Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp.

Notki

tibia.pl - opinie, sugestie, błędy, itp. Tutaj możesz wyrazić swoją opinię na temat strony, wskazać błąd i zasugerować czego brakuje.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 31-08-2008, 00:27   #1
Chmielok
Użytkownik Forum
 
Chmielok's Avatar
 
Data dołączenia: 15 08 2004

Posty: 167
Domyślny Regulamin - parodia?

Rozumiem, ze regulamin ma chronic forum przed spamem i chamstwem, ale niektore zapisy sa zdecydowana przesada. Szczegolnie ten o formacie plikow.
To jakis zart, prawda? Nie wolno umieszczac plikow exe, scr, zip, rar, bat i com, bo moga one zawierac wirusy?! Przeciez to jakas paranoja! Uzyszkodnicy sa chyba na tyle inteligentni (podkreslam CHYBA), ze potrafia sie sami bronic. Rozumiem, ze filmiki tibijskie sa malego formatu i nie potrzeba do pakowania, ale jak ma sie duzo zdjec i filmikow naraz to takie programy jak Winzip i Winrar bardzo sie przydaja. Kolejny absurd to "Na forum podajesz link do mirrora - dostajesz bana".

No i ostatnia paranoja to OTS. Wogole nie rozumiem, czemu mialoby to byc w jakikolwiek sposob zakazane. O ile sie nie myle to forum jest stworzone dla graczy, zeby mogli przeprowadzac dyskusje, nawet o dupie maryni. A wpajanie im "jedynej-slusznej-racji-CipSoftu" to raczej dzialanie na przekor.

Ogolnie to forum wydaje mi sie miec najsurowszy regulamin, jaki kiedykolwiek widzialem. Nie pasuje tu nawet powiedzenie: "twarde prawo, ale prawo", raczej "twarde prawo, ale glupie prawo".

PS. Szczerze nie obchodzi mnie to, czy mod zbanuje mnie za to, ze mu sie sprzeciwiam. Po prostu wyrazam swoje racje.
__________________
Chmielok jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 31-08-2008, 00:38   #2
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
To jakis zart, prawda? Nie wolno umieszczac plikow exe, scr, zip, rar, bat i com, bo moga one zawierac wirusy?! Przeciez to jakas paranoja! Uzyszkodnicy sa chyba na tyle inteligentni (podkreslam CHYBA)
To "chyba" jest tu akurat bardzo na miejscu.

Cytuj:
, ze potrafia sie sami bronic. Rozumiem, ze filmiki tibijskie sa malego formatu i nie potrzeba do pakowania, ale jak ma sie duzo zdjec i filmikow naraz to takie programy jak Winzip i Winrar bardzo sie przydaja. Kolejny absurd to "Na forum podajesz link do mirrora - dostajesz bana".
Nie każdy potrafi sobie radzić z wirusami w archiwach itp

Ogólnie wszystkie te zabezpieczenia na keye są dla userów, na pewno nie jednemu niedoświadczonemu forumowiczowi ocaliło to już konto.
Cytuj:
No i ostatnia paranoja to OTS. Wogole nie rozumiem, czemu mialoby to byc w jakikolwiek sposob zakazane. O ile sie nie myle to forum jest stworzone dla graczy, zeby mogli przeprowadzac dyskusje, nawet o dupie maryni. A wpajanie im "jedynej-slusznej-racji-CipSoftu" to raczej dzialanie na przekor.
OTS to kwestia przekonania, ja bym je podprowadził na poziom keyloggerów. Tibia.pl nie popiera OTS i już, nie zmienisz tego, jest to wbrew zasadom tibijskim, a my przestrzegamy je także na forum.

Cytuj:
Ogolnie to forum wydaje mi sie miec najsurowszy regulamin, jaki kiedykolwiek widzialem. Nie pasuje tu nawet powiedzenie: "twarde prawo, ale prawo", raczej "twarde prawo, ale glupie prawo".
A widzisz, dla mnie forum ma za łagodny, nierespektowany regulamin, kwestia gustu i tego w jakich kręgach się obracasz

Cytuj:
PS. Szczerze nie obchodzi mnie to, czy mod zbanuje mnie za to, ze mu sie sprzeciwiam. Po prostu wyrazam swoje racje.
No właśnie, tylko wyrażasz swoje racje. Za to chyba nie ma bana. Mógłbyś to jednak zrobić w jakiś bardziej schludny sposób.


Jeżeli już mówimy o regulaminie. Dla mnie regulamin nie jest zły, kompromitujący dla niego jest jedynie zupełnie niepotrzebny zapis o quest-spoilingu, który przestał mieć jakieś znaczenie chyba ze 2 lata temu.

Ostatnio edytowany przez Rybzor - 31-08-2008 o 00:40.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 00:39   #3
Barosa7
Zbanowany
 
Data dołączenia: 13 10 2007
Lokacja: Na lewo Na prawo w góre i w dół :cup:
Wiek: 16

Posty: 584
Imię: ..../o/
Gildia: ..\o/
Świat: ...lol
Poziom: \o/
Skille: ...\o\
Domyślny

Tak
Weź udostępnij exe scr bat zip i inne by przez tibie pl nowi użytkownicy stracili plejt armory? Może jeszcze chcesz dawać ip na otsy, zalegalizować boty, i może jeszcze frytki do tego?

Regulamin jest w sam raz, gdyby było po twojemu był by tu jeszcze większy chaos niż jest.
Barosa7 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 00:45   #4
Zalgadis
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 09 2005
Lokacja: Legnica
Wiek: 31

Posty: 1,264
Domyślny

Regulamin jest surowy, no ale czy ktoś z modków go przestrzega? xD
up@
Wole skrzydełka.
Zalgadis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 00:52   #5
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
Uzyszkodnicy sa chyba na tyle inteligentni (podkreslam CHYBA), ze potrafia sie sami bronic.
Oj własnie... Chyba... Mamy dość spore grono uzytkówników, którzy są na tyle sprytni, żeby każdy plik najpierw przeskanować lub poprostu nie klikac w podejrzane linki. Jednak forum ma już ładnych ponad 155 TYSIECY użytkowników i nie kazdy taki jest. Gdyby nie te ograniczenia forum byłoby zasypane (a i tak jest zasypywane) tematami typu 'sciagnalem bota, hackneli mnie, co mam zrobic' , mimo ze przykleilismy specjalny temat z instrukcją i poradami

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
Rozumiem, ze filmiki tibijskie sa malego formatu i nie potrzeba do pakowania, ale jak ma sie duzo zdjec i filmikow naraz to takie programy jak Winzip i Winrar bardzo sie przydaja.
Tu cie rozumiem, ale mamy ten sam problem co wyżej. Niestety ani Winzip ani Winrar nie dają gwarancji plików bez niespodzianek.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
Kolejny absurd to "Na forum podajesz link do mirrora - dostajesz bana".
O ile moge przyznac, ze powyższe punkty są dość uciążliwe, o tyle tutaj się nie zgadzam. Po co mirror, skoro wystarczy link do strony oficjalnej? Nie dość, ze łatwiej znaleźć (wystarczy wklepać w google lub inna wyszukiwarke), to jeszcze wszystko podane jest jak na dłoni.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
No i ostatnia paranoja to OTS. Wogole nie rozumiem, czemu mialoby to byc w jakikolwiek sposob zakazane. O ile sie nie myle to forum jest stworzone dla graczy, zeby mogli przeprowadzac dyskusje, nawet o dupie maryni. A wpajanie im "jedynej-slusznej-racji-CipSoftu" to raczej dzialanie na przekor.
Kiedys na tym forum, istniał dział OTS - zanim nie został zakazany przez CipSoft. Jako (wtedy) supported fansite równiez i my usuneliśmy ten dział... I bylismy szczęsliwi, bo większego syfu jak tam był, nie było nigdzie na tym forum
Staramy się propagować grę fair, a jedną z zasad gry fair jest robienie tego, o co proszą twórcy gry.
Jezeli chcesz pogadać o OTS idź na inne forum. Nikt nie trzyma i nikt nie broni. To poprostu jedna z reguł.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
Ogolnie to forum wydaje mi sie miec najsurowszy regulamin, jaki kiedykolwiek widzialem. Nie pasuje tu nawet powiedzenie: "twarde prawo, ale prawo", raczej "twarde prawo, ale glupie prawo".
Regulamin jest surowy, ale skuteczny. To, że tobie nie pasuje, nie oznacza, że jest głupi. Pani od matematyki tez jest zawsze głupia, bo nie pozwala na wiele rzeczy

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Chmielok Pokaż post
PS. Szczerze nie obchodzi mnie to, czy mod zbanuje mnie za to, ze mu sie sprzeciwiam. Po prostu wyrazam swoje racje.
Sprzeciwiasz? Wyrażanie własnej opinii jest tu jak najbardziej dozwolone, dopóki nie obrażasz nikogo - czy to moda, czy to użytkownika, czy innego Iksińskiego.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 11:49   #6
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Tak sobie myślę...

Cytuj:
Uwaga! Jeśli przy próbie pobrania pliku pojawi ci się komunikat, że prawdopodobnie nie kliknąłeś w link z tibia.pl, wyłącz firewalla, program antywirusowy i/lub zmniejsz poziom zabezpieczeń przeglądarki, gdyż taki komunikat oznacza, że do serwera nie dotarła informacja z jakiej strony przychodzisz.

Najnowsza wersja klienta gry Tibia 8.22

Windows (mirror #1 | mirror #2 )
Linux (mirror #1 | mirror #2 )

Starsze wersje tutaj.
Nie no sory, ale to trochę paranoja... Zdejmować mi te linki, podobno nie jesteście już supported fansite więc nie jesteście źródłem oficjalnym. Do tego widzę mirrory... Zabawne, że regulamin nie odnosi się do samej strony. Dlatego jedyne co te linki jakoś usprawiedliwia to to, że jest to na stronie, a regulamin dotyczy tylko forum. Ale nie mniej jednak punkt z mirrorami wydaje mi się mało potrzebny. A dzięki tym "shaxowanym platesetą" dzieciaki uczą się żeby nie klikać w każdy link jaki znajdą.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 12:30   #7
Koszyk
Moderator
 
Koszyk's Avatar
 
Data dołączenia: 10 05 2005
Lokacja: Szczecin
Wiek: 32

Posty: 3,026
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ciesz sie ze nie ma dzialu OTS. Tam byloby 129576214 tysiecy keyloggerow, spam spam spam i jeszcze raz spam.
__________________
Koszyk jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 13:19   #8
Kamliss
Użytkownik Forum
 
Kamliss's Avatar
 
Data dołączenia: 10 06 2007

Posty: 305
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tana Pokaż post
Tu cie rozumiem, ale mamy ten sam problem co wyżej. Niestety ani Winzip ani Winrar nie dają gwarancji plików bez niespodzianek.
Ba, WinRAR jest nawet jednym z najlepszych binderów.
Kamliss jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 14:27   #9
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Nie no sory, ale to trochę paranoja... Zdejmować mi te linki, podobno nie jesteście już supported fansite więc nie jesteście źródłem oficjalnym. Do tego widzę mirrory...
Czy rozumiesz słowo 'mirror'? "Mirror (ang. lustro) to dokładna kopia strony internetowej lub innych zasobów (np. bazy danych lub plików udostępnianych przez FTP)." Strona ma własną kopię gry głównie po to, by osoba, która pierwszy raz spotyka się z Tibią, mogła spokojnie przeczytać wszystko po polsku i nie skakać po różnych stronach internetowych. Strony nie może zedytować byle kto i podmienić plik na coś innego lub załączyc do niego niespodziewankę.
Co innego na forum. Tu tak naprawdę każdy pisze co chce, kiedy chce i moze edytować swoje posty podmieniając dowolnie załączone linki, a nawet pliki na serwerach, do których link zamieścił.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 17:48   #10
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Mirror nie musi się odnosić do kopi strony, w przypadku downloadu mirrorem zwykle określa się zwyczajnie inną stronę hostującą ten sam plik.

Poza tym, mnie chodzi o aspekt czysto prawny Wiadomo, że to co jest w tych plikach idzie na konto administratora strony, i nikt tego dowolnie edytować nie może. Rzecz w tym, że w przypadku ściągania takiego pliku osoba ta musi w takim samym stopniu zaufać administratorom tibia.pl jak w przypadku ściągania z linków podawanych na forum, gdzie musi zaufać użytkownikowi. Zawsze można powiedzieć, że admini nigdy by nie wstawiali wirusów, co nie zmienia faktu, że kwestia ściągania plików wiąże się z ryzykiem niezależnie od tego kto nam ten plik udostępnia. W przypadku supported fansites mamy przynajmniej jakieś potwierdzenie, że strona ta działa w zgodzie ze stroną oficjalną.

Tak czy inaczej, nie chcę się tu kłócić o to czy te downloady są ok czy nie, bo to nie o to chodzi. Chciałem tylko pokazać, że sami administratorzy forum wykorzystują te wygodną możliwość linkowania mirrorów pomimo zakazywania jej na forum. Dla mnie ta zasada jest taka sobie, znaczy przynosi tyle samo pożytku co problemów. Z pewnością natomiast nie będę się sprzeczał z resztą i prosił o zdjęcie tej zasady, jest jak jest i zdaje się, że to działa.

PS
@Tana
Wpisz się do księgi. Daje w swych postach tyle możliwości, wszczynanie niepotrzebnych kłótni, oszczerstwa, spam, i zbędne komentarze. Jest w czym wybierać.
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!

Ostatnio edytowany przez Quezacoatl - 31-08-2008 o 17:51.
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 18:04   #11
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Quezacoatl Pokaż post
Chciałem tylko pokazać, że sami administratorzy forum wykorzystują te wygodną możliwość linkowania mirrorów pomimo zakazywania jej na forum. Dla mnie ta zasada jest taka sobie, znaczy przynosi tyle samo pożytku co problemów. Z pewnością natomiast nie będę się sprzeczał z resztą i prosił o zdjęcie tej zasady, jest jak jest i zdaje się, że to działa.
Ot - i tu jest najprostsze wytłumaczenie. Regulamin forum, obowiązuje na forum. Strona regulaminu nie ma - korzystasz z niej jak z każdej innej witryny. Nie będziemy chronić naszych użytkowników gdziekolwiek nie wlezą. Staramy się to robić tutaj.
Co do zaufania - nawet jako szary użytkownik mam wieksze zaufanie chocby do takiego Droma niż do pana, wezmy na to, MiszczMagiiIaksow lub Mam40Lefel i od niego pobrałabym plik bez wiekszego wahania i obawy o jakiekolwiek niespodzianki.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 31-08-2008, 18:13   #12
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Uzyszkodnicy sa chyba na tyle inteligentni
Nie są wierz mi.
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:01   #13
sphinx123
Użytkownik Forum
 
sphinx123's Avatar
 
Data dołączenia: 15 06 2005
Lokacja: Bydgoszcz
Wpisy bloga: 44

Posty: 1,255
Stan: Niegrający
Skille: Milion
Wyślij wiadomość przez ICQ do sphinx123 sphinx123 ma numer GG Siemanowice Adres Jabbera do sphinx123 Send a message via Skype™ to sphinx123
Domyślny

Regulamin jest moim zdaniem dobry, że niewiele osób go czyta to już ich problem :<
Dobrze że nie obowiązuje tu takie głupie prawo jak na pewnym forum "Post musi być dłuższy niż cytat, który przytaczasz" ...
__________________

Ostatnio edytowany przez sphinx123 - 01-09-2008 o 15:07.
sphinx123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:12   #14
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tana Pokaż post
Co do zaufania - nawet jako szary użytkownik mam wieksze zaufanie chocby do takiego Droma niż do pana, wezmy na to, MiszczMagiiIaksow lub Mam40Lefel i od niego pobrałabym plik bez wiekszego wahania i obawy o jakiekolwiek niespodzianki.
A co z Rybą? ;[

@topic
Regulamin jest dobry - użytwkownicy nie. Proste i nie wymaga komentarza.
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:25   #15
Rybzor
CS Tibia.pl Team
 
Rybzor's Avatar
 
Data dołączenia: 06 09 1970
Lokacja: Gliwice
Wiek: 33
Wpisy bloga: 1

Posty: 8,452
Stan: Początkujący
Adres Jabbera do Rybzor
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
A co z Rybą? ;[
Do Droma mi jeszcze daleko ;/, garba ni widu ni słychu.

A co z tym? (nikt nie chciał/nie zwrócił na to uwagi)

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ryba Pokaż post
Jeżeli już mówimy o regulaminie. Dla mnie regulamin nie jest zły, kompromitujący dla niego jest jedynie zupełnie niepotrzebny zapis o quest-spoilingu, który przestał mieć jakieś znaczenie chyba ze 2 lata temu.
Rybzor jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:32   #16
Tana
The Witch
 
Tana's Avatar
 
Data dołączenia: 14 05 2004

Posty: 599
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Niedługo to zmienimy.
Nie to, zeby było trudno to wykasować - chcemy nieco przerobic cały regulamin. A za QS i tak nikogo nie karamy.
__________________
.

Tana jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 15:40   #17
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

@Up
Ale można by to na szybkiego wykasować , coby nie mylić nowych urzytkowników forum.
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.
Mydelniczek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 16:58   #18
Quezacoatl
Satyryk
 
Quezacoatl's Avatar
 
Data dołączenia: 22 08 2005
Lokacja: Tu i tam
Wiek: 35
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,177
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jeżeli już mówimy o regulaminie. Dla mnie regulamin nie jest zły, kompromitujący dla niego jest jedynie zupełnie niepotrzebny zapis o quest-spoilingu, który przestał mieć jakieś znaczenie chyba ze 2 lata temu.
Myślę, że skoro i tak tego regulaminu nie czytają to nie robi im różnicy czy ten wpis jest czy go nie ma...

Cytuj:
Do Droma mi jeszcze daleko ;/, garba ni widu ni słychu.
Ale jest płetwa grzbietowa!
__________________
Modzie! Wpisz się do księgi!
Quezacoatl jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 17:39   #19
Erhion
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 03 2006

Posty: 2,104
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Wylansowany Pokaż post
A co z Rybą? ;[
Zostaje jeszcze tak zwany "zdrowy rozsądek".
Erhion jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-09-2008, 20:28   #20
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Bloodwin Pokaż post
Zostaje jeszcze tak zwany "zdrowy rozsądek".
Nie wciskaj mi, że użytkownicy mają "zdrowy rozsądek"...

@Ryba
Rzeczywiście o quest spoilingu trzeba by było coś napisać, a raczej "wypisać" z regulaminu...
Wylansowany jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 21:44.


Powered by vBulletin 3