fresh corpses or leather to him.


Lilly
Ukryty tekst:
20:51 Viserys [2]: zirella
20:51 Lily: That poor old woman. I wish I could help her.
20:51 Viserys [2]: tom
20:51 Lily: He's the local tanner. You could try selling fresh corpses or leather to him.


Dallheim
Ukryty tekst:
20:56 Viserys [2]: zirella
20:56 Dallheim: Nice old lady.
20:56 Viserys [2]: tom
20:56 Dallheim: He's the local tanner. You could try selling fresh corpses or leather to him.


Seymour
Ukryty tekst:
20:54 Viserys [2]: tom
20:54 Seymour: Tom the tanner buys fresh corpses, minotaur leather and paws. Always good to make some money if you can carry the corpses there fast enough.
20:54 Viserys [2]: zirella
20:54 Seymour: This is Tom the tanner's mother. Other than that, I don't think she is of importance.


Willie
Ukryty tekst:
20:50 Viserys [2]: zirella
20:50 Willie: Too old to be interesting for me.
20:50 Viserys [2]: tom
20:50 Willie: Decent guy.
Cytuj:
Żartowniś na PACC zone - o ile pamiętam, był jakiś koleś na Rookgaardzie, który robił każdemu żarty. Jego grób leży gdzieś w podziemiach na PACC zone.
Cytuj:
Mam od kolegi Fletchera (groby na PACC od lewej liczone):
21:33 You see a sign.
You read: Geraldo Doomsword
Mercenary
21:33 You see a sign.
You read: Bozo
Jester and escape artist
21:33 You see a sign.
You read: Tsamir Eslad
Big game hunter

Interesuje mnie Bozo. On był owym żartownisiem (Jester). Jest o nim mowa w szarym notatniku Amber, który dostępny jest z questa.
Cytuj:

Bozo - Błazen zamieszkujący kiedyś na Rookgaardzie. W pewnym momencie albo wyspa mu się znudziła, albo narobił sobie problemów (być może z kobietą..). Z tego powodu opuścił wyspę i teraz zamieszkuje w Thais. Zanim to jednak zrobił, usypał sobie grób dla zmyłki aby rodzina go nie szukała.
Leć ktoś do niego i pytaj
Cytuj:
Bozo

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wiki Hunted
Sprzedaje: Mace of Fury 250 gp
Sword of Fury, Maze of Fury, Mace of Fury... Widzicie coś wspólnego w tym?

@edit
byłem u niego..

21:50 Bozo: Hi there, how's it hanging, Arcturion Cerox!
21:50 Arcturion Cerox [10]: Tom
21:50 Arcturion Cerox [10]: Zirella
21:50 Arcturion Cerox [10]: Rookgaard
21:50 Arcturion Cerox [10]: job
21:50 Bozo: I'm the royal jes ... uhm ... the royal tax-collector! Do you want to pay your taxes?
21:50 Arcturion Cerox [10]: yes
21:50 Bozo: Thank you very much. I'll drink to your health!
21:51 Arcturion Cerox [10]: trade
21:51 Arcturion Cerox [10]: mace of fury
21:51 Arcturion Cerox [10]: rolling pin
21:52 Arcturion Cerox [10]: spells
21:52 Bozo: I actually do know some spells! Do you want to learn how to 'reduce your load' for 200 gold?
21:52 Arcturion Cerox [10]: yes
21:52 Bozo: Come back when you have enough money.

NIC nie powiedział.. Mace of Fury to nic innego jak i wałek kuchenny. Na spella mnie nie stać, biedny jestem na Pandorii...
Cytuj:
"You read: Bozo
Jester and escape artist"

Artysta uciekinier? Hmm... Kolejny argument że chodzi o "tego" Bozo z Thais =d.
Cytuj:
Ja sadze, ze bozo narobił sobie kłopotów z tomem, wiec upozorował własną śmierć i uciekł do thais. Natomiast Obi podejrzewa toma o zabójstwo bozo i opowiada wszystkim co tak niby sie naprawdę stało.
Cytuj:
Rozmowa z wieloma NPCami to dobry pomysł. Można by porozmawiać z każdym o wszystkim potem to jeszcze przetłumaczyć i przykleić taki temat na forum. Co chwile dodawałoby się coś nowego.

Podobno kilka questów nie zostało jeszcze odkrytych, kluczem do odnalezienia ich może być właśnie rozmowa z NPC.
Również z Tomem i Zirellą, bo ich powiązanie jest ciekawe.

Co do Bozo, to gdzieś czytałem, że udał własną śmierć i zwiał na mainland i to właśnie był ten kawał.
Cytuj:
Rozmowa z Zirellą:13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: topic
13:05 Zirella: Well, I could tell you about Rookgaard and Tibia, a little about myself, Zirella, or give you general hints about the game.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: Zirella
13:05 Zirella: That's my name since many, many years. I have many stories to share.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: stories
13:05 Zirella: Hmm hmm, I could tell you some stories about Thais and the old days.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: thais
13:05 Zirella: Thais was the first city in Tibia, back then it was even called 'Tibia City'. There were dragons just outside the gates! ...
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: dragons
13:05 Zirella: You'll never forget your first dragon. That is true even after all those years. Fierce beasts they are!
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: hints
13:05 Zirella: If you don't know the meaning of an icon on the right side, move the mouse cursor on it and wait a moment.
13:05 Porywacz Dzieci Herbatnikow [2]: Tom
13:05 Zirella: Oh, my beloved son. He is a tanner, so he buys fresh corpses. I wish he would visit me more often.
Nie wiedziałem że Bozo był kiedyś na Rooku... tu macie temat z tymi postami - http://www.forum.tibia.pl/showthread.php?t=184974
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41

Ostatnio edytowany przez voice - 26-07-2011 o 02:47.
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 26-07-2011, 04:07   #82
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Thx za info o Bozie, slyszalem, ze uciekl przez maze of furry do thais, a walek do ciasta to dla niego mace of fury poniewaz mial zatargi z tesciowa (co oznacza, ze mial zone lub dziewczyne) ktora nie jednokrotnie uzyla na nim "mace of furry".

voice, pomijajac inne szczegoly pragne dodac, ze wiadomosc, iz pajaki stworzyl bog wiatru nie wyssalem sobie z palca lecz jest ona zawarta w genesis (polecam, milo sie czyta).

Zastanawia mnie to czy zamknieciem sie uzywajac magi mozna nazwac ustawienie energy fieldow?

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 26-07-2011 o 04:09.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2011, 10:50   #83
Matexowy
Użytkownik Forum
 
Matexowy's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2011

Posty: 35
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 7
Skille: 15/15
Domyślny

Cóż z Tomem to nie wszystko wiedziałem. Hmmmmm...... podobno Rookgaard jest już odkryty cały albo w 95%. Czyli wygląda to tak jak puzzle. Szukaliśmy wszędzie i mamy już te nasze puzzle: Tom,Dźwignia,Minomag,Sheng,NPC,Spike Sword (pamiętajcie nie wszystko musi być związane z tym mieczem. To mnie właśnie rozbawiło w temacie Stonogi "Znalazłem jakiś dziwny krzak może za nim jest Spike Sword?") Wiecie dlaczego nie posuneliśmy się do przodu od 4 lat? (W 2007 oficjalnie udowodniono możliwość znikania Spike) Bo zamiast szukać stwarzaliśmy historię typu: "A może trzeba pójść do Basiliska i on nas teleportuje do Mino maga zabijamy go i bierzemy Spike Sword?" Za dużo teorii za mało praktyki. Co do postu Voice że minotaury przestały wyznawać Broga. Tak przestały ale jak wiadomo Rookgard stracił łączność z minohell. Pytanie kiedy? Czy to było przed przejściem czy już po? Idę spróbować się tego dowiedzieć. Pokombinuje także coś z kośćmi
Matexowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 26-07-2011, 23:07   #84
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP - Minotaury straciły łączność z Mino Hell mniej więcej w tym czasie, kiedy Minotaur Mag zamknął się w swojej komnacie, czyli mniej więcej wtedy jak ludzie zaczęli przybywać do Mino Hell, czyli niedaleko tego czasu, kiedy otworzył się portal dusz i pierwsi ludzie zaczęli spływać na Rookgaard.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-07-2011, 13:30   #85
Plucziwara
Użytkownik forum
 
Plucziwara's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2011
Lokacja: Wrocław

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Fairy Nora
Profesja: Sorcerer
Świat: Aurea
Poziom: 17
Poziom mag.: 8
Plucziwara ma numer GG 9359900
Domyślny

Na pewnym anglojęzycznym forum

Kod:
http://rookie.pl/archive/index.php/thread-115.html
znalazłem ciekawostkę dotyczącą ghoula:

Cytuj:


A "glitch" to make the ghoul disappear. Not sure if it still works, though. This was before there was a portal in the room, and people could still trap you in there. Like I've mentioned earlier, you couldn't walk to a quest room, click on the chests (or in this case, bodies) and get the one-time rewards. You would have to stay until server save, sit and wait until it was done, and keep punching in your account number and password a couple of hundred times. Then when the server finally would come back on, there's like 5 other people there with you who logged in the same time and everybody tries to run for the treasure. It was quite challenging, and loads of fun. There would be at least 10 people fighting over the banana every morning... haha

Anyway, most people just log outside the Katana Room, seeing as how it was safer (again, there weren't any portal back then). One day, I thought I was going to be sneaky and log inside of the room for a change. I managed to grab the katana, before Tyrell could open the door and get in there. After I was done killing everything in there, I looked at him, smiled and said "Could you let me out, please?". He didn't. He thought that if I got myself in I can get myself out. Which, now that I think of it, he did have a good point. He left and I had to scream for Master Slayer to come and help me out. I told him "TYRELL HATES ME!!! SLAYER WHY DOES HE HATE ME FOR!!?". Hahaha... aaah, good times, good times. I was such a little noob back then Smile
Jeżeli ktoś dałby radę przetłumaczyć całość - byłoby miło. Z góry dziękuję.
Plucziwara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2011, 00:38   #86
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

TLUMACZENIE


"Usterka" by ghoul zniknol, Nie wiem czy nadal dziala. To bylo przed dodaniem portalu do pokoju, gdy ludzie nadal mogli zamykac innych w nim. Jak juz wspomnialem wczesniej, nie mozna bylo dojsc do pokoju, kliknac na skrzynie (w tym przypadku zwloki) i otrzymac jednorazowej nagrody. Musiales czekac do zapisu serwera, wpisujac account number i password kilkaset razy az serwer zostanie uruchomiony. Po jego uruchomieniu pieciu ludzi, ktorzy zostali zalogowani w tym samym czasie starali sie zdobyc nagrode. to bylo trudne ale zabawne. Kazdego ranka bylo co najmniej 10 osob walczacych o banana...haha

W kazdym razie, wiekszosc ludzi wolala zalogowac sie na zewnatrz katana room poniewaz bylo to bezpieczniejsze (jak juz pisalem, w katana room nie bylo portalu). Pewnego, razu stwierdzilem, ze dla odmiany zaloguje sie wewnatrz katana room. Udalo mi sie zdobyc katane przed Tyrellem, ktory musial otworzyc drzwi by dostac sie tam. po wybiciu wszystkiego z pokoju. spojrzalem na niego, usmiechnolem sie i powiedzialem "Czy mogl bys mnie z tad wypuscic? prosze". Stwierdzil, ze jak moglem wejsc to moge i wyjsc, Jak teraz o tym mysle, to ma to sens. Musialem zawolac Master Slayer'a by przyszedl i pomogl mi wyjsc. Powiedzialem mu "TYRELL MNIE NIENAWIDZI, DLACZEGO ON MNIE NIENAWIDZI, DLACZEGO?" hahaha..... aaach, to byly dobre czasy, gdy bylem jeszcze malym noobkiem.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 28-07-2011 o 01:28.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2011, 01:00   #87
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Proszę: W każdym razie większość ludzi po prostu logowała się na zewnątrz Katana Room, bo było to bezpieczniejsze (i znów, wtedy nie było znów portalu). Pewnego dnia myślałem, że podstępnie będę się logować wewnątrz i na zewnątrz pokoju na zamianę. Udało mi się zabrać Katanę zanim Tyrell mógł otworzyć drzwi i dostać się tam. Po tym jak się udało, zabiłem wszystko co było w śordku, spojrzałem na niego, uśmiechnąłem się i powiedziałem "Czy mógłbyś mnie stąd wypuścić"? Nie mógł. Myślał, że skoro mogłem dostać się do środka, to mogę się rówież stąd wydostać. Teraz kiedy o tym myślę, on miał dobry punkt (?) . Odszedł a ja musiałem krzyczeć do Master Slayera aby przyszedł i pomógł mi wyjść. Powiedziałem mu: "Tyrell mnie nienawidzi! Slayer, za co on mnie tak nienawidzi?" Hahaha...ahhh...dobre czasy, dobre czasy. Byłem niewielkim Noobem....


...reszta lekko dziwna, jakby niedokończona
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2011, 01:15   #88
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

Pierwsze 2 zdania sa o screenie(o tym jak kiedys przez usterke znikal ghoul z swojej miejscowki), a reszta to jego wspomnienia (Musze przyznac, ze w tedy na rooku bylo ciekawie).
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2011, 12:06   #89
Vermilion
Użytkownik Forum
 
Vermilion's Avatar
 
Data dołączenia: 05 11 2007
Lokacja: s piekua

Posty: 180
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Wtedy chyba było tak, że zaraz po savie nie było potworów. Najzwyczaniej nie zdążyły się jeszcze zrespić. Ghoul też.
__________________
15:25 Ten Oto Knight [15]: Soul Binger to chlopak i oszust Zal mi tego Nooba i udaje cwaniaka jego mama nie ma plecuw a on pisze uszami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mentuss Pokaż post
ej blind orc jest orkiem
ORLY???!!!!111?
Vermilion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 28-07-2011, 16:45   #90
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Dokładnie, tak jak powiedział pan @Up - kiedyś tak było po save servie . Ale ciekawa historia, fajnie byłoby przelecieć się po Rooku bez potworów ;x
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 01:58   #91
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
Ghoul i MM raczej nie byli by "ojcami" bo to bardziej gejowsko brzmi (Do Gejów nic nie mam).
Ale ja mam troollololololololollololololololololol
Cytuj:
Dodatkowo - Jeżeli nawet by uprzeć się na twoją teorię - to nie miałaby sensu - na rooku z nieumarłych spotkamy tylko skeletony - ich "matką/ojcem" zostałby potwór który jest "wyżej" w hierarchi i jest/może być podobny, tzn. Demon Skeleton.
Pjerdolishhhh, jeśli już to jakiś nekromanta,lich albo beholder, nie inny umarlak. Jak mi jakaś cipa napisze, że lich to też umarlak to ma fpierdol
Cytuj:
Co do MM i Minosów - równie dobrze mogliby tam wpierdolić Minosa Guarda, i wymyśleć kolejną historyjkę. Nie ma tam nikogo położonego wyżej, są tylko ich odmiany, podobnie z orkami.
Jaką historyjkę? Ta jest najlepsza, drzwi zostały zamknięte magią i nie da się ich otworzyć w sposób tradycyjny, gdyby wpierdzielili guarda to co by wymyślili?
Cytuj:
Odkryłem nowy trop! Tom i Zirella a nawet żartowniś Bozo z Thais są powiązani ze Spajkiem! Czytając dawne tematy natknąłem się na jeden...
Napiszę tutaj najciekawsze posty użytkowników, całego tematu zapewne nie będzie się wam chciało czytać
Zirella została dodana dużo później niż SoF Tak SoF nie spajk

Chcecie coś odkryć to se napiszcie bota, który będzie chodził do NPC i gadał wszystkie słowa ze słownika po kolei i zapisywał odpowiedzi.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .

Ostatnio edytowany przez Beh0lder - 29-07-2011 o 02:05.
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 03:09   #92
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Po pierwsze, to że masz coś do gejów to twoja indywidualna sprawa - rozmawiamy tu o SS, nie o gejach ;x, po drugie - no nawet mogło tak być, ale nie Ghoul..., po trzecie - "drzwi zostały zamknięte brutalną siłą i tylko naprawdę silny może je otworzyć" ;x. I masz historyjkę o Minosiku Guardzie i o tym, jak SS'a zdobył 200 lvl na Rookgaardzie ;c. Po czwarte chętnie napisałbym bota jakbym umiał.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 14:14   #93
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez voice Pokaż post
po trzecie - "drzwi zostały zamknięte brutalną siłą i tylko naprawdę silny może je otworzyć" ;x. I masz historyjkę o Minosiku Guardzie i o tym, jak SS'a zdobył 200 lvl na Rookgaardzie ;c.
Zamknięte brutalną siłą? LOLz Czyli co? Trzasnął drzwiami i nie chcą się teraz otworzyć? Bajka o magii jest o tyle dobra, że na rooku praktycznie nie ma magii, więc nie da się ich normalnie otworzyć, w przypadku zwykłych drzwi zamkniętych nawet nie wiem jak mocno można się b. prosto dostać do środka.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 16:25   #94
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

@UP - Żeby otworzyć drzwi musisz nabić 200lvl ;c. Nie no dobra, koniec tego spamu, rzeczywiście nie wyszło mi :s.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 22:22   #95
Plucziwara
Użytkownik forum
 
Plucziwara's Avatar
 
Data dołączenia: 13 06 2011
Lokacja: Wrocław

Posty: 6
Stan: Początkujący
Imię: Fairy Nora
Profesja: Sorcerer
Świat: Aurea
Poziom: 17
Poziom mag.: 8
Plucziwara ma numer GG 9359900
Domyślny

@up

Jeśli nie wnosisz nic nowego do tematu, to lepiej nic nie pisz.

@topic
Może to nie pomoże w niczym, ale dla ciekawych pewnie się przyda. Wiecie, że Norma chciałaby mieć na imię Marylin?

Cytuj:
21:16 Ghoul Rookguardian [4]: hi
21:16 Norma: Welcome, welcome! Have a seat! If you like a drink or something to eat, just ask me for a trade!
21:16 Ghoul Rookguardian [4]: norma
21:16 Norma: I hate that name, it sounds so boring. Almost like 'normal'. I think I should change my name to something more exciting. Like... Marylin! Oh, what a glamorous sound!
21:16 Ghoul Rookguardian [4]: marylin
21:16 Norma: <gets a dreamy look in her eyes>
@down

Ooo, to jest ciekawe Dzięki wielkie!

Ostatnio edytowany przez Plucziwara - 29-07-2011 o 22:55.
Plucziwara jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-07-2011, 22:51   #96
oskaruniu
Użytkownik Forum
 
oskaruniu's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2011

Posty: 37
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Rookstayer
Świat: Astera/Selena
Domyślny

@plucziwara, tu masz tego wiecej:
Pan Klocek napisal:
Cytuj:
na pierwszy ogień marki szeroko znane na rynku niemieckim:
1. Obi - prowadzi sklep - w rl - sklepy Obi
2. Al Dee - sklep - w rl sklepy Aldi
3. Lee'Delle - sklep - w rl Lidl
4. Quest na salmona, Kapitan Iglues - w rl Käpt'n Iglo, paluszki rybne
5. Norma - sklepy Norma, poza tym chce zmienić imię na Marylin (because it sounds more glamorous - jak sama mówi) czyli Marylin Monroe.
jest jeszcze kilka, to na razie co mi się przypomniały

A teraz mniej oczywiste:
Postać związana z biblioteką Rookgaardu i z kilkoma mitami Alistair Cropwell - w rlu Aleister Crowley - kim był jeden i drugi pozostawiam dla tych którym zależy na odkrywaniu tajemnic (a nie na kolejnym temcie z AS, Shadow Rexem czy Ghoulem).
Dallheim - związek z realem Hajmdal (od staroislandzkiego Heimdall = "Początek Wszystkiego" lub Heim Dall = "Drzewo Świata" - a.k.a CRUNOR) w mitologii nordyckiej bóg strzegący Tęczowego Mostu zwanego Bifrost, będącego wejściem do Asgardu.
A samo imię Wspaniałego Boga Kirok'a? Pewien odcinek Star Treka
__________________
Najlepszą odpowiedzą na głupie posty jest ich ignorancja.

Ostatnio edytowany przez oskaruniu - 29-07-2011 o 22:52.
oskaruniu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2011, 17:46   #97
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

Ale to do niczego nie prowadzi... to jest tylko urzeczywistnienie postaci z gry z postaciami w realu. Ale jedno mnie zaciekawiło - pierwszy raz słyszę o takiej osobie jak Alistair Cropwell.. W jaki sposób on jest powiązany z biblioteką Rookgaardu i jego mitami ? Kolejna zagadka w postaci Avar Tara "miualem spajk suorda!!!!111" ?
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2011, 19:48   #98
Matexowy
Użytkownik Forum
 
Matexowy's Avatar
 
Data dołączenia: 26 04 2011

Posty: 35
Profesja: Rookstayer
Świat: Selena
Poziom: 7
Skille: 15/15
Żarówka

@UP jak wiadomo Cropwellowie w swojej gonitwie za wiedzą udawali się w daleką podróż (Niestety niektóre z nich kończyły się tragicznie). Jeden z Cropwellów o imieniu Mandrid zawędrował aż na Rookgard. Pytanie co się z nim stało? Słyszałem jakoby to on był Ghulem (ale pewnie to kłamstwo).
__________________
"Miecz przeznaczenia ma dwa końca. Jednym jesteś ty a drugim śmierć."

-Andrzej Sapkowski "Wiedźmin: Miecz Przeznaczenia"
Matexowy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 30-07-2011, 22:19   #99
voice
Użytkownik Forum
 
voice's Avatar
 
Data dołączenia: 08 06 2010
Lokacja: Puławy

Posty: 479
voice ma numer GG 8133179
Domyślny

0o.. pierwszy raz słyszę o takiej teorii, nie mniej dodam ją do spisu.
__________________

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ruszek Pokaż post
Rozmowa z Klaudią +8 do motywacji, Marta +20 do medżik penetrejszyn.

------------------------------------------
100 post - 11 lipiec 2011 16:42
200 post - 3 sierpień 2011 15:03
300 post - 14 wrzesień 2011 19:07
400 post - 11 października 2011 16:41
voice jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-07-2011, 00:01   #100
Masterwizard
Użytkownik Forum
 
Masterwizard's Avatar
 
Data dołączenia: 17 01 2011
Lokacja: Rookgaard
Wiek: 42

Posty: 270
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Silvera
Poziom: 106
Skille: Dst25
Poziom mag.: ;]
Domyślny

Voice, u mnie ten Pan, gdy ujrzałem go "wyrytego" na jednym z grobów był dla mnie jak błysk i to od razu, gdy zobaczyłem jego imie i nazwisko na ekranie. Facet ten może nie mieć związku lub może też mieć z filozofią pewnego Pana o nazwisku Aleister Crowley, którego filozofię zresztą studiowałem. Nie jest to postać fikcyjna, a dodatkowo błędnie uznawana za satanistę. Ale przyznam, że zbieg okoliczności podobny i cholernie szybko, a i głęboko rzuciło mi się to nazwisko...
__________________


Czyń swoją Wolę, niechaj będzie całym Prawem...
Miłość jest Prawem, Miłość podług Woli...

17 czerwca 2011r. logując się do gry dowiedziałem się, że konkurs na tibia.com... inaczej: Premium Account Your premium time expires at Jun 11 2012, 22:19:39 CEST. Mater Dei!!!!!! Oo

21:56 Waleczna Rigia [2]: ty jestes synem garbatego pajaka
Masterwizard jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 3 (zarejestrowanych: 0, gości: 3)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 14:03.


Powered by vBulletin 3