Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-06-2008, 15:23   #1
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny Koniec złudzeń! Nadchodzi wybawienie!

Witam.

Piszę ten temat, poirytowany już którymś z kolei tematem, postem czy czymkolwiek innym na temat złego postępowania CipSoftu, złych update'ach, i o wszystkim tego typu.

Jeśli nie zamierzasz przeczytać całego postu, nie komentuj.

1. Zuy CipSoft.

Wielokrotnie spotkałem się z narzekaniem na wyżej wspomnianą firmę, która, jak powszechnie wiadomo, zajmuje się Tibią. Narzekanie na Cipsoft jest na porządku dziennym, wywodzi się ono z, trudno powiedzieć właściwie czego. Prawdopodobnie z ogólnego zamiłowania Polaków do krytykowania czegokolwiek, co nie działa do końca tak, jak by chcieli. Oto, co Cipsoft zrobił "źle":

1.1. Likwidacja starego systemu leczenia (Uhów) i wprowadzenie potionów.
Na nowy system narzekają najczęściej knighci, bo nie mogą się już leczyć za 3/4 hp jednym uhem ( A niby dlaczego mają się tak leczyć? Knighci to nie postacie magiczne, po to mają więcej hp, żeby dłużej wytrzymać atak, a od leczenia przy dużej ilości obrażeń na rundę jest druid.) Narzekają również, chociaż nie w tak duzym stopniu paladyni, oraz druidzi, którzy zarabiali na życie robiąc uhy i sprzedając je po wysokich cenach. Większość druidów jednak zaaprobowała zmiany i cieszą się ulepszonym systemem żywiołów i nowymi czarami, i wcale nie tęskni za uhami. Najmniej w tej kwestii mają do powiedzenia sorcererzy.

1.2. Wprowadzenie hotkeyów.
Przełomowy moment w Tibii. Tibia stała się znacznie łatwiejsza. Miało to na celu uczynienie Aimbotów nieskutecznymi, bo teraz każdy mógł z łatwością trafić ofiarę przy pomocy hotkeya. Narzekają wszyscy, tzn. bez podziałów na profesje. Bardzo kontrowersyjna zmiana, ciężko stwierdzić, czy na lepsze czy gorsze. Z pewnością ułatwienie gry niesie ze sobą większe rzesze graczy, a więc możliwość szybszego zysku.

1.3. Wprowadzenie ograniczeń levelowych do używania run.
Moim zdaniem bardzo słuszne. Zaraz po updacie, mnóstwo noobcharów z 15 mlvlem i drugim charem przychodziło do sklepu i kupowało sd, bo z 1-strzałowego za 375gp zrobiło się 3-strzałowe za 325gp! Z 375gp za jeden strzał teraz płacisz 108gp! Niewyobrażalna obniżka. Mnóstwo niskolevelowych postaci chodziło w grupkach i na@%@#@%ało spokojnych obywateli salwami esdeków. To było co najmniej chore. Ograniczenie levelowe spowodowało, że sd wymaga teraz 45lvl, a nikomu nie chce się zabijać 45 lvl noobcharem. Problem rozwiązany.


2. Zue Update'y
Na update'y narzekają wszyscy. "Tibia schodzi na psy" "Cipsoft niszczy Tibię!" "7.6 była najlepsza!" "Tibia to już nie Tibia, to WoW!".
Taaa... Balansacja profesji, dodawanie nowych terenów, ulepszanie systemu NPC, nowe questy, nowe tutoriale, nowy design, nowe grafiki! Mało wam?! A czego jeszcze chcecie? Cipsoft daje wam wszystko, a wy i tak narzekacie. Tydzień expa x2! Mnóstwo osób narzekało: "Tibia to OTS". Addony, outfity! Nowe czary! Nowe żywioły! Nowe magiczne napoje! MAŁO WAM? Czego jeszcze chcecie? Niczego nie chcecie. Co by nie zrobili, nie podoba się wam. Nic. Przykro mi, z takim podejściem nic was nie zadowoli. Zaraz będziecie pewnie wieszać na mnie psy, ale nie przejmuję się tym. Mam nadzieję że będzie przynajmniej kilka osób, które to zrozumieją.

3. Wszystko dla PACC?
Facc ciągle narzeka, złorzeczy, smędzi itd. Wszystko dla pacc. Wszystko komercha. Tylko kasa się dla nich liczy.

Dlaczego uważasz, że coś Ci się należy, chociaż nie płacisz?

Nie utrzymujesz ich serwerów, lokalu ani nic. Oni też muszą jeść, spać i gdzieś mieszkać, oni w ten sposób pracują. Czemu mają nie brać pieniędzy za swoją pracę? A może mają pracować oprócz tego gdzieś indziej, najlepiej na 8 etatów, i wykładać własne pieniądze, żeby zadowolić bandę nastolatków, która i tak na nich wiesza psy? Mało kusząca propozycja. (I żeby nie było - mam facc.)
Wszystko jest robione pod PACC, wszystko nastawione jest na zysk. Nic w tym dziwnego - cały dzisiejszy świat nastawiony jest na zysk. Dlaczego Cipsoft miałby być fundacją charytatywną? I to jeszcze nie dla potrzebujących, tylko dla bandy ludzi, którzy nie potrafią docenić ich pracy? Twoi rodzice też pracują, żeby mieć pieniądze, również po to, żebyś miał komputer, internet i swoją cholerną Tibię, ale jakoś nie wyrzucasz im, że nie pracują za darmo. (Może Twoi rodzice nie pracują, może to nie Twoi rodzice, może im mimo wszystko wyrzucasz, że nie pracują za darmo - uwierz mi, nie interesuje mnie to.) Pracują, starają się, uczyli się tego długo, więc czemu nie mieliby za to brać pieniędzy? Może po to, żebyś Ty nie musiał wydawać swojej własnej, ciężko otrzymanej (lub zarobionej, nie wnikam) kasy? Jak już napisałem, mało kusząca propozycja.

4. Tibia 7.6
Najlepsza wersja Tibii, według większości graczy, a także według mnie. Były już propozycje, żeby wrócić do starej Tibii. Oczywiście to bez sensu i nieosiągalne, to tak jakby stwierdzić, że 3 lata pracy (4?) były na marne. Były również propozycje, aby utworzyć serwer, na którym będzie Tibia 7.6. Również mało genialny pomysł. Stworzą jeden serwer, a tam będzie chciało wbić przynajmniej 50% graczy. Wyobrażacie sobie? Ten serwer byłby więcej niż pełny. Ktoś mądry powie: to zróbmy drugi! I trzeci, czwarty, piąty, ile będzie trzeba! Ten plan ma tylko jeden słaby punkt. Nie starczyłyby 2, 3, 4 czy nawet 5 serwerów 7.6. Takich serwerów musiałoby powstać tyle, że przyćmiłyby Tibię 8.11. A to prawie tak, jakby zmienić całą grę do 7.6, a więc wyrzucenie w błoto 3 lat pracy. Niewykonalne. Ci, którzy jeszcze wierzycie, że dostaniecie Tibię 7.6 spowrotem, grubo się mylicie.

5. Tibia będzie całkowicie płatna.
Pojawiają się takie opinie, są najczęściej bardzo gorzkim lamentem pod tytułem "wszystko dla PACC!". To oczywiście bzdura. Bezpłatność Tibii jest jedyną solidną zaletą tej pikselowatej gry. (Bo chyba nie grafika, efekty świetlne czy dźwięk ) Poza tym, kupienie PACC nie sprowadza się tylko do tego, że można wykorzystać grę w pełni. Płacisz też za to, że jesteś "lepszy" od tych, którzy płatnego konta nie posiadają. Ot, taka zagrywka nieco psychologiczna, ale przecież jakże skuteczna.


Na razie tyle. Jak będziecie chcieli, żebym coś jeszcze opisał, to piszcie w komentarzach Jakby coś mi wpadło jeszcze do głowy, to będę edytować temat. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy coś zrozumieją.

Pozdro.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >

Ostatnio edytowany przez shoq - 17-06-2008 o 15:25.
shoq jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-06-2008, 15:32   #2
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Popieram ABSOLUTNIE KAŻDY UPDATE. Jedyną rzeczą jaka mi się nie podobała od czasu tibii 7.5 (wtedy zacząłem grać) to właśnie runy od lvli-bo hmmy straciły wartość xd.
Dodałbym do tekstu jeszcze jedno.

"Cipsoft niszczy tibie". Cipsoft TWORZY tibie. Gdyby nie Cipsoft, tibia by NIE ZAISTNIAŁA, a przynajmniej w formie większej niz projekt studencki. Wszyscy zamiłowani tibijczycy powinni słać do CIPów listy dziękczynne, za to, że mogą grać i mają tak dużo za darmo. A NIE MI TU KU**A "NISZCZĄ TIBIE" JA PIERD**E!
__________________
Pisał to:
ichos

Ostatnio edytowany przez Michoss - 17-06-2008 o 15:33.
Michoss jest offline  
stary 17-06-2008, 15:34   #3
Lord_Piterek
Zbanowany
 
Data dołączenia: 29 06 2007

Posty: 485
Domyślny

ciąąąągnij lache madafaker! ^.- ..l..

masz racje po czesci, ale nie do konca
Lord_Piterek jest offline  
stary 17-06-2008, 15:59   #4
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Wreszczie ktos to madrze napisal
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 17-06-2008, 16:13   #5
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord_Piterek Pokaż post
ciąąąągnij lache madafaker! ^.- ..l..

masz racje po czesci, ale nie do konca
Jakiś konkret?
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline  
stary 17-06-2008, 16:49   #6
Tym
Użytkownik Forum
 
Tym's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007
Wpisy bloga: 43

Posty: 45
Domyślny

Co do run, uważam, że to nie był najlepszy pomysł żeby ograniczyć je nie tylko mlvlem. Dlaczego? Ano dlatego, że jak przed updatem przyszedł PKer to dało się go jeszcze pogonić mając nadzieję, że jest źle przygotowany, a teraz? PKowanie na samotnych low-lvlelach stało się czystą przyjemnością
__________________
"W tibii bardzo wyraźnie widać nieprzystosowanie ,niektórych ludzi do
życia w społeczeństwie" - Tym
Tym jest offline  
stary 17-06-2008, 17:01   #7
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Ograniczenie levelowe spowodowało, że sd wymaga teraz 45lvl, a nikomu nie chce się zabijać 45 lvl noobcharem. Problem rozwiązany.
mylisz sie. kto chcial pekowac ten dalej to robi, problem w tym ze pare osob na 45lev stanowi realna sile mogaca sprawic problem takiemu 150ek
wczesniej - racja, biegaly nabki na 20lev i sd ale oni mogli najwyzej 80ms ubic, nic wiecej
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 17-06-2008, 17:13   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Witam.
Witam.

N
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
arzekanie na Cipsoft jest na porządku dziennym, wywodzi się ono z, trudno powiedzieć właściwie czego.
narzekanie na Cipsoft wywodzi sie od tego, ze firma ta usilnie probuje poprzez doklejanie znaczkow i zakladanie alufelg zrobic z malucha samochod sportowy, liczac ze sprzeda go za tyle co nowe Audi. My patrzymy z boku i smiejemy sie z nieporadnosci i zalozen.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
A niby dlaczego mają się tak leczyć? Knighci to nie postacie magiczne, po to mają więcej hp, żeby dłużej wytrzymać atak, a od leczenia przy dużej ilości obrażeń na rundę jest druid.
Wytrzymywac atak to sobie moga gdy ida blokowac bossa, 95% gry expia samemu i najzwyczajniej nalezy im sie adekwatna do sily postaci sila leczenia, szczegolnie ze w przeciwienstwie do innych gier warrior w Tibii jest zupelnie niezrownowazony wzgledem pozostalych klas.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
druidzi, którzy zarabiali na życie robiąc uhy
powtorka z przeszlosci, jesli dla kogos uhy byly glownym zrodlem utrzymania to a) nie umie grac w ta gre lub b) ma farme na MC i/ lub bocie i spory domek.
Tak bylo 3 lata temu, tak jest i teraz.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Miało to na celu uczynienie Aimbotów nieskutecznymi, bo teraz każdy mógł z łatwością trafić ofiarę przy pomocy hotkeya.
kuriozalny przypadek w ktorym firma z wlasnej bezsilnosci decyduje sie na smieszne rozwiazanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
"Tibia to już nie Tibia, to WoW!".
taaa, jeszcze czego.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Balansacja profesji
To jak klasy sa zbalansowane to zart, to w jaki sposob na przestrzeni update'ow byly balansowane to zart nr 2, troche mniej smieszny a bardziej ponury.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Bezpłatność Tibii jest jedyną solidną zaletą tej pikselowatej gry.
a ja swietnie wspominam demonstracyjna wersje Fify ktorejstam, z 2 druzynami do wyboru, jakze bogata w opcje rozgrywki ( mozna bylo zmieniac czas trwania meczu ! ).
__________________
Vil jest offline  
stary 17-06-2008, 17:31   #9
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Cytuj:
Cytuj:
Witam
Witam
Siema.

Cytuj:
narzekanie na Cipsoft wywodzi sie od tego, ze firma ta usilnie probuje poprzez doklejanie znaczkow i zakladanie alufelg zrobic z malucha samochod sportowy, liczac ze sprzeda go za tyle co nowe Audi. My patrzymy z boku i smiejemy sie z nieporadnosci i zalozen.
Jakoś wszyscy pchają się do tego malucha, tylko niektórzy mówią, że pchają się tylko w tym kierunku, a to cipsoftu wina że postawili malucha a nie audi.

Cytuj:
Wytrzymywac atak to sobie moga gdy ida blokowac bossa, 95% gry expia samemu i najzwyczajniej nalezy im sie adekwatna do sily postaci sila leczenia, szczegolnie ze w przeciwienstwie do innych gier warrior w Tibii jest zupelnie niezrownowazony wzgledem pozostalych klas.
N/C...

Cytuj:
kuriozalny przypadek w ktorym firma z wlasnej bezsilnosci decyduje sie na smieszne rozwiazanie.
Zaproponuj lepsze, unikając zwrotu "Zmienić 95% kodów tibii, by nie dało się ich naśladować programem"

Cytuj:
Cytuj:
"Tibia to już nie Tibia, to WoW!".
taaa, jeszcze czego.
1)Może nie lubisz czytać co piszą gracze, ale niektórzy tak piszą.
2)Niektórzy nawet uważają że CipSoft ściąga pomysły z OTSów
3)Jak mam wybierać między dwu-wymiarową grafiką tibii, a trójwymiarową grafiką Shreka, tfu...WoWa, oczywiście, to wybieram Tibie.

Cytuj:
To jak klasy sa zbalansowane to zart, to w jaki sposob na przestrzeni update'ow byly balansowane to zart nr 2, troche mniej smieszny a bardziej ponury.
Balansacja: Knight bije hity po 10 za 8mym lvlu i 100 na 50tym, a sorc bioje hity po 5 na 8tym i za 300 na 50tym
...Była lepsza

Cytuj:
a ja swietnie wspominam demonstracyjna wersje Fify ktorejstam, z 2 druzynami do wyboru, jakze bogata w opcje rozgrywki ( mozna bylo zmieniac czas trwania meczu ! ).
Bez komentarza...
__________________
Pisał to:
ichos
Michoss jest offline  
stary 17-06-2008, 17:52   #10
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Cytuj:
narzekanie na Cipsoft wywodzi sie od tego, ze firma ta usilnie probuje poprzez doklejanie znaczkow i zakladanie alufelg zrobic z malucha samochod sportowy, liczac ze sprzeda go za tyle co nowe Audi. My patrzymy z boku i smiejemy sie z nieporadnosci i zalozen.
W takim razie wybierz Audi, a nie przerabianego malucha. Nikt przecież nie każe Ci czekać, aż z malucha uda się im zrobić audi, bo pewnie się nie uda.
Cytuj:
Wytrzymywac atak to sobie moga gdy ida blokowac bossa, 95% gry expia samemu i najzwyczajniej nalezy im sie adekwatna do sily postaci sila leczenia, szczegolnie ze w przeciwienstwie do innych gier warrior w Tibii jest zupelnie niezrownowazony wzgledem pozostalych klas.
Knight powinien mieć dużo hp, leczyć się jednym uhem za całe hp, do tego wysoka siła melee i czarów. Oto knight naszych marzeń.
Cytuj:
powtorka z przeszlosci, jesli dla kogos uhy byly glownym zrodlem utrzymania to a) nie umie grac w ta gre lub b) ma farme na MC i/ lub bocie i spory domek.
Tak bylo 3 lata temu, tak jest i teraz.
Na uhach dało się sporo zarobić, i z całą pewnością każdy sobie tym dorabiał. Główne źródło kasy - czemu nie? Sam pewnie grałeś knightem i nie wiesz, jak grało się wcześniej drutem. Wg Ciebie lepiej robić uhy z zyskiem ok. 1k/h, będąc praktycznie cały czas afk, czy zarabiać 3-4k/h robiąc lootbagi w mint? Wg mnie lepiej robić uhy, chyba bym nie wytrzymał tyle czasu przy kompie dla kilku cyferek więcej w wirtualnym świecie.
Cytuj:
kuriozalny przypadek w ktorym firma z wlasnej bezsilnosci decyduje sie na smieszne rozwiazanie.
Tu niestety masz rację.

[quote]taaa, jeszcze czego.[/cuote]
To był cytat, przykro mi, że nie zauważyłeś.

Cytuj:
To jak klasy sa zbalansowane to zart, to w jaki sposob na przestrzeni update'ow byly balansowane to zart nr 2, troche mniej smieszny a bardziej ponury.
Na pewno są bardziej zbalansowane niż w Tibii ~7.6, kiedy 2 sorców miało knighta na 2 hity, bo zanim tamten się zdążył uhnąć, to ci dwaj już zdążyli władować w niego 2 sdki.

Cytuj:
a ja swietnie wspominam demonstracyjna wersje Fify ktorejstam, z 2 druzynami do wyboru, jakze bogata w opcje rozgrywki ( mozna bylo zmieniac czas trwania meczu ! ).
Mam nadzieję że grałeś lepiej niż nasza reprezentacja na euro2008.

Ogólnie Twój cały post wydaje się być skierowany bardziej przeciwko Tibii jako takiej, niż mnie. No i niektóre wypowiedzi są nieco pozbawione sensu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez xoz Pokaż post
mylisz sie. kto chcial pekowac ten dalej to robi, problem w tym ze pare osob na 45lev stanowi realna sile mogaca sprawic problem takiemu 150ek
wczesniej - racja, biegaly nabki na 20lev i sd ale oni mogli najwyzej 80ms ubic, nic wiecej
Oczywiście, kto będzie chciał pekować to wbije ten 45lvl, ale większość noobów, która latała na 20lvl z sd, pewnie nawet nie śniła o wbiciu tak wysokiego leva.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Tym Pokaż post
Co do run, uważam, że to nie był najlepszy pomysł żeby ograniczyć je nie tylko mlvlem. Dlaczego? Ano dlatego, że jak przed updatem przyszedł PKer to dało się go jeszcze pogonić mając nadzieję, że jest źle przygotowany, a teraz? PKowanie na samotnych low-lvlelach stało się czystą przyjemnością
Wtedy wygrywał ten lepiej przygotowany. Teraz samotnie low-lvlem nie zabijesz nikogo dużo mocniejszego od Ciebie. Różdżką i hmm/e-vis raczej nikogo nie przerazisz.

Ostatnio edytowany przez shoq - 17-06-2008 o 18:05.
shoq jest offline  
stary 17-06-2008, 18:27   #11
Fanatyk
Użytkownik Forum
 
Fanatyk's Avatar
 
Data dołączenia: 12 03 2004
Lokacja: Płock
Wiek: 34

Posty: 33
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Fanatyk ma numer GG 7163126
Domyślny

Prawda jest niestety taka, że zdecydowana większość graczy jest strasznie krótkowzroczna. Dajmy na to taki przykład: Zabierzesz 3latkowi łopatkę jak się bawi w piaskownicy to zacznie płakać, mimo że starasz mu się wytłumaczyć, że zabrałeś mu zabawkę po to, bo potrzebowałeś jej żeby załatwić cały zestaw do zabawy w piasku. Gram już naprawdę długo i pamiętam, że każda większa zmiana w mechanice gry powodowała zrodzenie się setek, tysięcy komentarzy typu "CIPSoft jest be!".
Poza tym większość (nie mówię że wszyscy) graczy zdawała się nie zauważać tej przepaści między siłą poszczególnych profesji, która się pojawiała w miarę wzrostu poziomu, jeszcze zanim zostały zapoczątkowane zmiany w mechanice (chyba pierwsza taka poważniejsza zmiana to zmiany w systemie magii). Wysokopoziomową postać magiczną można było wtedy nazwać po prostu knightem z bombą atomową w ręku. A jeśli chodzi o update zmieniający system zadawania obrażeń... Imho za duży kąsek sobie wzięli i prawie się nim udławili.... Takie zmiany chyba powinny następować stopniowo, kroczek po kroczku. Nie mówię, że tak nie było, ale to raczej mi wyglądało na branie po 5 schodków na raz. Zmiany postaci magicznych i paladynów były konieczne, to prawda. Ale po kiego dotykali się do knightów...?? Tak jak kiedyś tą profesją grało się całkiem przyjemnie, nie było większych problemów z expem (Ci którzy narzekali byli po prostu zazdrośni o to, że nie mogą expić tak szybko jak inne profesje... nie podobało się? Trzeba było zmienić profesję na taką, która pasowała). A co się dzieje teraz? Odpowiedzcie sobie sami...

Cytuj:
Cytuj:
To jak klasy sa zbalansowane to zart, to w jaki sposob na przestrzeni update'ow były balansowane to zart nr 2, troche mniej smieszny a bardziej ponury.
Na pewno są bardziej zbalansowane niż w Tibii ~7.6, kiedy 2 sorców miało knighta na 2 hity, bo zanim tamten się zdążył uhnąć, to ci dwaj już zdążyli władować w niego 2 sdki.
Czy klasy są zbalansowane? W miarę... A przynajmniej teraz widać wyraźnie zaznaczone miejsce, zalety, wady każdej profesji w teamie. Jeśli ktoś woli expić solo - powiem szczerze, że porównując swój dzienny exp z innymi profesjami, gdzie wszyscy expią tyle samo czasu przy podobnym waste/proficie, to nie widzę żadnych większych różnic. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak expić

A jeśli chodzi o czasy Tibii 7.6, to taka sytuacja, że 2 sorców ściąga knighta dwoma strzałami z sd mogła zaistnieć tylko przy, powiedzmy, różnicy 30-40 poziomów między sorcami a knightem, ale tylko w przypadku gdy taki knight miał max hp <800, a i wtedy nie byłbym taki pewny, czy by im się to udało.
Fanatyk jest offline  
stary 17-06-2008, 18:27   #12
Mydelniczek
Użytkownik Forum
 
Mydelniczek's Avatar
 
Data dołączenia: 07 02 2008
Lokacja: Bydgoszcz

Posty: 324
Stan: Na Emeryturze
Imię: Thar
Domyślny

Cytuj:
4. Tibia 7.6
Najlepsza wersja Tibii, według większości graczy
Dupa, bo 7.4
__________________
To tylko słowa nie daj się zmanipulować.
Mydelniczek jest offline  
stary 17-06-2008, 18:37   #13
xoz
Użytkownik Forum
 
xoz's Avatar
 
Data dołączenia: 11 06 2007
Lokacja: ustka

Posty: 644
Stan: Niegrający
Domyślny

Cytuj:
Oczywiście, kto będzie chciał pekować to wbije ten 45lvl, ale większość noobów, która latała na 20lvl z sd, pewnie nawet nie śniła o wbiciu tak wysokiego leva.
ale te nooby nie stanowily wiekszych problemow, bo co oni moga?przy odrobinie szczescia ubic 60ek max. taki naab-pk team nie mial szans z paroma 40-50 ktorych nie brakowalo
__________________
W blasku mojej zajebistości można piec ciasteczka.
xoz jest offline  
stary 17-06-2008, 18:37   #14
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Knight powinien mieć dużo hp, leczyć się jednym uhem za całe hp, do tego wysoka siła melee i czarów. Oto knight naszych marzeń.
Cos slabo u ciebie z ironia.

Knight powinien miec tyle, ile koniecznie potrzebuje do gry, nie powinien dostac 3x tyle niz zasluguje i nie powinno mu sie w ramach balansacji zabierac 60% tego co wczesniej dostal.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Wg Ciebie lepiej robić uhy z zyskiem ok. 1k/h, będąc praktycznie cały czas afk, czy zarabiać 3-4k/h robiąc lootbagi w mint? Wg mnie lepiej robić uhy, chyba bym nie wytrzymał tyle czasu przy kompie dla kilku cyferek więcej w wirtualnym świecie.
wg mnie, jesli pisze o 'glownym zrodle utrzymania' to mam na mysli ludzi ktorzy nie widza innej mozliwosci zarobku i wrzeszcza ze druidem sie nie bedzie dalo grac bo padnie z glodu.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Na pewno są bardziej zbalansowane niż w Tibii ~7.6, kiedy 2 sorców miało knighta na 2 hity, bo zanim tamten się zdążył uhnąć, to ci dwaj już zdążyli władować w niego 2 sdki.
7.6 to juz pierwsza faza balansowania ( wczesniej narzekano na silne uzaleznienie klas magicznych od produkcji run bo instanty byly nieoplacalne ), ktora pozniej trzeba bylo nomen omen balansowac. Tak wiec zdania ze cale balansowanie jest przeprowadzanie pokracznie i 'po omacku' nie zmieniam.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
Ogólnie Twój cały post wydaje się być skierowany bardziej przeciwko Tibii jako takiej, niż mnie.
nie mam powodu Ciebie atakowac, moge sie z toba co najwyzej w niektorych aspektach nie zgadzac. Natomiast Cipsoft atakuje z przyjemnoscia, bo uwazam ta firme za wykladnie nieprofesjonalizmu a Tibie jako gre z ktorej moglo cos byc, a ktora niestety, przez nieudolnosc tworcy, jest caly czas pauperyzowana.
__________________
Vil jest offline  
stary 17-06-2008, 19:06   #15
babcia666
Użytkownik Forum
 
babcia666's Avatar
 
Data dołączenia: 31 05 2006
Lokacja: Rybnik
Wiek: 32

Posty: 403
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Pandoria
babcia666 ma numer GG 8011403
Domyślny

Cytuj:
Na uhach dało się sporo zarobić, i z całą pewnością każdy sobie tym dorabiał. Główne źródło kasy - czemu nie? Sam pewnie grałeś knightem i nie wiesz, jak grało się wcześniej drutem. Wg Ciebie lepiej robić uhy z zyskiem ok. 1k/h, będąc praktycznie cały czas afk, czy zarabiać 3-4k/h robiąc lootbagi w mint? Wg mnie lepiej robić uhy, chyba bym nie wytrzymał tyle czasu przy kompie dla kilku cyferek więcej w wirtualnym świecie.
Lawl, to była ironia? 3-4k z loota to masz robiąc go na zamku przy ab, z xx noobami... na mint po 10k szło i to dosyć często...
Cytuj:
Knight powinien mieć dużo hp, leczyć się jednym uhem za całe hp, do tego wysoka siła melee i czarów. Oto knight naszych marzeń.
Kina powinnien mieć(moim zdaniem):
-mniejsze hity z łapy i e gran,
-więcej się leczyć z exury/potów,
-trochę mniej cap-więcej hp(ale nieznacznie).
Cytuj:
4. Tibia 7.6
Najlepsza wersja Tibii, według większości graczy
Jak napisał Mydelniczek, 7.4 best.
Cytuj:
Na pewno są bardziej zbalansowane niż w Tibii ~7.6, kiedy 2 sorców miało knighta na 2 hity, bo zanim tamten się zdążył uhnąć, to ci dwaj już zdążyli władować w niego 2 sdki.
Jak napisał Vil, w 7.6 wprowadzano pierwsze poważne zmiany w postaciach, a doszło do tego że balansacja to worek bez dna, bo kinas z dużymi skillami expi w większości miejsc z mniejszym waste(i czasami szybciej, choć sorca w pg chyba nie pobije).
Cytuj:
Oczywiście, kto będzie chciał pekować to wbije ten 45lvl, ale większość noobów, która latała na 20lvl z sd, pewnie nawet nie śniła o wbiciu tak wysokiego leva.
Jak ktoś nie był noobem to grupkę ćwoków rozwalił(zazwyczaj była to totalna dzieciarnia, czasami h-lvl'e którzy chcieli się zabawić... a i tak często padali i przychodzili swoimi mainami...); dzięki temu upowi 20 sorc zaatakowany przez 20 pallka nie ma szans walczyć, no chyba że pacc z ładnym mlvl(ale i tak większe waste).
Reasumując - Cipy musiały dać w końcu limit na runy, bo było to nie fair wstosunku do kinasów i pallków... chociaż i tak pallowie i kinasi mają duże hity za wielokrotnie mniejsze straty, ale nie będziemy tu rozmawiać o gospodarce.
__________________
Limit sygnatury został przekroczony
O RLY?
babcia666 jest offline  
stary 17-06-2008, 19:10   #16
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
( A niby dlaczego mają się tak leczyć? Knighci to nie postacie magiczne, po to mają więcej hp, żeby dłużej wytrzymać atak, a od leczenia przy dużej ilości obrażeń na rundę jest druid.)
może dlatego że maja słaby atak ? po to maja wiecej hp zeby byc bardziej wytrzymały...
Poza tym do 7.9 każda profesja polegała na sile magii, i mnie to odpowiadało
Cytuj:
Taaa... Balansacja profesji
dysbalansacja*
Cytuj:
Stworzą jeden serwer, a tam będzie chciało wbić przynajmniej 50% graczy.
jak dla mnie to raczej ten serwer świeciłby pustkami...
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
narzekanie na Cipsoft wywodzi sie od tego, ze firma ta usilnie probuje poprzez doklejanie znaczkow i zakladanie alufelg zrobic z malucha samochod sportowy, liczac ze sprzeda go za tyle co nowe Audi. My patrzymy z boku i smiejemy sie z nieporadnosci i zalozen.
Ale jakby nie patrzeć Fiat sprzedał więcej maluchów niż Audi swoich samochodów

Cytuj:
kuriozalny przypadek w ktorym firma z wlasnej bezsilnosci decyduje sie na smieszne rozwiazanie.
Jak wpadłeś między wrony musisz krakać tak jak one... Jeżeli nie istnieje sposób żeby uniemożliwić działanie botom to lepszego rozwiązania nie ma

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Michoss Pokaż post
2)Niektórzy nawet uważają że CipSoft ściąga pomysły z OTSów
W to wątpię... oni nic nie wiedzą nawet o własnej grze (Hail statystyki z przed udpate 8.0, pamięta ktoś tą równie piękną co irracjonalną tabelkę?), a co dopiero o OTSach

@Shoq & Fanatyk: imho tibia 7.9 była dużo bardziej zbalansowana niż teraz, dla mnie wszystkie update od 8.0 polegały raczej nie na balansacji tylko na tym "jak zapobiec fali pojawiających sie 200-300 lvli a przy tym nie zjebać całej gry"
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------

Ostatnio edytowany przez Piotrek Marycha - 17-06-2008 o 19:12.
Piotrek Marycha jest offline  
stary 17-06-2008, 19:18   #17
Michoss
Kapłan Preclanski
 
Michoss's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2006
Lokacja: Sosnowiec
Wpisy bloga: 145

Posty: 2,190
Michoss ma numer GG 5483916
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ja, kiedyśtam, dawno temu
Dajcie se siana...Tibia 7.5, poszukajmy...
Nie można kupować run u NPC, broń rzucana łamie się od razu, nie ma wandów i rodów, mana regeneruje się cztery razy wolniej niż teraz, czary zależne od Mlvl'a, stara paskudna grafika, nie ma żadnych nowych outfitów ani addonów, nie ma nowych lodowych wysp, nie ma PoI, nie ma Banuta Dungeons, nie ma Piratów ani Liberty bay, ani dna morskiego, nie ma połowy ataków na miasta...Tak, super, chce tibii 7.5...
Jak chcecie tibii 7.4, trzeba też dopisać:
Nie ma tiquandy, nie ma DC. Nie ma Anty-Luringu, więc rzeź na GSie pod veno to norma. Meble trzeba tachać do domku rzucając po ziemi, bo nie ma paczek. Nie ma też soulpointów, więc można botować i makrować do woli.
Jest fun -.-.


@up
Nie moja wina, że osobiście znam człowieka który uważa że Wieże Oblężnicze które były w teaserze są ściągnięte z Ancardii, a darmowe eq i schodzenie do coraz głębszych i trudniejszych podziemi w formie questa są ukradzione z większości otsów.

Ostatnio edytowany przez Michoss - 17-06-2008 o 19:27.
Michoss jest offline  
stary 17-06-2008, 19:21   #18
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Wszyscy macie rację w pewnym sensie

1. Tibia 7.4 - nie wiem, grałem od 7.5.
Najlepsza moim zdaniem była Tibia zaraz po wprowadzeniu różdżek, czyli chyba 7.6.
2. może i 10k/h w loocie na mint się da wyciągnąć, fakt, z 3-4k przegiąłem ;d jak już wspomniałem, nie chciałoby mi się klupać minosów przez godzinę, więc niestety nie sprawdzę tego.
3. Tibia jest jaka jest, nie można profesji zmienić nagle, chociaż przydałoby się kilka zmian w samym systemie działania klas. Nic na to nie poradzimy.
4. eVul pkerzy na 20lvl z sdkami byli nie tyle groźni, co strasznie upierdliwi

Poza tym, ten temat miał na celu uświadomienie wam, ile mamy, ile mogliśmy nie mieć, i jak spojrzeć na to z dobrej strony, a nie kłócić się o balansację Również chciałem przekazać faccom, że nie należy się żalić ;d
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >

Ostatnio edytowany przez shoq - 17-06-2008 o 19:25.
shoq jest offline  
stary 17-06-2008, 20:31   #19
Ascaron
Użytkownik Forum
 
Ascaron's Avatar
 
Data dołączenia: 28 02 2007

Posty: 273
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Elite Knight
Ascaron ma numer GG 5952097
Domyślny

Witam, zaczynałem grać w tibię od wersji 7.5.Najlepiej wspominam grę na właśnie tej wersji oraz na 7.6 ze względu na klimat rozgrywki.Nie liczył się wtedy wysoki lvl, lecz pamiętam jak się siedziało przed GH i się rozmawiało i robiło się runki.Chodziło się na wspólne questy i wiele,wiele innych... .Nie narzekam na obecną tibię, ale każdy chce teraz wszystko sam only pg.,,Ja wbiłem 5 lvli ty 2 i jesteś ciota'', pełno ,,frii itams plx,masz hanta bo nie dauesz mi 2 gje pe,uważaj bo mam 20 sorca i padasz i wiele,wiele innych.Wiele osób narzeka, że jest powalona tibia, ale co by mówili jakby wersje się nie zmieniały.,,Nic się nie zmienia nuda buuuuuu lipa Cip Soft sux''.Więc można powiedzieć, że byłaby podobna sytuacja.
__________________
Ukryty tekst:
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez sasuke9045 Pokaż post
Ja mam 20 lvl kingh i mi nie muwcie ze nie mam takich skilluw

mam druga postac i mam 178 lvl i mam skille 278/298

nie muwci ze nie mam takich skillów bo mam a jak sądzicie że nie mam to jesteście noobami


JAK TAK UWAżASZ TO Z CIEBIE NOOB !

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez KaCzKa.pl Pokaż post
Cyclops - stare ma gacie i śmierdzą

Ostatnio edytowany przez Ascaron - 17-06-2008 o 20:40.
Ascaron jest offline  
stary 17-06-2008, 21:02   #20
P@TRYK
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 20 09 2006

Posty: 4
Domyślny

Witam, mnie update się podobają , ale jedynie co mnie denerwuje w Tibii to to że na światach no-pvp jest dużo boterów, a gm-a można zobaczyć raz na kilka tygodni Czy Cipsoft ma zamiar w następnych update-ach zrobić coś przeciwko boterom? Czy nie denerwuje was to jak wbijacie przez 5h lvl a boter i tak wbija więcej przez noc?
Pozdrawiam
P@TRYK jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.


Powered by vBulletin 3