Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Poradniki > Poradniki Archiwalne

Notki

Poradniki Archiwalne Poradniki napisane przez użytkowników forum, które dotyczyły poprzednich wersji Tibii i nie są już aktualne.
Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 20-08-2004, 21:59   #1
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny "Stabilny Windows 98" - czyli jak wygryźć Internet Explorera.

Ten tekst dotyczy użytkowników systemu Windows 98!!

Witam, dzisiejszy artykuł sponsoruje literka W - jak wysypany system operacyjny.

Jak niektórym doświadczonym użytkownikom wiadomo, system Windows nie należy do najstabilniejszych systemów operacyjnych, często się sypie, spamuje nas niezliczona ilością błędów i straszy niebieskimi ekranami śmierci. Tak się składa ze znaczna większość tych błędów jest spowodowana jednym - jakże niedoskonałym programem jakim jest Internet Expolrer. Ten artykuł ma na celu pokazanie Wam jak w prosty sposób 'ustabilizować' naszą windę (nie, nie będzie trzeba grzebać w rejestrze) i przy okazji przesiąść się na przeglądarkę Mozilla FireFox (* Magus macha w strone Scorcerera).

Step One: Potrzebny download.
Zanim zajmiemy się główną częścią wykładu trzeba zaopatrzyć się w dwa pliki.
Pierwszy posłuży nam do deinstalacji Internet Explorera, jest on prosty w obsłudze i nie wymaga od nas żadnych specjalnych zdolności. Można go pobrać stąd:Ieradicator.
Drugi plik to instalka Firefoxa do pobrania tu:Mozilla FireFox. Kiedy pobierzemy oba pliki (najlepiej na pulpit) możemy przejść dalej.

Step Two: Deinstalacja IE.
Proces jest bardzo prosty (może być potrzebna kopia 'ulubionych''), prośże się nie bać. Uruchamiamy Ieradicatora, powinien ukazać nam się komunikat ze po ponownym uruchomieniu kompa zostanie odinstalowany IE. Akceptujemy i czekamy na restart. Po restarcie nie ma już IE (wersje od 3.0 do 6.0) a nasz Windows wazy o około 30 megabajtów mniej . Ważne!! Ieradicator nie narusza Outlook Express, zatem poczta będzie nadal działać.

Step Three: Instalacja "Liska".
Nie będę się tu szczegółowo rozpisywał bo wystarczy odpalić instalke a program poprowadzi nas "za rączkę" przez cały proces. Co ciekawe Lisek zajmuje tylko 4 megabajty!!. Nie będę również rozpisywał się o jego zaletach, gdyż bardzo ładnie zrobił to Scorcerer w innym temacie. Jedna rzecz - Firefox nie zawiera maszyny wirtualnej yava, potrzebnej do wchodzenia na niektóre czaty. Nie stanowi to jednak wielkiego problemu bo możemy ja ściągnąć stad:link.
To zasadniczo by było na tyle, mam nadzieje ze artykuł znajdzie swoich zwolenników. (Nie ponoszę opowiedzialności jeśli cos skopiecie podczas opisanego procesu)

Niniejszy artykuł powstał na podstawie tekstu ze strony www.eternaisp.com.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 21-08-2004, 00:25   #2
Nosferat
Użytkownik forum
 
Nosferat's Avatar
 
Data dołączenia: 17 07 2004
Wiek: 35

Posty: 6
Nosferat ma numer GG 2000994
Domyślny

Dzięki Ci wielkie za ten artykuł..
Ja już się przesiadłem i nawet mi się nowa maszynka do neta podoba..
Mam jednak jedno ale..
Ten link który podaleś do Javy jest do Javy Microsroftu.. a do FireFoxa trzeba ten z firmy Sun...
Jednak podoba mi się w programie to, że jeżeli brakuje jakiegoś pluginu to sam proponuje zainstalowanie i podaje stronke. Wystarczy więc wejść na jakiś czat a program sam zaproponuje pobranie..

Aha i mam mały problem z moim paskiem adresu...
Mianowicie otwiera dwa okna na raz.. wiesz może czy da sie coś z tym zrobić?
Widze, że zostałem źle zrozumiany a więc chodzi mi o to:



Tak wygląda mój wspaniały pulpit.. prosze zwrocić uwagę na pasek adresu w czerwonej ramce... Przyzwyczaiłem się do korzystania z niego bo jest to szybkie i sprawne..
Jednak teraz pasek dobrze wykrywa przeglądarke ale otwierają się dwa okna na raz...

No cóż stwierdzam, iż nikt nie jest w stanie mi pomóc na tym forum.. wiec może spróbuje inaczej...
Znacie może jakieś forum Fire Foxa (najlepiej polskie ale i angielskim nie opgardze).. poszukałbym sam ale ostatnio nie mam czasu, więc jak ktoś zna to niech wali do mnie..
Z góry dzieki...

Ostatnio edytowany przez Nosferat - 23-08-2004 o 22:28.
Nosferat jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2004, 13:19   #3
$corcerer
Nieobecny.
 
$corcerer's Avatar
 
Data dołączenia: 22 09 2003
Lokacja: Gdzieś w Necie. Liczba postów: koło 1337. http://rtfm.killfile.pl
Wiek: 37

Posty: 1,628
Stan: Na Emeryturze
Imię: Scorcerer
Profesja: Sorcerer
Gildia: Dreamers
Świat: Secura
Poziom: 23
Skille: 23/22
Poziom mag.: 42
Wyślij wiadomość przez ICQ do $corcerer $corcerer ma numer GG Użyj Jabbera. $corcerer ma login Tlenu scorcerer@tlen.pl Adres Jabbera do $corcerer
Domyślny

Masz dwa paski adresu- ten pierwszy to normalny, znany z IE, a ten drugi jest przeznaczony na wpisywanie haseł do wyszukiwaniaw przeglądarce (rodzaj przeglądarki zależy od aktualnie wyświetlanej ikony, można ją zmienić klikając na ikonkę.. Dodtatkowe plug-iny znajdziesz tutaj: http://mycroft.mozdev.org/ -tam na dole trzeba wybrać najpierw rodzaj wyszukiwarki, a potem dokładną nazwe (na przykład slowniki.onet.pl bedzie pod Language Dictionary)).
Tu masz linka do Javy dla FF: http://plugindoc.mozdev.org/windows.html#Java
__________________

Dżizas!
$corcerer jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 21-08-2004, 17:53   #4
Delp
Użytkownik Forum
 
Delp's Avatar
 
Data dołączenia: 23 07 2004
Lokacja: Boże....niewiem :D

Posty: 46
Delp ma numer GG 666
Domyślny

Może mi ktoś powiedzieć czemu Tibia jest tak pamięciożerna ? Otóż gdy ją odpalam razem z Winampem to po przeleceniu jednego utworu Winamp poprostu się zawiesza. Powiem też że na brak pamięci nienarzekam (512 ddr, 2.8ghz proc)
Delp jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 22-08-2004, 16:08   #5
Honusu
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

@UP
U mnie jest normalnie gram w tibie i slucham winampa na raz i nic mi sie nie wiesza
  Odpowiedz z Cytatem
stary 23-08-2004, 08:34   #6
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Delp
Może mi ktoś powiedzieć czemu Tibia jest tak pamięciożerna ? Otóż gdy ją odpalam razem z Winampem to po przeleceniu jednego utworu Winamp poprostu się zawiesza. Powiem też że na brak pamięci nienarzekam (512 ddr, 2.8ghz proc)
Planuje napisac o tym kolejny poradnik. Na razie jestem jednak bardzo zajety i mam malo czasu na forum. moze sie uda okolo srody.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2004, 15:04   #7
Obłedny Rycerz
Użytkownik Forum
 
Obłedny Rycerz's Avatar
 
Data dołączenia: 16 08 2004
Lokacja: Wzgórza Erathii
Wiek: 33

Posty: 134
Wyślij wiadomość przez ICQ do Obłedny Rycerz Obłedny Rycerz ma numer GG =nieważne= Obłedny Rycerz ma login Tlenu =nic ci do tego :P=
Domyślny

Oj Magus wielkie dzięki za to narzędzie do całkowietego usunięcia IE 6.0 , wszędzie tego szukałem dzięki dzięki dzięki

Tak swoją drogą to IMHO sama Mozilla , bez Firefoxa jest zdecydowanie lepsza , zawsze potem można sobie coś do niej doinstalować.
__________________
To mówiłem ja

Rycol


Zdjęcie Doba (miałem bana na 3 dni)
Obłedny Rycerz jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 14-11-2004, 23:04   #8
Monoskar
Użytkownik Forum
 
Monoskar's Avatar
 
Data dołączenia: 25 03 2004
Lokacja: Hiberna

Posty: 142
Monoskar ma numer GG 3253757
Domyślny

Profil: Użytkownik Windows'a XP Professional

Problem: Deinstalacja IE 6.0

Pytanie: Ponieważ artykuł jest adresowany do użytkowników Win 98 pytam: czy "Ieradicator" jest zdolny do usunięcie IE z mojego w/w Win XP ???
Monoskar jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2004, 03:48   #9
Magus
eX Moderator
 
Magus's Avatar
 
Data dołączenia: 26 09 2003
Lokacja: Fangorn Forest
Wiek: 42

Posty: 1,355
Stan: Na Emeryturze
Magus ma numer GG 2279467
Domyślny

Jesli chodzi o XP to znajomy mnie poinformowal ze po deinstalacji IE system przestał działać . Być moze zalezy to jednak od wersji, jesli chcesz to sprawdz - na wlasna odpowiedzialnosc ofcoz .
Edit:
Po namysle doszedlem do wniosku ze XP jest stosunkowo stabilny, wiec moze po prostu zainstaluj firefoxa i ustaw jako przegladarke domyslna a IE pozostaw.
__________________
1. Moderator nie nabija postów - moderator ma wiele do przekazania
2. Moderator nie myli się - moderator ma inne zdanie
3. Moderator nie obraża innych - moderator dobitnie zwraca uwagę
4. Kto przychodzi ze swoimi przekonaniami - wychodzi z przekonaniami moderatora.
5. Szanuj moda swego - możesz mieć gorszego.

Ostatnio edytowany przez Magus - 27-11-2004 o 03:52.
Magus jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 27-11-2004, 11:23   #10
Cors Ent
Użytkownik Forum
 
Cors Ent's Avatar
 
Data dołączenia: 29 08 2004
Lokacja: Warszawa

Posty: 674
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Azura
Poziom: 111
Cors Ent ma numer GG 2525795
Domyślny

Vele okreslenie "stabilny Windows" jest oksymoronem

ale fakt ze Mozlia jest calkiem sympatyczna.
ja uzywam Opery bo jakos bardziej mi sie podoba

Hm nie probowalem co prawda wywalic IE z mojego xp'ka ale sprobuje i napisze jesli mi sie uda.
Najwyzej fotmat c:
zdarzylem sie juz przyzwyczaic ze to uniwersalne lekerstwo na niedziałajaca winde
Ja mam zarowno ie jak i opere i dzialaja obie "w miare" stabilnie.

he jestem ciekaw co to z tym ie bedzie. windows to jedna wielka zagadka. 50% / 50%. Albo bedzie działac albo nie bedzie działac. i nikt nie wie od czego to zalerzy i czemu tak sie dzieje. Magią Windowsa mozna to nazwac
__________________
Cors Ent & Tegax - Yellow Alliance

One of the founders and ex-member of Defenders of Fangorn.
"the swedish one" Warrior of DödsMetal and Vision.

rl boyfriend of Floaterka
Cors Ent jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 25-12-2009, 11:36   #11
druidek123
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 28 12 2007
Lokacja: Polska

Posty: 218
Stan: Niegrający
Imię: nie.
Profesja: Rookstayer
Gildia: nie mam
Świat: Harmonia
Domyślny

Ludzie!
Wiecie że Mozilla FireFox to najbardziej dziurawy program roku? Nie? To się dowiedzieliście. Bujają o jakiś "7 dniach w roku czy iluś tam że wtedy wirus się może przedostać". Nie szłyszałem takich bzdur jeszcze nigdy. Polecam Operę 10.10.


Oj.... sorki prosze usunąć posta nie zauważylem na datę....

Ostatnio edytowany przez druidek123 - 26-12-2009 o 12:02.
druidek123 jest offline   Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 15:23.


Powered by vBulletin 3