Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 18-12-2007, 03:01   #21
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
Fakt, 4 osoby z wyższymi poziomami od ciebie powinny albo nie dać ci rady albo bić cię do skończenia run w trapie = )

W Tibii pvp zawsze było totalnie upośledzone z powodu zbyt dużej siły leczenia w stosunku do obrażeń zadawanych graczom. Teraz przynajmniej 200ek nie będzie uciekać przed połową serwera grając im na nosie = )

I nie, nie mówię, że ten update bardzo mi się podoba - po prostu czasem mała doza obiektywnego myślenia poprawia humor.
No tak tylko przed update sorc 70lv nie licząc run mógłby mnie bic z różdzki po 33hp. A teraz exori coś tam wali mnie po 70-80hp co turę (+ różdzka 30hp to co turę ponad 100hp mi bierze). Najlepsze jest to, że kina na skillu 90 nie ma takiej średniej w ludzi (a w przeciwieństwie do sorka bije w zwarciu i musiał długo trenowac - kina w kine ma może średnią z 20hp). Knight jest obecnie najsłabszą profesją zarówno w pvp jak i expieniu (i to znacznie najsłabszą, nie oszukujmy się). I nie piszę tego, aby komuś zrobic na złośc - ale taka jest prawda pzd
mezowski86 jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 18-12-2007, 10:36   #22
Koszalek
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 08 2007
Lokacja: europa
Wiek: 34

Posty: 58
Profesja: Royal Paladin
Świat: Harmonja
Poziom: 80
Skille: 82/66
Poziom mag.: 19
Domyślny

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... spieprzyli to leczenie totalnie, juz wole dostawac te combosy od potworów niz takie leczenie... waste 2 lub nawet 3 razy wieksze exura san ~200 many bierze a leczy ~300- żałosne, exura vita to juz szkoda gadac- kiedys leczyła jak uh a tylko 160 many brała

ostatnio na game chat jakis noobek - Hunter solidus [31], mi wmawiał, że nie mam racji ze słabsze leczenie i duze waste.. no myslalem ze mnie roz(...)bie- na niskim lvlu to mu do pelna leczy.


powiedzcie mi czy bez pacca tez mozna uzywac exury san? bo jak nie to ciekawe jak taką vitą mam sie leczyc jak skonczy mi sie pacc :/
Koszalek jest offline  
stary 18-12-2007, 10:51   #23
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

Dobra , a mnie zabicie 1 cycka kosztuje w najlepszym razie 40 many (rzadko) z reguły 53 (jak sobie dobiję z wanda) albo 60 (jak mi się nie chce) , średnia koło 50. Najsłabszy manas daje mi średnio 100 many i kosztuje 50 gp (jeśli nie wyrzucam butelek) , starcza na zabicie dwóch cycków. Wychodzi cycek za 25gp (i to nie licząc leczenia). Średnio w loocie z cycka nie ma 25 gp w kasie i loocie,chyba ,że wyjątkowo często lecą halabardy, co zdarza się raz na 5 ekspień. Nie wspomnę nawet o tym, że jedna waży 90 cap co wydatnie skraca czas ekspienia. A balansacja miała też na celu zrównać profesje pod względem kosztów i maksymalnego czau na 1 wyprawę. Jak dla mnie to im się nawet udało.
__________________
pożycz dyche

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 18-12-2007 o 10:55.
Donpeyot jest offline  
stary 18-12-2007, 14:57   #24
..::QRAS::..
Manga & Anime
 
..::QRAS::..'s Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2005
Wiek: 35

Posty: 1,795
..::QRAS::.. ma numer GG 638092
Domyślny

@@UP
wiesz zalezy na jakiego moba pojdziesz ... pojdziesz na dragi zwroci sie napewno pojdziesz na ancienty to tak + - wiesz zalezy gdzie siedzisz ...
__________________
Autor tego posta otrzymał pochwałę

" Choc droga jest bez konca , pozornie bez znaczenia , mniemam ze mam powody by drogi swej nie zmieniac... "

..::QRAS::.. jest offline  
stary 18-12-2007, 15:35   #25
Cacuss
Użytkownik Forum
 
Cacuss's Avatar
 
Data dołączenia: 16 04 2005
Wpisy bloga: 6

Posty: 367
Domyślny

Poza tym dodaj sobie jeszcze manę, która odnawia Ci się cały czas. Zależy w jakim tempie te cycki bijesz, myślę, że może dochodzić do 1/4 całej użytkowanej many. No i może na cycki trzeba chodzić dopiero kiedy będzie brał je na 40 many . Po uwzględnieniu tych rzeczy to średni koszt expa na cyckach jest bliski zeru.

@topic
Pod petycją się nie podpiszę. Lubię zmiany, które w jakikolwiek sposób urozmaicają/zmieniają sposób gry/utrudniają grę jednej z profesji. Spora część mało inteligentnych graczy rezygnuje wtedy ze swoich postaci tejże profesji
__________________
Nowe, niespotykane i wyjątkowe you can dance 4! Tańczmy albo nie, ale czytajmy tę stronę ; )
Cacuss jest offline  
stary 18-12-2007, 16:01   #26
Knight Patryk
Użytkownik Forum
 
Knight Patryk's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2004
Lokacja: Opole
Wiek: 31

Posty: 655
Domyślny

Od tego jest magiczny czar o inkantacjii "exura sio"
Knight Patryk jest offline  
stary 18-12-2007, 17:30   #27
ripper
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 01 08 2004
Wiek: 33

Posty: 3,349
Stan: Na emeryturze
ripper ma numer GG 3603576
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez mezowski86
No tak tylko przed update sorc 70lv nie licząc run mógłby mnie bic z różdzki po 33hp. A teraz exori coś tam wali mnie po 70-80hp co turę (+ różdzka 30hp to co turę ponad 100hp mi bierze). Najlepsze jest to, że kina na skillu 90 nie ma takiej średniej w ludzi (a w przeciwieństwie do sorka bije w zwarciu i musiał długo trenowac - kina w kine ma może średnią z 20hp). Knight jest obecnie najsłabszą profesją zarówno w pvp jak i expieniu (i to znacznie najsłabszą, nie oszukujmy się). I nie piszę tego, aby komuś zrobic na złośc - ale taka jest prawda pzd
A to przed updatem nie było visów? Po prostu w "biegu" się ich nie używało, bo trafienie nie było zbyt łatwe. Doskonale mogły je zastępować HMM (drożej i trochę słabiej, ale zawsze). Knight może za 100 w rundzie nie walnie, ALE może bić po to 70-80 od resta do resta i nie będzie go kosztować to nic. Ponadto ma więcej capa na runy/potiony. I knight wcale nie jest najsłabszy - kretynowi zawsze będzie trudno, gracz inteligentniejszy od czajnika sobie poradzi.

A prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.

Ostatnio edytowany przez ripper - 18-12-2007 o 17:31.
ripper jest offline  
stary 18-12-2007, 17:40   #28
Miłosz
Exotyczny
 
Miłosz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005

Posty: 756
Stan: Na Emeryturze
Imię: Exorim
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 227
Skille: 105/105
Poziom mag.: 9
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez R3T Pokaż post

@Naapki z non-pvp
Bez glupich komentarzy okej
Z takimi słowami gówno osiągniesz, panie FIELKI 72 LEFELU który szczyci się tym że zrobił 1st firlefanza na serwie _/ Jak już mieliby coś wycofać to ze względu takich jak np. anni

Ten system leczenia miał wprowadzić równość u postaci i także to że każda profesja zacznie potrzebować siebie nawzajem a nie żeby byli samowystarczalni.
__________________

Ostatnio edytowany przez Miłosz - 18-12-2007 o 17:41.
Miłosz jest offline  
stary 18-12-2007, 17:54   #29
Donpeyot
Użytkownik Forum
 
Donpeyot's Avatar
 
Data dołączenia: 29 05 2006
Lokacja: dabiljuarsi
Wiek: 21

Posty: 531
Gildia: Zryw Ubocze
Domyślny

No jasne, że można sobie poradzić. Radziłem sobie jakoś sorcem przed upem to tym bardziej poradzę sobie po upie. Chodzi mi o to, że balansacja miała na celu zrównać koszty expa różnych i profesji i maksymalny czas jaki można spędzić na jednorazowe ekspienie - stąd droższe i cięższe life potiony dla knighta (w porównaniu do UHów).
__________________
pożycz dyche

Ostatnio edytowany przez Donpeyot - 18-12-2007 o 17:57.
Donpeyot jest offline  
stary 18-12-2007, 17:59   #30
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ripper Pokaż post
A to przed updatem nie było visów? Po prostu w "biegu" się ich nie używało, bo trafienie nie było zbyt łatwe. Doskonale mogły je zastępować HMM (drożej i trochę słabiej, ale zawsze). Knight może za 100 w rundzie nie walnie, ALE może bić po to 70-80 od resta do resta i nie będzie go kosztować to nic. Ponadto ma więcej capa na runy/potiony. I knight wcale nie jest najsłabszy - kretynowi zawsze będzie trudno, gracz inteligentniejszy od czajnika sobie poradzi.

A prawda jest jak dupa - każdy ma swoją.
Ripper ja nie mówie, że knightem się trudno gra. Po prostu grając knightem i ogladając filmy jak magowie i palki expią załóżmy na dragach widzę jak to wygląda. Knightem się expi lepiej tylko na najsłabszych potworach (na średnich i mocnych jest najsłabszy - to nie jest reguła, ale najczęściej tak jest).

Ostatnio edytowany przez mezowski86 - 18-12-2007 o 18:01.
mezowski86 jest offline  
stary 18-12-2007, 18:07   #31
Knight Simon Dark lord
Użytkownik Forum
 
Knight Simon Dark lord's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Carlin
Wiek: 33

Posty: 756
Stan: Aktywny gracz
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Evil Shadows
Świat: Harmonia
Poziom: 36
Skille: 20/24
Poziom mag.: 45
Knight Simon Dark lord ma numer GG 2398454
Domyślny

Cip dali potiony by zbalansować profesje oraz żeby knight nie siedział na jednym respie przez 14h z minimalnymy stratami uhów i miał 3*tyle co uhy w loocie.Wieszok dobrze powiedział-co update to narzekanie.
up z wandami-źle bo sorce i druty stały się "iful" bo zawsze mają takie same hity.
up letni-też źle bo "knajt ma za mocne hity i jest imba"

Ludzie czy kiedyś będzie taki update że nie będziecie narzekać?

Mi się osobiścię up podoba.Mój kumpel co ma 50~kine też mówi że update fajnie zrobili.Cóż to jest moje zdanie.
__________________


Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Paciorro Pokaż post
czyli skoro dali darmowy onwtibia to wszystko jest ok????

Knight Simon Dark lord jest offline  
stary 18-12-2007, 18:39   #32
lvlanius
Użytkownik Forum
 
lvlanius's Avatar
 
Data dołączenia: 24 05 2007
Lokacja: Olszowa
Wiek: 31

Posty: 113
Stan: Usunięty
Profesja: Royal Paladin
Świat: Keltera
Poziom: 70
Skille: 88/75
lvlanius ma numer GG 7835949
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Miłosz Pokaż post
Z takimi słowami gówno osiągniesz, panie FIELKI 72 LEFELU który szczyci się tym że zrobił 1st firlefanza na serwie _/ Jak już mieliby coś wycofać to ze względu takich jak np. anni

Ten system leczenia miał wprowadzić równość u postaci i także to że każda profesja zacznie potrzebować siebie nawzajem a nie żeby byli samowystarczalni.
Ty również z takim słownictwem daleko nie zajdziesz.
A pro po tematu jestem za tym żeby wrócił stary system leczenia
wiecie czym sie lecze moim palkiem na facc? mam 56 lvl i lecze sie normalna exura czy to nie jest paranoja?
lvlanius jest offline  
stary 19-12-2007, 01:31   #33
Steelbreaker
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 25 11 2007
Wiek: 32

Posty: 12
Domyślny

EK nie ma wcale tak zle.
Moze uzyc exana mort i HP/SHP/GHP w jednej chwili dzieki czemu leczy sie w sumie wiecej niz za uzyciem uha.
Steelbreaker jest offline  
stary 19-12-2007, 14:10   #34
Epica
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 11 07 2007

Posty: 21
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Knight Simon Dark lord Pokaż post
Mi się osobiścię up podoba.Mój kumpel co ma 50~kine też mówi że update fajnie zrobili.Cóż to jest moje zdanie.

Bo ma 50 lvl i leczy sie za więcej niż uhem zobaczymy co powie na lvlu 150+
Epica jest offline  
stary 19-12-2007, 17:10   #35
Necron
Użytkownik Forum
 
Necron's Avatar
 
Data dołączenia: 27 01 2004
Lokacja: Poznań
Wiek: 33

Posty: 212
Stan: Niegrający
Imię: Solinari
Profesja: Royal Paladin
Świat: Danubia
Poziom: 63
Skille: 89/59
Poziom mag.: 15
Necron ma numer GG 3180413
Domyślny

co pół roku tu wchodzę i co pół roku narzekanie :/ ludzie jak czytam posty knightów którzy piszą: " mam 50 lvl SKANDAL! 3 70 lvl sorków mnie zabiło " rozpieszczone dupska knightów którzy bez żadnych kosztów expili ile chcą i zarabiali krocie nie mogą zrozumieć, że wszyscy powinni mieć po równo, to mnie coś strzela

a co do reszty narzekaczy: jak powiedział wieszok nie chcecie nie grajcie! to juz takie trudne przestać grać? jak tak to żal mi was :/ może jakiś odwyk?
__________________
na forum od 27.01.2004 !!!

End of my humanity has come on.
Necron jest offline  
stary 19-12-2007, 17:52   #36
Master Knight de'Vere
Użytkownik Forum
 
Master Knight de'Vere's Avatar
 
Data dołączenia: 20 01 2005
Lokacja: Wrocław

Posty: 319
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Gildia: High Guard
Świat: Secura
Domyślny

Jak czytam te wszystkie posty narzekających knightów no i jak czytałem wcześniej posty magów, to przychodzi mi na myśl taki pomysł.. CIP mógł by jednoznacznie ogłosić, iż ma w dupie wszystkie ich narzekania i tak czy siak nie zmieni tego co wprowadza z update'a na update. Może dotarłoby do nich to, że marnują swój czas pisząc długie posty, które i tak nic nie zmienią.
__________________
"Always be nice to people on your way up. Because you will meet the same people on the way down..."

"Death is not the greatest loss in life. The greatest loss is what dies inside us while we live. "

Master Knight de'Vere jest offline  
stary 19-12-2007, 18:03   #37
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Ale ty nie rozumiesz. Knight expi wolniej od maga, zarabia więcej. Czy to sprawiedliwe? Nie. Powinni jednakowo expic i jednakowo zarabiac. Bo tak to knighci nigdy nie wykorzystają kasy którą zarabiają. Chyba pozostaje tylko sprzedaż jej na allegro.
mezowski86 jest offline  
stary 19-12-2007, 18:13   #38
Andrealfus
Zbanowany
 
Andrealfus's Avatar
 
Data dołączenia: 25 01 2006
Lokacja: Żory
Wiek: 32

Posty: 894
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Andrealfus
Profesja: Elite Knight
Świat: Trimera
Poziom: 106
Skille: 87/84
Poziom mag.: 7
Andrealfus ma numer GG 8673236
Domyślny

skończcie narzekać.... mi sie np leczenie podoba a ta petycja na 99,9% nic wam nie da !
Andrealfus jest offline  
stary 19-12-2007, 20:33   #39
Jackie'Samuraj
Użytkownik Forum
 
Jackie'Samuraj's Avatar
 
Data dołączenia: 09 09 2006

Posty: 45
Profesja: Elite Knight
Świat: Aurea
Poziom: 86
Skille: 83/81
Poziom mag.: 6
Domyślny

Przed wczoraj bylo 80 stron teraz 127 no mam nadzieje ze chociaz z 10,000 osob bedzie na tyle madrych i sie pod tym podpisze.
Jackie'Samuraj jest offline  
stary 19-12-2007, 21:44   #40
mezowski86
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 17 08 2007

Posty: 205
Domyślny

Ja jestem za tym, żeby potiony zostały - ale leczyły więcej wraz ze wzrostem lv (ew. mlv).
mezowski86 jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 16:42.


Powered by vBulletin 3