Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Dla początkujących > Profesje

Notki

Profesje Rycerz, paladyn, czarodziej czy może druid? Wszelkie wywody na temat profesji znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 29-10-2009, 21:50   #1
grzes
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 04 10 2007

Posty: 79
Domyślny Profesja startowa - uwzględnienie ostatnich zmian

Witam, na początku chciałem przeprosić za zakładanie osobnego wątku dla tej sprawy, jednak to co dzieje się w wątku do tego przeznaczonym nie spełnia oczekiwań. Jest tak dużo spamu i ciężko doprosić się o odpowiedź.

właściwa treść pytania:

Mam problem, zaczynam grę nową postacią, świat pvp.

Kiedyś grałem w Tibię (jakieś 2 lata temu) a od tego czasu słyszałem, że sporo było 'balansacji' profesji. Powiem wprost, nie wiem kogo wybrać.

Najważniejsze cechy o które mi chodzi wypiszę poniżej (przede wszystkim proszę brać pod uwagę grę solo - na razie nie planuje jakiś większych, zbiorowych huntów)

-Fun z gry, żeby exp był urozmaicony i nie było zbyt monotonnie (tu z tego co pamiętam spory - dla knighta, chyba że coś się zmieniło)
-Zarobek (chociaż, żeby były minimalne plusy jeśli chodzi o hunty, postać powinna na siebie zarabiać. Tu słyszałem że postacie magiczne mają z tym problemy)
-skill/mlvl trening, wiadomo każda postacią coś trzeba robić, jednak mlvl z tego co pamiętam u postaci magicznych jakoś tam leci do góry - wandy, knightem jest monotnnie, ale przynajmniej nie uciążliwe. Najgorzej ma pal - ciągłe zbierani broni do skillowania.

No i nie mogę się zdecydować.

Byłbym wdzięczny za rady, a przy okazji jako że 2 lata mnie nie było, jakieś uzasadnienie co do decyzji, zwłaszcza z uwzględnieniem ostatnich 'balansacji'.

Uzasadnienie jest dla mnie bardzo ważne, ponieważ wypowiedzi jednozdaniowe nie dają zbytnio rozeznania.


Co do pacca, tu nie ma problemu, ale najwczesniej na 30-40lvl, wczsniej wg mnie nie ma sensu
grzes jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 29-10-2009, 21:59   #2
Narcyz
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 09 2009

Posty: 114
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Domyślny

Knight - Gra zaczyna się od 100lvl, ma pełno kasy i mało jest 'dobrych' knightów
Pallek - Zabawa od 20lvl, kosztowna postać, ale łatwo wychodzi się na plus jak ma się dobre skille.
Sorc i druid - Masz 45lvl to zaczynasz dopiero grać. Można popekować (SD), często brany na hunty, ale baaardzo droga postać według mnie.

WYBIERAJ KNIGHTA.
Narcyz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-10-2009, 22:37   #3
Super-Men
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 24 10 2009
Lokacja: Eudezet

Posty: 21
Stan: Usunięty
Profesja: Elder Druid
Gildia: Vea
Świat: Titania
Poziom: 128
Poziom mag.: 70
Domyślny

Rpkiem się najszybciej skilluje , osiąga w miare dobre expy , expisz na czym chcesz teoretycznie , zarabia na siebie.
Super-Men jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 01-11-2009, 16:25   #4
Vamp3k
Użytkownik Forum
 
Vamp3k's Avatar
 
Data dołączenia: 22 10 2009

Posty: 31
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Narcyz Pokaż post
Knight - Gra zaczyna się od 100lvl, ma pełno kasy i mało jest 'dobrych' knightów
Pallek - Zabawa od 20lvl, kosztowna postać, ale łatwo wychodzi się na plus jak ma się dobre skille.
Sorc i druid - Masz 45lvl to zaczynasz dopiero grać. Można popekować (SD), często brany na hunty, ale baaardzo droga postać według mnie.

WYBIERAJ KNIGHTA.
Knighta? Palek jest duzooo lepszy od rycerza.
Vamp3k jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 18:43   #5
Tezaho
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grzes Pokaż post
-Fun z gry, żeby exp był urozmaicony i nie było zbyt monotonnie (tu z tego co pamiętam spory - dla knighta, chyba że coś się zmieniło)
Polecam Paladyna
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grzes Pokaż post
-Zarobek (chociaż, żeby były minimalne plusy jeśli chodzi o hunty, postać powinna na siebie zarabiać. Tu słyszałem że postacie magiczne mają z tym problemy)
Polecam Knighta/Paladyna
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grzes Pokaż post
-skill/mlvl trening, wiadomo każda postacią coś trzeba robić, jednak mlvl z tego co pamiętam u postaci magicznych jakoś tam leci do góry - wandy, knightem jest monotnnie, ale przynajmniej nie uciążliwe. Najgorzej ma pal - ciągłe zbierani broni do skillowania.
Łatwe, tanie skilowanie - Knight.

Sorcerer/Druid - Polecam, wg. mnie najciekawsze profesje. sam posiadam 85+ lvl Druida i gra się dobrze. Co do waste... jak przycisneła bieda, nauczyłem się zarabiać.

Paladyn - Fajna profesja. Na wyższym levelu, ora prawie wszystko... Zwykle wychodzi na plus.

Knight - Dobry cashmaker... gra knightem przed 80 lvl jest trochę nudna... hmm.. nie, ale troche monotonna, nawet na PACC. Aczkolwiek, dobry knight zawsze się przyda (bloker na huncie, trapowanie/blokowanie na wojnie)
~
Wybierz knighta... zarobisz trochę kaski, ogarniesz co się zmieniło w przeciągu tych 2 lat i jak bedzie ci się dobrze grało to będziesz nim grał, a jak nie to wybierzesz inną profesję.
Powiedzmy sobie szczerze, wybierając knighta nie ma że coś się nie uda i bedzie waste... ale bijesz nudne, ''słabe'' moby.

Ostatnio edytowany przez Tezaho - 03-11-2009 o 18:49. Powód: [/QUOTE]
  Odpowiedz z Cytatem
stary 03-11-2009, 21:18   #6
Sidis
Użytkownik Forum
 
Sidis's Avatar
 
Data dołączenia: 16 06 2009

Posty: 252
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez grzes Pokaż post
Witam, na początku chciałem przeprosić za zakładanie osobnego wątku dla tej sprawy, jednak to co dzieje się w wątku do tego przeznaczonym nie spełnia oczekiwań.
Nie czepiam się Ciebie, ale w tym momencie pozdro dla tych wszystkich "pr0 el0 tibijczyków" którzy swoją mentalnością sprawili, że ludzie już przepraszają za założenie tematów.

Jeśli chcesz fun z gry, a zamierzasz mieć pacca już na low lvl (w erze okolnir mid to 100 ), to polecam druida, ostatecznie sorca/palla (z przewagą sorca). O zarobek nie masz się co martwić, profesją magiczną zawsze można skoczyć na djinny, które samej kasy w ch*j dropią. Paladyna wybierz, jeśli czasami miewasz lagi lub po prostu wiesz, że nie ogarniesz gry z tak małą ilością hp jaką dysponują profesje magiczne. Nie ma się co oszukiwać, w końcu gra się for fun, a nie żeby padać i kurwować co chwile . Ogólnie jeśli jesteś średnio ogarnięty, to żaden poradnik nie będzie potrzebny i sam wyexpisz chara jak należy Pozdrawiam
__________________
Cytuj:
gdzie jest napisane ze trzeba pisac po polsku ja moze mam swoj jezyk i tak pisze! (nawet jesli rozni sie jednym slowem od waszego)
Ileż można znaleźć wytłumaczeń na brak słownika w domu
Sidis jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:42.


Powered by vBulletin 3