Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Forum ogólne > Updates

Notki

Updates Forum zawiera wszelkie informacje o najnowszym update oraz pod fora z informacjami o byłych update.
Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 17-11-2007, 23:41   #1
Foxbee
Użytkownik Forum
 
Foxbee's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Pytanie Dokąd zmierza Tibia?

Witam. W tym temacie chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego, jak zmieni się Tibia po najbliższych uaktualnieniach. Nie chodzi mi o konkrety, nowe rozwiązania w grze, tylko o to, co, Waszym zdaniem, stanie się np. z klimatem gry, co sądzicie o kursie, jaki obrał dziś Cipsoft, jak na zmiany zareagują np. posiadacze konta FACC.

Moim zdaniem, Cipsoft wyczuł moment, gdy Tibia osiąga szczyty popularności, aby przycisnąć do muru darmowych graczy. Mają do wyboru: albo pozostać na swoim miejscu i patrzeć, jak PACC-owie dostają coraz więcej, albo czym prędzej dołączyć do ich grona. Myślę, że wielu z nich wybierze właśnie tą drugą opcję, gdyż nie mogliby tak łatwo zrezygnować z pełnego uczestnictwa w ulubionej grze.

Dziękuję i zapraszam do kulturalnej i wyważonej dyskusji.

Foxbee
__________________
Jestem lisek - kogo liznę, wykituje na wściekliznę!

Ostatnio edytowany przez Foxbee - 17-11-2007 o 23:43.
Foxbee jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 17-11-2007, 23:44   #2
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

Odpowiem w skali procent jak przedstawia się moje zdanie o Tibii. (1%-Dno, 100%-Świetnie)

Tibia 7.5 - 100%
Tibia 7.6 - 90%
Tibia 7.7 - 90%
Tibia 7.8 - 80%
Tibia 7.9 - 75%
Tibia 8.0 - 40%
Tibia 8.1 - ?
__________________
poreda jest offline  
stary 17-11-2007, 23:50   #3
Araash
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 20 08 2007
Lokacja: Temple

Posty: 22
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Świat: Isara
Poziom: 1
Skille: 10/10
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poreda Pokaż post
Odpowiem w skali procent jak przedstawia się moje zdanie o Tibii. (1%-Dno, 100%-Świetnie)

Tibia 7.5 - 100%
Tibia 7.6 - 90%
Tibia 7.7 - 90%
Tibia 7.8 - 80%
Tibia 7.9 - 75%
Tibia 8.0 - 40%
Tibia 8.1 - ?
Według mnie będzie tak:
Tibia 7.5 - 100%
Tibia 7.6 -70%(wprowadzenie souli)
Tibia 7.7-7.9 - 50%
Tibia 8.0 - Hmmm z 50% będzie :>(dosyć fajnie się teraz gra,chyba dlatego,że moim 10 knightem mam prawie 80/80 ;d)
Araash jest offline  
stary 17-11-2007, 23:56   #4
Tozan
Użytkownik forum
 
Data dołączenia: 17 11 2007

Posty: 7
Imię: Tozan
Profesja: Paladin
Skille: 75/63
Domyślny

Oczywiście uważam, że dla CipSoft'u chodzi tylko i wyłącznie o pieniądze, lecz o tym to chyba każdy wie. Zgadzam się również z tym, że te update są tylko dla zachęcenia (?) udowodnienia, że gra darmowym kontem jest bez sensu i, że musisz kupić pacca. Te update będą, aż do końca Tibii, gdyż nie oszukujmy się ta gra nie jest darmowa. Facc jest tylko do nabicia skilli i lvl, tylko aby później zakupić te płatne konto. Przyszłośc tibi moim zdaniem jest jasna. Zawsze będzie miała wielu zwolenników, gdyż jest ona inna niż wszystkie inne gry mmorpg, a ludzie z natury lubią być oryginaln.
to jest tylko moje własne zdanie na temat Tibi i nie mówmy chociaż, że Tibia zmierza ku upadkowi, bo napewno tak sie nie stanie .

pozdro...
Tozan jest offline  
stary 17-11-2007, 23:57   #5
Cygan Slejter
Użytkownik Forum
 
Cygan Slejter's Avatar
 
Data dołączenia: 20 06 2006
Lokacja: Jawor
Wiek: 34
Wpisy bloga: 1

Posty: 828
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Rookstayer
Domyślny

tibia 7:6 i tyle na ten temat
__________________
Cygan Slejter jest offline  
stary 18-11-2007, 00:01   #6
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Araash Pokaż post
Według mnie będzie tak:
Tibia 7.5 - 100%
Tibia 7.6 -70%(wprowadzenie souli)
Tibia 7.7-7.9 - 50%
Tibia 8.0 - Hmmm z 50% będzie :>(dosyć fajnie się teraz gra,chyba dlatego,że moim 10 knightem mam prawie 80/80 ;d)
Wprowadzenie Souli nadrabiają Wandy
__________________
poreda jest offline  
stary 18-11-2007, 00:02   #7
Foxbee
Użytkownik Forum
 
Foxbee's Avatar
 
Data dołączenia: 30 08 2007

Posty: 18
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Knight
Pergamin Od autora

Rozumiem Waszą (i swoją, nie przeczę) nostalgię za dawnymi czasami. Co jednak myślicie o przyszłości? Czy naprawdę będzie tak zła, jak sądzą niektórzy? Zachęcam do śmiałego wypowiadania się.
__________________
Jestem lisek - kogo liznę, wykituje na wściekliznę!
Foxbee jest offline  
stary 18-11-2007, 00:06   #8
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

Hmm.. Z wiadomości z Test Servera, tibię 8.1 oceniam na 70% JAK NARAZIE.
__________________
poreda jest offline  
stary 18-11-2007, 00:39   #9
Duke Dran
Użytkownik Forum
 
Duke Dran's Avatar
 
Data dołączenia: 23 08 2005

Posty: 1,369
Duke Dran ma numer GG 13923094
Domyślny

Według mnie im dalej tym lepiej. Oczywiście niektóre zmiany jednym szkodzą drugim pomogą, ale Cipsoft nas słucha. Stara się doprowadzić do tego abyśmy grali jak najwięcej. Wprowadza nowe zmiany, ulepszenia i pogorszenia. Polepszenie palladynów i knightów w ostatnim update wywołało spore kontrowersje. Ludzie aż do dzisiaj wypominają to Cipom, ale oni starają się to naprawić. Może robią to dobrze, a może źle to już zależy od opinii gracza. Jak to ktoś kiedyś napisał tutaj na forum: Niezależnie od zmian Ci, którzy nadal grali nie zmieniając profesji poprzez jej pogorszenie, pokłon przed nimi.
Duke Dran jest offline  
stary 18-11-2007, 00:39   #10
ragafewee
Użytkownik Forum
 
ragafewee's Avatar
 
Data dołączenia: 03 12 2004
Lokacja: Staszów
Wiek: 34

Posty: 401
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Ungradia
Profesja: Royal Paladin
Gildia: Sorrow
Świat: Pandoria
Poziom: 124
Skille: 94
Poziom mag.: 20
ragafewee ma numer GG 3811569
Domyślny

Do upadku, Bycia grą dla 8 latków
__________________
-.-
Ukryty tekst:
;o
ragafewee jest offline  
stary 18-11-2007, 00:46   #11
Miłosz
Exotyczny
 
Miłosz's Avatar
 
Data dołączenia: 20 04 2005

Posty: 756
Stan: Na Emeryturze
Imię: Exorim
Profesja: Elite Knight
Świat: Celesta
Poziom: 227
Skille: 105/105
Poziom mag.: 9
Domyślny

w 7.5 wprowadzili soule głąby...
7.4-100%
7.5-95%
7.6-90%
7.7-90%
7.8-75%
7.9-80%
8.0-77,5%
8.1-85%
według mnie jest lepiej
__________________
Miłosz jest offline  
stary 18-11-2007, 00:50   #12
Bociuspce
Użytkownik forum
 
Bociuspce's Avatar
 
Data dołączenia: 07 11 2007
Lokacja: Pabianice
Wpisy bloga: 1

Posty: 12
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Candia
Skille: 70/70 +
Poziom mag.: 6
Bociuspce ma numer GG 11660902 Send a message via Skype™ to Bociuspce
Domyślny

ragafewee tez tak sondze =/
Bociuspce jest offline  
stary 18-11-2007, 00:55   #13
Leirdek
Użytkownik Forum
 
Leirdek's Avatar
 
Data dołączenia: 02 10 2007
Lokacja: Łódź

Posty: 201
Stan: Niegrający
Leirdek ma numer GG 6758409
Domyślny

Tibia:
7.5-120%(wtedy ostro hunciłem na ratach aż do 6lvl,potem skończyłem grać)
7.6-nie wiem
7.7-nie wiem
7.8-nie wiem
7.92-90%
8.0-10%
8.1-dno.pl 1%
Leirdek jest offline  
stary 18-11-2007, 01:08   #14
poreda
Użytkownik Forum
 
poreda's Avatar
 
Data dołączenia: 18 08 2005
Lokacja: Łódź
Wiek: 33
Wpisy bloga: 2

Posty: 2,213
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Royal Paladin
Świat: Iridia
Poziom: 205
Domyślny

@Miłosz
W takim razie zwracam Honor
__________________
poreda jest offline  
stary 18-11-2007, 01:13   #15
TiduKnight
Guest
 

Posty: n/a
Domyślny

Moim zdaniem najlepsz jest Tibia 8.0baby:i koniec Topica
 
stary 18-11-2007, 02:09   #16
Sesef
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 30 11 2005
Lokacja: Warszawa
Wiek: 34

Posty: 1,111
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Jak dla mnie najlepsza była i chyba pozostanie Tibia której 85% tego forum nie zna czyli Tibia 7.1 wtedy nie było souli, squli, wojny były fajniejsze (padałeś, zakładałeś nowego aola i leciałeś spowrotem), ceny były adekwatne do rangi itema e-plate - oho kto y myślał o e plate to było tylko dla najlepszych, g-arm 300k demon shield 250k f-axe 100k itd od Tibi 7.2 wszystko zaczęło się sypać i powoli pogarszać ale i tak tibia będzie istnieć dotąd aż ludzie będą kupować PACC
__________________

sesef: 11,386 Points (Rank: #269,651)

Join World Community Grid today!

Twój komputer w służbie nauki - obliczenia rozproszone, pomóż znaleźć leki na różne choroby.

Jak dołączyć do WCG dowiesz się pod tym linkiem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Instrukcja_BOINC-WCG
Sesef jest offline  
stary 18-11-2007, 11:58   #17
shoq
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 14 08 2005
Lokacja: Mordor

Posty: 915
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Druid
Poziom mag.: 45
Domyślny

Moim zdaniem.
Tibia 7.5 była dobra, nie było tyle noobów co teraz, gra była o wiele trudniejsza, a przynajmniej magicznymi profesjami.

7.6; 7,7; 7.8; 7.9... nie pamiętam już dokładnie, który jakie zmiany wniósł. W każdym razie wtedy Tibia na pewno dążyła do uproszczenia systemu gry i (!) ograniczenia botowania. Soul Points, Stamina? To wszystko przeciw botowaniu i account sharingowi.
Gdzieś tam po drodze wprowadzili różdżki i to był krok w przód dla magicznych profesji. Już nie trzeba było powalać ze Spike swordem na roty żeby wbić upragniony level, robić run godzinami, żeby chwilę poexpić na cyclopach. Mana od tego czasu odnawia się
znacznie szybciej.

System hotkeyów wprowadzili w 7.9, o ile dobrze pamiętam. Co do tego mam mieszane odczucia. Pamiętam, jak uciekłem swoim 18 sorcem od dwóch 30lvl magów (a mieli sd, mf i inne badziewia). Dopadli mnie na cycach pod thais, a ja uciekałem do miasta chyba z 10 minut. Dlaczego tak długo? Musiałem chodzić w sposób chaotyczny, żeby nie dostać z sd. Ale udało się Tak więc system hotkeyów uprościł grę, aż za bardzo.

8.0... Właściwie dobrze że takie coś nastało. Wcześniej nie było dużego problemu zabić knighta, pala. Z palem nawet były problemy na desercie, można było normaline zarabiać palem zgadzając się na wykonanie deserta z jakąś ekipą, tak mało było palków.

8.1 To kolejny krok w przód dla magów, a w szczególności dla druida. Co tak psioczycie na nowy update? Że sorc i druid będą inni? To wam się nie podoba? Czy to, że knight nie będzie używał dobrze uh? To normalne, że knight ma słabo opanowaną magię, a eliksiry? Do nich nie potrzeba mocy magicznej. Dla knighta PODSTAWOWE czary, dla pala ZAAWANSOWANE, a dla magów MISTRZOWSKIE. To chyba logiczne? Przez ostatnie pół roku knighci i paladyni byli silni. Strach podejść magiem do pala! Jeśli trochę poskilował, to był naprawdę potęgą. Teraz druid będzie mógł atakować tak jak sorc. Wbrew pozorom, drut i sorc będą nadal podobni, nawet czary te same, tylko inny żywioł. Ale tak chyba powinno być, mimo że mogliby wprowadzić kilka czarów różniących te profesje.
To tyle.
__________________
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez forum.tibia.pl
Mam XX kasy. Co kupić? Co wybrać?
Kup.Se.Musk
Dzisiaj, 09:12 >
shoq jest offline  
stary 18-11-2007, 13:42   #18
tadel
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 27 07 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 33

Posty: 86
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Knight
Świat: Aldora
Poziom: 79
Skille: 77/78
Poziom mag.: 6
tadel ma numer GG 4402533
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Sesef Pokaż post
Jak dla mnie najlepsza była i chyba pozostanie Tibia której 85% tego forum nie zna czyli Tibia 7.1 wtedy nie było souli, squli, wojny były fajniejsze (padałeś, zakładałeś nowego aola i leciałeś spowrotem), ceny były adekwatne do rangi itema e-plate - oho kto y myślał o e plate to było tylko dla najlepszych, g-arm 300k demon shield 250k f-axe 100k itd od Tibi 7.2 wszystko zaczęło się sypać i powoli pogarszać ale i tak tibia będzie istnieć dotąd aż ludzie będą kupować PACC
wprawdzie każdy pewnie mówi że najlepsza jest tibia od której zaczynał, ja też się podpisuje pod tym, ja zaczynałem od tibi 7.21 wtedy pewnym krokiem było wprowadzenie skulli, i zniesienie amulet of life to były dla mnie czasy, istniało tylko 8 światów i ceny itemów były takie, że poza p setem, guardian shieldem i dragon hammerem nie było mnie stać już na nic, z cennika pamiętam BOH - 150-180k, a więc z każdym updatem widać jak ekonomia upada, przez co sorcow na nic nie stać, kiedyś jak sorc po żmudnej pracy, która mu pochłaniała niebagatelne ilości czasu, wkońcu dobijał upragniony 70 lvl i huncił runami najlepsze potwory, w tamtych czasach każda profesja była bogata, bo ekonomia była na wysokim poziomie, runy były tanie (bp uh 2,3k~) a itemy drogie(wspomniałem wcześniej) i właśnie wtedy był stan idealny, z każdym updatem runy drożały, a itemy taniały, wprowadzenie różdżek zrujnowało wszystko, dzieci visa były wszechmocne, a knight który miał pieniądze na uh, już ich niemiał, ponieważ wszystkie itemy staniały z winy dzieci visa, które znosiły bp`ki najdroższych itemow do dp, w tibi 8.0 sytuacja się trochę odwróciła, gdyż to dzieci visa ograniczyły swoje zasoby, a knight zaczął zarabiać niewielką część tego co mógł zarobić przed update 7.6...

Tibia zmierza ku zrównaniu profesji pod każdym względem, nie będzie wkońcu żadnych różnic między profesjami, poza tą jak to wszystko wygląda...

a więc, balansacja jest złem...
tadel jest offline  
stary 18-11-2007, 13:59   #19
Ptakuba
Zbanowany
 
Data dołączenia: 03 06 2007
Wpisy bloga: 4

Posty: 239
Domyślny

Tibia zmierza do stania się grą w 100% płatną, przez co wielu ludzi nawet obecnych PACC odejdzie, bo stwierdzi że cipsoft za mocno się ceni.
Zmierza do tego że jedynym co będzie w grze, będzie expienie i skillowanie, nie będzie ludzi którzy oceniają innych po czymś innym niż cyferki przy nicku.
Zmierza do stania się gierką z cukierkową grafiką i jak najbardziej "wypasionymi" rzeczami, byleby jak najmniej sensownie według spojrzenia w czasie (piłki plażowe) i z punktu widzenia geografii (obejrzyjcie mapę), będą w to grać tylko 8-letnie dzieci.
Zmierza więc, krótko mówiąc, do samozniszczenia.
Choć balans profesji niezły, reszta - leży. Balans powinni zostawić już w wersji 8.1, czyli po właśnie robionym updacie.
Ptakuba jest offline  
stary 18-11-2007, 15:15   #20
Piotrek Marycha
Użytkownik Forum
 
Piotrek Marycha's Avatar
 
Data dołączenia: 16 02 2006
Lokacja: Legionowo
Wiek: 34

Posty: 1,529
Stan: Niegrający
Imię: Dobrzejszy
Profesja: Paladin
Gildia: ';..;'
Świat: Xerena
Poziom: 64
Skille: 81
Poziom mag.: 16
Piotrek Marycha ma numer GG 7952466
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez poreda Pokaż post
Odpowiem w skali procent jak przedstawia się moje zdanie o Tibii. (1%-Dno, 100%-Świetnie)

Tibia 7.5 - 100%
Tibia 7.6 - 90%
Tibia 7.7 - 90%
Tibia 7.8 - 80%
Tibia 7.9 - 75%
Tibia 8.0 - 40%
Tibia 8.1 - ?
gwarantuje ci, gdyby tibia zostala na 7.5 to by cie tu nie bylo na tym forum, ani bys nie pamietal co to w ogole tibia jest
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez shoq Pokaż post
System hotkeyów wprowadzili w 7.9, o ile dobrze pamiętam. Co do tego mam mieszane odczucia. Pamiętam, jak uciekłem swoim 18 sorcem od dwóch 30lvl magów (a mieli sd, mf i inne badziewia). Dopadli mnie na cycach pod thais, a ja uciekałem do miasta chyba z 10 minut. Dlaczego tak długo? Musiałem chodzić w sposób chaotyczny, żeby nie dostać z sd. Ale udało się Tak więc system hotkeyów uprościł grę, aż za bardzo.
no I? co to za przyklad? w 18 lvla trafic to nie mialby duzych problemow trafic dzieciak ktory nigdy tibii 7.5 nie widzial, wyobraz sobie co sie dzieje na 100+

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez tadel Pokaż post
wprowadzenie różdżek zrujnowało wszystko, dzieci visa były wszechmocne, a knight który miał pieniądze na uh, już ich niemiał, ponieważ wszystkie itemy staniały z winy dzieci visa, które znosiły bp`ki najdroższych itemow do dp
mimo ze masz date "2004: pod nikiem to ci powiem - nie pierdol!, po pierwsze to nie rozdzki zepsuły balans, tylko tania mana, po drugie kiedy knight nie mial kasy na cokolwiek?!?!? Po trzecie kiedy "dzieci visa" znosily bpki najdrozszych itemow do dp?!?!?? po kims z takim stażem spodzielwalbym sie czegos wiecej niz dziecinne powtarzanie stereotypow
Cytuj:
a więc, balansacja jest złem...
racja, spalić Cipsoft!!!!!!1
Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Ptakuba Pokaż post
Tibia zmierza do stania się grą w 100% płatną, przez co wielu ludzi nawet obecnych PACC odejdzie, bo stwierdzi że cipsoft za mocno się ceni.
Zmierza do tego że jedynym co będzie w grze, będzie expienie i skillowanie, nie będzie ludzi którzy oceniają innych po czymś innym niż cyferki przy nicku.
Zmierza do stania się gierką z cukierkową grafiką i jak najbardziej "wypasionymi" rzeczami, byleby jak najmniej sensownie według spojrzenia w czasie (piłki plażowe) i z punktu widzenia geografii (obejrzyjcie mapę), będą w to grać tylko 8-letnie dzieci.
Zmierza więc, krótko mówiąc, do samozniszczenia.
ta a na końcu Cipsoft ześle czterech jeźdźców apokalipsy ktorzy walną hunta wszystkim graczom... nie przesadzasz koleś?
__________________
"Istnieja dwie bezgraniczne rzeczy - wszechswiat i ludzka glupota. Chociaż co do wszechswiata nie jestem calkiem pewien... " (ALBERT EINSTEIN )
-------------------------------------------------------------------------------
Piotrek Marycha jest offline  
Zamkniety temat.


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 
Opcje tematu

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 06:55.


Powered by vBulletin 3