Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 06-03-2009, 23:19   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Obserwacje ponad ramionami grafików.

Zazwyczaj nowe potwory pojawiają się w specjalnych zapowiedziach zanim wprowadzimy je do gry wraz z aktualizacją. Dodatkowo, oprócz kilku słów o danym monstrum przyprawiamy je szczyptą grafik i zdjęć z gry, abyście mogli sobie wyobrazić co nadchodzi. Tworzone kreatury są zazwyczaj dziełem naszego grafika, Jana, o którym już mówiliśmy w artykule dotyczącym drużyny tworzącej grę.

Jednakże, nasza społeczność jest również bardzo twórcza i wielu graczy wyraża swoje pomysły poprzez tzw. ,,Fan art". Jak dotąd otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących tibijskich grafik, a niektórzy gracze wyrażają olbrzymie zainteresowanie całym procesem tworzenia wszelkich grafik.
Kilka dni temu, Jan pozwolił nam, menadżerom podejrzeć jego pracę dotyczącą nowych grafik i potworów, które mają zostać wprowadzone wraz z letnią aktualizacją. Pokazał nam krok po kroku, jak powstają jego dzieła, począwszy od pomysłu, na końcowym efekcie kończąc. Oczywiście chcemy się podzielić z wami pokazem wstępnym, dlatego też poniżej przedstawiamy wywiad z głównym zainteresowanym, Janem, w którym znajdziecie wiele przydatnych wskazówek prosto od samego artysty.

Wywiad z grafikiem Janem

CM: Dobrze Janie, przejdźmy do celu naszej rozmowy. Co zamierzasz narysować dla nas? Jesteśmy bardzo ciekawi i nie możemy się już doczekać!
Jan: Po rozmowie z całym zespołem postanowiliśmy, że dobrze by było przedstawić Meduzę. Jest to stworzenie wywodzące się z greckiej mitologii, aczkolwiek znalazła swoje miejsce również w wielu grach fantasy. Teraz przyszedł czas, aby pojawiła się w Tibii.

CM: Rzeczywiście! Tak więc zgadzasz się na Meduzę. Czy są jakieś wytyczne, których musisz przestrzegać? Oczywiście musi ona pasować do świata Tibii, ale czy jest coś charakterystycznego dla Meduzy?
Jan: Jej znakiem rozpoznawczym niewątpliwie są włosy, którymi są węże. W zasadzie ma to być widoczne gołym okiem czyli potwór ma być ,,czytelny wizualnie’’. Ponieważ nie chcę, aby ludzie pomylili ją z inną wiedźmą z podobnym wyglądem użyję większej skali, aby wyeksponować tę cechę. Z tym zamysłem rysuję pierwsze zarysy nowego potwora w moim szkicowniku (rozpoczyna rysować, czemu bacznie przyglądają się CMowie).

CM: Możemy rzucić okiem na to, co narysowałeś?
Jan: Proszę bardzo.


CM: Wow, to niesamowite, jest tutaj tyle wspaniałych szkiców, niczym prawdziwy skarb. Możemy go zatrzymać? Taki mały żart. Prawdopodobnie będziesz potrzebował jeszcze tego szkicu, czyż nie?
Jan: Tak, ten szkicownik jest skarbnicą pomysłów na główne cechy Meduzy. Myślę, że jej głowa i twarz będą długie, z czubka będą wychodziły węże, a z tyłu kobra. Ubrana będzie w długą szatę podobną do kostiumu, a jej zakrzywione, żylaste ręce będą pasowały do wielkich dłoni zakończonych długimi pazurami. Z pod szaty będzie widać mały ogon węża.

CM: Wygląda naprawdę przerażająco, mamy nadzieję, że nie zmieni nas w kamień, jeżeli będziemy za długo spoglądali na rysunek. Przy okazji, wygląda tak, jakby miała zaraz zacząć kręcić wężem na swej dłoni jak boa piórem – jakie to okrutne!
Jan: Hehe, wydaje mi się, że szkic jest już gotowy, aby go przenieść do Photoshopa. Nie bardzo podoba mi się jej obecna stylizacja i postawa, więc po kolei będę zajmował się każdym elementem. Właśnie zauważyłem, że Meduza ma niesymetryczną głowę w porównaniu do ilości węży, jakie wychodzą z lewej i prawej strony, ale można łatwo to naprawić jak tylko zeskanuję.

CM: Więc najpierw zeskanujesz szkic, a następnie wypełnisz kolorami jak w kolorowance?
Jan: Właściwie często pracuję na odcieniach siwego zanim wszystko pokoloruję. Wybieram taką opcję, gdyż łatwiej jest kontrolować wartości w takim obrazie, bo gdy wszystko się zgadza, dobranie kolorów nie będzie stanowiło problemu. Dzięki wartości możemy ustalić zakres jasności oraz ciemności w obrazie. Na tym poziomie ważne jest, aby dobrze oświetlić formy mojego potwora, uczynić je przejrzystymi i dać wrażenie objętości każdego kształtu, co w rezultacie da efekt powiększenia całego potwora.
Właśnie oznaczyłem już kilka efektów atmosferycznych, ale ten element będzie dotyczył jedynie charakteru, dlatego też dodam tylko kilka prostych efektów tła. Dodałem także mały element na jej czoło oraz poprawiłem drobne niedociągnięcia powstałe podczas kolejnych etapów rysowania w odcieniach szarości. Teraz wykańczam detale, czyszczę część tła i na tym kończę ten etap. Mógłbym dalej brnąć w to bagno, dekorować jej suknię we wszelkie możliwe ozdoby, nanosić wzory na jej skórę lub cokolwiek innego, ale nie to jest najważniejsze. Jest czysto, główne elementy są i wyglądają dobrze oraz ma pewną kamienną postawę, więc myślę, że czas nałożyć kolory.

CM: I jak zamierasz to zrobić? Przecież jest cała szara!
Jan: Użyję kombinacji wielu warstw w Photoshopie, trybu mieszania kolorów, zwielokrotnień i pokryć. Te warstwy pozwolą podkreślić namalowane odcienie szarości, które używałem w poprzednich krokach. Dzięki temu mogą kontrolować każdy kolor z osobna. Będę używał takiej kombinacji warstw dopóki kolory nie uzyskają pożądanego efektu. Ponieważ wszystkie wartości zostały ustalone w szarej skali obrazu, a prawie całe cieniowanie zostało zachowane pozwala mi to na znalezienie odpowiedniej palety kolorów, która będzie pasowała do charakteru Meduzy.
Użyję blado niebieskich kolorów do jej skóry, odcieni fioletu do jej sukni, którą przewiąże czerwonym pasem w talii. Będzie to ładnie oddzielało jej górną i dolną część ciała. Wszystko to będzie ładnie kontrastowało z zielonym, który wybrałem dla wężów. Kolor zielony wybrany dla węży jest dość oczywisty, ale lubię także połączenia, które już są w grze i mają je zwykłe węże, kobry czy nawet hydry. To posłuży mi za podstawę i odsyłacz podczas robienia Sprite’a.


CM: Sprite? Masz na myśli małe obrazki, które znajdują się w grze, tak?
Jan: Tak jest. Kiedy tworzę potwora do Tibii, zawsze zaczynam od zdjęć z przodu i tyłu. Z grubsza rysuję je, lub jak mówimy inaczej, w bloku narzędzi edycji kształtów w Photoshopie próbujemy ustawić proporcje odpowiednie dla tibijskiej perspektywy. Dla potworów złożonych z wielu skomplikowanych elementów jak Meduza dobrym wyjściem jest oddzielenie każdej części ciała osobną warstwą.

CM:
Może mógłbyś nam opisać krok po kroku co teraz robisz?
Jan: Oczywiście. Etap pierwszy pokazuje dobry punkt wyjścia dla paznokci, które wyglądają całkiem dobrze. To już ustala wiele proporcji stworzenia, takie jak szeroka klatka piersiowa w stosunku do głowy i ciała, która jest dobrze ukryta pod płaszczem. W drugim kroku dodaję ramiona na nowej warstwie. Wybranie gestu rąk było nie lada wyzwaniem, ponieważ spora część jej ramion zostanie objęta później przez węże wychodzące z jej głowy. Mam zamiar z pozycji bojowej, która pasuje do nastroju tej kreatury, pokazać sporą część ramienia spod wychodzących węży, co widać w trzecim kroku, gdzie umieszczę kolejną warstwę na górze wszystkiego.


CM: Niesamowite, ona wygląda jak Meduza!
Jan: Tak, wraz z poprzednim krokiem, wszystko zostało ustanowione, i pod względem anatomii i proporcji i jest już na miejscu. Dla lepszego odbioru zawsze kilka węży posiada ten sam odcień zielonej barwy. Nawet, jeśli większa część podstawowej struktury jest ukryta, poza i gestykulacja jest ciągle łatwa do odczytania, więc na tej podstawie jest ona gotowa do wyszczególnienia w punkcie czwartym. Dodałem światła i cienie do formy, wyrysowałem oczy oraz dodałem niewielką ozdobę na jej suknię. To obejmuje dość sporą część głównych procesów tworzenia tibijskich potworów z drobnym wyjątkiem, kiedy to potwór jest zwrócony na południe.
Teraz wszystko, co pozostało do zrobienia, to stworzenie animacji poruszania się potwora w kilku kierunkach, no i oczywiście dla tych, którzy zdołają ją pokonać, ciało w 3 różnych stopniach rozkładu. Ponieważ jest to w gruncie rzeczy symetryczny potwór, nie będzie miał tarczy ani miecza w jednej ręce lub dziwnie zdeformowanego ciała, brakujące kierunki skierowane na lewo i prawo można łatwo stworzyć przy pomocy przekręcania i obracania postaci. Na samym końcu Meduza przechodzi pod opiekę zespołu zajmującego się treścią gry, który musi ją dobrze osadzić w grze.

CM: Dziękujemy Ci Jan za poświęcenie Twojego czasu i za przedstawienie nam swojej pracy. Bardzo podobała nam się ta twórcza podróż!
Jan: Cała przyjemność po mojej stronie!


Mamy nadzieję, że opis Jana będzie przydatny w przypadku każdego, kto interesuje się rysunkiem i procesem tworzenia grafik do gry.
Jak zapewne niektórzy z was wiedzieli, Tibia była uzależniona przez długi czas od wolontariuszy i wiele grafik z gry zostało zaprojektowanych przez graczy. Obecnie, większość pracy jest wykonywana przez zatrudnionych przez nas grafików w domach, jednakże chcielibyśmy skorzystać z okazji i podziękować tym wszystkim utalentowanym artystom, którzy dostarczyli nam przez te wszystkie lata wiele wspaniałych rzeczy i grafik. Wasza praca ma swój udział w unikalnym i uroczym stylu Tibii. Chcielibyśmy, zwrócić szczególną uwagę i podziękować Tobie Izuael za wszystkie przedmioty, elementy otoczenia i inne, Lord Ariakas za potwory, elementy środowiska oraz przedmioty oraz Oin, za wszystko, co zrobił, szczególnie za fantastyczne techniczne wyposażenie. Oni wciąż pomagają i pracują wspólnie z Janem. Dziękujemy!

Wasi Community Managers.
__________________

Ostatnio edytowany przez Voniek - 08-03-2009 o 12:31.
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 06-03-2009, 23:38   #2
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

łatwo się te grafiki robi
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline  
stary 07-03-2009, 00:12   #3
Ozumi
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 18 10 2006

Posty: 85
Stan: Niegrający
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Ktoz to wie
Świat: Nowy pvp
Poziom: 100
Skille: 16/25
Poziom mag.: 70
Domyślny

Zrob
Ozumi jest offline  
stary 07-03-2009, 00:52   #4
Trol'Trol
Użytkownik Forum
 
Trol'Trol's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2009

Posty: 308
Stan: Niegrający
Profesja: Rookstayer
Skille: 91/91
Domyślny

ale masa bedzie medusa w tibi jeaaaaaaaaaaaaaaaa
Trol'Trol jest offline  
stary 07-03-2009, 04:00   #5
JaSprite
Zbanowany
 
Data dołączenia: 10 01 2008
Lokacja: Białystok
Wiek: 34

Posty: 105
Stan: Aktywny Gracz
Imię: He'nryk
Profesja: Master Sorcerer
Gildia: Zajazd
Świat: Nebula
Domyślny

podobna do spectre ;[ tak z deczka ;p odrobineczke ;p
JaSprite jest offline  
stary 07-03-2009, 07:26   #6
Eteral
Użytkownik forum
 
Eteral's Avatar
 
Data dołączenia: 18 12 2008
Lokacja: Kraśnik

Posty: 4
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Jan: Hehe, wydaje mi się, że szkic jest już gotowy, aby go przenieść do Photoshopa. Nie bardzo podoba mi się jej obecna stylizacja i postawa, więc po kolei będę zajmował się każdym elementem. Właśnie zauważyłem, że Meduza ma niesymetryczną głowę w porównaniu do ilości węży, jakie wychodzą z lewej i prawej strony, ale można łatwo to naprawić jak tylko zeskakuję.
ostatnie słowo - literówka. Moim zdaniem powinno być "zeskanuję"
Eteral jest offline  
stary 07-03-2009, 09:27   #7
ZberakplatynufGjenioDrogi
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

dobry pomysl szczegolnie ze wzgledu na to ze medusa shield byl juz od dawna i wypadal tylko z hydry co moglo byc dziwne ;|
 
stary 07-03-2009, 09:44   #8
Wylansowany
Użytkownik Forum
 
Wylansowany's Avatar
 
Data dołączenia: 27 05 2007
Lokacja: Gorzów Wlkp.

Posty: 868
Domyślny

Ja bym się zniechęcił po 5 minutach, a gdybym nawet zrobił cały rysunek, to przypominałby on rozpaćkaną masę kolorów w paint-cie. Hehe .

Btw. artykuł bardzo dobry, chociaż widać, że CM nie ma obeznania w prowadzenia wywiadów, bo pytania są strasznie chaotycznie zadawane.
Wylansowany jest offline  
stary 07-03-2009, 10:32   #9
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
żylaste ręce będą pasowały do wielkich rąk zakończonych długimi pazurami.
Dlonie plax.
Cytuj:
którą przewiąże czerwonym pasem w tali.
Talii
Cytuj:
proporcje odpowiednie dla libijskiej perspektywy.
Libijskiej?!

A ja sie przez caly czas glowilem od czego zaczac takiego 32*32. : D

@edit
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez ZberakplatynufGjenioDrogi Pokaż post
dobry pomysl szczegolnie ze wzgledu na to ze medusa shield byl juz od dawna i wypadal tylko z hydry co moglo byc dziwne ;|
A skad wiesz, ze bedzie wypadal? A moze tworcy zrobia taki myk i zrobia tam quest z xx medusami, co?

@editedit
Cytuj:
wygląda tak, jakby miała zaraz zacząć kręcić na swej dłoni jak boa piórem – jakie to okrutne!
Czytalem to zdanie chyba 5 razy i dalej go nie rozumiem.
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.

Ostatnio edytowany przez Vasudanin - 07-03-2009 o 12:19.
Vasudanin jest offline  
stary 07-03-2009, 12:12   #10
GargoinX
Just an Orange
 
GargoinX's Avatar
 
Data dołączenia: 06 04 2008
Lokacja: Płock
Wiek: 29
Wpisy bloga: 34

Posty: 1,242
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Eternia
Poziom: 31
Skille: 65/64
Poziom mag.: 4
GargoinX ma numer GG 3751106
Domyślny

Niby meduza na pokaz, ale mi się strasznie podoba. Oo Choć cieniowanie sukni trochę leży. Ogólnie fajny artykuł.
__________________

Literka Z, literka K, literska S jak ZKS!

Gargoin na Last.fm!

Notka dla Gargulca.
GargoinX jest offline  
stary 07-03-2009, 12:21   #11
sebastiano
Użytkownik Forum
 
sebastiano's Avatar
 
Data dołączenia: 23 11 2007
Lokacja: Gdynia

Posty: 46
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Deamistor
Profesja: Druid
Świat: Honera
sebastiano ma numer GG 9046211 Adres Jabbera do sebastiano
Strzałka Wkońcu ...

Tak jak ktoś już tutaj wspomniał, o Medus'ie Shield - w końcu będzie lecieć z takiego stworka z jakiego powinna . Tak w ogóle jak na początek to bardzo dobrze wykonane, tylko mi te dłonie trochę tak denerwują, ale na pewno to poprawią. Bardzo dobrze, że CipSoft się stara o nowe potworki itp. ale szkoda, że to wszystko dla PACC (wkońcu oni za coś płacą, ale gdy zaczynałem kiedyś grać w Tibie to pisało, że to darmowa gra i dalej "niby" jest, gra bez konta premium to gra demo :/ ).
__________________
99% nienormalnych ludzi czytając posty trzyma rękę na myszce,nie zdejmuj ręki już jest zapóźno...
sebastiano jest offline  
stary 07-03-2009, 13:06   #12
--Cienius--
Użytkownik Forum
 
--Cienius--'s Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2007
Lokacja: u ciebie

Posty: 1,150
Stan: Zbanowany
Profesja: Elite Knight
Domyślny

Nie z pod tylko spod
__________________
Zarejestruj sie tutaj! PAcc za fasole! Setki osob juz dostalo !!/
Cytuj:
jestem strasznie wkużony stracilem z 8cc
wszystko kupilem co trzeba cały komplet parcela napisałem na góże nick a na dole miasto wlozylem kase i zucilem parcel do skrzynki niestety parrcel leżał
na skrzynce i szybko koles mi zakosil niewiem oco chodzi ale naprawcie mi to blagam 10cc to niejest malo (a tamten koleś mi nieodda wienc jestem tak wkużony że zaraz wyżuce komp przez okno
Co ta tibia robi z dziecmi...
--Cienius-- jest offline  
stary 07-03-2009, 13:30   #13
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny

Literówki poprawione, wybaczcie, ale mój word nie trawi Tibii :/
__________________
Voniek jest offline  
stary 07-03-2009, 23:17   #14
StagG
Użytkownik Forum
 
StagG's Avatar
 
Data dołączenia: 11 09 2008
Lokacja: @
Wiek: 32

Posty: 325
Stan: Niegrający
Profesja: Elder Druid
Gildia: Wild On
Świat: Saphira
Poziom: 56
Skille: n/a
Poziom mag.: 49
StagG ma numer GG -
Domyślny

noo, jestem ciekaw jakie jeszcze potworki wprowadzą

medusa bardzo ładna
__________________
Zapraszam do mojego bloga! v v



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Aplauz
Witam mam pytanie czy mogę zapłacić takom kartom z IPKO.Takom szarom Bankomatowąz tyłu jest PKO Expres
StagG jest offline  
stary 08-03-2009, 00:09   #15
Dr.Unknown
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 08 06 2004
Lokacja: 19°58'E 50°05'N
Wiek: 34

Posty: 3,253
Stan: Na Emeryturze
Świat: Secura
Dr.Unknown ma numer GG 3815114 Send a message via Skype™ to Dr.Unknown
Domyślny

Cytuj:
Obserwacje ponad ramionami grafików.
Ach, to pewnie dlatego spod ich ołówków wychodzą takie gniotowe arty.
Dr.Unknown jest offline  
stary 08-03-2009, 00:46   #16
Vasudanin
Słitaśny Krulik
 
Vasudanin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 05 2007
Wiek: 29
Wpisy bloga: 64

Posty: 2,049
Stan: Niegrający
Imię: Slayekau
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 12
Skille: 18/20
Vasudanin ma numer GG 7128157 Vasudanin ma login Tlenu Vasudanin@tlen.pl Send a message via Skype™ to Vasudanin
Domyślny

Cytuj:
żylaste dłonie będą pasowały do wielkich rąk zakończonych długimi pazurami.
A nie na odwrot men?
dlonie>rak
rak>dlonie
__________________
Notek!
_
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Niecny_Rozbojnik Pokaż post
Wiesz, znam osobiście jednego zoofila, i on nigdy nie zrobił krzywdy swojej suczce, nawet jej się to podobało. Tzn. nie wiem jak by było z pchaniem w pipkę, bo tego z nią nie próbował, ale palcówka jej się podobała, nigdy nic na siłę nie robił.
Vasudanin jest offline  
stary 08-03-2009, 01:19   #17
Drakon
Użytkownik Forum
 
Drakon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 03 2006
Lokacja: Taka ławeczka za monopollowym
Wpisy bloga: 1

Posty: 1,544
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Wszedzie
Drakon ma numer GG 3812510 Drakon ma login Tlenu drakon91@o2.pl
Domyślny

Podobnie jak większość tibijskich grafik cholernie cukierkowe...
Oni na prawde nastawiają sie na uzależnianie dzieci
__________________
99% dzieci neo uważa, że teksty podobne temu są fajne. Jeśli też tak uważasz, to masz ze sobą wielki problem... ^^


100 Anni Inter!!

Ostatni Odcinek Tibia Turnaments 2
Tibia Turnaments - Fake Story
Ukończony
Mni spis treści:
Str.1, Str.3, Str.4, Str.5, Str.5, Str.6, Str.7

Mój Deviant
Drakon jest offline  
stary 08-03-2009, 10:45   #18
Frezko
Użytkownik Forum
 
Frezko's Avatar
 
Data dołączenia: 12 12 2008
Lokacja: Venore

Posty: 134
Stan: Usunięty
Imię: Ferionix
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Xerena
Poziom: 140
Skille: 30/30
Poziom mag.: 78
Frezko ma numer GG 2997386
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Drakon Pokaż post
Podobnie jak większość tibijskich grafik cholernie cukierkowe...
Oni na prawde nastawiają sie na uzależnianie dzieci
zgadzam się z toba w 100%
__________________
Nie gram w tibie
Frezko jest offline  
stary 08-03-2009, 16:45   #19
yarme2
Zbanowany
 
Data dołączenia: 23 02 2009
Wpisy bloga: 1

Posty: 15
Domyślny

Rezultatem, tego artykułu, jest słodki, kiczowaty potwór. Na bogów, czy ta gra to coś w rodzaju Flyff?
yarme2 jest offline  
stary 08-03-2009, 18:51   #20
Markos_Knight
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 06 2007
Lokacja: Polska Dolny Slask Lubin

Posty: 39
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Marcos
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Chimera
Poziom: 73
Poziom mag.: 58
Domyślny

Dzięki, za przetłumaczenie tego Zawsze lepiej później niż wcale xD
__________________
www.mmoshop.ugu.pl naucz się konstruować własne gry mmo ( od nooba do mistrza)
Markos_Knight jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:03.


Powered by vBulletin 3