Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Fora główne > Niusy

Notki

Niusy Nowosci z świata Tibii dostarczone przez naszych nieustraszonych korespondentów.

Zamkniety temat.
 
Opcje tematu
stary 16-09-2010, 20:41   #1
Voniek
eX Moderator
 
Data dołączenia: 24 09 2006

Posty: 1,273
Domyślny Nowe funkcje PvP.

Tegoroczna jesienna łatka ze zmianami w systemie PvP zbliża się wielkimi krokami. Dzięki pomocy i cennym wskazówkom specjalnej grupy PvP, w skład której wchodzili wybrani gracze posiadający odmienne zdanie na temat PvP CipSoft postanowił rozwinąć niektóre funkcje systemu walki, na które gracze najczęściej zwracają uwagę.

Funkcje, które zostały zaprezentowane w miesięcznym artykule zostaną wprowadzone do gry. Podczas kilku ostatnich tygodni były one sprawdzane na specjalnym testowym serwerze PvP. Po lekkiej korekcji funkcje są gotowe do wprowadzenia. Oto ogólny opis tego, co zostało zmienione:
  • Pomoc w zabójstwie: jeżeli pomogłeś zablokować komuś drogę, a później ta osoba umarła lub sparaliżowałeś tego gracza, będzie to liczone jako pomoc w zabójstwie. Będzie ona wyświetlana na liście zabójstw, ale nie będzie miała żadnych skutków;
  • Sprawiedliwe zasady walki: jeśli zostałeś zabity i co najmniej 40% zadanych obrażeń nastąpiło w przeciągu 60 sekund od innego gracza, strata poziomu i umiejętności zostanie zmniejszona wg. Odpowiedniej formuły;
  • Błogosławieństwo PvP: jest to dodatkowe błogosławieństwo, które można kupić u dowolnego NPC w każdej świątyni. Kosztuje tyle samo co zwykłe błogosławieństwo. Jeśli zostaniesz zabity mając wykupione to błogosławieństwo i co najmniej 40% zadanych obrażeń nastąpiło w przeciągu 60 sekund od innego gracza nie stracisz normalnego błogosławieństwa;
  • Czaszka zemsty: przez 7 dni od nieuzasadnionego zabójstwa ofiara będzie widziała pomarańczową czaszkę przy nicku swojego oprawcy. W praktyce oznacza to, że ofiara może zaatakować i zabić swojego zabójcę nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. Niemniej jednak, gracz który to uczyni otrzyma żółtą czaszkę i blokadę na strefy ochrony;
  • Zamiana pozycji podczas blokady: jeśli otrzymasz obrażenia od innego gracza i nie możesz ruszyć się na przynajmniej jedno wolne pole wokół Ciebie, będziesz mógł zamienić się pozycją wraz ze swoim oprawcą w wyjątkowych okolicznościach;
  • Opoźnienie PvP podczas zmiany poziomów: podczas zmiany poziomów np. chodząc w górę i w dół po drabinie będziesz w stanie zaatakować innego gracza przez pierwsze 2 sekundy, ale tylko atakiem bezpośrednim;
  • Poprawki w strefie ochrony: wszyscy gracze ustawieni na stosie będą wyświetlani w okienku walki niezależnie od ich pozycji w stosie. Na światach typu Open i Hardcore wszyscy gracze, nawet ci stojący bardzo głęboko będą mogli wykonywać wszystkie akcje.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w specjalnym temacie na forum testowym PvP. Jeśli chciałbyś podzielić się swoją opinią na temat funkcji możesz ją tam napisać. Jeśli nie możesz się doczekać testowania nowych funkcji pamiętaj, że test server jest ciągle dostępny.

Oprócz funkcji PvP, jesienna łatka wprowadzi do gry całe mnóstwo nowych osiągnięć np. takich za posiadanie pełnego stroju. Ponadto system raportów znowu zostanie ulepszony. Od teraz będzie można złożyć raport na informacje gildiowe tj. nieprawidłowe imiona, opisy, nazwy bezpośrednio do pracownika customer support przez stronę danej gildii. Opinię na temat nowych osiągnięć i raportów gildiowych można złożyć w specjalnym temacie na forum dyskusyjnym.
__________________
Voniek jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 16-09-2010, 21:36   #2
laxiu
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 13 02 2007

Posty: 374
Domyślny

# Zamiana pozycji podczas blokady: jeśli otrzymasz obrażenia od innego gracza i nie możesz ruszyć się na przynajmniej jedno wolne pole wokół Ciebie, będziesz mógł zamienić się pozycją wraz ze swoim oprawcą w wyjątkowych okolicznościach;

Czyli koniec trapowania?
laxiu jest offline  
stary 17-09-2010, 00:52   #3
filmm
Użytkownik Forum
 
filmm's Avatar
 
Data dołączenia: 14 06 2009

Posty: 70
Domyślny

Pomoc w zabójstwie:
Mala zmiana bez skutkow tylko jakas tam lista wiec moze byc.

Sprawiedliwe zasady walki:
Tu by trzeba poznac formule zeby wiedziec czy to ma sens wogole bo moze lepiej bedzie kogos zabic na respie niz pasc od potworow jak juz bedzie sie widziec ze ktos pada Choc teograniczenie 40% w minute to nie wiem czy do obejscie ale to oni liczyli. przekonamy sie, pomysl niezly dla low lvli a dla hlvl w wojnie slaby.

Błogosławieństwo PvP:
Moze byc.

Czaszka zemsty:
Ktos jzu napisal na h.pl ze dostaje sie fraga a potem moga nas zabic 100 razy i nie bedzie fragow? I jeszcze czaski przez 7 dni? To juz wgoole nie mozna pkowac bo ofiara nic prawie nie traci a jeszcze moze nasa zabic potem i nie stracic tez nic nawet pz i fraga?

Zamiana pozycji podczas blokady:
tego to juz kompletnie nie rozumiem. Jaki to ma sens? Moze cos zle rozumiem ale wogole niektorzy beda nie do zabicia bo np knighta trzeba strapowac a jak bedzie mial trap 2 kratki od schodow to ucieknie inie ma szans na deada...

Opoźnienie PvP podczas zmiany poziomów:
Tego juz czasem nie bylo? Czy tylko w potwory bo na rl praktycznie nie gralem od dawna testujac pvp...

Poprawki w strefie ochrony:
Jedyny pozytywny pkt tej latki. Wkoncu bedzie mozna znalesc targety na battle i nie bedzie uciekania w sztuczne pz.

Co do koncowki to tak:
raporty na rozne rzeczy+
A te osiagniecia? To nawrzucali tam tego tyle ze jak to pierwszy raz zobaczylem to tam nie zagladam. Szkoda czasu na czytanie tego wszystkiego.
__________________

Ostatnio edytowany przez filmm - 17-09-2010 o 00:57.
filmm jest offline  
stary 17-09-2010, 11:04   #4
Azatar90
Użytkownik Forum
 
Azatar90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2006
Lokacja: Łódż
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 348
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez laxiu Pokaż post
# Zamiana pozycji podczas blokady: jeśli otrzymasz obrażenia od innego gracza i nie możesz ruszyć się na przynajmniej jedno wolne pole wokół Ciebie, będziesz mógł zamienić się pozycją wraz ze swoim oprawcą w wyjątkowych okolicznościach;

Czyli koniec trapowania?



Czytaj ze zrozumieniem to co napisales a bedziesz znał odpowiedz




bardzo pozytywna łatka
__________________

Azatar90 jest offline  
stary 17-09-2010, 11:25   #5
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azatar90 Pokaż post
Czytaj ze zrozumieniem to co napisales a bedziesz znał odpowiedz




bardzo pozytywna łatka
Jak otrzymasz i nie możesz się ruszyć - znaczy to że jak dostane NAJPIERW trapa , potem hita , i w momencie kiedy tego hita dostane od ów oprawcy i juz mam trapa i ruszyć się nie moge , to moge wtedy zamienić się tym miejscem , czy jak to ;p? dobrze ze już nie gram w ten shit
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
stary 17-09-2010, 18:51   #6
Couranger
Użytkownik Forum
 
Couranger's Avatar
 
Data dołączenia: 01 05 2007

Posty: 756
Stan: Aktywny Gracz
Imię: nie powiem
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Berylia
Poziom: 90+
Skille: -.-
Poziom mag.: 63
Domyślny

Dla pojebancow uptade w sam raz, cale szczescie ze nie gram juz w to gowno... naszczescie dalej moge wchodzic na strone i smiac sie z kolejnych updejtów xD
__________________
TibiaCam T.V. The ONLY way to watch movies.
Rec = Never Gonna Happen

Cytuj:
19:50 Lord Geremini [12]: KTO MI ZROBI KARTE PRAC Z MATMY Z ULAMKOW za 60k?

Ostatnio edytowany przez Couranger - 17-09-2010 o 18:52. Powód: .
Couranger jest offline  
stary 17-09-2010, 19:22   #7
Pepeszka.
Tibia.pl support
 
Pepeszka.'s Avatar
 
Data dołączenia: 22 12 2008
Lokacja: Poznań

Posty: 766
Stan: Na Emeryturze
Imię: Pepeszka
Świat: Refugia
Domyślny

Widziałem pro system trapowania na teście.Praktycznie nikogo nie można strapować bo się może zamienić musi mieć gdzieś z 2 kratki wolnej przestrzeni lub mw -.- Fail na całego...
Pepeszka. jest offline  
stary 17-09-2010, 19:34   #8
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

po 10 latach nareszcie kończy się masowy abusing
__________________
Vil jest offline  
stary 17-09-2010, 23:13   #9
krychaj5
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 21 11 2009

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Werciu
Profesja: Paladin
Świat: Calmera
Domyślny

W pełni się zgadzam z Cezar007
Powinni zrobić jeszcze przechodzenie przez ludzi jak na optional PvP i wtedy to dopiero byłaby rozgrywka! Po kiego wafla oni wprowadzają jakieś nowe czaszki, blessy ? Już wystarczająco zepsuli pvp kilka updatów temu ;s
krychaj5 jest offline  
stary 17-09-2010, 23:34   #10
Lord Finez
Użytkownik Forum
 
Lord Finez's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2004
Lokacja: Bełchatów
Wiek: 31

Posty: 70
Profesja: Knight
Świat: Guardia
Poziom: 85
Skille: 85/80
Poziom mag.: 7
Lord Finez ma numer GG 7804262
Domyślny

Konsekwetnie wprowadzaja plan psucia tibii
__________________
Bad boys,bad boys whatcha gonna do whatcha gonna do?
When they come for you?Bad boys bad boys whatcha gonna do?
Whatcha gonna do whatcha gonna do when they come for you
Lord Finez jest offline  
stary 18-09-2010, 11:01   #11
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez krychaj5 Pokaż post
Już wystarczająco zepsuli pvp kilka updatów temu ;s
kilka updatów temu nie było pvp, tylko bezwładna nawalanka bez zasad, w dodatku oparta w większości o wykorzystywanie błędów gry, co w przypadku każdej normalnej firmy kończyłoby się masowymi banami.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Lord Finez Pokaż post
Konsekwetnie wprowadzaja plan psucia tibii
wymień z łaski swojej aspekty Tibii które wg. Ciebie zostały zepsute przez okres ostatnich 3 lat, a ja wytłuszczę dlaczego się mylisz.
__________________

Ostatnio edytowany przez Vil - 18-09-2010 o 11:13.
Vil jest offline  
stary 18-09-2010, 11:29   #12
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
wymień z łaski swojej aspekty Tibii które wg. Ciebie zostały zepsute przez okres ostatnich 3 lat, a ja wytłuszczę dlaczego się mylisz.

No to ja zaczne

- Stamina - wprowadzona dla utrudnienia gry botą , przez co NORMALNI gracze stracili , ponieważ kupowanie PACC , a następnie ograniczanie gry mija się z celem.

- System Hot-keyów które można używać na GRACZACH (PVP nie PVM) - porażka

- Transfery postaci , zmienianie name i płci za kase - zerowe historie servera itp , kiedyś postać wiązała się z serverem , teraz każdy ma na to wysrane.

- System wojny na non-pvp serverach - lol grasz na non-pvp to sie z tym godzisz ze nigdy sie nie pobijesz , do dzisiaj tego nie kumam.

- Paladyn - Tarcza + Spear , Paladin to nie knight.

Ogólnie rzecz biorąc wiem i tak i tak że w takiej kwestii jak "jebanie tibii" sie nikogo nie przegada , ponieważ ja uznaje to za jeden wielki FAIL , a ty i tak powiedz ze jest to wielki + , więc jakakolwiek konwersacja nie ma sensu bo jest ona z góry skazana na wieczną kłótnie , ale wielu sie zgodzi ze mną , wielu z tobą , że wyżej wymienione elementy są pozytywne , bądz negatywne dla tibii , lecz grywalność w te gre spada co świadczy samo o sobie.
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
stary 18-09-2010, 11:51   #13
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zielony-lp Pokaż post
- Stamina - wprowadzona dla utrudnienia gry botą , przez co NORMALNI gracze stracili , ponieważ kupowanie PACC , a następnie ograniczanie gry mija się z celem.
ilu normalnych graczy traci na tym, że nie mogą grać 15h dziennie bez przeszkód ?

Cytuj:
- System Hot-keyów które można używać na GRACZACH (PVP nie PVM) - porażka
Imho nielogiczne było to, że poruszającego się gracza matematycznie nie miałeś szans trafić. Jeśli zakładamy, że Cipsoft chciał, aby system walki istniał i się rozwijał (co jest samo w sobie nie do końca pewne, ale sądzę, że Ty tak uważasz), to wypadałoby zrobić go sensownie zaraz na początku. Ta zmiana jest możliwa do logicznego uzasadnienia, może nie spektakularnie in plus, ale na pewno nie jest psuciem czegokolwiek.

Cytuj:
- Transfery postaci , zmienianie name i płci za kase - zerowe historie servera itp , kiedyś postać wiązała się z serverem , teraz każdy ma na to wysrane.
komercjalizacja pełną gębą, zgadzam się, że jest to kompletnie niekonieczne.

Cytuj:
- System wojny na non-pvp serverach - lol grasz na non-pvp to sie z tym godzisz ze nigdy sie nie pobijesz , do dzisiaj tego nie kumam.
W Tibii nigdy nie było rozgraniczenia pomiędzy dobrowolną walką (bo nie istniał system pvp, wbrew temu co niektórzy sądzą) a byciem pomiatanym przez graczy z wyższymi levelami bez wyraźnego powodu. Non-pvp było rozwiązaniem tego problemu metodą "na skróty", poprzez wyeliminowanie możliwości jakiejkolwiek walki, co samo w sobie było debilizmem i nie powinno nigdy się wydarzyć.

Optional pvp powinno być optional od samego początku istnienia gry.

Cytuj:
- Paladyn - Tarcza + Spear , Paladin to nie knight.
Położyłem nacisk na "okres ostatnich 3 lat" - kwestia paladina była podnoszona znacznie dłużej, i paradoksalnie stanowi poparcie mojej tezy, którą można sprowadzić do stwierdzenia, że stara Tibia była kuriozalna, zabugowana i kompletnie nielogiczna, a każda zmiana która stanowi próbę wyjścia z tej pułapki jest zmianą na lepsze, niezależnie od tego jakim sentymentem gracze darzą starą grę.

Cytuj:
Ogólnie rzecz biorąc wiem i tak i tak że w takiej kwestii jak "jebanie tibii" sie nikogo nie przegada , ponieważ ja uznaje to za jeden wielki FAIL , a ty i tak powiedz ze jest to wielki + , więc jakakolwiek konwersacja nie ma sensu bo jest ona z góry skazana na wieczną kłótnie , ale wielu sie zgodzi ze mną , wielu z tobą , że wyżej wymienione elementy są pozytywne , bądz negatywne dla tibii , lecz grywalność w te gre spada co świadczy samo o sobie.
Problem w tym, że w przypadku wielu zmian nie ma miejsca na subiektywne odczucia. Zgadzać/ nie zgadzać można się co do tego, czy nowy kontynent fajnie wygląda albo tego, czy nowe itemy są zbyt łatwe do zdobycia. Część zmian jest natomiast naprawą debilizmów z wcześniejszych wersji gry - tak ewidentnych jak uhtrapy czy spaprany system magii. W tym przypadku absolutnie nie ma uzasadnienia dla sentymentu i oporu w stosunku do zmian na zasadzie "a bo ja lubiałem tamto bardziej".
__________________
Vil jest offline  
stary 18-09-2010, 16:32   #14
Duch Niespokojny
Moderator
 
Duch Niespokojny's Avatar
 
Data dołączenia: 10 09 2005

Posty: 2,347
Stan: Na Emeryturze
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zielony-lp Pokaż post
- System wojny na non-pvp serverach - lol grasz na non-pvp to sie z tym godzisz ze nigdy sie nie pobijesz , do dzisiaj tego nie kumam.
A ja nie kumam, czemu Ci to przeszkadza.
Duch Niespokojny jest offline  
stary 19-09-2010, 22:29   #15
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Duch Niespokojny Pokaż post
A ja nie kumam, czemu Ci to przeszkadza.
Przeszkadza mi to o tyle że nie zmienia się chociażby zasad w trakcie gry tak? jeśli ktoś założył kiedyś tam postać na serwerze pvp to liczył się z tym że bedzie mógł walczyć/pkować , a ten co non-pvp - nie , tam gracze uciekali dla expienia.

Wielu graczy zaczynających kiedyś gre z tym systemem co jest teraz grało by na serverach NON-PVP , i tak - wiem że da się zmienić server , lecz tak samo można kiedyś było kupić postać , pieniądze i płacenie nie są uzasadnieniem w tej sprawie , to samo jakby wprowadzono teraz nową Profesje bez możliwości wybrania jej przez nowszych graczy bo gdy zaczynali gre jej nie było.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
ilu normalnych graczy traci na tym, że nie mogą grać 15h dziennie bez przeszkód ?
Wielu , dziennie staminy zbić można (nie licząc oczywiście zielonej staminy) 6 h , 18 godzin offline zeby się odnowiła (18 x 20 min = 360 min) nie licząc że pierwsze 15 min nie odnawia staminy , a tak że zabicie byle rata likwiduje 2 minuty staminy , a stanie bezczynne w dp nie regeneruje nam staminy co uniemożliwia nam rozmowe/sellanie itp itemków. Pozatym mija się z celem tak jak juz powiedziałem płacenie za PACC którego używanie jest ograniczone
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.

Ostatnio edytowany przez zielony-lp - 19-09-2010 o 22:35.
zielony-lp jest offline  
stary 20-09-2010, 10:13   #16
Vil
eX Moderator
 
Vil's Avatar
 
Data dołączenia: 13 11 2004
Lokacja: Helsinki
Wiek: 39

Posty: 4,623
Vil ma numer GG 3989309
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez zielony-lp Pokaż post
Przeszkadza mi to o tyle że nie zmienia się chociażby zasad w trakcie gry tak?
czyli opór pro forma, na zasadzie - "nie jest źle dlatego, że jest gorzej, tylko dlatego, że jest inaczej" ?
__________________
Vil jest offline  
stary 20-09-2010, 14:03   #17
Evil Maul
Użytkownik Forum
 
Evil Maul's Avatar
 
Data dołączenia: 11 03 2005
Lokacja: Above cloud
Wiek: 34

Posty: 431
Stan: Na Emeryturze
Profesja: Elite Knight
Świat: Aldora
Poziom: 157
Poziom mag.: 9
Domyślny

koniec PA. Random PK odchodzi w zapomnienie.
__________________
"Real power can't be given it must be taken"
Evil Maul jest offline  
stary 21-09-2010, 19:50   #18
S.T.E.K.
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 29 01 2006

Posty: 66
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez www.tibia.com
Tomorrow, September 22, this year's autumn patch will be released. Therefore, all game worlds as well as the website will be offline from 13:00 CEST up to 18:00 CEST approximately.
Czy prócz zmian pvp będą jeszcze jakieś inne?
S.T.E.K. jest offline  
stary 21-09-2010, 21:12   #19
Azatar90
Użytkownik Forum
 
Azatar90's Avatar
 
Data dołączenia: 20 11 2006
Lokacja: Łódż
Wiek: 34

Posty: 172
Stan: Na Emeryturze
Poziom: 348
Domyślny

Up
Tak Pz usuneli
__________________

Azatar90 jest offline  
stary 21-09-2010, 21:58   #20
zielony-lp
Użytkownik Forum
 
zielony-lp's Avatar
 
Data dołączenia: 15 09 2004
Wiek: 33

Posty: 140
Stan: Na Emeryturze
Świat: Titania
Domyślny

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Vil Pokaż post
czyli opór pro forma, na zasadzie - "nie jest źle dlatego, że jest gorzej, tylko dlatego, że jest inaczej" ?
Nie , dlatego że gra sie Fair Play , przeczytaj , pomyśl , potem pisz , tak jak powiedziałem gracze którzy na początku zaczynali grę nie mieli do wyboru servera "Optional-PVP" lecz "No-Pvp" co wtedy znaczyło co innego niż teraz.
Mam swoją racje , i jej się trzymam , i nie - nawet nie próbuje cię przekonać do mojej , tylko poprostu wypowiadam na ten temat zdanie.

Cytuj:
Oryginalnie napisane przez Azatar90 Pokaż post
Up
Tak Pz usuneli
muhehehehe
__________________
Twój obecny poziom ostrzeżeń to: 9 punkt(ów).

Gdy osiągniesz 10 punktów karnych, zostaniesz automatycznie zbanowany na forum na 30 dni.
zielony-lp jest offline  
Zamkniety temat.

Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 17:50.


Powered by vBulletin 3