Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki inne, niezwiązane z Tibią

Notki

Poradniki inne, niezwiązane z Tibią Poradniki napisane przez użytkowników forum, które nie dotyczą Tibii, jednak są warte umieszczenia na stronie i przeczytania.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 07-11-2009, 19:16   #1
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny Zaawansowana konfiguracja myszki - czyli jak legalnie ułatwić sobie grę.

WSTĘP

Jak wszyscy wiedzą, teoretycznie do gry w Tibię potrzeba 3 rąk. Jedna na hotkeyach, druga na strzałkach, a trzecia na myszce. W praktyce jedną rękę zmieniamy zależnie od tego co akurat robimy. Czasem jednak to nie wystarcza i efekcie możemy nawet zginąć! (w grze oczywiście). W poradniku który wam przedstawię chciałbym opisać zalety pewnego programu, a konkretnie X-Mouse Button Control dzięki któremu gra będzie dla nas o wiele przyjemniejsza i łatwiejsza. Co więcej - program możemy używać nie łamiąc przy tym regulaminu gry. Niestety ma kilka funkcji które działają jak makro i używacie ich na własną odpowiedzialność, ja natomiast nie będę opisywał sposobu w jaki działają.


DOWNLOAD
Bez problemu można znaleźć ten program dzięki wyszukiwarce google, ale podam link do strony z której ja pobrałem wersję 1.48.1 i to właśnie z tej wersji programu pochodzą screeny.
http://www.highrez.co.uk/downloads/X...tonControl.htm
Aby pobrać użyj niebieskiego linku z napisem "Prefered Link"
Używam systemu operacyjnego Windows XP Professional SP3. Program działa niemal na wszystkich systemach operacyjnych (Windows 2000/XP/Vista/7).

NASZA MYSZKA
Na pewno każdy z nas ma inną myszkę i inną ilość przycisków na niej. Niektóre są proste z 2 podstawowymi przyciskami i rolką, inne mają dodatkowe klawisze z boku czy na górze. Ja pokaże na przykładzie mojej myszki.

PODSTAWY
Zanim zacznę opisywać funkcję może wpierw powiem do czego ten program ma nam służyć. Dzięki niemu będziemy mogli przypisać hotkeye do przycisków myszy. I tak na przykład wciskając środkowy przycisk myszy, użyjemy czaru exura czy exori vis. Prawda że bardzo pomocne? Gdy już zainstalujemy program X-Mouse Button Control uruchamiamy go z Menu Start. Pojawi nam się ikona w trayu (prawy dolny róg) w kształcie myszki. Klikamy na nią 2 razy. Pojawi nam się takie okno:


Do pomocy oznaczyłem czerwonymi ramkami części okna które zaraz objaśnię.

RAMKA 1
Tutaj możemy dodać gry/programy które będziemy indywidualnie konfigurować. Polecam dodać teraz tam Tibię i konfigurować klawisze tylko dla niej. Aby to zrobić wciśnij przycisk "Add", następnie "..." i dodaj tam ikonę Tibii z folderu gry. Dzięki temu nasze funkcjonalne przyciski będą działały tylko w Tibii ,a nie w obrębie całego Windowsa i innych gier. Oczywiście program może przydać się wam również w innych grach. Wystarczy dodać grę i skonfigurować dla niej odpowiednio klawisze.

RAMKA 2
Kilka podstawowych funkcji.
Kolejno:
Mouse Speed Czyli po prostu prędkość myszy. Nieprzydatne bo to możemy przecież skonfigurować w Panelu Sterowania.
Make scroll wheel scroll window under cursor. Jeśli skonfigurujemy rolkę, np. w górę dla exury, a w dół dla exury gran to podstawowa funkcja pokrętła (przewijanie okna) nie będzie działać. Po zaznaczeniu tej opcji, pokrętło powinno przewijać okno jeśli pod kursorem znajduje się takie okno którego zawartość można przewinąć. Z wielką nadzieją wypróbowałem to w Tibii i niestety z przykrością stwierdzam że nie działa to na backpackach. To znaczy że po skonfigurowaniu kręcenia pokrętła w górę i w dół nie będziemy mogli przewijać zawartości backpacka. Ale bez tego można się obejść, prawda?
Bypass ALL actions when SCROLL LOCK is ON. Po zaznaczeniu nasze skonfigurowane przyciski myszy będą działać tylko jeśli SCROLL LOCK (przycisk na klawiaturze) będzie włączony.
Bypass 'disabled' actions when SCROLL LOCK is ON To samo tylko że odwrotnie. Wyłącza konfigurację przycisków kiedy SCROLL LOCK jest włączony. Dzięki temu można na chwilę wyłączyć konfigurację i np, cieszyć się przewijaniem zawartości plecaka. ;p
Swap 4th and 5th buttons in remote deskop To nas nie interesuje
Show tray icon by defaul Pokazuje ikonę w trayu. Domyślnie zaznaczone i polecam tak zostawić.
Enable DEBUG logging To nas nie interesuje (a tak na prawdę, to nie mam pojęcia do czego to )

RAMKA 3
A to nasze podstawowe miejsce pracy, to tutaj skonfigurujemy swoje przyciski myszy. Znajduje się tutaj ich pełna lista, kolejno:
Left Button - lewy przycisk myszy
Right Button - prawy przycisk myszy
Middle Button - środkowy przycisk myszy, zazwyczaj pokrętło które można wcisnąć jak zwykły przycisk.
Mouse Button 4 i 5 - dodatkowe przyciski, u mnie to są dwa boczne po lewej stronie. U was mogą znajdować się gdziekolwiek, ale zazwyczaj jest to z boku lub przed pokrętłem.
Wheel Up - kręcenie pokrętłem do góry
Wheel Down - kręcenie pokrętłem w dół
Tilt Wheel Left - przechylenie pokrętła w lewo
Tilt Wheel Right - przechylenie pokrętła w prawo.
U mnie dwie ostatnie opcje są nieaktywne, dlatego że program nie wykrywa tych przycisków. Jeśli nie wiesz jak nazywa się twój konkretny przycisk myszy to użyj kolejno każdego i zauważysz że jego nazwa podświetla się na pomarańczowo. U mnie to wygląda tak:

Obok każdego przycisku znajduje się rozwijana lista z olbrzymią listą funkcji. Nas Interesuje głównie "Simulated Keystrokes", który oznacza mniej więcej "Symulowanie klawiszy". Ale to opiszę niżej. Skoro tu już jesteśmy, chciałbym zwrócić uwagę na te funkcję. Kilka z nich jest bardzo przydatna. Na przykład, ja bardzo często używam konfiguracji przycisku 4 i 5 dla "kopiuj" i "wklej". Znacznie przyspiesza odrabianie prac domowych i pracę z Photoshopem.

Niżej znajdują się jeszcze dwie opcje które możemy zaznaczyć.
Invertet mouse wheel scroling Odwrócenie rolki myszki, czyli w górę do dołu i w dół do góry ;p
Wheel Scrolls in pages instead of lines Nie znam dosłownego tłumaczenia ale po zaznaczeniu tej opcji, nasze pokrętło przewija ekran o całą stronę.


Kiedy już sobie skonfigurujemy mysz, wciskamy "Apply". Nasze skonfigurowane przyciski nie będą działać dopóki tego nie zrobimy.

KONFIGURACJA PRZYCISKÓW

Jeśli jeszcze nie dodaliśmy Tibii tak jak opisywałem to w ramce 1, to zróbmy to teraz. Po czym kliknijmy na niej raz aby ją podświetlić na szaro. Teraz już możemy przejść do konfigurowania klawiszy.
Rozwijamy listę funkcji np. przy Middle Button i wybieramy czwartą od końca opcję "Simulated Keystrokes". Pojawia nam się okno konfiguracji środkowego przycisku.


Pod napisem "Enter the custom key(s)" wpisujemy w nawiasie klamrowym klawisz za który ma odpowiadać wciśnięcie środkowego przycisku, np. {F1}.
Pod spodem mamy kolejną rozwijaną listę w której wybieramy jedną z możliwych opcji.


UWAGA! Funkcje zamalowane na czarno są nielegalne w świetle praw Tibii! Używanie jednej z nich grozi banem na 30 dni, a nawet kasacją konta!

As mouse button is pressed Używa przycisku w momencie jego wciśnięcia, najlepiej wybrać tę opcję.
As mouse button is released Używa przycisku w momencie gdy go puszczamy. Nie polecam.
During (press on down, realese on up) Obie funkcje jednocześnie. tzn. wpierw rzuca czar kiedy wciśniemy przycisk i robi to ponownie kiedy go puścimy.

Wracając do nielegalnych opcji. Jedną z nich jest powtarzanie wciśniętego klawisza co określoną ilość milisekund (którą wybieramy poniżej). Teoretycznie jest to legalne, ale uwaga - tylko teoretycznie!
W Tibii, kiedy wciśniemy którykolwiek hotkey i go przytrzymamy, jego funkcja się powtarza. Np. możemy przytrzymać hotkey odpowiadający za picie manasów i nasz char będzie automatycznie pił je dopóki nie puścimy klawisza. Zauważmy jednak że trzymając którykolwiek hotkey nie możemy się poruszać strzałkami, a w przypadku funkcji powtarzania klawisza w tym programie - poruszać się możemy. A to oznacza że ta funkcja również jest nielegalna!

OK, teraz kiedy już wybraliśmy klawisz dla środkowego przycisku, klikamy na "OK" i "Apply" i już cieszymy się hotkeyem w myszce! Dzięki temu nie potrzebujemy już trzech rąk, albo nie musimy ich zmieniać w trakcie gry.


PRZYKŁAD

Załóżmy że potrzebujemy spijania potionów na myszce. Powiedzmy, na przycisku 4.
Zacznijmy od konfiguracji hotkeys w Tibii. Zamiast marnować hotkeye podstawowe (F1-F12) najlepiej będzie jak użyjemy tych z kombinacją Shift lub Ctr. Wybieramy w ustawieniach hotkeys w Tibii Shift+F12, dodajemy odpowiednie potiony i zaznaczamy "Use on yourself".

Otwieramy okno programu X-Mouse Button Control. Rozwijamy listę obok "Mouse Button 4" i wybieramy "Simulation Keystrokes". W wąskiej ramce wpisujemy:
Cytuj:
{SHIFT}{F12}
Wciskamy "OK", dalej "Apply" i już możemy pić potiony przyciskiem myszy!


Poświęciłem niemal całą Sobotę na napisanie tego poradnika i mam nadzieję że docenicie moją pracę. Zapraszam do komentowania i wytykania błędów.

Nie zezwalam na kopiowanie jakichkolwiek części czy screenów z poradnika bez mojej zgody (chyba że do komentowania pod nim ;p)
Zezwalam natomiast na kopiowanie mojego poradnika w całości i tylko w takiej postaci jakiej jest. Kopia ta musi zawierać informacje - przez kogo została napisana i że można się ze mną skontaktować wyłącznie przez PW na forum tibia.pl lub na forum ARMIA Podkarpacki OTS (nick: Faramir). Od razu oświadczam że nie będę zamieszczał tego poradnika na innych forach (wyjątek, forum Armia Podkarpacki OTS), więc może zrobić to ktoś inny.

Z miejsca chciałbym pozdrowić kilka ważnych dla mnie osób które miały pozytywny wpływ na jakość tego poradnika (mniejszy lub większy).
Z Candii:
Little bat, Litin Kaire, Cath Edenth, Zetuss
Z Azury:
Hurgan, Felsaroth
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki

Ostatnio edytowany przez Vesperus - 03-03-2010 o 21:05.
Vesperus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 07-11-2009, 20:28   #2
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny

Ooo, jak powrócę do gry, to chyba zainwestuje w myszkę z multum przycisków o.0 a tak na serio:
Dobre to jest albo dla low lvli, albo dla knightów, którzy mogą se tam wrzucić exurkę i jazda na softach. Gorzej z magami, bo oni, żeby ograniczyć korzystanie z hotów do minimum, musieli by tam wcisnąć exure (gran), manasa i exori X. Większość myszek nawet tylu przycisków nie ma
Ogólnie poradnik dobry, jak będę miał okazję pograć, to na pewno skorzystam wielki plus dla Ciebie.
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-11-2009, 20:48   #3
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sidis Pokaż post
Gorzej z magami, bo oni, żeby ograniczyć korzystanie z hotów do minimum, musieli by tam wcisnąć exure (gran), manasa i exori X. Większość myszek nawet tylu przycisków nie ma
Ogólnie poradnik dobry, jak będę miał okazję pograć, to na pewno skorzystam wielki plus dla Ciebie.
Ja gram Druidem
I na taki zwykły exp wystarcza

button 4 exori flam lub vis
button 5 exori mort lub frigo
pokrętło do góry - exura
pokrętło do dolo - exura gran
środkowy przycisk - mana shield

A do siochania zamiast exori wrzuciłbym sio a drugie exori bym zostawil

To w zupełności mi to wystarcza
Tylko muszę przed expem zmieniać hoty w zależności od tego na co akurat idę polować
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki
Vesperus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2009, 10:24   #4
insanekid
Użytkownik Forum
 
insanekid's Avatar
 
Data dołączenia: 05 02 2007
Lokacja: Ostrów Wielkopolski

Posty: 82
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
insanekid ma numer GG 7923232
Domyślny

oj ciekawe, ciekawe..
__________________
<Wieszok tu był o.O>

/\ HAKUJOM
insanekid jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-11-2009, 11:18   #5
piternet
Frequenter
 
piternet's Avatar
 
Data dołączenia: 01 01 2007
Lokacja: Radom
Wpisy bloga: 9

Posty: 671
Stan: Na Emeryturze
piternet ma numer GG 8247274
Domyślny

Dobry i ciekawy poradnik ;]
__________________
Masz kartę kredytową/debetową lub konto na Paypalu? Chcesz za darmo dostać iPhona, Xboxa, PS 3 czy najnowszą Nokię?
KLIKNIJ TUTAJ!
To nic nie kosztuje, a działa! Strona jest wypłacalna!
Wszystko o gildiach
Wszystko o staminie

piternet jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 09-11-2009, 01:58   #6
Edep
Użytkownik Forum
 
Edep's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2009
Lokacja: Cardiff
Wiek: 30

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Edep
Profesja: Elite Knight
Świat: Luminera
Poziom: 45+
Skille: 71/71
Poziom mag.: 5
Edep ma numer GG 13498147
Domyślny

pytalem sie GM kosari (czesto na luminerze na game chacie jest i mi odpowiedzial ) i to jest na pewno legalne
__________________

ZYJ KOLOROWO
Edep jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 13-11-2009, 21:19   #7
Ghernie
Użytkownik Forum
 
Ghernie's Avatar
 
Data dołączenia: 26 10 2008
Wpisy bloga: 12

Posty: 521
Domyślny

Dobry poradnik. Plus dla Ciebie.
__________________
Ghernie jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2009, 16:48   #8
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Bez sensu i niewygodne. Zresztą w najlepszym wypadku to są 4 hotkeye, a więc przydatne najwyżej dla knightów albo postaci poniżej 15 lvl. Już lepiej wdepnąć któryś klawisz F.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2009, 21:00   #9
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Bez sensu i niewygodne. Zresztą w najlepszym wypadku to są 4 hotkeye, a więc przydatne najwyżej dla knightów albo postaci poniżej 15 lvl. Już lepiej wdepnąć któryś klawisz F.
Ja wklepałem na tym już 104 palka (od 60lvl zacząłem używać) i teraz jadę druida, aktualnie 39 lvl. Póki co nie czuję ze zabraknie mi przycisków na myszce, mam 5 hotow i jest wystarczająco. Może mówisz tak bo masz myszkę tylko z pokrętłem. Myszki z kilkoma dodatkowymi przyciskami można kupić już nawet za 25 zł. Polecam!

edit
@down
Do mojej poprzedniej myszki również było tego typu oprogramowanie, z tym że nie było możliwości konfigurowania np. pokrętła i nie można było używać kombinacji typu SHIFT+F3. Głównie dzięki temu odkryłem że to jest genialne i po małym googlowaniu natrafiłem na X-Mouse Button Control.

btw.
Cytuj:
Szacun dla siebie za poświęcony czas.
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki

Ostatnio edytowany przez Vesperus - 15-11-2009 o 01:57.
Vesperus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2009, 01:03   #10
damien23
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 04 2009

Posty: 7
Domyślny

Do myszek A4Tech (w tym model X7) dołączane jest oprogramowanie, dzięki któremu od ręki można ustawić pod dany przycisk myszki odpowiedni dla nas hotkey. Jednak do innych myszek Twój poradnik sprawdza się w 100%. Szacun dla siebie za poświęcony czas.

PS. Bardzo przejrzyście i ciekawie napisany poradnik
damien23 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2009, 07:19   #11
Edep
Użytkownik Forum
 
Edep's Avatar
 
Data dołączenia: 22 04 2009
Lokacja: Cardiff
Wiek: 30

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Edep
Profesja: Elite Knight
Świat: Luminera
Poziom: 45+
Skille: 71/71
Poziom mag.: 5
Edep ma numer GG 13498147
Domyślny

hahaha sam teraz mam exure i exori <zywiol> na myszce i goraco polecam! bardzo przyjemnie sie gra
__________________

ZYJ KOLOROWO
Edep jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-11-2009, 16:57   #12
SarutobiAsuma
Użytkownik Forum
 
SarutobiAsuma's Avatar
 
Data dołączenia: 14 09 2007
Lokacja: Myślenice
Wiek: 30

Posty: 43
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 127
Skille: 87/79
Poziom mag.: 7
Domyślny

Poradnik bardzo dobry
Ja tam mam myszkę logitecha z 5 dodatkowymi przyciskami,rolka i dwoma głównymi ;p I w dodatku odrazu sterownik w którym mogę zmieniać przypisanie klawiszów wiec ten program mi nie potrzebny
SarutobiAsuma jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-11-2009, 11:48   #13
Eyro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2007

Posty: 126
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez SarutobiAsuma Pokaż post
Poradnik bardzo dobry
Ja tam mam myszkę logitecha z 5 dodatkowymi przyciskami,rolka i dwoma głównymi ;p I w dodatku odrazu sterownik w którym mogę zmieniać przypisanie klawiszów wiec ten program mi nie potrzebny
w 5 dodatkowych masz 2 głowne ? kozak
Eyro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2009, 13:29   #14
domin3x
Użytkownik Forum
 
domin3x's Avatar
 
Data dołączenia: 13 10 2005
Lokacja: Silesia Inferior

Posty: 2,162
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Xevezq
Profesja: Knight
Świat: Pacera
Poziom: 166
Skille: 96/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

ja mając myszkę razera nie mam problemu z jakimiś programami, bo w pudełku jest program do konfiguracji myszki i można tam też zmieniać funkcje przycisków
__________________
Cześć.
.................................................. .................................................. ...................Dzięki.
Cześć.
domin3x jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-11-2009, 16:37   #15
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

Przepraszam że się wtrącę, ale czy moglibyście przestać chwalić się swoimi niebywałymi myszkami? Nie o to tutaj chodzi.

A jeśli wydaje wam się że poradnik nie jest przydatny bo macie sterowniki, to równie dobrze ja mogę napisać pod poradnikiem dla knighta że jest nieprzydatny bo gram druidem.
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki

Ostatnio edytowany przez Vesperus - 22-11-2009 o 16:39.
Vesperus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2009, 13:04   #16
Pandabear
Użytkownik Forum
 
Pandabear's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2009
Lokacja: Szczecin
Wiek: 33

Posty: 312
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jaza Bijac
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: 69
Świat: Berylia
Poziom: 24
Poziom mag.: 28
Pandabear ma numer GG 6300646
Domyślny

Ten Pan z myszka razera mnie rozjebal XD

Topic@
Nice, mi sie nie przyda, bo ogarniam ale moze kiedys;p

Glosuje za przeniesieniem : )
__________________
Nie podoba się, podbij.
Pandabear jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2009, 14:15   #17
B3K0N
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 07 2009

Posty: 86
Domyślny

Bo Autor powinien zmienić temat, tak aby poradnik był dla tych co mają mysz wielo-przyciskową, ale z półki no-name bez sterowników i softu.
B3K0N jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 23-11-2009, 16:01   #18
Vesperus
Użytkownik Forum
 
Vesperus's Avatar
 
Data dołączenia: 29 10 2009
Lokacja: Warszawa
Wiek: 33

Posty: 35
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Vesperus
Profesja: Elder Druid
Świat: Candia
Domyślny

@up Temat zostanie taki jaki jest bo poradnik jest dla każdego.
Myszkę z większą ilością przycisków zawsze można kupić, a sterowniki zazwyczaj (a właściwie zawsze) nie mają tylu możliwych opcji jak program który przedstawiłem.
A wiem o tym bo zanim go znalazłem, wypróbowywałem sterowniki do innych myszek i nie trafiłem na taki który spełniał moje oczekiwania. Poza tym, żaden ze sterowników nie miał możliwości konfiguracji rolki myszki.


UWAGA
Chciałbym zapowiedzieć że obecnie pracuję nad kilkoma programami dzięki którym jest możliwa konfiguracja klawiatury. Dzięki temu sterowanie przypominać będzie zwykłe FPP (albo bardziej zaawansowane MMORPG, np.WoW), gdzie poruszamy się klawiszami WSAD i do dyspozycji dochodzi nam kilka hotów pod klawiszami takimi jak Q, E, R czy F.
__________________

xxxNie wiesz jak to zrobić?
xxxPrzeczytaj mój poradnik!
xxxZaawansowana konfiguracja myszki
Vesperus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 24-11-2009, 17:05   #19
Beh0lder
Użytkownik Forum
 
Beh0lder's Avatar
 
Data dołączenia: 08 03 2009
Lokacja: tutaj

Posty: 903
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Chciałbym zapowiedzieć że obecnie pracuję nad kilkoma programami dzięki którym jest możliwa konfiguracja klawiatury. Dzięki temu sterowanie przypominać będzie zwykłe FPP (albo bardziej zaawansowane MMORPG, np.WoW), gdzie poruszamy się klawiszami WSAD i do dyspozycji dochodzi nam kilka hotów pod klawiszami takimi jak Q, E, R czy F.
Jest juz program do poruszania sie WSAD przynajmniej byl na tibii 842.
__________________
Tak mało ludzi uważa , że jestem debilem ,czuję się taki nie spełniony .
Beh0lder jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 06-12-2009, 19:58   #20
i00n
Użytkownik Forum
 
i00n's Avatar
 
Data dołączenia: 12 10 2004
Lokacja: Poland - Żory
Wiek: 36

Posty: 169
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Secura
Poziom: 116
Skille: ogromne
Poziom mag.: 19
i00n ma numer GG 3928089
Domyślny

Bardzo dobrze napisany poradnik Ja na myszce ustawiłem sobie vitę i hp potka, dzięki temu gdy mocno oberwę raczej nie muszę się martwić że nie trafię w hotkey i padnę
__________________
i00n jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 11:56.


Powered by vBulletin 3