Jesteś tu: Tibia.pl / Forum

Wróć   Forum Tibia.pl > Inne > RPG

Notki

RPG Wszystko o grach RPG i cRPG, czy może MMORPG.

Odpowiedz
 
Opcje tematu
stary 03-03-2009, 00:26   #1
Aroonia
Now or never
 
Aroonia's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Chorzów
Wiek: 32

Posty: 682
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tytanowiec
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 87
Skille: 87/56
Poziom mag.: 18
Aroonia ma numer GG 3824417 Send a message via Skype™ to Aroonia
Domyślny Rohan: Blood Feud

Pozwolę sobie przedstawić Wam grę, przez którą zaspałem dwa razy pod rząd na pierwszą godzinę lekcyjną

Cytuj:
* Deweloper: YNK Games



* Oficjalna strona: www.playrohan.com
* Polska strona: www.rohanonline.pl

* Download: [ Pobierz Grę ]
* Waga instalki: 1,61GB
* Wymagania:
Zalecane: 2,4 gHz, 512mb RAM, GeForce FX5600 lub Radeon 9600 SE Series 64mb.



Drogi przyjacielu, jeżeli już skierowałeś swoje kroki do tego jakże mrocznego zakątka strony rohanonline.pl zapewne zaintrygowała cię wzmiankowana w tytule gra. Otóż nie przyjdzie ci uganiać się za orkami ani pędzić na złamanie karku przez trawiaste stepy… czeka cię o niebo ciekawsza przygoda.
Jak w każdym mmorpg, taki i w darmowej produkcji koreańskiej firmy YNK przychodzi nam najpierw się zarejestrować. Po wykonaniu tej nużącej czynności i zainstalowaniu klienta śliniąc się na widok przycisku „play”, w głębi duszy obawiając się straszliwego erroru uruchamiamy program. Wybieramy jeden z serwerów i tworzymy postać. Już tutaj widać klimat gry i nieprzypadkowe ograniczenie wiekowe (18 lat). Mroczne tło komponuje się z subtelną muzyką, która towarzyszy nam podczas rozmyślania czym jest ta dziwna niebieska postać. Otóż jest to Dekan – wojownik smok, jedna z 6 ras z jakich przyjdzie wybrać przed rozpoczęciem gry. Pozostałe to Dhan – assasyn walczący z ukrycia, Elf – mag i uzdrowiciel, Half-Elf – wojownik dystansowy, strzelający z łuku lub kuszy, Human – człowiek, jak łatwo się domyślić – zakuty w zbroję rycerz oraz Dark Elf – mroczny mag siejący spustoszenie za pomocą śmiercionośnych zaklęć. Jeżeli już wybraliśmy twarz o jakieś marzy każda gwiazda popu logujemy się do gry. Zaczynamy od krótkiego poradnika wprowadzającego nas w arkana gry – pominę jego przebieg, chyba, że szanowny czytelnik czyta do poduszki i ma ochotę na szybki sen. Niezależnie od wybranej postaci od początku zaskakuje nas ilość skilli (umiejętności) spośród których przyjdzie wybierać – a to jeszcze nie koniec, po osiągnięciu poziomu 50 wybieramy jedną z dwóch subprofesji zależnych od naszej rasy.
Świat gry składa się z sześciu przypadających na każdą rasę miast, każdego o indywidualnej architekturze (ogromne drzewo w mieście Half-elfów) oraz terenów neutralnych. Mapa jest pokaźnych rozmiarów i odkrycie jej w całości nie przyjdzie nam łatwo. W Rohanie, tak jak w innych mmorpg istnieje system party, gdzie gracze w grupach polują na przeciwników oraz system gildii – gdzie niejednokrotnie setki graczy walczą o władanie nad miastami i obszarami neutralnymi. Po wygranej walce gildia może nałożyć na miasto podatki, ale wolny rynek kwitnie, więc w wypadku zbyt wysokich podatków w jednym miejscu, nie ma przeszkód by iść i handlować w innym. Mnogość przedmiotów i ich funkcji jest wręcz niesamowita – co więcej możemy sami tworzyć nowe łącząc dwa w nowy unikatowy przedmiot wyróżniający nas z różnobarwnego tłumu niezwykłych indywidualności.
Grafika stoi na wysokim poziomie, modele są szczegółowe, chociaż nieraz i nie razy dwa przyjdzie nam „wpaść w teksturę”. Wielkie sobotnie bitwy o miasta przyprawiają o szybsze bicie serca – uderzające z nieba błyskawice, biegające dookoła smoki i zaklęcia wstrząsające ziemią – tylko nasza karta graficzna i procesor mogą nie być zbyt szczęśliwe. Muzyka jak już wcześniej wspomniałem łatwo wpada w ucho, nie przeszkadza w grze, ale też nie dostrzegamy jej w ferworze walki. Kiedy wchodzimy na inny teren (np. do miasta) muzyka zmienia się na taką, która pasuje do sytuacji i miejsca.
Rohan Online jak każdy darmowy mmorpg musi utrzymywać serwery, mimo że gracze nie płacą regularnego abonamentu – rozwiązaniem jest Item Mall, sklep, w którym za prawdziwe pieniądze możemy kupić dodatkowe przedmioty, specjalne mounty (konie, jaszczurki, pająki do ujeżdżenia) jaki i pety (małe zwierzątka towarzyszące nam w czasie gry).
Reasumując (czy też reawęgorząc, jeśli ktoś nie lubi sumów) Rohan jest grą wybijającą się ponad inne darmowe mmorpg. Niepowtarzalny klimat, duża i szybko rozwijająca się społeczność graczy jak i wyeliminowanie dużej części błędów nie są jedynymi plusami. Oczywiście, nie obędzie się bez minusów (problemy z połączeniem, wiekowość gry – ma już dobre kilka lat na karku i najnowszym produkcjom nie dorównuje pod względem graficznym, ale mnie to nie przeszkadzało), ale są tak znikome, że nie przeszkodziły mi w spędzeniu w wirtualnym świecie wielu tygodni. Mamy nadzieję, że YNK dalej będzie rozwijała na zachodzie grę, która w Korei stała się hitem – a wszystkie zabłąkane dusze zapraszam do gry – jeżeli nie spróbujecie nigdy się nie przekonacie....

Autor: Varqu
Skopiowane stąd http://mmorpg.gry-online.pl/viewpage.php?page_id=90


Teraz coś ode mnie... większość użytkowników czytających ten temat zapewne zna takie tytuły jak Baldurs Gate czy Icewind Dale. Obie gry słyną ze świetnego klimatu, który tworzą zarówno ścieżka dźwiękowa jak i efekty wizualne. Żałowałem, że autorzy nie wydali na ich podstawie jakiegoś mmorpga, w którym kierowalibyśmy żywotem własnego bohatera... Długo szukałem gry o podobnym klimacie, niestety większość darmowych mmorpgów nie miała tego "czegoś", co posiadały dwa wcześniej wymienione przeze mnie tytuły. Niedawno ściągnąłem Rohan: Blood Feud i muszę przyznać, że zostałem mile zaskoczony. Już w menu logowania zostałem przywitany taką... wzniosłą muzyką. Od razu zdałem sobie sprawę, że mam do czynienia z jakimś większym tytułem. Zalogowałem się i kliknąłem przycisk "Create Character". Mogłem wybierać między sześcioma odrębnymi rasami. Zdecydowałem się na Dark Elfa (lubię tę mroczność postaci ^^). Pojawiłem się w jakimś tutorial zonie, prowadziły mnie NPC w postaci niebieskich światełek, które symbolizowały wiedzę. W końcu przyszedł czas na pierwsze starcie z mobem. Wziąłem do ręki wcześniej otrzymaną broń i rzuciłem się na biednego, niewinnego wilka. Trzy strzały i zwierzę padło martwe. Spodobał mi się system walki, ładnie wykonane animacje. Po parunastu minutach wyszedłem z Rohanowego "rookgardu" i udałem się do miasta. Nie miałem większych problemów z poruszaniem się po nim, wszystkie NPC'ki ładnie opisane na mapce. Poszedłem na polowanie do jakiegoś niskopoziomowego dungeonu. Znalazłem party i było całkiem przyjemnie. Po pewnym czasie zdałem sobie sprawę, że przy kompie spędziłem już dwie godziny... Gra po prostu ma to coś, co sprawia, że siedzimy do oporu myśląc "Wbiję lvl i pojdę spać"
Niewątpliwie wielkim plusem Rohana jest ilość klas (6, z podklasami 12. Za niedługo ma powstać nowa rasa- Giants) więc po pewnym czasie grania nie tak łatwo będzie znaleźć postać identyczną do naszej


Nie rozpisałem się zbytnio na temat możliwości w grze, bo jest ich tak dużo, że zajęłoby mi to zbyt dużo czasu. Wszystko macie ładnie opisane na polskiej stronie o Rohanie na początku postu

Screeny

Gameplay

Zapraszam wszystkich chętnych do gry na serwer Akhma lub Silva. Mój nick na obu serwerach to Gontier



Wielu graczy (w tym ja) męczyły ciągłe Disconnecty 5101. Okazało się, że spowodowane były one programem Zone Alarm i pozbycie się ich wiąże się z usunięciem wyżej wymienionego programu z dysku twardergo (samo wyłączenie w tray'u nie pomaga).

Ostatnio edytowany przez Aroonia - 03-03-2009 o 17:41.
Aroonia jest offline   Odpowiedz z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stary 03-03-2009, 10:37   #2
Gesundhit
Użytkownik Forum
 
Gesundhit's Avatar
 
Data dołączenia: 17 09 2008
Lokacja: Łódź
Wiek: 32

Posty: 26
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Paladin
Świat: Guardia
Poziom: 15
Skille: 51/38
Poziom mag.: 5
Gesundhit ma numer GG 10152263
Domyślny

http://img393.imageshack.us/img393/1...5135593sj5.jpg

Czy ten gosc nie wyglada az za nadto na Dark Elfa z Lineage 2 ?
__________________
Gesundhit jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2009, 21:15   #3
DzejDzej
Użytkownik Forum
 
DzejDzej's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2006
Lokacja: Koszalin

Posty: 31
Stan: Niegrający
Domyślny

Świetna gra. Gram od początku open bety z przerwami. Polecam, głównie przez to, że przez długi czas można grac bez ładowania w grę rl kasy. Gorzej, że po około 60 lvl'u już trzeba bo bez tego nie da rady ^^.
Świetnym rozwiązaniem jest możliwośc sprzedawania przedmiotów z gry za RPs w Exchange Market.
Zapraszam na serwer Marea.


Na zdjęciu bez accesoriów i pet'a więc mało hp
DzejDzej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-03-2009, 21:40   #4
Aroonia
Now or never
 
Aroonia's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Chorzów
Wiek: 32

Posty: 682
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tytanowiec
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 87
Skille: 87/56
Poziom mag.: 18
Aroonia ma numer GG 3824417 Send a message via Skype™ to Aroonia
Domyślny

Jako, że sam mogę się w tej grze jeszcze śmiało nazwać nowicjuszem, mam parę pytań do pana wyżej, który jak widać gra już jakiś kawałek czasu

Po pierwsze... rasy Dhan i Dekan otrzymują exp za zabijanie innych graczy. Czy prawdą jest to, że nie mogą brać udziału w party? U Dekana zauważyłem skill, którego można użyć tylko będąc w party, więc zasadzie to wyklucza moje pierwsze pytanie... W kazdym razie sam party nie mogłem stworzyć, bo byłem w Assasin Mode, czy można ten tryb jakoś wyłączyć?

Po drugie.... zdziwiłem się nieco gdy zorientowałem się, że każdy "płat" mapy posiada te same instancje. Ba, raz wszedłem do jakiejś kopalnii za teleportem w jednym mieście, a gdy wróciłem tym samym, wylądowałem zupełnie gdzie indziej... czy gra nie jest zbyt schematyczna? Mapa jest naprawdę spora, ale trochę mnie rozczarowało to, że dungeony wyglądają tak samo.

Po trzecie... po pewnym czasie gry i krótkim przetestowaniu wszystkich profesji zauważyłem, że po 13-14 lvlu pojedynczy mob potrafił zabrać mi w czasie jednej walki pół HP i zmuszony byłem często siadać. Czy jest na to jakieś lekarstwo? (Sprawa ma się najgorzej u Dark Elfa, Elfa i Half Elfa... może ten typ tak ma? ^^)

Ostatnio edytowany przez Aroonia - 19-06-2009 o 23:05.
Aroonia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 04-03-2009, 16:55   #5
DzejDzej
Użytkownik Forum
 
DzejDzej's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2006
Lokacja: Koszalin

Posty: 31
Stan: Niegrający
Domyślny

Assassination mode jest do wyłączenia u npc. Będąc w tym modzie nie widzimy nick'ow innych graczy oraz inni gracze nie widzą naszych. Można pk'owac do woli. Złą stroną jest to, że nas też mogą do woli zabijac, nie możemy dołączac do party i prawdopodobnie podczas zgonu może nam wypaśc częśc eq.
Ten tryb jest raczej dla znudzonych hlvli^^

Jest wiele dungeonów. Te początkowe jak Crystall Quarry (wejścia niedaleko miast) i Ahkma (dwa wejścia) są takie same bez względu na to, skąd do nich wejdziemy.

Co do profesji, na początek radzę wybrac humana/dekana ponieważ łatwo się nimi gra i (do ~50lvl'a) nie trzeba dużych nakładów finansowych^^
Ogólnie polecam poczytac polskie forum, albo (lepiej) oficjalne jak się zna eng.
DzejDzej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 07-03-2009, 23:24   #6
Spoilerek
Użytkownik Forum
 
Spoilerek's Avatar
 
Data dołączenia: 04 11 2007
Lokacja: biedronka

Posty: 161
Stan: Na Emeryturze
Świat: Monitor
Domyślny

gram od poczatku OB (11 marca wychodzi OB2 wraz z nowa rasa giant) mialem 89 rangera na syrephisie. fajnie sie gralo ale oddalem postac koledze bo bardzo szybko sie moze znudzic. Bardzo duzo kumpli mozna poznac
__________________
óWoLnIc TrÓl3! ón3 t3sZ kCóM RzYć!

Ostatnio edytowany przez Spoilerek - 07-03-2009 o 23:26.
Spoilerek jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2009, 11:39   #7
Xantro
Użytkownik Forum
 
Xantro's Avatar
 
Data dołączenia: 05 12 2006
Lokacja: Olsztyn
Wpisy bloga: 1

Posty: 588
Stan: Niegrający
Profesja: Paladin
Świat: Aldora
Xantro ma numer GG 2640199
Domyślny

Gra ktoś jeszcze ? Ja gram na Akhma, nick : Xantro
__________________
"...zasiedli przy stole szkła pełnego pieczeni soczystej i kielichów wina pełnych, nie tykając jedzenia ni picia każdy wyciągnął małe, metalowe, błyszczące pudełeczko. Otworzyli i nabrali na palce szczyptę brązowego proszku. Przyłożyli palce do nosa i pociągnęli trochę mocniej niż zwykle."
Xantro jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2009, 12:33   #8
Aroonia
Now or never
 
Aroonia's Avatar
 
Data dołączenia: 15 04 2006
Lokacja: Chorzów
Wiek: 32

Posty: 682
Stan: Aktywny Gracz
Imię: Tytanowiec
Profesja: Royal Paladin
Świat: Refugia
Poziom: 87
Skille: 87/56
Poziom mag.: 18
Aroonia ma numer GG 3824417 Send a message via Skype™ to Aroonia
Domyślny

Ja gram na Marea Dekanem. Prawie 17 lvl
Aroonia jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 08-03-2009, 19:53   #9
DzejDzej
Użytkownik Forum
 
DzejDzej's Avatar
 
Data dołączenia: 05 03 2006
Lokacja: Koszalin

Posty: 31
Stan: Niegrający
Domyślny

11 marca jest koniec OB:
"As we near the end of Open Beta on March 11, 2009..."
Przeniosłem się na dekana, ale nie mam szczęścia do forge, nawet podczas eventu i guild buffów więc trzepie kasę na money questach
DzejDzej jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 03-09-2009, 18:46   #10
Kropaofc
Użytkownik Forum
 
Data dołączenia: 12 07 2009
Wiek: 31

Posty: 103
Stan: Aktywny Gracz
Profesja: Master Sorcerer
Świat: Morgana
Poziom: 54
Skille: 14/22
Poziom mag.: 46
Kropaofc ma numer GG 4084581
Domyślny

Siema mam pytanie czy ktos gdzies gra bo chcialbym znow zaczac grac ale nie mam zkim i przydali by sie friend na poczatek pt itp

Ostatnio edytowany przez Kropaofc - 03-09-2009 o 19:24.
Kropaofc jest offline   Odpowiedz z Cytatem
stary 29-06-2010, 13:31   #11
Rosaly
Guest
 

Posty: n/a
Oczko SIemka

Witam, mam 32lvl i bardzo potrzebuje kasy ale nie wiem skad ja wziasc..w grze moj nick to Rosaly prosze o pomoc
  Odpowiedz z Cytatem
Odpowiedz


Użytkowników czytających ten temat: 1 (zarejestrowanych: 0, gości: 1)
 

Zasady postowania
Nie możesz dodawać tematów
Nie możesz odpowiadać
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Kod jest Włączone
UśmieszkiWłączone
[IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone
Przejdź do forum


Wszystkie czasy podano w strefie GMT +2. Teraz jest 01:22.


Powered by vBulletin 3