Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Potwory

Notki

Potwory Wszystko o potworach. Jak się zachowują, jakie taktyki, jakie mają słabe punkty. To wszystko znajdziesz tutaj.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 14-02-2009, 20:42   #1
narcredzik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 12 2008
Lokacja: Nowy Targ

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kaus Tamus
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 19
Skille: 51/49
Poziom mag.: 2
Domyślny Elfy - Nieśmiertelne stworzenia

Wiecie... tak sobie chodzę tym moim żałosnym 17 knightem po świecie tibii, biegam po mount sternum... w końcu znudziły mi się stworki z jednym okiem. Postanowiłem pobawić się z elfami. Ruszyłem przez las, zobaczyłem elfa i pomyślałem: żałosny potworek. I to mnie uderzyło. We wszystkich książkach, które czytałem, we wszystkich filmach, które oglądałem, we wszystkich grach, w które grałem, elfy były wielką potęgą! Były "nieśmiertelne", tzn. że czas ich nie tknął, ale dało się je zabić. Ich siła była ogromna, bo jednym dotknięciem mogłyby zmieść z powierzchni ziemi od kilku do kilkunastu cyklopów.

Ktoś mógłby powiedzieć "Ale są przecież magowie!". Elfy Arcanisty to potężni magowie, ale raczej każdy elf znał magię. Nawiążę tu do książek z cyklu Dziedzictwo, Christophera Paoliniego. Nawiążę również do książek J.R.R. Tolkiena, Władcy Pierścieni. Tam elfy znały magię. Były potężniejsze od ludzi i krasnoludów razem wziętych.

Przykłady:
1. Eragon - Próba miecza Aryi i Eragona
2. LotR - Przykładowo szybkość Legolasa podczas napinania łuku oraz nie okazywanie zmęczenia (prawdopodobnie nie męczył się szybciej niż po kilkunastu milach przebiegniętych bez odpoczynku) podczas ścigania Uruk-Hai.

Tak więc elfy były wielkie. Ale wciąż zostały postawione poniżej jakiegoś brudnego Orca Berserkera, którego ZWYKŁY elf pozbawiłby życia zanim Orc by go dotknął. Co o tym sądzicie? Według mnie CipSoft zakpił sobie z elfów tworząc je stworkami równymi .. cave ratom.

Pisząc ten topic w pewnym sensie nawiązywałem do tematu
"Ta brzydka katana...".
Gdyby nie ten temat, nie zauważyłbym wielu "niedociągnięć" i "niedopracowań" (powiedziane łagodnie) w tibii.
narcredzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 14-02-2009, 21:15   #2
sebastiano
Użytkownik Forum
 
sebastiano's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 46
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Deamistor
Profesja: Druid
Świat: Honera
sebastiano ma numer GG 9046211 Adres Jabbera do sebastiano
Strzałka

Hymm... Może i masz rację, ale wiesz w Tibii baaardzo dużo rzeczy jest na opak np. czytałem ostatnio taki temat z Kataną też bardzo dobry miecz, robiony długie lata w Tibi, gdy znajdziemy się już na Main to ten miecz jest bezużyteczny tylko wala się na rotach ... Z drugiej strony CipSoft powinien zrobić jakiś rodzaj elfów, które będą naprawdę silne. Gdybyś to napisał na forum www.tibia.com to być może te Cipy by coś zrobiły. Wiesz to tylko Tibia, podam 2 przykład - nie wydaję się wam, że w średniowieczu 95% mieczy było 2-ręczne tylko te małe i lekkie wersje było można miotać jedną ręka. Mamy Magic sworda legendarny, bardzo dobry miecz a możemy nim walczyć z tarczą. Ale przyznam Ci rację w większości książek, gier i filmów Elfy stanowią bardzo mocną grupę, których siła i magia jest nie wyobrażalna.
__________________
99% nienormalnych ludzi czytając posty trzyma rękę na myszce,nie zdejmuj ręki już jest zapóźno...
sebastiano jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-02-2009, 21:43   #3
Zyphius-Knight
Użytkownik Forum
 
Zyphius-Knight's Avatar
 
Data dołączenia: 31 01 2009

Posty: 84
Domyślny

@up

tez widzialem temat z katana


@topic

Dosc specyficzny temat, wesmy pod uwage orki. wg Tolkena roki byly Zuuueeeeeeeee , w serii gier Gothic rowniez. A w fabule Warcrafta byly dobre orki i zuuue. Chodzi mi o to ze kazdy, bierze inne wymyslone rasy, miecze czy stworzenia w inny sposob... Nie ma co plakac z powodu Elfów. Rownie dobrze moge sie przyczepic ze Orki sa takie kiepskie...

W grze gothic Smoki sa lepsze niz Demony, a w tibi na odwrot...
__________________
"Wystarczy ciężka praca, by coś osiągnąć"
Zyphius-Knight jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 03:45   #4
RailChris
Użytkownik Forum
 
RailChris's Avatar
 
Data dołączenia: 01 02 2008
Lokacja: Polska

Posty: 314
Stan: Aktywny Gracz
Domyślny

To znaczy, że jak ktoś zrobiłby film 1 w histori z dobrym vampirkiem to każdy musiałby stawiać je w dobrym świetle?
Twoje myślenie jest trochę bezsensowne. Popatrz.
Każdy robi wg. swoich upodobań - CipSoft chciał tak i zrobił. Zrób własną gre i elfy beda zabijały wszystkich na hita i będzie fajnie.
RailChris jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 04:21   #5
Argen
Użytkownik Forum
 
Argen's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2006
Wpisy bloga: 1

Posty: 2,059
Domyślny

Ten temat jest tak samo bezsensowny jak ten z kataną. Nawet bardziej, bo o ile katany faktycznie były jednymi najbardziej śmiercionośnych broni białych, to elfy wogóle NIE ISTNIAŁY.
To, jak CipSoft zbuduje świat Tibii zależy wyłącznie od nich! Takie tematy są naprawde idiotyczne, zastanówcie się. To, że kiedyś ktoś wymyślił elfy, a potem inni uznali, że będą potężne nie znaczy, że tak być musi.
Argen jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 10:08   #6
narcredzik
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 13 12 2008
Lokacja: Nowy Targ

Posty: 13
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Kaus Tamus
Profesja: Knight
Świat: Nerana
Poziom: 19
Skille: 51/49
Poziom mag.: 2
Domyślny

No, może i katana jest rzeczywista (bo jest), a elfy nie istnieją (bo nie istnieją). Wkurza mnie jedynie to, że zwykły elf, jest gorszy od jakiegoś gównianego smugglera, łucznik od żółwia, a mag od pirata!
narcredzik jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 10:29   #7
adrianislaw
Użytkownik Forum
 
adrianislaw's Avatar
 
Data dołączenia: 02 11 2007

Posty: 234
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Jef'rey
Profesja: Paladin
Gildia: Doomsday
Świat: Nerana
Poziom: 80+
Skille: train
Poziom mag.: 17
Domyślny

A elfy to nie te z dużymi uszami z większymi noskami i zakręconymi bucikami są ubrane na zielono i pomagają Mikołajowi?
Ta powinne lecieć na hita...
__________________
adrianislaw jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 15-02-2009, 10:53   #8
Shadowsword
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 15 02 2009

Posty: 6
Domyślny

Chcesz posłuchać dobrych dowcipów? Zapraszam na http://dowcipykondzia.pl
Dowcipy, komiksy, filmy... Mamy nawet komiks o Tibii
Shadowsword jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 07:24.


Powered by vBulletin 3