Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > O wszystkim i o niczym

Notki

O wszystkim i o niczym O tym wszystkim co nie pasuje gdziekolwiek indziej ;)
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 16-03-2010, 15:42   #21
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

Cytuj:
(dowiesz się z niej np., że dopiero brak obu jąder dyskwalifikuje kandydata na żołnierza, brak jednego jądra nie).
tego nie wiedziałem :>
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-03-2010, 15:51   #22
thoro
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 04 2007

Posty: 545
Profesja: Elder Druid
Świat: Kyra
Domyślny

Niektorzy maja jedno jadro i to nie jest uciazliwe do zycia ;]
__________________
"Nie ma nic straszniejszego niż czynna ignorancja." - J. W. Goethe
thoro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2010, 16:43   #23
Lasooch
Użytkownik Forum
 
Lasooch's Avatar
 
Data dołączenia: 08 02 2006

Posty: 3,852
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Inferna
Poziom: 5x
Skille: nvm/nvm
Poziom mag.: 4x
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez CytrynowySorbet Pokaż post
Stawienie się przed komisją lekarską (czyli wojskową) jest obowiązkowe.
Wiem. Miałem na myśli pójście do woja.
__________________
If you come here... you'll find me. I promise.
Lasooch jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2010, 21:34   #24
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Jeśli ktoś chce iść do wojska to tylko na oficera. Nie opłaca się iść na zwykłego szarego szeregowego, bo możliwości awansu prawie brak. Do podoficerki naborów z cywila już od jakiegoś czasu nie było, wiec nie ma się co napalać. Ogólnie dostać się do szkoły oficerskiej też nie jest łatwo, wiec walka o bycie oficerem w naszym wojsku jest długa i żmudna.
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2010, 22:56   #25
Albertus
Użytkownik Forum
 
Albertus's Avatar
 
Data dołączenia: 07 07 2006
Lokacja: Siemiatycze
Wiek: 31

Posty: 1,787
Stan: Na Emeryturze
Imię: Moon Durus
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Candia
Poziom: 181
Skille: 29
Poziom mag.: 76
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eipiq Pokaż post
Jeśli ktoś chce iść do wojska to tylko na oficera. Nie opłaca się iść na zwykłego szarego szeregowego, bo możliwości awansu prawie brak. Do podoficerki naborów z cywila już od jakiegoś czasu nie było, wiec nie ma się co napalać. Ogólnie dostać się do szkoły oficerskiej też nie jest łatwo, wiec walka o bycie oficerem w naszym wojsku jest długa i żmudna.
zwykły szeregowy tez nie jest zle , kasę ma (no nie tyle co wyższy stopień) ale ma , możliwość awansu tez jest. No i fajna rzecz ze w wypadku wojny itp. masz najwięcej okazji do zabijania ahahahh
__________________



Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Rzyttofrajer Pokaż post
potem takie mniej inteligentne beholdery to podchwyca i za wszelka cene chca pokazac ze oni sa jak ich "bogowie"
Albertus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2010, 23:44   #26
Pan i Wladca
BadBoy
 
Pan i Wladca's Avatar
 
Data dołączenia: 10 08 2005
Lokacja: unknown
Wpisy bloga: 2

Posty: 1,343
Stan: Na Emeryturze
Świat: PL
Pan i Wladca ma numer GG 5984090
Domyślny

@up
czasami mam wątpliwości, czy ty jesteś na prawe taki głupi czy tylko pod "publikę"

btw. jeszcze nie tak dawno, większość poborowych kombinowała na potęgę by wymigać się od woja, po reformie kombinują jak do niego się dostać. Tak jak już ktoś wyżej napisał, że służyć w siłach zbrojnych USA to tak jak u nas skończyć z wyróżnieniem jakieś studia mieszanki wybuchowej Fizyki-Chemii-Matmy-Infy, a u nas pójść do woja to wybór tylko z ostateczności spowodowany brakiem innych perspektyw. Przynajmniej tak jest w moich kręgach.
__________________
http://www.ligabbva.pl/
Rzetelnie o La Liga
[center]
Pan i Wladca jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 16-03-2010, 23:44   #27
ruszek
Użytkownik Forum
 
ruszek's Avatar
 
Data dołączenia: 01 08 2009

Posty: 1,417
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
zwykły szeregowy tez nie jest zle , kasę ma (no nie tyle co wyższy stopień) ale ma , możliwość awansu tez jest. No i fajna rzecz ze w wypadku wojny itp. masz najwięcej okazji do zabijania ahahahh

Mam nadzieje że to była ironia ? Wojna to nie America's Army ani battlefield 2 Albertusie :/
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Astilinek
nie będę się z tobą spierał, bo prezentujesz poziom rynsztoku pustaku zajebany
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Zabec Pokaż post
ja to kupiłem mamie kolczyki 250 zl
dla taty klapki kuboty 25zl
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
Masz rację. Jestem pewny, że ci łysi panowie są po prostu fascynatami historii starożytnej.
ruszek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 00:03   #28
Ametystowec
Użytkownik Forum
 
Ametystowec's Avatar
 
Data dołączenia: 28 03 2006
Lokacja: Ustka

Posty: 247
Stan: Niegrający
Domyślny

Chcesz dobrej rady? Nie idź do wojska, tylko do służby więziennej. Praca ze skazańcami potrafi dać sporo satysfakcji, żadnego taliba z RPG-7 w zasięgu wieeelu mil, a kałacha i tak dostajesz (akms dokładniej), ale tylko pod warunkiem, że siedzisz na wieży, przeciętny oddziałowy dzierży winchestera na loftki gumowe "rój" i pm-64. Tutaj dobra wiadomość dla Allbertusa - możesz używać broni przy KAŻDYM zagrożeniu, jeżeli uważasz, że rączki ci nie starczą w starciu z bandziorem, albo przy KAŻDEJ próbie ucieczki. Zabawa gwarantowana!

A tak poważniej - w SW na początek dostajesz 1900zł do ręki, z każdym rokiem awansujesz - i nie ma sam wiesz czego (no chyba, że będziesz leniuchować, to wtedy musisz kolejny rok zapierniczać z tą samą naszywką). Szkolenie trwa rok. Ponad to dostajesz kasę ze wczasy (240zł), za nie zniszczenie munduru w okresie jednego roku (3000zł). I oczywiście - niezapomniane 13.
Ametystowec jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 00:15   #29
Ashlon
Tibiaspy.com
 
Ashlon's Avatar
 
Data dołączenia: 10 11 2003
Lokacja: Wrocław

Posty: 4,083
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ametystowec Pokaż post
A tak poważniej - w SW na początek dostajesz 1900zł do ręki, z każdym rokiem awansujesz - i nie ma sam wiesz czego (no chyba, że będziesz leniuchować, to wtedy musisz kolejny rok zapierniczać z tą samą naszywką). Szkolenie trwa rok. Ponad to dostajesz kasę ze wczasy (240zł), za nie zniszczenie munduru w okresie jednego roku (3000zł). I oczywiście - niezapomniane 13.
Dla tych, ktorzy mowia, ze te oferty sa slabe :

"Dominik (10-03-2010 12:36)
hahahha, patrze na oferty pracy
Dominik (10-03-2010 12:36)
" wykształcenie min.średnie, min. 15 lat stażu pracy, dardzo dobra znajomość języka obcego niemieckiego lub angielskiego, bardzo dobra znajomość obsługi komputera, obsługa biura - sekretariatu spółki"
Dominik (10-03-2010 12:36)
Maksymalne Wynagrodzenie brutto: 1800.00 PLN "

Przy takich "ofertach" praca w wojsku to i tak godziwa stawka

A co do wojska - jesli chce sie miec tam godziwe wynagrodzenie i dobra posade, warto skonczyc prawo/administracje/informatyke/ekonomie na jakiejs dobrej uczelni wyzszej i isc do wojska, z takim wyksztalceniem zdecydowanie latwiej sie dostac.
__________________
Nieaktywny.

Ostatnio edytowany przez Ashlon - 17-03-2010 o 00:17.
Ashlon jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 14:17   #30
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Albertus Pokaż post
zwykły szeregowy tez nie jest zle , kasę ma (no nie tyle co wyższy stopień) ale ma , możliwość awansu tez jest. No i fajna rzecz ze w wypadku wojny itp. masz najwięcej okazji do zabijania ahahahh
Skąd ty to wziąłeś?

Szeregowy zawodowy może awansować na starszego szeregowego zawodowego. Potem by zostać kapralem musi iść do szkoły podoficerskiej, a to nie jest takie proste bo miejsca są ograniczone to raz, dwa, że w wojsku polskim jest za dużo podoficerów i po prostu mało kto trafia na szkolenia. Będąc zwykłym szarakiem nie wybijesz się tam. Awansować to ty możesz, ale będąc oficerem, co i tak nie jest teraz takie proste jak kilka/kilkanaście lat temu. Niektórzy 12 lat służą jako starszy szeregowy/szeregowy i są zwalniani, bo wojsko nie chcę im płacić emerytury.

Co do kasy to za 1800 zł rodziny nie utrzymasz.
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 15:08   #31
Dolcu
Użytkownik Forum
 
Dolcu's Avatar
 
Data dołączenia: 19 12 2009
Lokacja: Gdynia

Posty: 34
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Ja właśnie rozważam pójście do wojska,moim marzeniem jest Afganistan =]
__________________
Wychodzę na ring, po to by Cię zabić.
Robimy to dla sportu i chcemy się tym bawić.
Chcesz zostać mistrzem świata czy chcesz się tylko sprawdzić.
Jednym pierdolnięciem możesz to załatwić.
Jeden dobry strzał i z powrotem do szatni.
Zamieniam się w bestie, kiedy wchodzę do klatki.
Brutalna walka zero gadki.
Czyste solo.
Dolcu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 15:45   #32
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Jako stary weteran wojska polskiego, służący w takich elitarnych jednostkach jak 1 Mazurska Bryg. Artylerii w Węgorzewie, tudzież supermegaelyte 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, działonowy operator KTO Rosomak, szkolony przez GROM itp itd sruperele, powiem Wam tak:

Wojsko - zakładam, że wasi ojcowie nie są pułkownikami/generałami, także podoficerka/oficerka odpada, bo się raczej nie dostaniecie bez pleców/bycia kobietą z ładna dupą. Pozostaje Wam korpus st. szer. Co z tego macie? 12 lat tyrania, po czym was wyjebią na bruk, bo 12 lat max można odsłużyć w tymże korpusie, a emerytura jest od 15 lat. Zabrali Wam darmowe wyzywienie, takze jak chcecie jesc na stołówce żołnierskiej (s*****one żarcie) to płacicie (niewiem ile nawet, ale liczmy te 200zł). Chcecie sie zywic sami: koszta wzrastaja.

Etaty: na ten rok jest przewidziane 1000 etatów st. szer. chetnych jest 20 000 około ludzi. Powodzenia, zwłaszcza, że większość etatów jest zamrożona (np. krzesiny).

Wyposażenie: Tja, superuberMONowskie, kupujcie sami za swoje, koszty znowu rosna (buty, nakolanniki, rekawice taktyczne, ew. kamizelke taktyczna, bu lubawka sux, a kt-12 watpie zebyscie dostali).

Mieszkanie na koszarach: No fajnie pieknie, moze przez pierwszy rok. Potem ma sie dosc siedzenia z tymi samymi osobami, bez mozliwosci sprowadzenia dziewczyny, do tego dochodza problemy z pajacami co za alko sie dopieralaja.

Sprzęt: Wypowiem się po KTO Rosomak, najnowszym sprzęcie w Polsce. Wiekszość kontaktu z nim będziecie mieli w garażu naprawiajac go, niz nim jezdzac. Na dodatek kryzys takze 3/4 stoi na konserwie rocznej. Traficie na rosomaki, to nie zdziwcie sie ze na kompanie przypada 13-14 rośków, a jeżdżą 3-4 max...

Perspektywy na przyszłość: Jako st. szer. jak juz wspomniałem ŻADNE. Będąc w służbie dostać sie na podoficerke/oficerke - znajomosci. Kumpel wf zalicza na 5, super wysportowany, grzeczny itp, 3 na liscie do pdf w jednostce, czeka juz 5 rok... Jako st. szer. 12 lat max i nara jak sie nie dostaniecie na szkole. Co wam zostanie? Certyfikaty? Mozna nimi dupe podetrzec i powąchać. Wychodzcie po 12 latach jako totalne zera, bez zawodu, stażu, itp. Powodzenia w znalezieniu pracy.

Ano, dodatków pozabierali wiekszość, także na kokosy nie liczcie. Poligonowe z 27zł/dzień zrobiło się 5.50/dzień. Oficerowie będą dzieki Wam sie wybijać, lizać dupy itp zeby sie dostac na wyzszy stołek, a wy bedziecie tyrac.

Eeeeeee cos jeszcze miałem napisać, ale zapomniałem co. Jak sobie przpomne to napsize lol :d
Pytania? Walic smialo, postaram sie odpowiedziec w miare mozliwosci swoich i klauzuli bezpieczenstwa <hahaha>

Powodzenia...

EDIT
Ano kufa MISJE! Afgan? haha jak sie załapiesz to spoko, mozesz leciec. Z bazy jak wyjedziesz tez dobrze. Ale jak wpadniecie w zasadzke, d-ca plutonu sie posra i schowa dupe (w koncu szkolony w najlepszej szkole, na najlepszych materialach, przez najlepszych ludzi, na najlepszych poligonach - szkoda ze wszystko czerwienia ocieka w hui), d-cy druzyn schowaja sie w rosomaku do boxa no.1 od ammo ze tylko kita bedzie wystawac, to sie nie zdzwcie. Zaczniecie strzelac, odpowiecie ogniem? Spoko, macie papierkowej roboty w pizdu, niewykonanie rozkazu (toz to d-ca plt nie zezwolil strzelac!!) i inne bzdury. Plusy to takie ze sprzet elektroniczny od amerykancow kupicie za psie pieniadze, w PXach kupicie testosteron i bedziecie mogli na legalu koxowac, troche zarobicie. Ale dla mnie dla tych marnych groszy szkoda dupy narazac, za innych 'oficerow' co maja pojecie o wojnie jak rumak na rumie... nie warto, moze jak sie cos zmieni, system szkolenia oficerow itp. Bo narazie z prawdziwym oficerem spotkalem sie raz (Pozdrawiam Ppor. 1plt 4kpzmot :* ), a reszta zero cech przywodczych itp. Zreszta narzekac moglbym przez kolejne 100 postow, ale to niema sensu.

Moj werdykt: NIE WARTO ISC DO WOJSKA

Chyba ze niemacie innego wyjscie i sytuacja was zmusza, ale w miedzyczasie szukajcie innej roboty...

Amen
Weteran
St. szer. rez. Grue
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl



Ostatnio edytowany przez Grue - 17-03-2010 o 15:52.
Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 17:07   #33
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Tak czekałem kiedy wypowie się Grue.

Cytuj:
Amen
Weteran
St. szer. rez. Grue
Widzę, że już w cywilu. Ile czasu wysłużyłeś?
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 17:41   #34
Miszczu
Użytkownik Forum
 
Miszczu's Avatar
 
Data dołączenia: 01 07 2005
Wiek: 32

Posty: 807
Imię: Wobtof
Profesja: Master Sorcerer
Domyślny

A co jeśli wcześniej zostanie ukończona szkoła oficerska?Orientuje się ktoś ile się dostaje podczas oraz po ukonczeniu?
__________________
,,Those were the days of good hunting and good sleeping."-Rudyard Kipling.
Miszczu jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 18:14   #35
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eipiq Pokaż post
Tak czekałem kiedy wypowie się Grue.



Widzę, że już w cywilu. Ile czasu wysłużyłeś?


3lata... po zetce już mogłem odejść i byc normalnym człowiekiem....
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl



Ostatnio edytowany przez Grue - 17-03-2010 o 18:15.
Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 19:16   #36
Noradin
Użytkownik Forum
 
Noradin's Avatar
 
Data dołączenia: 21 08 2008
Lokacja: Poznań/Berlin

Posty: 416
Stan: Niegrający
Imię: SPRZEDANE
Profesja: Elite Knight
Gildia: SPRZEDANE
Świat: SPRZEDANE
Poziom: 192
Skille: 90/90
Poziom mag.: 8
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eipiq Pokaż post
Skąd ty to wziąłeś?

Szeregowy zawodowy może awansować na starszego szeregowego zawodowego. Potem by zostać kapralem musi iść do szkoły podoficerskiej, a to nie jest takie proste bo miejsca są ograniczone to raz, dwa, że w wojsku polskim jest za dużo podoficerów i po prostu mało kto trafia na szkolenia. Będąc zwykłym szarakiem nie wybijesz się tam. Awansować to ty możesz, ale będąc oficerem, co i tak nie jest teraz takie proste jak kilka/kilkanaście lat temu. Niektórzy 12 lat służą jako starszy szeregowy/szeregowy i są zwalniani, bo wojsko nie chcę im płacić emerytury.

Co do kasy to za 1800 zł rodziny nie utrzymasz.
No nie,wcale. Jak masz 20 lat to wątpię żebyś się żenił a po 30 (większość) zwalniają. Mój kolega był Starszym Szeregowym Zawodowym,zarabiał 2650 miesięcznie i nie był na żadnej większej rozpierdusze. Oficer,który był ich komendantem podczas pojedynczych misji mówił co tam po awansie ich czeka itd. i powiedział o zarobkach. Oficer zarabia 4550 zł miesięcznie + licencja na pistolet (jako wojak na stadium oficera i wyżej możesz nosić broń w razie niebezpieczeństwa,ale to się ogranicza tylko do 1 pistoletu).
__________________
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
Ukryty tekst:
zagramy w zgadnij kotku co mam w środku?
Noradin jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 19:38   #37
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Noradin Pokaż post
No nie,wcale. Jak masz 20 lat to wątpię żebyś się żenił a po 30 (większość) zwalniają. Mój kolega był Starszym Szeregowym Zawodowym,zarabiał 2650 miesięcznie i nie był na żadnej większej rozpierdusze. Oficer,który był ich komendantem podczas pojedynczych misji mówił co tam po awansie ich czeka itd. i powiedział o zarobkach. Oficer zarabia 4550 zł miesięcznie + licencja na pistolet (jako wojak na stadium oficera i wyżej możesz nosić broń w razie niebezpieczeństwa,ale to się ogranicza tylko do 1 pistoletu).
No zwalniają, kop w dupe, idz w pizdu, my cie nie chcemy, dalej radz sobie sam, my cie nie znamy...

St. szer. 2650 miesiecznie tak. Ale brutto. Na lape 2100, bez ubezpieczen, sreczen, bajeczek... No ale ta, ja po poligonie potrafilem miec wyplaty 5000zl nie, hui ze jednen czy dwa razy w roku, albo 3000 na lape w normalnym miesiacu, ale co 24 sluzba, to se tez moge popierniczyc glupoty ile to ja nie zarabialem... Prawda niestety juz taka slodka nie jest...

Oficer 4500? Rozumiem w stopniu majora + dodatki. Albo kapitanek w sztabie z dobrymi ukladami z dowodca jednostki dostajacy nagrodowki po 2000pln, za dobrze odjebana robote taktyczna na poligonie (gdzie to robili szeregowi i podoficerowie, a te dziady dupe w sztabie grzaly przy wodce)...
Licencja na Pistolet? Pierwsze slysze....


Edit
Dla scislosci, zwolnilem sie sam.
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl



Ostatnio edytowany przez Grue - 17-03-2010 o 19:41.
Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 21:13   #38
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Noradin Pokaż post
No nie,wcale. Jak masz 20 lat to wątpię żebyś się żenił a po 30 (większość) zwalniają. Mój kolega był Starszym Szeregowym Zawodowym,zarabiał 2650 miesięcznie i nie był na żadnej większej rozpierdusze. Oficer,który był ich komendantem podczas pojedynczych misji mówił co tam po awansie ich czeka itd. i powiedział o zarobkach. Oficer zarabia 4550 zł miesięcznie + licencja na pistolet (jako wojak na stadium oficera i wyżej możesz nosić broń w razie niebezpieczeństwa,ale to się ogranicza tylko do 1 pistoletu).
W wieku 20 lat może nie, ale 25 lat to już ten wiek, wiec jak chcesz utrzymać rodzinę, za te 2000 złotych? Tak jak pisał Grue, to jest brutto. Druga sprawa, licencja na pistolet również pierwsze słyszę. Fajna bajka. Co do awansu po misjach - to zwykłych szarych szeregowych nie awansują na podoficerów, chyba że wyróżnisz się czymś naprawdę (naprawdę) dużym. Choć i tak w to wątpię.
__________________
Zdeklarowany deista.

Ostatnio edytowany przez Eipiq - 17-03-2010 o 21:14.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 21:20   #39
Grue
Użytkownik Forum
 
Grue's Avatar
 
Data dołączenia: 17 06 2005
Lokacja: Poznań - Rataje
Wiek: 37

Posty: 886
Grue ma numer GG 8009267
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Eipiq Pokaż post
Co do awansu po misjach - to zwykłych szarych szeregowych nie awansują na podoficerów, chyba że wyróżnisz się czymś naprawdę (naprawdę) dużym. Choć i tak w to wątpię.
Awansują Cie pośmiertnie na Kaprala. Innej drogi niema, jak szkoła podoficerska. Polska Armia sux. US Army/Legia/Brytyjska/Niemiecka to inna bajka jeśli chodzi o system awansów...
__________________
<Take a look inside my head, do you see how I feel, 'cos I'm a freak dirty rocker with sex appeal, 'cos I will take your drugs, and I'll get you high, 'cos I'm a freak dirty rocker, and i'll make you fly>

-- Mitsubishi Eclipse Klub Polska --
www.eclipse.net.pl


Grue jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 17-03-2010, 21:24   #40
Eipiq
Użytkownik Forum
 
Eipiq's Avatar
 
Data dołączenia: 07 01 2010

Posty: 123
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Grue Pokaż post
Awansują Cie pośmiertnie na Kaprala. Innej drogi niema, jak szkoła podoficerska. Polska Armia sux. US Army/Legia/Brytyjska/Niemiecka to inna bajka jeśli chodzi o system awansów...
Fakt, zapomniałem o awansie pośmiertnym. Ale to raczej nikogo nie interesuje.

Co do reszty zgadzam się w całości.
__________________
Zdeklarowany deista.
Eipiq jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.


Powered by vBulletin 3