Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 19-01-2007, 16:51   #1
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny Ogólna sytuacja na świecie.

Witam,
Chciałbym poznać Wasze zdanie odnośnie obecnej sytuacji na świecie. Wszyscy się "żrą", tak jak zawsze. Wyłoniły się mocarstwa, które mają ogromną rolę w decydowaniu o losach świata.
Co myślicie o tym jak się teraz dzieje? Za, którymi mocarstwami opowiadacie się? Co Wam się nie podoba w polityce międzynarodowej? Czego się boicie?

No to ja zacznę:

Wg. mnie wszyscy dążą do władzy tak jak zawsze. Jednak człowiek odkrył bronie o wiele bardziej zagrażające innym. Dostęp do nich mają głównie największe mocarstwa świata. USA stara się utrzymać spokój na świecie, tylko jakoś sami stanowią zagrożenie. Jeśli mój głos miałby zadecydować o wstawiennictwie Polski za, którymś z mocarstw to wybrałbym USA. Dlaczego? Mam do nich największe zaufanie. Mimo wojen, które lubią prowadzić, są w miarę sprawiedliwi i liberalni. Ruscy lubią trzymać resztę pod butem, dlatego odpadają. Chiny, Korea Płn. i Płd. są wg. mnie zbyt odbiegające kulturowo od Polski. Czego najbardziej się boję? Tego, że jakiś kraj z Azji będzie miał dostęp do broni bardzo niebezpiecznej jak bomby wodorowe czy atomowe. Wtedy wg. swojej natury chcieliby zawładnąć światem siłą i szantarzem. USA by się zapewne postawiła. Kraje europejskie i większość afrykańskich poparłaby Amerykę w jej działaniach. Również reszta krajów, które z nimi dzielą kontynent. Azja by poparła taki np. Iran i byłaby III wojna, jednak bardzo poważna. To byłby ewidentny koniec świata, albo chociażby ludzkości.

Ostatnio edytowany przez Korektor - 19-01-2007 o 17:04.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 19-01-2007, 16:59   #2
Scream
Użytkownik Forum
 
Scream's Avatar
 
Data dołączenia: 30 07 2004
Lokacja: who cares.....?
Wiek: 35

Posty: 1,112
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Świat: tu i tam
Poziom mag.: wy
Scream ma numer GG 9478893
Domyślny

lol, forum tibi to swietne miejsce do rozmow o losach swiata ;] szczerze, to wroze ziemi rychly koniec ;P a najbardziej boje sie tego ze silne wiatry uszkodza linie telefoniczne i odetnie mnie to od neta, koniec swiata jakos specjalnie mnie nie przeraza :>
__________________


kliknij pana garrisona!

Scream jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:03   #3
NORMALY OBYWATEL RP
Użytkownik Forum
 
NORMALY OBYWATEL RP's Avatar
 
Data dołączenia: 24 04 2004

Posty: 432
Domyślny

Cytuj:
Azja by poparła taki np. Iran i byłaby IV wojna, jednak bardzo poważna.
A dlaczego nie III wojna? Bo jej chyba jeszcze nie bylo, o ile sie nie myle.

Co do sytuacji na swiecie i przyszlysch losow ludzkosci- zaniedlugo wszystko zniszczymy i sami sie pozabijamy nawzajem.
__________________

http://www.pajacyk.pl <--- Kliknij...
NORMALY OBYWATEL RP jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:03   #4
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@up,
Heh, tak fakt, mała pomyłka

@down,
Pracują nad nią albo ukrywają jej istnienie.

Ostatnio edytowany przez Korektor - 19-01-2007 o 17:23.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:13   #5
morwi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 31 08 2004
Lokacja: [HACKED]
Wiek: 34

Posty: 1,439
morwi ma numer GG 4695891
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Tego, że jakiś kraj z Azji będzie miał dostęp do broni bardzo niebezpiecznej jak bomby wodorowe czy atomowe. Wtedy wg. swojej natury chcieliby zawładnąć światem siłą i szantarzem.
wydaje mi się czy oni już mają taką broń ?:|
__________________
[HACKED]
morwi jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:29   #6
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Mimo wojen, które lubią prowadzić, są w miarę sprawiedliwi i liberalni
Zapomniałeś, że nie wiedzą co to jest waluta, ile człowiek ma nerek, jaka jest religia w Izraelu, czy też czym jest Wielka Brytania...
Dr.Unknown jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:31   #7
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Co myślicie o tym jak się teraz dzieje? Za, którymi mocarstwami opowiadacie się? Co Wam się nie podoba w polityce międzynarodowej?
Nie potrzebuje opowiadac sie za jakimikolwiek mocarstwami, jak niektorzy zakompleksieni buce, m.in. politycy polscy. Polska nigdy nie wychodzila dobrze na podlizywaniu sie mocarstwom.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor
USA stara się utrzymać spokój na świecie
Megafuckin'ROTFL Jak narazie przez wojny USA tylko wzrasta zagrozenie terroryzmem, sami to potwierdzili w odtajnionych jakis czas temu raportach nt. wojny w Iraku.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor
Tego, że jakiś kraj z Azji będzie miał dostęp do broni bardzo niebezpiecznej jak bomby wodorowe czy atomowe. Wtedy wg. swojej natury chcieliby zawładnąć światem siłą i szantarzem.
Pakistan i Indie posiadaja bron jadrowa od dluzszego czasu i jakos zyjemy.
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor
Azja by poparła taki np. Iran i byłaby III wojna, jednak bardzo poważna. To byłby ewidentny koniec świata, albo chociażby ludzkości.
No tak, Iran to przeciez wielkie i potezne mocarstwo z ktorym bardzo ciezko wygrac -.-
__________________
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:33   #8
matiiii
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 05 2006
Lokacja: Giżycko
Wiek: 31
Wpisy bloga: 1

Posty: 962
Stan: Na Emeryturze
Świat: Broa
matiiii ma numer GG 3908545 Send a message via Skype™ to matiiii
Domyślny

Wole zginac od meteorytu, tornada, czy tam innej kleski zywiolowej niz od wojny.
__________________
Niech nam gwiazdka pomyślności nigdy nie zagasnie
a kto nie jest z nami w klubie - niech go piorun trzaśnie.
Oby nasze wszystkie prace były najpiekniejsze
inni przecież się nie znają - to jest najważniejsze.
Niechaj nasze forum nigdy sie nie skończy
a kto źle o nas napisze, szybko go wykończym...
matiiii jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:35   #9
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Tak, z Iranem byłoby ciężko wygrać. Wiem to z doświadczenia, na szczęście nie mojego. Ile lat Amerykańce tłukli się z Wietnamczykami? I tak przegrali. Iran jest w o wiele lepszej sytuacji teraz niż Wietnam obecnie. Trzeba też napomnieć o fanatyźmie religijnym...
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:37   #10
Ghost Nieudany
Użytkownik Forum
 
Ghost Nieudany's Avatar
 
Data dołączenia: 15 07 2004
Lokacja: TO MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ!

Posty: 1,333
Ghost Nieudany ma numer GG 2875067 Adres Jabbera do Ghost Nieudany
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez spider-bialystok Pokaż post
No tak, Iran to przeciez wielkie i potezne mocarstwo z ktorym bardzo ciezko wygrac -.-
Nie, Iran jest po prostu nieobliczalny i jest krajem pretendującym do miana legalnych terrorystów.

@down
Iran olewa sobie chociażby wszelkie prośby i groźby odnośnie militariów i technik robienia wielkiego bum ze strony świata, a sam świat zwyczajnie nie ma jaj powiedzieć "nie". Poza tym, Iran to też jedna z najlepiej wyszkolonych armii planety.
__________________
*+10 punktów do lansu

Ostatnio edytowany przez Ghost Nieudany - 19-01-2007 o 18:08.
Ghost Nieudany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:40   #11
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Tak, z Iranem byłoby ciężko wygrać. Wiem to z doświadczenia, na szczęście nie mojego. Ile lat Amerykańce tłukli się z Wietnamczykami? I tak przegrali. Iran jest w o wiele lepszej sytuacji teraz niż Wietnam obecnie. Trzeba też napomnieć o fanatyźmie religijnym...
Sam Izrael w pojedynke zajalby Iran, uzyliby broni jadrowej o malej mocy do niszczenia celow wojskowych i wojna szybko by sie skonczyla. Tylko, ze prezydent Iranu nie jest glupi i nie bedzie atakowal jesli bedzie wiedzial, ze nie ma szans.
Tak btw blog prezydenta Iranu. http://www.ahmadinejad.ir/
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ghost Nieudany
Nie, Iran jest po prostu nieobliczalny i jest krajem pretendującym do miana legalnych terrorystów.
Podaj powody.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 19-01-2007 o 17:41.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:49   #12
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

Mówisz małe ładunki atomowe do niszczenia pojedyńczych celów wojskowych... To Ty chyba nigdy nie widziałeś co robi bomba atomowa z okolicą. A produkcja "miniaturki" jest cholernie nieopłacalna. Raczej myślałeś o TOW albo o FFAR, te rakiety i pociski są mocne i w miarę małe. Poczytaj o nich na wikipedia.pl

Wracając do Iranu, to chyba oczywiste, że to "legalni terroryści". W dużej mierze są nieobliczalni i Islam doprowadza ich do obłędu. Człowiek ma naturę zabijania, jak jeszcze mu się na to zezwoli i poprze religią to na prawdę wyjdzie z tego rzeź.
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 17:59   #13
kamosblue
pr0-poster
 
kamosblue's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Lokacja: Knurów

Posty: 555
Imię: Stavan
Profesja: Royal Paladin
Świat: Candia
kamosblue ma numer GG 4139914
Domyślny

Ja tam się boje Korei Płn.
__________________
Lepkie palce i mikrofon w ręku
kamosblue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:09   #14
Badzo
Użytkownik Forum
 
Badzo's Avatar
 
Data dołączenia: 03 01 2005
Lokacja: III RP
Wiek: 77

Posty: 800
Domyślny

a ja to sie boje ameryki, coby jakiejs durnej wojny znowu nie rozpetala i zeby sie to czasem trag. nie skonczylo.
__________________
24 15 43 44 15 32 33 11 24 31 15 35 43 55 54

Badzo jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:22   #15
Cloy
Użytkownik Forum
 
Cloy's Avatar
 
Data dołączenia: 07 09 2005
Lokacja: Białystok.
Wiek: 31

Posty: 983
Stan: Niegrający
Cloy ma numer GG 3545931
Domyślny

Wg mnie wkoncu kiedys dojdzie do wojny Iranu ktory wykorzysta swoja bron atomowa z USA.
__________________
Cloy jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:23   #16
kidler
Użytkownik Forum
 
kidler's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2004

Posty: 1,007
Świat: Aurea
Domyślny

A ja się boję Kaczyńskich.

@down

A ty co? Za nowego Nostradamusa chcesz robić? To weź mi jeszcze przepowiedz jakie będą liczby w 'Totku' i będę szczęśliwy.
__________________
~I'm forever blowing bubbles, pretty bubbles in the air.~
WHU - GSE

Ostatnio edytowany przez kidler - 19-01-2007 o 19:31.
kidler jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:25   #17
Korektor
Zbanowany
 
Korektor's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2006
Lokacja: Liberty City :P
Wiek: 38
Wpisy bloga: 5

Posty: 1,023
Domyślny

@up,
Rząd Iranu nie jest głupi. Najpierw raczej wpier*olą sąsiadom i na tym się skończy. Gorzej jeśli się zgadają i jednak sobie zawojują z USA. Wtedy będzie trzeba się przyglądać i w końcu samemu oberwać. Jeśli to się sprawdzi to nic nie uratuje świata...
Korektor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:51   #18
spider-bialystok
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 06 05 2004
Lokacja: Bialystok
Wiek: 34

Posty: 1,739
Stan: Niegrający
Gildia: Moonblades
Świat: Refugia
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Korektor Pokaż post
Wracając do Iranu, to chyba oczywiste, że to "legalni terroryści". W dużej mierze są nieobliczalni i Islam doprowadza ich do obłędu. Człowiek ma naturę zabijania, jak jeszcze mu się na to zezwoli i poprze religią to na prawdę wyjdzie z tego rzeź.
To caly czas nie sa racjonalne powody. Iran poki co zezwala na kontrole miedzynarodowych inspektorow, podczas gdy np. Korea Pln. czy Izrael nie. Co do religii - na wojnie nie mowi sie raczej zolnierzom chrzescijanskim, ze pojda do piekla za zabicie wroga. Taka jest wojna - nawet religie dopasowuje sie do jej potrzeb.

A tak poza tym - bardziej boje sie przesadnej tolerancji niz naglej wojny. Jezeli zakladana jest partia pedofili i dziala legalnie to cos tu jest nie tak.
__________________

Ostatnio edytowany przez spider-bialystok - 19-01-2007 o 20:00.
spider-bialystok jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 19:56   #19
Szkut
Zbanowany
 
Data dołączenia: 02 10 2005
Lokacja: Tczew
Wiek: 32

Posty: 680
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elder Druid
Świat: Thoria
Domyślny

Niedlugo to ludzie sami sie pozabijaja.. rzadza wladzy
Szkut jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 19-01-2007, 20:13   #20
Pramus
Tupac Legacy
 
Pramus's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Olsztyn
Wiek: 32

Posty: 817
Stan: Na Emeryturze
Imię: Midurion
Profesja: Elder Druid
Świat: Furora
Pramus ma numer GG 4183891
Domyślny

Ja nie boje się jakiegoś konkretnego kraju czy człowieka. Nadchodzi długo zapowiadana wielka wojna, tym razem o bardziej idiotyczne powody, niż miał Hitler i jemu podobni. No wiec... moje zdanie:

USA to wielkie mocarstwo, ktore wszystkim bezinteresownie pomaga i chce zaprowadzic pokoj i rownosc na swiecie. W dodatku Polacy to ukochani bracia Ameryki, którzy zawsze mogą polegać na jej pomocy
Jaka jest prawda?
USA to kraj skradający się z ludzi z całego świata. Rdzenny, amerykański naród stanowi jakiś ułamek procenta ludności tego państwa. Oczywiście został wybity przez europejczyków, których potomkowie śmią nazywać się teraz Amerykanami.
Przejdźmy teraz do dobroczynności tegoż jakże idealnego narodu. Od samego początku było wiadomo, dlaczego USA "uwalniają arabów spod jarzma totalitarnych władz" - Ropa fajna rzecz, prawda? Niedawno słyszałem o podziale ropy z Iraku. I co? 3 koncerny. 2 amerykańskie (Shell i coś jeszcze...) oraz 1 brytyjski (BP).
Tu przechodzimy do bezinteresowności, a zarazem miłości do Polaków. Polska ma w Iraku, Afganistanie i innych krajach, gdzie USA przeprowadzają swoje "misje", a nie dostała nic. Co tam... wojna wojną, a reszta? Gdzie są chociażby wizy?( ).
Wrócę jeszcze na chwilę do wojny... jak wielu ludzi wie, USA pomagały rządowi Saddama Husajna w wojnie z Iranem. Czemu go teraz zabili? Bo za dużo chciał i obrósł w piórka - kto zaprzeczy?
Kolejna sprawa... USA szerzą demokrację na świecie i potępiają wszelkie przejawy łamania jej zasad. A może tak przypomnieć afery związane z wyborem pana Busha Jr'a? O prawdopodobnym sfałszowaniu wyników na Florydzie, gdzie "przypadkiem" gubernatorem jest brat szanownego pana prezydenta.
Czemu USA nie robią prawie nic, słysząc o sytuacji na Białorusi? No tak... banał. Tam nie ma ropy. To samo Korea Płn i Chiny - a gdzie tam, bieda, nędza. Olać ich. W USA demokracja jest identyczna jak na Białorusi czy w Rosji.


Teraz może dorzućmy coś o ww. Rosji.
Taaak. Pan prezydent i Kreml świetnie wywiązują się ze swoich obowiązków.
Dlaczego Rosja jako JEDYNE państwo na świecie zabrania innym krajom lub bardzo ogranicza dostęp do akt historycznych? Mogą co nieco popsuć?
Może są tam brzydkie rzeczy o czasach Lenina, Stalina - eeh... Pominąć tych dwóch. Wczesna Rosja też nie była święta, teraźniejsza tym bardziej.
Niedawno było słychać o tym, że Rosja zagroziła SANKCJAMI wobec Estonii za zburzenie pomnika Armii Czerwonej w Tallinie, usprawiedliwiając to tym, że wyzwoliła ona całą Europę. Może i tak. Ale czy Rosyjscy żołnierze nie byli do tego przymuszani? Czy nie zabijali i nie gwałcili po drodze niewinnych ludzi? A co się później stało z połową Europy? Słynna "Żelazna Kurtyna".


I wiecie czego się teraz boję? Tego, że mogę w każdej chwili dostać kulkę w łeb za to, co tu napisałem. Pomyślcie, że boją się także tego miliony ludzi na świecie...
__________________
"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world."

Tupac Amaru Shakur


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ujo
To by była akopalipsa czy jak to jej
Pramus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 19:25.


Powered by vBulletin 3